M Uit Ze&EaticLó Steden. 1 Nieuwtjes van alle eilanden 10 minutt op ZEI DOC Zware straffen voor boter-en kalversmokkelaars BAAYENS UW OPTICIEN Zeeuws Zaterdagelftal in demi-finale Benauwde overwinning van Scampolo op Tjoba avonlurcti «ion §crlf ctffi en VEILINGBERICHTEN DE ^ADIO brengt u Middelburg. Vlissingén. Goes. 7 holen. „Ik dacht aan HIER en over de Maandag 12 Mei 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Politierechter te Middelburg: stand gebracht, waarna de zaak spoe dig was „opgerold". W. en v. B., die beiden reeds in voorarrest zitten, en ter zitting niets anders konden doen dan het hun ten- laste gelegde feit toegeven, werden beiden conform de eis veroordeeld tot 4 weken gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, terwijl de 16 kal veren en de luxe wagen werden ver beurd verklaard. Tevens werd last ge geven tot hun onmiddellijke invrijheid stelling. De eis tegen R. luidde eveneens 4 weken gevangenisstraf, maar de uit spraak kwam hem te staan op 2 we ken, onvoorwaardelijk. De 36-jarige slager en veekoopman N. P. L. te Vogelwaarde, die te Axel een hoeveelheid vlees op zeer onhygië nische wijze had vervoerd, werd we gens overtreding van de Vleeskeurings- wet veroordeeld tot f25 of 10 dagen (bij verstek). 5 grondwerkers uit Westkapelle, n.l. J. C., J. S., J. H., D. H. en P. H., had den allen zonder toestemming van het Gew. Arbeidsbureau hun ontslag ge nomen bij de aannemer S. uit Vlis- singen die werkzaamheden uitvoerde aan de zeedijk bij hun woonplaats. Zij gaven voor dat zij naar een andere werkgever waren gegaan omdat deze hun voor 1 jaar werk kon garanderen, terwijl zij binnenkort bij S. zouden worden ontslagen. Hierdoor waren zij in overtreding van het Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen 1945, en werden J. C., J. S. en J. H. ieder ver oordeeld tot f 10 of 5 dagen, terwijl D. H. en P. H. ieder f 5 of 2 dagen kregen. Allen bij verstek. De landbouwer R. G. B. uit Philip pine had een hoeveelheid voederbieten geleverd, aan de Belgische landbouwer v. D. uit Assenede en zodoende op de ze niet-ingezetene een onwettige bui tenlandse vordering had verkregen. Ter zitting verklaarde B. echter dat in dit geval van een vordering geen sprake was. Wel had hij voederbieten aan v. D. geleverd, maar over betaling was in het geheel niet gesproken, daar B. tijdens het laatste oogstseizoen veel met zijn wagens over het land van v. D. had gereden om zijn eigen land te bereiken, v. D. had hierdoor nogal wat schade geleden en door het leveren van de bieten was dit weer in orde ge maakt. Daar deze verklaring aanneme lijk werd geacht, werd B. van het hem tenlaste gelegde vrijgesproken. v. D. echter, die de bieten zonder vergunning over de grens had willen brengen, werd hiervoor veroordeeld tot f 25 of 10 dagen en verbeurdver klaring van de bieten. Voor de Economische Politierechter te Middelburg moesten Vrijdag terecht staan een 6-tal personen, allen mede plichtigen van de op 2 Mei tot zware straffen veroordeelde pantserauto smokkelaars. Allereerst waren het drie landbou wers, die allen verschillende keren aan de smokkelaars gelegenheid had den gegeven boter op hun erf op te slaan. B. B., landbouwer te Hontenisse, die reeds aan de opsporingsambtenaren had toegegeven zich aan deze straf bare feiten te hebben schuldig ge maakt, maar niet ter zitting was ver schenen, werd conform de eis veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf. D. v. d. B., eveneens landbouwer te Hontenisse, die tot nu toe steeds had ontkend, maar ook niet was versche nen, werd toch schuldig verklaard en ook veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf, terwijl de landbouwer M. P. V. uit Stoppeldijk, eveneens bij verstek, tot 1 maand gevangenisstraf werd veroordeeld. De landarbeider J. F. A. uit Hulst kreeg 14 dagen gevangenisstraf (de eis was 2 maanden geweest), want hij had meerdere malen op de boerderijen de smokkelaars helpen laden en lossen. Tot zijn verdediging had A. aange voerd dat hij nooit geweten