SIR STAFFORD OVERLEDEN CRIPPS De man, die de Britten een straffe economie oplegde Opstand in Amerikaanse gevangenis r Per „bromfiets" de lucht in AMERIKA STERKER DAN OOIT TEVOREN Tweehonderd zes en dertig autos startten in de tulpenrallye k SNIPPER NIEUWS 1 PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Engelands „IJzeren minister van financiën Vijftien schepen gaan vijf Noorse zeehondenjagers zoeken. Politie tracht massale uitbreekpoging te verhinderen OVERVALLEN IN INDONESIË Drie prinsessen bezochten „Keukenhof", Toch gaat het niet alleen om munitie Regen, maar de stemming was bést Nederlandse equipe bij Antwerpen over de kop geslagen Zeeuwse schooldag te Middelburg Uitgave 2 Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. BO, Tal. 2438, bi) geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Djjkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2152 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 22 AFBID 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: (ACQ DE SMIT Medewerkers: Mr W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Thoien; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 5.27 u., onder 19.52 u. Maan op 4.42 u., onder 19.24 u. Hoogwater Woensdag 28 April: Vlissingen: 1.04 u. 1.89 m„ 13.35 u. 2.03 m. Terneuzen: 1.35 u. 2.09 m., 14.02 u. 2.23 m. Wemeldinge: 2.52 u. 1.52 m., 15.19 u. 1.73 m. Zierikzee: 2.34 u. 1.28 m., 15.09 u. 1.48 m. SIR STAFFORD CRIPPS, de vroegere Britse minister van Finan ciën is gisteravond kort na elf uur te Ztirich overleden. Het overlij den werd bekend gemaakt door zijn echtgenote. Sir Stafford Cripps zou Donderdag 63 jaar geworden zijn. De jurist en politicus Sir Stafford Cripps zal in de geschiedenis van Groot- Brlttannië vermeld worden als „De ijzeren minister van Financiën", die het economische leven van het land in de eerste jaren na de tweede wereld oorlog leidde en daarmede zijn gezondheid ruïneerde. Voor het Britse publiek is Cripps de man van de „versobering" geweest, die de loonstop heeft ingevoerd en de Britten een straffe economie oplegde. In 1930 werd Sir Stafford Cripps ad vocaat-generaal in de tweede Labour- regering van Ramsay MacDonald. Het zogenaamde „revolutionnaire" stadium van zijn loopbaan kwam na de val van deze regering in 1931. Zyn menings verschil met de leiders van de Labour- partij bereikte een hoogtepunt in 1939 toen hü wegens zijn voortdurend age ren voor een „volksfront" met inbegrip van de communisten uit de party ge stoten werd. Pas in 1945 werd Cripps weer tot de Labourpartij toegelaten. Bij het uitbreken van de tweede we reldoorlog stelde Sir Stafford zich ter beschikking van de regering. Chur chill zond hem in April 1940 als bij zonder ambassadeur naar Moskou. La ter werd hij achtereenvolgens geheim zegelbewaarder en lid van het oorlogs kabinet en minister van de vliegtuig productie. SIR STAFFORD CRIPPS. In grote trekken is een programma Klaar voor het tweede stadium van het opsporingswerk, dat In de wateren tussen IJsland en Groenland verricht wordt om de vyf reeds drie weken vermiste Noorse zeehondenjagers met in totaal 79 man aan boord terug te vinden. Men wil een gebied van zeshonderd duizend vierkante kilometer zo grondig mogelijk onderzoeken. De twee korvetten van de Noorse marine, die ook thans al meezoeken, zullen de ijsvrije wateren voor hun rekening nemen, dat wil in de practijk zeggen: de hele tussen IJsland en Groenland gelegen Denemarkenstraat. iwee zeehondenjagers zullen naar het desbetreffende gebied gezonden worden om m het drijfijs te zoeken. Eén van deze schepen ligt in Tromsoe in Noor- iÏS?Gv. iaar ei,1, kan Dor*derdag vertrek ken. Verder zullen de elf Noorse schepen, die nu bij New Foundland vissen, door de Denemarkenstraat Zuidwaarts varen en j, ?"lden, van het drijfijs en van r>o i F gelegen