Uit Zeeianch Meden. „Zang Veredelt" hield Bonds- concours te Borssele anenlnrcn Tjoba moest overwinning aan Scampolo laten 7 holen Pagina 2 LIKDOORNS WONDEROLIE Groene Kruis Arnemuiden vierde gouden jubileum 0 «bed Is ook voor U ideaal! Middelburg Vlissingen. Englebert paraat in elk klimaat. Red Devils klopten de Tigers VEILINGBERICHTEN Maandag 23 Juni 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Vele goede wensen voor jubilerend „Tot Oefening en Ontspanning". De Zangvereniging „Tot Oefening en Ontspanning" te Borssele vierde op SI Juni jj. haar 60-jarig bestaan, ter gelegenheid waarvan het jaarlijkse concours van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" Zaterdag in deze gemeente is gehouden. 24 verenigingen brachten in de morgenuren in het stille dorp heel wat levendigheid teweeg. Om 10 uur verenigden zich jury leden, bondsbestuur, directeuren der verenigingen in de raadszaal, waar burgemeester Dominicus zijn waar dering uitte voor het feit, dat dit jaar het bondsfeest in Borssele werd ge houden. Waarderende woorden wer den gesproken tot de jubilerende ver eniging. De heer T. L. Jonkers, voorzitter van de Zangersbond, dankte voor de gulle ontvangst. Wethouder Walhout feliciteerde de 60-jarige namens de Muziekvereniging en herinnerde aan de goede geest en harmonie, die er tussen beide ver enigingen bestaat. De heer J. Rottier, voorzitter der Oranjevereniging, bood eveneens zijn gelukwensen aan en overhandigde de voorzitter van T.O.O. een medaille. De heer J. de Smidt, voorzitter van T.O.O., dankte tenslot te allen voor hun beste wensen. Nadat de erewijn was rondgediend, zongen de verenigingen gezamenlijk onder leiding van de heer G. da Kok het bondslied. Daarna maakte men een muzikale rondgang door de ge meente, waarna op het feestterrein de wedstrijden begonnen. Extra medailles werden beschikbaar gesteld door Koningin Juliana, door ae Commissaris der Koningin, door burgemeester Dominicus en door het Bondsbestuur. Na afloop van het concours was er muziek en zang in de tent op het verlichte dorpsplein. UITSLAGEN. De uitslagen zijn: Afd. llitm. Gem. koren: Arti et Amicitiae, Goes, met lof en beker 220 pnt, Nu met hope, Burgh 181 p., Excelsior, Yerseke 202 p., Zang- lust, Wilhelminadorp 185 p. Afd. Uitm. Dameskoren: Zuid-Bevelands Dameskoor, Goes 198 p. Ere-afd. Gem. koren: Zuiderstemmen, Hansweert, met lof 210 p., Crescendo, Kruiningen, met lof 217 p., Crescendo, Hoek 202 p. Superieure afd. Gem. koren: V.Z.O.S., St. Maartensdijk 205 p., De Lofstem, St. Maartensdijk 205 p. Ie afd. Gem. koren: Zang en Vriendschap, Wissekerke 158 p., Uitsp. door Insp., O.- en W.- Souburg 172. 2e afd. Damesoren: Juliana, Zuidzande, met lof 213 p. 2e afd. Gem. koren: N. H. Kerkkoor, Axel 205 p., Ons Genoegen, Kats 168 p., V.Z.O.S., Re- „Eerste Zeeuwse Vlasspinnerij" te Axel. Met een kapitaal van f 1.000.000, ver deeld in 1000 aandelen van f 1000 is Opgericht de „Eerste Zeeuwse Vlas spinnerij" te Axel, voorheen Mariaker- Ke N.V. te 's-Gravenhage. Doel is de exploitatie van een spin nerij in de gemeente Axel en van ev. andere op te richten vezelverwerkende bedrijven in Nederland, de vervaar diging en de verwerking van garens en andere vezelproducten en het verrich ten van alle handelingen, met een en ander verband houdende, daaronder begrepen de im- en export van en de handel in deze producten. Geplaatst gijn 300 aandelen bij de Cultuurmaat schappij Boyohidoel N.V. en 150 bij de tnaatschappij tot exploitatie van de Suikerondernemingen Sentanen Lor, Brankal en Dinorjo N.V. Directeur is de heer G. J. Schroder en commissarissen zijn mr J. M. van Bosse en de heer G. Eschauzier, beiden directeuren van de Nederlands-In dische Suikerunie. 