KLUmPERS Opening C. HARINCK Werkelijkheidszin en begin van vertrouwen vormen te Straatsburg de ondertoon* ZEELAND DOOR WATER EN VUUR Ver. v. Chr. Kantoorbedienden beraadt zich over nieuwe organisatievorm. ^port-colbert 69!» OPENING GEBRS PASSIEUX op. Mr G*J* Lammers promoveerde aan de V* UL in de rechtsgeleerdheid* 4-KAMGAREN C0STUUMS Raad van Europa in vierde zitting bijeen Verkiezing van een voorzitter was een politiek speL Geen angst voor Rusland, Rheuraatische pijnen slopen Uw gestel en Uw lichaam. KERK EN SCHOOL Ook het verschoningsrecht van de journalist in 't geding. MARNIX D'HONTENISSE Algemene Vergadering van de Anü-Vioekbond. De bestuursleden zijn overbelast* STEEKPARTIJ EST DE HOOFDSTAD. EEN PRACHTIG OOK IN lJW MAAT! MIDDELBURG GOES BERGEN OP ZOOM f S/T88en. 37.so „De. UUUUtHwihUeP' foud - Zifo/ec - UuewccUeti Qub&lmda - 2Ümun ZATERDAG 31 MEI 1952 SchcuXïi Cf* Donderdag 29 Mei 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 (Van onze parlementaire redacteur) STRAATSBURG, 27 Mei De vierde zitting van de Raad van Europa is begonnen. Zo langzamerhand is het te merken dat er in het veelomstreden Straatsburg een traditie aan het groeien is. Net zoals in onze volksver tegenwoordiging begroeten de afgevaardigden elkaar harteüjfc als zi) een lange tijd niet samen hebben vergaderd. Op zichzelf is dat natuur lijk niets bijzonders. Men zou het schudden van handen, als een soort noodzakelijke beleefdheid kunnen beschouwen. Maar toch. is hier Iets anders in het geding en de leden van de Raad van Europa spreken tr zelf over. Men gaat elkander nu begrijpen, men raakt op elkaar in gespeeld, men wekt vertrouwen. Juist dit vertrouwen heeft Europa n»- lig om te komen tot een grotere eenheid. Daaraan werkt men nu in Straatsburg. Slechts een korte tijd nauwelijks één week. zal men bij elkaar zijn om een overladen agenda af te werken. De Nederlandse afgevaardigden, die vrezen zelfs nog op Pinkstermaandag te moeten vergaderen hebben daarom voorgesteld cun des avonds door te gaan, waardoor men enkele dagen hoopt te winnen. De eerste dagen in deze Franse stad «tonden ongetwijfeld in het teken van de Europese Defensie Gemeenschap. De Russische uitnodiging om een conferentie van de Grote Vier te beleggen vormde de inzet van de vele gesprekken in de wandelgangen en restaurants van het fraaie vergadergebouw. Staan we aan de vooravond van een nieuwe oorlog? Zul len de Russen hun dreigementen ten. uit voer brengen? Waar gaat het heen met het ontredderde Europa, dat de gevolgen van de laatste wereldoorlog nog niet te boven is? Minister Stikker verklaarde Ons de situatie niet al te somber in te tien. Natuurlijk zullen de Russen gaan treiteren. Zij spelen op het Duitse sen timent. Wellicht zal de stad Berlijn daar van enige narigheid ondervinden, maar naar zijn mening behoeft de onderteke ning van het verdrag voor een Europees leger stellig geen nieuwe oorlog te ver wekken. Integendeel zelfs. Geen angst dus bij onze minister van Buitenlandse Zaken, maar evenmin bij de afgevaardig den van de Duitse C-D.U., die het op treden van Rusland op zijn juiste waarde weten te schatten en heus niet zenuw achtig rondlopen. De C.D.U. zal Adenauer stellig niet in de steek laten, zoals ook wel blijken zal uit de debatten die dezer dagen worden gevoerd in Straatsburg. Zo staat Straatsburg momenteel midden in het wereldnieuws. Ongetwijfeld zal het aebat over het Europese leger een hoog tepunt worden van deze korte