laat geen „luchtjes" in uw woning rondhangen. EflMffll vernietigt alle onaangename geuren. ee Uit Zeelamló Meden,. KABOUTERS Zeeuwse Gereformeerde ouderlingen confereerden in Goes. avonturen van ^ertfan en ^aarl|c« Referaten van de heer J. Keim en prof. mr I. A. Diepenhorst. BURGERLIJKE STAND Wat brengt de radio? Centrum voor Kraamzorg voor Z.- en N,-Beveland. AANBESTEDING Het Vlissingse strand zal worden opgehoogd. Middelburg. Vlissingen Goes. KERK EN SCHOOL VEILINGBERICHTEN Opa legi een kaartje erbij Vader rookt een sigaartje erbij ft Zoon student, studeert erbij Ma schenkt in en zwéért erbij n DeGruyter Donderdag 24 April 1992 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Gistermiddag hebben de Zeeuwse Gereformeerde ouderlingen in de Gerefor meerde kerk te Goes hun 80ste conferentie gehouden, tijdens welke zjj zich opnieuw hebben bezonnen op het moeliyke en verantwoordelijke werk, dat hun ambt met zich meebrengt. Zo sprak in de morgenuren ouderling J. Keim uit Kapelle over practische vragen, die zich voordoen rond het Heilig Avond maal. In de middagvergadering ging prof. mr. I. A. Diepenhorst uit Am sterdam, hoogleraar aan de V.U., in zyn referaat „Kerk en Politiek'' uitvoe rig in op het complex van vraagstukken rondom de verhouding van 't staat kundige en kerkelijke leven. Na het openingswoord van de voor zitter, de heer J. J. Boon, het lezen van de notulen en de jaarverslagen van de secretaris en de penningmees ter, besprak de heer Keim de vraag, om meer dan men tot nu gewoon was en in liet bijzonder in de avonduren het Heilig Avondmaal te vieren. Ook het gastrecht aan het Heilig Avond maal van leden van andere en ook buitenlandse kerken kwam ter sprake en in dit verband pleit te de referent voor een interna tionale regeling. Zeer op de practijk afgestemd was het gedeelte van dit referaat, waarin naar voren werd ge bracht het grote verband tussen het karakter van de christen en zijn reli gieuze leven. Op dit referaat werden tal van vra gen gesteld, die in de moeilijke prac tijk van het ambtelijke werk zich had den voorgedaan. Er volgde dan ook een levendige discussie. PROF. DIEPENHORST. „Juist de band tussen kerk en poli tiek", zo zei prof. Diepenhorst tijdens de middagvergadering, „Is de kracht van het protestantisme. Rome maakt zich op om haar oude plaats In ons volksleven te heroveren. Daarom is het zaak, dat de chr. staatkundige partyen zich aaneensluiten zoals eertijds Loh- man en Kuyper, Slotemaker de Bruine en Coljjn dat wilden. Allen, die Chris tus' Koningschap op alle terreinen des levens erkennen, moeten nu één front maken In de strjjd tegen de machten van ongeloof en revolutie." Na. de standpunten van de Rooms Katholieke Kerk (natuur en boven natuur), van prof. v. Ruller (de staat is een verlengstuk van de kerkelijke tuchtoefening), van hen, die beweren, dat in het politieke leven geen chris telijke gedragslijn is te trekken, afge wezen te hbben, waarschuwde prof. Diepenhorst ernstig te vlug en te on beraden over Bijbelse beginselen te spreken. Er is geen direct verband aan te wijzen tussen de P.B.O. en de Openbaring of tussen de planecono mie, de gouden1 standaard en het Woord van God. Maar in de ganse Schrift zijn de politieke beginselen aanwezig. De Kerk heeft de wacht te betrekken bij deze beginselen en moet dan spreken, als deze beginselen in gevaar komen, als het gaat om recht en gerechtigheid. Evenwel, evenmin als de Kerk de ouders hun eigen ver antwoordelijkheid mag ontvreemden, mag de Kerk zich plaatsen op het ter- GOES. Geboren: Anna S.f d.v. H. Quakkelaar en