ZEELAND DOOR WATER EN VUUR OOSTERBAAH xie coram „Bioscopen begrepen beter het be- Jflflg ifei. Nieuwe sociale voorziening werk- hff !1 ve™ i a j.ülL Ift Toenemende bloei van Prot* Chr* Kostersvereniging Vooruitstrevende zaken ZEEUWSCH DAGBLAD Generale Synode der Ned. Herv. Kerk KERK ma Chr. Bond van kleermakers- patroons Landelijke stichting voor Gereformeerd jeugdzorgwerk 130.627 werkzoekenden in Mei De N.C. R. V. in jaar vergadering bijeen Moordaanslag te Zaandam VEILIN GBERICHTEN MARNIX D'HONTENISSE GOES Donderdag 19 Juni 1952 Pagina 3 Jaarvergadering Ned. Bijbelgenootschap sf^rs In dit opzicht hebben de bioscopen het belang der zaak beter begrepen dan on ze ministers, zeide hij. BIJBELS IN DE NIEUWE KERK. Wegens de restauratie van de doops gezinde kerk waar het N.B.G. sedert 1814 zijn vergaderingen pleegt te hou den, kwam men ditmaal bijeen in de Nieuwe kerk te Amsterdam. De mid dagvergadering had voor het eerst meer het karakter van een toogdag. Ds A. K. Straatma en dr W. G. Harrenstein spraken de aanwezigen toe. Na afloop der samenkomst opende de heer Heldring in het dwarsschip der Nieuwe kerk een alleszins interessante tentoonstelling van bijbels, waarop te vens het tot stand komen van de nieu we vertaling aangegeven is. De expositie welke nog een week duurt, verdient de belangstelling van allen die in deze dagen Amsterdam be zoeken. Het aantrekkelijke van de tentoon stelling is, dat men haar heeft aange past bij deze omgeving. Zo lezen wij bij het graf van Vondel deze woorden: Hier is het graf van Vondel, Loop er niet overheen, Maar blijf eens even stilstaan Bij deze simp'le steen; En breng uw dankb're hulde In deze kerkehoek, Den dichter en vertolker Van 't altijd nieuwe Boek! In vergadering bijeen van uni5 Tuli. ^^ending Ned. Herv. Kerk. Staatssecretaris van Sociale Zaken dankt gemeentebesturen 13 3 3 8 7 6 4 2 genooisciiap neen proi. ar rw. uro heide voor het laatst de voorzitters hamer gehanteerd. Na een werkzaam heid van bijna veertig jaren voor het N.B.G. meende hij dat thans de tijd was gekomen om heen te gaan. In zijn plaats koos de vergadering de heer J. C. H. Heldring als voorzitter. De heer Heldring, die 64 jaar oud is, behoort tot de vooraanstaande figuren in de bank- en beurswereld. Hij geniet echter ook grote bekendheid op het ter rein van de christelijk-philantropische Instellingen. Sedert 1930 maakt hij deel uit van het hoofdbestuur van het Bij belgenootschap. In de opengevallen bestuursplaatsen koos men prof. dr G. C. Berkouwer, prof. mr W. F. de Gaay Fortman (bei den hoogleraar aan de Vrije Universi teit) en ds Joh. Prins, (Chr. Geref. pre dikant te Amsterdam in de vacature mr Th. A. Versteeg te Amsterdam) Het zeer belangrijke jaarverslag van de algemeen secretaris, mr F. L. S. F. Baron van Tuyll van Serooskerken, waaruit men de voornaamste feiten reeds in ons blad heeft vermeld gezien, kreeg de goedkeuring van de vergade ring, evenals het financieel verslag van de penningmeester, de heer W. F. Sil- lem. Hoewel het ledental omhoog gaat het staat nu op 131.000 behoeft het N.B.G. voor de financiering van zijn gewichtige arbeid nog de steun van tienduizenden nieuwe leden. OPHEFFING ALS GENADE. Voordat al deze zaken aan de orde kwamen, had prof. Grosheide voor het laatst zijn openingsrede gehouden. Daarin verklaarde hij ruiterlijk dat het hem speet afscheid te moeten nemen van het voorzitterschap. De tijd overziende waarin hij het N.B.G. had gediend, herinnerde de