had dat de boter voor de smokkel was be stemd, maar deze verklaring werd als onaannemelijk verworpen. P. F. de S., landarbeider te Honte nisse, die ook meerdere malen behulp zaam was geweest bij het laden en overladen van de boter op de pantser wagens kreeg hiervoor (bij verstek) 4 maanden gevangenisstraf, en ten slotte werd de expediteur J. P. J. N. uit Hulst, veroordeeld tot f259 of 2 maanden en 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd, omdat hy verschillende keren grote hoeveelheden boter van Rotterdam naar Zeeuwsch-Vlaanderen had ver voerd, terwijl hij wist dat deze boter voor de smokkel was bestemd. Ook de kalversmokkelaars werden zwaar gestraft. Een drietal personen stond te recht, omdat zij gezamenlijk hadden getracht een 16-tal nuchtere kalveren over de grens te Clinge te smokkelen. De organisator van deze affaire was de 35-jarige veekoopman A. v. B. uit Hulst, die de kalveren had gekocht bij een collega, n.l. W. Th. R. R. uit Vo gelwaarde. Daar zij de dieren niet per veewagen over de grens durfden te brengen, werden deze met de poten aan elkaar gebonden en allen in een luxe wagen, waaruit de achterbank was verwijderd, geladen. Als chauf feur van deze wagen trad op de derde verdachte, C. W. uit de Klinge (B.), flie evenals v. B. reeds enige weken in Voorarrest verblijft. Daar W. in Nederland niet goed de weg wist, zouden R. en v. B. met de veewagen vooruitrijden tot vlak bij de grens, waarna ze zouden stoppen en W. alleen zou doorrijden naar Sint Ni klaas. Even voor de grens werd de veewagen echter door de kommiezen pangehouden. v. B. stapte toen vlug Ïiit en gaf aan de achter hen rijdende uxe wagen een teken dat er onraad Vas. De douaneambtenaren kregen prgwaan en hielden de luxe wagen $an. Deze reed door, doch werd door enkele waarschuwingsschoten tot stil- EEN ONGE ZELLIGE MOP PERPOT. Heel in de verte had ook de kapitein het zwar te stipje als zijn eigen schip herkend. Opgewon den maakte hij een lucht sprong. „Alle deksels, jon gens! riep hij uit, er is nog een kans op redding. Gert- jan, gooi onmiddellijk het roer om. We moeten in westelijke richting varen1." „Blanke broeder zich ver gist", viel het negertje hem in de rede. „Pam geen roer aan boord heeft, Pam altijd de wind laat sturen". Nu kapitein Hein ook zijn laatste hoop zag vervlie gen, liep h(j rood aan en werd in zijn kwaadheid zelfs onredelijk. „Wat doe je hier dan op zee, kwajongen, als je niet eens een roer hebt om te sturen? Je moest je schamen! Als jij mijn zoon was, bracht ik je persoonlijk naar de kleuterschool!" Verongelijkt keek Pam op. Nee, die blanke broeder vond hij een ongezellige mopperpot, en van een kleuterschool had hij nog nooit gehoord. Intussen deed Gertjan wanhopige pogingen om kapitein Hein te kalmeren, die klaar stond om in het water te duiken om zodoende te trachten zijn schip te bereiken. „Kom Oom.Kapitein" verbeterde hij vlug; „dat is toch onbegonnen werk; de snel heid van het schip is immers veel groter dan u kunt bereiken, en als er wat gebeurt, zijn Maartje en ik helemaal aan ons lot overgelaten". Nu kwam het goede hart.van kapitein Hein weer boven. „Je hebt gelijk, jongen", sprak hij ernstig, „jullie beiden zijn me meer waard dan duizend schepen. Komaan, we zullen trachten het zeil nog bruikbaar te maken". Ingezonden Mededeling (adv.). LANGE VORSTSTRAAT 106 - GOES TEL. 2159 Booy wint Gocsc stadsloop Een duizend-koppige menigte had zich Zaterdagmiddag op de Goese markt verzameld om de tweede Goese stadsloop bij te wonen. Het is voor „Hellas", die deze stadsloop organi seerde een groot succes geworden. Booy van „Marathon" heeft ook dit jaar beslag weten te leggen op de wis selbeker. De uitslagen zijn als volgt: Senioren: klasse A en B: 1. J. Booy, „Marathon", 8.06; 2. P. W. van Acker, „Marathon', 8.74; 3. P. van Leeuwen, „Marathon", 8.98; Klasse C en D: 1. K. Duursma, Tilburg, 8.125; 2. J. van de Voorde, E.M.M. 8.581; 3. J. Mieras, „Hellas"; Klasse E: 1. E. Steins, Hon tenisse, 8.134; 2. W. Steins, Hontenis se, 8.458; 