P. G. Th. Koevoets; Abraham, z.v. P. Non- nekes en C. C. Zandee; An dries, z.v. A. Jobse en T. L. Dankers; Jan J. z.v. M. de Looff en E. C. Petrels; Elisabeth E. d.v. M. W. Christo- chiwitz en J. J. C. Gerritse; .A'.fansus B. en Bei nardus A., zns.v. B. Joosten en M. Leger stee Stephanus L., z.v. G.. Krekelberg en C. S. A. Rein ij n. Ondertrouwd: H. J. Oostelijk, 26 j. en P. Tilroe, 19 j.H. Beïrnaert, 23 j. en F. de Jonge, 22 j. L. Verijke, 25 j. en E. C. J. Voois, 22 j. Gehuwd: C. Geschiere, 22 j. en P. J. E. Maar- teuse, 24 j.L. P. de Poorte, 28 j. en J. van Haute, 24 j.C. van der Meulen, 22 j. en W. T. Florusse, 19 j.L. C. van der Weele, 23 j. «n S. Spruit, 23 j.F. van der Linde, 26 j. en K. C. Zweed ijk, 24 j. Overleden: J. van der Steen, 81 j., wed. van J. P. Kousemaker; P. Zweemer, 86 j. wed. v. A. Kloosterman; P. de Waard, 79 j., wed. v. J. van der Meer. WEMELDINGE. Geboren: Marinus J., z. v. M. de Viet en W. M. Schipper. Gehuwd: Th. van de Velde, 33 j. en W. Koo- man, 27 j. WESTKAPELLE. Geboren: Albert W., z.v. S. Pecne en A. Bölkow; Zoetje C., d. v. H. Ver hulst en J. Lievense; Janis M., v. H. Slab ber en J. W. Lous; Jannje P. A., d. v. J. J. Liplijn en A. S. Via. Gehuwd: F. H. Boelhouwers, 22 j. en L. van Vaardigem, 20 j. Overleden: J. Rcielse, 51 j. echtgen. van R. Minderhoud. VRIJDAG 25 APRIL 1952. HILV .RSUM I (402 M.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.7.45 Morgengebed en liturgische ka lender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gr.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.30 Waterstanden9.35 Schoolradio; 10.05 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Klein koor; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen12.33 Sa lonorkest en solist; 12.55 Tulpenralley13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Pianospel13.45 Voor de huisvrouw14.00 Schoolradio; 14.20 Maastrichts stedelijk orkest en soliste; 15.00 Metropole orkest en soliste; 15.40 Gram.; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkc/or; 17.28 Viool en piano; 17x5 Tulpenralley; 18.00 Nieuws; 18.15 Musette- orkest en solisten18.40 Causerie over het lei dei sprobleem in de Katholieke kinderkampen 18.50 Lichte muziek; 19.05 „De medische verzor ging van de Marineman", causerie; 19.15 Rege- ringsuitzending: „Verklaring en toelichting"; 19.35 Gram.; 19.52 Actualiteiten; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.10 Zendtijd door de minister van O. K. en W. ter beschikking gesteld van de V.V.D.: Mr P. J. Oud opent de jaarlijkse alge mene vergadering van de Volkspartij van Vrij heid en Democratie;- 21.05 Promenade orkest, pianoduo en soliste; 21.50 „Om de toekomst van Nederland", klankbeeld. 22.10 Vocaal ensemble; 22.35 Gram.; 22.45 „Ik geloof in ene, heilige, Ka tholieke Kerk", causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Lichte muziek; 23.4524.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.) VARA: 7.00 Nieuws; 7*15 Ochtendgymnastiek7.33 Gram.8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.00 Gram.; VPRO: 10.00 „Thuis", cau serie; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 School radio; 10.50 Orgelspel; 11.00 Voordracht; 11.30 Pianorecital; AVRO: 12.00 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen12.33 Sport en prognose; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Me dedelingen of gram.13.20 Theaterorkest (Inter mezzo: Orgelspel); 14.00 Kookpraatje14.20 ..Aïda" opera (3e en 4e acte) (gr. pl.). (plm. 15.05—15.25 Boekbespreking)VARA: 16.00 Ierse muziek; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Roemeense muziek; 17.20 