VAN HOUTEN'S Amerikaanse invoerbeperkingen zijn funest voor Europa. k Jaarlijks acht preken tegen „tegensprekers van het christelijk geloof". ZEELAND DOOR WATER EN VUUR de <ha<3 naat* (Jw smaak hool :hten Controverse tassen politici en zakenlieden in de V. 5. Regering zal beslissing van het Congres uitlokken. RHEIMIN/É^/ „Novidor", gegarandeerd en beschermd „negen karaats". Japan moet zich bewapenen. Pijnen en klachten - ook nog slapeloze nachten Door steeds kwellende Rhenmaüsche Pijnen... Hei blijft goedkoper!. Een merkwaardig legaat uit 1751. Het honorarium bedroeg 500. marnix d'hontenisse Nederlandse student in Amerika omgekomen. „Stichting Nederlands Nieuw- Guinea blok." Pagina 2 varm plaatsje Wiekebol nog uit en sprak „Ben je niet binnen, dan O.J.O. uders Jeugd lustrum ge- heer Weug. ees Gunther, uit 4 groe- taat, hetgeen triet Zeeland M. Feij, 'n oorts werden namens de eugdraad, ds Herv. Kerke- O.-leden uit schriftelijke het Zeeuws rk. Z. Severijn te [en, J. Arend- Hilversum, oenzeel. J. P. Haspels, :rkum, R. J. rolda, die be en Post, Ter- in voor Horn aar Vries, B. Halfweg, die Melissant, iurich. 'ekela, A. J. lendam; voor te Nijverdal. art. 31 K.O.) urg, H. van •ken. aan te Dord- a.d. Rijn en ais. an Zee, N. de ten. o-Colijnsplaat, e. Totale aanvoer varkens 762. '2.70—2.80; 2.40— 3, 198. 3, binnenlandse gra- 0 kg. franco Rot- Tarwe prijs- kwaliteit zonder j-granen prijs- 35.75Haver 26 vruchten boe- flairw tot 56; ne bonen kalm arts: Bintjes 16; —17Bevelanders arts: Voran 8.50; Libertas 1011; per 100 kg. en irden vastgesteld ie-aardappelen op T VEILINGEN. April. Fruit: Jonathan B/ -12; idem B 4; idem B 23 D 8—18; Wit- -21; Spinazie Prei 12—23; tijkend 815; Kropsla 5—11 0, per 100 stuk»; rarber 5—9; Pret 11 April. Aan vandaag de agevoerd. Ze t en brachten rdbei op. De uit de Zand- 1 kg export- handelsgar- ir 16; 299 kg ,00—1,48, 179 •sorteerde vis 1,07. Dinsdag 22 April 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD peT 151-4 152 152-4 151*4 76 4 76* 109-4 108 142 17 174 42M 444 43* 47H 49* 71 71* 53-4 53* 13'4 13* 43)4 42* 74-4 73* 40 6 6 38 377* 104?4 1044 21H 22 ésy3 654 68 67* 54 544 76* 76 45 45* 19* 194 18* Pagina 3 Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken, aldus wordt te Washing ton vernomen, zal het Engelse protest tegen de protectionistische maatregelen der Ver. Staten onder de aandacht van het Congres brengen. Het departement deelt het Britse standpunt, dat beperking vaan de invoer door wettelijke maatregelen vermindering van de dollarinkomsten der Europese landen en daardoor verzwak king van de West-Europese defensie ten gevolge heeft. gang van onze eigen producenten veroor zaken, dan kan het Amerikaanse volk hiervan niet spoedig genoeg op de hoogte worden gebracht", aldus Strackhein. NIEUW VOORSTEL. Commissies van het Amerikaanse Con gres onderzoeken thans een voorstel van de republikeinse Senator Capehart, dat beoogt de invoer te beperken van goede ren, die uit grondstoffen zijn vervaardigd, welke in de V.S. schaars zijn. Dit voor stel heeft voornamelijk betrekking op ar tikelen, voor de vervaardiging waarvan chroom, nikkel en andere in onvoldoende mate beschikbare grondstoffen worden ge bruikt. Het is de bedoeling van Capehart, dat de invoer van deze goederen tot de helft wordt verminderd. Ingezonden Mededeling (adv.). De regering zal het Engelse protest en het protest, dat Italië op 15 Januari heeft Ingediend, gebruiken als argumenten bij haar pogingen om te voorkomen, dat nieuwe beschermende maatregelen, die met steun van bepaalde belangen in de Ver. Staten in het Congres zijn voorge steld, worden goedgekeurd. Daar de verkiezingen echter voor de deur staan, ziet men in, dat de druk op het Congres van invloedrijke handels- groepen, die beperking van de invoer uit et buitenland verlangen, groter zal zijn dan ooit. In