EEN TRADITIEZaterdag in Juni* DIE BOTERBLOEMEN MOETEN ER UIT 4 Een praatje over chemische onkruidbestrijding en een oude herinnering. Voorbeeldbedrijf voor de Zeeuwse land bouw ligt bij Hoogelande. TERHORST Bergen op Zoom Wandel- en fietstocht door de landelijke dreven van de Zak van Zuid-Beveland. Monument van initiatief en activiteit Moderne weilandexploitatie heeft de meeste aandacht. Nationale fruit-actie moet ook ia Goes slagen. De band, die zijn sporen heelt verdiend. Alleen plaats voor een Rus aan Paasikivi's tafel KAMGAREN HEREN COSTUMES Iedere wandelaar ook groepsdeelnemers) krijgt een medaille. Zaterdag 7 Juni. En de randen van de landen zijn van boterbloemen geel Zaterdag 17 Mei 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 EEN MONUMENT VAN HET INITIATIEF EN DE ACTIVITEIT DER ZEEUWSE AGRARIËRS. Zo mag men zonder enige overdrijving het voor beeldbedrijf, dat zq bij de ruïne van Hoogelande te Grijpskerke stichtten, noemen. Minister Mansholt komt zelf voor de officiële opening op Woensdag 28 Mei a.s. naar Zeeland. Al staat het bedrijf op Walcheren, het is bestemd voor de hele Zeeuwse landbouw en veeteelt. En alle Zeeuwse boeren zullen wat kunnen leren door kennis te nemen van de resultaten van dit gemengde bedrijf, dat volgens de modernste methodes zal worden geëxploiteerd. Het mooie van dit voorbeeldbedrijf is, dat het tot stand kwam door het werk van alle Zeeuwse landbouworganisaties. De Stichting voor de Landbouw in Zeeland heeft het flnanciëel beheer en de financiële verantwoordelijkheid. Dat Zeeland straks een bedrijf van dit bedrijfsvoering en een zo efficiënt mo- nilr Til onn ia vrrtrt»» ornAtcto _v J J J soort rijk zal zijn, is voor het grootste gedeelte te danken aan de Stichting „Scheldemonden", die een paar jaar ge leden voor de Zeeuwse landbouw uit de ontvangen gelden in het gehele land een bedrag van f 130.000 beschikbaar kon stel len. Voor het op te richten voorbeeld bedrijf was f 50.000 bestemd. Dit was na tuurlijk lang niet voldoende, maar het ontbrekende kon worden geput uit het z.g. Ierse fonds, waarin de opbrengst werd gestort van de verkoop der door Ierland aan ons land geschonken vette ossen, terwijl een actie onder de coöpe ratieve landbouwverenigingen in ons land ook een behoorlijk bedrag oplever- de. „Representatieve" grond. Met de grootst mogelijke zorg is de voor dit bedrijf meest geschikte grond uitgezocht. En dank zij de mogelijkheden, die door het herverkavelingswerk op Walcheren ontstonden, is men daarin uit stekend geslaagd. De grond van dit be drijf kan, deftig gezegd, representatief worden genoemd voor de z.g. komgebie- den, waaraan Zeeland zo rijk is. In die gebieden ligt n.l. een speciale frondsoort, in de oudheid veen en door e overstromingen in de loop der eeuwen voorzien van een kleilaag, maar juist wei nig geschikt voor bouwiand en veel meer voor weiland. Zulk soort gebieden vindt men op Walcheren in de Schellach ,de weihoeK van St Laurens, in Zuid-Beve land b.v. in de Yersekse Moer en hl de Poel en op Tholen in het lage gedeelte rond Stavenisse, terwijl ook Schouwen en Duiveland dit soort grond bezit. De oppervlakte is 25 ha. Door de herverkaveling is het percen tage aan bouwland in deze komgebieden, O.m. tengevolge van een betere ontwate ring, belangrijk toegenomen. En toen aan de Herverkavelingscommissie werd ge vraagd grond voor een voorbeeldbedrijf beschikbaar te stellen vonden