nu 70-jarige president aan vroegere voor zitters en secretarissen en ook aan het werk van voorheen. Veel wat men om streeks 1914 (eeuwfeest N.B.G.) hoopte, is thans in vervulling gegaan. Vooral de samenwerking met andere genoot schappen en de bezinning op het karak ter van de vertalingen voor het zen- dingsveld kregen vermelding in de openingsrede. Tenslotte gewaagde de scheidende voorzitter van zijn vreugde over het tot stand komen van de nieuwe vertaling, welke nog vers in het geheugen ligt. Voor hem persoonlijk was het een scho ne dag om de nieuwe vertaling te mo gen aanbieden aan H.M. de Koningin. Ook Prinses Wilhelmina wilde een de putatie van het N.B.G. ontvangen. Het gedrag van deze vorstelijke per sonen steekt wel af bij dat van de raads- Op de jaarvergadering van de Chris telijke Bond van Kleermakerspatroons te Woudschoten is de huidige situatie in de kleermakerij een punt van se rieuze discussie geweest. De heer J. Heerema van Dordrecht heeft dit on derwerp ingeleid en een aantal richt lijnen gegeven, welke ertoe zouden kunnen leiden de positie van het maat werk te handhaven tegenover de con fectie. Naar de mening van de inleider zal de natuurlijke voorkeur van het pu bliek voor maatwerk behouden kun nen blijven, indien de kleermakersbe- drijven vakbekwaamheid en juist com mercieel beheer als de grondslagen van hun arbeid blijven beschouwen. De principiële vragen, die momen teel aan de orde zijn, werden door de heer H. van Eijsden behandeld, waar bij met name ook de houding, aan te nemen ten opzichte van de Publiek rechtelijke Bedrijfsorganisatie aan de orde kwam. Het jaarverslag vermeldde een ge ringe vooruitgang van het ledental. Met leedwezen werd geconstateerd, dat de roeping tot christelijke organi satie door tal van kleermakerspatroons nog niet wordt ingezien, in verband waarmede plannen tot intensieve pro paganda werden beraamd. De heer D. Bakker werd tot voorzitter geko zen. pröli vrruBiioii Rijksuniversiteit te Utrecht in de te verwachten vacature van prof. dr S. F. H. J. Berkelbach v. d. Sprenkel, die wegens ,het bereiken van de leeftijds grens emeritaat heeft gevraagd. De commissie voor het theologisch hoger onderwijs moet worden aange vuld met een lid wegens het bedanken als zodanig van dr Ph. J. Idenburg. In behandeling komt voorts een concept regeling voor de opleiding en vorming van zendingsarbeiders, zomede het rap port en advies van de Raad voor de za ken van Kerk en Theologie naar aan leiding van de rapporten der classicale vergaderingen over het geschrift „Fun dament en perspectieven van belijden". Voorts zal de synode in behandeling nemen het rapport van de commissie voor het burgerlijk en kerkelijk huwe lijk en dat van de commissie, ingesteld door de synode, betreffende het vraag stuk van oorlog en vrede. De commissie voor de psalmberijming legde aan de synode een rapport voor, onder bijvoe ging van 'een aantal proeven van een nieuwe berijming. Tenslotte vermeldt de agenda de behandeling van de kwes tie ds J. Loos te Hilversum. Geref. Kerken. Beroepen te Borne en te Warns, O. Jager, cand. te Delft. Bedankt voor Oud-Vossemeer en voor Ens T. J. Hagen te Lemelerveld- Lemele. tut» uuav De bekende, uit Oostenrijk geboortige dirigent Erich Kleiber, heeft besloten zich in Oostduitsland te vestigen, zo heeft een woordvoerder van de Oostduitse re gering te Berlijn meegedeeld. Kleiber wordt gedurende 1953 musicaal leider van de Oostduitse staatsopera in Oostberlijn. De geallieerde onderhandelaars in Pan- moendjon hebben de Noordelijken gis teren in een vergadering van 32 minuten medegedeeld, dat zij de besprekingen tot Zaterdag zullen verdagen. Het besluit is genomen ondanks het feit, dat de Noor delijken staan op het houden van dage lijkse bijeenkomsten. Ingezonden Mededeling (adv.). (Van onze speciale verslaggever.)