zitting. Maar ook kan het voorstel van Eden om een organische binding te maken tussen de Raad van Europa, het plan-Schuman en de Europese Defensie Gemeenschap nog een goed debat opleveren. VOLGT ENGELSMAN STIKKER OP? Met de Engelsen blqft het voorlopig nog een moeilijk gevaL Enerzijds wensen lij niet mee te doen aan het federale Europa, anderzijds spelen zij graag hun rol mee. Hoe sterker echter Europa zal worden, des te groter zal de geneigdheid lijn om mee te spelen. Daar zullen de West-Europese landen aan moeten den ken. Maar de voorzittersverkiezing op de eerste dag heeft bewezen dat de andere landen de Engelsen niet voor een dub beltje op de eerste rang willen laten zit ten. Mr Boothby was bereid een candi- datuur te aanvaarden. Na drie stemmin gen bleek dat hij hoogstens 33 van de 117 stemmen kon behalen, lang niet vol doende om tot voorzitter te worden ge kozen. De Fransman de Menthon kwam eindelijk als eerste uit de bus. Ook hij kreeg na drie stemmingen gear gekwali ficeerde meerderheid, hetgeen voor een groot deel ook te wijten was de Duitse afgevaardigden dia tezeer een overheersende Franse invloed vreesden. Niet alleen militair, in het Europese le ger, maar ook politiek, in de Raad van Europa. De Duitsers zagen dan ook liever een geschikte Engelsman deze hoge post hekleden. Daarnaast speelden ook vele socialisten nog een eigen rol door de Noor Fjhn Moe naar voren te schuiven. Van een geheel zuivere verkiezing was dus geen sprake en het bleek overduide lijk dat ondanks alle pogingen tot een heid de verschillen nog zeer groot zijn. Zowel het socialistische als het Duitse optreden had geen kans van slagen. Wat dit laatste betreft: terecht, want de En gelsen moeten eerst bewijzen ook met de daad de Straatsburgse gedachte te willen verwezenlijken. Doen zij volledig mee, dan komen de baantjes vanzelf, Wellicht ligt er reeds een hoge post voor hen te wachten. Minister Stikker zeide n.l., dat hjf waarschijnlijk zijn. (Ingezonden Mededeling adv.) Bestrijd ze met Kruschen en begin zo een nieuw leven - tit en viei vrij van pijn. Zoals Kruschen duizenden verlichting bracht reeds na betrekkelijk kort ge bruik, zo kan zich ook bij U die wel dadige bloedzuiverende werking vol trekken. Met Kruschen regelmatig tebruik geen onzuiver bloed meer. In daarmee is dan de oorzaak wegge nomen van die kwellende rheumatiek. Koop vandaag Kruscficn bij Uw apothe ker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur. Mr. D. U. STIKKER. ....met meer teruff?... Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Staphorst P. J. Dorsman te Schelluiden; te Veendam (toez.). A. Mol te Bons; te Ernst B. G. A. v. d. Wiel te Tholen. Bedankt voor 's-Grevelduin-CapelIe X v. d. Heirve te Schoonhoven. Geref. Eerken. Tweetal te Utrecht G. Meynen te Utrecht, en R. Ypma te Groningen- Beraepen te Ems Th. X Hagen te Lemele-Lemelervelcl; te Appelscha J- Melse, cand. te Oostkapelle; te Dok- kum K. Runia te Markenesse; te Ren- kum-Heelsum J. Brouwer te Middel bands; te Giessen-Rijswijk P. Heinen, cand. te Heerlen. Chr. Ger. Kerken. Tweetal te Middelharnis M. Baan te Dorrecht en J. G. van langen, te Hui zen (N.H.). Bedankt voor Ulrum H. Ui Wester- terp te Lutte aan de Dedemsvaart. niet terugkomen als minister hijzelf verklaarde aan cms dat dit beslist zjjh bedoeling is, al moet men dat met een korreltje zout nemen dan zullen waar schijnlijk twee Engelse ministers zijn fanctïe van voorzitter der O.E.E.C. over- k. Daar is reeds