de initia tiefnemers een willig oor. Een voor deel was, dat de grond niet behoefde te worden gekocht, maar van de Staat kon worden gehuurd, zodat het hele kapitaal voor de douw, de aanschaf van vee en werktuigen en als werkkapitaal kon wor den besteed. Het bedrijf wordt dus ge steld voor de normale lasten van ieder ander bedrijf. De totale oppervlakte werd vastgesteld op 25 ha. Daarvan is 8 ha prima geschikt als bouwland, 6 ha uitsluitend als weiland en de rest kan zowel voor bouw- als voor weiland wor den gebruikt. Men ziet dus wel, dat hier sprake is van een typisch gemengd be drijf. Over twee jaar volledig in exploitatie. Op het ogenblik is 18 van de 25 ha in cultuur gebracht. Het weiland moet ge deeltelijk nog worden aangelegd. Over twee jaar hoopt men het bedrijf volledig te kunnen exploiteren, hetgeen dus zeg gen wil, dat dan ook de veestapel com pleet zal zijn. Die zal dan bestaan uit 2 werkpaarden, 15 koeien, 6 stuks jong vee, 2 tokzeugen en 80 kippen. Gedeelte lijk is reeds vorig jaar de exploitatie be gonnen. De boerderij zal drijven op twee men sen, nd, de boer en de vaste arbeider. De heer Osté, die vele jaren op een be drijf in Vrouwenpolder heeft geboerd en die geruime tijd aan de Landbouwvoor- lichtingsdienst verbonden is geweest, is al enige tijd geleden tot bedrijfsvoerder benoemd. Zijn vrouw is één der beste voormelksters van Walcheren, zodat zij zij zeker haar nummertje zal kunnen meeblazen! Tot vaste arbeider is de heer Fleijte benoemd en deze komt te wonen in een aardige behuizing aan de baan naar de boerderij. Volgende week kan hij er al in. De heer Osté kon zijn wo ning deze week al betrekken. Beiden heooen bij hun woning een aardig hofje, waarin zij groenten en fruit kunnen kwe ken. De Stichting „Nieuw Walcheren" verzorgde de beplanting van het hele complex. De grote schuur heeft een inhoud van 2750 kubieke meter. Zij is 22 m. lang, 16,5 m. breed en heeft een nokhoogte van 11,15 m. Het is een z.g. lange deelschuur, waarbij dus de dorsvloer in de lengte van het gebouw ligt. Natuurlijk is er een be hoorlijke opslagruimte voor de landbouw producten. De stal is ruim en practisch ingericht. Een moderne melkbewaarplaats ontbreekt niet. W at is een vooroeeldbedrijl? Wat is nu echter het doel en de bete kenis van een voorbeeldbedrijf, zo zal men misschien vragen. Laten we eerst zeggen, dat het niet hetzelfde is als een proefbedrijf zoals in de Wilhelminapolder en bij Bruinisse bestaan. Daar worden door het nemen van talloze proeven (be mesting, ziektebestrijding, veredeling van gewassen enz.) agrarische problemen tot een oplossing gebracht en wordt getracht het peil en natuurlijk ook de productie der bedrijven op te voeren. Op een voorbeeldbedrijf echter wor den geen proeven genomen. Het is een gewoon bedrijf, typerend voor zijn soort, waar zeer sterk wordt gelet op de economische kant van de zaak. Men past er de modernste landbouwmetho des toe, kortom, men tracht er de beste resultaten te bereiken door een zo verantwoord mogelyke wijze van gelijke exploitatie. Daartoe wordt o.m de tijdschrijverij ingevoerd, hetgeen zeggen wil, dat van practisch elk on derdeel in het bedrijf precies wordt opgeschreven, wat het kost, zowel aan zaad b.v. als aan bemesting, arbeids kracht enz. Al deze uitkomsten zullen ter beschik king staan van de boeren, de leerlingen der landbouwscholen, de mensen van de voorlichtingsdiensten enz., die