|ONG ZEELAND VIERDE HET FEEST VAN CHRISTUS' OVERWINNING "fc^L i Uit Zeelands Steden Harmonie in Uw huis LOUWERSE DE PRIESTER MIDDELBURG Samenkomsten in Middelburg, Bergen op Zoom, Goes en Kapelle-Biezelinge BAAYENS UW OPTICIEN Een juichend lied in de lentetijd De C.J.M.V.-CJ.V.F. toogdag te Middelburg Gereformeerde jeugd in Bergen op Zoom bijeen fj -bed is ook voor U ideaal! Vrijgemaakte jongeren vergaderden in Goes Ghr, Gereformeerde jeugd fe Biezelinge bijeen 7 holen. WAT EEN LEUK GROEPJE! Jleertiesl «le iJcalc Jckulcer Dinsdag 15 April 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De Tweede Paasdag van het jaar 1952, waarop de lente in volle, parelende pracht de aarde en de mens de verwachting van het nieuwe, uitbrekende en uitbundige leven toefluisterde, is Zeelands jeugd opge gaan om in een juichend lied haar jonge geloof te belijden in de op gestane Heer van de wereld, Die dit alles zo schoon maakte op Zijn tijd. Zij gaf zich rekenschap van het werk, dat Hij deed en doet voor Zijn kerk en zij dankte voor de vrijheid, ook van Hem een onwaar deerbare gift. Met treinen, autobussen, op de fiets en te voet kwamen de jongeren naar de plaatsen, waar de samenkomsten werden gehouden. In de ker ken en zalen klonken enthousiast de liederen, die de overwinning over dood en graf van de grote Vredevorst bezongen. En in de redevoe ringen, die de jeugd aanhoorde, klonk de boodschap van de nieuwe moed, de nieuwe kracht, het nieuwe begin, van de vernieuwing van het gelaat des aardrijks door de Geest van de Heer, Die de jonge men sen bezielde en hen ook hier gebracht had, terwijl toch duin en strand, bos en dijk, mèèr lokten dan ooit. De C.J.M.V. en de C.J.V.F. hielden in Middelburg de toogdag, de Gerefor meerde jeugd was in Bergen op Zoom, de Gereformeerde jongeren (vrijge maakt) kwamen in Goes bijeen en de Christelijk Gereformeerde jeugd ver gaderde in Biezelinge. Men kan in velerlei opzicht spreken van een historische Bondsdag, die gis teren in Middelburg werd gehouden. Het was de eerste maal, dat de Chr. Jonge Vrouwen Federatie samen met het Chr. Jongemannen Verbond een provinciale toogdag organiseerde, waaraan 1400 jongeren uit alle delen van Zeeland deelnamen. Het was ook de eerste maal, dat de al vele jaren door weersomstandigheden onmogelijk geworden mars met slotsamenkomst in de openlucht konden worden ge houden. Het woord van de vice-presi- dente der C.J.V.F., mevr. den Hollan der, op de Markt gesproken, hield een belofte in, toen zij de jongeren toe riep: „Tot het volgend jaar". Ket is een goede Bondsdag gewor den, ook al kleefden er aan de orga nisatie nogal wat fouten en al zal het programma voor een dergelijk# groot- Sa toogdag een volgend maal er enigs zins anders moeten uitzien. De dag begon met een wijdingsdienst o.l.v. ds J. van Winterswijk, Ned. Herv. predikant te Grijpskerke, die sprak over Hebr. 12 1 en 2. Vervolgens heette de heer C. Leu- nis, voorzitter van de prov. commissie van het C.J.M.V., de honderden Iongeren welkom. Voorts kon hij ver- velkomen de wnd. Commissaris der koningin, de heer C. Philipse, de bur- Ëemeester van Middelburg, mr. dr. N. lolkestein, de wethouder van onder wijs, de heer J. W. Kögeler, de adj. directeur van de Stichting Zeeland, mr. J. Hornstra, en enkele vertegen woordigers van kerkelijke organisa ties. Op voorstel van de heer Leunis werd een telegram met de beste wensen ge zonnen aan de heer J. C. Gordeau, de dis.r.ctssecretaris der C.J.M.V., die mo menteel een studiereis maakt door de Ver. Staten. De tijdens da morgenbijeenkomst gehouden collecte voor de