GERO ZILV1UM. van houten's MELKCHOCOLADEKORRELSJ ZEELAND DOOR WATER EN VUUR E. E. R.-commissie dient basis-voorstellen in voor de landbouwintegratie. Streven naar geen autarkisch, maar wel een economisch zelfstandig Europa. FEESTVREUGDE IN LIMBURG. Onze Grondwet is geschonden als een vodje papier* ZEEUWSCH DAGBLAD Standpunt van Europese boeren Geen grillige prijsfluctuaties. Pagina 3 Herv. Zondagsscholen op GG. vergaderden. de nieuwe naam voor GERO ZILVER KERK Het goede blijft goedkoper!^ 90 ct. per 250 gram MARNIX D'HONTENISSE VAN MARKT DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Dinsdag 13 Mei 1952 Op de dertiende vergadering te Parijs is de E.E.R.-commissie (Marshall-commis sie) van de I.F.A.P. (internationale boerenorganisatie) unaniem met een concreet standpunt ten aanzien van de integratievraagstukken van de Europese landbouw naar voren gekomen. De vergadering, die dezer dagen gehouden werd, heeft zeven punten voorgelegd aan de voorzitter van de Europese landbouwconferentie, welke het eind van deze zomer in Parijs wordt gehouden. De commissie dringt er op aan om deze zeven punten, die de opvatting van de boeren in Europa weergeven, te aanvaarden als basis van de plannen die men gaat opzetten. Punt één houdt in: Lonende prijzen voor de producenten dienen in elk land het middel te zijn om voor hen, die in de landbouw werken, te bereiken wat met een politiek van volledige werkgelegenheid en minimumlonen wordt bereikt. De ge middelde prijs der landbouwproducten mag op de nationale markten niet langdurig dalen beneden het peil, dat, rekening houdend met de in het desbetreffende land bereikte technische ontwikkeling, een redelijk gezinsinkomen verzekert voor rede lijk geleide bedrijven. De regeringen zouden zowel afzonder lijk als collectief zoveel mogelijk een voortdurende ontwikkeling van de effi ciency van de bedrijfsvoering moeten be vorderen, teneinde de gemiddelde pro ductiekosten te verlagen, waarbij de net- tuoedrijfsuitkomsten worden veilig ge steld. Lie regeringen hebben de taak er op toe te zien, dat het langdurige proces van het t.ot stand brengen van een moderne en elficiente techniek en van een toenemen de productie niet verstoord of gehinderd wordt door excessieve of grillige prijs fluctuaties op de nationale of op de Euro pese markten. De regeringen dienen rekening te hou den met het bestaan van verschillen in technische ontwikkeling binnen en tussen de landen onderling, en dienen geen maatregelen te nemen, welke in het na deel zijn van efficient werkende produ centen. Naast deze verschillen zijn er nog andere facioren (ligging, klimaat, bodem, bearijfstype en arbeidsvoorziening), wel ke versciuilen in kosten veroorzaken. Het doel moet zijn deze verschillen zoveel mogelijk te reduceren. Het streven moet niet zijn naar een autarkisch, maar naar een economisch zelfstandig Europa, gepaard gaande met het handhaven en, waar mogelijk, uit breiden van de omvang van de handel met niet-Europese landen. NEHROE ZAL EEN NIEUW KABINET VORMEN. De Indische premier Nehroe is op nieuw tot leider van de parlements- fractie der Congrespartij gekozen. Het nieuwe parlement wordt Dinsdag ge opend. Als leider van déke fractie zal Nehroe worden verzocht een nieuwe regering te vormen. Een en ander is het gevolg van de jongste algemene verkiezingen in India. Vakfotografen vragen afschaffing weeldebelasting. Het bestuur van de