naar het bedrijf excursies zullen maken. En nu mag men heus niet denken, dat de exploi tatie zodanig zal zijn, dat een gewone boer die niet kan navolgen. Iedere agra riër zal in staat zijn de hier gevonden resultaten op zijn eigen bedrijf in toe passing te brengen. Moderne weilandexploitatie. Zeer bijzondere aandacht zal worden besteed aan de moderne weilanden-exploi tatie, die in Zeeland met zijn 30.000 bun der weiland helaas op vele plaatsen te wensen overlaat. Door een betere ont watering, bemesting en bewerking, als mede door het omweide-systeem is nog heel wat te bereiken. Deskundigen schat ten, dat de opbrengst zeker nog met 30 kan stijgen. In de tweede plaats wil men komen tot een zo productief en voordelig mogelijke veestapel, niet door aankoop (wel na tuurlijk om te beginnen), maar door goed fokken. Het derde punt tenslotte, waaraan speciale aandacht zal worden geschonken, is een zo hoog mogelijke productie en een rationeel mogelijke voorziening van vee voeder, hetgeen inhoudt een zo gering mogelijke aankoop. Wat de akkerbouw betreft zal zeer sterk worden gelet op de behoefte aan arbeidskrachten, die elk gewas eist. Het bedrijf wordt niet gemechaniseerd en de werktuigenbezetting zal dezelfde zijn als in normale bedrijven van dit type. Met de fokzeugen wil men de voor delen tonen van de moderne varkens houderij en ook het houden der kippen zal volgens de moderne economische in zichten geschieden. Er is een commissie van exploitatie. Zoals gezegd gaat dit voorbeeldbe drijf uit van de Stichting voor de Landbouw. Deze heeft daartoe een commissie van beheer samengesteld en daarnaast staat een commissie van exploitatie, waarin twee Z.L.M.-ers, twee C.B.T.B.-ers, een landarbeider en de land- en veeteeltconsulent zitting hebben. Voorzitter dezer commissie is de heer C. Zwagerman, oud-Rijks- veeteeltconsulent, die de promotor van dit bedrijf mag worden genoemd. Uiteraard worden met deze commissie slechts de grote lijnen van het exploi tatieplan door de bedrijfsvoerder be sproken; hij blijft tenslotte de ver antwoordelijke man voor de gang van zaken. Naar aanleiding van zijn 25-jarig ju bileum heeft de Bond van Kleinhan delaren in Aardappelen, Groente en Fruit een nationale fruitactie ingezet. In het kader van deze actie wordt in zeer ruime mate voor een gering bedrag albums verspreid, waarin alles wat wetenswaardig is omtrent zestig van onze meest vooraanstaande fruit- soorten staat vermeld en tevens na tuurgetrouwe gekleurde afbeeldingen van het besprokene worden geplakt. Ook in een früitland als waarin Goes ligt, is m.i. een dergelijke „handlei ding" over fruit zeer op haar plaats. Wat weten toch de meeste consumen ten over de namen van de vruchten, die ze op tafel krijgen, wat omtrent hun eigenschappen, hun bewaartijd etc.! Ook de jeugd kan zich nu spelen- (Ingezonden Mededeling advert Op een banket, dat president Paasi- kivi ter gelegenheid van het officiële bezoek, dat koning Gustaaf Adolf en koningin Louise van Zweden van 24 tot 26 Mei aan Finland zullen brengen, zal geven, zal de Russische gezant als enige vertegenwoordiger van een grote mo gendheid aanzitten. De gezanten van Amerika, Engeland en Frankrijk zijn niet uitgenodigd, omdat, naar een func tionaris van het paleis van de president meedeelde, „er geen ruimte is". Om deze reden zijn alleen de vertegenwoor digers van nabuurlanden, waaronder ook Denemarken wordt