WEST-DUITSLAND HEEFT WEER EEN VOLKSLIED Prof. Holwerda ten grave- gedragen Engeland en de integratie van de Europese landbouw Indrukwekkende plechtig heid te Bergen op Zoom Radiowedstrijd van de N.R.U. gaf fleur aan de Nationale Bevrijdingsdag Socialistische critiek: Heuss gaf toe onder druk van de Bondsregering 1954 is een gevaarlijk jaar De uitlevering van Westerling PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Deutschland ueber alles" Agent Bal uit Goes mag met zijn vrouw gaan vliegen Stichting Uitgave i „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 23^7; Ter- neuzen Dijkstraat 26—28. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2164 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 6 MEI 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 4.59 u, onder 20.16. Maan op 17.49 u., onder з.37 u. Hoogwater Woensdag 7 Mei: Vlissingen: 0.10 u. 1.51 m., 12.33 u 1.79 m. Terneuzen: 0.36 u. 1.72 m., 12.57 u. 1.99 m. Wemeldinge: 1.46 u. 1.35 m., 14.09 u. 1.66 m. Zierikzee:1.28 u. 1.13 m., 13.56 1.42 m. De president der Westduitse Federale Republiek, Theodor Heuss, heeft na een briefwisseling met Bondskanselier dr Audenauer, besloten dat het „Deutschland ueber alles" weer het Duitse nationale volkslied zal zijn. Dr Audenauer had president Heuss onder meer verzocht niet langer te aar zelen met het uitvoeren van het reeds een maand geleden door het West duitse Kabinet gedane verzoek om het „Deutsland ueber alles" weer tot nationaal volkslied te verklaren. De Westduitse Bondskanselier had er ook op gewezen, dat een spoedig besluit van de president mede met het oog op buitenlandse politieke overwegingen dringend gewenst was. In de persdienst der Westduitse so cialistische partij wordt president Heuss geprezen voor zijn aanvanke lijk verzet tegen het voorstel der Westduitse regering om het „Deuts land ueber alles" weer tot nationaal Duits volkslied te maken. Hieraan wordt echter toegevoegd dat de pre sident onder druk der bondsregering heeft toegegeven, hetgeen de socialis ten betreuren, daar hierdoor het aan zijn kan worden gegeven aan het ontstaan van gevoelens van ontstem ming in en buiten Duitsland. Het „Deutschland ueber alles" be staat uit drie coupletten, doch slechts het derde zal bij officiële gelegen heden, b.v. in aanwezigheid van de president, worden gezongen. R.T.C. STELT WERKCOMMISSIE IN. Nieuwe redactie van het werkstuk. De voorzitters van de delegatie ter conferentie NederlandSuriname— Nederlandse Antillen hebben een communiqué uitgegeven, waaruit we het volgende ontlenen: Da besprekingen tot dusver hebben geleid tot de instelling van enkele werkcommissies uit de delegaties en hun adviseurs, die zich beraden over enige speciale onderwerpen. Het in de nacht van Vrijdag op Zaterdag voltooid overleg in de Centrale Com missie heeft geleid tot een grote mate van overeenstemming op vele punten. Het resultaat der besprekingen in de Centrale Commissie is neergelegd in een nieuwe redactie van het werkstuk. De delegaties zullen de nieuwe re dactie begin deze week in studie nemen, waarna de Centrale Commis sie vanavond opnieuw zal bijeen komen ter bespreking van de resul taten van het intern beraad in de delegaties. Bradley: Generaal Omar Bradley, voorzitter van de Commissie van Amerikaanse Stafchefs, heeft in Washington ver klaard, dat gezien 't rhythme der ont wikkeling van de Sowjet-Russische militaire macht, de periode 1954 de gevaarlijkste zal zijn voor de veilig heid van de Verenigde Staten. Betuigend voor een subcommissie voor toewijzingen van de Amerikaan se Senaat verklaarde Bradley, dat mi litaire overwegingen, die op dit ogen blik onze vijanden zich van oorlog doen onthouden, misschien tegen 1954 hun afschrikwekkend effect verloren zullen hebben. Tegen die tijd zullen zij in staat zijn ons land critieke schade toe te brengen, aldus de generaal, die doel de op de mogelijkheid, dat