Muzikale causerie met illustraties; 8.00 Nieuws: 18.15 Felicitaties; 18.45 Denk om de bocht19.00 Kinderkoor; 19.15 PrijzenpraatjeVP RO19.30 ..Op huisbezoek", causerie; 19.50 Be lichten; 20.00 Nieuws: 20.05 Boekbespreking; 20.15 Gram.; 20.30 „Benelux", causerie; 20.40 „Leven >n de aarde"; causerie; VARA: 21.00 Gram.; 21.30 Twintig vragenspel; 21.50 Buitenlands week overzicht 22.05 Theaterorkest, -koor en solisten VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie; 2245 A vond- wijding: VARA: 23.00 Nieuws: 23.15 „Tn Huwelijk »n Gezin", causerie; 23.3024.00 Orgelspel. BRUSSEL (Vlaams 324 M.): 11.45 Gram.; 12.30 Weerberichten: 12.34 O iroe'pbrkest; (Om 12.50 Koersen); 13.00 Nieuws; 13.15 Hammondorgelspel; 14.00 Gram.: 17.00 Nieuws; 17.10 Muziekkroniek 18.10 Godsdienstige muziek en causerie; 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws; 19.30 Actualitei ten 19.50 Radiofeuilleton20.00 Gram.20.15 Sym- -hi nicorkc t en solisten; (Om 20.40 Kunstover- z.icht)22.00 Nieuws; 22.15 Internationale Radio- Universiteit; 22.45 Gram.; 22.55—23.00 Nieuws. VARA-TELEVISIEUITZENDING. 20.15—21.45 1. „Wat is Uw beroep", televisie spel; 2. Koninklijk bezoek aan Amerika; 3. Weer- overzicht; 4. Actualiteiten; Pauze; 5. Gevarieerd Togramma. rein van de overheid. De Kerk heeft alleen het Evangelie te prediken en heeft zich niet te verlagen tot een partij en zich een oordeel aan te mati gen over politieke vraagstukken. Wel heeft de Kerk een boodschap voor het politieke leven en moet zij haar waar schuwende stem laten horen, Indien dat nodig is. Na dit referaat volgde nog een levendige discussie, waaraan velen deelnamen. Onder voorzitterschap van dr P. Staverman te Heinkenszand vergader de Dinsdagmiddag het algemeen be stuur van de Stichting Centrum voor Kraamzorg voor Z.- en N.-Beveland in hotel Centraal te Qoes. In de vacature van zuster Thomas sen, die per I Januari j.l. vertrok wegens verandering van werkkring, werd tot 2e leidster-docente benoemd zuster M. Dieleman, voorheen werk zaam in het ziekenhuis te Terneuzen, die reeds sedert 15 Januari j.l. tijde lijk deze functie waarneemt. De secretaris, de heer A. de Lange, deelde in zijn jaarverslag mede, dat in 1951 556 kraamvrouwen van een kraamverzorgster door het bureau werden voorzien tegen 510 in 1950 met 6733 verzorgingsdagen (in 1950 6231). In verband met het vijfjarig be staan van het Centrum gaf hij een overzicht van het aantal levendgebo renen tot en met 1950 op de Beve- landen en Tholen. In 1947 was dit 2009 en het aantal verzorgingen door het Centrum 236; in 1948 resp. 1807 en 331; in 1949 resp. 1724 en 430; in 1950 resp. 1648 en 510. Ondanks het dalend geboortecijfer steeg elk jaar het aantal verzorgingen door het Centrum. Vervolgens deelde de heer de Lange mede, dat op 31 Dec. 1951 bij het Cen trum werkzaam waren 29 gediplo meerde kraamverzorgsters en 2 leer lingen en dat de nieuwe cursus is be gonnen met 8 leerlingen. Gehoopt wordt, dat binnenkort met de bouw van een nieuw Medisch Centrum kan worden begonnen. Nadat de heer J. Straub te Kloe- tinge een gunstig rapport namens de commissie van onderzoek had uitge bracht, werd de rekening, toegelicht door de penningmeester, de heer J. M. Traas te Kloetinge, vastgesteld met een nadelig saldo van f 1271.52, dat uit de reserve kan worden gedekt, zodat geen bijdrage van de aangesloten Groene Kruisverenigingen behoeft te worden gevraagd. De begroting voor 1952 werd vastgesteld met een eind cijfer van f23780 in ontvang en uit gaaf. De penningmeester werd herkozen. Zuster J. Fuijkschot, districtsver pleegster, vertoonde een