gerekend, uit genodigd. Er is een uitzondering ge maakt voor de Nederlandse gezant te Helsinki, de heer A. J. Th. van der Vlugt, als deken van het corps diplo matique. Het besluit van president Paasiklvl heeft verscheidene Westelijke diploma ten verrast. Nederlandse kindertekeningen naar Amerika. Naar aanleiding van de reis, die het Koninklijk paar heeft gemaakt naar Amerika, is op verzoek van H. M. de Koningin een collectie van 434 Neder landse kindertekeningen per K.L.M. naar de Nederlandse ambassade te Washington verzonden. De collectie zal in verschillende steden der Ver. Staten worden tentoongesteld. Na deze exposities zal de collectie aan het „Arts For Worlds Friendship com mittee" worden overgedragen. Dit co mité is bezig een internationale uit wisseling van kindertekeningen te or ganiseren. Het nieuwe Amerikaanse passagiers schip, de „United States (51.000 ton) zal binnenkort in gebruik worden ge nomen voor de trans-Atlantische dienst. In oorlogstijd zal het schip 14.000 man kunnen vervoeren. Over de snelheid wil men niets loslaten, maar bekend is al dat het sneller is dan enig ander passagiersschip of oorlogsschip, met uitzondering van tor pedojagers. derwijs een kennis omtrent ons natio naal product vergaren, waaraan men vroeger niet zo gemakkelijk kon ko men. Dat ook de afd. Goes van ge noemde Bond krachtig aan de actie medewerkt, spreekt als vanzelf. Voor elke aankoop van f 1 groente of fruit krijgt men een plaatje voor het album, terwijl de leden van de afd. gaarne genegen zijn dubbele exemplaren te ruilen en inlichtingen te geven over de speciale prijzen, die nog bovendien voor de actiefste ver zamelaars beschikbaar zijn gesteld. Ook in Goes dient deze actie ten- volle te slagen. Hoeveel .banden heeft deze gemeente niet met de fruitteelt en fruithandel! Tenslotte dienen de verzamelaars nog een goed doel, omdat wat netto van deze actie zal overblijven, be schikbaar zal worden gesteld aan het Nederlandse Rode Kruis. Mr W. C. TEN KATE. Burgemeester van Goes, Ingezonden Mededeling (adv.). IN DE NIEUWE DESSINS VORMVAST BINNENWERK LAGE PRIJZEN! Minister prof dr F. J. Th. Rutten is Donderdag door Koning Paul van Grie kenland in audiëntie ontvangen. Tijdens het onderhoud, dat werd bijgewoond door de Nederlandse gezant in Athene, de heer G. W. Boissevain, overhandigde Koning Paul aan minister Rutten de versierselen ,'an de orde van de phoenix. De eerste Zaterdag in Juni (dit jaar 7 Juni) zal de dag worden van het Zeeuwsch Dagblad. Het is deze dag, zo hebben we besloten, waar op we elk jaar onze wandel- en fietstocht organiseren. Zo hopen iyij in Zeeland een sporttraditie te vestigen, die uniek zal zijn en haar weerga niet licht zal vinden. En dat niet alleen! De eerste Zaterdag in Juni wordt de steeds weerkerende familiedag van onze krant, de dag van een jaarlijkse reünie van allen, die door een onzichtbare band wonder baarlijk met elkaar verbonden zijn Maar ter zake: Zoals we oorspron kelijk berichtten, zal de fiets- en wandeltocht 7 Juni gehouden worden. Het belang van de wandelsport heeft het organiserend comité steeds voor de ogen gestaan. Daarom heeft het aan de verzoeken van de deelnemers van de Avondvierdaagse uit Middel burg, Goes, Oostburg, Kloosterzande en Scherpenisse, die van 18 tot 21 Juni wordt gehouden, gehoor ge geven en de dag van ons sportevene ment een week vroeger bepaald. Ook nu zal in de toekomst 'n goede samen