voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen. MET ONZE KRANT DOOR DE ZAK VAN Z.-BEVELAND. De weervisserij t een origineel en enig bedrijf op de Oosterschelde* Veerse dag op 23 Juli a^s* ter ge legenheid van Vlaamse week* Fietsers en wandelaars zullen elkaar tegenkomen. Eens een Duits hoofdkwartier VORMINGS- EN CONFERENTIE-OORD Een eigen gemeenteraad en zelfs een eigen krant 1 J (/aar tyuidtto dz wuM co-rid! Overschot over 1950 meer dan f 600,000. Heinkenszandhet rustpunt HAMEA Zaterdag 24 Met 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Dicht bij de hoofdweg van Breskens via Sluis naar België liggen midden in de driehoek Zuidzande—Nieuwvliet—Cadzand een tiental woningbunkers, die daar op bevel van de Duitsers gebouwd werden. Thans zijn deze eenmaal grauwe betonklompen zowel wat inte rieur als exterieur betreft omgetoverd in gezellig aandoende huis jes, de meeste met witte muren en rode daken, het geheel in een om lijsting van wilgen en populieren en passend in deze landelijke omge ving met als entourage de fraaie boomgroepen bij Nieuwvliet en het Cadzandse duingebied op de achtergrond. In deze rustige sfeer is thans een ontmoetings- en conferentie-oord, waar de Hervormde jeugd uit West Zeeuwsch-Vlaanderen bijeenkomt met het doel contact te leggen tussen het Evangelie en het dagelijks leven in al zijn facetten. Hoewel dit het hoofd doel was van de stichting van het „Jeugddorp Hedenesse", worden hier op week-ends, conferenties, enz. ook oudere Protestanten van allerlei scha kering geconfronteerd met talloze le vensvragen, getoetst aan de Christe lijke levensbeschouwing. Na de oorlog werd het bunkerdorp automatisch Rijks-eigendom en was het zodoende een tijdlang werkkamp. Vanwege Ned. Volks Hersel werd des tijds f 120.000 beschikbaar gesteld voor een groot jeugdgebouw ten be hoeve van heel West Zeeuwsch-Vlaan deren, doch door vele oorzaken vond dit plan geen doorgang. Het bedrag werd gedeeld en Roomsen en niet- Roomsen kregen ieder f 60.000. Voor de niet-Roomsen werd „Hedenesse" aangekocht en een stichting voor het beheer gevormd. DOEL EN STREVEN. Het bestuur van „Hedenesse" wordt benoemd door het breed moderamen der Classis IJzendijke van de Ned. Herv. Kerk en gedragen door de ge dachte aan de geest van wederopbouw en de Nieuwe Kerkorde in de Ned. Herv. Kerk. Zodoende wordt hier een ontmoetingsgelegenheid geschapen voor de jeugd tot discussie, onderling begrijpen en verstaan en leert men zich bezinnen op tal van levensvragen, gezien vanuit het Evangelie. Het jeugddorp heeft een tweeledige taak: het zelf organiseren van week ends, cursussen en conferenties, zowel voor de jeugd als voor de ouderen (met het accent op de eerste groep); daarnaast is het jeugddorp een ont- moetings-centrum voor aanhangers van iedere niet-Roómse bevolkings groep. EEN ZWARE TAAK, In 1949 werd voor „Hedenesse" een vaste kracht benoemd en-kon het werk beginnen, doch de grote vraag was hoe de jeugd diende te worden aan, gepakt. Van de ongeveer 2500 Protes tantse jongeren in West Zeeuwsch- Vlaanderen is véruit het grootste deel Hervormd; daarnaast zijn er vele kleinere groepen: Gereformeerden, Luthersen, Vrij Evangelischen, Doops gezinden, enz. Velen van de 2500 jonge mensen kenden betrekkelijk weinig van het verenigingsleven en kwamen gporadisch of nooit in de kerk. De historie van dit „vergeten gewest" dat lang een wingewest bleef met een zeer gemengde be volking, bestaande uit afstammelingen van ballingen uit Vlaanderen, Wallo nië, Frankrijk en Salzburg, schiep sterke factoren voor de verdraagzaam heid en individualisme, nog versterkt door het vol-agrarisch karakter van de streek en het standsverschil (ar, beiders, boeren