wateren verkennen. De leider van dit onderzoek is Birger Jiasmussen van Noorse directoraat voor de Visserij, die Woensdag per vliegtuig van Kopenhagen naar IJsland zal ver trekken. Heeft men voor midden Mei niets ge vonden, dan zal het georganiseerd zoeken worden gestaakt. AUSTRALIË VERHOOGT LANDBOUWPRODUCTIE. De Australische regering heeft een vijfjarenprogramma aangekondigd, dat beoogt de landbouwproductie te verho gen en daardoor de inkomsten uit hoofde van de uitvoer met 80 millioen pond ster- Bug per jaar te doen stijgen. Het is de bedoeling, dat Australië o.a. minder ta bak, katoen en lijnzaad zal behoeven in te voeren. De vleesproductie zal met INVLOED OP DE ECONOMIE. In 1945, nadat de arbeiderspartij aan de macht was gekomen, begon Sir Stafford invloed uit te oefenen op de Britse economie. Premier Attlee be noemde hem tot minister van Handel. Vervolgens werd Cripps in 1947 minis ter van Economische Zaken en tenslot te, na het aftreden van Hugh Dalton, ook minister van Financiën. Hy begaf zich in September 1949 naar Washing ton voor financiële besprekingen en kondigde bij zijn terugkeer de deva luatie van het Pond Sterling aan een verklaring, die opschudding ver wekte na herhaalde categorische te genspraken. In 1949 en 1950 ging Cripps verschei dene malen naar Zwitserland voor 'n geneeskundige behandeling en een rustkuur. Tenslotte werd in October 1950 zijn aftreden als minister bekend gemaakt. Dokters te Ziirich hadden 'n tuberculeuze infectie van het rugge- merg geconstateerd. Een Zwitserse professor verklaarde in April 1951 dat Sir Stafford leed aan een „zeldzame en gevaarlijke ziekte". In September van hetzelfde jaar verklaarden zijn artsen hem volkomen genezen waarop Cripps de volgende maand naar Engeland terugkeerde. Hij zette daar zijn rustkuur voort. In het begin van dit jaar werd bekend ge maakt, dat Cripps voor een medische controle naar Zwitserland was gevlo gen. Enige dagen later deelde me vrouw Cripps in Zürich mede, dat de ziekte van haar echtgenoot terugge keerd was. Sir Stafford was principieel geheel onthouder en vegetariër uit gezond heidsoverwegingen. In de eerste we reldoorlog werkte hij 'n jaar in Frank rijk bij het Rode Kruis. Er openbaarde zich toen bij hem een maagkwaal, waardoor hij tenslotte gedwongen werd een Spartaans dieet te volgen. Sir Stafford was een van Engelands bekendste advocaten. Men heeft zijn inkomen eens geschat op 30.000 Pond per jaar, dat wil zeggen voordat hij in het parlementaire leven op de voor grond begon te treden. Cripps werd beschouwd als de grootste intellectuele figuur in de Labourpartij. Ruim duizend opstandige gevangenen, onder wie enkele van Amerika's gevaarlijkste misdadigers, hebben gisteren een groot gedeelte van de staats gevangenis van Jackson (Michigan) in bezit genomen en voorraden in brand gestoken. Zij hebben, behalve de vier bewakers die zij sedert Zondag als gijzelaars vasthouden, Maandag nog zes bewakers gevangen genomen. Staatspolitie, die ijlings de gevange nis heeft omsingeld, vuurde waarschu wingsschoten over de hoofden van de gevangenen heen, die volgens berich ten bewakers van een ploeg werkende gevangenen op het gevangenisterrein bedreigden. De opstandelingen plunderden het gevangenis-theater en paradeerden met de muziekinstrumenten over het ter rein. Het grootste deel van de staatspolitie van Michigan heeft opdracht gekregen zich naar de gevangenis te begeven een van de grootste ter wereld met 6481 gevangenen om een massale uitval te verhinderen. Vijf en twintig met machine-pistolen en traangas- bommen uitgeruste politiemannen heb ben reeds posten betrokken op het dak van de gevangenis en op de muren. De gevangenen, die geleid worden door een beruchte inbreker, hebben gedreigd tegenmaatregelen te zullen Nieuwe kolenindustrie in Zuid-West-Engeland. Gisteren