* Zeer groot was de belangstelling voor de 2e algemene vergadering van de Prot. Chr. Verenlgng van Kosters in Nederland, welke Dinsdag te Amers foort ls gehouden. Het doel van de organisatie is, gelijk de secretaris de heer A. Nierop te 's-Gravenhage het uitdrukte, de kos ter op hetzelfde plan te brengen als elke andere arbeider. Dat er aan de sociale positie van de koster nog veel mankeert, is de Ver eniging ook in het voorbije jaar weer gebleken. Reeds heeft zij in Individuele gevallen het een en ander kunnen be reiken. Daarnaast zond de Vereniging een circulaire aan alle kerkeraden met het oog op de bezoldiging van de kos ters. Er worden pogingen in het werk ge steld om een algemene instructie voor kosters te formuleren; tot heden slaag den men hierin niet. KOSTERS KENNEN GEEN tt icR.mvi 11 KEN Bij de bestuursverkiezing ontstond even discussie over de vraag bij welke kerkformatie de nieuw te kiezen be stuurders moesten behoren. De voor zitter, de heer B. Kormelink te Utrecht, lichtte dat toe, maar verklaarde het met tegenzin te doen. Wij moeten de beste bestuurder hebben, riep hij uit, en dan doet het er niet toe hij welke kerk hij behoort. Hoewel ons bestuur is samengesteld uit leden van diverse kerken, praten we daar nooit over. Wij als kosters kennen geen kerkmuren! De heer Kormelink nam op deze al gemene vergadering voor het laatst zijn functie waar. Om redenen van gezond heid meende hij zich niet herkiesbaar te moeten stellen. De vergadering benoemde nu de heer J. C. Veldhuyzen te Utrecht tot voor zitter, koos de heren Nierop en P. Zou tendijk te Vlaardingen opnieuw, resp. als secretaris en penningmeester en benoemde voorts de heer P. de Vries te Leeuwarden tot bestuurslid. Nadat de vergadering, op voorstel van de heer Zoutendijk, onder groot enthou siasme de scheidende voorzitter tot ere voorzitter van de Vereniging had be noemd, sprak het nieuwe bestuurslid, de heer De Vries, de afgetreden func- tionnaris toe. Hij noemde de heer Kor melink, herinnerend aan diens eervolle taak hij de doop van Prinses Marijke in de Domkerk te Utrecht, een aristo cratische man, welke op voorname wijze de Vereniging had geleid. Namens de Vereniging werd aan de heer Korme link een zilveren sigarettenkoker over handigd. 250 millioen dollar nodig voor Amerikaanse bases in Europa. De Amerikaanse minister voor de luchtmacht, Thomas Finletter, en de plaatsvervangende minister van de fensie, William Foster, hebben voor de senaat verklaard, dat 250.000.000 dollar dringend nodig zijn voor het voltooien van luchtbases in Europa, teneinde atoomaanvallen met spoed te kunnen uitvoeren op iedere agres sor. Zonder de passende bases zou de Amerikaanse luchtmacht, als middel om de vrede te dienen, ernstig ge hinderd worden. Voor het jeugdzorgwerk (clubhuis werk) van Gereformeerde zijde is een landelijke overkoepelende stichting in het leven geroepen onder de naam „Stichting Evangelisch Herstel en Op bouw". Het secretariaat Is gevestigd te Rotterdam, (Mathenesserlaan 181). De stichting stelt zich ten doel de arbeid te bevorderen van Gerefor meerde organisaties, die