ziekendienst bracht 457,27 op. ONTSPANNING. Det morgenprogramma was verder aan de ontspanning gewijd. De Chr. Mandolinevereniging „Con Amore" uit Vlissingen concerteerde op zeer ver dienstelijke wijze, mej. W. A. ten Kate, landeiijk secretaresse van de C.J.V.F., liet de aanwezigen zingen, dat het een lust was en de heer J. L. Hamelink bracht de ernstige noot in het pro- .gramraa door enige verzen te decla meren. Mieke de Boer en de heer P. G. Vermaire zorgden verder voor de afwisseling door iets over het werk van C.J.V.F. en C.J.M.V. te vertellen. Het was een machtig" gezicht, toen in de middagbijeenkomst na de openings ceremonie, waarbij het werk van de- Wereldbond onder de aandacht werd gebracht, de honderden de Bondsliede ren van de beide organisaties zongen. „OPEN DIE DEUR". Met de grote deuren van de veiling- hal open wegens de warmte wist mevr. den HollanderDalebout uit Haam stede de jongeren te boeien met haar onderwerp: „Gooi open die deur". Zij herinnerde aan hetgeen de voor ouders hebben gepresteerd om de bei de organisaties op te richten, de trouw, de liefde en toewijding, die zij aan de dag legden, en die wij zo dikwijls mis sen. Zij riep de jongeren op tot trouw en getuigen in deze wereld. Niet de deuren te sluiten en zichzelf met de vereniging op te sluiten, doch getuigen naar buiten van Hem, Die met Pasen is verrezen, zo besloot zij. SLOTSAMENKOMST. iia een mars vanaf de veiling door een deel van Middelburg naar de Markt, waarbij de pijpercorpsen „Ni- coleen" uit Kamperland en „Juliana" uit Middelburg medewerking verleen den, verzamelden zich de jongeren met hun vlaggen op de Markt, waar hon derden belangstellenden mede de slot samenkomst bijwoonden. De pijper- Ds DON HAD EEN ONGEVAL. Zondagmiddag" is de Middelburgse Ilerv. predikant, ds F. Don, toen hij in gezelschap van zijn vrouw naar Ar- nemuiden reed, waar hij een belijde- nisdienst zou leiden, op de Kanaalweg te Middelburg geslipt. Ds Don viel van zijn bromfiets en kwam ongelukkig terecht. Zijn gezicht bloedde en hoewel aanvankelijk naar zijn mening de opgelopen pijn in de schouder meeviel, bleek bij onderzoek in het ziekenhuis, dat de predikant zijn bovenarm had gebroken. Ds Don wordt in het ziekenhuis te Middelburg verpleegd. De dienst in Arnemuiden kon geen doorgang vinden. corpsen bliezen een taptoe, waarna mevr. den Hollander alle medewerkers bedankte. Ds J. Schellevis, Ned. Herv. pred. te Biezelinge, sprak een slotwoord, waarin hij de jongeren opnieuw opriep om niet alleen op een toogdag te ge tuigen, maar ook op alle andere dagen temidden van het dagelijks werk. Met dit pakkend slotwoord aan het einde van deze bijzonder geslaagde dag gingen de honderden weer uiteen. De burgemeester maakte ook de slotbij eenkomst mee. In Bergen op Zoom hebben de Ge reformeerde jongeren gisteren hun sa menkomsten gehouden. De afd. Zee land van de Gereformeerde Jongelings- bond hield daar haar 57e jaarvergade ring, welke des middags door ongeveer 800 jongens en meisjes, die de grote Ned. Herv. kerk aan de Markt, bijna geheel vulden, werd bezocht. Daar heeft dr. J. Schouten, voorzitter van het Centraal Comité van A.R. Kies verenigingen, een rede gehouden over het onderwerp „Onze roeping". Ds K. Feenstra te Klungert sprak een opwekkend woord onder de titel: „Van jeugd en moed en kracht". Des morgens werd, ook onder voorzitter schap van de heer Jacq. de Smit, in het lokaal van de Geref. kerk, de huis houdelijke vergadering gehouden. Dr Schouten gaf in zijn rede aller eerst een analyse van het Bijbelse roepingsbegrip: God roept de mens door Zijn