ïlieiumtfei man Eilanden rolt beter flt I ilakt beter l irai idt beter GEMEENTERADEN Herinnert U zich de tijd... Leerling-V erpleegsters OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. KABOUTERS Hen „Zeenscli Dagblad" KERSVERS VAN DE PEIS! „Vrij en Blij" Wat de straat opleverde., Bestuur tot Instandhouding Middelburgs Muziekcorps afgetreden Ds BLAAK CHR. MULO CHR. KWEEKSCHOOL ooi Psychiatrische Inrichting „Vrederust" Zijn dat ook Uw drukkers? Jezus' lijden, sterven en opstanding FIRMA DEN HERDER een hulp is NIET te vervangenI Maandag 23 Juni 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 ARNEMUIDEN Geslaagd. Na eerst in den Bosch te zijn geslaagd voor het diploma Groot handel in 'Gedistilleerd en Likeuren, slaagde te Utrecht de heer T. J. Walhout voor het diploma Vakbekwaamheid in Alcoholhoudende en Alcoholvrije dran ken. BRESKENS Geslaagd. Voor het onderwijzersexamen aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagde de heer P. de Kramer. Nieuw winkelpand. Vrijdag werd het nieuwe winkelpand annex werkplaats geopend van de fa. J. H. Erasmus aan de Scheldekade. Voor het door oorlogs handelingen. geheel verwoeste pand is nu een prachtig en modern ingericht pand in de plaats gekomen. De ruime werk plaats biedt genoeg plaats voor de uit oefening van het bedrijf, n.l. netten- en zeilmakerij. In het winkelpand kan men o.a. voor de hengelsportliefhebbers een zeer uitgebreide sortering van het aller nieuwste op dit gebied aantreffen, bene vens alle soorten scheeps- en visserij- artikelen. In de gevel is, als symbool voor de scheepvaart, een koperen scheepslan taarn aangebracht. COLIJNSPLAAT Jongetje in het water. Dezer dagen ge raakte het 4-jarig jongetje M. M. C. bij het spelen in een kano in de haven. Mej. K. de Kostervan Houdt, varende op het motorschip „Addy Terneuzen", welk schip juist was gelegen ter plaatse, kon het kind van een wisse dood redden. KRU1NINGEN Wedvlucht. De P.V. Kruiningen hield een wedvlucht vanaf Noyon. In concours waren 44 duiven. De uitslag was: 1 en 5 J. Wisse; 2 en 9 J. van Nieuwenhuijzen; 3, 6 en 8 C. van Stee; 4 G. Versluis; 7 A. van der Weele en 10 H. van Koeve- rlnge. KAPELLE Vergadering Plattelands Middenstan ders. Vandaag om drie uur zal in hotel „De Zwaan" een vergadering worden ge houden van de Plattelands Middenstan ders op Zuid- en Noord-Beveland. Er zal verslag worden uitgebracht over de Za- terdagmarkt. Verder is er een inleiding winkelsluitingswet en bespreking streek- belangen. Wedvlucht. De P.V „O.W.T.B." nam deel aan een wedvlucht vanuit Pt. St. Maxience. Afstand 260 km. Uitslag: 1 P. Butler, 2. B. Ridderhof, 3 en 5 J. van de Weyde, 4. W. C. Hundersmarck, 6. J. de Schipper, 7. P. Hengsdijk; 8. P. Bruin zeel. KORTGENE Onderzoek op t.b.c. Het bevolkingson derzoek op t.b.c. zal te Kortgene, Colijns- plaat en Kats plaatsvinden eind Juli en begin Augustus a.s. De voorbereidende werkzaamheden zijn nu begonnen. KATS Geslaagd. Mej. G. E. Fieman, waarn. hoofd van de openbare kleuterschool, slaagde voor het diploma kleuteronder- wijzeres A. KLOETINGE Concert. Zaterdagavond a.s. zal de muziekverenigng „Excelsior" een tuin- concert geven in de speeltuin „De Tol". O.