zich bezig houden met evangelisch-sociale arbeid onder de ongeorganiseerde jeugd van Nederland. De navolgende organisaties zijn tot de Stichting toegetreden: Stichting Clubhuizen „De Jeugdhaven", Rotter dam, Stichting Clubhuizen „De Zuider Jeugdhaven", Rotterdam, Stichting „Licht en Leven", Amsterdam, Her kerstening der Massajeugd, Amster dam, Stichting „Jeugdhaven", Zaan dam, Stichting Clubhuizen „De Mirt", Leiden, Stichting „Jeugdhaven", Dor drecht, Stichting Jeugdwerk Den Haag Oost, Den Haag, Stichting Jeugdwerk „Horizon", Den Haag, Stichting Jeugd haven, Ridderkerk, Slikkerveer en Clubhuis „Kom en Zie", Arnhem. Het bestuur van de stichting wordt gevormd doords J. M. van Krim pen, Rotterdam (voorz.), ir. J. Doets, Leerdam (secr.), L. de Ruiter, Rotter dam (penn.), dr H. J. Westerink, Lei den, drs F. E. Hoekstra, Den Haag, H. J. Hebly, Amsterdam, ds J. Over- duin, Amsterdam en dr F. L. Rutgers, Zaandam. De Stichting Clubhuizen „De Jeugd haven" te Rotterdam, die tot nu toe de taak van landelijk orgaan heeft waargenomen, heeft deze taak thans aan de nieuw gevormde stichting overgedragen. Blijkens een opgave van het cen traal bureau voor de statistiek be- droeg het aantal ingeschreven werk zoekenden in ons land eind Mei 130.627 (van wie 86.643 geheel werk lozen). Hieronder waren 120.325 (80.869) mannen en 10.302 (5774) vrouwen. In de D.U.W. werkten 31.814 man nen, in de rijkssteunregeling waren opgenomen 51.269 geheel werklozen, van wie 837 vrouwen. Van de ingeschreven mannelijke werkzoekenden behoorden tot de bouwnijverheid 21.148 (geheel werk lozen 14.482), metaalnijverheid 11.209 (9324), textielnijverheid 2.877 (2084), voedings- genotmiddelenbedrjjf 4035 (2905), landbouw 14024 (5406), handel 4175 (3299), hotelpersoneel 2133 (1707) scheepvaartpersoneel 1556 (1292), niet- varend transportpersoneel 6622 (4749), kantoorpersoneel, ambtenaren, onder wijzend personeel 7256 (5062), kun stenaars en sportbeoefenaren 1488 (703), kledingbedrijf 1976 (1824), le der, rubber, wasdoek (w.o. schoen industrie) 1322 (965). van de werkloosheidszorg. In verband met het in werking tre den van de werkloosheidswet op 1 Juli a.s. zal een groot gedeelte van deze zorg wegvallen. Met ingang van 1 Juli a.s. vervallen de overbruggingsregeling en de sociale bijstandsregeling en treedt een nieuwe sociale voorziening voor werklozen in werking als sluitstuk op de werkloos heidswet. Deze nieuwe sociale voor ziening onderscheidt twee groepen groep a, werkloze werknemers, die buiten de werking van de werkloos heidswet vallen (zoals personeel, werkzaam in de huishouding, perso nen, die een salaris hadden van meer dan 6000,en bepaalde groepen grensgangers) en groep b, werkloze werknemers, die 21 weken uitkering volgens de werkloosheidswet of vol gens groep a hebben ontvangen. Vergeleken met de vervallen over- bruggings- en sociale bijstandsregeling zjjn enkele niet onbelangrijke verbe teringen aangebracht. De uitkeringen voor groep a vormen een percentage van het loon, gebonden echter aan maximumgrenzen. DUUR EN UITKERING. De uitkeringsduur is gebracht van 13 op 21 weken. De maximum gren zen zijn met 1,per dag verhoogd voor kostwinners en met 0,85 voor niet-kostwinners. De kinderbijslag regeling blijft ongewijzigd. De uitke ringen voor groep b geschieden naar vaste normen. Vergeleken met de vroegere regeling zijn de normen ver hoogd, terwijl tevens de wijze van berekening is herzien. Voorheen lie pen de normen in