is een begin gemaakt met het graven- van een nieuwe steenkoolgroeve te Harry Stoke bij Bristol. Dit is de eer ste stap tot oprichting van een nieuwe grote kolenindustrie in Zuid-West-Enge- land. Men schat, dat men in deze groeve 2.250.000 ton steenkool zal kunnen win nen. Er zullen in dit gebied nog meer groeven komen en op de duur ook een ondergrondse mijn, waarin de kolenwin- ning op grote schaal ter hand genomen zal worden. PARIJSE KRANTEN VERKOPERS STAKEN. Ruim drie duizend Parijse krantenver kopers zijn Maandag in staking gegaan uit protest tegen een besluit van de re gering hun winstmarge van 25 op 20 te brengen. Ruim achtduizend krantenverkopers in de provincie volgden hun voorbeeld. Al leen aan sommige stations waren Parijse avondbladen te verkrijgen. r r i i i A 230.000 ton per jaar worden verhoogd. Met 18 tegen 61 stemmen heeft de Zuid-Afrikaanse volksraad Maandag de eis van de oppositie verworpen, vol gens welke de regering het ongeldig verkiaren van de wet op da afzonder- iyke vertegenwoordiging van de kleur lingen door het opperste gerechtshof diende te aanvaarden. De Groningse politie heeft het de laatste dagen niet gemakkelijk. Eén of meer vandalen opereren met glassnij ders in de binnenstad waar ze tal van winkelruiten hebben vernield. Meer dan honderd winkeliers zijn gedu peerd. Niet minder dan 500 zang verenigingen en 500 muziekcorpsen waren door het gemeentebestuur van De Rijp uitgenodigd om deel te nemen aan een deze zomer te houden con cours. Het feest gaat niet door, want slechts drie muziekcorpsen en vier zangkoren voelden er wat voor om naar „De Rijp te gaan. Koningin Eli zabeth van Engeland heeft haar echt genoot, de Hertog van Edinburgh, de .Orde van de Distel" verleend. Deze orde is, naar men gelooft, in de 15e eeuw ingesteld. De Britse minister van Defensie, Lord Alexander, zal binnenkort met zijn Franse ambtge noot, Pleven, een onderhoud voeren over de vraag, hoe de Britse strijd krachten op het vasteland bij de Euro pese verdedigingsgemeenschap kunnen' worden ingeschakeld. In 1951 zijn in de Ver. Staten dagelijks 5157 zware misdaden begaan. De meeste gearres teerden waren personen beneden de 23 jaar. nemen tegen de gijzelaars, als op hen' geschoten zou worden. De politie heeft bevel gekregen „tot nader order niet te schieten". Nader wordt gemeld, dat een gevan gene bij het afvuren van het salvo is gedood. Twee werden gewond. Een po litieman is gewond door een knuppel, die naar hem geworpen werd. URKERS KREGEN VERBLIJFSVERGUNNING. De positie van de Urkers vissers, die in Argentinië verblijven, is thans enigszins beter geworden. De burge meester van Urk heeft gistermiddag 'n telegram uit Argentinië ontvangen van een der daar vertoevende Urkers. Deze deelt mede dat hen een verblijfsver gunning is verleend. De minister van Sociale Zaken van Argentinië heeft persoonlijk zijn bemiddeling hiertoe verleend. Redevoeringen van Koningin Juliana worden uitgegeven. De redevoeringen en toespraken, die H.M. de Koningin heeft uitgesproken tijdens het officiële bezoek van het ko ninklijk paar aan de Ver. Staten, zullen worden gebundeld en uitgegeven. Op 3 Mei a.s. zal het boekwerk (bij „De We reldbibliotheek") uitkomen. De opbrengst dezer uitgaven is bestemd voor de slachtoffers van het verzet en zal daartoe ter beschikking worden ge steld van de Stichting 19401945. Aan H.M. zal waarschijnlijk op 30 April een luxe gebonden exemplaar van dit werk worden aangegeven. Ternauwernood aan de dood ontsnapt. De 32-jarige administrateur van de thee-onderneming Bukanegara in het Lembangse, de heer F. Dozen, is ter nauwernood aan de dood ontsnapt, toen hij met zijn jeep in een hinder laag reed. Plotseling werd van twee zijden het vuur op de >wagen geopend, waarop de chauffeur de jeep tot staan bracht. Onmiddellijk