- EN W-SOUBURG Opbrengst collecte. De opbrengst van de collecte ten bate van het Ned. Rode Kruis is als volgt: Souburg f 848,01; Ritthem f 112,39; Nieuw- en Sint Joos- land f E70,50. Totale opbrengst f 1.230,90. Vergadering C.H.U. Voor de C.H.U. sprak in zaal „Rehoboth" mr J. J. R. Schmal, lid der Tweede Kamer. De bij eenkomst stond o.l.v. de heer J. Deij. De heer Schmal behandelde het onder werp: „En wat nu?" Daarin ging hij ln 't bijzonder na de zorgwekkende toestand in de wereld. Hij kwam tot de conclusie, dat een nationaal Kabinet de verant woordelijkheid straks moet dragen. Sa menwerking met de A.R. is in gemeen teraden wel mogelijk. Een contact commissie zou hij in ieder geval wen sen. Naar sprekers mening behoort Nieuw Guinea aan Nederland verbon den te blijven. De woningbouw is, al dus de heer Schmal, niet in tempo uit gevoerd zoals de regering had gedacht. Particuliere bouwnijverheid had men meer vrijheid moeten geven. Spreker wekte op trouw te blijven aan de C.H- beginselen nu en bij de a.s. verkiezing, opdat de staat geregeerd wordt over eenkomstig Gods Woord en de C.H. gedachte. SINT ANNALAND Geslaagd. De heer C. Bazen, thans te Nispen (N.-Br.)slaagde te 's-Gravenhage voor assistent bij 's Rijks Belastingen. Collecte. De alhier gehouden collecte ten bate van „Kinderzorg" heeft ruim ƒ69,— opgebracht. In het vervolg zullen maandelijks enkele meisjes met een busje rondgaan voor deze instelling. Geslaagd. De heer W. C. Klippel, amb- tenraar ter secretarie te Sint-Annaland, slaagde voor het examen Gemeente-ad ministratie I. SCHOONDIJKE Rode Kruis. De opbrengst voor het Rode Kruis bedroeg ƒ327,10. WISSEKERKE Autotocht ouden van dagen. Donderdag maakten een 40-tal ouden van dagen van Wissekerke en Geersdijk hun jaarlijks uitstapje. De leiding had ds Boonstra. De tocht liep over Breda naar Ooster hout. Vele autobezitters stelden hun auto belangeloos beschikbaar. In Breda werd de Grote Kerk bezichtigd. Vervolgens werd naar Oosterhout gereden, waar men volop van het natuurschoon kon genieten en een maaltijd werd aangeboden. De heer C. Begthel dankte ds Boonstra na mens allen voor het gebodene. Ds Boon stra sprak zijn welgemeende dank tot de autobezitters, comité en burgerij, die het mogelijk maakten dit uitstapje te orga niseren. WEMELD1NGE Zomeractie Middenstand 1952. Door de middenstandsvereniging „Ons Aller Belang" te Wemeldinge wordt een zo meractie georganiseerd met verschil lende festiviteiten. Zo wordt op Zater dag 21 Juni a.s. een zeepkistenrace ge houden, terwijl op 28 Juni de jaarlijkse ringrijderij gehouden wordt. De muziek vereniging „O.K.K." verleent in de middaguren haar medewerking, terwijl de Mondaccordeonvereniging „Concor dia" op het schoolplein van de O.L.- school een concert zal geven. Een da- mesploeg van „W.I.K." zal een demon stratie geven in het toestelturnen. Aan het rijden van de ronde's van Wemel dinge zullen ook personen van buiten de gemeente mogen meedoen. Wedvlucht „Postduif'. De postduiven vereniging „De Postduif" hield een wedvlucht vanuit Noyon, afstand circa 227 km. In concours 45 duiven. De prij zen werden toegekend aan: 1, 11. M. Schouten; 2, 6, 9. P. C. Vuijk; 3. P. Huissen; 4, 10. M. Pieterse; 5. P. Oude man; 7, 8. Th. Visser. WOLPHAARTSDIJK Ouden van dagen op reis. Niet minder dan 34 taxi's verlieten Donderdag Wol- faartsdijk met blijde ouden van dagen, die hun jaarlijkse rijtoer maakten. Dit maal werd 't eiland Tholen bezocht en daarna door de Westhoek van Brabant naar Breda gereden, waar een warme maaltijd in het Mastbos werd gebruikt. Daarna ging men via de