1- 'den Mededeling (adv.). IVnAABUe VCRWIJOCRO MET Weg met onhandige llkdoornrlngen en geTaarliJke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA.CORN, neemt de pijn weg In 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- calne. Een flesje NOXACQRN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.35 be spaart U veel ellende. Wat brengt de radio? DINSDAG 24 JUNI. HILVERSUM I (402 M-). KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerbericnten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 9.4Q „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen)12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek Nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Metro- pole Orkest en soliste. 14.00 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekeniof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Dr. Ir. L. J. Vroon: „Veeteelt en visserij ln Suriname". 18.00 Nieuws. 18.15 Actu aliteiten. 18.20 Ronde van Frankrijk. 18.30 Poiitiekapei. 19.00 „Hier vrij Europa", la.30 Verkiezingstoespraak. 19.45 Gram. 19.50 „Dit is leven", causerie. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De ge wone man. 20.15 Kamerorkest en solist. (Om 20.40 Actualiteiten). 21.30 De Ra diodokter. 21.40 Pianorecital. 22.10 Gram. 22.20 Orgelconcert. 22.45 Avondgebed en Liturgiscne kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILV. 1« 1^3» m.). AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 925 Voor de huisvrouw. 9.30 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 So praan en piano. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram. j Orgei en accordeon. 14.00 Voor de vi „„w. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.60 Grain. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. 16.00 „Dit is mijn lievelingsmelo die". enquête. 16.30 „De belevenissen van Flip en Flop", hoorspel voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Toespraak. 17.30 Vioo) en ciavecimbel. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.25 Militair orkest. 18.55 Piano spel. 19.10 „Paris vous parle". 19.15 Koor concert. 19.45 Verkiezingstoespraak. 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade orkest en solist. 20.45 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 21.00 Cabaret. 21.40 Orkestconcert. 22.15 „Discogram". 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Calling" 23.2024.00 Jazzmuziek. nesse 156 p., Zang Veredelt, Kortgene 161 p. 3e afd. Mannenkoren: Souburg's Mannenkoor, O.- en W.- Souburg 166 p., Smalstads Mannen koor, St. Maartensdijk 195 p. 3e afd. Dameskoren: Con Amore, O.- en W.-Souburg 188 p. 3e afd. Gem. koren: Laetitia, 's Heerenhoek 146 p., Gem. koor, 's-Heer Abtskerke 180 p., Tot Oefening en Ontspanning, Borssele 190 p. Het verenigingslokaal te Arnemuiden was Vrijdagavond geheel gevuld )met genodigden en belangstellenden, toen de voorzitter van de afd. Arnemuiden van het Groene Kruis, de heer J. J. Huys- sen de jubileumvergadering ter gele genheid van het 60-jarig bestaan van deze afdeling opende. In zfjn welkomstwoord hegtte hij spe ciaal welkom de enige nog ln leven zijn de mede-oprichter, de