Ned. Vereniging van vakfotografen heeft zich met een request tot de minister van Financiën gewend om de aandacht te vestigen op de noodtoestand, waarin het fotogra fisch ambacht verkeert. De weeldebelasting heeft een ern stige depressie teweeg gebracht, die zal leiden tot werkloosheid. Gevraagd wordt het fotografisch bedrijf vrij te stellen van omzetbelasting, of althans van de weeldebelasting. Terwijl het uiteindelijk doel moet zijn het bereiken van een economisch even wicht op wereld-basis, zullen waarschijn lijk gedurende langere tijd overgangs maatregelen, waaronder invoerrechten, noodzakelijk zijn om het tussenliggende doel: een maximale vrijheid en een uit breiding van de inter-Europese handel, te bereiken. De boeren in Europa geloven in de stimulerende werking van eerlijke con currentie, zowel op de binnenlandse als op de buitenlandse markt. Een Europese gemeenschap moet een of meer organen in het leven roepen, wel ke tot taak hebben de markten te regu leren en de noodzakelijke aanpassingen in de voedselproductie te vergemakke lijken. De commissie is er van overtuigd, dat tenslotte de bestaanszekerheid van de Europese boeren het best gewaarborgd wordt door een toeneming van de koop krachtige vraag naar voedsel binnen hun eigen land en binnen het gebied als ge heel, hetgeen bereikt dient te worden door een toeneming van de welvaart en door redelijke consumptieprijzen. De Nederlandse delegatie van de com missie, die was afgevaardigd door de Stichting voor de Landbouw, bestond uit de heren Ir J. S. Keijser, voorzitter van de afdeling buitenland, en mr J. S. Bies heuvel, secretaris dezer afdeling. Als voorzitter der E.E.R.-commissie fungeert de heer mr J. Linthorst Homan, die ook deze dertiende vergadering heeft geleid. Ter versterking van de Nederlandse de legatie was hieraan ditmaal ook toege voegd de heer dr E. van de Wiel van het Landbouw Economisch Instituut. De heer mr C. Th. E. Graaf van Lynden van San- denburg, hoofdbestuurslid der Stichting voor de Landbouw, heeft eveneens de Pa- rijse besprekingen bijgewoond, daar hij te Parijs vertoefde voor de bijwoning van de vergadering van het dagelijks bestuur der I.F.A.P., waarvan hij derde voorzit ter is. De Ned. Herv. Zondagsscholenbond op Gereformeerde grondslag kwam Zaterdag in jaarvergadering te Utrecht bijeen on der presidium van ds W. Vroegindewey van Huizen. Deze sprak over de bezin nende taak van het Zondagsschoolwerk voor de jeugd. Hij wees er op, dat het Zondagsschoolwerk geen liefhebberij mag zijn naast vele andere, doch dat dit een goddelijke opdracht inhoudt. Hoewel de onmiddellijke vruchten van dit werk niet altijd gezien worden, moet daarbij over wogen worden, dat de Heer zijn discipe len gebruikt in zijn dienst. Wanneer de taak in liefde voor Jezus Christus wordt volbracht ontvangt men de geschiktheid voor het werk. Ds W. L. Tukker van Delft, die het on derwerp „Hoe benaderen wij het kind" behandelde, meende dat het onderwijs op de Zondagsscholen reeds de wezenlijkheid van de zonde moet onderkennen, 't Kind moet geleerd worden om vergeving van zijn zondigheid, eerder dan voor zijn af zonderlijke zonden te bidden. Voorts zal het Zondagsschoolwerk niet bepaald die nen te worden tot de kinderen uit het kerkelijk milieu, aldus ds Tukker, die pleitte voor een terugkeer naar de refor matorische verbondsbeschouwing. Na afhandeling van de huishoudelijke agenda sprak ds