Wouwse plan tage over Hogerheide weer naar huis. Het hele dorp was op de been en met de vrolijke klanken van „Advendo" ging het naar het gemeentehuis. De heer Kloosterman was de tolk van allen, toen hij een hartelijk dankwoord sprak. IJZENDIJKE Ongeval. Donderdagavond geraakte de heer E. van Leeuwen met zijn hand tus sen de zwengelmolen. Nadat eerste hulp was verleend, is hij naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Hoewel het aan vankelijk ernstig liet aanzien zijn geen spieren of pezen geraakt. Na door dr de Jong te zijn behandeld kon hij naar zijn woning terugkeren. YERSEKE 50-jarig huwelijksfeest. Onder veel be langstelling mocht Donderdag het echt paar M. VerschuureBoone hun 50-jarig huwelijksfeest herdenken. Publieke verkoping. Vrijdag is te Yer- seke publiek verkocht een huis met land- bouwschuur en erf, liggende aan de Dam straat. Koper werd de Dienst voor Volks huisvesting van de gemeente Yerseke voor ƒ7.624. VLISSINGEN. De Commissaris van Politie te Vlissin- gen maakt bekend, dat in het tijdvak van 11 Juni tot 18 Juni 1952 de navol gende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerdoorbel, vestje, herenrijwiel, ceintuur, gesp, re genjas, sleutels, stellingtouw, portemon- naie, schoudertasje, portefeuille en dat inlichtingen aan zijn bureau zijn te be komen van de adressen alwaar de na volgende voorwerpen zijn te bevragen: portemonnaie's, snoeren parels, voetbal len, vulpennen, ceintuurs, schakelarm band, step, duif, handdoeken, badbroeken, sleutels, broche, kousje, trouwring, munt biljetten, zonnebril, herdershond, ball point, regenjas, want, zilveren kettinkje, zilveren knopje, motorhoorn, zakkamme tje, zakmes, mandje met aardbeien. SOUBURG. Nieuwe straat tussen Kerklaan en Marnixplein. De Souburgse gemeenteraad betoon de zich Vrijdagmiddag wel uiterst zwijgzaam, want alleen bij een aan de agenda toegevoegd punt werd gedis cussieerd. Niet minder dan 21 voor stellen passeerden z.h.s. de hamer. Aan de heer D. Koole werd eervol ontslag verleend als gemeentewerk man. De o.l.-school zal door de grote uitbreiding, die het leerlingenaantal ondergaat, met twee klassen worden uitgebreid. Gelden voor leermiddelen werden beschikbaar gesteld voor de openbare school, verduisteringsgordij nen voor de Juliana- en Marnixschool. Het voorstel tot aankoop van grond tussen de Kerklaan en het Marnix plein werd aanvaard, waarop het plan tot het maken van een straat tussen de Kerklaan en Marnixplein werd goed gekeurd. Een geldlening van f 99.000. werd aangegaan met de N.V. Bank van Ned. Gemeenten en besloten werd 9 woningen te bouwen aan de Visoweg. Rente en aflossing tot een bedrag van f3000.werden gegarandeerd ten be hoeve van de door de Souburgse Zwemvereniging uitgebreide badin richting. Bij de rondvraag merkte de heer L. C. Jansen op, dat het hem pijnlijk had getroffen, dat nöch van de toren noch van het gemeentehuis op 3 Mei j.l. de vlag halfstok heeft ge waaid. De burgemeester deelde mede, dat bericht van het organiserend co mité was ontvangen, dat dit jaar in Souburg geen stille omgang zou plaatsvinden. Later bleek, dat enkele particulieren wel het initiatief geno men hadden. B. en W. zullen bekijken of volgend jaar de vlag ongeacht het doorgaan van een stille omgang zal worden uitgestoken. De heer B. Koole wees op de grote uitbreiding van het suikerbietenareaal. Hij meende, dat B. en