heer J. J. v. Doe selaar. Uit het verslag van de secretaris, de heer J. A. Lemalre, bleek o.m., dat het aantal leden momenteel 664 bedraagt. Practisch alle leden van Arnemuiden en Kleverskerke zijn lid. Een woord van oprechte dank werd gericht tot de oud-wijkverpleegster Zr A. P. A. van der Klooster, die meer dan 30 jaren zegenrijk voor het Groene Kruis heeft gewerkt. Mede dank zij de activiteit van het Groëhe Kruiswerk kon de kindersterfte te Arnemuiden, waarvan het percenta ge in 1917 nog 25.92 pet. van het aan tal geboorten ln dat jaar bedroeg, ver minderd worden tot beneden 3 pet., ge rekend over de 5 laatste jaren. De samenwerking met de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, welke ver eniging ln 1937 als zelfstandige afdeling werd afgescheiden van het Groene Kruis ls zeer goed, hetgeen ln de oorlogsjaren wel duidelijk is gebleken. Daarna voerden nog verschillende sprekers het woord, nl. de heer v. Doe selaar, de burgemeester, de heren Mesu en J. D. de Voogd namens de vereni gingen te N.- en St. Joosland en Veere, Zr Fuykschot namens de Prov. Ver. v. het Groene Kruis, de heer v. Hemert namens het Rode Kruis, afd. Arne muiden en de heer Bliek, namens de leden van de vereniging. Zr Fuykschot vertoonde hierna een Interessante film over het werk van het Groene Kruis. De bond Arne's Glorie zorgde op ver dienstelijke wijze voor de vrolijke noot. Vooral het op rijm gezette verslag over de afgelopen 50 jaar was de moeite waard. WEER THUIS En zo loopt ook dit ver haal weer op z'n einde. Lang zwaaiden de kinde ren nog naar het vlotje midden op de zee, waarop een klein zwart kereltje zat, dat hun vriendje was geworden. Hij had alweer een verse worm aan zijn haakje gedaan en alles zag er uit alsof er niets gebeurd was. Tenslotte was er van het vlotje niet meer over dan een klein stipje. Toen pas gingen Gertjan en Maartje terug naar de stuurhut en praatten nog lang na over alles wat ze hadden meegemaakt. Na een hele dag varen bereikten ze eindelijk weer het haventje van kapitein Hein. „Ik breng jullie weer net zo terug als ik jullie gehaald heb, jongens!" sprak hij, terwijl hij de deur van zijn oude autootje hof felijk openhield. Vlug wipten Gertjan en Maartje naar binnen en hobbelend en botsend kwamen ze laat in de avond thuis. MOTORSCHIP IN HET SLAAK GEZONKEN. Het 179 ton grote motorschop „Ver wisseling", schipper L. Booy, Hoorn, geladen met steen van Angeren op weg naar Middelburg, is in het Slaak aan gevaren door het 1300 ton metende motortankschip „Stern" uit Bazel, ge laden met benzine. De „Verwisseling" zonk bijna on middellijk. De opvarenden, man, vrouw en zoon, werden door de „Stern" aan boord genomen. Assisten tie werd daarbij verleend door het mo torschip „Lena", schipper Vogel uit Hardinxveld. De mensen werden in de vluchthaven te Zijpe aan de wal ge bracht. RINGRIJDERIJ TE VEERE. Zaterdag werd te Veere de jaarlijkse ringrijderij gehouden. De uitslag luid de: 1. J. Mesu, 21 ringen; 2. L. P. Bras ser, 29 r.; Jo Maljers, 27 r.; 4. P. Mal- jers, 19 r.; 5. G. Koppejan, 16 r.; 6. A. de Nood, 15 r.; 7. J. Gideonse, 15 r.; 8. L. Maljers, 14 r.; 9. A. Huibregtse, 14 r.; 10. J. de Nood, 14 r.; 11. I. van Wal lenburg, 12 r.; 12. F. Vos, 11 r.; 13. J. Maljers, 10 r.; 14. C. de Looff, 10 r.; 15. A. Wielemaker, 10 r.; 16. David de Bree, 8 r. Er deden zowel veteranen als jongeren mee. De oudste deelne mer, de heer P. Maljers, is 63 