3. E. M. van Lare, Honte nisse, 9.48. De uitslagen van de junio ren zijn als volgt; 1. D. Haak, „Mara thon", 3.457; 2. J. Houtekamer, Wol- phaartsdijk 3.475. BETER.DOELGEMIDDELDE BESLISSEND. Dordrecht met 30 geslagen, door Rotterdam met 10 verslagen. Het Zeeuwse Zaterdagmiddagelftal heeft in Dordrecht kans gezien zich in de demi-finale te plaatsen en dat op een wijze, die moed geeft voor de komende strijd in Utrecht. Eerst werd Dordrecht met 30 verslagen, doch daarna werd het elftal door de Rotterdammers verslagen. De Maasstedelingen wisten het echter niet verder te brengen dan een be nauwde 10 overwinning. Aangezien het Rotterdamse elftal tevoren door de Dordteijaren met 30 was verslagen, besliste het doelgemiddelde, waar door Zeeland kan uitkomen in de halve finale. ZIERIKZEE. 9 Mei. Asperges 41—103; Spi nazie 8—18; Rabarber 5; Postelein 4345; Stoof - "ila 8; St. Remy 35—51; Kropsla A 5—8; id. B Bloemkool A, B, C, D 1151; Bospeen 3943; adiji 45, alles per 100 kg., stuks of bos. DINSDAG 13 MEI 1952. HILVERSUM I (402 M.): KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturgische ka lender: 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram. P.00 Voor de huisvrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 9.40 „Lichtbaken", causerie; -10.00 Voor fle kleuters; 10.15 Gram.; 10.40 Schoolradio; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- fren; 12.33 Pianoduo; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Amusementsorkest14.00 Gevarieerd programma 17.45 Regeringsuitzending: prof. dr J. J. Hanrath „Een ontwikkelingstrek van het verkeerswezen in Indonesië"; 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten; 48.20 Sportpraatje; 18.30 Metropole orkest; 19.00 Gram.19.40 „Dit is leven", causerie19.50 Lichte muziek; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.08 De feewone man; 20.15 Radio Philh. orkest en solisten (Om 20.40 Actualiteiten). 21.30 Gram.; 21.45 De Radiodokter; 21.55 Cello en piano; 22.25 Gram.; 22.45 Avondgebed en liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (402 M.): AVRO: 7.00 Nieuws 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; £.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.30 Gram.; 10.50 Voor de-kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Orgelconcert; 12.00 Piano-trio; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.40 Zang en piano; 13.00 Nieuws13.20 Promenade orkest14.00 Voor Gram.15.30 Onze Amerikaanse Buren16.00 „Dit 1$ mijn lievelingsmelodie" enquete; 16.30 Voor de de vrouw; 14.30 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Jeugd; 16.50 Kinderkoor; 17.15 Sopraan en piano; 17.45 Gram.; 18.00 Nieuws; 18,15 Lichte muziek; 18.55 Voor de kinderen; 19.00 Pianospel; 19.15 „Paris vous parle"; 19.20 Koorconcert; 19.50 Har monie-orkest; 20.00 Nieuws20.05 ^Gevarieerd pro gramma; 21.10 Mededelingen of gram.; 21.20 „Ik treet ik weet wat U niet weet"; 21.35 Dansmi^- éiek; 22.05 „Discogram"; 22.45 Buitenlands over èicht; 23.00 Nieuws; 23.15 „New York Calling" Z3.20 Jazzmuziek; 23.4524.00 Gram. BRUSEL (Vlaams 324 M.): 11.45 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Jram.14.00 Schoolradio; 15.30 Gr.; 17.00 Nieuws 7.10 Gram.; 17.15 Voor de kleuters; 17.30 Causerie 7.40 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Jeugd en nuziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 9.30 Gram.19.50 Causerie20.00 Hoorspel20.45 ;n 21.00 Gram.; 21.45 Actualiteiten; 22.00 Nieuws; 2.15 Dansmuziek; 22.00 Gram.; 22.5523.00 Nws. NCRV-TELEVISIEUITZENDING. 20.1521.45 1. Dertigduizend; 2. Vacantievoor- "".00 Pauze; 3. „De krant bereidingsvoorlichtin-: 21.0( U koning"; 4. Dagsluiting. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader CORNELIS DEKKER Andr.zn. Weduwn. van Paulina Besuijen, in de leeftijd van 67 jaar. Ritthem: ANDR. DEKKER. O. en W. Souburg: M. M. DEKKER—WOUTERS en kind. Ritthem, 11 Mei 1952. Oude Vlissingseweg 112. In hun strijd tegen Dordrecht lan ceerde de Zeeuwse ploeg al direct de nodige aanvallen. En met succes. Al na twee minuten loste Tatenhove (Hoek) een hard schot, dat door de Dordtse keper met moeite tot corner werd verwerkt, Uit deze corner wist Tatenhove op nieuw de bal te bemachtigen en hij gaf de keper geen schijn van kans 1—0. Het spel van de Dordtse ploeg zakte spoedig af, daar de tevoren gespeelde match tegen Rotterdam hen zwaar in de schoenen bleek te zitten. De rust kwam met een 10 voorsprong. Di rect na de rust bemachtigde Henk Schouwenaar de bal, snelde er mee naar de doellijn en schietend vanuit een moeilijke situatie, kon hij de stand op 20 brengen. Nog geen twee mi nuten later was het Dees (Terneuzen) die dank zij goed spel de score tot 30 opvoerde. Na enkele goede aan vallen, waarbij opnieuw gevaarlijke momenten voor het doel van Dordrecht ontstonden, kwam het einde. TEGEN ROTTERDAM. Tien minuten na deze wedstrijd stonden de Zeeuwen alweer in het veld om de strijd tegen de Rotterdammers aan te binden. In het elftal was Pelt (V. C. K.) vervangen door de Ridder (Arnemuiden), hetgeen geen grote verbetering bleek. Tatenhove stond toen op de midden voorplaats en de snelle Dommisse nam de linksbuitenplaats in. De Zeeuwen trokken direct met goed spel op het Rotterdamse doel af en probeerden daarmee het offensief in handen te krijgen. De vermoeidheid deed zich maar al te spoedig gevoelen. Taten hove miste een opgelegde kans, toen hij alleen voor de keper kwam te staan. De Rotterdamse voorhoede speelde bo vendien beter dan tegen Dordrecht en de Zeeuwen vonden het verstandiger hun defensie te versterken, door meer teruggetrokken te gaan spelen. Keper Bolleman verrichtte echter goed werk. Het Zeeuwse doel ontkwam aan groot gevaar toen Marijs binnen het straf schopgebied hands maakte, hetgeen de scheidsrechter niet opmerkte. De eer ste helft verstreek zonder dat er ge doelpunt was. In de loop van de twee de helft echter gelukte het de Rotter dammers door de verdediging heen te dringen en een schuiver in de rechter benedenhoek was Bolleman te mach tig (10). Ondanks een wisseling in de voorhoede, waarbij enkele spelers van plaats verwisselden kon men niet tot een tegenpunt komen, zodat de wedstrijd met 01 werd verloren. DE SPELERS. Wanneer we hier nog een nabe schouwing aan willen verbinden, dan moet het ons allereerst van het hart gemaakt, wie aan de landelijke wed- Dordrecht de voorhoede regelmatig aan het werk. Rechtshalf Pelt was te gen Dordrecht het zwakke punt in de middenlinie maar de vervanging van de Ridder was geen bijzonder grote verbetering. Bij de voorhoede had Dommisse zijn dag niet. Tatenhove was bij het begin bijzonder gevaarlijk, maar zakte door vermoeidheid later af, evenals Schouwenaar, die echter over al op het veld zwoegde. Van de buiten spelers was Dees de beste. De Cok hebben wij in zijn eigen elftal veel betere dingen zien doen, al moeten wij er direct aan toevoegen dat de vleu gels nogal eens verwaarloosd werden. Ie klasse. De enige wedstrijd, welke in deze klasse is gespeeld was de ontmoeting tussen Serooskerke IKapelle I. De 43 overwinning verzekert Kapelle zijn plaats in de middenmoot, terwijl Serooskerke nu definitief zal moeten degraderen. 2e klasse B. Het zal tussen Arnemuiden II en Yerseke III dan toch wel een beslis singswedstrijd worden. Yerseke III moet nog één wedstrijd spelen, en in het voetbalspel is alles mogelijk, maar de 7—1 overwinning op de reserves van Kloetinge bewijst wel dat de jon gens van het oesterdorp geen risico's wensen te nemen. 2e klasse D. Ook in deze klasse zijn de wedstrij den met korfbalcijfers geëindigd. Nieuwland moest met een 101 ne derlaag naar huis, terwijl R.C.S. IV te gen de reserves van Serooskerke een 113 overwinning in de wacht sleepte. JUNIOREN. Groep 1 A. Walcheren ISchoondijke I 22. Zeelandia ISerooskerke I 43. Groep B I. Zeelandia IWalcheren I 24. Oostburg IMiddelburg I 22. Nieuwland IE.M.M. I 50. Zeeuwen IVlissingen I 20. Groep H. Middelburg IIIGoes I afgelast. Zeeuwen IIIBreskens I 011. Zeeuwen IIMiddelburg II 22. Vlissingen IV—V.C.K. I 0—6. R.C.S. I—Vlissingen III 2—0. VRIENDSCHAPPELIJKE WED STRIJDEN. Mevo IColpl. Boys I 05. Mevo IIColpl. Boys II 14. 