W. contact moes ten opnemen met de 'Rijkswaterstaat om te komen tot uitbreiding van de Loskade, waardoor twee schepen tege lijk kunnen worden geladen. Hij deel de mede, dat er dit najaar ook te Sou burg een kraan komt en dat de bieten in netten moeten worden aangevoerd en zo worden ingeladen. De heer J. v. d. Have bepleitte het plaatsen van borden bij doodlopende wegen. SEROOSKERKE (W.) Een nieuwe school voor de C.V.O.? Vrijdagmiddag kwam de raad bijeen. Medegedeeld werd o.m. dat aan de voor keur op de woningbouwleningen voor f7550 was Ingeschreven. De raad besloot een bijdrage uit het tertiair wegenfonds aan Ged. Staten te vragen in de kosten van de voorgeno men verbetering van de Vrouwenpolder- seweg binnen de kom der gemeente. De gemeentelijke vergoeding en het bedrag der voor vergoeding ln aanmer king komende uitgaven over 1951 voor de school van de Ver. voor Geref. L.O. werden resp. vastgesteld op f 2442 en f 2741,81. Aan de leden van de advies-commis sie Woonruimtewet werd een presentie geld toegekend van f 5 per persoon en per vergadering. Een begrotingswijziging voor 1952 hield o.m. de raming in van de stlch- tingskosten (f 62.055,70) van een nieu we school voor de Ver. voor Chr. Volks onderwijs. De kosten van de bouw van deze school kunnen geheel uit eigen midde len bestreden worden. Tenslotte machtigde de Raad B. en W. de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren op te dra gen een plan besteedklaar te maken voor de uitbreiding van de riolering met inbegrip van een zuiveringsinstallatie. Ook de directeur nam ontslag. Gisteravond kwam de vereniging tot Instandhouding van het Middelburgs Muziekcorps in vergadering bijeen o.l.v. de heer Chr. Mazure. De voorzitter deelde mede, dat de directeur de heer Jan Kuiler op 10 Mei j.l. zijn ontslag heeft ingediend, hetgeen hem door het bestuur eervol is verleend. Het bestuur vond hierin aanleiding om en bloc af te treden, hetgeen Vrijdagavond is ge schied. Men heeft het Dagbestuur van de Ver. „Uit het Volk-Voor het Volk" verzocht de leiding der vereniging over te nemen, waartoe de heren L. A. Schenk, J. P. van 't Hoff en L. M. Helder bereid bleken. De heer Schenk deelde mede, dat het nieuwe bestuur deze functie als tijdelijk ziet. Men zal een nieuwe basis zoeken voor het verder voortbestaan van het Middelburgse Muziekcorps, waarbij de statuten en het reglement zullen worden herzien en aangepast. Men wilde contact zoeken met de wer kende leden en stelde zich voor na besprekingen een nieuw bestuur te la ten kiezen waarin bijv. drie leden zit ten, die gekozen worden door de con tribuanten en twee door de werkende leden, waardoor de laatste ook stem recht hebben. Met algemene stemmen werd dit alles door de aanwezigen aanvaard. De heer Mazure bracht ten slotte dank aan de medebestuursleden, de heren M. J. Louws, J. Th. v. d. Meer, B. A. Hesselink, J. Vos en J. Luteyn. De heer Hesselink sprak een woord van waardering tot de voor zitter, die 20 jaar bestuurslid is ge weest. Officiële Publicatiën Uitoefening kiesrecht door personen, die in dienstbetrekking zijn. De burgemeester van Middelburg her innert alle werkgevers er aan: dat zij, volgens art. I 10 der Kieswet, verplicht zijn te zorgen, dat Iedere werk nemer, die bij hen in dienstbetrekking is en bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twee ach tereenvolgende uren tussen des voormid dags acht