werking mogelijk zijn in het belang van de wandelaars tussen de organi satoren van de Avondvierdaagse en ons. Zak van Zuid-Beveland. Het ligt in de bedoeling om het parcours van de tochten uit te stip pelen in de Zak van Zuid-Beveland. Zo zullen dit jaar de bewoners van plaatsen als 's-Gravenpoider, Nisse, Ovezande, Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke, we noemen maar wat, van nabij het wandel- en fietsfestijn kunnen aanschouwen. Vooral nu in de late lente, of moe ten we zeggen vroege zomer, staat dit boomrijke gedeelte van Zuid- peveland in volle tooi. Het land schap is daar prachtig en niet zonder reden vraagt de V.V.V. voor dit ge deelte van ons land bijzondere aan dacht. Nu, we zullen er de eerste Zaterdag in Juni van genieten. Iedereen een medaille. Iedere deelnemer aan de wandel tocht (ook als hij of zij in groeps verband meeloopt), die de tocht vol brengt, krijgt een herinneringsmedail le. Wie de tocht het volgend jaar weer uittippelt, zal een bij deze me daille behorend lint worden uitge reikt, waarop een twee bevestigd is. Het jaar daarop is het mogelijk om een drie te „verdienen". De volhar- der, die vijf jaar achtereen de wan deltochten van het „Zeeuwsch Dag blad" heeft volbracht, krijgt een bij zondere medaille. Maar dat is nog verre toekomstmuziek. Ook de fiet sers krijgen een herinnering aan de afgelegde tocht. Na afloop van de tochten wordt in het beursgebouw een gezellige bijeen komst gehouden. Alle deelnemers worden getracteerd, de prijzen uit gereikt en men zal napraten over de fantastische middag. Reacties. fantastisch zal het worden. Want Toen ik veertien jaar was, moest ik van mijn moeder op een vrije Zaterdagmiddag onkruid wieden in de bloementuin bij ons huis. Nu was die bloementuin een ware wildernis en omdat ik er weinig zin in had en probeerde van het ver velende klusje af te komen, vroeg ik: „Hoe weet ik nu wat onkruid en wat geen onkruid is?" „Ga maar in het woordenboek kijken, daar staat het wel in", zei m'n moeder, terwijl ze op het punt stond me een draai om m'n oren te geven. Ik zag kans om nog even bet liedje van verlan gen te zingen en begon omslachtig in Van Dalen te snuffelen. Na lang zoeken vond ik: Onkruid is lastig en schadelijk kruid. Toen ik m'n moeder vroeg: „Wat is nu lastig en schadelijk kruid in die tuin?" kreeg ik de al lang verdiende draai om mijn oren en ik begreep, dat het geraden was gauw te gaan wieden Hieraan moest ik denken, toen ik onlangs een assistent van de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst uit Kruiningen sprak, die me verzekerde, dat het meer dan erg was, dat de weiden in Zeeland geel zagen van de boterbloemen. „Het is een schan daal!", zei hij. „Maar meneer", protesteerde ik, „hoe durft u dat te zeggen. De weiden b.v. bij Goes in de Poel zijn schitterend door die mooie gele boterbloemen. En neem nu de koolzaadvelden in de Sloepolder. Eén kleurenweelde is het. Ik verzeker u, dat Zeeland, wat dit betreft, niet onder hoeft te doen voor Holland met zijn bollenvelden, al hebben die ook de naam." „Ja, het koolzaadgewas staat er prachtig bij", antwoordde de assistent van de landbouwvoor- lichtingsdienst. „Nee", viel ik fel in de rede, „het gaat hier om natuurschoon. Kent u de dichtregels: „En de randen van de landen zijn van boterbloemen geel?" „Was het maar waar", was het nuchtere ant woord. „Bleef het maar bij de randen van de landen, maar