23 MEI A.S. BELANGRIJKE E.H.B.O. WEDSTRIJD TE MIDDELBURG. Vrijdagavond 23 Mei a.s. zal in de Bogardzaal te Middelburg worden uit- BIGGEKERKE Raad vergadert. De raad van Bigge- kerke, die Vrijdagmiddag a.s. vergadert, krijgt 12 agendapunten af te werken. Op de agenda staat o.m. vastestelling van een instructie voor de schoonhoudster van het gemeentehuis; de benoeming van een schoonhoudster en een voorstel B. en W. te machtigen de gemeentewoning als secretarie in te richten. BORSSELE Overplaatsing. Met ingang van van daag is de wachtmeester der Rijkspo litie, de heer P. W. de Kam, overge plaatst naar Yerseke. BRUINISSE Wedvlucht. Door de P.V. „De Bruse Trekker" te Bruinisse werd deelgenomen aan de wedvlucht uit Vilvoorde. De uit slag was als volgt: 1. D. Capelle; 2. A. J. IJzelenberg; 3, 4 C. Bal, Sir Jansland; 5, 6, 8, C. J. Maas, Zijpe; 7 C. S. Capelle. HAAMSTEDE Collecte. De Emmabloemcollecte heeft in de gemeenten Burgh en Haamstede f185.opgebracht. ST. LAURENS Installatie nieuwe burgemeester. Vrij dagavond werd in een vergadering o.l.v. de heer J. Riemens besloten op Dinsdag 27 Mei ter gelegenheid van de installatie van burgemeester W. Baas, feest te vie ren. Een comité uit de besturen van de Oranjevereniging en de Buurtver. voor malig Wijk B werd gevormd, aangevuld met een aantal dames en heren uit alle groepen der bevolking. Muzikale mede werking zullen verlenen de St. Laurense accordeonclub en het muziekgezelschap E.M.M. te Serooskerke. Voorts werd een zeer gevarieerd programma opgesteld. SCHOONDIJKE Brandende vlaswagen. Een lading vlas op een vrachtauto uit Sas van Gent bleek te zwaar, waardoor het vlasrek losraakte. Vermoedelijk doordat het losserek over de straat sleepte en het loshangende vlas met de uitlaat in contact kwam, geraak te de lading in brand. Nabij Veldzicht op de Rijksweg OostburgSchoondijke bracht de chauffeur de brandende last tot Bondswandeltocht. De gymnastiekvereniging „Achilles" zal op Zaterdag 5 Juli a.s. de jaarlijk se Bondswandeltocht over Walcheren organiseren. De deelname is openge steld voor iedereen vanaf 16 jaar, die een parcours lopen vai^ maximum 30 km en een parcours speciaal voor hen, die zich willen trainen voor de Vier daagse te Nijmegen, van 40 km. Ook de jongens en meisjes van 12 tot 15 jaar kunnen deelnemen. Voor hen is een route uitgestippeld van 15 km. De inschrijving staat open voor leden en niet-leden van de K.N.G.V. De 30 km moet worden gelopen in 6 uur, de 40 km in 8 uur. De start is be paald op 3 uur bij de Schouwburg. De 15 km-i'oute voor de adspiranten loopt via de Veerseweg naar Zanddijk en vandaar naar Gapinge. Over de Noord- weg gaat het terug naar het Molen water. De 30 km leidt over de Noord- weg naar Domburg, waar wordt ge rust. Vandaar wandelt men naar Aag- tekerke, Meliskerke, Grijpskerke en via de Seisweg naar het Molenwater. De 40 km tocht loopt via Koude- kerke naar Westkapelle en Domburg, waar wordt gerust, via Oostkapelle en Serooskerke wordt langs de Noordweg terug naar het Molenwater gewan deld. Werkgroep Z.V.U. De werkgroep van de Zeeuwse Volksuniversiteit voor het komende seizoen is als volgt samengesteld: mej. S. M. van Andel, mevr. A. H. BrevetTelders, mevr. C. J. Ferwer- daKlaassen, mevr. J. P. Smits Louwe Kooymans, de heren L. J. Breel, Ir Th. Heyblom, A. P. v. d. Kamer, mr J. A. Abbing en P. J. C. Castenmiller. Beide laatstgenoemden zijn voor het eerst gekozen. Zij ver vullen de vacatures ontstaan door het bedanken van mevr. M. C. Michiel- senAlma en de heer M. J. van Min nen. De overigen zijn bij enkele can- didaatstelling herkozen verklaard. Toezegging van beroep. Nu. ds P. J. F. van Voorst Vader op 1 Juli a.s. met emeritaat hoopt te gaan, heeft de kerkeraad der Ned. Herv.Gemeente, in de Vrijdagavond y! gehouden kerkeraadsvergadering toe greep in met brandblusapparaten en blus- zeggjng van beroep uitgebracht op ds P. F. Th. Aalders te Muiderberg. te