verband daarmede is er te Washington op gewezen, dat het depar tement en andere regeringsautoriteiten het wel eens zijn met het standpunt van Italië en Engeland, dat meer vrijheid in de internationale handel noodzakelijk is, doch dat het Congres in deze het laatste woord heeft. Volgens sommige regeringsfunctiona rissen valt het te betwijfelen, of de re gering het Congres zal kunnen bewegen tot afschaffing van de invoerbeperkingen. BESCHULDIGENDE LANDEN DOEN HET ZELF 1 „Zowel Engeland als Italië zouden ons les kunnen geven in het oprichten van handelsmuren", zo werd verklaard door de heer Strackbein, de voorzitter van de Amerikaanse raad voor buitenlandse handelspolitiek, een organisatie van de werkgevers in de Ver. Staten. „Wjj dagen beide landen uit te bewe gen. dat z\j geen maatregelen zullen ne men om te voorkomen, dat hun binnen landse producenten worden geruïneerd als gevolg van buitenlandse concurrentie. Mochten deze landen In alle ernst Ame rikaanse economische hnlp verwachten en tegelijk verlangen, dat wij door deze hulp te verlenen de economische onder- Lagere minimumprijs voor garnalen? Een groot aantal leden van de Neder landse Vissersbond was Zaterdag in jaar- Vergadering bijeen in „Krasnapolsky" te Amsterdam. Eén der voornaamste punten Van bespreking na het overzicht van de werkzaamheden van de bond, gehouden door de voorzitter, de heer ït. Brands uit Urk, was de minimumprijsregeling voor arnalen, welke is vastgesteld op ƒ0,50 er kg. De directeur van het Bedrijfs chap voor Visserijproducten, drs D. J. Van Dijk, brak een lans voor verlaging van de minimumprijs ter bereiking van betere afzetmogelijkheden, die tengevolge van beperkende import-maatregelen in Frankrijk zeer ongunstig zijn. Verschei- [ene voorstellen kwamen ter vergadering laar voren. Men besloot tot behandeling •an de voorstellen in de onderscheidene afdelingen, waarna het bestuur te zijner tijd in overleg met de commissies zal treden. F' VI Ingezonden Mededeling (adv'. De Oemnapartjj, de grootste Soeda- gese partij, die tegen vereniging van Soedan met Egypte is, heeft besloten zich Uit de nationale vergadering terug te trekken en de samenwerking met de re- [ering te staken, als een verandering -an de status van het land zou worden oegelaten. De nieuw gebouwde Engelse kerk aan de Rivierstraat te Den Haag is Zondag Ingewijd door Rev. John Wand, lord-bis- Ichop van Londen, geassisteerd door dr Ingle, bisschop van Fulham. Deze kerk U in de plaats gekomen van het gebouw, flat m de oorlog is verwoest Een nieuw mengsel voor sieraden. De Federatie Goud en Zilver heeft be sloten een nieuw goudachtig materiaal onder de naam „Novidor" te garanderen en te beschermen. Dit „Novidor" is eigenlijk negen-karaat goud, doch aangezien de waarborgwet het woord „goud voor dit mengsel niet toestaat, kan slechts gesproken worden van „negen-karaats". Op sieraden en voorwerpen van „No vidor" zullen een kwaliteitsmerk en een verantwoordelijkheidsteken worden ge plaatst, zodat het gehalte door de Fede ratie gewaarborgd zal zijn. Men is overgegaan tot het toelaten van dit nieuwe product, omdat verminderde koopkracht en weeldebelasting vraag naar een goedkoper artikel doen ver wachten. In Duitsland is met dergelijk materiaal met aanzienlijk succes geëxpe rimenteerd. Amerikaanse aandrang. Volgens betrouwbare bron, aldus A.F.P., heeft de stafchef van generaal Ridgway, luitenant-generaal Hickey, er bij de Ja panse minister van Buitenlandse Zaken op aangedrongen, dat Japan zich meer inspanningen op militair gebied getroost. Hickey zou duidelijk hebben gemaakt, dat de Japanse leiders het vraagstuk van een Japanse herbewapening niet als een theoretische zaak, doch als een verplich ting voor Japan dienen te bezien. DE „JUTLANDIA" WEER NAAR EUROPA. Het Deense hospitaalschip „Jutlandia", dat in de Koreaanse wateren