Groene Kruisfilm. WIEKEBOL SLAAPT IN. Wiekebol trok de teu gels in en toen het hert gehoorzaam stopte, sprong hij vlug uit zijn slede en liep op zijn huisje toe. De sneeuw knerpte hoorbaar onder zijn voetjes en pein zend keek Wiekebol naar de glinsterende witte vacht, die over de takken van zijn huisje gespreid lag. „Die goeie koning Winter!" mompelde hij glimlachend, terwijl hij zijn huisje binnenstapte. Vlug zocht hij zijn slaapkamertje op, trok zijn schoentjes uit en hing zijn bretellen- broekje netjes over de stoel. Zijn muts legde hij op het nachtkastje en huive rend kroop hij tussen de frisse lakens. Dromerig keek het kaboutertje uit het raam en zag hoog in de lucht.de maan en het sterretje pinkelen. „Kijk eens", fluisterde hij, „het sterretje is op weg naar grootvader Saturnus. Dat lief, lief sterretje!" Wiekebol glimlachte tevreden, toen hij aan haar dacht en zo viel hij in een diepe slaap. Riolering van het Marnixplein te Souburg. Dinsdag is te Souburg aanbesteed het rioleren en het verbeteren der be stratingen van het Marnixplein, over eenkomstig het herbouwplan der ge meente. De inschrijvingen luiden als volgt: Gebr. Geldof, Serooskerke f20400; F. Duinhouwer, Goes f20410; Aannemersbedrijf „Zeeland", Middel burg f22500; M. Wandel, Souburg f22800; Joh. Moerland, St. Annaland f 23900; Fa. Bos en van Doornick, Vlissingen f24445; M. Jongepier, Se rooskerke f25665. Met zand uit de Sardijngeul. De hoofdingenieur van de Rijkswa terstaat te Vlissingen heeft zich bereid verklaard tegeljjk met het zuigen van zand uit de Sardyngeul een proef te nemen met het klappen van zand, zo wel op het badstrand zelf als ten Wes ten van de geïnundeerde Nolledyk. Uiteraard kan geen enkele zekerheid omtrent het resultaat worden gegeven, terwijl van 't ev. resultaat zal afhangen of en In hoeverre deze proef door de Rijkswaterstaat zal worden herhaald. Getracht zal worden de ophoging zo gelijkmatig mogelijk uit te voeren. Dit zal evenwel niet hoger kunnen dan tot 1 m. beneden N.A.P. Daar de gemiddelde tijhoogte tussen hoog en laag water gelijk is aan N.A.P. blijft de ophoging dus 1 m. beneden z.g. halftij en zal dus slechts enkele uren boven de laagwaterstand zichtbaar zijn. Behalve het klappen van zand zul len waarschijnlijk nog maatregelen genomen dienen te worden voor het graven van geulen voor het afvoeren van water uit lage gedeelten enz. Voor het klappen van het zand, dat zal geschieden onder auspiciën van de Rijkswaterstaat door de aannemer, belast met het zuigen van zand uit de Sardijngeul, zal de gemeente een over eenkomst sluiten met de Rijkswater staat. B. en W. stellen de raad voor hier voor f 35000 te voteren, zijnde de glo bale raming, welk bedrag in vijf jaar zal moeten worden afgeschreven. AXEL Ned. Rode Kruis. Het campagne-comité Axel van het Ned. Rode Kruis kwam in vergadering bijeen, waarbij de komende actie werd besproken. Door middel van concerten, filmvertoningen en een stand van het Welfarewerk, alsmede enkele vermakelijkheden, hoopt men een gun stig financieel resultaat te krijgen. 55-jarige echtvereniging. Maandag a.s. hoopt het echtpaar van Britsom—van Remortel zijn 55-jarige echtvereniging te herdenken. Herv. kerkkoor. Het Hervormd kerk koor kwam in jaarvergadering bijeen on der voorzitterschap van de heer W. de Groote. De secretaris, de heer J. v. d. Hout en de penningmeester, de heer A. P. Esselbrugge, memoreerden resp. de deelname aan het concours te Hoek en een bati^ saldo van ƒ84. De directeur, de heer J. Smies, bracht zijn uit. De aftredende bestuursleden, de he ren de Groote en Esselbrugge, werden