dikwijls zijn heel de weiden gelig van de boterbloemen. Daar moet ik niets van hebben. Dat onkruid moet er uit". „Onkruid", vroeg ik nü weer, „wat is nu on kruid?" „Luister mijnheer", was het antwoord nu enigszins plechtig. „Onkruid is dat kruid, popu lair gezegd dat op een plaats staat, waar het niet hoort te staan." „Oh", zei ik, „dat had ik eerder moeten weten." De assistent ging verder: „Boterbloemen ho ren niet in een weide. De koeien grazen er om heen met het gevolg, dat èn de boterbloemen èn het gras blijft staan en dat er zich schade lijke pollen vormen. Rekent u nu eens uit het enorme ruimteverlies in zo'n weide, die van boterbloemen geel is." „Oh", zei ik. „Die boterbloemen moete nu bestreden wor den. Juist nu de planten in de bloeitijd intensief groeien, kunnen we de boterbloem gunstig be sproeien met groeistoffen. Het voordeel van de bestrijding met groeistoffen is, dat er geen blad- verbranding optreedt en dat de groeistof de bodem indringt tot de wortels." „Ja, maar", zei ik om het nog eens voor de boterbloem op te nemen, „dan gaan die boter bloemen immers sneller groeien en u bereikt nog niets. Integendeel." „Stil laten groeien", was het antwoord, „die boterbloemen groeien zich kapot en het gras over woekert het onkruid." „Het middel is MCPA. Ook distels worden er met succes mee bestreden. De kosten zijn f 30. per ha. Het vee ondervindt er geen nadeel van. Directe resultaten ziet men wel niet, maar na verloop van tijd staat men versteld van het effect. Alle boterbloemen kwijnen." „Jammer", zei ik. „Die boterbloemen zijn mooi", praatte de assis tent verder. „En dat denkt de Zeeuwse boer eigenlijk ook nog. Dat is verkeerd. Het is zo, dat we in de eerste plaats de grond, die we hebben, intensief moeten bewerken. De Zeeuwse boer is eerst landbouwboer .en dan pas weideboer. Wan neer een boer in Zeeland veel onkruid op zijn akker heeft staan, wordt er schande over hem gesproken. En terecht. Heeft hij een weide, die vol boterbloemen, dat is onkruid, staat, dan vindt men dat niet zo erg. Het moet zo worden, dat men b.v. op de landbouwbeurs misprijzend over elkaar spreekt, aln men een weide vol boterbloe men heeft staan. Ik weet wel, tegenwoordig moet alles haast bespoten worden en veel natuurschoon gaat ver loren. Maar de productie van de grond is het belangrijkste. De chemische onkruidbestrijding is een nood maatregel. Dat wordt ook wel eens vergeten. In de eerste plaats moeten de cultuurmaatregelen als bemesting, ontwatering, het „hossen", het spreiden van molshopen enz. goed worden toe gepast. Dan heeft het ook zin om in dit jaar getijde de boterbloemen te bestrijden." „Als ze dat maar niet vergeten", antwoord ik overtuigd tot slot. „De opbrengst van de grond is erg belangrijk ennu weet ik tenminste ongeveer wat onkruid eigenlijk is. Dat verzekeren we u. We laten nu deelnemers van het vorige jaar aan het woord: „....Of wij weer meedoenDat is voor ons geen vraag. Zo'n fietstocht is best een Zaterdagmiddag waard. De organisatie was voortreffelijk. Alles verliep even vlot. Nergens was on nodig oponthoud. Ook niet op de con troleposten. Wat was dat een prachtig gezicht, die grote karavaan, slingerend over Walcherens wegen. En wat zat de stemming er in. Men was echt blij. Men was uit onder elkaar. Je voelde je verwant aan elkaar, want achter dit alles stond het „Zeeuwsch Dag blad". Dit schreyen ons de heer P. Schip per en mej. P. den