H. Harkema van Zeist tot de zeer talrijke aanwezigen nog een opwekkend woord. Middenstand dringt aan op spoed. De commissie van overleg van de drie centrale middenstandsbonden, waarin sa menwerken de Chr. middenstandsbond, de Kon. Ned. middenstandsbond en de Ned. Kath. middenstandsbond, heeft een tele gram aan de ministerraad gezonden, waar in de raad dringend verzocht wordt te be vorderen, dat de parlementaire behande ling van het wetsontwerp technische her ziening van de omzetbelasting zo spoedig mogelijk voortgang vindt. Ingezonden Mededeling (adv.). <OERO> KWALITEIT. AFWERKING EN GARANTIE BLIJVEN DEZELFDE JOEGO SLAVIË KRIJGT EEN PRESIDENT. In Joego-Slavië wordt een nieuwe constitutionele wet opgesteld, op grond waarvan het land een president zal krijgen. Deze functie bestaat momen teel niet. De president zal aan het hoofd van het presidium van de nationale ver gadering staan en tevens opperbevel hebber van de strijdkrachten zijn. Het kabinet wordt afgeschaft. Daar voor in de plaats komt het presidium. 35 personen zijn Zaterdagavond te Bell Ville, 400 km ten Noordoosten van Buenos Aires, om het leven gekomen door het instorten van een stenen muur, die als geïmproviseerde tribune werd gebruikt bij een bokswedstrijd. Ten minste twintig personen verkeren in een ernstige toestand. VROEGER EN NU. Een van de hoogtepunten van de feestviering In Zuid-Limburg ter gele genheid van het gouden jubileum van de Staatsmijnen was Zaterdag de enor me optocht, welke door de straten van Geleen trok. Een stoet van ongeveer 3 km lengte vertoonde in bontgekleurde taferelen de historische verbinding tus sen Zuid-Limburg en de kolenwinning; van de oudste tijden tot het heden. De mijnindustrie trekt duizenden vreemdelingen: Slovenen, Italianen Polen, Duitsers en „bewoners van de Gordel van Smaragd" zij allen vonden werk en brood bij de mijnen en een tehuis in Zuid-Limburg. Natuurlijk ontbraken zij niet in de optocht, zoals de bovenste foto laat zien. Ook de monniken van Rolduc, die omstreeks 1100 de eerste kolen wonnen in het Wormdal bij Kerkrade reden in de stoet mee. Konden deze eerwaarde heren hun primitieve manier van ko lenwinning eens vergelijken met de moderne Staatsmijnen •k <3^ ending (Ingezonden Mededeling adv.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amersfoort, J. de Lange te Nunspeet; te Benschop, J. R. Cupe rus te Doornspijk; -te Uithuizen, A. J. van den Ham te Hansweert.. Aangenomen naar Nieuw-Vennep- Abbenes, J. A, van Boven te Den Hoorn. Geref. Kerken. Tweetal te Koudekerk aan de Rijn, H. K. Poelman te Andel en A. Wier- singa te Schagen. Beroepen te Hengelo, B. J. A. Streefkerk te Berkel en Rodenrijs; ta Klaaswaal, J. Schelhaas, woonachtig te Uithuizermeeden. Aangenomen naar Makassar (voor Nieuw-Guinea), J. Drost te Ede; naar Abcoude, P. Popma, cand. te Amster dam, die bedankte voor Engwierum, Leens, Suawoude, Twijzel en voor Ylst. Ueref. Kerken (art. 31). Beroepen te MurmerwoudeOen- kerke, J. van der Schaft te Delft. Bedankt voor Zaandam, D. van Houdt te Uithuizermeeden. Chr. Geref. Kerken. Aangenomen naar Enschede, A. Hil- bers te Oud-Beijerland. Geref. Gemeenten. Drietal te Vlaardingen, H. Ligten- berg te Rotterdam, F. Mallan te Brui- nisse en dr C. Steenblok te Gouda. De vacatures aan de Theol. Hoge school der Ger. Kerken art. 31 K.O. Het curatorium van bovengenoemde Theol. Hogeschool is onder presidium van de president-curator, ds