jaar oud. De beker van de burgemeester werd gewonnen door L. Maljers, de beker van de N.V. P. de Jongh door A. de Nood. De pollepel was voor L. P. Bras ser en een tweetal lauwertakken kwam in het bezit van D. de Bree en J. Mesu. De meeste volgringen stak J. Mesu (7). De ringrijderij werd gehouden op het terrein bij de Campveerse Toren. Aan het eind van de wedstrijd reikte de burgemeester Jhr I. F. den Beer Poor- tugael de prijzen uit. HERV. KERK TE ZUIDZANDE IN GEBRUIK. Op Zaterdag 5 Juli a.s. zal de nieu we Ned. Herv. Kerk van Zuidzande officieel in gebruik worden genomen. Ring Walcheren van het C.J.M.V, organiseerde knobelrit. De ring Walcheren van het C.J.M.V. heeft Zaterdagmiddag een geslaagde knobelrit op de fiets georganiseerd. Vele tientallen deelnemers waren aan de start verschenen, zowel leden van de C.J.M.V.'s, Jongensclubs als Meis jesverenigingen. Er werd op drie plaat sen gestart, nJ. te Souburg, Zoutelande en Domburg. Vanuit iedere plaats moest via een bepaalde route, die in de opdracht stond aangegeven met om streeks 60 xerschillende aanwijzingen, naar Middelburg worden gereden. Iedere route was ca. 40 km. lang. Er mocht niet harder worden gereden dan 12 km. per uur. Ondanks het vrij gure weer is de tocht een groot succes ge worden. Drie afdelingen noteerden geen strafpunten. De C.J.M.V. te Sou burg werd winnaar van de beker, daar de gemaakte tijd slechts 4 minuten af week van het tijdschema. Ds J. van Winterswijk, voorzitter van de ring, reikte de beker, die driemaal achter een moet worden gewonnen, in het C.J.M.V.-gebouw te Middelburg uit. De Chr. Meisjesver. te Westkapelle eindigde als 2e met eveneens 0 straf punten en een tijdsverschil van 4 min. De derde groep was de C.J.M.V. Ga- pinge, 0 strafpunten en een tijdsver schil van 17 min. Verder was de uit slag: 4. Jongensclub Souburg (1); 5. Jonge Kracht, Zoutelande 4J/£); 6. Jongensclub Westkapelle (5J^); 7. C.J. M.V. Zoutelande (7); 8. C.J.M.V. West kapelle 9. C.J.M.V. Biggekerke (11); 10. Jongensclub Middelburg (12%); 11. Jongensclub Zoutelande (13) 12. Jonge Kracht, Middelburg (20); 13. C.J.M.V. Grijpskerke (27M); 14. C»J. M.V. Aagtekerke (37J/0; 15. C.J.M.V. Domburg (40); 16. Jongensclub Se- rooskerke (110). Ingezonden Mededeling (adv.). De Amerikaanse Senaat heeft zijn goedkeuring gehecht aan het lenen van twee duikboten aan Nederland voor de tijd van maximaal vijf jaar. De sche pen zullen eerst gemoderniseerd wor- Ingezonden Mededeling (adv.). Lekker warm en volkomen geruisloze vering. Ere wie ere toekomt. Naar ons werd medegedeeld komt de gemeentepolitie van Middelburg niet alleen de eer toe van de oplossing van het raadsel van de 17 inbraken. Het is de Rijkspolitie te St. Laurens geweest, die tot arrestatie van H. de G. is overgegaan na de brutale inbraak te Brigdamme. Toen de Rijkspolitie erin geslaagd was de man tot een beken tenis te brengen en de diefstal op te helderen, is de G. overgeleverd aan de Middelburgse gemeentepolitie voor haar aandeel in deze zaak. In dit bijzondere geval geldt zeker: ere, wie ere toekomt. De heer Julianus gehuldigd. Donderdagavond vond in de gemeen telijke zweminrichting een kleine plechtigheid plaats. Een deputatie van de Vlissingse Reddingsbrigade was, sa men met een vertegenwoordiger van het district Zeeland van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelin gen, naar Middelburg gekomen om de heer Julianus te huldigen in verband