herkozen. De vereniging telt thans ruim 40 leden. Aan het zangconcours te Bors- sele zal worden deelgenomen en 1 maal per maand zal worden medegewerkt aan een der kerkdiensten. Collecte. De Emmabloemcollecte alhier heeft ƒ266 opgebracht. ARNEMUIDEN Verkoping. Door Notaris B. A. van Verre te Middelburg werd in café „Spoor- zicht" te Arnemuiden in het publiek ver kocht een huis met erf te Arnemuiden aan het Schorretje 24, groot 97 c.a. Koper de heer L. Krijger voor 1800. DOMBURG Onderlinge Hulp. Het ondersteunings fonds „Onderlinge Hulp" hield haar jaar vergadering onder leiding van de voor zitter, de heer W. Brand in de zaal „Wil- helmina". De voorzitter herdacht bij de opening de overleden leden J. Wisse, oud voorzitter en P. Louwerse. Hij sprak voorts zijn teleurstelling uit over het ge ringe bezoek. Er werd in 1951 aan 59 leden met 1720 ziektedagen ƒ3136.42 uit gekeerd. De rekening gaf een nadelig saldo van ƒ582.28 aan. Het kasbezit was op 1 Januari 1952 nog ƒ1378.42. De be stuursleden W. Proost, L. Dourleyn en W. Brand werden herkozen. In de vacature J. Provoost werd voor zien door de benoeming van de heer M. Passenier, die het secretariaat op zich zal nemen. ELLEWOUTSDIJK Groene Kruis en Wijkverpleging. Maandagavond vond in het wijkgebouw de vergadering van het Groene Kruis en de Wijkverpleging plaats. De heer P. Die leman werd als bestuurslid herkozen. Besloten werd, aangezien er een tekort is, de contributie voor Groene Kruis en voor Wijkverpleging beide met 1,te verhogen, zodat deze nu ƒ4.50 per jaar zal bedragen. Ziekenhuisverpleging. Maandagavond werd in het wijkgebouw de jaarvergade ring van de Ver. Ziekenhuisverpleging gehouden. Het aftredende bestuurslid de heer P. Dieleman, werd herkozen. KORTGENE E.H.B.O.-vergadering. De plaatselijke E.H.B.O. te Kortgene kwam in café Ha venzicht in openbare vergadering bijeen. De rekening over 1951 sloot met in ont vang 311,40, in uitgaaf 264,38, alzo een batig slot van ƒ47,02. Tot leden van het bestuur werden herkozen mevrouw P. WellemanJanse, penningmeesteresse en de heer P. G, van den Bosse, voorzitter. Besloten werd begin September a.s. weer een nieuwe curus E.H.B.O. te organise ren. Aan de gemeente zal subsidie wor den gevraagd. Waarschijnlijk zullen acht leden de opleiding volgen voor transport- colonnist bij het Rode Kruis. De ver schillende E.H.B.O.-posten zullen vaneen herkenningsplaat worden voorzien. Tot afgevaardigden naar de districtsvergade ring werden aangewezen de heren J. Quist en A. Hamelink. ST. LAURENS E.H.B.O.-ers slaagden. Maandagavond werden voor het eerst na de heroprich ting der vereniging, weer de E.H.B.O.- examens afgenomen. Na afloop kon de examinator, dokter C. F. Frumau uit Middelburg, meedelen, dat alle cursisten geslaagd waren. De voorzitter, de heer A. C. Schipper, bracht de examinator dank voor de prettige manier waarop hij' de examens had afgenomen, wenste de cursisten en niet het minst de leider van de cursus, dokter Boerwinkel, geluk met het behaalde succes. De heer J. Munter bracht als oudste cursist examinator, do cent en voorzitter dank. De geslaagden zijn de dames P. Abrahamse; J. de Brui ne; N. J. Gideonse; A. Krijger; N. Koole; Mevr. E. MaljaarsLorier; A. Munter; E. J. Sanderse; C. Vader; C. Vogel, en de heren M. Louws; L. Tissink; J. Mesu en J. Munter. (Ingezonden Mededeling advert.) Stedenontmoeting Middelburg— Gent, Naar wij vernemen heeft de Advies commissie voor Sportaangelegenheden te Middelburg besloten om vooraf gaande aan de Vlaamse week, die in Middelburg zal worden gehouden ter gelegenheid van de Oostvlaamse cul turele tentoonstelling, een sportont- moeting te organiseren. Het zal een stedenontmoeting MiddelburgGent worden. In Gent heeft men de uit nodiging om op 17 Mei a.s. naar Mid delburg te komen aangenomen. Zater dagmiddag worden er korfbalwed strijden gespeeld, alsmede voetbal-, tennis- en athletlekwedstrijden. 