de Ver enigde Staten tegen 1954 hun supe rioriteit op het gebied van atoom wapens mogelijk zullen hebben ver loren. Als onze vjjanden van plan zijn een oorlog te beginnen en zij hebben verklaard dat volgens hun theorie oorlog met de vrije landen onvermij delijk is dan zullen zij al wat lo gischerwijs in hun macht ligt doen om de opbouw van onze paraatheid te vertragen en mogelijk besluiten toe te slaan voor wij sterk zijn. Amerikaanse Senaat neemt wets ontwerp voor hulp aan het buiten land nog niet aan. Met 40 tegen 32 stemmen heeft de Amerikaanse Senaat gisteren besloten het wetsontwerp inzake de hulp aan het buitenland naar de commissie voor de strijdkrachten te zenden ter verdere bestudering. De commissie heeft instructie gekregen het wets ontwerp voor 15 Mei aan de Senaat te retourneren. De senaatscommissie voor buiten landse betrekkingen heeft het door Truman gevraagde bedrag (7.900 mil- lioen dollar) onlangs met een mil liard verlaagd. Deze commissie had het gewijzigde ontwerp ter goedkeu ring naar de Senaat gezonden. Het senaatsbesluit tot verwijzing van het wetsontwerp naar de com missie voor de strijdkrachten is een ernstige tegenslag voor de democra ten, die gehoopt hadden het ontwerp er deze week door te krijgen. SOCIAAL-DEMOCRATEN WINNEN IN HESSEN. Volgens de einduitslagen van de verkiezingen in Hessen voor de Pro- vinciale Raden zijn de sociaal democraten als de sterkste partij te gekomen. Zij behaalden 38,5 (ln 1948 35j7 yan het aan_ tal stemmen tegen de christen-demo craten 17,8 (in 1948 29,1 De nieuwe vluchtelingenpartij behaalde ïo en de communisten liepen terug van 7,9 tot 4,2 Dit couplet luidt: „Einigkeit und Recht und Freiheit, fuer das Deutsche Vaterland, denaeh lasst uns alle streben, bruederlicht mit Herz und Hand. Eningkeit und Recht und Freiheit, sinds des Glueckes Unterpfand, blueh' im glanze dieses Glueckes, bluehe Deutsches vaterland". De conferentie van de Hoge Commissarissen. KOMT AMERIKA OP ZIJN VOORSTEL TERUG? Naar in diplomatieke kringen in Parijs gisteravond is verklaard, ver wacht men, dat Amerika, Frankrijk en Engeland binnen tien dagen zul len antwoorden op de laatste Sowjet- nota over Duitsland. Het is echter onwaarschijnlijk dat een bijeenkomst van de vier gealliëerde Hoge Com missarissen in Duitsland zal worden voorgesteld, gezien de in het algemeen ongunstige Frans-Engelse reactie op het denkbeeld van een dergelijke bij eenkomst. Voorspeld wordt, dat het Westelijke antwoord een „neutrale" commissie zou voorstellen om, mogelijk met deelneming van de vier bezettende mogendheden, de mogelijkheden van vrije verkiezingen in geheel Duits land te onderzoeken. Als deze com missie enig succes zou behalen, zou den mogelijk vier-mogendheden- besprekingen over het algemene Duit se vraagstuk kunnen volgen. WIJST EGYPTE ENGELANDS VOORSTEL AF? De Egyptische premier Pasja zal, naar verwacht wordt, vandaag in een radiotoespraak meedelen, dat zijn re gering de jongste Britse voorstellen afwijst, zo wordt in welingelichte kringen te Cairo verklaard. Vermoe delijk zou de deur echter open ge laten worden voor verdere bespre kingen. Mr Besar voor besprekingen naar Nederland. De secretaris-generaal van het In donesische ministerie van Justitie, mr Besar, zal zich vandaag per vliegtuig naar Nederland begeven voor een be spreking van de eis van Indonesië tot uitlevering van Westerling. De woordvoerder van het hoofd parket, mr Moro, heeft aan Aneta meegedeeld, dat de misdaden, door Westerling bedreven, een crimineel karakter dragen en van dien aard zijn, dat om zijn uitlevering wordt ver zocht. Mr Suprapto heeft meegedeeld, dat Sultan Hamid reeds sedert enige weken naar Djakarta is overgebracht en is opgesloten in de gevangenis Tjipinang. Hij zei, dat de sultan wordt beschuldigd van strafrechterlijke mis drijven. Het tijdstip, waarop hij voor het gerecht zal worden gebracht hangt af van de