ever gesproken en oplossing wordt in biet algemeen niet ongunstig geacht WERKELIJKHEIDSZIN. Een Europees Parlement is met geen enkel ander nationaal Parlement te ver gelijken. ZaveeL nationaliteiten, zoveel verschillende uitingsvormen. De eerste indrukken uit deze werkelijk grootse in ternationale vergadering zijn overweldi gend. Sterk krijgt men de indruk dat hier geen utopisten maar mensen met werke lijkheidszin bij elkaar zijn, vastbesloten om Europa te redden- door samen op te trekken. Zeer terecht wees voorzitter de Men thon. in zijn eerste rede er dan ook op, dat niet alleen hij, maar de gehele As semblee een grote verantwoordelijkheid draagt. De stevige omhelzing die hij na zijn verkiezingen van de vice-president, de Italiaan Boggiano Pico, in ontvangst had te nemen, was heus niet alleen een zuidelijk gebaar, maar ook -een bewijs van bewogenheid en meeleven. Wij heb ben de plicht Europa te herstellen, zo zeide de Menthon, zonder grootspraak, ervan overtuigd zijnde dat dit een moei lijke taak is. Intussen vervulde de oude president 'Spaak, die de voorzittersstoel verliet, omdat de eenwording van Europa te langzaam vordert, op bescheiden wijze zwanenzang hield, omdat de verkiezingen I zijn plicht door zijn stem op één der in Nederland voor de deur staan. Zou hij candidaten uit te brengen» „Kroon en Kabinetsformatie." Gistermiddag is aan de Vrije Univer siteit gepromoveerd tot doctor in de rechtswetenschappen mr G. J. Lammers, administrateur, hoofd van de afdeling Algemene Zaken van het Departemen» van Sociale Zaken. Mr Lammers, die promoveerde bfl prof. dr A. M. Donnar, verdedigde daarbij een dissertatie, ge titeld: „De Kroon en de Kabinetsforma tie". Als paranymfen fungeerden de he ren dr E. Diemer, hoofdredacteur van het dagblad „De Rotterdammer" en J. C. J. Lammers, theol. student, zoon van de promovendus. Mr Gerrit Jan. Lammers werd. 23 Oct. 1303 te Aalten. geboren. Op I7-jarige leeftijd trad hij in de journalistiek aar. het Arnhems dagblad. Van 19331937 was hij chef-redacteur van De Standaard en van 19371940 parlementair redacteur. Na. de bevrijding deed hij aan de V.U. doctoraal examen rechten. In het eerste hootdstuk van zijn proef schrift maakt mr Lammers enkeie op merkingen over de ontwikkeling van de constitutionele instellingen in Nederland, in het tweede over de parlementaire ont wikkeling in het buitenland, in. het derde hoofdstuk geeft hij een overzicht van de geschiedenis der kabinetscrises in Neder land, waarna in het vierde hoofdstuk de conclusies gegeven woruen. Dr Lammers heeft bij zijn dissertatie een overzicht van de ministeries in Nederland sedert 1848. gevoegd, alsmede een personenre gister en een lijst van aangehaalde en geraadpleegde bronnen. Dr Lammers heeft aan. zijn proefschrift twaalf stellingen toegevoegd, waarvan de negende stelling de aandacht zal trekken I in de kring der journalisten. Zij luidt „Terecht ontzegt de Hoge Raad het ver schoningsrecht ex artikel 218 Wetboek van Strafvordering aan de journalist. Beroep op bet verschoningsrecht ex ar tikel 219 en/of op overmacht (artikel 40 Wetboek van Strafrecht) blijft mogelijk. Het is een gewichtig algemeen belang dat aan het openbaar maken van gehei men ook voor de journalist een risico blijft verbonden". DE PROMOTIE Bij de promotie werd de oppositie ge opend door mevr. dr F. Lindeboom Diemer van Rotterdam. Voorts werd cri- tiek geopperd door de hoogleraren prof. mr L A. Diepenhorst en prof. dr