mm en ONTEVREDENHEID OVER WATERLEIDINGTARIEVEN. <D« avenl Swift I schudt Togo I van zich af Voorting won vijfde Schelde- criterium in Terneuzen de cöadio Yersekc III aan dc kop in promotiestrijd BAAYENS UW OPTICIEN Muziekconcours te Biervliet LIKDOORNS WONDEROLIE Yliejuw-tf&ö imui a££e Eitanden brengt u Uit Zaelcundb iPteden. Middelburg. Vlissingen. Goes. 7 er neuzen. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagfna 2 Raad van Vlissingen. Neutrale sfeer op voorlichtingsavond voor aanstaande kiezers bedorven? In de raad van de gemeente Vlissingen, die Vrijdagmiddag werd gehouden, heeft de heer J. Post (P. v. d. A.) de nieuwe waterleidingtarieven van de W.M.Z. ter sprake gebracht. In de wijken waar de nieuwe tarieven van de W.M.Z. bekend zijn geworden heerste grote ontstemming en de heer J. Marijs (A.R.) voegde er aan toe, dat het aantal klachten over de verhoging van de tarieven legio zijn. Na sterk aandringen van de raad beloofde de voorzitter nader overleg te plegen met de directie van de W.M.Z. De raad nam het voorstel aan om de Bonedijkeschool terug te brengen tot een school van 6 klassen met 6 leerkrachten en een nieuwe openbare school voor G.L.O. te vormen met 5 klassen en 5 leerkrachten, waarvan er twee worden ondergebracht in het schoolgebouw aan de Pr. Roosevelt- laan. Verder besloot men in beginsel over te gaan tot de bouw van een brug met bogen in de Pr. Roosevelt- laan. Tijdens de rondvraag pleitte de heer Corveleyn voor het aanvaarden van een motie waarin staat vermeld, dat de economische, sociale en cultu rele belangen van Zeeland in het ge drang komen bij de wederinvoering van tarieven voor de veren over de Westerschelde en dat de nationale verbondenheid eist, dat Zeeuwsch- Vlaanderen zonder enige belemmering „Harmonie" won de beker en de ereprijs. In het bevlagde Biervliet had Don derdag het 6e jaarlijkse corps-concours plaats van de Bond van Muziekver enigingen in Z.-Vlaanderen. De naza ten van Willem Beukelsz viel de eer te beurt ter gelegenheid van het 110- jarig bestaan van het zo gerenom meerde korps van Biervliet, de Kon. Fanfare „Harmonie'', dir. de heer Jasp. Anthonisse. Reeds in de voormiddaguren waren Vele der 19 deelnemende corpsen aan wezig, toen de besturen zich met het fondsbestuur naar de O.L. school be gaven, waar de officiële ontvangst plaats had door het gemeentebestuur. Ta 12 uur nam het concours, dat werd gehouden op de weide van de heer C. A. Calon, een aanvang. Als jury-leden fungeerden de heren G. H. Boedijn uit Hoorn en P. Leemans uit Brussel, componist van de be kende Belg. Parachutistenmars. Naar mate het later in de middag werd en de hogere afdelingen aan de beurt kwamen, steeg ook de publieke be langstelling. Er waren 1300 betalende bezoekers. De uitslagen waren als volgt: 3e afdeling fanfare: „Oefening Baart Kunst", Hoofdplaat, 92 p., 3e prijs; Chr. Fanfare „Hosanna", Axel, 78 p., geen prijs. 2e afdeling fanfare: „Nut en Genoe gen", Nieuwvliet, 102 p., 2e pr.; Kon ,Aardenburgse Fanfaren", 100 p., 2e ir.; Harmonie „Concordia", Axel, 98 2e pr.; „St. Caecilia", Philippine, 4 p., geen prijs. Ie afdeling: „De Volharding", Zaamslag, 113 p., Ie prijs; „Harm. Terneuzen" 104 p., 2e pr.; Kon. Fan fare „Eendragt Maekt Magt", Water- Vliet (B.), 104 p., 2e pr.; „Ons Ge noegen", Retranchement, 73 p., geen prijs. Afdeling Uitmuntendheid: „Een- racht Maakt Macht", Groede, 113 p.; e prijs; „Elk Naar Zijn Krachten' oek, 112 p., Ie pr.; „Geduld Over- int", IJzendijke, 112 p., Ie pr.; Kon. "uziekver. „Veronica", Zuidzande, 04 p., 2e