verdere ontwikkeling van de kwestie inzake Westerling. Ds J. O. MULDER EN Ds C. H. LINDEBOOM GINGEN VOOR IN DE ROUWDIENSTEN. Onder buitengewoon grote belangstelling had gistermiddag op de algemene begraafplaats te IJsselmuiden de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van prof. B. Holwerda, in leven hoogleraar aan de Theol. Hoge school van de Geref. Kerken onderhoudende artikel 31 K.O. Tevoren vond voor de familie en genodigden waaronder de hoogleraren en curatoren der School, het bestuur van de stichting en afgevaardigden van het studentencorps F.Q.I. in de aula der School, waarheen de baar was over gebracht, een rouwdienst plaats, waarin voorging de wijkpredikant ds J. O. Mulder, die sprak over Joh. 1135: „Jezus weende". Studenten van de School fungeerden bij de uitvaart als slippendragers. Bij de School sloten zich de honderden aan uit alle delen des lands, die tevoren de Nieuwe Kerk tot de laatste plaats gevuld hadden om getuige te zijn van de rouwdienst, die daar onder leiding van ds C. H. Lindeboom was gehouden. Prof. Holwerda is jong weggerukt, zo zei ds Lindeboom in deze dienst. We mochten nog veel van hem ver wachten. De kerken hadden het oog op hem geslagen. Was Gods weg voor ons verborgen? Holwerda zegt in een van zijn preken, dat God ons kent en waakt over ons gebeente. Benne Hol werda stond ook in Gods boek, zowel zijn vormloze klomp als zijn glinste rend intellect. Er was in het begin geen toeval, want God maakte hem naar het patroon, dat Hij Zich gesteld had. Er was bij God ook geen toeval toen hij zijn levensadem afsneed. Alles, zegt Holwerda, is in Gods boek geschreven. God, die onze Holwerda met zoveel liefde heeft omweven, ver loor hem niet uit het oog, ook niet toen hij zich onwel gevoelde en zich op zijn bed uitstrekte. Ook niet toen hij stierf. Gods tere zorg omringde hem ook toen. Waarom God hem weg nam weten we niet. Het grote is, dat ook na het ontwaken God bij hem was. Hij is nu altijd bij God. Daarom mogen wij zeggen: Want ik ben ver zekerd dat noch hoogte, noch diepte ons zal kunnen scheiden van de liefde Gods die er is in Christus Jezus onze Here. Staande zong de schare hierna de verzen 6 en 7 van Ps. 42. Oi-der hen die op de dodenakker de rouwstoet hebben afgewacht, merk ten wij op de wethouders D. v. Dijk, loco-burgemeester en H. Broek. Voorts prof. dr A. de Bondt, hoogleraar te Kampen als lid van het voor-Aziatisch Egyptisch studiegezelschap Ex Oriënte Lux. Drs H. Bartels, leraar aan het gem. lyceum, eveneens lid van dit gezelschap; ds F. Tollenaar van Den Helder en J. P. v. d. Haagen van 's-Gravenhage, voorzitter en secreta ris van de Wachterbond; de beide pre dikanten van de vrijgemaakte Geref. Kerk van Amersfoort, ds E. Th. v. d. Dom en ds J. A. Vink, benevens vier autobussen met gemeenteleden uit deze plaats. Ook was er een autobus uit het Marne-kwartier te Groningen en uit Rotterdam, benevens honder den gemeenteleden uit alle delen des lands.. Studenten der School droegen de kist naar het familiegraf waarin se dert 18 Maart 1951 ook rust het stof van het driejarig dochtertje van prof. Holwerda, Aaltje Ymkje Holwerda. MINISTER MANSHOLT SPRAK IN LONDEN. TWEE POLEN: HET GEMENEBEST EN HET VASTE LAND. Minister S. L. Mansholt heeft gistermorgen in de algemene jaarvergadering van de Nederlandse Kamer van Koophandel te Londen gesproken over de integratie in de Europese Landbouw. Een van de belangrijkste punten, die werden besproken op een voorbereidende conferentie van ministers in Parijs gewijd aan de iandbouwintegratie van Europa, noemde minister Mansholt de mededeling van de Britse gedelegeerde, de heer Nutting, die melding maakte van de bereidwilligheid van de Engelse regering, zo nauw mogelijk samen te werken met de landen van het continent in de poging, te geraken tot een integratie van de Europese Landbouw en zich zo nauw mogelijk te verenigen in een Europese