OVEREENKOMST TUSSEN DE E. V. G. EN DE N-A-V-CX Burg emeesters van Baarland en St* Laurens benoemd Middelburg heeft toch een sluitende begroting 1952 Bevelhebber van het Europees leger is verantwoording schuldig aan de N. A.V.O. Bondsdag aanvaardt eerste deel van ingrijpend wetsvoorstel Maria Montessori overleden FRACTIES IN DE EERSTE KAMER ZIJN VERDEELD >k k SNIPPER A NIEUWS Zeg het met bloemen Labour wint 104 zetels PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Om steunverlening aan West-Duitsland isl k i Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad' Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantorens Vlissingen Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2165 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 7 MEI 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Donderdag: Zon op 4.57 u., onder 20.18 u. Maan op 19.13 u., onder з.50 u. Hoogwater Donderdag 8 Mei: Vlissingen: 0.46 u. 1.70 m„ 13.09 1.92 m. Terneuzen: 1.12 u. 1.90 m., 13.35 u. 2.12 m. Wemeldinge: 2.26 u. 1.48 m., 14.50 u. 1.73 m. Zierikzee: 2.10 u. 1.24 m., 14.38 u. 1.48 m. De Noordatlantische Raad heeft gisteren eenstemmig wederzijdse garan ties aanvaard tussen de Europese Verdedigingsgemeenschap en de Noord atlantische Verdragsorganisatie, waarbij voorzien wordt in bijstand over en weer in geval een der partijen wordt aangevallen. De garanties zijn op genomen in een protocol, dat aan het verdrag voor de Europese verdediging is toegevoegd en dat door de parlementen der zes leden-staten van de E.V.G. bekrachtigd moet worden om de garanties in werking te doen treden. De bedoeling van deze garanties is, te voorzien in een waarborging van steunverlening door de N.A.V.O. aan West-Duitsland dat, in tegenstelling met de andere vijf leden van de E.V.G., geen lid van de N.A.V.O. is. Andere punten van het protocol betreffen vaststelling van het recht van elk der E.D.G.- of N.A.V.O.- leden om een gezamenlijke bijeen komst van de twee organisaties te ver zoeken wanneer het zijn territoriale onschendbaarheid bedreigd acht, nau we samenwerking op technisch ge bied en tussen de militaire staven en het stellen van het Europese leger onder een bevelhebber, die verant woordelijk zal zijn aan de N.A.V.O., in dit geval de gealliëerde opperbevel hebber in Europa. Lord Ismay, de secretaris-generaal van de N.A.V.O., die de bijeenkomst leidde, heeft een subcommissie be noemd voor de kwestie van de defi- DRIE PUNTEN VAN EISENHOWERS VERLANG LIJST. Er is geen geld voor nodig. Generaal Eisenhower heeft een af scheidsbezoek van 24 uur aan Italië gebracht. Bij een bezoek aan het te Rome gevestigde hoofdkwartier van de Europese federalistische beweging, zei Eisenhower van mening te zijn, dat voor Europa thans de volgende drie punten van belang zijn: 1. Een zo spoedig mogelijk ten uit voer leggen van het plan-Schüman Voor het onder een gemeenschappelijk beheer plaatsen van de Europese steenkool- en staalindustrie. 2. Het uitschrijven van een grond wetgevende vergadering. 3. Een spoedige ondertekening van het verdrag voor een Europese ver dedigingsgemeenschap. Deze drie zaken kunnen zonder geld worden bereikt", zei Eisenhower. „De Europeanen hebben slechts geestelijke en morele moed nodig om ze te vol voeren." HANDELSRAAD VAN DE O.E.E.S. INGESTELD. De O.E.E.S. heeft gisteren een uit zeven leden bestaande Raad ingesteld, die zich zal bezig houden met han delsaangelegenheden en zal onderzoe ken in hoeverre de liberalisatie van de Europese handel kan worden uit gebreid. De Raad zal van zijn bevin dingen verslag uitbrengen aan het bestuur der O.E.E.S. nitieve zetel van de organisatie. Van deze commissie maken vertegenwoor digers van België, Frankrijk, Noor wegen, Portugal en de Verenigde Sta ten deel uit onder voorzitterschap van de Nederlander jhr van Vredenburch, toegevoegd secretaris-generaal.