uur en des namiddags vijf uur daartoe gelegenheid vindt; deze verplich ting geldt 'niet ten aanzien van werk nemers, die uit hoofde van hun dienst betrekking op de dag der stemming tus sen de genoemde tijdstippen niet gedu rende twee achtereenvolgende uren ver toeven in een gemeente, waar zij bevoegd zijn aan de stemming deel te nemen, of in een aangrenzende gemeente; dat zij, voor zover zij door personen van drie en twintig jaren en ouder arbeid doen verrichten in fabrieken en werk plaatsen, volgens art. I 11 der Kieswet verplicht zijn te zorgen, dat in elk ar- beidslokaal gedurende ten minste twee werkdagen vóór, en op de dag der stem ming op zichtbare wijze is opgehangen een door of namens de betreffende werk gever ondertekende lijst, de bovenbedoel de twee achtereenvolgende uren, vermel dende voor elk afzonderlijk of groeps gewijze of voor allen gezamenlijk; dat, volgens art. X 10 der Kieswet, overtreding van bovenstaande voorschrif ten wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. Lijsten, op te hangen in fabrieken en werkplaatsen, als in art. I 11 bedoeld, zijn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Stemming voor de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag 25 Juni 1952, van.des morgens acht uur tot des namiddags vijf uur, de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene raal zal plaats hebben. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het wetboek van strafrecht, lui dende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven ver kiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij artikel I 9 der Kieswet, dat hij, die volgens het kiezersregister be voegd is tot de keuze mede te werken, verplicht Is zich binnen de voor de stem ming bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aange wezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij van een geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met een geldboete van ten hoogste vijf gulden. Indien tijdens het plegen van de over treding nog geen twee jaren zijn ver lopen sedert een vroegere veroordeling van de schuldige wegens gelijke over treding onherroepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste vijftien gulden opgelegd. Aangifte leerlingen openbare U.L.O. school voor jongens te Middelburg. Aangifte van leerlingen uitsluitend voor het 2e en hogere leerjaar van de openbare U.L.O.-school voor jongens kan plaats hebben bij het hoofd dier school, de heer P. van Roon. Drankwet. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door J. J. Hubregtse, wonende te Middelburg, een verlof A is aangevraagd voor enkele lokaliteiten van perceel Wagenaarstraat no. 12. Binnen twee weken na heden kan een ieder tegen dit verzoek bezwaren inbren gen bij hun college. OUD-GEREF. GEMEENTE 's-GRAVENPOLDER Woensdag 25 Juni, half acht: voor Oost-Zuid-Beveland Julianastraat 26, KRABBENDIJKE Dinsdag 2 Sept. '52 ver wachten we onze NIEUWE leerlingen. Willen de ouders nog even naam, geb. datum, adres op geven van de jongelui, die hun opleiding voor Mulo A en B aan onze school wen sen te ontvangen? Liefst vóór 1 Aug. 1952 zulks in verband met het samenstellen van leerplan en lesrooster. Opgave schriftelijk of tele fonisch bij het Hoofd der MULO-school, dhr P. Kuijt, Julianastraat 2-6, Krabben- dijke, telef. 30. Aan huis te spreken elke avond in de week van 23 tot 28 Juni. op Geref. Grondslag „De Driestar" Krabbendijke Julianastraat 26, Telef. 