gemeenschap voor de landbouw. tie in Europa nooit een feit kan wor den, tenzij Groot-Brittannie een van de belangrijkste kopers op de continentale markt zich zo nauw mogelijk bij de gemeenschap van het vaste land aansluit en haar ontwikke ling stimuleert. Een toeneming van de agrarische productie op het vaste land deze kan slechts worden bereikt door de integratie van de continentale agra rische economieën is in het belang van het Verenigd Koninkrijk. De toe neming van de bevolking in Gemene- bestlanden en de industrialisatie in deze landen zal noodzakelijkerwijze een langzame achteruitgang van de export van landbouwproducten uit het Gemenebest tot gevolg hebben en Groot-Brittannië zal geleidelijk meer invoer van het continent behoeven, Het is reeds bij vele gelegenheden tot uitdrukking gebracht, dat het stel sel van voorkeur aan het Gemene best, Groot-Brittannië ervan weer houdt, deel te nemen in een Europees voorkeur-systeem. Is dit werkelijk waar en is er niet een systeem mo gelijk, waarin Groot-Brittannië bij twee voorkeur-systemen zou behoren, dat van het Gemenebest en dat van het vaste land? Bij de eerste aanblik lijkt een zodanig systeem nadelig voor de belangen van de andere leden van het Gemenebest door de grotere concurrentie, die zij op de Britse markt zouden ontmoeten. Het schijnt, dat deze moeilijkheden overwonnen zouden kunnen worden door instelling van een systeem van voorkeur tus sen de landen van het Gemenebesten het continent, aldus min. Mansholt. Minister Mansholt noemde dit punt van fundamenteel belang. Het is zeer goed te begrijpen, zei hij, dat Groot- Brittannië tengevolge van haar be trekkingen met het Gemenebest niet kan instemmen met de overdracht van souvereiniteit aan een supernatio- nale autoriteit, zoals de Schuman- landen dat doen. Het moet ook dui delijk zijn, dat de landbouw-mtegra- Nadat de kist onder doodse stilte in de groeve was neergelaten heeft ds J. O. Mulder de geloofsbelijdenis van Nicea gelezen en zong de schare Ps. 842 en 6. Een broer van de over ledene dankte voor de belangstelling. TER NAGEDACHTENIS AAN GEVALLEN CANADEZEN. TALLOZE SCHOOLKINDEREN LEGDEN BLOEMEN OP DE GRAVEN. Groots en indrukwekkend was gistermorgen de plechtige jaarlijkse her denking van de in de strijd voor onze vrijheid gevallen Canadezen. Meer dan duizend schoolkinderen stonden met bloemen getooid voor de graven. Een detachement van de commandotroepen uit Roosendaal fungeerde als erewacht. Vrijwel het gehele corps diplomatique en vele Nederlandse auto riteiten waren op de Canadese begraafplaats aanwezig, toen om tien minu ten voor elf de Canadese ambassadeur, Pierre Dupuy, arriveerde en het Ca nadese volkslied door het muziekcorps van het regiment grenadiers ten ge hore werd gebracht. Kort daarna arriveerde de vertegen woordiger van de Koningin en Prins Bernhard, vice-admiraal N. A. Rost v. Tonr-üigen. De plechtigheid begon klokke elf met een gebed en een korte herdenkingsrede door de reverend A. C. Austin en de major-reverend L. J. N. Burgman. Admiraal Rost van Ton ningen legde daarna namens Koningin Juliana en Prins Bernhard de eerste krans aan de voet van het kruis, waar na de Canadese ambassadeur een krans legde en Ir Staf, namens de Neder landse regering. VELE KRANSEN. Kransen en bloemen werden daarna aan de voet van het kruis gelegd door vertegenwoordigers van België, de Ver. Staten, Frankrijk, Australië, Zuid- Afrika, Indië, Groot Brittanië, Luxem burg, Griekenland, Portugal, Turkije, Brazilië, Joego-Slavië, Argentinië, Ita lië, Noorwegen, Pakistan, Indonesië en Nieuw-Zeeland, door de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, prof. mr de Quay, de burgemeester van Ber gen op Zoom, ir H. B. J. Witte, het Nederlands Oorlogsgravencomité, de Sociétié Nederland-Canada, het Comité Dodenherdenking, de Nederlandse le geronderdelen en het Rode Kruis. Meer dan een half uur duurde het défilé van de officiële persoonlijkheden. Vervol gens sierden de schoolkinderen alle graven met bloemen. Daarop klonk „The Last Post", waarbij de vlaggen half stok werden gehesen. Na de ré veille werden redevoeringen gehouden door de Canadese brigadier R. W. Mon- cel, die een boodschap voorlas van de chef van de Canadese generale staf, luit.