werken, Woord en Geest tot Zijn dienst. Hoewel de mens door de zonde een slaaf werd, bleef de godde lijke eis onverkort. God zélf echter heeft de weg tot herstel getoond en Christus heeft het mogelijk gemaakt, dat wij Gods roepstem weer kunnen volgen. De inhoud der roeping is: God dienen overal, waar hij ons plaatst en Christus belijden als de Verlosser van de zondaar en van de schepping. Hem is alle macht gegeven in hemel en op aarde. Alle dictatoren roept hij ten slotte een halt toe. Wie 't koningschap van Jezus Chris tus, zonder enige beperking, belijdt, beseft, welk een macht er optreedt in de verwereldlijking van het leven. De christen staat daar niet buiten: elke dag werkt het l.waad in zijn eigen le ven, want hij wil dat leven zélf een bestemming geven en het inrichten mogen wij nooit vergeten, dat in een ander land de historische ontwikke ling geheel anders is en tenslotte mo- ■gen wij niet alleen maar betreuren, dat het christendom niet overal het leven zodanig heeft beïnvloed, dat christelijke organisaties konden ont staan, maar zullen wij alle middelen moeten aangrijpen om daartoe te ge raken. Aan het slot van zijn rede deed dr Schouten een dringend beroep op de jongeren dicht bij Jezus te leven en, met vallen en opstaan, Zijn overwin ning over dood en graf in het eigen leven te tonen en daarvan de grote rijkdom aan de wereld te laten zien. Ds Feenstra onderstreepte in zijn rede de noodzaak van het leven bij de Bijbel, waarin Christus de weg tot behoud en tot het waarachtige leven duidelijk openbaart. DE MORGENVERGADERING. In de morgenvergadering sprak de heer de Smit een openingswoord on der de titel „Met volle zeilen". Hij herinnerde daarin aan de hoon en de smaad, die het voorgeslacht met na me In de tijd van de Doleantie te ver duren heeft gehad en hij wees op het grote voorrecht Gereformeerd te mo gen zijn, d.i. Christus' koningschap te belijden naar binnen en naar buiten. In de J.V. wordt dat geleerd, heel een voudig, en daarbij gaat het niet om het getal, maar om het geloof, niet al klagend en gebogen onder zorgen, maar met volle zeilen. De jaarverslagen van de secretaris, de heer P. Boon Jr, de penningmees ter, de heer M. Timmerman, en de bi bliothecaris, de heer J. J. Tevel, wer den goedgekeurd. Laatstgenoemde werd herkozen tot bestuurslid van de afdeling, Het centraal rapport Bonds- bezoek 19511952 over het onder werp „Wat bindt ons aan da gezegen de doorbraak van de 19e eeuw?" werd bespro'ken en diverse vragen naar aan leiding daarvan werden beantwoord. beeldendienst. Daardoor maakte zij haar verkiezing door de Here onge daan. Ze móest een theocratie, een godsstaat zijn, het volk Gods, dat al leen woonde, afgezonderd van de hei dense volken zonder zich met hun bondgenootschappen in te laten. Maar ze verlaagde zich tot een volk onder de andere volken. En dan móet het wel aan wereldpolitiek doen en daar bij een keuze doen tussen Oost en West. Dat zien we geregeld in de his torie van de oud-testamentische kerk terugkeren. De Oud-Testamentische profeten noemen Egypte, Assyrië en Babel „draken", omdat de geest van de grote, rode draak, de satan, zich daarin heeft belichaamd. En nu gaat de Oud-Testamentische kerk, vanwe ge de afval van de Here „hoer" ge worden, zich met die „draken" inla ten: zich met de ene „draak" verbin den om de andere „draak" te bestrij den. BEKEERD DOOR DE SCHRIFT. „Nu zie ik", aldus ds Francke, „heus wel het verschil tussen de positie der Oud-Testamentische kerk -en die van ons heden in de wereld, van Neder land en Europa. We zullen er ons voor moeten wachten om hier een „histo risch gelijkteken" te plaatsen. Maar er is wél dit: wij leven nog tussen de grMe mogendheden in „Oost" en „West", die draken zijn, omdat ze alle door de Satan worden beheerst. Want de humanistische Ver. Staten van N. Amerika zijn evenzeer een draken- figuur als de Ver. Sowj et-republieken. En daarom is voor ons als leden der kerk niet het dilemma: vóór of tegen Amerika, vóór of tegen Rusland. Als wij zó de politieke keuze stellen, ook deze zomer bij de stembus, dan is dat de keuze van de afvallige kerk. Gods koninkrijk bevorderen gebeurt nooit door een bondgenootschap met de ene „draak" tegen de andere. De federalisatie van Europa is in werkelijkheid blokvorming binnen het raam van het Westerse Anglo-Ameri- kaanse humanisme, dus een groepe ring van „draken"machten. En daar mee ia onze houding tegenover zulk 'n federalisatie bepaald. Vóór federalisa tie is tegen het Koninkrijk Gods en tegen federalisatie van Europa en te gen Oost en ook tegen West is vóór Na deze huishoudelijke zaken kwam de M.V. uit Biezelinge voor het voet licht. De meisjes voerden een decla- matorium uit, getiteld „Jezus is het licht der wereld". Declamatie, zang en orgelspel wisselden elkaar af. De referent, drs. K. J. Nieuwenhuis uit Delft, hield vervolgens een voor dracht onder de titel: „Twee getuigen" Twee persoonlijkheden, n.l. Blaix Pas cal en Robert Boyle, bracht hij onder de aandacht der jongeren, omdat het zo belangrijk is, iets te weten over mannen, die getracht hebben in hun doen en laten christen te zijn. Het wa ren beiden geleerden op natuur-we- tenschappelijk gebied. Drs. Nieuwenhuis gaf eerst een kor te levensbeschrijving van beiden. Pas cal, een Fransman, de genie in wis- en natuurkunde, vond geen echte bevre diging in zijn werk, want steeds knaag de in zijn hart de onrust, of hij zo zijn leven wel goed besteedde. Al heeft Pascal zich later uit het volle leven teruggetrokken, om zich te wijden aan de godsdienst, toch is hij allerminst onpractisch geworden. Robert Boyle, opgegroeid in Zeeland, deed grote uitvindingen op scheikun dig gebied. Was Pascal erg eerzuchtig, 'wat zijn werk betrof, Boyle was een geheel andere persoonlijkheid. Hij zei o.a.: „Als al mijn boeken op scheikun dig gebied verloren gaan kan mij dat niets schelen. Als de boeken, waarin de godsdienst verdedigd wordt, maar be houden blijven". In de geanimeerde bespreking op dit onderwerp, kwam vooral tot uiting dat wetenschapsmensen zeer zeker christenen kunnen zijn. Drs. Nieuwen huis gaf hiervan nog enkele actuele voorbeelden. Mej. N. de Kroo liet daarna de aan wezigen genieten van declamatie van een tweetal gedichten, n.l. „Saul peinst" van W. Hessels en „Psalm" van Michel van der Plas. DE MIDDAGVERGADERING. Na de middagpauze werd de verga dering heropend met het zingen van Ps. 136 1 en 4. Mej. Pieterse uit Mid delburg declameerde op verdienstelijke wijze „Mijmeringen". Na samenzang was het .woord aan student W. H. Velema uit Apeldoorn. Deze sprak over: „Levensstijl in We- derkomstlicht". Alle mensen hebben een levensstijl, aldus de heer Velema, maar bij velen is het een massapro duct. Als christen jongeren moeten wij proberen een levensstijl te vinden, die de diepe wortel heeft van het geloof. Op ons leven van vandaag moet het licht vallen van Jezus' beloften. De goede verhouding tussen levensstijl en wederkomstlicht is: midden in het le ven van nu staan en tegelijk oog heb ben voor de toekomst. Ingezonden Mededeling (adv.). Lekker warm en volkomen geruisloze vering, Met algemene stemmen werd besloten tot wyziging van enige artikelen in 't