- Het Brits-Amerikaanse geschil wordt op hoog niveau besproken. Het 18 maanden oude menings verschil tussen Engeland en Amerika over het marine-opperbevel in de Middellandse Zee zal naar het hoog ste politieke niveau worden ver wezen. De Amerikaanse admiraal Fechteler i_ naar Washington vertrokken om rapport uit te brengen over zijn mis lukte pogingen om het Britse verzet tegen de benoeming van een Ameri kaanse admiraal te breken. Behalve over de nationaliteit van de bevel hebber bestaat er verschil van me ning over de taken van de gealliëer de marine-eenheden in de Middel landse Zee in tijd van oorlog. MEISJE BESCHOTEN IN HET BOS. Maandagmiddag heeft een tot dus ver nog niet bekende man in de staatsbossen bij Groesbeek twee meis jes lastig gevallen, de 20-jarige B. M. uit Nijmegen en haar logé de 19-jarige G. T. Toen de meisjes niet gediend bleken van zijn voorstellen, heeft de man een revolver getrokken en ge schoten op de 20-jarige B. M., die ge raakt werd in de linkerzijde en in de linkerarm. Het andere meisje, dat haar vriendin wilde helpen, kreeg met de revolver een slag op het hoofd. Het meisje M. werd naar het zie kenhuis overgebracht en daar geope reerd. Toen Maandag een meisje uit Heu men de plaats van de aanranding pas seerde vond zij daar twee meisjes huilende. Ze zag naar hulp uit en ont moette een man op een fiets, die haar echter verklaarde geen tijd te heb ben en doorreed. De streek rondom het dorp is reeds geruime tijd onvei lig door het optreden van enige on gure individuen. Westberlijnse ambtenaren hebben gisteren bekendgei makt, dat Oost- en West-Duitsland een nieuwe overeen komst betreffende het handelsverkeer tussen de zones hebben ondertekend, waarbij de totale waarde van dit ver 'keer gesteld wordt op 120 millioen. DUITSE VERMOGENS WORDEN GE-EGALISEERD. VLUCHTELINGEN E.A. ZULLEN 65 MILLIARD MARK KRIJGEN. NOORS VLIEGTUIG STORTTE IN DE BOSSEN. Elf personen kwamen om het leven Een Noorse „Dakota" die Maan dagavond met 25 passagiers (wal visvaarders) aan boord van Schiphol vertrok, is in de bossen bij Drangedal in Noorwegen neergestort. Elf perso nen kwamen om het leven. De stewardess, het enige lid van de uit vier koppen bestaande bemanning, dat de ramp heeft overleefd, was juist voor het ongeluk in de stuurhut ge weest." Zij keerde terug naar haar plaats achter in het toestel en was daar juist aangekomen, toen het vlieg tuig plotseling overstag ging. De ste wardess viel op de grond, doch zij wist de passagiers nog te waarschu wen hun veiligheidsgordels vast te maken. In de volgende ogenblikken raakte het toestel een heuvel en stortte omlaag in een dicht bos. Gistermiddag omstreeks twee uur is te Noordwijk aan Zee tengevolge van een hersenverbloeding overleden mevrouw Maria Montessori. Zij be reikte de leeftijd van ruim 81 ja; Mevrouw Montessori was voor enige tijd bij vrienden te Noordwijk aan Zee. Donderdag a.s. zal in de parochie kerk te Noordwijk aan Zee te elf uur de uitvaartdienst worden gehouden. Het stoffelijk overschot wordt daar na begraven op het Rooms-Katholieke kerkhof te Noordwijk. MINISTER BEEL NAAR MIDDELBURG. Op 13 Juni a.s. zal in de Concert zaal te Middelburg een conferentie worden gehouden, waarop in enige in leidingen de problemen, die samen hangen met de assimilatie der Indo nesische gerepatriëerden, aan de orde zullen worden gesteld. Tal van per sonen, die op enigerlei wijze met deze problemen in aanraking komen, zul len tot deze functie worden uitgeno digd. Naar wij vernemen zal op deze dag ook het woord worden gevoerd door de minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr L. J. M. Beel. De Westduitse