opereert, zal volgens de plannen negen Juni in Kopenhagen aankomen met gewonden van het Koreaanse strijdtoneel. Onder weg zullen verscheidene havens worden aangedaan. Onder meer zullen Abessij- nen, Turken, Grieken, Fransen en negen Nederlanders aan land worden gezet. Generaal Ridgway heeft met zijn echt genote afscheid van de gewonden geno men. IBIS De Zweedse autoriteiten zijn bezig met het uitwerken van de voorstellen van de minister van Handel inzake een verdere liberalisatie van de invoer. Zweden wenst tot verdere liberalisatie over te gaan, tot vermoedelijk bijna 100 in verband met de voortdurende stijging van het Zweed se tegoed in de Europese Betalings Unie. Ingezonden Mededeling (adv.). Daar brengt Kruschen Salts redding en uitkomst, 'n Wonder, hoe de kleine dagelijkse dosis Kruschen Uw bloed zuiverende organen weer op gang helpt en stimuleert tot de jeugdige krachtige werking, nodig om het bloed zuiver te houden. Dan geen zich op hopende onzuiverheden meer. Want met de hulp van Kruschen voert 't lichaam die af langs natuurlijke weg. Ook voor U is er alle reden Kruschen te nemen zo heilzaam als 't is. Voor Uw organen, voor de zuiverheid van Uw bloed. Kortom voor Uw algeheel welzijn, prettig, behagelijk vrij van pijn. De Zuid-Veluwse Jachtvereniging heeft Zaterdag op de Grebbeberg een jeugd-ruiterwedstrijd georgani seerd, waaraan ook door de Prin sessen Beatrix en Irene werd deel genomen. Op de bovenste foto zien we Prinses Irene met „Atalia" tijdens het springconcours, waarin zij eerste werd. Op de foto hier onder Prinses Beatrix met „Ata lanta" tijdens het springconcours. Prinses Marijke krijgt de lievelings pop van een Amerikaans meisje. Op een officiële plechtigheid te Los Angeles richtte de achtjarige Rita George haar schreden naar Koningin Juliana en bood haar een bouquet bloemen en een pop voor Prinses Marijke aan. De vader van het meisje vertelde de Koningin, dat Rita op het idee was ge komen haar lievelingspop te schenken, toen zij foto's in de kranten had gezien van het koninklijke gezin. De Koningin heeft beloofd de pop te verzorgen en voor Marijke mee naar Ne derland te nemen. (Ingezonden Mededeling adv.) Voor vlijtige handen in het schoonmaakgetij-: Hamea-Gelei Herdenking gevallenen van de Vrije Universiteit. Op 3 Mei a.s. wordt in de Remon strantse kerk te Amsterdam, Keizers gracht, door de Civitasraad van de Vrije Universiteit een openbare bij eenkomst belegd ter herdenking van de gevallenen tijdens de bezetting 19401945 uit de kring der V. U. Tijdens deze bijeenkomst, welke door de Amsterdamse studentenpredikant Ds S. J. Popma zal worden geleid, zullen vanwege de Civitasraad een gedenkplaat ter gedachtenis aan de gevallenen en een gedenkplaat ter gedachtenis aan prof. mr. J. Oranje officieel aan de Vrije Universiteit wor den overgedragen. Ingezonden Mededeling (adv.). n Boterham- belegging die nooit verveelt 1 90 ct. per 250 gram (Van een speciale medewerker). De gebeurtenissen inzake het orgel van Wemeldinge, die in de kerke lijke wereld en daarbuiten overal de aandacht hebben getrokken in de laatste tijd, doen de vraag opkomen, of er soms nog meer schenkingen aan kerken zijn gedaan met vreemde bepalingen. Deze vraag moet bevestigend worden beantwoord. Er zijn in de loop der eeuwen diverse erflaters geweest, die een bedrag in geld of een ander geschenk ter beschikking van de kerk stelden, mits aan de één of andere vreemdsoortige voorwaarde werd voldaan.. voorwaarde verbonden, dat de kerk van Zundert geen electrische verlich ting zou mogen hebbenl Na verschei dene besprekingen is die dwaze voor- Zo kreeg bijvoorbeeld de Hervormde gemeente van Zundert indertijd een orgel cadeau van een zekere familie. Aan dit geschenk was evenwel als 46. Henk liep mopperend weg en De Wilde bracht de op- "ser naar zijn vrouw om de striemen, die als vurige igen