sprongen enkele gewapende bandieten op de weg, doch de administrateur wist nog uit de auto te komen en vluchtte de bossen in. Enkele van de bandieten zetten een achtervolging in en losten een aantal revolverschoten op de heer Dozen, Geen van deze schoten troffen echter doel. De administrateur slaagde er in zijn vervolgers kwijt te raken en een militaire post te waarschuwen. Terug gekeerd op de plaats van de overval, trof men de jeep aan met kapotge schoten banden en een brandende ben zinetank. De chauffeur hing bewuste loos over het. stuur. De man bleek met de kolf van een revolver een klap ach ter het oor te hebben ontvangen. De prinsessen Beatrix, Irene en Mar griet hebben gisteren onverwacht een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „Keukenhof" te Lisse. Zij waren verge zeld van enkele vriendinnetjes en vier hofdames. De burgemeester van Lisse, mr Th. de Graaf, de voorzitter van „Keu kenhof", de heer T. M. H. van Waveren en de voorzitter van de terreincommissie, de heer A. M. Belle met zijn echtgenote, hebben de Prinsesjes rondgeleid over de tentoonstelling. Zeer toevallig ontmoetten zij ook de valkenier met een levende valk op zijn arm, die Woensdagmiddag in de hofstoet van Jacoba van Beieren zal meerijden. De Prinsesjes hebben mee gedaan aan de z.g. tuintjes-wedstrijd, waarin het publiek beslist welke tuintjes de mooiste zijn. Zij hebben de kaarten hiervoor ingevuld en in de bussen ge deponeerd. Na de rondgang werd hun een verversing in het restaurant aange boden en kregen zij kransjes van nar cissen en tulpen, die op het hoofd kunnen worden gedragen en direct gepast wer den. Om één uur vertrokken zij weer in de hofauto's, die intussen met grote slingers waren versierd. Pleegde notarisklerk verduistering? Op verzoek van de commissaris van politie te Kampen is in Zwolle de no tarisklerk K. P. aangehouden en naar Kampen overgebracht. De gearres teerde, die werkzaam was bij een be kend Kamper notaris, wordt er van verdacht een bedrag groter dan 10.000 gulden van het privé-vermogen van zijn werkgever te hebben verduisterd. DE OPVOLGING VAN EISENHOWER. De raad van de Noord-Atlantische verdragsorganisatie komt Maandag te Parijs bijeen om de kwestie van de op volging van generaal Eisenhower te bespreken. De afscheidsbezoeken van generaal Eisenhower aan 's-Gravenhage, Ko penhagen en Oslo zijn wegens de ge- zondsheidstoestand tot een nader te bepalen datum in Mei uitgesteld. Jongste Sowjet-nota deze week in discussie. In het midden van deze week zullen in Londen driemogendheden bespre kingen beginnen over de jongste Sow- jet-nota over Duitsland. Canadese wapens voor Nederland, Het Canadese ministerie van Defen sie heeft bekend gemaakt, dat Canada deze maand, op grond van het plan van de N.A.V.O. voor wederzijdse steun, wapens zal zenden aan Frank rijk, Italië en Nederland. De versche ping van het materieel zal eind April geschieden uit Montreal met bestem ming Cherbourg, Napels en Rotterdam. Nederland ontvangt 35 Vickers machi negeweren met reserve-onderdelen. De inwoners van San Francisco zijn misschien als grootstedelingen heel wat gewoon, maar ze keken er toch van op, toen Prins Bernhard laatst midden in de stad gemoedereerd plaats nam in de (open) helicopter met straal aandrijving. Samen met de president van de Hiller Helicopter Co., de heer Stanley Hiller, vloog hij naar de nabijgelegen luchthaven. De Prins bestuurde het toestelletje zelf. Het ziet er zo uit als een bromfiets-in-de-lucht. Generaal Bradley: De militaire positie van de Verenigde Staten is „vele malen beter", dan zij een jaar geleden was, zo heeft generaal Bradley, voorzitter van de com missie van Amerikaanse stafchefs op een bijeenkomst in Missouri verklaard. In de eerste drie maanden van 1952 zijn in Amerika 50 procent meer zware bommenwerpers