de lading. WEMELD1NGE Wedvlucht. De P.V. „De Postduif" hield een wedvlucht vanuit Vilvoorde (B.) met 47 duiven. Uitslag: 1, 2 en 6 P. Huissson; 3 T. Jeremiasse; 4 C. Bolle; 5 M. Schouten; 7 en 8 P. C. Vuijk. Ds Smits beroepen. Ds W. B. A. Smits, Ned. Herv. pre dikant, heeft een beroep ontvangen van de gemeente te Rotterdam-Feyen- oord. dat het systeem van twee achter el kander te spelen wedstrijden te veel van de spelers eist, hetgeen een goede krachtmeting niet ten goede komt. De spelers hebben er uitgehaald wat er in hen zat. Keper Bolleman behoorde bij de uitblinkers en deed bijzonder fraaie reddingen. Marijs was een goed aanvoerder en zorgde er tevens voor daar te zijn waar het gevaar was. Ver- merris was zwak begonnen, blunderde verschillende malen, maar deed toch ook veel goed werk. De beide Lobbe- zoo's wisten hun mannetje te staan en zetten vooral in de wedstrijd tegen str(jd van de E.H.B.O. te Vlissingen kan meedoen. De strijd gaat tussen de afdelingen van Oostkapelle en Yerseke. De districtsvergadering van de E.H. B.O. zal Vrijdag 30 Mei a.s. 's avonds om acht uur in hotel „Tivoli" te Goes worden gehouden. De agenda ver meldt o.m. verkiezing afgevaardigden naar de algemene vergadering te Vlis singen; een voorstel de zomeravond oefening in Juli te Oostkapelle te houden en een voorstel de onkosten van de wedstrijden door alle afdelin gen te laten betalen, ook al zendt men geen ploegen naar de wedstrijden. DE KORFBALCOMPETITIE. Veel gelijke spelen op doelpuntrijke competitiedag. Ie klasje. Togo—Zeelandia 31; Scampolo Tjoba 4—3; S.S.S.—Swift I 3—12. In de eerste klasse deden zich geen verrassingen voor, alhoewel Scampolo en Togo het lang niet gemakkelijk hebben gehad. Tjoba wist zelfs een 2 0 voorsprong te nemen, maar moest uiteindelijk de vlag strijken. Het zit deze hardwerkende ploeg in de com petitie nog niet erg mee. Swift I boekte dubbele cijfers te Co- lijnsplaat en krijgt weer een respecta bel doelgemiddelde. Zeelandia scoorde het eerste doelpunt tegen Togo I in de ze competitie. Na drie wedstrijden heb ben de Togonezen nu nog maar één punt tegen zich laten scoren. 2e klasse. Swift HIOlympia 16; Vitesse- Togo H 3—3; De Poel—Eendracht 4—6. Doordat Vitesse en Togo II gelijk speelden en Olympia tegen Swift III geen fout maakte, staat laatstgenoemde club alleen aan de kop, gevolgd door Togo II. Vitesse had met da rust een 31 achterstand, maar sleepte toch nog een puntje in de wacht. Eendracht deed wat van haar verwacht werd. 3e klasse A. T.O.P.—S.V.G. (niet ontv.); K.V.L.— V.K.V. 33; Swift IV—Stormvogels 4 —2. Swift IV zorgde hier voor een ver rassing door Stormvogels te slaan, ter wijl het Veerse V.K.V. een veer aan K.V.L. moest laten. Een definitieve leider meldde zich hier nog niet. 3e klasse B. A.K.C.—V.K.V, n 9—1; Fortuna— Animo 48; AtlasMadjoe 26. Ook in deze afdeling waren da uit slagen volgens onze verwachting, waar bij de grote overwinning van A.K.C. in het oog springt. 3e klasse C. VopoDios 24; O.D.S.—Scampolo II 35; Zeelandia IIVolharding 7I. Volharding laat het nog maar lelijk zitten, getuige de grote overwinning van Zeelandia II. Dios kon de baas blijven over Vopo en wordt hierdoor weer troonpretendent. 3e klasse D. Olympia nKats 55; V.Z.O.D. Elto n 1—9. Kats kon het tegen Olympia niet tot een overwinning brengen, overigens doelpunten genoeg, doch van beide zijden. De uitslag van V.Z.O.D.Elto II (10) is een pracht resultaat voor El to. De adspirantenuitslagen waren: Afd. A. ScampoloTjoba 04; Swift A Vopo 30. Afd. B. Animo AZuidwesters 60; K.V.L. —Swift Kwiek 1—1; Atlas—Swift Vlug 3—0. Vergadering Centrale A.R. Kiesvereniging. Zaterdagmiddag vergaderde de Cen trale A.R. Kiesvereniging „Middel burg" in het C.J.M.V.-gebouw Singel straat o.l.v. de wnd. voorzitter de heer P. Boon Sr. Besproken werd de propaganda-actie voor de komende verkiezingen, waar bij aangedrongen werd op lectuur- verspreiding. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren J. v. d. Bos te Ar- nemuiden en Ir H. de Steur te Mid- delburg. Tot afgevaardigden naar het Prov. Comité werden als primi gekozen de heren P. Boon Sr., J. Wattel en J. de Wolf, als secundi de heren J. S. Hoek, J. W. Kögeler en P. Ton. Voorts werden afgevaardigden be noemd voor een eventueel te houden Centralen-Comitè en een Deputaten- vergadering. De heer J. S. Hoek besprak in een causerie een en ander over de laatst gehouden Deputatenvergadering. Onderscheidingen uitgereikt. Vrijdag heeft in de Raadzaal van het stadhuis te Vlissingen de burge meester de onderscheidingen van het „Ereteken voor Orde en Vrede" aan onderstaande personen uitgereikt; C. Antheunisse; H. B. C. Boschma; W. ie Clercq; J. J. de Groot; J. F. G. Jansen; P. Kats; A. C. van Oorschot; J. Sturm; C. I. van de Vliet; E. Weug; C. M. Zweedijk; G. J. Bracke; A. A. van Ham; N. L. Hoornick; L. Hui- bregtse; G. A. Jacobse; M. Kerkhoven; P. A. Keijmel; H. Kooger; D. van Leu- verden; K. F. Moens; H. C. van Sab- ben; J. A. de Vos; P. Weeland; J. A. van Willigen; N. Zandee; D. C. Ver beek. Stradivarius viool ontdekt? Door de heer de Meurichy te Vlissin gen is bij het schoonmaken van een oude viool een etiket ontdekt dat het volgen de opschrift heeft: Antonius Stradivarius Cromenensis Faciebat Anno 1732. De laatste twee cijfers iijn er met inkt bijgeschreven. Daarnaast staat een dub bele cirkel met een kruis en de letters A. S. er in. De viool is gekocht in een tweede handswinkel en is afkomstig uit een zol deropruiming. De heer de Meurichy, welke een verzamelaar is van antiek, heeft zich in verbinding gesteld met een vioolkenner uit Amsterdam. Geslaagd. Geslaagd voor 2de Stuurman Grote Handelsvaart, de heer P. v. d. Driest, leerling der „De Ruyterschool". „Flandria" vaart weer. Nu het mooie weer blijft aanhou den komt de „Flandria" weer uit Ant werpen naar Vlissingen. Zaterdag had de „Flandria" weer tientallen passa giers aan boord. Dit keer konden zij maar korte tijd in Vlissingen vertoe ven,' daar de boot pas om ongeveer één uur aankwam en om vier uur weer vertrok. VLISSINGSE ZEEVAART SCHOOL HAD SUCCES. Te Den Haag zijn Zaterdag de tra ditionele jaarlijkse sloepenwedstrij den voor zeevaartscholen gehouden. De Vlissingse zeevaartschool eindigde op de derde plaats. Er waren 3 deel nemende ploegen. Er werd geroeid in twaalf-riemssloepen met stuurman. Familie-avond C.H.U. Samen met de jongerengroepen hield de Chr. Historische Kiesvereni ging een familie-avond in de „Prins van Oranje". Nadat de heren v. d. Peyl en Heyboer, resp. een openings woord en een opwekkend woord had den gesproken, hield de heer J, Dey te Souburg een rede. Hij belichtte de punten, waarvoor de C.H.U. op de bres staat en waaraan men meegewerkt heeft. Nadat het Unielied was gezon gen trad de accordeonelub „Animato" op. Voorts was er muziek, zang en een toneelstukje. Een kwaadwillige koe. Donderdagavond is de landbouwer L. H. terwijl hij zijn vee ging bezich tigen, door een der dieren, met de hoorn in zijn oog gestoten. Met hevige pijnen moest hij in het ziekenhuis te Bergen op Zoom worden opgeno men. Hier bleek dat zijn oog ernstig gewbnd was, zodat voor behoud ge vreesd wordt. Actie voor de kerkrestauratie. Verschillende landbouwers uit deze gemeente hebben zich bereid ver klaard gratis een of meer stuks rund vee te weiden voor de kerkvoogdij der Nederlands Hervormde Gemeente Een twintig stuks vee is reeds opge geven, terwijl ook al aanbod is gedaan voor het gratis mesten van varkens. Enkele personen waren bereid de benodigde gelden voor aankoop van het vee, renteloos te verstrekken. Uitkomsten der visserij weinig lonend. De uitkomsten der weervisserij waren deze week te Tholen aan de zeer lage kant. Ansjovis werd slechts in geringe hoeveelheid aangevoerd. Ook de uitkomsten, de bot- en garna lenvisserij, waren weinig lonend, ter wijl de kreeftenvangsten ook aan de lage kant waren. Bakfiets met melk in de sloot. De melkhandelaar P. Potter had op de Singel het ongeluk, terwijl hij een klant bediende, zijn bakfiets door de ronding van de weg ging rijden en in de sloot terecht kwam. Het is een flinke schadepost voor de heer Potter, want 50 liter melk, 100 eieren en en kele flessen pap gingen verloren. 