Bondsdag heeft na een debat van ruim twee uur het eerste deel van het wetsontwerp tot lastenegalisatie in tweede lezing goed gekeurd. Dit ingrijpend wetsvoorstel beoogt een herverdeling van het vermogen door middel van heffingen en speciale belastingen. Men hoopt op deze wijze 65 milliard mark op te brengen, die ten gunste komen van vluchtelingen uit het Oosten, die alles verloren hebben, hen die door bombardemen ten zijn getroffen en hen, die door de geldhervorming van 1948 grote verliezen hebben geleden. Niet min der dan 20 millioen mensen zijn be trokken bij deze herverdeling van vermogen, die in een periode van 30 jaar zal worden uitgevoerd. TWEE NIEUWE VACATURES IN DE ZEEUWSE GEMEENTEN. Bij Koninklijk Besluit van 3 Mei 1952 is benoemd tot burgemeester van Sint Laurens, ingaande 16 Mei a.s., de heer W. Baas, burgemeester en secretaris van Kerkwerve op Schouwen en Duiveland. Met ingang van dezelfde datum is benoemd tot burgemeester van Baarland en Oudelande de heer W. N. van Liere, thans burgemeester van Vrouwenpolder. Aan beide heren is eervol ontslag verleend uit hun huidige functie. Behalve in Poortvliet zijn er thans in Zeeland geen burgemeestersvacatures meer. Eigenlijk moesten wij schrijven: „waren", want door bovenaangeduide benoemingen ontstaan uiteraard weer twee nieuwe vacatures. De heer Baas i.al in St. Laurens te vens het ambt van secretaris uitoefe nen. Willem Baas werd op 22 April 1905 te Busum geboren. Hij volgde twee jaar de Franse school te Edam en bezocht daarna de H.B.S. te Woer den. Van 1 Jun 1924 tot 1 Januari 1929 was hij werkzaam als onbezoldigd ambtenaar ter secretarie van Kamerik. Daarna was hij, tot 15 September 1937, secretaris-ambtenaar van Lange Ruige Weide (Z.-H.), waar hij van 15 Nov. 1931 tot 15 Nov. 1933 tevens optrad als gemeente-ontvanger. Op 15 September 1937 werd de heer Baas burgemeester-secretaris van Kerkwerve. Van 15 Maart 1945 tot 28 November 1945 was hij tevens waar nemend burgemeester-secretaris van Dreischor. De heer Baas is gehuwd, heeft één kind, is Gereformeerd en aangesloten bij de Anti-revolutionaire Kiesvereniging. BAARLAND EN OUDELANDE. De nieuwe burgemeester van Baar land en Oudelande, de heer W. N. van Liere, werd geboren op 2 November 1900 te 's-H. Abtskerke. Onmiddellijk na de bevrijding op 14 Mei 1945 werd hij belast met de waarneming van het burgemeestersambt te Vrouwenpolder. Op 4 Juni 1946 werd hij met ingang van 16 Juni d.a.v. tot burgemeester benoemd. De heer van Liere is ge huwd en heeft vier kinderen. Hij is Ned. Herv. en behoort politiek tot de C.H.U. De reden, dat burgemeester v. Liere gaarne naar Baarland en Oudelande gaat, zijn drieërlei, zo vertelde hij ons. Allereerst kan worden gezegd, dat de ze benoeming een promotie inhoudt, doch dit vond hij niet het allerbelang rijkste. Een punt, dat zwaar woog, is o.m. geweest de kwestie van de ambts woning. De heer van Liere woont n.l. °P het grondgebied van de gemeente Uostkapelle, op zijn boerderij. Een ambtswoning in de gemeente had hij met. Daar kwam nog bij, dat de heer De verschillende eommissies van het Parlement hebben het wetsont werp reeds bijna een jaar in behan deling en het is thans de bedoeling^ dat binnen 10 dagen een definitieve beslissing door het Parlement werd genomen. Het wetsontwerp voorziet o.a. ook in een zware belasting op alle ver mogen, dat van de geldhervorming in 1948 heeft geprofiteerd. Het ligt in de bedoeling binnen 5 jaar een nieuwe wet uit te vaardi gen, waarbij de eigenlijke schade vergoeding voor de vluchtelingen en gebombardeerden zal worden geregeld. Egyptische kwestie wordt voor' gelegd aan Internationaal Gerechtshof. Het blad „Al Ahram" schrijft, dat de Egyptische kwestie misschien zal worden voorgelegd aan het