pr.; „Uit het VolkVoor et Volk", Breskens, 96 p., 3e pr. Ere-afdeling: „Oefening kweekt Kunst", Schoondijke, 122 p., Ie pr.; „Harmonie Oostbv.rg", 107 p., 2e pr.; „Weldoen door Vermaak", Clinge, 96 p., 3e pr. Vaandel-afdeling: Kon. Muziekver. „Harmonie", Biervliet, 126 p., Ie pr. Na afloop van het concours maak te Bondvoorzitter Oele de uitslagen bekend, waarna burgemeester Kos tense overging tot ui.reiking der prijzen. De door het Bondsbestuur uitge loofde beker viel ten deel aan „Har monie" te Biervliet, die ook beslag legde op de ereprijs, een medaille van H. M. de Koningin. De le extra-prijs werd toegekend aan „Oefening Kweekt Kunst" te IJzendijke. met ons land verbonden is. De motie zal nadat B. en W. een prae-advies hebben uitgebracht, behandeld wor den. De heer Marijs betreurt het, dat toen prof. Scholten gesproken heeft voor de a.s. kiezers, door een bepaal de politieke partij de neutrale sfeer niet is gehandhaafd. De heer van Poelje brengt hier tegen in, dat de neutrale sfeer op deze avond niet is bedorven. De heer Krietemeyer wijst op het onwelgevoegelijk gedrag van jonge mensen aan het strand en zag graag dat de politie hier nauwlettend op zal toezien. Besloten werd nog enkele cabines van de winkelgalerij op het bad- strand te verpachten en om aan de woningbouwvereniging een grond- v.orschot van f19.000.- te verstrek ken en bouwvoorschot van resp. f 108.000 en f 665.000 voor de bouw van 69 woningen aan de Hogeweg en de Leeghwaterstraat. IN DE BOMEN Ongedeerd bereikten Gertjan, Maartje en de kapitein het bos. Het ge schreeuw van de woeden de negers deed horen en zien vergaan. Het drietal rende voort, totdat Gert jan plotseling besluiteloos bleef staan. ,Waar moeten we heen?" vroeg hij angstig. „Het bos wordt dichter en dichter, kapitein. Wat moeten we doen?" De oplossing kwam erg onverwacht. „PsssPsss!1 hun hoofden. „Jullie moeten boven komen, snel!" klonk het vlak boven Opkijkend zagen ze Pam in de boom zitten en zonder zich te bedenken, klom men Gertjan en Maartje naar boven. Het gebrul van de negers was nu erg dicht bij en onze goede kapitein brak het angstzweet uit. „Opschieten, opschieten!" riep hij zenuwachtig, „anders ben ik er bij!" Gertjan en Maartje klommen hoger en hoger. Pam stak reeds zijn handje uit om ze naar boven te trekken. „Snel!" hier jullie veilig zijn!" fluisterde hij. „Ook grote blanke broeder boven komen moet!" De arme kapitein zag het echter som ber in. „Ik haal het nooit meer!" kreunde hij. Ingezonden Mededeling (adv.). iMMMMnuo VERWIJDERD MET Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.35 be spaart U veel ellende. Hoe de korfbal Zaterdag viel. MADJOE VERPLETTERT SWIFT VI. In de eerste klasse waren de uitslagen volgens de verwachtingen. Swift had met Togo weinig moeite. Met de rust was reeds een 40 stand bereikt en het einde kwam met 61. Tjoba klopte Vios met 84, na eerst een 20 achterstand te hebben gehad. Seolto kwam tok met een goede zege uit de bus, S.S.S. trok met een 62 nederlaag huis toe. De situatie is nu zo, dat Swift en Scampolo nog ongeslagen aan het hoofd gaan, met Togo als derde. 2e Klasse: EendrachtVitesse 16: uitslag tegen Swift VI. Ook A.K.C. Swift HI—De Poel 1—3. Ook hier geen verrassingen, of het zou de grote overwinning van Vitesse op Eendracht moeten zijn. Na Olym- pia (dat zelf vrij was) zal de strijd om de tweede tussen Vitesse, De Poel en Swift II bijzonder spannend worden. 