over zijn gezicht lagen, te betten. Tegen eind Augustus vertrok de afdeling ruiterij. Met veel kabaal nam de officier afscheid, maakte een buiging Voor de dames en sprak de wens uit, dat hij hen nog «"1 in goecie welstand mocht weerzien. Statig reed hij het erf af op zijn glimmend gewreven rijpaard en bij het uitrijden van het hek salueerde hij nog eenmaal naar de voordeur, waar hij de familie nog aanwezig vermoedde. Hij had te weinig begrip van de situatie om te denken, dat ze hem allang de rug hadden toegekeerd en een zucht van verlit ''ting slaakten bij dit vaarwel. En nu kunnen we tenminste heerlijk onder elkaar e verjaardag van de Koningin vieren op een en dertig Augustus, zei Gerda ,Jlet w.erd de tweede verjaardag, die onze Koningin in verbanning vieren moest. Maar ons volk vergat die dag ntet. De oranjebloemen bloeiden rijkelijk in de voortuin u?e .n y HomeDe goudsbloemen, een veredeld soort bloeiden m ongekende pracht en de afrikaners gloeiden met een gouden oranjegloed in het zonlicht, dat natuurlijk, ook op deze één en dertigste Augustus over dadig over Beveland werd uitgegoten. Gerda had de portretten van de leden van het Vorstelijk nuis van nieuwe oranjestrikken voorzien en achter het raam een vurige bos oranjekleurige gladiolen geplaatst. s Avonds werd, toen de Oranje-radio van Londen het Wilhelmus uitzond, het oude „Troostlied" staande mee gezongen. Toen September in het land kwam, namen Wim en o weer afscheid om naar Rotterdam te gaan. te»,, 7 ™aak me over jou ongerust, jongen, zei De Wilde hij hem de dag voor zijn vertrek eens alleen sprak. Waarom vader? ^eek hem recht in de ogen. De Wilde werd ge- d°?.r de gelijkenis, die de jongen had met zijn Jn g,rote zwarte kuif welfde over zijn hoge voorhoofd en had precies dezelfde slag als de haarlok an zijn moeder, die ook altijd over het voorhoofd hing te J vangt ,op geheimzinnige manier brieven. Kun wL vertellen, wat dat allemaal betekent? Ben je. 8 niet wat jong om al zelfstandig correspondentie te hebben, tenminste geheime correspondentie. Je doet er le moeder en mij verdriet mee. Waarom ben je niet open hartig? Dat ligt toch veel meer in jouw rond karakter? Wim verbleekte. Hoe weet u dat ik brieven krijg, vaderT Ik stel jou vragen, en je moet de rollen niet gaan omkeren, beste jongen. Vader ik kan u geen antwoord geven. Daar was ik al bang voor. Ik vertrouw je voldoende, zodat ik niet vrees dat je je zelf aan slechte dingen over geeft. Maar er is nog iets anders. Ben jij lid van een geheime organisatie? De vraag werd op de man af gesteld. Vader laten we daar alstublieft over zwijgen! De Wilde zag de smekende ogen van zijn jongen op zich gericht. Hij zuchtte. Wat hij vreesde, was hiermee beves tigd. Zijn jongen speelde een gevaarlijk spel. Maak u zich niet ongerust vader, ik ben voorzichtig, er gebeurt geen kwaad. Laat dat maar aan mij over. Wim probeerde luchtig te praten over deze zaak. Zijn vader zag het weL Nog één vraag. Zit Henk er ook in? Neen, vader. Dus jij wel hé? En Theo? Ook niet, vader. Je moet er voor bedanken, als je mij nog enige rust wilt gunnen. Ik kan niet vader, dat is onmogelijk. Praat er verder niet over, met niemand. Hoe weet u het vader? zeg me dat alstublieft! Ik ben je de vorige week na gegaan, toen je buiten het dorp in donker een brief van iemand aanpakte. Dus dat was u! De Wilde merkte, dat Wim opgelucht was. Vader zwijg er over, tegen ieder, ook tegen moeder, wilt u? Ja jongen, als 'tmoet, maar je bent tegen mijn zin in deze levensgevaarlijke beweging gegaan. Je weet hoevelen er al gefusilleerd zijn. Je legt wel een zware last op de schouders van je vader. Vader er gebeurt niets, we zijn heel voorzichtig, heus. God geve, dat er niets gebeurt..,. De WUde zag zijn jongen de volgende dag met een zeer bezwaard hart vertrekken. (Wordt vervolgd waarde in 1948 eindelijk