H. Dooyeweerd. Dr E. van Raalte, decaan van de parlementaire pers, kon niet meer aan het woord komen. Na beraad van de senaat verrichtte prut dr A M. Donner in hartelijke be woordingen de promotie; waarbij hij herinnerde aan de belangrijke journalis tieke loopbaan van dr Lammers. Een druk bezochte receptie volgde. Zeilboot vermist bij Ierse kust. Naar radio Seaforth. -Dinsdagmiddag heeft gemeld, wordt een zeilboot met twee officieren aan boord vermist, -die Zaterdag j,L uit Belfast (Noord-Ièrland) is vertrokken naar Dundalk (Eire), via het eiland Man. Nieuw bestrijdingsmiddel van sprinkhanen in Midden Oosten. De sprinkhanenplaag in het Midden- Oosten zal met een nieuwe chemische stof worden tegengegaan. In Engeland is deze stof, aangeduid als „Gamma H.B.C." vervaardigd. Zij zal door boeren in Perzië op de velden worden uitgestrooid om te verhinderen, dat de sprinkhanen daar grote schade zullen aanrichten. Hij bleef nog even staan. Ditmaal werd er niet geapplaudiseerd. Er lag eer iets lis een. ban over het gezelschap. Theo beefde en het zweet parelde aan zijn voorhoofd. Toen hij weer ging zitten, was het de secretaris, die de beklemmende stilte verbrak. Hij wilde natuurlijk vooral beide gedichten in afschrift hebben en toen wilden de meesten van het gezelschap het ook graag hebben. Theo beloofde het en Gerda beloofde hel ook. Het gesprek was weer op gang. Er werd nog even ge discussieerd over de kansen van een tweede front. De gemeente-secretaris wilde het heel graag spoedig zien vor men, maar de .dokter merkte op, dat men er met een tweede front ook nog niet was. Stel je maar eens voor, dat het hier gebeurde. Dominé Versendaal vermaande toen, dat men toch vooral niet uitsluitend op mensen moest zien. Er zit méér achter dan menselijke hartstochten. Het is een strijd van beginse len. Dit is geen oorlog, dit is een revolutie, die het gehele leven aantast en wanneer wij onze haatgevoelens niet onder bedwang van Gods Woord brengen, zullen we er als chris tenen zeker nooit uit komen. Toen kwam mevrouw De Wilde los met haar probleem van deze dag: Hoe moet je feitelijk tegenover een Duitse soldaat staan als hij christen is? Als broeder, natuurlijk, zei Versendaal. Ja maartoen kwam het argument van Gerda. Veronderstel,, dat de Engelsen hier nu eens landen en onze jongens tegenover de Duitsers komen staan, dan is het mogelijk, dat twee van die „broeders" eerst elkaar hier doodschieten en dan elkander terugzien voor Gods troon In de hemel, om het plastisch uit te drukken. Dat wordt toch een moeilijk probleem. Dat behoeft volstrekt geen probleem te zijn, ant woordde ds Versendaal kalm. De hemelse maatstaven zijn anders dan de aardse. In Gods rechtszaal wordt anders recht gesproken dan in onze aardse. Het blijft natuurlijk jets diep tragisch, dat kinderen Gods elkaar hier doodschie- en In elkander hun vijanden zien, maar dat komt voor rekening van de leiders en van hen, die door hun leugen propaganda het zuivere zien der mensen vertroebeld heb ben Bovendien moeten we ons niet blind staren op het oorlogsprobleem, het zelfde verschijnsel hebben we ook in velerlei schakeringen in het dagelijkse leven. Hoe bedoelt u dat? vroeg De Wilde. "7" neem het voorbeeld van David en Uria, die hij ei moord heeft. Beiden zijn kinderen Gods, mogen we toch aannemen? Dit is nu een sterk sprekend voorbeeld, maar wanneer we belijden, dat alle nijd, alle haat, alle afgunst in. de wortel doodslag, is, dan is ons dagelijkse