30 LEERLINGEN, qie in aanmerking wensen te komen voor plaatsing in één der klassen I, II of in Van bovengenoemde school, worden verzocht zich zo spoedig mogelijk, doch uiter lijk tot 1 Aug. 1952 te mel den bij de directeur der Kweekschool. Persoonlijk bezoek kan wor den afgelegd in de week van 21 tot en met 26 Juli te Krabbendijke. - Boeken worden in bruik leen verstrekt. - Schoolgeld wordt vastge steld naar het inkomen. - De internaatskosten be dragen 60.per maand zowel voor het jongens als voor het meisjesinter naat. - Alle toelatingsexamens worden gehouden op Za terdag 30 Aug. en Maan dag 1 September 1952. - Op de Mulo-school kun nen dit jaar ook leerlin gen van buiten worden geplaatst, die later de stu die aan de Kweekschool wensen voort te zetten. Namens het personeel P. Kuijt, directeur. Namens het Bestuur, Ds J. B. Bel, voorz. Abr. Luteijn, secr. ■vu Besteed elk dubbeltje goed Ook U W reclame-dubbeltje Maak D 3 Q b 13 A-reclame! Tientallen jaren geleden verraste Edison de wereld met de eerste gramophoon. Dit technische wonder was nog niet geperiectionneerd, ol de eerste amateurs bouwden reeds hun radio-toestellen. De draadloze overbrenging van muziek en het gesproken woord werd door de industrie steeds meer verbeterd. Maar, toen de eerste toestellen op de markt kwamen, waren zij nog een luxe voor enkelen. Door reclame werd de belangstelling voor radio steeds groter. De fabrieken konden overgaan tot massa-fabricage, waardoor de kosten gestadig daalden. Een radio-toestel ligt thans binnen het bereik van velen. Dagbladreclame heelt een zeer be* langrijke bijdrage geleverd tot deze ontwikkeling. En nog steeds geldt, ook op dit gebied: ft /K&M&V, PUBLICATIE VAN HET „CEBUCO" CENTR. BUR. VAN COURANTENPUBLICITEIT Mr P. W. MEYLINK, Nota ris te Middelburg, zal Donderdag 26 Juni 1952, des avonds 8 uur, in het No tarishuis, aan de Koepoort straat aldaar, in het openbaar verkopen: 1. HET HERENHUIS met erf en tuin, Houtkaai 9 te Middelburg, groot 2.28 A., in eigen gebruik ge weest bij wijlen Mevr. J. den Bouwmeester-de Jonge. Ontruimd te aanvaarden op 14 Juli 1952. Zake lijke lasten 175.61. 2. HET HUIS met erf, Kor te Noordstraat 32 te Mid delburg, groot 65 c.A. Verhuurd voor ƒ4.60 per week. Zakelijke lasten 31.14. 3. HET HUIS met erf.Pen- ninghoeksingel 73 te Mid delburg, groot 95 c.A. Verhuurd voor 3.50 per week (toelaatbaar ƒ4.25 per week). Zakelijke las ten ƒ25.78. 4. HET HUIS met erf, Pen- ninghoeksingel 75 te Mid delburg, groot 95 e.A. Verhuurd voor 4.785 per week. Zakelijke las ten ƒ28.38. Combinatie percelen 3 en 4. Bezichtiging: Perceel Hout- kaai 9: Woensdagen 18 en 25 Juni en Donderdag 26 Juni, van 1012 en van 24 uur op toegangskaart verkrijg baar ten kantore van de Notaris L. Noordstraat 37 a 0.50 per persoon (ten bate Vac.-kolonies) en de andere percelen Woensdag 25 en Donderdag 26 Juni, van 10 12 en van 24 uur, op gratis toegangskaart. Wat de stroom is voor de industrie Is 't adverteren voor de handel! te BERGEN OP ZOOM. Geplaatst kunnen worden van positief Christelijke beginselen, om opgeleid te worden voor het Rijksdiploma Zieken verpleging B. Aanvangssalaris 625,— (naar leeftijd). Dit salaris kan na het behalen van het diploma stijgen tot ƒ2250,Alles met volledige huisvesting, genees kundige behandeling en dienstkleding. Drie weken