3e Klasse A: ZuidwestersSwift IV 0—1. De andere uitslagen van deze afd. bereikten ons niet. 3e Klasse B: V.K.V. II—A.K.C. 1—3; AtlasFortuna (niet ontv.); Madjoe Swift VI 18—0. Madjoe schijnt nu toch wel los te komen, gezien de abnormaal grote is weer op de goede weg teruggekeerd, wat V.K.V. II aan den lijve onder vond. 3e klasse C: Scampolo IIEIto 05; DiosScampolo III (niet ontv.). 3e Klasse D: W.K.V.—Tjoba II 2—3; V.Z.O.D.—Kats 2—0; S.S.S. II— V.Z.O.D. H 0—2. Adspiranten A: Swift ADe Poel 2—1. Adspiranten B: ZuidwestersAni mo B 0—2; V.K.C.—Atlas 1—0. A. C. VAN DER HAVE f. Gisteren is plotseling, op bijna 66- jarige leeftijd, overleden de heer A. C. van 'der Have, oud-burgemeester van Ooster- en Sir Jansland. MOTOR- EN AUTOSPORT. ER KOMT EEN LANDELIJKE COMPETITIE. Reeds geruime tijd bestonden bij de Koninklijke Nederlandse Motorrijders vereniging plannen om te komen tot een competitie tussen alle aangesloten clubs. Ongeveer twee maanden gele den werd een commissie benoemd, be staande uit de heren D. Aarden (Es- beek), P. v. d. Leeuw (Geleen) en A. W. Levering (Vlissingen), die op zeer korte termijn een reglement voor deze landelijke competitie samenstelden. Dit reglement werd in- de j.l. Vrijdag gehouden hoofdbestuursvergadering van de K.N.M.V. aangenomen en er werd besloten nog dit seizoen een lan delijke competitie te doen verrijden. Er werd een landelijke competitie commissie benoemd, welke zal worden bijgestaan door elf provinciale compe titie commissies, welke op zeer korte termijn benoemd zullen worden. In iedere provincie zullen drie ritten worden gehouden, t.w. een kaartleesrit bij dag, een oriënteringsrit bij dag en een oriënteringsrit bij duisternis. Door een zeer goed uitgedacht systeem van straf- en winstpunten zullen uit deze drie ritten te voorschijn komen een provinciale solo-kampioen en een pro vinciale kampioensclub. De elf pro vinciale solo-kampioenen eri de 11 provinciale kampioensclubs zullen dan deelnemen aèn een rit om het kampi oenschap van Nederland. Deze zal be staan uit een kaartleestraject bij dag, een oriënteringstraject bij dag en een oriënteringstraject bij duisternis. Tot landelijk competitieleider werd benoemd de „heer A. W. Levering te Vlissingen. DINSDAG 27 MEI 1952. HILVERSUM I (402 M.): KRO: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturgische ka lender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 9.*j „Lichtbaken", causerie; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.40 Schoolradio; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio;12.00 Angelus; 12.03 Gram.; (12.3012.33 Land- en tuinbouw - mededelingen); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Piano duo» 13.45 Gram.; 14.00 Gevarieerd programma; *\55 Gram.; 15.00 Scmolradio; 15.30 „Ben je ^••tig?" 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; '-*-15 Felicitaties voor de jeugd; 17.45 Regerings- uitzcnding: prof. dr ir J. F. Kools: „Bosbouw in Suriname"; 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Sportpraatje18.30 Metropole orkest; 19.00 Strijkorkest; 19.45 „Dit is leven", causerie; 19.55 Gran.; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.08 De gewone man; 20.15 Maastrichts Stedelijk orkest en solist; (Om 20.45 „Alle hens aandek", causerie); 21.25 Internationaal Eucharistisch congres te Bar celona; 21.45 Mannenkoor; 22.00 Militair orkest; 22.40 Gram.22.45 Avondgebed en liturgische ka lender; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.): AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00, Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.30 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Sopraan en piano; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen 12.33 Voor het platteland; 12.40 Twee piano's; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram.; 13.20 Promenade orkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Gr. 