met zijn benoeming tot lid van ver dienste van genoemde bond. Na een. korte toespraak door de secretaris van de Vlissingse Reddingsbrigade over handigde deze de heer Julianus een bloemenmand. Deze dankte voor de hulde. Raadsvoorstellen. De Middelburgse gemeenteraad zal Vrijdagmiddag om twee uur weer bij eenkomen. De agenda vermeldt o.m. het voorstel tot subsidiëring Chr. Ly ceum voor Zeeland te Goes, dat in de vorige vergadering moest worden aan gehouden, omdat bij de stemming over het amendement-Hoek de stemmen staakten. Voorts zal ds M. Enker, Ned. Herv. predikant te 't Zand' ontslag worden veleend als leraar in de He breeuwse taal, zulks wegens zijn ver trek naar het buitenland. Voorgesteld wordt de le semi-permanente school aan de Ruyterstraat in bruikleen af te staan aan de Ver. Chr. school aan 't Zand. Het bestuur van de Nutsspaarbank is bereid f 100.000 te lenen tegen een rente van 4,5 pCt. B. en W. stellen voor dit aanbod te accepteren en het bedrag te bestemmen voor de nieuwbouw van woningen. Nu de aula op de Gem. Begraaf plaats gereed gekomen is, stellen B. en W. voor om voor het gebruik enige vergoeding te vragen. Bovendien wil len B. en W. een klein harmonium in het gebouw plaatsen. De vergoeding is vastgesteld op f 2,50 bjj een 3e kL 15 bij een 2e kl. en 7,50 bij een le klasse begrafenis. De Investerings-commissie heeft meegedeeld geen bezwaren te hebben tegen verstrekking van 'ncrediet van f 130.000, waartoe de raad reeds in 1942 besloot. Dit crediet is nodig voor de bouw van een nieuwe R.K.-school aan Bach- ten Steene. Nu de Investeringscommis sie het crediet heeft goedgekeurd kan met de bonw worden begonnen, waar door weer een grote open plek in de binnenstad wordt gedicht. Zevenjarige jongen aangereden. Zaterdagmiddag is op de hoek van het Molenwater en de Nieuwe Ooster- sestraat een zevenjarige jongen door een personenauto aangereden. De jon gen stak onvoorzichtig de straat over met zijn autostep. Hjj liep enkele schaafwonden op. Een speeltuin in de binnenstad. Met groot enthousiasme heeft de jeugd van de buurtvereniging Bagijn- hof Zaterdagmiddag, nadat mevr. Be renpas het oranjelint had doorgeknipt, de nieuwe speeltuin in de tuin van het museum tot haar domein gemaakt. Een groot aantal kinderen stond popelend van ongeduld op dit moment te wach ten. Toen het lint was doorgeknipt, was gelijk de spanning verdwenen en werden de schommels, de glijbaan, de wip, de draaimolen enz. bestormd. Vooraf had de wethouder van Sociale Zaken, de heer A. J. Berenpas, namens het gemeentebestuur gesproken. Hü prees het initiatief van de buurtver eniging en was verheugd over hetgeen er met betrekkelijk geringe geldmid delen tot stand werd gebracht. Het ge meentebestuur, zo zei de wethouder, is verheugd over deze burgerzin. Hij noemde het een gelukkig verschijnsel, dat de buurtverenigingen steeds meer inzien, dat er ook op sociaal terrein een taak te vervullen is. De voorzitter van de buurtvereni ging, de heer C. Hendrikse, had tevo ren allen welkom geheten en eraan herinnerd, dat enkele tientallen jaren geleden op dezelfde plaats ook een speeltuin is geweest. Hij memoreerde de voorgeschiedenis en de moeilijkhe den, die moesten worden overwonnen. Voor de opening waren de kinderen met het muziekcorps „Excelsior" in optocht vanaf de Markt naar de nieu we speeltuin getrokken. Avondvierdaagse een succes. De avondvierdaagse in Middelburg is een groot