-gen. Guy Simonds, door minister Staf en door de Canadese ambassa deur. Met het spelen van de Canadese het Engelse en het Nederlandse volks liederen werd de plechtigheid beslo ten. In de Martinizaal van het gemeen tehuis van Bergen op Zoom ontving daarna het gemeentebestuur de gasten. Op de dag der bevrijding heeft de minister van Wederopbouw en Volks huisvesting, mr J. in 'tVeld, de tien duizendste nieuwe woning, welke na de oorlog in de gemeente 's-Graven- hage is gereedgekomen, in gebruik gesteld. „Het leek wel een arrestantenwagen. Toen ik de deur van die bestelwagen opendeed, zag ik ineens die kluwen van vijf mensen, die ieder een stukje van de parachute omklemd hielden!" vertelde een Goese agent van politie en hij had niet raker die vreemde situatie kunnen typeren, die ontstaan was doordat de parachute van de Nederlandse Radio Unie midden in de P. C. Quantstraat in Goes was neergekomen en uiteraard vele bewoners uit die straat er op afgevlogen waren. Die parachute zij vormde een van de vele, die gisteravond, de avond van de nationale feestdag, waren neergelaten uit door de N.R.U. gecharterde vliegtuigen; droppings die herinneringen opwekten aan die rampzalige tijd, toen een groot deel van Nederland aan den lijve ondervond, dat het zwaard van de honger scherp is en toen de gealliëerden de ergste nood lenigden door voedselpakketten uit vliegtuigen uit te werpen. Inderdaad een prachtig plan van de Radio Unie en een opzet die uitste kend is geslaagd, want heel Nederland heeft meegeleefd met wat zich in de steden en dorpen afspeelde, waar de parachutes neerkwamen. Zoals gezegd, in Goes was dat 'niet wit-blauwe vlaggetje, enz. En nie zo eenvoudig gegaan. Nauwelijks was door de radio verteld, dat Goes de uitverkoren plaats was in Zeeland of jong en oud rende de straat op om te zien waar de verlichte parachute ongeveer zou neerkomen. Tegen de heldere hemel tekende zich het sil houet van het vliegtuig prachtig af. Snel draaide de machine, maakte een bocht, vloog weer terug en toen zag men plotseling een klein lichtje zich losmaken van het vliegtuig: de para chute met het miniatuur voedselpak ket. Auto's, motoren, bromfietsen en fietsen gierden door de straten, allen ih de richting van de Weidjes, want het was duidelijk, dat daar ongeveer het pakket moest neerkomen. Maar de mensen die uit de stad kwamen, had den nooit snel genoeg kunnen zijn. Langzaam immers daalde de parachu te, precies in de P. C. Quantstraat, voor het huis van de politieman Bal. Deze was niet thuis, maar zijn vrouw was er als de kippen bij. En niet al leen zij: het pakket had de grond nog niet geraakt of een vijftal armen maakten er zich van meester. De een had de touwen te pakken, de ander de parachute zelf, een derde het rood- mand wilde loslaten! Toen de eige naar van een bestelauto aanbood de vinder naar het politiebureau te bren gen, waar de parachute moest wor den ingeleverd t i waar de radio reporter Herman Fikkert wachtte, hield ieder van de vinders en vind- sters (drie dames en twee heren) vast wat zij of hij had en dus werden ze alle vijf in de wagen geloodst. Voor de heer Fikkert was het geen gemakkelijke taak uit te maken, wie nu eigenlijk de prijs moest ontvan gen. Hij besliste, dat degeen die de adrestabel met het vlaggetje had, ook winnaar was. En dat was mevrouw W. A. Bal-Meyaard. En zo stond daar de gelukkige winnares op de stoep van het politiebureau en mocht zij met een paar woorden voor de microfoon aan luisterend Nederland van haar vondst vertellen. En even later kreeg ze de prijzen uitgereikt: een rond vlucht boven Nederland met de K.L.M. en een zweeftocht hoven Ter- Iet bij Arnhem, beide prijzen geldig voor twee personen. We vroegen haar of ze zelf ging vliegen en ze aarzelde geen ogenblik: vast en zeker! Met mijn man! ANDERE FESTIVITEITEN. Deze wedstrijd van de Nederlandse Radio Unie was wel het hoogtepunt van deze, op tal van plaatsen met grote opgewektheid gevierde bevrij dingsdag. In Goes had men 's middags al ge noten van een sportief gebeuren van de eerste orde: een elftal samen gesteld uit gemeenteraadsleden plus personeel van de secretarie speelde 'n voetbalwedstrijd tegen de Goese dok toren. Eigenlijk was het een geluk, dat de regen in stromen neerviel want het ging er op die grasmat haast nog beter toe dan in de raadzaal: Met dit verschil dan, dat men vreemde combinaties zag. Wat denkt u b.v. van de rechtervleugel, de heren Haver- hoek van de P. v. d. A. in grote eens gezindheid samenwerkend met de V.V.D.-er de Roo. Eensgezind samen optrekkend naar het ene doel: die dokter daar tussen de palen het na kijken te geven. En dan had U eens moeten zien hoe spil Knibbe en wet houder Rooze (A.R. en K.V.P.) elkaar verstonden! En U had de heer Pots van de huisvesting eens als back moe ten zien: als een rots in de branding (als je zo'n baan hebt als deze man moet je trouwens niet voor een klein tje vervaard zijn!) Maar wel was te merken dat dat samenwerken de heren nog wat vreemd afging dat was bij de doktoren heel wat beter, maar tja, die zijn het ook gewend. Het was dan ook geen wonder dat dokter Fransen van der Putte, als het ware in consult geroepen door col lega Scherphuis, kort na de rust het eerste doelpunt kon scoren. Maar dat lieten de gemeentebestuurderen toch niet op zich zitten. Spil Knibbe kwam naar voren, loste een keihard schot: tegen de paal! Maar let nu op de samenwerking: midvoor de Roo had dat zien aankomen, hij stond precies op de goede plaats en onder dave rend applaus van het rijen dik staan de publiek legde hij de gelijkmaker in het doel (11). Toen hadden de heren ook wel hun HORLOGE-DROPPING. Wim Ruth, die de radio-vlieg wedstrijd in het Nationaal program ma van gisteren had samengesteld, liet niet alleen een verlichte para chute boven Goes vallen, maar gooide ook, per ongeluk wel te ver staan, zijn horloge naar beneden. Direct werd dit „ongelukje" door de radio hekend gemaakt en de Goese burgerij en politie benaarstig- de zich om het onmisbare voor werp te vinden. Al het zoeken was tevergeefs tot nu toe. Maar laat Wim Ruth zich troosten, de Firma Fabery de Jonge te Goes heeft be loofd hem een nieuw horloge ca deau te doen, als het andere niet gevonden wordt. kruit verschoten, er kwam geen ver andering meer in de stand, zodat allen in tevreden stemming verkeerden toen „Hosanna" de taak van de scheids rechter overnam en een paar vro lijke nummertjes muziek ging blazen. MIDDELBURG EN VLISSINGEN. In Middelburg bleven de feestelijk heden beperkt tot de avonduren. Van 8 uur af concerteerde de Chr. Mu ziekvereniging „Onda". Met bekende melodieën wist men er de stemming spoedig in te krijgen. Vooral de jeugd kwam in actie toen om half tien een fakkeloptocht volgde met medewer king van „Onda" en de signaalafde ling van „Achilles". In Vlissingen kregen de langslapers, die wilden profiteren van een vrije dag, minder kans dan in de hoofd rad, want „St. Cecilia" begon al vroeg met een pittige reveille. Om 8 uur 's avonds concerteerde dit corps op de tenc in het Bellamypark, ter wijl „Ons Genoegen" in het Haven dorp een concert gaf. Om 9 uur was er met medewerking van „St. Cecilia" een lampionoptocht, een buitengewoon fleurig schouwspel, waarvan vele hon derden kinderen intens genoten zul len hebben. DE BILT ZEGT: Wisselend bewolkt. Wisselend bewolkt met voorname lijk in de namiddag enkele buien en kans op onweer. Meest matige Zuid- Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1