afgeleverd, dan in de eerste drie maanden van 1951 werden vervaardigd en dit voorjaar was de productie van een van Amerika's be langrijkste typen jachtvliegtuigen vier maal zo groot als in de herfst van het vorige jaar. „De Amerikaanse Marine heeft hon derden opgelegde schepen weer in dienst genomen én er wordt volgens een grondig scheepsbouwprogramma gebouwd. Het is niet langer een ge heim, dat de marine de kiel heeft ge legd voor haar eerste door atoomkracht gedreven duikboot". Bradley zei, dat Amerika in Januari 1952 zes maal zoveel munitie, in dollar waarde, afleverde als een jaar tevoren werd geproduceerd. „Ons algemeen programma voor atomische productig verkeert in uitstekende staat. Ook op Kloosterzusters in concentratie kampen. Volgens Vaticaanse kringen zijn in Tsjecho-Slowakije 15.000 katholieke kloosterzusters uit haar kloosters ver dreven. De meesten van haar zijn in concentratiekampen ondergebracht en velen der anderen zijn te werk gesteld in ziekenhuizen (wegens 't tekort aan verpleegsters) of in fabrieken, aldus deze kringen. Alle kloosterzusters zijn verplicht cursussen in de communistische leer te volgen en pogingen worden gedaan om de zusters haar gelofte van kuisheid te doen breken, aldus de Vaticaanse kringen. SLACHTOFFERS VAN MOND- EN KLAUWZEER. Tengevolge van het mond- en klauw zeer zijn in de week van 6 tot 13 April 11 runderen, 44 kalveren, 50 biggen, 3 varkens en 46 schapen gestorven. DE TULPENRALLYE is gestart! Er sijpelde gisteren maar een druilerig regentje door het jonge groen van de hoge bomen aan de Lange Vijverberg te Den Haag, waar voor het gebouw van de K.N.A.C. precies om 12 minuten over half vier het startsein werd gegeven aan de Citroen van de Neder landse equipe Hamel—Sollart Bijl, de eerste wagen van de 140 die de resi dentie als startplaats hadden gekozen. Na twee weken Rivièra-weertje, juist nu, op de dag van de start voor deze sterrit van ruim 3000 km, regen, maar geloof niet, dat het enthousiasme van de deelnemers er ook maar een graadje door verwaterde. Zo iets is bij de ware automobilist niet mogelijk. Zelfs de rijders in open sportwagens namen met een genoegelijke grijns hun contröleboekje in ontvangst. Ook het publiek was niet thuis ge bleven want vooral voor de liefheb bers was er heel wat te bekijken. Naast de „gewone" wagens zag men bijvoor beeld de Allard van de Engelsen Im- hof en Baxter waarin een 51/4 liter Cadillacmotor was ingebouwd en die nu zo weinig ruimte voor de inzitten den overliet, dat ze gedwongen zijn de hele tocht zo'n beetje met de kin op de knieën te rijden. „Never mind En niet te vergeten de glanzend zwarte Lago van onze landgenoten Reichmann en Huurman, die vertrok met het geluid van een straaljager. Grote belangstelling ging ook uit naar de Chevrolet van de equipe Van der Meer, Hulst en Voskamp, die ge heel in de Nederlandse kleuren rood, wit en blauw was gelakt, terwijl de in zittenden gekleed waren in rood-wit- blauwe shirts met op het hoofd een sportpet in dezelfde kleuren. Zo startten minuut na minuut de auto's en autootjes van de Nederland se, Engelse, Franse, Belgische, ja zelfs van Zweedse deelnemers; de een met een wagen, zo op het oog in staat in één ruk de aardbol rond te rijden, de ander met (ongetwijfeld ook alleen maar op het zicht) een vehikel, waar van men straks de mededeling zou ver wachten „opgegeven wegens defect aan een der ritssluitingen...." Het eerste traject voerde naar het Noorden, waar het via de afsluitdijk, Groningen en Hengelo op Brussel af ging, vanwaar de gezamenlijke route met een grote lus door centraal en Zuid-Frankryk naar Noordwijk aan Zee voert. Eén wagen over de kop. Gisteravond laat bereikte ons de volgende stand van de rallye: Van Londen waren gestart 23 equipes, van Bern 3, van Parijs 7, van Mün- chen 6, van Flensburg 