en middenstanders) In een fraaie omlijsting van boomgroepen ligt het jeugddorp „Hedenesse". Links op de foto ziet men de grote zaal. Na zoeken en tasten werd een groep van negen pioniers (sters) als nood- jeugdgemeenteraad van het jeugddorp benoemd, die zich in groepjes ver deelde en in heel West Zeeuwsch- Vlaanderen propaganda maakte voor het doel en het werk van „Hedenesse". Dit had succes en sedertdien groeit het werk onder de jeugd, hoewel lang zaam. Veel is er nog in een experi menteel stadium, „maar toch zie ik grote groeimogelijkheden"zo zei ons Wika M. v. Vliet, de directeur van „Hedenesse", „als zij maar worden be nut. En met de groeiende bekendheid van de zich ontwikkelende jeugdge meenschap op „Hedenesse" neemt ook de dank der bevolking toe". De Wika, die ons talrijke bijeenkom sten noemde die hier nog zullen plaats vinden, wees erop, dat „Hedenesse" een centrum wil zijn dat ontmoetend, stimulerend en vormend werkt, niet alleen van hen zelf als Hervormden, maar ook voor anderen in hun eigen sfeer. „Ons directe vormingswerk be staat uit week-ends voor „De Jonge Kerk", volkszang en -dans, spelen, handenarbeid, belijdenis-catechisaties en oecumene. De dag-openingen en -sluitingen verzorgen de jongeren zo veel mogelijk zelf. Het samen eten, corvee doen en slapen is een onge kende vreugde en zodoende komt men tot een eerlijke en vrije ontmoeting, wat openhartige discussie in de hand werkt". - Met de oudere jeugd is er contact door de eigen krant, „De Schorreroep" met ruim 300 lezers (essen), die hier wordt getikt, gestencild en gebonden. De jeugd zorgt ook voor de versprei ding en voor een deel van de copie. D's krant dient tevens voor de publi caties van de noodjeugdgemeenteraad. „Hedenesse" heeft ook een wapen, bestaande uit een Hugenotenkruis met daaromheen de eikel der Ned. Jeugd gemeenschap, waarmee de verbonden heid met het verleden en de heden daagse jeugd wordt uitgedrukt" HET JEUGDDORP. Drie van de 10 gebouwtjes zijn in gericht tot frisse slaapzalen met in totaal ruim 50 bedden en op iedere zaal 4 wastafels en stromend water en electrische verlichting. Een volgende bunker is op practische wijze in een moderne keuken veranderd, waar een handige hulp in de huishouding op week-ends, enz. haar steentje bij draagt. Overigens is het echtpaar Van Vliet belast met de leiding; de heer Van Vliet is directeur, administrateur, zorgt voor de correspondentie, enz. In het midden van het kamp staat een grote ontspanningszaal met piano, toneel ruimte en eetgelegenheid voor hon derd gasten. „Jammer, dat hier een bibliotheek ontbreekt, maar dat komt wel als de culturele waarde van dit jeugdcentrum nog meer is verbreid", aldus de heer v. Vliet. Voorts is er nog een woning voor de Wika, een in- stuifzaal en een ziekenzaaltje. „De gemeenschap uit de West Zeeuwsch-Vlaamse jeugd heeft al veel voor de verbetering en verfraaiing van het jeugdcentrum gedaan; thans is een sportveld in aanleg en zo doen we ieder jaar wat", zegt de heer v. Vliet tenslotte. „Al met al is ons jeugdcen trum een geschenk voor West Zeeuwsch-Vlaanderen, dat men niet moet onderschatten. In het samenzijn en gemeenschappelijk leven hier komen allerlei levensvragen in de discussies naar voren en dit zal in de toekomst vruchten afwerpen voor de geestelijke en culturele vorming van onze jonge mensen". Ingezonden Mededeling (adv.). Chris van de Berg uit Amsterdam is erin geslaagd voor twee gulden een reis om de wereld te maken. In meer dan 100 landen is hij geweest en reken maar dat hij nu zijn weetje wel weet'. Een fantastisch verhaal? Wei neen, doodgewoon! U kunt het ook, met Uw hele gezin zelfs! U hoeft er niet meer voor te doen dan het