D. v. Dijk van Groningen, in verband met het plotseling overlijden van prof. B. Hol- werda, te Kampen in vergadering bjj- een geweest. De hoogleraren en het be stuur van de stichting voor de financi ële verzorging van de opleiding tot de Dienst des Woords, waren mede aan wezig. De vergadering besprak de za ken met betrekking tot de pensionne ring. Nader overleg blijkt nodig, zodat men tot volledige afhandeling zal kun nen overgaan. Het curatorium hield zich bezig met de hervatting van de colleges en het afnemen Van tentamina en examina. Besloten werd aan de lector, drs J. P. Letttnga, te verzoeken gedurende de vacature, ontstaan door het overlijden van prof. Holwerda, voor het onderwjjs in de Oud-testamentische vakken twee uur per week cursorisch Hebreeuws te geven. Aan de hoogleraren werd ver zocht aan het curatorium advies uit te brengen voor de door dezen op te stel len nominatie voor de benoeming van hoogleraren in de vacaturen Schilder en Holwerda, waarin de e.k. buitenge wone generale synode zal hebben te voorzien. n Boterham- belegging die nooit verveelt 1 Generaal Ridgway naar Amerika vertrokken. Generaal Ridgway ia gisteren na een officiëel „heldenafscheid" uit Japan naar de verenigde Staten ver trokken. Slechts weinig Japanners hadden zich opgesteld langs de 16 km lange route van Ridgway's woning naar het vliegveld Haneda. William H, Draper door minister Drees ontvangen. William H. Draper Jr., de speciale ver tegenwoordiger van de Ver. Staten in Europa, werd gistermorgen door de mi- nister-president dr W. Drees ontvangen. William H. Draper is belast met het toe zicht op de uitvoering van het M.S.A.- programma. 66. Toen de motor was afgezet en alles plots stil viel, klauter den de mannen er uit. Ze waren stijf van het zitten en het strak houden van hun spieren, hij het dansen en hob belen, dat ze uren achtereen gedaan hadden. De Duitse officier vertelde hen, dat zij hem volgen moesten. Het ging weer in de ganzenpas door het woud, dicht achter elkander. Henk wist op geen uren afstand waar zij zich bevon den en dat maakte hem opnieuw wat onbehaaglijk en onzeker. Waar zijn we hier nu? vroeg hij de geleider. In de buurt van Veurne, was het korte antwoord. Veurne, herhaalde Henk bij zichzelf en hij wist ten slotte uit zijn herinnering op te diepen dat dit een grens- plaatsje was vlak bij de kust en bij Frankrijk. Ze werden in een kleine boerenhoeve ondergebracht #n met een korte groet vertrok hun gids. België had zijn vaderlandse plicht gedaan en op zeer behoorlijke manier. Nu kwam Frankrijk aan de beurt In de kleine huiskamer, onder een lage zoldering zat een man bedaard een pijp te roken. Een blik op een staartklok vertelde Henk, dat het half drie in de nacht was. t De man zette hen de tabakspot voor, maar niemand be halve de Engelse piloot rookte een pijp en deze had zijn pijp in zijn uniform laten zitten. Bij het verkleden had hij zijn gedachten meer op zijn revolver dan op zijn pijp geconcentreerd gehad. No pipe, zei hij en trok de schouders op. De oude man stond op en haalde uit een pijpenrek een stenen pijp, die blijkbaar nog weinig gebruikt was. Met zijn zwarte duim draaide hij de kop schoon en reikte hem de piloot over en maakte opnieuw een gebaar naar zijn tabakspot. De piloot bedacht zich niet lang; hij stopte de pijp en zoog het vuur, dat zijn gastheer hem voorhield in de tabak. Hij beschouwde het als een