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.30 Onze Ame- Sikaanse Buren; 16.00 Muzikale enquête; 16.30 „De oning en de appelbollen", hoorspel; 16.50 Kinder oor; 17.15 Pianorecital; 17.45 Gram.; 18.00 Nieuws 18.15 Gevarieerde muziek; 18.55 Voor de kinderen; 19.00 Pianospel; 19.15 „Paris vous parle"; 19.20 Fanfare orkest; 19.45 Dansmuziek; 20.00 Nieuws; 10.05 Gevarieerd programma; 21.10 Mededelingen pf gram.21.20 „Ik weet, ik weet wat U niet Jveet"; 21.35 Dansmuziek; 22.05 „Discogram"; 12.45 Buitenlands overzicht; 23.00 Nieuws; 23.15 „New York Calling"; 23.20—24.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 M.): 11.45 Gram.; 12.30 Weerberichten12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 JTuiubouwkroniek13.20 Gram.; 14.00 Schoolradio; ,5.30 Muziekwedstrijd17.00 Nieuws; 17.10 Gram. -7.15 Voor de kleuters; 17.30 Dansmuziek; 17.50 boekbespreking; 18.00 Altviool en piano; 18.30 retor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 9-50 Syndicale kroniek; 20.00 Hoorspel; 21.00 'iano en cello; 21.45 Actualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.45 Gram.; 22.55—23.00 AXEL Bestuur Jeugdherberg. In het plaat selijk bestuur van de jeugdherberg te Axel zijn de volgende personen be noemd Burgemeester P. L. D. J. van Oeve- ren, voorzitter; D. v. d. Berg, secreta ris; mevrouw P. de Feflter-de Regt; M. G. Polssonnier, dr Z. C. Salomé, N. G. Pauwels en Iz. de Feijter Wz„ leden. Jaarvergadering „G.O.A.". De Hen gelsportvereniging „Geduld Overwint Alles" kwam ln een drukbezochte jaar vergadering bijeen ln het clublokaal en onder presidium van de heer J. Wijna, die ln zijn openingswoord o.m. wees op de bloei der vereniging, wier ledental steeg van 200 tot ruim 360, waaronder 80 adspirant-leden. Ook uit België tra den vorig jaar velen als lid toe. De af tredende bestuursleden, de heren J. Wij- na, E. Pleters en P. H. Westveer wer den herkozen. Door het lid E. van Rijn werd aan de vereniging een fraai schil derij aangeboden, voorstellende de Klei ne Kreek bij Axel. Aangaande de vis waters voor het a.s. seizoen kon het be stuur gunstige mededelingen doen; op de „Boschkreek" en „Het Vroegteij" heeft de vereniging het visrecht verwor ven, op de „Grote Kreek" heeft men 75 m visrecht en looplengte bijgelcregen en tenslotte is er goede hoop, dat men per 1 Juni ook weer het visrecht op de Kleine Kreek zal hebben. Oriëntatierit. De commissie voor Vei lig Verkeer organiseerde een oriëntatie- rit in samenwerking met de vereniging „M.A.C.A." (Motor- en Autoclub Axel). Het parcours was ruim 100 km lang en liep door heel Oost Zeeuwsch-Vlaande- ren. Het aantal deelnemers bedroeg 23 (voor auto's), 13 (voor motoren) en 32 voor bromfietsen (voor deze groep be droeg het parcours slechts 3,2 km). De uitslagen waren als volgt: Auto's: P. Snoodijk, Axel, 63 strafpunten; mr Wabeke, Terneuzen, 99 p.; J. de Bak ker, Hulst, 125 p.; Scheele, Terneuzen, 145 p.; J. v. Damme, Axel, 167 p.; C. Verstraeten, Axel, 174 p.; A. Dieleman Az., Axel, 205 p. Motoren: J. Overdulve, Axel, 153 strafp.; J. de Klerk, Axel, 242 p.; J.'de Putter, Axel, 314 p. Bromfietsen: Mej. v. Boven, Heinkenszand, 67 straf- p.; P. Tllroe, Goes, 78 p.; J. Bakker, Terneuzen (na loting) 80 p. Daar de wisselbeker door de heer J. Overdulve voor de tweede achtereen volgende maal