album „Vlaggen van alle landen" te bestellen. Want daarmee kunt U werkelijk „een reis om de wereld" maken. Van meer dan honderd landen geeft Drs Hopmans een leven dige beschrijving vol interes sante wetenswaardigheden. En bij elk land is ruimte voor één van de kleurige vlaggeplaatjes die bij elke rode rol Faam pepermunt cadeau krijgt. Gun Uzelf en Uw kinderen de weelde van zo'n prachtig ver zorgd boekwerk. Laat ze spelend leren uit deze complete „aard rijkskundige encyclopaedie". Laat ze genieten van het sparen der kleurige, leerzame plaatjes, en van de gezonde frisheid van Faam pepermunt. Bestel een album a f 2.bij Uw winkelier óf bij de N.V. De Faam, Breda. (Giro 6192.) Met veel vindingrijkheid heeft men een bunker omgetoverd tot een ge zellige eet- en conversatiezaal. Een meevaller voor de Provincie. Ged. Staten hebben aan de Prov. Staten de rekening over 1950 gezonden, die een grote verrassing bleek in te houden. Aan gezien 555.569,16 meer werd ontvangen dan geraamd en 63.658,01 minder werd uitgegeven dan was begroot, bedraagt het voordelig saldo van deze rekening niet minder dan 619.227,17. De inkomsten van de gewóne dienst beliepen ƒ4.873.249,50, de uitgaven 4.254.022,33. De kapitaaldienst sloot met een totaalbedrag van ƒ10.723.972,23, ter wijl de reserve-, kas- en verrekendienst aan inkomsten en uitgaven een bedrag opleverde van totaal ƒ26.565.122,96. De meerdere inkomsten over 1950 vloeiden vooral voort uit een in 1950 ontvangen aanvullend voorschot uit het Provincie fonds van 363.150,en een slotuitke- ring over 1948 van 128.450, PINKSTER VEILING IN KAPELLE. Aanvoer 60.000 kg. Het zal nog wel nooit zijn voorgekomen dat er eind Mei nog een behoorlijke aan voer van hard fruit op een veiling was. Dit jaar is dit echter wel het geval. Op Woensdag 28 Mei a.s. 's middags om 1 uur zal er in de veiling K.B.O. te Ka- pelle een speciale Pinksterveiling worden gehouden. Hier zal dan nog een aanvoer zijn van plm, 60.000 kg appels. Een groot gedeelte hiervan, t.w. 20 ton Bramley Seedling en 20 ton Golden Delicious komt uit de gascel. De rest is Jonathan, welke in de gewone koelcel is bewaard. De kwaliteit van het fruit is ondanks het jaargetijde nog bijzonder goed. Er zal minsiens 45 ton exportkwaliteit zijn. Aangezien het hard fruit practisch over al is geruimd (op de andere Zeeuwse veilingen is ook geen aanvoer meer) wordt voor deze Kapelse Pinksterveiling grote belangstelling verwacht, zowel voor Dinnen- als buitenland. Volgende week begint de kruisbessenpiuk. Dank zij de gunstige ligging van Zee land zal hier volgende week begonnen kunnen worden met de kruisbessenpiuk. Het ligt in de bedoeling dat de Zeeuwse veilingen met ingang van Maandag 26 Mei kruisbessenveilingen gaan hou den. De bessen moeten een doorsnee van 15 mm hebben. De Engelse importeurs schijnen nog vergunningen te hebben, welke op 31 Mei aflopen en waarop zij graag nog wat kruisbessen uit ons land zouden ontvangen. Prov. weg bij Oostburg wordt aan gemeente overgedragen. Ged. Staten stellen voor het verzoek van B. en W. te Oostburg in te willigen het 640 meter lange gedeelte van de Prov. weg tussen het Raadhuisplein en de Veerhoekweg in eigendom en onderhoud aan de gemeente Oostburg over te dra gen. Oostburg zal in verband daarmee een bedrag ontvangen van 17.046, terwijl het verhardingsmateriaal dat bij het genoemde wegvak behoort, kosteloos ter beschikking wordt gesteld. Afwijzing suosidie landbouw- cursussen. De Noordbrabantse Chr, Boerenbond te Tilburg heeft een verzoek tot Ged. Staten van Zeeland gericht om een sub sidie voor een tweetal in Zeeuwsch- Vlaanderen gehouden speciale landbouw- cursussen. Aangezien verlening van dit subsidie een