Herder uit Wol- phaartsdijk. Zij zijn verloofd en deden het vorige jaar samen mee. We kunnen de verleiding niet weerstaan om uit hun brief, een van de vele enthousiaste brieven, die we ontvin gen, nog een paar regels te citeren: „M^n leerde zo ook", zo schreven deze vertoefde mensen verder", ver schillende plekjes kennen, waar men anders nooit komt. Wij hebben er een paar van onthoude-ft, waar we later nog eens naar toe gegaan zijn. Het was een sportief genot deze tocht. Boven dien kreeg je nog een gratis consump tie op de koop toe. Wat wil men nog meerAls je meerijdt, is je Zater dagmiddag goed besteed. Want op de herinnering eraan kun je nog lang te ren. Daarom zeggen we tegen ieder een: Doe een keer mee. Laat het een karavaan worden dit keer". En deze brief eindigt met de slagzin: „Het is goedkoop en goed, als het Zeeuwsch Dagblad het doet." Ook kregen we brieven van yande- laar-;, die vol lof waren. „iWy is opgevallen de zeer goede or ganisatie", schrijft de heer A. H. ie Ridder uit Oostburg, het mooie par cours en bovenal de goede geest die er onder de wandelaars heerste. Verder stelde ik ook buitengewoon op prijs het uitreiken van verversingen op de helft en aan het eind van de tocht in de vorm van pruimen en limonade en dan de redactionele gastvrijheid. En de heer P. J. de Ridder, concierge van de ambachtsschool te Oostburg maakte nog deze aantekening onder de brief: „Zo mogelijk hoop ik dit jaar weer van de partij te zijn". Op het gevaar af in herhalingen te vallen halen we nog iets aan uit een ook al enthousiast schrijven van de heer de Nood uit Middelburg, die met zijn echtgenote meedeed aan de fiets tocht. „Hef was heel mooi en wat ons het meest trof was de heel gezellige om gang met elkander. We voelden ons een heel groot dagblad (Zeeuwsch) ge zin. De tocht, die u had uitgedacht om te rijden, was in één woord mooi. We hebben die Zaterdagmiddag intens ge noten. Ik schrijf dit ook namens mijn vrouw en de dame die met ons heeft gefietst (juffrouw Huissoon). Ook zij is vol lof over de schitterende tocht. Ook dit jaar hopen we bij leven en welzijn mee te doen. En zo zijn er velen, die dat hopen te doen. Het is na deze bloemlezing nauwelijks nodig, dat we nog een woord van aanbeveling schrijven om mee te doen. Het is zo eenvoudig. Even dat for mulier invullen. En wij zorgen voor de rest. Het zijn juist die dankbare brie ven geweest van deelnemers van het vorige jaar, die ons overtuigd hebben, het familiesportfeest weer te organiseren. Het zijn ook deze brieven geweest, die aan onze ver wachtingen grond geven, dat het aantal deelnemers Zaterdag 7 Juni aanzienlijk groter zal zijn, dan ver leden jaar en dat de deelnemers van deze wandel- en fietsmiddag een on uitwisbare indruk van gezelligheid en sfeer zullen bewaren Internationale bijeenkomst van landbouwdeskundigen te Parijs Donderdag is te Parijs een bijeen komst begonnen van landbouwdeskun digen uit vijftien Europese landen. Ook Nederland is vertegenwoordigd. Er zullen plannen worden besproken om een zoveel mogelijk gemeenschap pelijke markt voor de landbouwpro ducten dezer staten te verkrijgen. Dalende prijzen Het Centraal Bureau voor de Statis tiek deelt mee, dat het algemeen index cijfer der groothandelsprijzen in de maand Maart met 2 punten is gedaald. Het indexcijfer voor de voedingsmid delen daalde met drie punten.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 7