leven immers vol van hetzelfde probleem, dat kinderen Gods hier op aarde elkanders leven verteren en straks toch in volmaakte liefde en eendracht God zullen loven. Het oorlogsprebleem is tenslotte slechts het toegespitste leven der zonde van alle dag. We moeten het één nóóit van het ander losmaken, want juist dan ontstaan de problemen; waarmee we geen weg weten- Het was juist een paar seconden stil na dit woord van dominé Versendaal. Daarop hervatte dokter Schaarsbergen het gesprek met de vraagt We mogen toch wel aan nemen, dat het ongelijk in deze oorlog aan Duitse zijde is. Hoe moet een Duits christen daar mi tegenover staan, in het geval,, dat hij zelf óók overtuigd is, dat Hitier de ver antwoordelijkheid draagt voor de ellende van deze oorlog? Mag hij dan toch de wapenen opnemen? Mijns inziens niet, antwoordde dominé Versendaal. De persoonlijke verantwoordelijkheid blijft er altijd. Een Duits christen, die niet door de geraffineerde leugencampagne van Goebbels verblind raakte, zal dienst moeten weigeren. Dat wordt een zware taak, zei De Wilde, ze weten in Duitsland met dienstweigeraars wel weg. Het is ook eert zware taak, antwoordde ds Versendaal. Maar ook dit moeten we weer niet uit het geheel losmaken. We staan tenslotte allemaal als christenen voor dezelfde moeilijke keus. En ik vermoed, dat in de toekomst die per soonlijke verantwoordelijkheid nog wel zwaarder zal druk ken op de gewetens der christenen. We moeten allemaal de keus doen. Eigenlijk staan we daar allen iedere dag voor. Wanneer we het maar zien willen. We moeten als chris tenen openbaar worden in deze tijd. En dat kan gevaarlijk worden. Behoorden we niet allemaal te protesteren tegen de jodenvervolging? En wat doen we practisch? Behoorde de kerk niet veel scherper de beginselen van het nazidom te veroordelen? - Hoe hoog hebben we vóór Mei 1940 niet van de toren geblazen? Wat hadden we het niet druk met onze beginselen op elk levensterrein. En waar blijven we nu? Ik geloof, dat we nog maaEr aan het begin der moeilijk heden staan. Deze revolutie brengt schifting, vóór en tegen. De mening van velen, dat het maar een bui is, die we rustig in een schuilhoekje kunnen afwachten, zal straks blijken de grote vergissing te zijn. Er zal van ons gevraagd worden onze belijdenis te beleven. Dat kan voor ons in Nederland even zwaar worden als het nu voor de Duitse gelovige soldaat zal zijn. (Wordt vervolgd.) (Van één onzer verslaggevers). Onder voorzitterschap van de heer K. Kruithof te Utrecht heeft de „Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam.'" te Utrecht zijn al gemene vergadering gehouden. De heer N. M. Laarman te 's-Graven- hage bracht zijn als altijd belangwekkend verslag ter tafel. Het afgelopen jaar bracht een uitbreiding in het getal der medewerkers aan de propaganda; het ledental nam toe; de inkomsten vermeer derden. De verschillende kerken droegen meer bij dan tevoren. In de Ned. Herv. Kak gaf 15 der gemeenten steun aan. de Bond, Van de overige kerken verleende 40 der gemeenten een financiële bij drage. 