precedent zou scheppen om dat reeds diverse malen dergelijke ver zoeken zijn afgewezen, stellen G.S. voor ook dit verzoek af te wijzen. OvereenKomst tussen Provincie en gemeente Zierikzee. Ged. Staten stellen voor met ingang van 1 Januari 1951 evenals destijds, weer een overeenkomst aan te gaan met be trekking tot het uitbaggeren van het havenkanaal te Zierikzee. Vroeger droeg de gemeente Zierikzee ƒ1000,per jaar bij in de kosten van het baggeren. Er wordt nu een overeenkomst voorgesteld, waarbij Zierikzee gedurende vijf jaar 1.100,per jaar zal betalen. Windmolens mogen niet worden afgebroken. Ged. Staten willen een verordening in het leven roepen waarbij het verboden zal worden windmolens in Zeeland te veranderen of te slopen zonder goed keuring van G.S. Het college is van mening, dat zoveel mogelijk gestreefd dient te worden naar het behoud van de talrijke, meestal nog in bedrijf zijnde, windmolens in onze provincie. Hoe de Bergers de vissen verschalken. Zachtjes klotsen de gol ven tegen de boeg van de B.Z. 31, als we op een stralende Meidag met de gebroeders Van Dordt uitvaren naar één van de weer-visserijen op de Oosterschelde. Als de kop van 't Hoofd vervaagt, tekenen zich aan de ho rizon af de kusten van Zuid-Beveland en heel in de verte ontwaren we Tholen. Met een regel matige cadans bromt de motor en haast als van zelf glijdt het vaartuig door het blauwe water. Onze tocht gaat naar een van de beneden-vis serijen „De Nim", die geplaatst is op de gron den op en nabij het ver dronken land van Rei- merswaal. De Bergenaren kunnen zich er op beroemen een visserij te beoefenen, die men nergens anders in ons land zal vinden. Het is de weervisserij. Het is een heel werk zo een weervisserij te bouwen. Begin Februari varen de Bergse vissers naar de hun aangewezen per celen om daar hun vis serij uit te zetten. Een weer-visserij staat in V- vorm opgesteld, met de punt van de V naar het diepste gedeelte en met de punten zonder basis naar het bij eb droog vallend gedeelte. De vangarmen van deze vis serij, bestaande uit tak ken, zijn 1400 tot 4000 m. lang. Bij vloed staat de vis serij bijna onder water. Dan zwemt de vis met de getijstroom mee, zoekt de ondiepe kanten op en geraakt ongemerkt ach ter de vleugels van de weer. Wanneer het water gaat dalen, geraken de vissen tussen de takken van de vangarmen van de visserij en zijn ze ver schalkt. Steeds verder zakt het water en de vis sen kunnen alleen ver der zwemmen naar de diepe punt van de V. Als het water laag ge noeg is, kunnen de vis sers hun slag slaan. Als het water laag ge noeg is, kunnen de vis sers hun slag slaan. We zijn op onze weer visserij aangekomen. De twee jongens stappen in hun rubber pakken en gaan te water. Het water reikt tot hun borst als zij in de weervisserij lo pen en met een sleepnet tussen zich in de vis verder drijven naar de punt van de V., waar een fuik bevestigd is. Het is daar een gewriemel en gedartel in het water van zilverwitte vissen, dat het water wel een heftige bewegende zilve ren plaat lijkt. Duizen den ansjovisjes schieten de fuik in. Het is geen slecht be drijf, die weervisserij. Per tij worden zo een 80 100 kg per visser aan de wal gebracht. Als de vis goed doorzwemt no teert de bovenvisserij nu is de vangst daar nog niet veel wel zo'n 1000 kg per tij. De jongens brengen de vangst aan boord. Dan begint het sorteren. En terwijl we wachten tot dat de vloed opkomt, sudderen we een sooitje vis op het vuur en dan is het maar smullen.... Een uurtje later stap pen we aan de Ham, weer van boord een ervaring rijker. MEER PROV. SUBSIDIE VOOR DE VOLKSGEZONDHEID. Het Bestuur van de Stichting „Actie voor het Asthmatische Kind" heeft zich