de 5 gemeenteklas sen voor gehuwden van 26,50 tot 30,90. Thans zal de uitkering in alle gemeenteklassen voor gehuwden be- Onder voorzitterschap van mr 'A. B. Roosjen heeft de Verenigingsraad der Ned. Chr. Radio Vereniging vergaderd. In zijn jaarrede ging de voorzitter uitvoerig in op de correspondentie, die de N.C.R.V. ontvangt en waaruit blijkt, hoe beperkt het waarnemingsvermogen van de luisteraars is. Hij toonde aan, dat dit te wijten is aan eigen schuld, omdat men zich niet voldoende realiseert welk een moeilijke taak de N.C.R.V. verricht, terwijl men verzuimt het geheel te overzien. Het verslag van de secretaris-pen ningmeester bevatte o.m. de mede deling, dat de omroepverenigingen voor de televisie gezamenlijk 11200.000 ter beschikking stelden voor een pe riode van twee jaar. De samenwerking met de andere omroepverenigingen op het terrein van de gemeenschappelijke belangen was goed en die in de Ned. Radio-Unie even eens bevredigend. De Haak-In-Aatie heeft in totaal f 3.016.306,83 opgebracht. De ledenstand heeft zich gunstig ont wikkeld. In totaal is een netto winst ge boekt van 30.444 leden, waardoor op 31 December 1951 het totaal op 270.558 kwam. (Op 14 Juni 1952 had de N.C. R.V. 277.972 leden). In het verslag van mr A. H. van de Veen, directeur van de afdeling Omroep, werd een volledig overzicht gegeven van hetgeen voor de microfoon is ge komen. De Evangelisatie krijgt grote kansen. Doelbewust wordt naar een eigen stijl gezocht. De aftredende en herkiesbare be stuursleden, t.w. de heren P. K. Domis- se, J. W. van 't Hof, W. Nauta en ds Toh. J. van Petegem, werden herkozen In de vacature ds F. G. Petersen werd gekozen C. Dekker uit Bergen op Zoom. up 11CL gcuicu dragen 27,60, verhoogd met de wer kelijke huishuur. De gezinsledenbijslag, die voorheen varieerde van ƒ2,76 tot ƒ4,02 per in wonend gezinslid, is thans uniform vastgesteld op ƒ4,02 per week. Voor degenen, die op 1 Juli reeds werkloos zijn en daardoor niet onder de rege ling van de werkloosheidswet vallen, is een overgangsregeling getroffen. De ca. 35-jarige steenkolenhandelaar J. Kok is Dinsdagavond om kwart voor twaalf doodgeschoten door de 43-jarige textielhandelaar Y. C. C., Chinees van geboorte, in de A. F. de Savornin Loh- manstraat. Mevr. Kok-de Graaf kreeg een schampschot in de bovenarm. De aanslag is gepleegd voor de winkel van de Chinees, nadat het echtpaar Kok de echtgenote van C. had thuisgebracht van een gezamenlijk bioscoopbezoek. De Chinees, die in de deuropening stond, heeft de familie Kok een verwijt ge maakt. Toen de heer en mevr. Kok wilden vertrekken, loste C. twee scho ten, waarvan één de heer Kok dodelijk trof. C. vluchtte na zijn daad in een boom gaardpad, waar hij de fabrieksarbeider Vleeshakker een groot bedrag bood voor een nacht onderdak. V. ging daar niet op in. Na een kleine omzwerving keerde C. naar zijn woning terug waar hij werd ingerekend. Met behulp van speurhonden is enige tijd gezocht naar de revolver, die C. over de schutting van een speeltuin heeft geworpen. Italiaanse senaatsvoorzitter afgetreden. De 74-jarige Enrico de Nicola, de eerste Italiaanse president na de oor log en de huidige senaatsvoorzitter, heeft Dinsdag verklaard zijn functie te zullen neerleggen. Hij verklaarde dat zijn besluit thans onherroepelijk was. GOES, 18 Juni 1952. Grote veiling Kruisbessen 10.2010.30; Madam Moutot v/h vat 54.5055.30. Kleine veiling: Aard beien 45—68; Rode bessen A 5662; id. B 2847; Frambozen 68127; Earley Rivers 45—57; Luikenaars 2427; Meikersen 32 42; Hollanders 5257; Suikerkersen 31 35, per 100 kg. Groenten: Komkommers 925; Bloemkool 1024 Kropsla 23; per 100 stuks; Uien 1723; Bospeen 20; Kroten 38; Selderij 4.50, per 100 bos; Postelein 2830; Tuinbonen 3145; Peu len 80; Doperwten 3148; Tomaten 78; Rabarber 914; Sjalotten 44.50; Groens kool 16; Nieuwe aardappelen 1517; id. (drielingen) 1113; id. kriel 912, pef 100 kg. ST. ANNALAND, 18 Juni. Aardappels, veiling. Eerst. gew. 10.9911.52; idem driel. 