werd gewonnen, werd hij thans definitief wlnnar van deze tro- phee. 2.15 Lichte muziek; fleuwe. BRESKENS Nieuw winkelpand. Op het Oranjeplein alhier vond Vrijdag de opening plaats van de nieuwe zuivelwinkel van de heer J. Boorsma. De winkel, welke geheel betegeld is en ingericht met een koelkast met verlichte vitrine en een aparte koel ruimte voor losse melk, voldoet zeer ze ker aan de eisen des tijds. Naast deze bedrijfsruimte is nog een garage aanwe zig, benevens een ruime woongelegen heid. Het geheel vormt een keurig pand en werd ontworpen door en onder toe zicht gebouwd van architect Loonen al hier. Benoeming P.T.T. De heer E. B. de Groote, directeur van het P.T.T.-kantoor alhier, is met ingang van 1 Juni a.s. be noemd tot directeur van het P.T.T.-kan- toor te Beverwijk. Geslaagd. Deze week slaagden te 's-Gravenhage voor het vakdiploma be roepsvervoerders de heren Th. Cambier en P. Roest. BRUIN ISSE Duivensport. Door de P.V. „De Bruse Trekker" werd deelgenomen aan de wed vlucht uit Mons. In concours 81 duiven. Uitslag: 1-C. Capelle; 2 A. de Koning; 3 D. Capelle; 4 H. W. Bossers; 5 A. J. IJzelenberg. Collecte. De collecte ten bate van de vier samenwerkende Protestants Chris telijke T.B.C. bestrijdingsorganisaties Zonnegloren, Sonnevanck, het sanatorium in oprichting te Breda en Draagt Elkan ders Lasten bracht ruim ƒ220 op. Mosselzaadrace. Kent de haringvloot de jaarlijkse race om de eerste haring, de Zeeuwse mosselvissersvloot kent even eens haar jaarlijkse race om het mossel zaad van de Waddenzee naar Zeeland te brengen. Het eerste zaad in Zeeland werd dit jaar aangevoerd door de Bru 4, van Gebr. Verspoor te Bruinisse. De reis werd in recordtijd gemaakt, daar eerst Maandag mocht worden gevist en het schip reeds Dinsdag hier was. Twee gouden bruiloften. Zaterdag vier den de echtparen J. C. BalBal en W. ZondervanVoorbeijtel beide hun 50- jarig huwelijksfeest. Een jaar in het slik. Het zoontje van de seheepssloper van de Marei, vond spelende langs de landingsboten, die door zijn vader worden gesloopt, op de voor oever van de Stoofpolder, die alleen bij eb droogvalt, in de slik een gouden ring, met het inschrift W. Jumelet 1893. Bij navraag op het gemeentehuis bleek het hier de trouwring te betreffen van de heer J. van den Berg Jumelet. Natuur lijk was het genoegen van deze 86-jarige groot zijn ring op deze manier terug te ontvangen, die hij ruim een jaar geleder, had verloren. KLOET1NGE Collecte. De collecte voor Sonnevanck en Zonnegloren heeft ƒ67,15 opgebracht ST. LAURENS Installatie nieuwe burgemeester. A.s Dinsdag (27 Mei) zal burgemeester W. Baas worden geïnstalleerd. Een uitge breid programma is verschenen, waarop o.a. voorkomt om 12.30 afhalen van de nieuwe burgemeester bij de grens Sint LaurensMiddelburg door een ere-wacht te paard. 1.30 uur Raadsvergadering met installatie; na afloop hiervan receptie. Voorts in de middag en avond volksspe len, sjeesje rijden, wielerwedstrijd, ge- costumeerde voetbal. De muzikale om lijsting zal worden verzorgd door de mu ziekvereniging E.M.M. van Serooskerke. In de voormiddag zullen kinderspelen worden gehouden. Al met al een aan trekkelijk programma dat veel doet be loven voor een mooi burgemeestersfeest. VEERE Seriewedstrijden voetbal. Op Hemel vaartsdag organiseerde de voetbalver eniging Veere seriewedstrijden op het veld by de „Campveersche Toren". De eerste prijs behaade Arnemuiden I, de 2e prijs Veere I, de 3e prgs Cortgene I, en de 4e prijs Serooskerke I. Zaterdagmiddagvoetbal. De competitie gaat zeer hard naar het