vredespijp, die hij in geen geval mocht afslaan. Ze kregen een glas wijn van de oude man, een portie roggebrood met Franse kaas en toen gingen ze naar bed. Hier ook al weer in een'schuur, achter op het erf in het hooi. De volgende morgen was er behalve de oude man, een wat jongere vrouw en een meisje van een jaar of twin tig, de dochter van de vrouw. Onder het ontbijt kwam Henk te weten, dat haar man in 1940 in de strijd tegen de Duitsers gesneuveld was en nu leefde ze met haar dochter bij haar vader in en deed aan ondergrondse werk. Er lag een scherpe lijdenstrek op het gelaat van de vrouw ingekerfd. Haar stroef gesloten mond, vertolkte e'en grote verbittering. Eén van de vele honderdduizenden vrouwen die hun man aan de oorlogs god moesten afstaan en het leed nooit hebben kunnen ver werken. Na het ontbijt moesten de mannen weer naar de hooi zolder en daar de gehele dag blijven. Huiszoeking was er nooit geweest, maar er werd hier in de kuststreek zwaar gepatroulleerd. Het meisje bracht de mannen naar de schuur en wees hen achter de schuur een soort schuil kelder, goed gecamoufleerd, welke ze van de hooizolder af konden bereiken, wanneer er onraad was. En het teken dat er gevaar dreigde was de roep van het meisje „De koe is al gemolken!" gepaard met een schelle schreeuw alsof ze aan iemand riep. Ze hadden het begrepen. De zaak was goed georganiseerd. Maar de dag ging in grote rust en stilte voorbij. Er werd niets gezien en niets gehoord. Eerst laat, die avond, het liep al tegen middernacht, wer den ze opnieuw gehaald. Een lange, donkere kerel, met een felle gloed van de Zuiderling in de ogen stond plots voor hen. Hij boorde zijn ogen in de hunne en taxeerde hen blijkbaar op hun dapperheid. Jullie moet je voorbereiden op een gevaarlijke tocht, zei hij. De grens wordt streng bewaakt en we moeten van nacht naar een haventje in de buurt van Gravelines. Daar ligt een bootje klaar met een buitenboord-motor. Alles is klaar voor de overtocht. Er gaat nog een man mee, die varen kan. Maar de hele boel kan net zo goed mislukken. Er zitten veel risico's aan vast. Iedere meter strand wordt door de Moffen bewaakt. Maar het is een goede nacht, stikdonker en mistig. Dat helpt al vast. Denk er aan, wan neer je in de boot zit geen enkel geluid te maken, niets te zeggen, geen vuur, alleen de riemen gebruiken tot je ver genoeg op zee zit en vooral stilte. Het water draagt het geluid ver en met hun snelboten zitten ze je zo op je kast en dan zijn jullie naar de haaien. Onderweg er heen, ook geen woord en zet je hakken bij iedere stap plat op de grond. Het gaat om je leven. Ze hadden de instructies gehoord. Henk vertaalde het voor de Engelse piloot, die zijn „Oké" bromde en daarop begon de tocht. (Wordt vervolgd) Vergadering van .iRijksbehoud'' te Utrecht. Felle redevoeringen van prof- Gerbrandy, prof. Gerretson en Weiter. In het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht is Zaterdag een vergadering gehouden van de Stichting „Rijksbehoud". De eerste spreker was prof. dr P. S. Gerbrandy, die het onderwerp „Naar een nationale poli tiek" behandelde. In critische zin besprak hij, wat er terecht is gekomen van de beloften voor de verkiezingen in 1948. Geen met souvereiniteit be klede Unie, geen federatieve opbouw van Indonesië, geen zelfbeschikkings recht in Indonesië. Wat Ambon is overkomen noemde prof. Gerbrandy de zwartste bladzijde uit de geschiedenis