ingetrokken. Er zou op dit gebied meer genoemd kunnen worden. Wij willen echter vol staan met het legaat Senserf te Rot. terdam, dat ongetwijfeld zeer merk waardig is. Het heeft namelijk geen betrekking op de inrichting van kerk gebouwen (al dan niet met een orgel of een bepaalde verlichting), maar op de prediking. Aldus was de zaak. De heer Walter Senserf, ridder, oud-burgemeester der stad Rotterdam en bewindhebber der Oost-Indische Compagnie ter kamer aldaar, liet op 16 October 1751 zijn tes tament maken. Daarin werd de bepa ling opgenomen, dat jaarlijks een „Loon van Eere" ten bedrage van vijf honderd Caroli guldens verstrekt diende te worden aan de „Theologant binnen de stad Rotterdam, die mijn executeurs of uytvoerders van mijn Laatste wil de bequaamste sullen oor- deelen" om acht preken per jaar te gen Atheïsten, Deïsten, Heidenen, Jo den en Mohammedanen of andere te gensprekers van het christelijk geloof te houden in de één of andere „gere formeerde" kerk te Rotterdam. GEEN KETTERS. In het midden van de 18e eeuw werden er te Rotterdam al onkerke- lijken (of beter: ongelovigen) gevon den, die hun opvattingen waarlijk niet voor zichzelf hielden, maar er luide mee te koop liepen. Deze openbare tegensprekers van het christelijk geloof zullen voor en na wel eens slachtoffers hebben ge maakt. Daarover verontrust kwam de vroegere burgervader van de Maas stad tot die vreemde bepaling in zijn testament. Hjj stelde echter nadrukkelijk vast, dat het hem niet te doen was om wat men noemt ketters en sectariërs, doch om de lieden, die zich metter daad lijnrecht tegenover het christe lijk geloof plaatsten. Die moesten uit weldoorwrochte leerredenen horen hoe onjuist hun opvattingen waren! En de predikant, welke deze preken ten beste zou geven, behoorde een ereloon van f 500 te ontvangen. Dit lijkt een flink bedrag: vijfhon derd gulden voor acht preken. En stel lig was het voor die tijd een aardig kapitaaltje. Maar wij moeten toch niet te licht denken over het werk en de studie, welke voor dergelijke preken nodig was. Heer Walter Senserf stierf op 14 Augustus 1752, bijna een jaar dus nadat zijn testament was gemaakt. Zjjn weduwe achtte toen dr Johannes Patjjn de meest geschikte dominé van Rotterdam om de acht preken te hou den. Deze predikant was dan ook de eerste, die het jaarlijks ereloon voor zijn acht preken incasseerde. Hij hield het preken vol tot 1777, In welk jaar hem „wegens lichaamszwakheden" emeritaat werd verleend. Gedurende een kwart eeuw heeft dr Patijn der halve de openbare tegensprekers van hel christelijk geloof jaarlijks een beurt gegeven, waarbij hij toch on mogelijk elk jaar hetzelfde zeggen kon. OPVOLGERS. Na Patijn heeft dr Johannes Habbe- ma „tot groot genoegen van allen" (ook van de tegensprekers?) de be kende acht leerredenen jaar op jaar gehouden. Totdat Habbema „door ver lies van zijne uitmuntende verstands vermogens" voor de kerk onbruikbaar werd en emeritaat kreeg in 1789. Vervolgens was het ds Husley Vier- vant, die het jaarlijkse achttal hield. Hij kreeg er slechts f 250 voor, daar men hoopte, dat dr Habbema zijn verstandelijke vermogens zou terug krijgen; aan de familie van deze laat ste werd de andere helft van het ereloon toegekend. Wij zullen de andere opvolgers van Johannes Patijn niet noemen, maar er wel aan herinneren, dat de uitkering van Walter Senserf tot heden wordt verstrekt en wel door het ministerie van Financiën. Dr J. J. Stam, Hervormd predikant te Rotterdam, heeft deze uitkering jarenlang genoten. In de bezettingstijd handelde hij stellig in de geest van de erflater door te preken tegen het na- tionaal-socialisme en zijn ideologieën. Tegenwoordig is het dr W. S. van Leeuwen, die als predikant bij de Her vormde gemeente van Rotterdam de uitkering ontvangt. Hij viel van 360 meter hoge radiotoren. Een 25-jarige Nederlandse