einde. In de le klasse werd maar één wedstrijd gespeeld en wel V.C.K. IKloetinge I. Tegen de verwachtin gen in slaagden de Koudekerkenaren er niet in de beide punten thuis te houden. Zij moesten met niet minder dan een 51 nederlaag tevreden zijn. Promotie 2e Klasse. Wanneer er nog van spanning ge sproken kan worden, dan geldt dit bovenal de strijd voor een plaatsje in de le klasse. Alle vier de rivalen, Tern. Boys I, 's-H. Arendskerke II, Yerseke III en Mevo II, hebben nu twee wedstrijden gespeeld, waarna Yerseke III de leiding heeft genomen. Dit zegt natuurlijk nog niet alles, maar toch geloven wij nu reeds, dat het tussen Mevo I en Yerseke III zal gaan. Na zijn 51 overwinning op Tern. Boys heeft Yerseke III zich nu ook de meerdere van 's-H. Arends kerke II getoond en de gastheren een 32 overwinning afgedwongen. Mevo I bleef beneden de maat en bracht het tegen Tern. Boys dan ook niet verder dan een 33 gelijk spel. De stand is thans als volgt: Yerseke III 2 2 0 0 4 8—3 Mevo I 2 1 1 0 3 5—3 Tern. Boys I 2 0 111 48 's-H. A. kerke II 2 0 0 2 0 2—5 Bekercompetitie. Er zijn deze week weer twee uitvallers te melden. Arne muiden ging naar de Boys van Co- lijnsplaat en verloor daar met 30. Hierbij moet echter gezegd worden, dat in het elftal van Arnemuiden geen enkele speler van het le elftal voorkwam, wat echter niet zal kun nenverhinderen, dat zij uitgeschakeld zullen worden. De 2e klasser van Zaamslag kon het in Rilland niet bol werken en moest met een 42 neder laag de terugtocht over de Wester schelde aanvaarden. Junioren Groep Bil: V.C.K. I—Zeeuwen II 3—0. Vlissingen IVZeeuwen III 3—2. Groep BUI: Goes IIKloetinge I 12. (Ingezonden Mededeling advert.) LANGE VORSTSTRAAT 106 - GOES TEL. 2159 Wie wil iets voor het Rode Kruis doen? Het spreekt vanzelf, dat de inza meling van het Rode Kruis, die in de Pinksterweek zal worden gehouden, minstens het resultaat zal hebben als het vorige jaar, toen de opbrengst ruim ƒ5000.was. Maar om het geld bij elkaar te krijgen moet heel wat werk worden verzet. De heren, die de organisatie van het inzetten der collectanten en collectrices op zich hebben genomen, werken reeds heel wat dagen onder hoogspanning, maar zij kunnen wei nig beginnen, als er niet minstens 200 collectanten en collectrices zijn. Die komen er natuurlijk, maar de meesten moeten, nog even worden aangepord. Het beste kunnen zij doen met öf vanavond of morgenavond om 8 uur in de koffiekamer van het P.Z.E.M.-gebouw aanwezig te zijn. Daar zullen zij precies te horen krij gen wat van hen wordt verwacht. Er zijn voor deze samenkomsten aardige programma's opgesteld. Een medicus zal een uiteenzetting geven van het Rode Kruiswerk en er zullen enige interessante films worden vertoond. Iedere Middelburger, die iets voor het Rode Kruis wil doen, wordt daar ver wacht. Uitslag ringrijderij. Op het terrein van de heer P. G. Nijpjes aan de Veerseweg is Zaterdag middag op de traditionele wijze de ring weer gestoken. Er werd 38 maal gereden. De uitslag luidde: 1. Jaap van Wallenburg, 30 r.; 3. L. Huijssoon, 21 r.; 3. Joh. van Wallenburg, 20 r.; 4. J. Cevaal, 19 r.; 5. P. G. Nijpjes, 14 r.; 6. J. C. Louwerse, 14 r.; 7. G. M. Nijpjes, 14 r.; 8. W. Dekker, 13 r.; 9. J. Vader, 9 r.; 10. J. Wisse, 5 r. De médaille van de burgemeester werd gewonnen door Jaap van Wal lenburg. L. Huijssoon kon een taart mee naar huis nemen. Een beker van de fa. wed. P. de Jongh te Goes werd gewonnen door Jaap van Wallenburg en de beker van G. P. Nijpjes was voor L. Huijssoon. De extra prijs van de heer P. Ce- vaal