Internatio nale Gerechtshof. Egypte heeft een dossier voorbereid, hetwelk de beslis sende documenten verenigt, waaruit blijkt, dat de Britten zelf officiëel er kennen, dat de Soedan een onafschei delijk deel van Egypte vormt en Egypte het enige land is, dat bevoegd is de Suez-kanaalzóne te verdedigen. TORENSPITS STORTTE NEER IN BIEZELINGE. De bouw van de nieuwe kerk voor de Oud-Geref. Gemeente te Bieze linge is thans zover gevorderd, dat Maandagmiddag de spits op de toren bevestigd kon worden. Deze spits is geheel met koper beslagen en is zeer zwaar. Toen men het gevaarte tot op een hoogte van pl.m. 10 m. had op getakeld schoot het gevaarte plotse ling uit de takels. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, maar de spits was flink beschadigd. Koolzaad in volle bloei in Sloepolder. In de Sloepolder staan de kool zaadvelden op het ogenblik in volle bloei. Het is een mooi gezicht, deze uitgestrekte gele velden. Zeeland hoeft hiermee niet onder te doen voor de bloembollenvelden. Onderscheiding te Axel. De eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau is verleend aan de heer R. Scheele te Axel, voor man landarbeider op het landbouw bedrijf van de heer J. de Feyter. DE GRONDWETSWIJZIGING. HET AMENDEMENT-ANDRIESSEN LIGT ZWAAR OP DE MAAG. Eindelijk is ook de Eerste Kamer begonnen aan de behandeling van de grondwetswijziging. Het was een debat, dat lang niet in alle opzichten aan de verwachtingen voldeed. Het was moeilijk, om uit de redevoeringen te concluderen of de uitbreiding van de beide Kamers, in eerste lezing zal worden aanvaard. Alleen de C.H.U.-fractie verklaarde zich tegen, bij monde van de heer Pollema. De katholieken en de socialisten deelden mede, dat hun fractie was verdeeld. De heer de Wilde (A.B.) verklaarde tegen te stemmen. Waarschijnlijk is hjj de enige van de fractie. Baarlands nieuwe burgemeester, de heer W. N. van Liere. van Liere de boerderij thans aan zijn zoons heeft overgedaan, zodat hij hen gaarne nu verder ook vrij wilde laten in het beheren van de hoeve. Tenslotte trekt Zuid-Beveland hem zeer aan en geen wonder, hij is er immers zelf ge boren en zijn vader is 18 jaar burge meester van 's-H. Abtskerke geweest. Wel merkte de heer van Liere op, dat hij zich realiseerde, dat het afscheid van Vrouwenpolder en Gapinge hem zwaar zal vallen. Zijn gemeentenaren hebben het hem nooit moeilijk ge maakt, er was altijd een prettige sa menwerking, zowel ter secretarie als met de gemeenteraad. Vrouwenpolder verliest in de heer van Liere een ac tieve burgemeester, die zich in de 6 jaar, dat hij burgemeester is geweest, de achting van de bevolking heeft ver worven. Zoals te verwachten was, was het amendement-Andriessen over destem- overdracht het tere punt zowel in de K.V.P. als in de P. v. d. A. Deze twee partijen, die het amendement in de Tweede Kamer aanvaardden, hadden grote moeite met de stemoverdracht. Beide fracties stelden zich op het standpunt, dat het hier geen princi piële doch slechts doelmatigheids- geschillen betrof. Zij verklaarden zich bereid om zich door de regering te laten overtuigen. De A.R. fractie weegt de voor- en nadelen van dit ontwerp zorgvuldig af. Dr Prarad is herkozen als president van India. Hij kreeg meer dan 80 van het aantal stemmen. Hetstraal- passagiersvliegtuig „de Comet" is uit Johannesburg in Londen teruggekeerd. De commissie voor Buitenlandse Zaken van het Amerikaans Huis van afgevaardigden heeft besloten Tru- mans plan voor hulp aan het buiten land, ten bedrage van 7,9 milliard dollar, met 1.010.900.000 dollar te ver minderen. Alle bezuinigingen, zo heeft de voorzitter van de commissie mee gedeeld, betreffen gelden, die ten be hoeve van Europa zijn aangevraagd. Wat betreft de verlaging van de