succes geworden. Het aan tal deelnemers bedroeg niet minder dan 383, nl. 123 junioren en 260 se nioren. Er werd meegelopen door de gymnastiekverenigingen uit Middel burg en Souburg, door leden van per soneelsverenigingen uit Middelburg en Vlissingen, door enkele wandelclubs van Middelburg en van buurtvereni gingen, door de C.O.A.K., de Nat. Re serve en door de Kon. Maréchaussé, die met hun witte helmen een keurige indruk maakten. In totaal liepen 17 groepen mee. De groepen met 11 of meer deelnemers ontvingen persoon lijk een médaille (le of 5e maal) of een nummer voor de médaille, waarop staat aangegeven hoeveel maal zij aan de avondvierdaagse hebben meege daan. In Middelburg was dit de 6e maal. „Medioburgum" had evenals an dere jaren voor een goede organisatie gezorgd. Zaterdagavond werden de deelnemers na de 20 km. te hebben af gelegd (de drie vorige avonden was 15 km. gelopen) aan de rand van de stad opgewacht door de Padvindersband, waarna het in optocht door de stad naar de Markt ging. Slechts één deel nemer heeft onderweg moeten opge ven, terwijl enkele anderen op één der avonden aan de start verstek lieten gaan. Alle junioren volbrachten de tocht, terwijl bij de senior^p 250 deel nemers de mars volbrachten. Het was iedere avond uitstekend wandelweer en de stemming onder de deelnemers was opperbest. Het Rode Kruis heeft ditmaal zeer weinig te doen gehad. Rode Kruis-actie bracht f3500 op. Zaterdag gaf in het Scheldekwartier de afd. Vlissingen van het Ned. Rode Kruis de slotavond van de inzame lingsactie. Aan deze avond werd belangeloos medegewerkt door de Vlissingse Ac cordeonvereniging „Crescendo" en de „Zuidwesters" uit Middelburg. Dr M. Schreuder reikte aan 11 personen een onderscheiding uit voor 10-jarige trou we dienst aan het Rode Kruis. Het wa ren de dames M. Buik-Meerkerk, Bos- de Wolf, H. Hilbert en de heren M. Koets, M. Ardewjjn, C. J. Jansen, C. Kaptein, E. Vis, Ch. Lute, P. Drever en J. v. d. Velde. Mej. Pauwe ontving de herinneringsmédaille 1940'45. De inzameling heeft bruto f3500. opgebracht. Ringrijderij. Zaterdagmiddag werd een wedstrijd georganiseerd door de ringrijdersver- eniging, in samenwerking met de V.V.V. Dit was een voorwedstrijd voor 16 Augustus, wanneer in de V.V.V.- feestweek van elke vereniging op Wal cheren de 3 beste rijders naar Vlissin gen komen. In totaal zullen 60 rijders in Walchers costuum aan deze wedstijd deelnemen. De uitslag van Zaterdag was als volgt: 1. W. Koole; 2. J. Reijnierse; 3. D. v. d. Voorde; 4. A. de Lange; 5. L. de Pagter; 6. J. Koole; 7. A. Klijfhout; 8 .J. Vos; 9. G. de Visser; 10. A. Ova. De wisselbeker van een bierbrouwe rij werd gewonnen door J. Koole, de beker van V.V.V. was voor J. Reijnier se, een paardenkop van de ringrijders van Vlissingen voor A. Klijfhout. De médailles van de V.V.V. werden ge wonnen door L. de Pagter, J. Koole en D. v. d. Voorde. DE KORFBAL VAN ZATERDAG. Tjoba heeft het kunststukje van vorige week tegen Scampolo niet kunnen herhalen. Met een 63 overwinning konden de bezoekers de terugreis aanvaarden, waardoor hun tweede positie op de ranglijst gehandhaafd bleef. Swift bond Seolto met 72 aan haar zegekar, waardoor zij nog ongeslagen aan de kop blijft gaan. Togo behaalde een kleine 32 zege op Vios, blijft hierdoor nummer drie, terwijl Vios nog steeds de laatste plaats inneemt Toch geloven we, dat Vios in deze competitie nog tot over winningen komt. Hetgeen zé in