25 jaar bediende. De heer P. Jansen herdacht Vrijdag het feit dat hij 25 jaar als bediende werkzaam was bij de grossiers firma Geense alhier. Maandag 12 Mei 1952 Het\ De correspondent van het volgende uit Korea Dit is het verhaal v| van korporaal G. P. De geschiedenis sp! het Nederlandse batal| nuten lang lag er een worden. Het zo gehettj Tien minuten lagen gedrukt, ieder bij zichl gonnen, dat de laatst! den. Het was verschrii Korporaal van Berkel, het linkerbeen, zit nu reclj hospitaalschip, dat inmidd de geschiedenis na te verfl „We lagen tegen de grol zo zegt korporaal van Berl lets roods weg uit dat fria hoorde een verschrikkelijl] u weet wel, diedal paam van één zijner k| echreeuwde om hulp, doch (Je inslagen overstemde hl voelde een klap tegen mijf daat J. P. Voois, die bij ,Ben je gewond„Jl ;eloof het wel". Toen kref „lap, veel heviger. Voois f tiaar mij toe, doch het wa Sneeuw. Hij scheurde md fnijn broekspijp in flardel Iclierf tegen mijn seheenf „Dat valt wel mee", zei Zei: „Joh, je moet hoger Daar lag mijn heup a| kreeg verschrikkelijke pijl] weg te schuifelen, maar mislukte dat steeds. De pij te harden. Ik bad om dooc ik was bang, dat ik ongelj den. Ik geraakte buiten Onze dokters hadden ml den en een spuitje gegevj lk een verschrikkelijke ée Volgens inedetie*a*i£en ren uit de dorpen Thanh-." Nghia, gelegen in de doe] beheerste provincie Tan' den van de Tonkinese Del het merendeel Rooms-Katl bevolking van deze plaat! gen de Vietminh in opstanl Het Zweedse schip „if seind, dat het in het Nauv een voorwerp onder wateil ls echter geen schade gel kapitein seinde, dat het ml met geringe explosiekrach zeeboot is geweest. Het landbouwverbond Lippe heeft een alarmkrd ping gericht en haar vera van groenten en fruit te de voor invoer gesloten breiden. Joego-Slavie heeft cel Bulgarije gezonden tegenj enkele uren aanhouden Slavische militaire attacH één Mei, aldus radioBell Naar de Canadese radi<f Canada, Amerika en Jap drag hun vrije vaart op di die drie landen vastgeleg dat het eerste is, dat Japa onafhankelijkheidsverklari ook in maatregelen, om die wateren op peil te h De vorige maand waren arbeiders werkloos dan tijdstip sedert 1947. Het B van Arbeid heeft bekendg aantal werklozen op 21 was tot 467.871, in een r 34.897. 120 mijnwerkers te Co tralie) zijn na een onderj van negen dagen weer t mager en vermoeid. Hun de loonregeling, waarvooi waren gegaan, zullen 2( steenkoolraad worden aai Konijnen krijgen gevvoi tien, twaalf kindertjes te nijn van de heer J. Costi heeft echter alle records een negentienling ter wer De voorzitter van d Commissie voor Atoomei Dean, heeft verklaard, program voor uitbreiding commissie, ter waarde v dollar, binnen tien dagen zal worden ingediend. 65. Henk had de indruk, was, een smokkelhoek. I piloot bracht een groot g zeischap van de andere o zich. Hij kende het spel i Hij had geen behoefte aai thuis. Ze wisten nu natuu zouden ze het opnemen? situatie? Zou moeder niet hem nu verder te doen? hij. De kust werd streng leerden in menigte langs velden. Wanneer hij alleei geven het over land via proberen. Maar nu deze p leide van de ondergronds doen wat ze hem zeiden. den. De Belgische onder; de zweep. Hij keek naai De piloot zat er rustig bij, Duitse legermacht, die be flegma lag getekend op ge Het werd avond De mannen zaten bijeei driemaal geklopt werd op deed als de vorige nacht precies klopte. De deur werd geopend Duits officier, met een D Er kwam plots een rad van de Engelse piloot. Hij hij een revolver uit zijn za De waard stond naast he: De revolver ging af en ei Laat dat, goed volk! bleek. Henk haalde diep adem. We are friends, zei handgebaar. De soldaat sl De Engelse piloot keek van de waard en zijn han greep het nog niet. Maar de Duitse officier camouflagepakje aan. Ze auto en kwamen de ondei

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2