tot Ged. Staten gewend met het verzoek in aanmerking te mogen komen voor een Prov. subsidie ten behoeve van kinderen, die ter verpleging worden opgenomen in het Herstellingsoord „Heideheuvel" te Hilversum. Aangezien het de bedoeling is in het Zeehospitium „Zonneveld" te Oostkapelle, waar binnenkort ook asth matische kinderen kunnen worden opge nomen, slechts hen op te nemen, die een kuur van twee tot drie weken moeten ondergaan, zijn Gedep. Staten van me ning, dat in voorkomende gevallen aan hen, die naar „Heideheuvel" gaan een subsidie kan worden verleend. Ged. Staten stellen voor 0,50 per kind per verpleegdag bjj te dragen, mits het Rijk ook subsidie verleent. Het totaal bedrag mag echter de 200,niet te boven gaan. De getroffen regeling is overeenkom stig de in andere provincies van kracht zijnde regelingen opgesteld. Subsidie voor dc Normalisatie. Aangezien Ged. Staten van mening zijn, dat het ook in het belang van Zeeland moet worden geacht, hetgeen- door de Stichting voor de Normalisatie in Neder land wordt gedaan, stellen zij aan de - Prov. Staten voor lid-begunstiger van detige herinneringen en de handen vol bij- Stichting te worden voor een bedrag van I zondere plantjes voor de herbaria vol- 100,per jaar. daan per bus naar Middelburg terug. EXCURSIE VAN TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. Anderhalf uur kregen de leden van de afdeling Walcheren van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plant kunde Woensdagavond gelegenheid om naar hartelust door de duinen van het waterleidingbedrijf Oranjezon te zwer ven, flora en fauna te bestuderen en te genieten van dit brokje natuur, dat op zo'n milde zomeravond wel op zijn schoonst is. Onder aanvoering van de heer A. J. W. Mathijssen ging het kris-kras door het duinterrein, over toppen en door pannen. Dames en heren baanden zich een weg door dicht struikgewas en geen duintop was hen hoog genoeg. Dat alles werd rijkelijk beloond, want al waren ook da lage gedeelten van dit uitgestrekte ge bied te droog om een rijke vegetatie ta verzekeren, er werden tal van vondsten gedaan, die men met een voor de leek verbazingwekkende vlotheid bij de Ne derlandse én de Latijnse naam wist te noemen. Met enthousiasme werd de vlucht van een fazantenhaan gadegesla gen, stil werd geluisterd naar de zang van een legertje nachtegalen, nesten mét eieren van mantel- en zilvermeeuwen werden open en bloot aangetroffen, on telbare konijntjes hadden er plezier in hun witte staart te tonen en tenslotte keek ieder verrukt naar de mooiste zons ondergang, welke men zich maar kan voorstellen. Nadat de heer C. Sanderse namens het afdelingsbestuur nog een toepasselijk woordje had gesproken, keerden de vela deelnemers aan deze excursie met pret- Binnen de historische muren. Ringrijderij, beiaardconcert en verlichting. Het zou wel een grote fout der organisatoren van de Vlaamse dagen, die van 12 tot 26 Juli a.s. te Middelburg ter gelegenheid van de Oost Vlaamse tentoonstelling worden gehouden, zijn geweest, wanneer men Veere had ver geten. Het historische stadje, waar alles nog de geest van vervlogen dagen ademt, zal op 23 Juli a.s. in het middelpunt der belangstelling staan, want er wordt een Veerse dag georganiseert, die moet klinken als een klok. De Ver. voor Vreemdelingenverkeer i Walcheren, zo overwoog men, zonder te Veere heeft onder voorzitterschap een ringrijderij. Het wordt ditmaal van de burgemeester Jhr I. F. den Beer Poortugael besloten de voorbe reiding van de feestelijkheden ter hand te nemen. Wat is een feest op Het zal de eerste Zaterdag in Juni op verscheiden dijken en wegen in de Zak van Zuid-Beveland een drukte van belang zijn, wanneer de enthousiaste