tech- ni—h opzicht tekort komt, wordt door het harde werken goed gemaakt. In de tweede klasse schijnt nie mand Olympia in haar opmars te kunnen stuiten. Nu moest Vitesse met 40 de vlag strijken. Eendracht ver sloeg Togo met 20 en is hiermede Vitesse op de ranglijst voorbij ge streefd. Top maakte in afd. 3a geen fout en blijft door haar 52 overwinning op S.V.G. stevig aan de kop gaan. V.K.V. wist Swift IV met 31 er onder te houden. Animo gaf Swift VI in afd. 3b geen schijn van kans; met niet minder dan 91 haalde ze de punten binnen. Atlas kon het maar net tot een Zaterdagmiddagvoetbal. MEVO I PROMOVEERT NAAR le KLASSE. De laatste wedstrijd heeft voor Me- vo de beslissing gebracht. Op eigen terrein moest Yerseke III een 41 ne derlaag incasseren, waardoor de jon gens van Zierikzee naar de le klasse promoveren. Tern. Boys beet ook goed van zich af en de reserves van 's-H. Arendskerke moesten met niet minder dan een 81 nederlaag de terugreis over de Wester- Schelde aanvaarden. In Koudekerke hebben V.C.K. I en Wemeldinge I in een laatste ontmoe ting geen bijzonder hoogstaande wed strijd gespeeld. Toch zette Wemeldinge zijn tocht der overwinning voort en versloeg zijn gastheren met 63. Drie Hervormde gemeenten in W. Zeeuwsch-Vlaanderen gecombineerd. Met de bevestiging en intrede van ds J. B. van Bork te Retranchement, die Zondag plaatsvond, is de combina tie der Ned. Herv. gemeenten van Sluis, St. Anna ter Muiden en Retran chement een feit geworden. De situatie is nu zo, dat er in de combinatie van gemeenten twee predikantsplaatsen zijn. Voor de duur van de combinatie is de predikantsplaats St. Anna ter Muiden opgeheven. De predikant van Sluis, ds L. P. W. Groeneveld, die voorheen consulent was van St. Anna ter Muiden, is nu ook predikant van deze gemeente geworden. Het breed- moderamen van de classis IJzendii'-e begroet deze combinatie met gr vreugde, vooral door de wijze, waarop beide kerkelijke gemeenten Retran chement tegemoet zijn getreden. Door deze combinatie is het mogelijk ge worden, dat te Retranchement weer een predikantsplaats werd gevestigd. Na een vacature vain twee jaar oud deed gistermiddag de nieuwe predi kant, ds Van Bork, zijn intrede. Hij werd bevestigd door ds B. Gast uit Zwolle, die als tekst gekozen had Joh. 438. Na de handoplegging betrad ds Van Bork de kansel, die uit de Hande lingen der Apostelen als tekst nam: „Petrus dan werd in de gevangenis ge houden maar van de gemeente werd een langdurig gebed tot God voor hem gedaan". Na de prediking spraken ds J. v. d. Graaff uit Nieuwvliet namens het breed-moderamen van de classis IJzendijke, ds A. C. D. ten Cate uit Cadzand namens de ring Sluis en als consulent, ouderl. J. A. Hennekeij uit naam van kerkeraad en kerkvoogdij, burgemeester Leenhouts namens het gemeentebestuur en eerw. heer M. Koopmans uit Leiden voor de vrien den van ds Van Bork. Op verzoek van de consulent zong de gemeente de nieuwe leraar toe Gezang 180 vers 1. Huwelijksfeesten. Dinsdag 24 Juni a.s. hoopt het echt paar J. Quaak 81 j. en C. v. Beveren 81 j. hun 60-jarig huwelijk te vieren. Beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. M. v. Tiggele en E. Koppenhol hopen 27 Juni a.s. te herdenken, dat zij voor 50 jaar in het huwelijk zijn getreden. overwinning brengen. Met 21 moest Swift V eraan geloven. Elto gaat ook voort op het pad der overwinningen, O.D.S. werd met een 61 nederlaag naar huis gestuurd. Scampolo