werd gewonnen door G. M. Nijp jes. De pollepel tenslotte was na felle strijd en kampen voor P. G. Nijpjes. „DOOR DE EEUWEN TROUW". Zaterdagavond hield de Stichting „Door de Eeuwen Trouw" een bijeen komst op de Oude Markt. De heer Joh. v. Hulzen uit Zeist, hoofdbestuurder, sprak over Ambon. Hij wees op het grote onrecht, dat Nederland de Am bonezen heeft aangedaan en zei dat de regering de beloften aan hen nooit is nagekomen, maar Ambon heeft over geleverd aan de Republiek Indonesia. Tot de Ambonezen zei hij, dat, wan neer zij teveel gebukt gingen onder het leed, dat Nederland hun heeft aan gedaan, zij moeten denken aan de 42e Psalm. Hierna speelde een Ambonese band liederen uit de Molukken, waarna twee films werden vertoond over Ambon en Saparoean. Voor de speeltuin. Zaterdagavond 31 Mei om zeven uur zal op het gemeentelijk sportterrein een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen de politie en het onderwijzend personeel. Van elf scholen zal één leerkracht in het „onderwijzerselftal" vertegenwoordigd zijn. De opbrengst van deze voetbalwedstrijd zal bestemd worden ten bate van de speeltuin. De muziekvereniging „Euphonia" hoopt haar medewerking te verlenen. Ledenvergadering „Inter-Scaldes" Zaterdagavond hield de Motor- en Autoclub „Inter-Scaldes" een bijzon dere ledenvergadering, waarin af scheid werd genomen van de secreta ris, de heer R. K. van Riet uit Krui- ningen, die binnenkort naar Curasao vertrekt. De voorzitter, de heer A. W. Levering, prees zijn verdiensten, zijn enorme werkkracht en zijn enthou siasme. Hij zegde de heer v. d. Riet een her inneringsgeschenk toe, dat hem op de valreep zal worden overhandigd. Mevr. v. d. Riet werd in de bloemetjes gezet. Mevr. de Dreu werd benoemd tot secretaresse. In de hierdoor ontstane vacature werd tot bestuurslid gekozen de heer D. Lansen te Goes. De wedstrijdcommissie werd nog aangevuld met de heer P. Schrijver uit Goes. Kampioenschappen. In hotel „Pays Bas" te Terneuzen vond de prysuitrelking plaats aan de kamploensploegen der dames- en he- renafdellngen uit de Zeeuws-Vlaamse Tafeltennlsbond (Z.V.T.B.). Bij de da mes waren dit A.T.A.C. I (Axel)by de heren Schorrebloem I en II (Cad- zand) en Animo I en II (Sas v. Gent). Aan Schorrebloem I onbetwist de sterkste ploeg uit de competitie werd een zilveren beker uitgereikt; de ande re kamploensploegen ontvingen zilve ren medailles. Vervolgens werden tal van Individuele demonstratiewedstryden gehouden, waaraan de tafeltennisclub „Small- street" uit Gent haar medewerking verleende. De Belgische spelers waren over het algemeen veel sterker, slechts twee partijen werden door spelers van de Z.V.T.B. gewonnen. Avondrit M.A.C. „Scheldegouwen" Zaterdagavond hield de M.A.C. .Scheldegouwen" een avond-oriënte- ringsrit, welke meetelde voor het club kampioenschap. Er waren 18 deelne mers. De start was te Lewedorp, waar na een traject van 50 km. volgde met Goes als finish. Na een uur rust werd gestart voor het tweede traject, even eens 50 km. lang, waarvan de finish op de markt te Midelburg was. De uit slagen waren; Soloklasse: 1. C. Redelijkheid (Mid delburg), 72 str.p.; 2. dr J. C. Arends (Hansweert) 92; 3. J. van Dalen (We- meldinge) 99; 4. M. Neels (Kattendij- ke) 237. Duo-klasse: 1. J. Parent (Souburg) 66; 2. A. Gooyen (Goes) 98; 3. L. Da- vidse (Vlisingen) 111; 4. J. Moens (Middelburg) 143; 5. A.Bouwens (Mid delburg) 163. Autoklasse: 1. A. de Pree (Middel burg) 27; 2. A. Adriaanse (Goes) 31; 3. P. de Kam (Middelburg) 46; 4. P. Tilroe (Vlissingen) 57; 5. A. Wolfert (Terneuzen) 172; 6. M. Uil (Middel burg) 181; 7. C. v. Vlaanderen (Mid delburg) 186; 8. P. v. d. Woestijne (Middelburg) 189. Eén deelnemer, de heer I. W. de Jon ge uit Souburg, moest de strijd staken, wegens motorpech. Dc heer H. Leusink met pensioen. De heer H. Leusink, administrateur van „Vrederust" te Bergen op Zoom, is m.i.v. 1 Juli 1952, wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd, op zijn verzoek op de meest eer volle wijze door het bestuur van de Ver. tot Chr. Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland ontslag verleend. De heer Leusink is sedert 16 April 1917 werkzaam op „Vrederust". Vanaf 1 Januari 1909 was hij verbonden aan de inrichting „Wolfheze". De Belg Mekeirel kwam voor de finish te vallen. Het vijfde Scheldecriterium te Terneuzen is gewonnen door Gerrit Voorting, die het 136 km lange parcours aflegde in 3 uur 31 minuten en 25 seconden. Het eerste lustrum van dit criterium bracht Zaterdag duizenden mensen naar Terneuzen. Om vijf over drie loste de voorzitter van de wieler sportclub, de heer Th. Borghsteijn, het startschot en de 42 renners, die waren verschenen, zetten hun benen in beweging om elkaar de 136 km te betwisten. Bij de eerste ronde bleek Woutje te bij de 33e ronde de tijd gekomen Wagtmans reeds met een uitloop- 1-1 poging te beginnen, doch hij werd direct nagezet, zodat het tempo er goed in zat. Na het inhalen liet Wagt mans zich weer in het peleton terug zakken en ontstond een kopgroep van acht man, waarin de Vos, van Bree- nen en Suijkerbuijk de toon aan gaven. De 15e ronde werd het tempo zeer hoog. De 1,7 km werd toen gereden in 2 min. 21 sec., doch overigens ont brak de grote spanning, doordat niet genoeg premies te verrijden waren. Allengs was de kopgroep iets meer op het peleton uitgelopen en Wagt mans, die geheel achteraan reed, acht- hiervoor een stokje te steken. Met een formidabele vaart zette hij de achtervolging in, het gehele peleton met zich meetrekkend. Even was de gewenste spanning aanwezig, doch toen in de 36e ronde allen weer byeen waren, uitgezonderd enkele meer malen gedubbelden, werd het weer een taaie race, waaraan voor de toe schouwer niet veel aardigs te zien was. Dit beeld behield de course tot de 64e ronde, toen Voorting en van As zich wisten los te maken en de overigen in enkele ronden tijds ca. 1 minuut achter zich lieten. Weer liet Wagtmans een staaltje van zijn kun nen zien door zich alleen los te ma ken en zich bij de kopgroep te voe gen. Het tempo was toen zeer hoog en de renners werden dan «>ok in groepen uit elkaar getrokken. DE LAATSTE RONDEN. De laatste 15 ronden waren dan ook de mooiste van de hele course. Bij de eindsprint moest Wagtmans echter zijn meerdere erkennen in Voorting, terwijl ook van As nog voor hem de eindstreep passeerde. De volgende doortocht verliep minder vlot. De Belg Mekeirel kwam enkele meters voor de finish te vallen, doordat zijn band afliep, doch hij wist zich met zijn fiets aan de hand zo goed en zo kwaad als dit ging naar de finish te begeven, voordat de derde groep renners aan kwam. De eindstand luidde: 1. Voorting (Roosendaal); 2. Van As (Roosendaal); 3. Wout Wagtmans (St. Willebord); 4. Bijster (Haarlem); 5. Van Oers (Langeweg); 6. Vos (Den Bosch); 7. Van der Velde (België); 8. Guns (Putte); 9. Suijkerbuijk (Bre da); 10. Mekeirel (België); 11. Ryc- kaert (België). De collecte voor de Stichting 1940 45 bracht te Tholen op f 417.05, terwijl op een 25-jarig huwelijksfeest nog f 15.werd gecollecteerd.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2