dezer jaren. Ook het geestesleven is in gevaar, want de publicist durft in Nederland niet meer te schrijven, wat hij wenst. De overwinnaars uit de oorlog zijn hezig de beginselen van de overwonnenen over te nemen. En in Indonesië is een zuivere rassenhaat tot stand gebracht. „Wij hebben gevochten tegen een duivels beginsel, maar wij leven nu onder een macht, die u kan maken en breken. Onze eigen grondwet, in vezen een belofte, is van 1945 tot 1948 gesehonden als een vodje papier1'. Prof. Gerbrandy vroeg zich af, hoe men van de staatslieden, die dit de den, kan afkomen. Een nationaal ka binet, met een echte nationale poli tiek, is uitgesloten. Men zou kunnen wensen een coalitie van K.V.P., A.R., C.H.U., S.G.P. en V.V.D., maar de K.V.P. van thans, onder Romme, is niet de R.K.S.P. van vroeger onder Nolens, Ruys of Verschuer. De moge lijkheid zou alleen bestaan met een K.V.P. onder Duynstee, die oprecht een nationale politiek voorstaat. Ook dit zal in de practijk onmogelijk blij ken. En daarom is er alleen kans voor een nationale politiek, die zich grondt op het zich houden aan het zelf ge geven woord. PROF. GERRETSON. Prof. dr C. Gerretson besprak „Ne derland in de wereld". Hij deea dit deels aan de hand van de thans be handeld wordende grondwetswijzi ging en zei, dat het zijn indruk is, dat de progressieve lieden aan het mi nisterie voor Uniezaken en Overzeese rijksdelen en op Buitenlandse Zaken, eigenlijk van Nieuw Guinea afwillen. Het wordt tijd, dat de regering en de partijen nu eindelijk eens zeggen, wat zij er mee voorhebben, aldus sp". Over het buitenlands beleid zei prof. Gerretson, dat hij daarvan niet veel verwacht. Alle mogelijke geheime overeenkomsten blijven in de toe komst mogelijk, daar alleen de minis ter van Buitenlandse zaken zal beoor delen of het belang des lands een dergelijke overeenkomst eist. Prof. Gerretson waarschuwde voor het ontstaan van een eenheidsstaat, nu men tracht te komen tot het vor men van een Europese federatie WELTER. De heer Weiter tenslotte besprak de vraag: „Wat willen wij?" Weiter vroeg, of het nu weer de tijd is te komen met de Romme- schablone van het Kabinet met de bfede basis. Neen, wij moeten iets anders. Wij willen vrij zijn van elke onnodige dwang. Wij willen onder de socialistische druk uit, die in haar plan voor de vrijheid ons de vrijheid voorhoudt van te mogen doen, wat een regering van ons begeert. Het natio nale belang moet verdeeld worden. Het parlement moet bestaan uit moedige onafhankelijke mannen en vrouwen, die durven zeggen, waar het op staat. Geen excessen naar links of rechts, maar met Nederlands fatsoen ons zelf zijn in een land, waar het goed is te leven, als „knechten van de Allerhoogste, maar tegen heel de wereld vrij", zo besloot de heer Wei ter zijn rede. en veiling GRAAN x5t.URb. ROTTERDAM, 12 Mei. Binnenlandse granen Tarwe kalm, prijshoudend naar kwaliteit 25— 26; Zomergerst iets beter gestemd 33.5CP-35.25; Haver prijshoudend 25.50—27.50; Rogge —flauw 27.5028.50; Peulvruchten boerenschoon kalm, Groene erwten tot 49; Schokkers tot 58; Bruine bonen tot 38. AARDAPPELBEURS. ROTTERDAM 12 Mei. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts: Alpha's 10.50-11; Furore 16—16.50; Bevelanders 17—17.50; Meerlanders 15. Zandaardappelen 25 mm opwaarts: Voran 7.50; Record 7.50; IJsselster 8.50—9; Libertas 8.50—9; Noordeling 9—10; Wilpo 7.50. Voeraardappelen 33.50. Prijzen per 100 kg. en berekend op de handels- voorwaarden vastgesteld vc/or de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT. ROl 1 jlKDAM, 12 Mei. Aanvoer 1532; Vette koeien en ossen 868; varkens 664; Vette koeien 3.00-3.35, 2.80-3.00, 2.60—2.80; varkens (lev. gew.) 2.12, 2.09, 2.06. GOES. 12 Mei. Aardbeien 2.505 per 100 st. Aardbeien 1.302.20 per kg. Groenten: Bloemkool A 40-47; idem B 28-34; idem C 22-29; idem D 9.50—17; Kropsla 34, alles pes 100 stuks; Spina zie 22—34; Groene sjalotten 30; Rabarber 2.50— alles per 100 kg. Radijs 36; Ramenas 1011, beide per^JOO bos. MIDDELBURG. VeilieQ. van 12 Mei 1952. Oude aardappelen: Meerlanders 8.408.70; Koopmans Blauwe 10.40 10.90; Bintjes 9.7012.50; Zeeuwse blauwe 12.40. Nieuwe aardappelen: grote 6368; drielingen 5961; kriel 4155. Fruit: Goudreinette 5162; Jonathan 4768; Bramley Seeling grof 37; Appels val en kroet 719; Saint Remy 3840; Aardbeien per stuk 13; idem per p. 4043. Groenten: BI. kool A 2648; idem B 1034; idem C 925; idem D 916; Boskroten 21 36; Sla 25; Sla kg 10; Andijvie 10— 11 Rabarber 615; Rammenas 912; Bosradijs 310; Postelein 4657; Bos- peen 3251; Spinazie 832; Prei 8 14; Uien 215; Platglaskomkommer A 4345; idem B 3940; idem C 32. VEERE. Vismijn van 12 Mei 1952. 1509 kg exportgarnalen 60; 2624 kg handelsgarnalen 4041; 1474 kg schal ie—26; 507 kg bot 19—25; 58 kg tong 65—1.30; 199 kg rog 25—34; 27 kg wij ting 1617; 244 kg schol 2028. UITSLAGEN ZOMERAVONDVOETBAL. Rayon Vlissingen. S.B.L.V.—Bakkers I 2—4; S.G.V. I V.S.T. II 1—1; V.A.W.—Coal '52 3— 2; P.T.T.—V.S.T. I 2—7. Rayon Middelburg. Heidemij. 34; Boele en v. Eesteren PingelaarsFocus 24; S.V.Z. V.S.V. 1—2; P.G.Z.—P.Z.C. 4—1. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld dooi de AMSTERDAMSCHE BANK NV - INCASSO-BANK N.V„ GOES. 88'/2 93/ 897/S Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum Grootboek 1946 89 3,5 K. Olie 1950 105/ Cult. H. Ind. Bk 40*4 Nat. Handelsbank 894 Ned. Handel Mij 136 A.K.U. 133 H Berkel's Patent 33 Bergh's Jurg. 2384 Calvé Delft 109*4 Centrale Suiker 1594 Fokker -* Gelder Zonen 141 Kon. Hoogovens 1414 Lev. Br. Unil. 1744 Ned. Ford Ned. Kabelfabr. 187 Philips' Gloeil. 152 Do 6 cum. pref. wd. 129 Wilton-Fijenoord 1444 Billiton I rubr. Billiton II rubr. 164 Dordtsche Petr. 2614 Dito, pref. 2714 93 904 884 1054 404 894 1364 1324 834 238 1094 160 92 1434 141 1724 1784 1904 153 1294 145 240 166 262 272 Kon. Olie Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Hol. Am. Lijn Jav. Ch. Japanlijn .Kon. Boot Kon. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Ned. Sch. Unie Onimeren's Sch.vrt St.v. Mij Ned. H.V.A. Tava Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Müller Co Amsterd. Bk Escompto Bk 2824 2834 2804 281 438 442 844 844 84B 844 804 80 L 80B 79B 33 314 36 35B 148 1494 130 120 121 118 1184 126 130 131 1334 172B 150 153 874 884 37 37 714- 714 17*4 174 97 974 674 694 614 614 1524 1544 1514 152 52 Rotterd. Bk Twentsche Bk Overzeese Gas Borneo Sumatra Intenatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Cities Service North. Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Central Pensylvania 1524 1524 1534 1534 754 77 1124 114 146 1484 164 164 424 41 434 434 484 484 744 744 544 554 144 144 424 424 764 764 394 394 244 244 384 384 1004 224 102 22 694 684 55 554 774 79*4 434 434 214 214 194 194 194 194®*

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 3