55 van de burgerlijke gemeenten geeft subsidie aan de Bond (400 gemeen ten bleven totnogtoe afwijzend staan).. In 1951 besloten de provinciale besturen van Noord-Hol land: en Limburg een sub sidie voor het btmdswerk uit te trekken. Dit waren de twee provincies welke tot heden geen hulp gaven, zodat de „Bond tegen het. vloeken" op dit moment van alle provinciale besturen een bijdrage ontvangt GETUIGENIS AAN MILLIOENEN. Zeer graat was de medewerking van. de maatschappüen van openbare verveer middelen inzake het aanbrengen van transparanten, of bordjes in trams en bussen. Bramer, burgemeester van Den Ham (O.) meldde- in zijn. jaarverslag, dat de Bond. een bedrag van 1S.252,uitgaf in 1951 en een klein batig saldo overhield. De vergadering- benoemde de aftreden de bestuurders lt-gen. b.d. L. F. Duymaer van Twist en H. van der Voort te 's-Gra- venhage opnieuw in hun functie. Aan de eerstgenoemde zond men een telegram in verband met zijn ziekte. Ds N. Warner te Utrecht sloot de ver gadering: met een causerie over ban en vloek in de Bijbel, waarop een discussie volgde. Vorig najaar ondernam de Bond een actie tegen het gebruik van vloeken en vuile taal in boeken. Deze actie is nog niet ten einde. Binnenkort wordt een bespreking gehouden met de auteurs tegen wier werk mat bezwaren inbracht. CVan onze speciale verslaggever). Bij de opening van. de te Zeist gehouden 53ste jaarlijkse algemene vergadering der Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden, heeft de voorzitter, de heer K. J. Vermeulen te Amsterdam, aanstonds het probleem der organisatievorm aangesneden. De in 1894 gestichte Vereniging heeft allerminst plannen haar arbeid op te ge ven. Maar wel rijst de vraag of de wijze waarop men tot dusver verenigd was ook in de toekomst aanbeveling verdient. Men verschilt in de organisatie allerminst van mening over het doel van de Vereniging. Wel bestaat er verschil van inzicht over de vorm, waarin de arbeid het best kan geschieden. Bij cut verschil van inzicht, aldus de heer Vermeulen, zal het bij de grote meerderheid van ons met gaan om een uiteindelijk en diepgaand verschil van voor of tegen bedrijfsorganisatie, maar om een verschil omtrent de weg waar langs en het tempo waarin tot deze or ganisatievorm moet worden gekomen. Dat deze organisatorische Kwestie aan de orde komt heeft een. oorzaak, die ons slechts kan verheugen, zei de heer Ver meulen. Want daaruit blijkt dat de ge dachten van de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie, welke door onze voor trekkers ia gepropageerd en ontwikkeld, thans, een wettelijke grondslag heeft ge kregen en wij tot de practiscne verwer kelijking hiervan worden geroepen. Over het tempo waarin deze verwezen lijking verloopt kon de heer Vermeulen niet hoera roepen. In ondernemerskrin- gen valt te dezen aanzien een grote traag heid te constateren. In den brede schetste de voorzitter de stand van zaken. Als het grote struikelblok meende de heer Vermeulen te kunnen, aanwijzen de kwestie van het rechtens erkend worden van de factor arbeid als volwaardig deel genoot. Natuurlijk geldt dit niet voor alle werk gevers. Er zijn hier en daar besturen van werkgeversorganisaties, die in dit opzicht een royalere opvatting huldigen. Met voldoening vermelden wij voorts, aldus de heer Vermeulen, dat in het algemeen de leiders van onze christelijke werk gevers en middenstanders zich stellen op het standpunt dat de wettelijke regel er is om in het algemeen te worden toege past en dat de uitzondering inderdaad voor uitzonderingsgevallen geldt. feit, dat nu voor de derde keer een sec retaris van de Vereniging naar het CNV overstapt (de heer Borstlap fungeerde op deze vergadering voor het laatst als sec retaris, daar hij in het hoofdbestuur van het CNV de plaats van de naar Canada vertrokken functionaris F. P. Fuykschot gaat bezetten). Verreweg de meeste