vacantie. Diploma's geen vereiste. Zij, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt of binnen kort hopen te bereiken, kunnen solliciteren of nadere inlichtingen vragen bij de "eneesheer-directeur. Vooruitstrevende zaken laten drukken bij GOES TE KOOP: - SPEENKONIJNEN. E. LOUWS, Oostkapelle. SPRUITKOOLPLANTEN, Roem van Barendrecht. P. WISSE, Tuinbouwlust, Aagte kerke. ESSEN en dennen klaver- ruiters en alle soorten afras- teringspalen. HOUTHANDEL A. en W. DE KAM, Molenweg, Oostkapelle. DIVERSEN: m, MEISJE gevraagd voor de morgenuren. Adres: Noordweg 122, Middelburg. wm Verpleeginrichting teR'dam vraagt beschaafde MEISJES voor de verzorging van pa tiënten. Intern. Minimum lft. 18 j. Sollicitaties onder letters A H aan ZWAGER'S Boek handel, N. Binnenweg 460 462, Rotterdam. TE KOOP GEVRAAGD: - I.g.st.z. ACHTERWIEL, houten aswagen. W, WISSE, Meliskerke. (ineenvoeging der vier evangeliën), door H. J. VAN KEMPEN. Prijs ƒ0.65. Van elk feit uit de lijdens geschiedenis is in dit werkje een samenvatting gegeven van wat ieder der Evange listen daaromtrent meldt, en dit zo nauwkeurig mogelijk naar tijdsorde gerangschikt. Verkrijgbaar bij de Boek handel en bij de Uitgeefster: Oosterbaan Le Cointre n.v. GOES POSTGIRO 36000 -i-iÜ Alleen kwaliteits bestrijdingsmiddelen leveren wij U. Koper „Bayer" 50 (aardappelziekte) Vloeibare Koper (om te vernevelen) Koper Oxyduule (om te vernevelen) Koper „Sandoz" (om te vernevelen) Folidol E 605 is tegen luis in bieten en bonen het beste middel A. A. Tiol, stuif 1 (Par.) stuifmiddel tegen luis Geserol D.D.T.-oliën 25 tegen coloradokever A. A. Wiedo, tegen gras in straten en grindpaden. Uit voorraad leverbaar. Bestrijdingsmiddelen, Serooskerke (W.), Tel. 358. Advertentiën kunt U ook afgeven aan onze agenten. Dat kost U niets meer! £tat uwidt mail em meAlaming-l- freAicPit in ons blad van morger De Ringen kopen ze dan natuurlijk bij ZaleAij, Q&fyonye Lange Kerkstr. 30 - Goes Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Aag- tekerke, zijn voornemens op Maandag 7 Juli 1952, des voormiddags om 11 uur, in het gemeentehuis te Aagtekerke, in het open baar aan te besteden: Het aanleggen van een riolering met bijkomende werken in de gemeente Aagtekerke. Bestek en voorwaarden met 1 tekening zijn, zolang de voorraad strekt, vanaf he den tegen betaling van ƒ5 verkrijgbaar ten kantore van de Centrale Dienst „Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren", Parklaan 1 te Oost- en West-Souburg, alwaar elke werkdag van 8.30 tot 12 uur inlichtingen zijn te verkrijgen. Restitutie voor inlevering van ongeschonden exempla ren van bestek en tekening alleen op de dag van aan besteding ƒ2.50. De Directeur van de Cen trale Dienst „Bouw- en Woningtoezicht op „Walcheren", J. D. P. DE SMIT. GEMEENTE MIDDELBURG. Bij de Gemeentelijke Dienst voor de Maatschappelijke Zorg te Middelburg kan ge plaatst worden voor huishoudelijk werk in gezinnen. Salaris nader overeen te komen. Schriftelijke (niet gezegel de) sollicitaties te richten aan Burgemeester en Wet houders, binnen één week na het verschijnen van dit blad. Geen persoonlyk bezoek dan na oproeping. DOMBURG Het bekende RADIO-ENSEMBLE zal op Woensdag 25 Juni, des avonds 8 uur, EEN CONCERT geven in het KERKPLANTSOEN. Toegangskaarten a 0.75 en 0.50 verkrijgbaar bij V.V.V. en op het terrein. CLAME

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 4