's Za terdagsavonds vindt in het Schutters hof een gezellige bijeenkomst plaats. „De onvindbare Pimpernel". Voor de C.F.A. draaide Dinsdag- en Woensdagavond de film „De onvind bare Pimpernel", een werk in tech nicolor, vervaardigd naar de bekende boeken van Baronesse Orczy. Het on derwerp leent zich uitstekend voor 'n filmwerk en de vervaardigers hebben de mogelijkheden uitstekend uitge buit. De ongelofelijke ontsnappingen van de Engelse edelman, die tijdens de Franse revolutie velen het leven heeft gered, de intriges, waardoor hij werd omringd, de rol, die de Frans man Chauvelin speelde, de revolution- nalre vernielzucht van het gepeupel, dat alles wordt in een zodanige vorm gegeven, dat de spanning tot het ein de wordt bewaard en opgevoerd. Het duurt even, door een enigszins verwarde opvolging van de scènes, voordat de toeschouwer zich heeft ge oriënteerd, maar misschien is dat juist wel zo bedoeld om de spanning nog te verhogen. De kleuren van de film zijn goed. Er komen prachtige land schapsopnamen in vooren de histo rische kleding komt goed tot haar recht. De viering van St. Jorisdag. Gisteren hebben de padvinders weer St. Jorisdag gevierd. In de morgen uren stonden ze aangetreden op het pleintje bij „Kinderzorg". Nadat de vlag was gehesen, volgde een groot moment, want toen werd bekend ge maakt wat de padvinders hebben ge presteerd in de actie „een heitje voor een karweitje". De totale opbrengst van de actie op de Zeeuwse eilanden bleek f 2500 te bedragen en de prij zen voor de hoogste gemiddelden zijn alle in Middelburg gevallen. De prij zen bestaan uit totemleertjes voor de welpen en insignes voor de vlag van de verkenners en voortrekkers. De gelukkige groepen waren: hoogste gemiddelde per welpenorde de groep van het Leger des Heils, hoogste ge middelde per troep verkenners groep I; hoogste gemiddelde per stam voor trekkers groep 6. De prijzen werden gisteravond uitgereikt. 50-jarig huwelijksfeest. Vrijdag herdenkt het echtpaar L. den EngelsmanAarnoutse de dag, waarop het 50 jaar geleden in- het huwelijk is getreden. Nagekomen raadsvoorstellen. B. en W. van Vlissingen stellen de raad nog voor: de verkoop van en kele percelen grond, het aangaan van een dading met de curator in het fail lissement van de firma van Gooi en Moerland te Rotterdam, waarbij de gemeente door betaling van een be drag van f 7794,92 finale kwijting ver krijgt voor de door deze firma in gediende schadenota, betreffende de uitvoering van werken aan de weg naar het Eiland, het werk Zoutwa- tersloot en het werk aan de sport velden. Voorgelegd wordt een aanbeveling tot benoeming van een lid in de Com missie van Toezicht op het Nijver heidsonderwijs voor meisjes luiden de: 1. Mevr. A. v. VeerenSpreij; 2. Mevr. G. MaasBoersma. Voor het benoemen van een lid in het college van regenten over het burger weeshuis worden aanbevolen: 1. de heer J. Poppe en 2. de heer H. M. Harinck. Verder wordt voorgesteld de vast stelling van de 2e wijziging der be groting van het gemeentelijk grond bedrijf voor 1952. Carrimaré weer vaarklaar. Het op de Schelde te Vlissingen gebouwde Franse m.s. „Carrimaré" heeft Dinsdag ligging genomen op de rede, na een onderhoudsrevisie op de werf en gaat Vlissingen weer ver laten. Brand in een stenen schuurtje, In een stenen