29, van Düs- seldorf 8, van Brussel 20 en van Den Haag 140, intotaal 236 teams. Negentien van de 20 equipes, die te Brussel waren gestart en naar het Noorden vertrokken, waren te Den Haag op tijd binnen. De Nederlandse equipe J. Barbou van Roosteren en F. Crewe Jones met Simca, ook te Brussel gestart, is bij Boom in de omgeving van Antwerpen over de kop geslagen. De inzittenden kwamen met de schrik vrij, maar de auto was zo beschadigd, dat ze het hebben moeten opgeven. In Groningen liep het niet zo best omdat de politie, die zich bij derge- ke doortochten al meer critiek op de hals heeft gehaald, zich minder goed van haar taak kweet. Uit Flensburg arriveerde vannacht in Hengelo als eerste Nederlandse equipe de Lancia van dr A. A. M. We- terings en echtgenote. Zij kwamen uit Flensburg. atomisch gebied zijn wy krachtig". „Het is deze kracht, die geallieerden aantrekt en die de vijand stof tot na denken zal geven". „Munitie alleen is geen afdoend bq- wens voor een verbeterde toestand. Doch als onze groeiende verdediging?- kracht van toepassing is op het vraag stuk van ondersteuning der vrije we reld bij haar strijd om communistische agressie af te schrikken, dan moeter) we offers brengen om te bereiken wat wij wensen zonder de gevechten, dfè wij vrezen", aldus generaal Bradley. Op Vrijdag 16 Mei a.s. zal in het Schuttershof te Middelburg de tradi tionele Zeeuwse Schooldag weer wot- den gehouden met daaraan verbonden een grote tentoonstelling van alle soor ten van leermiddelen. De organisatie van deze Schooldag is in handen van het 9e District vah de Schoolraad en zal onder leiding staan van de heer P. Dekker te Eind hoven. Om 9 uur zal de heer A. A. Leen- houts, inspecteur van het L.O. in de inspectie Middelburg, de tentoonstel ling openen. Een uur later begint de morgenver- gadering. Aan de beurt van aftreden is de heer H. C. van Donk te Goes, die herkiesbaar is, terwijl ds P. J. F. van Voorst Vader te Middelburg zich niet herkiesbaar stelt. In zijn plaats heeft het bestuur candidaat gesteld de heer R. Batten, voorzitter der Chr. Kweekschool voor Zeeland. De heer J. Wedzinga, hoofd C.V.O.- school te Amsterdam, houdt des mor gens een lezing over het onderwerp: „Bestuur en personeel in de zich ver nieuwende school". Des middags zal prof. dr L. W. G. Scholten te Utrecht refereren over het onderwerp: „De christelijke school als nationale school". De stellingen van beide sprekers zijn de adspirant-deel- nemers toegezonden. Het bestuur ver wacht op deze dag het voltallige per soneel van alle Zeeuwse christelijke scholen vanaf de bewaarscholen tot 't lyceum, alsmede de bestuursleden. Motorrijder reed wandelaar aan. Vermoedelijk verblind door het licht van een tegenligger reed de motorrij der A. Breure uit Wissekerke op de weg KortgeneWissekerke Zondag avond omstreeks tien uur de wande laar, de heer C. J. de Fouw aan. De heer De Fouw werd enige meters door het motorrijwiel meegesleurd, waarna de berijder tegen de grond smakte. De chauffeur van de tegenligger bleek dr Janse uit Kortgene te zijn, zodat onmiddellijk medische hulp kon worden geboden. De heer Breure werd met een zware en de heer De Fouw met een lichte hersenschudding naar zijn woning vervoerd. Strijd tegen de kevers in de Sloepolder hervat. Bij gunstig weer, d.w.z. geen regen en niet al te harde wind, zou vanmor gen om half tien de strijd tegen de ke vers in de Sloepolder worden hervat. Om half negen vanmorgen zou het vliegtuig landen op het klaverveld tus sen Lewedorp en Wolphaartsdijk. Het terrein is door de Rijksluchtvaart dienst voor 't doel geschikt bevonden. DE BILT ZEGT Enkele buien. Half tot zwaar bewolkt met enkele buien. Matige tot vrij krachtige Zuid westelijke wind en over het algemeen iets lagere middagtemperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1