tijd werd evenwel besteed aan het vraagstuk der organisa tievorm. BESTUURSLEDEN OVERBELAST. Terzake van de organisatievorm waren er enkele voorstellen. Aleer de vergade ring zich hierop wierp, hield men zich bezig met het beleid van het hoofdbe stuur in de voorbije periode. Dit punt neemt in de vergaderingei van de N.V.C.K.H. altijd enige uren in beslag. De meeste afdelingen kwamen met haar woordje voor de dag; al had ieder waardering, er werden ook minder prettige klanken gehoord. De afdeling 's-Gravenhage had een mo tie ingediend, waarin op aanstelling van een verenigingspropagandist werd aange drongen. Deze motie kreeg veel instem ming, aangezien vrijwel elke spreker de mening was toegedaan, dat de hoofdbe stuursleden overbelast zijn met werk. Het feit, dat de heer Vermeulen 31 functies heeft, de heer A. Borstlap (secretaris) 11, de heer J. M. Harthoorn (penningmees ter) 20, terwijl ook de overige bestuur ders niet te klagen hebben over gebrek aan „baantjes", zegt voldoende. Vanuit Schiedam kwam critiek op het Gisteravond heeft een 28-jarige los werkman in de woning van zijn moeder aan de Kleine Kattenburgerstraat te- Amsterdam zijn eveneens 28-jarige aan staande zwager met een broodmes in de rechterheup gestoken. Dit was het gevolg van een onenigheid, die tussen de beide mannen was ontstaan. NAGEKOMEN ADVER i'ENTIE Volstrekt enige kennisgeving. Heden ging tot onze diepe droefheid van ons heen, na een lang zeer moedig gedragen lijden, onze innig geliefde Man, Vader, Zoon, Broeder, Zwager en Oom AUGUST JOHAN VAN BALLEGOIJEN DE JONG. 's-Gravenhage J. VAN BALLEGOYIJEN DE JONG—REITSMA. JOLANDE. JUUF. Goes A. M. VAN BALLEGOIJEN DE JONG—HENNY. Amsterdam Mr J. P. A. VAN BALLEGOIJEN DE JONG. M. J. VAN BALLEGOIJEN DE JONG—VAN DER HAAR en kinderen. Leidsendam D. J. A. VAN BALLEGOIJEN DE JONG. C. S. VAN BALLEGOIJEN DE JONG—HOUTKOPER en kinderen. 's-Gravenhage W. H. VAN BALLEGOIJEN DE JONG. C. S. VAN BALLEGOIJEN DE JONG—SANDERS. "s-Gravenhage, 28 Mei 1952. Balsemienlaan 24. Liever geen bezoek en geen toespraken. De teraardebestelling is bepaald op de Algemene Begraafplaats (Westduin) Zaterdag a.s. te twaalf uur. Vertrek van het sterf huis te half twaalf. Natuurlijk koopt U met over. leg! U verlangt een goede stof, goede snit en toen een lage prijs. Wij hebben in ruime sortering precies wat U wenst I Het grote succes van dit seizoen! Vanaf 99999 pracht stoffen, prima pasvorm vanaf i'llisfouf iJuKJt» leeftijd 7 jaar31. Gabardine Regenjassen 100 Vo wol78.00 Gortstraat 44 L. Vonlstraat 16 Bredaschestraat 52 Tel. 3271 l /vw DIVERSEN: BADSTOFBANDAGES 39 ct, 59 et. Bandagegordels 59 ct, 89 ct DE GOEDKOPE SIMON, Klokstraat, Goes. BUSTEHOUDERS, diverse soorten, ook wit reeds vannf ƒ1.49. DE GOEDKOPE SI MON, Klokstraat, Goes. Met de Pinksterdagen een paar mooie NYLONS 3.39 ƒ385. DÉ' GOEDKOPE SI MON, Klokstraat, Goes. TINO SHIRTS, de ideale zomerdracht. In grote maten slechts 1.49. DE GOEDKOPE SrMON, Klokstraat, Goes. OPENT VRIJDAG 30 MEI, 2 UUR HAAR NIEUWE ZAAK LANGE YORSTSTRAAT 35 In deze nieuwe zaak brengen w$ U tiet allernieuwste op het gebied van 0 Belangstellenden zijn van harte welkom Vrijdagmiddag vanaf 2 uur Onze verkoop begint vanaf Zaterdagmorgen 9 uur. Goes - Lange Vorststraat 35 - Telefoon 2118 van onze modern ingerichte speciaalzaak In U beleefd tot een bezoek uitnodigend Winkel Ganzepoortstr. el rrtFC Slijperij 1 wwbtf Oude Vismarkt 3

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 3