II leverde een goede presta tie door Dios met 50 te kloppen. De overige uitslagen, welke nog binnenkwamen, waren: A.K.C.Mad- joe 34 en verder van de adspiran- ten: ZuidwestersV.K.V. 06; Swift VlugAnimo A 08. MOTORVOETBAL TE GOES. Ondanks het minder gunstige weer waren Zaterdagavond ruim duizend belangstellenden naar het gemeente lijk sportterrein te Goes getogen om getuige te zijn van de eerste motor voetbalwedstrijd in Zeeland. En zij zullen daar beslist geen spijt van ge had hebben, want de eerste kennisma king met deze voor ons land nieuwe sport viel goed in de smaak. Een tien tal jeugdige motorrijders demonstreer de allereerst een perfecte rijtechniek. Zij deden met hun lichte machientjes wat zij wilden. Maar daarnaast waren erbij, die over een stevige dosis bal- contróle bij gewoon voetbal reeds een moeilijk onderdeel van de tech niek beschikken. Hoe sommigen af en toe het gehele veld over snelden zonder de bal ook maar een ogenblik kwijt te raken, mag een waar wonder worden genoemd. Dat ook de tactiek een belangrijke rol speelt bij dit spel, toonden The Red Devils uit Dordrecht, mome.nteel het beste team van ons land. Zij bleken meesters in het afdekken van hun te genstanders en in het positie kiezen. Het spel was nog maar nauwelijks begonnen of de Dordtse linksbuiten wist met een handige manoeuvre vrij voor het doel van The Tigers te ko men. Met een onhoudbaar schot open de hij de score. De Dordtenaren bleven aanvallen en nog voor de eerste rust was het 20, al weer door hun links buiten. Kort na de hervatting was het de zelfde linksbuiten, die de stand tot 3—0 wist op te voeren, maar toen be gon het team van Maassluis er beter in te komen. Zij kwamen herhaalde malen voor het Dordtse doel, maar tot een behoorlijk schot kwam het niet. Zij kregen in deze periode zelfs twee penalties te nemen, maar dé eerste ging hoog over, terwijl de tweede keurig door de Dordtse doelman werd gestopt. Na de tweede rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Beide doelen kwa men beurtelings in gevaar, maar de keepers bleken hun vak te verstaan. Tenslotte slaagden The Tigers erin op fraaie wijze het alleszins verdiende tegenpunt te scoren, zodat het einde kwam met een 31 overwinning voor The Red Devils. KAPELLE, 21 Juni. Aardbeien: Mad. Mout. 61.80—62.30; Jecunda 63.40— 64.20 beiden per 100 kg. Kersen: Hol landers 4267; Meikersen 2948; Ear ly Rivers 4560; Markiezen 4752; Vroege van Werder 2949; Elton 37; Suikerkersen 33; Porceleinkersen 18; Diversen: Fay's Prolific 4565; Jhr v. Tets 4870; Frambozen 69130; Aard beien 4573 alles per kg. ST. ANNALAND Veiling van 20 Juni Eerstelingen: gew. 13.77, drielingen 13.50; Doré gew. 14.11—14.63, drielingen 13.50, kriel 10.90, bonken 14.07, per 100 kilo. Aanvoer 11000 kg. SCHERPENISSE, 20 Juni. Eerstelingen: gew. 13.64, drielingen 13.37, kriel 10.11; bonken 14.38, per 100 kg. Aanv. 1500 kg. THOLEN, 20 Juni. Aardappelveiling bonken 14; gewone 14.3114.80; poters 14.21; kriel 12.12, alles per 100kg. Aan voer 34 ton. ZIERIKZEE, 18 Juni 1952. Vroege aard appelen 14—15; idem (poters) 8—10; Aardbeien 45—68; Asperges 50—122; Rode bessen 50—60; Rabarber 9—11; Princesse- bonen 121—130; Snijbonen 132; Peulen 67; Doperwten 44; Postelein 2324; Poot- uien 25; Bloemkool 9—29; Kropsla 2—6; Komkommers 1925; Perziken 816; Bospeen 827; Boskroten 7—9, per 100 kg, stuks of bos

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2