schuurtje, staande achter de woning van M. in de Zuid- vlietstraat is gisternacht brand uit gebroken. Omstreeks 2 uur werd de brand ontdekt. De vermoedelijke oor zaak is kortsluiting. De brandweer, die gealarmeerd was, had het brandje spoedig onder de knie. Sint Joris-herdenking. Te Goes kwamen de welpen en ver kenners van de Hertog van Beijeren- groep, de Jacob Valckegroep en het Leger des Heils in alle vroegte bijeen voor het aanhoren van de door de A. D.C. voor verkenners, Hopman van Zee uitgesproken Sint Joris-boodschap. Hierna volgde de uitreiking van de tulpen, die op deze dag door de pad vinders worden gedragen. Des avond» verenigden allen zich rond het kamp vuur, waarbij het traditionele Sint Joris-verhaal werd verteld en de her nieuwing van de belofte plaatsvond. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Poortvliet, G. C. Roo sendaal te Lienden; te Blitterswijk, J. Stoffels, cand. te Bussurn; te Appel scha, W. E. Verdonk, hulppred. te Den Haag. Bedankt voor Huizen, G. M. van Dieren te Ede. Geref. Kerken. Beroepen te Anna Jacobapolder en te Goënga, J. P. Haspels, cand. te Bus- sum; te Twijzel en te Suawoude, P. Popma, cand. te Amsterdam. Te KOOP: KINDERSTOEL, als nieuw 20.kinderbox, al» nieuw 15.en een nieuwe tafel ƒ25.Te bevragen onder no. A 3531 bur. v. d. blad te Goes. a Prima Smijth ZAAIMACHI- NE 1.80 m., compleet in prima staat voor spotprijs en een als nieuwe 810 p.k. benzine motor 475.SMEDERIJ VAN BIEZEN, B 87, Hein kenszand, Tel. 310. GOES. 23 April. Groenten: Kropsla 5—9.50; Bloemkool A 44; idem B 28—33; idem C 19—23; idem stek 12, alles per 100 stuks; Spinazie 10— 24; Witlof 15—23; Prei 8-11; Rabarber 2-9; Uien 2—15, alles per 100 kg. Radijs 13 per 100 bos. MIDDELBURG, 23 April. Aardappe len: Meerlanders 14; Koopman» blau we 1414,40; Fruit: Goudreinette 45 56; Jonathan 43—58; Groenten: Sla 511; Bloemkool A 4076; idem B 33 —51; idem C 10—37; idem D 8—13; Rode kool 18—20; Witlof 14—28; Spi nazie 8—22; Prei 8—15; Rabarber 7 14; Stoofsla 10—16; Andijvie 20—52; Uien 8—23; Radijs 7—20. Heden werden de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd door de heer S. van Soelen te Souburg. Prijs 3677. KAPELLE, 23 April. Exportveiling: Appelen: Jonathan 1.6067,30; idem II 41,90; Verpakt: Jonathan AAA 77; idem AA 76—81; idem A 7279; idem B 69—74. VISMIJN. VEERE, 23 April. 855 kg export garnalen 61; 1798 kg handels-garnalen 50—53; 828 kg schar 16—24; 405 kg bot 18—23; 13 kg tong 1,28—1,51; 94 kg rog 2131. Vette VAARS. H. DINGE- MANSE, Hogelandseweg 9 Grijpskerke. 1500 kg AARDAPPELEN. A 4, Vrouwenpolder. a Tweelingwandelwagentje. Baantje 10, Oostkapelle. m Kleine ARBEIDERS WONING, direct op gebruik bU P. D. LINDENBERGH, tel. 213, Wolphaartsdijk. DRINKWATERBAKKEN van 1000 1., 500 1. en 350 1. en watertank van 750 1. HILLE- BRAND, Nieuwe Oostersestr. 6, Middelburg. Nog in goede staat zijnde 5- tons BANDENWAGEN. JAC. SIMONSE, Eendekotsweg 5, Gapinge. Div. HOUTBEWERKINGS MACHINES, cirkelzaag, vlak- bank, fraismachlnes met elec- tromotoren. J. F. DOMINICUS Oude Vliss. weg 15, Middel- burg, Tel. 3310. TE KOOP GEVRAAGD: ai 2-pers. LEDIKANT met of zonder spiraal, 1- of 2-pers. Engels ledikant en bedden. Brieven onder no. 2616 bur. van dit blad te Middelburg. PERSONEEL: a Flink MEISJE gevraagd v. 8 tot 3 uur. Zondag» vrij. G. KOLE, Kenau Hasselaar straat 47, Vlissingen. DIVERSEN: Kapsalon ALBERT JULIA NUS te Koudekerks wegen» omstandigheden Zaterdag 26 APRIL om 7 uur GESLOTEN. CLOSETPAPIER bij ons in prij» verlaagd 11 Wfiikelletr» 01192—204. Hf J§Éj

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2