leef tijdsgrens van het passief kiesrecht, zei de heer Kropman (K.V.P.), dat dit voorstel tot nu toe redelijk is. De heer van de Kieft (Arb.) verklaarde, dat in zijn fractie over dit vraagstuk eveneens geen eenstemmigheid heerst. Evenals in de Tweede Kamer verzet ten de A.R. en C.H. zich tegen dit wetsontwerp. Opvallend was, dat de heren Pollema, Kropman en van de Kieft ernstige klachten uitten over de outillage van het parlement. Zij drongen er op aan om voor de Kamerleden in de werk kamer schrijfmachines te plaatsen en assistentie te geven. Als zij niet effi cient kunnen werken, dan behoeft het ledental niet uitgebreid te worden. Wij zijn van alles verstoken, zo zei de heer Pollema, behalve van een kapstok, waaraan wij" onze hoed en jas kunnen ophangen. De toon van de debatten was heel wat milder dan de schriftelijke voor bereiding zou doen vermoeden. Dat was het onbevredigende in dit debat. Men kan begrip hebben voor de moei lijke positie waarin onze Senaat ver keerd door het aannemen van de amendementen-Andriessen, maar wel licht is het toch beter om zijn verlies ruiterlijk te erkennen, dan zich te verschuilen achter redevoeringen, waarvan men niet weet, wat men er aan heeft. Algemeen verwacht men, dat de gewone meerderheid wel zal worden gehaald. H. M. de Koningin heeft Dinsdag een bezoek gebracht aan ue eerste beurs voor Landbouw, Zuivel en Techniek, welke te Utrecht wordt gehouden. Voordat de Koningin de rondgang door de afdeling van de Zuivelindustrie aanving, boden twee meisjes Hare Majesteit een bouquet lelletjes van-dalen en een catalogus aan. Engelse gemeenteraadsverkiezingen. De Labourpartij heeft gisteravond meegedeeld, dat blijkens de tot dusver bekende uitslagen van de tweede ron de der Britse gemeenteraadsverkie zingen Labour 104 zetels heeft ge wonnen. Voor het einde van deze week zul len de kiezers in ruim 500 gemeen ten in Engeland en Wales plaatselijke vertegenwoordigingen hebben geko zen. Uit de verleden maand gehou den eerste ronde van de gemeente raadsverkiezingen bleek reeds een grote verschuiving ten gunste van Labour. PERSONENVERVOER ST. NIKLAAS-HULST WORDT OPGEHEVEN. Met ingang van 18 Mei a.s. zal door de nationale maatschappij der Belgi sche spoorwegen het personenvervoer per spoor op het traject St. Niklaas- Hulst worden opgeheven. Daarmede zal dit soort vervoer in Zeeuwsch- Vlaanderen tot het verleden behoren. Vorig jaar Mei werd, ondanks het feit, dat hiertegen door verscheidene Zeeuws-Vlaamse instanties fel was geprotesteerd, door de Nederlandse spoorwegen het personenvervoer op de lijn Terneuzen-Hulst stopgezet. Daardoor waren ook de Belgische spoorwegen niet langer gebonden aan de verplichting het personenvervoer tot Hulst in stand te houden. Thans zijn zij dan ook tot de opheffing daar van overgegaan. Voorzover bekend is, zal in het goederenvervoer in Z. Vlaanderen geen wijziging komen. KOGELER'S REKENSOMMETJE IN GEVAAR. De Middelburgse gemeenteraad is gistermiddag lange tijd het strijdperk geweest voor een financiëel steekspel, dat belangrijke consequenties met zich bracht. Wethouder J. W. Kögeler heeft, dank zij allerlei meevallers en drastische bezuinigingen, kans gezien de begroting 1952 zodanig te reorgani seren, dat in plaats van een tekort van meer dan een half millioen er zelfs een overschot is van f20.000waardoor men weer aan de uitvoering van kapitaalswerken kon gaan denken. De ene helft van de raad voelde er in dit licht gezien niets voor de straatbelasting te verhogen, met het gevolg, dat over dit voorstel van B. en W. de stemmen staakten en het punt in de volgende vergadering opnieuw aan de orde komt. De heer Kögeler betoonde zich ook nu weer een uitnemende goochelaar met cijfers. Het oorspronkelijke begro tingstekort