student, G. H. de Villeneuve uit Wassenaar, is te Richmond (Virginia) in de Ver. Staten omgekomen door een val van een 360 meter hoge radiotoren. De jongeman, die met een studiebeurs studeerde aan het „Williams College" te Williamstown in Massachusetts, werd reeds sinds 9 April vermist. Zaterdag is zijn stoffelijk overschot door vissers gevonden. De jongeman was een zoon van Jhr Mr C. H. V. de Villeneuve, oud-lid van de Volksraad van Nederiands- Indië en oud-voorzitter van de Indi sche Ondernemersbond, thans hoofd van de economische afdeling van de Indonesische ambassade te Londen. Zes jaar geleden is een zoon van de familie de Villeneuve in het meer van Lausanne verdronken. Bij notariële acte, verleden te 's-Gra- venhage, hebben verscheidene Neder landse verenigingen en organisaties zich verenigd in de „Stichting Nederlands Nieaw Guinea biok". Tot heden zijn tot dit blok toegetreden: de Nationale Vereniging voor Nederland se Volksplanning in Nieuw-Guinea (N.E.V.I.N.G.i, het Verbond der Laga Landen, de Vereniging Indische Neder landers tN.I.V.j, de Stichting Rijksbe- houd, de Stichting tot Versterking van. het Nederlandse Volksbewustzijn en de Nederlandse Concentratie. Het doei der stichting is het met alle wettige middelen streven naar de ver zekering der handhaving van de onver korte souvereimteit van Nederland over NederlandsNieuw-Guinea, met alle aan de Nederlandse souvereinileit verbonden gevolgen, welker handhaving gezien wordt als een zedelijke plicht jegens de volken van Nederland en Nieuw-Guinea beide. Als voorziuer, plaatsvervangend voor zitter en secretaris-penningmeester treden op prof. dr H. J. Lam, dr W. A. Veen- hoven en mr P. A. Blaauw. België acnt Europese landbouw- unie zeer belangrijk. De Belgische minister van Landbouw, Charles Neger, heeit in de Belgische stad Hoeij verklaard, dat een Euiopese Landbouwunie even belangrijk is voor België als een kolen- en staaiunie. Voor een „groene pool" gelden dezelide argu menten ais voor het plan Schuman. Bel gië kan zich niet isoleren, want een iso lering op landbouwgebied zou gelijk staan met een verstikking. De minister eiste een noge productiviteit van de Bel gische landbouw, die o.a. door de vol ledige Bewegingsvrijheid van de iand- oouwai'beiders, een investeringsprogram ma op grote schaal en de technische scholing van de landbouwers bereikt kan worden. Premieionus voor kleine boeren bedrijven raakt leeg. Voor de premieverlerung voor kleine boerenbedrijven teneinde tot bedrijfsver- betermg te komen, bestaat zoveel vraag, dat de daartoe beschikbare fondsen voor dit jaar uitgeput dreigen te raken. De commissie voor itieine boerenvraag- stukken van de Stichting voor de Land bouw heeft een verzoek aan het Stich tingsbestuur gericht om in overleg met de minister van Landbouw te treden, ten einde een extra bedrag voor de premie verleningen beschikbaar te krijgen. In het Diaconessenhuis te Dordrecht heeft mevrouw G. Bosje uit Alblasser- dam het leven geschonken aan een drie ling. Het waren drie meisjes, Maria Elisabeth (1850 gram), Johanna Mijnt)» (1950 gram) en Gerda Alice (1200 gram). Moeder en kinderen maken het naar omstandigheden goed. Zondagmiddag is op de Nieuwe Maas ter hoogte van de Lloydkade het lijk drijvende gevonden van de 23-jarige ma troos Gustafsson uit Degeberga in Zwe den. Op 17 Maart j.l. is hfj van het toen vertrekkende Zweedse s.s. „Lestris" ge vallen. Tijdens haar bezoek aan Grand Rapids in de staat Michigan ontving Koningin Juliana een ere-graad aan het Calvijn-college te Grand Rapids. Tevens kondigde de president van het college, dr William Spelhof, aan dat een leerstoel aan de academie genoemd zal worden naar Koningin Juliana. Dr William Spelhof, president van het Calvijn-college en Koningin Juliana na de promotie-plechtigheid.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 3