wandelaars en fietsers, die meedoen aan de tochten, ge organiseerd door het Zeeuwsch Dagblad, langs trekken. Het grootste gedeelte van de parcoursen is uitgestippeld. En werkelijk, toen we deze streek van Zuid-Beveland verkenden, hebben we versteld gestaan van de prachtige panorama's, die dit gedeelte van onze provincie biedt. Soms vergaten we zelfs notities te maken van het traject, dat we reden, in stille bewondering van al het schoons, dat we zagen. Wie van sport en natuurschoon houdt, zal Zaterdag 7 Juni zijn hart kunnen op halen 30 KM. De 30 km. wandeltocht belooft pit tig te worden. Het traject loopt van Goes naar 's-Gravenpolder, kronke lend over goede binnenwegen via Ove- zande naar Heinkenszand, waar we een rustplaats hebben geprojecteerd en waar de deelnemers waarschijnlijk verversingen zullen worden aangebo den. Het laatste gedeelte van deze tocht gaat over 's-Heer Arendskerke naar Goes. Ook hier zal aan de deel nemers in het beursgebouw aan de Grote Markt tijdens een gezellig sa menzijn gratis consumptie worden aangeboden. 15 KM. De deelnemers aan de 15 km tocht (we vertrouwen dat weer veel leerlin gen van de lagere school van de partij zullen zijn lopend in groepsverband merk je nauwelijks dat je 15 km tip pelt lopen via 's-Gravenpolder naar 's-Heer Abtskerke en leggen het laatste gedeelte van de tocht door de Poel af. 20 KM. In de loop van de volgende week hopen we nog het parcours van de 20 km wandelaars bekend te maken. Zeker is, dat deze wandelaars ook 's-Gravenpolder, waarschijnlijk Nisse en het rustpunt Heinkenszand zullen aandoen. Het parcours van de 20 km fietsers is hetzelfde als dat van de 20 km wandelaars. Alleen de fietsers leggen dit traject in tegengestelde richting af als de wandelaars. 40 KM. Zo zullen zij, die 40 km fietsen, voor een groot deel het 40 km traject van de 30 km wandelaars ook in tegen gestelde richting afleggen. Ook dit parcours zullen we in de loop van de volgende week bekend maken. Let op het verkeer. Nu reeds willen we van deze plaats de vele deelnemers aan de wandel tocht op het hart drukken vooral tij dens het afleggen van het laatste ge deelte van de tocht, die leidt over de drukke Rijksweg 's-Heer Abtskerke Goes, in colonneverband goed rechts te houden en scherp te letten op het verkeer. Met opzet hebben we dit traject voor de deelnemers aan de 15 km tocht vermeden. Nog slechts twee weken schelden ons van onze grote wandel- en fietsmid- dag. Verscheiden deelnemers gaven zich reeds op. En velen zullen de ko mende twee weken volgen. Ook aan de start is er nog gelegenheid zich op te geven. De ervaring heeft geleerd, dat de kans bestaat dat het startbu reau het te druk kan krjjgen met het noteren van deelnemers, waardoor sommigen teleurgesteld kunnen wor den. Daarom nog één advies: Geef u tijdig op. En dustot over veertien dagen. Koninklijke onderscheiding voor Jkvr Quarles van Ufford. Bij K.B. van 8 Mei 1952 is Jonkvrouwe M. D. Quarles van Ufford, Berkenbosch te Oostkapelle, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Deze konin klijke onderscheiding is verleend op grond van het feit dat Jonkvrouwe Quarles van Ufford mede-oprichtster is geweest van de Jongensvereniging Ernst Nut—Ontspanning, gevestigd te 's-Gra- venhage, van welke vereniging zij sedert de oprichting in 1908 bestuurslid is ge weest. De Jongens vereniging stelt zich ten doel het bezighouden van de Haagse straatjeugd. Geslaagd concours Ring Zeeland Chr. Zang- en Oratorium verenigingen. De boomgaard van de heer A. M. Karelse te Goes weergalmde gisteren van het geluid van honderden vrolijke stemmen. Onder een stralend zonne tje hebben de Chr. Zangverenigingen, aangesloten bij de Ring