108411.04; idem kriel 8; Doré gew. 12.0112.21; driel. 10.8411.04; bon ken 3 Alles per 100 kg. Aanvoer 21 ton. SCHERPENISSE. Eerst. gew. 11; driel. 11.10; kriel 8.10; Doré gew. 12.41—12.51; driel. 11.10; bonken 13. Alles per kg. Aanvoer 7% ton. THOLEN. Veiling van 17 Juni. Aard appelen: Bonken 14; gew. 12.6012.80; poters 12.09; kriel 12. Aanvoer 26 ton. KRABBENDIJKE, 18 Juni. Grote veiling: Kruisbessen 10.3010.50, aan voer plm. 10.000 kg.; Madam Moutöt 52.40, aanvoer plm. 1100 kg.; Jecunda 57.20, aanvoer plm. 4700 kg.; Kleine veiling: Prolific 3147; Jhr. v. Tets 33—66. KAPELLE, 18 Juni. Grote veiling: Kruisbessen 10.1010.85; Aardbeien: Madame Moutöt 55.9056.60; Jucunda 57.60, alles per 100 kg. 94 Zijn vrouw viel hem óm de hals, als had ze hem uit de doden teruggekregen. Tegen niemand sprak hij over het verraad van Sanders. Maar op een donkere avond ging hij naar het huisje van de verrader en stond voor de man, eer deze gelegenheid bad zich een pose te geven. Schuchter keek de man langs hem heen, als zocht hij «en gelegenheid hem te ontvluchten. Dat je me dat hebt kunnen aandoen, Sanders, viel Versendaal hem op het lijf. Wat bedoelt domenie? zei de kerel. Dat weet je heel goed, Sanders. Wat hét-ie noe weer uutespookt, domenie? vroeg zijn vrouw. ~T ^aat hij het je zelf maar eens vertellen. Sanders heb !°u °oit kwaad gedaan? Heb ik niet het goede voor gezocht? Wie heeft zich om jou bekommerd, toen je gezin honger en gebrek had? Wie heeft jou aan een vaste rekking geholpen? Wie heeft gezorgd, dat je weer in be gemeenschap kon worden opgenomen? Wie heeft er an je ziel gearbeid en wie heeft er voor je klaar 'gestaan bi Je naar lichaam en ziel te helpen? Sanders, moet jij et werk van een Judas gaan doen? Verraad jij je wel- om dertig zilverlingen? Lever jij iemand uit aan huisknechten, terwijl die man altijd het beste voor je gezocht heeft? Ik zal niet oordelen, Sanders. Eén er.' Die oordelen zal en richten tussen jou lev Yergeef ie deze zonde en wanneer ik overge- mP zal zjjn en misschien mijn vrouw en kinderen nooit terugzien en losgescheurd zal wezen van mijn ge- wan? a e,n. ,m'in werk, dan nog zal ik voor jou bidden, od Jyd zal komen, dat je verraderswerk je als vuur p je ziel zal branden, misschien zal de herinnering aan dan 1J'00rden van jouw dominé, die je vergeven heeft, Sanders'111611 *roos*en" Meer heb ik jou niet te zeggen, diirol^0ln'n6 iWa* ^ei-ie gedaen in Godsnaam, heit-ie d'n nipt !)