beliep f462.000.Toen kwamen echter al gauw enkele tegen vallers, waardoor men voor een te kort kwam te zitten van f 505.000. De lijst van meevallers en besnoei ingen bleek langer en bijna onuitput telijk te zijn. Grote en kleine posten bijeen, genomen leverden de wethou der een voordeel van f 346.613.29> op. Met nog enkele meevallers in ver hoogde uitkeringen, deblokkering van tegoeden uit het gemeentefonds e.d. wist hij het tekort terug te brengen tot f 13.745.93. Tenslotte was er de verhoging met 10 van de algemene en bijzondere uitkering voor 1952, het geen de gemeente een voordeel van f51.847.opleverde. Daarmee was het tekort verdwenen, kon de heer Kögeler de post onvoorziene uitgaven verhogen tot f 39.000.en bleef er f 20.000.beschikbaar voor nieuwe kapitaalswerken. DE STRAATBELASTING. Het voorstel tot verhoging van de straatbelasting ontmoette in de Com missie van Financiën bedenkingen. Er ontstond een steekspel, waarin, de voorzitter, de heer Kögeler en de heer J. S. Hoek (A.R.) een levendig aan deel hadden. De heer Hoek nam het vooral op voor de huiseigenaren, die getroffen worden door een verhoogde straatbelasting. De heer M. Wattel (A.R.) wilde weten wat de verpach ting van het schillen ophalen heeft op geleverd. Dit bleek f 1500.per jaar te zijn. De heer Kögeler bestreed vervol gens, dat de gemeente, nu men een sluitende begroting heeft, de verho ging van de straatbelasting achter wege kon laten. Er is drastisch bezui nigd en daardoor zou het meer dan anders mogelijk zijn, dat uitgaven posten overschreden worden. Toen beslist moest worden, bleek, aangezien de heer B. A. Hesselink (V.V.D.) niet aanwezig was, dat de stemmen staakten. (99). Tegen de verhoging stemden de C.H., A.R., S.G.P. en V.V.D.-fracties alsmede mevr. de Vlieger (Arb.). Als klap op de vuurpijl kondigde de voorzitter daarop aan, dat bij de behandeling der begrotingswijzigingen die daar direct op volgde, de muziek tent moest worden geschrapt, omdat men de verhoogde inkomsten van de straatbelastingen al in de wijziging had opgenomen. De heer Hoek ver zette zich daartegen, omdat hij meen de, dat de gedragslijn, die door de Commissie van Financiën was voor gesteld, moest worden gevolgd, waar door de muziektent behouden kon blijven. Mr Bolkestein viel daarop de heer Hoek aan, door te zeggen, dat deze de consequenties van het niet verhogen van de straatbelasting blijk baar niet aandurfde. De heer Hoek diende een voorstel iii, om de muziektent op de begro tingswijziging te laten staan en de kapitaalswerken in twee jaar in plaats van in 1 jaar af te schrijven. Jhr mr T. A. J. W. Schorer (Arb.) trachtte dp zaak te redden door voor te stel len de zaak aan te houden tot de vol gende vergadering. Mr Bolkestein ant woordde, dat B. en W. de voorgeno men werken binnen de kortst moge lijke tijd verwezenlijkt willen zien. De heer L. A. Schenk (V.V.D.) wilde de restauratie van de molen geschrapt zien en daardoor de muziektent be houden. Hiertegen waarschuwde wet houder L. J. van 'tWéstende (K.V.P.) Het amendement-Hoek werd hierop met 5 stemmen voor en 13 tegen ver worpen. Het amendement-Schenk (uit stel restauratie molen) haalde 7 stem men, doch 11 tegen en was daarmee eveneens van de baan. Het voorstel van B. en W. om te wachten met de aanschaf van de muziektent, werd hierna z.h.s. aan vaard. Mocht het voorstel tot verho ging der straatbelasting in de volgen de vergadering alsnog aangenomen worden, dan komt de muziektent er weer wei. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Kans op onweer. Wisselend bewolkt met enkele bui en met een kans op onweer. Weinig verandering in temperatuur. Over wegend matige wind tussen Zuidoost en Zuidwest.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1