Zeeland van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Ora toriumverenigingen, hier hun 33ste concours gevierd. De uitslagen van dit concours luiden als volgt: Uitmuntendheid A: „Jubilate Deo", Goes, 2e pr. (214 p.); „Tot nut en ge noegen", Nieuwdorp, 3e pr (198 p.); „Looft den Heer", Haamstede, 3e pr. (183% p.). Uitmuntendheid B: „Looft den Heer" Wolf aartsdijk, 2e pr. (239 p.); „Soli Deo Gloria", Souburg, 2e pr. (228% p.). Een derde prijs behaalden: „Ho sanna", Vlissingen (207); „Sursum Corda", Oostkapelle (183) en „Soli Deo Gloria" te Kamperland (181). Eerste afdeling: le prijs: „Een in Geest en Streven", Serooskerke (242%); 2e prijs: Hervormd Kerkkoor te Kloetinge (213). Derde prijzen be haalden: „Oostdijks zangkoor", Oost- dijk (197%); „Hosanna", Wissenkerke (194); Hervormd Kerkkoor, Heinkens zand (187); „Een naam is onze hope", Nieuwerkerk (167). Tweede'afdeling: Tweede prijs: „Ons Lied", Ritthem (236%); „Halleluja", Grijpskerlce (224); „Nieuwlands Koor" te Nieuwland (213%). Derde prijs: „Valerius", Veere (183J^); „Looft den Heer", Zoute Spui (182). Derde afdeling: Tweede prijs: Kin derkoor „De Zangvogeltjes", Zierikzee (235); Dameskoor „Sursum Corda", Wemeldinge (220%); Meisjeskoor „Van knop tot bloem", Wolfaartsdijk (214H); Ned. Herv. Kerkkoor, Oud- Vossemeer (210%). Een derde prijs behaalden: „Harpe Davids", Colijns- plaat (198); „V.Z.O.S.", St. Annaland (194%); „V.Z.O.S.", Oosterland (191H); »°ns Genoegen", Biggekerke (187%); „Advendo", Vrouwenpolder (183H); ..Soli Deo Gloria", Borssele (182%) en „Soli Deo Gloria", Noord- gouwe (181). wel een zeer bijzondere ringrijderij. In de middaguren zal op de kade ta Veere door ongeveer 20 boerenzonen van Walcheren de ring worden gesto ken, ditmaal niet gezeten op hun vu rige rossen, doch in versierde sjezen. De technische leiding van dit festijn berust in de vertrouwde handen van de voorzitter van de Zeeuwse ring- rijdersvereniging, de heer P. Brasser uit Kleverskerke. Dit evenement zal zeker nog meer toeristen dan anders naar Veere trekken. ATTRACTIES. In de avonduren, als feërieke ver lichting zal zijn ontstoken, zal de stadsbeiaardier, de heer Jan Kwist, een concert op de beiaard geven. En kele Verenaren hebben n.l. het prach tige initiatief genomen om een ver lichting te laten aanbrengen, waardoor -diverse historische gebouwen en straatjes in de avonduren in het licht zullen baden. Veere hoopt op deze wijze een waardig aandeel te kunnen leveren in het laten slagen van de Vlaamse dagen en ongetwijfeld zullen velen zich in de avonduren naar Veere begeven om te genieten van een uniek schouwspel. Ingezonden Mededeling (adv.). Me» Crème HAMEA gezonde zuivere huid. Met HAMEA Gelei goed verzorgde handen. In dozen en tuben 47-93 ct. He* Is de Hamamelis die het 'm doei Stekbietenverordening moet gewijzigd worden. Bij besluit van 17 Januari 1950 werd de stekbietenverordening gewijzigd. Deze verordening is ingevoerd ter bestrijding van de vergelingsziekte. In de wijziging echter werd verzuimd uitdrukkelijk te stellen dat de kwekers van kroten- en snijbietenzaad in Zeeland gevestigd die nen te zijn. Zodoende kon de verorde ning gemakkelijk worden ontdoken door hen, die buiten Zeeland woonden. Op verzoek van de ambtenaar bij het Open baar Ministerie zal de zaak nu worden rechtgezet. Ned. Wolfederatie houdt algemene vergadering te Goes. De afdeling Zeeland der Nederlandse Wolfederatie G.A. hoopt Vrijdag a.s. des middags om 1 uur in hotel „Centraal te Goes de algemene vergadering te houden. De agenda vermeldt o.m.: bestuursver kiezing, bespreking schapenwassing en mededelingen over de komende wol- inname.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 4