„8uEpe, die smeerlap? schreeuwde zijn vrouw, Vo„ ,an?en in de brede heupen geplant, versendaal schudde het hoofd. s «f* genoeg, dat uw man en ik het weten, zei hij. ïs knipperde met de ogen en zocht naar woorden. burgemeester heb 'tme opgedroge, zei hij ten slotte. Kruip niet achter de burgemeester weg, Sanders, je weet wel beter! Verdere discussie sneed Versendaal af door vrouw San ders de hand te geven en het kamertje uit te gaan. Het was hem onmogelijk langer deze man voor zich te zien. Opnieuw werd er door geheel ons land een razzia ge houden en honderden gegijzeld. Daarbij hoorde deze maal ook de gemeente-secretaris. Nog vroeg in de morgen stond de politie-auto stil voor zijn woning en aan het ontbijt werd hij overvallen. Woedende blikken wierp hij achter zijn dikke brille- glazen naar de militaire politie in Duitse uniform. Waar brengen jullie me heen? vroeg hij. Dat zult ge wel zien. Wat heb ik op m'n geweten, dat jullie me als een misdadiger oppakken? Niets, u wordt gegijzeld. O, maar dan moeten jullie even wachten, tot ik mijn koffer gepakt heb en een bad genomen, zei hij. Anderhalf uur liet hij de kerels in de kamer wachten. Met wringende handen bezwoer zijn huishoudster hem toch voort te maken en die kerels niet op stang te jagen. Wil jij me ook al weg hebben? mopperde hij. U weet wel beter, maar die kerels kijken zo gemeen. Ik wou, dat ze in d'r nijd stikten, zei hij. Tenslotte was hij toch gereed, gaf zijn huishoudster de hand en droeg haar inzonderheid op te zorgen voor zijn volière, die zijn trots was en hem het scheiden hardmaakte. De Wilde verscheen nog juist op het laatste ogenblik. Waar brengen ze je heen? vroeg hij. Weet ik het? ze doen precies met je wat ze willen. Maar ik weet, wie er de hand in heeft gehad! Houd eens een oogje op m'n volière. Een van de kanaries is ziek, wil je? De Wilde knikte en schudde hem de hand. Het laatste wat hij zag van de gemeentesecretaris was een woedende blik in de richting van het gemeentehuis, waar de burgemeester waarschijnlijk achter de groene horren het wegvoeren van zijn secretaris stond af te glui pen. (Wordt vervolgd). Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Grijps- kerke zijn voornemens op Dinsdag 1 Juli 1952, des voormiódags om 11 uur, in het Dorpshuis, Kerkplein 16 te Grijpskerke, in het openbaar aan te besteden: Het aanleggen van een riolering in de Noordhoek en het Kerkplein in de gemeente Grijpskerke. Bestek en voorwaarden met één tekening zijn, zolang de voorraad strekt, vanaf he den tegen betaling van ƒ5.- verkrijgbaar ten kantore van de Centrale Dienst „Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren", Parklaan 1 te O.- en W.-Souburg, al waar elke werkdag van 8.30 tot 12 uur inlichtingen zijn te verkrijgen. Restitutie voor inlevering van ongeschonden exempla ren van bestek en tekening alleen op de dag van aan besteding ƒ2.50. De Directeur van de Cen trale Dienst „Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren": J. D. P. DE SMIT. dOET MIJ DENKEN MN laten drukken Zijn dat ook Uw drukkers? Waarom Is het scheerhoofd van de Philips „PhiliShave" rond 7 Omdat uw baard kriskras naar alle richtingen groeit en alleen een rond scheerhoofd voortdurend naar alle richtingen scheert. De lamellen van het scheerhoofd vangen zelfs de kortste baardstoppels. De af* gesneden haren zinken terug tot onder het huidoppervlak I Alles ovei de Philips „PhiliShave" vindt U beschreven In onze brochureEen probleem, dal geen probleem meer Is." Toezending gratis op aanvraag. Het scheervlak Is iSRI nog dunner dan si garettenpapier. De sleuven „vangen" een maximum aantal baardharen In alle rich tingen. Door het ronddraaiend beitelsysteem worden alle „ge vangen" haren snel weggevaagd. Prijs I 47.-. Desgewenst betaling als volgti eerst* betaling I 10.53| vervolgens i 6.50 p. maand of I 1.50 p. week N.V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEN

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 3