afdelingsreglement. De vergadering ging er mede accoord in 1953 de jaar vergadering in Goes te houden. Af scheid werd genomen van de afde lingsbestuursleden G. Koole, J. Elen- baas en M. Meeuwsen. Gisteravond voerden de jongens en meisjes van de jeugdverenigingen in Bergen op Zoom voor een volle zaal het toneelstuk „Robbedoes" op, dat uitstekend werd gespeeld. Nadat s' morgens de afd. Zeeland van de Bond van (vrijgem.) Geref. J.V. en de P.P.C. Zeeland van de Bond van (vrijgem.) Geref. Meisjesverenigingen te Goes de huishoudelijke vergaderin gen hadden gehouden, volgde 's mid dags de openbare vergadering, die on der leiding stond van de heer H. H. v. d. Linden te Goes, en waarin sprak ds Joh. Francke te RotterdamDelfs- haven over het onderwerp „Koning Josia van Juda". (Ingez. mededeling, advert.) LANGE VORSTSTRAAT 106 GOES TEL. 2159 naar eigen wensen en begeerten. Ook de jonge mens doet dat, b.v. als hij zijn jonge liefde los stelt van de din gen van het Koninkrijk van Christus. En hoevele christenen zijn er niet, die onder het motto „zaken zijn zaken" op het maatschappelijke terrein niet aan vaarden het onlosmakelijke verband tussen Christus' koningschap en het gewone mensenleven? Hier ligt in fei te de kern en de oorzaak van de door braak. GODSDIENST EN POLITIEK. Vanuit dit uitgangspunt besprak dr Schouten daarna het politieke terrein. Er zijn partijen, aldus dr. Schouten, die zeggen: de godsdienst is van de allergrootste betekenis, maar voor staatkundige en maatschappelijke za ken kan het geloof niet als uitgangs punt dienen. Daarvoor behoeft men niet op de basis van Gods Woord te staan, maar kan men uitgaan van ei gen zakelijke inzichten. Daarbij wordt het voornaamste echter vergeten, n.l., dat het koningschap van Christus niet alleen geldt voor de persoonlijke sfeer, maar voor alle terreinen des levens. Nadat dr Schouten had gewezen op de kenterende tijden, waarin wij thans leven en waarin wij, ook als natie, on ze houding moeten bepalen op poli tiek, sociaal-economisch en monetair terrein besprak hij de vraag, of chris telijke organisatie als zodanig nood zakelijk is. Hij verklaarde, dat ook hier een principiële beslissing wordt geëist en dat hij, die zich hierbij niet door de Bijbel, die overal Christus' koningschap proclameert, laat leiden, in strijd handelt met Christus' woor den. BETREKKELIJK. De vraag kan worden gesteld, of dit alles niet zeer betrekkelijk is, want in andere landen bestaan geen christelij ke organisaties. Wij moeten ons door deze vraag nooit van de wijs laten brengen. In de eerste plaats mogen en moeten wij deze organisaties als Gods gaven aan ons volk zien. Verder De bedoeling van dit onderwerp was samen te horen, hoe de Here in deze Schrift, waar over Josia gespro ken wordt, onderwijst, hoe wij als Zijn kerk en kinderen vandaag Zijn wil zullen doen, waartoe, volgens art. 7 der Ned. Geloofsbelijdenis, ook dit deel der Schrift gegeven is. Allereerst wees ds Francke erop, hoe met de geschiedenis van de an dere koningen van Juda, ook die van Josia in twee Bijbelboeken wordt ge boden, n.l. Koningen en Kronieken. Op de betekenis hiervan ging hij uit voerig in. Achtereenvolgens handelde hij over de tijd van Josia's optreden, zijn reformatie en levenseinde. Ver rassende dingen zoals over het ver schil tussen reformeren ei} restaure ren, de eis tot reformatie ook in tijd van afbraak, het verband tussen re formatie en pascha, de waarde-van de woorde van onze tegenstanders enz. kwamen uitvoerig in behandeling, waarbij de voortgang der openbarings geschiedenis steeds in rekening werd gebracht. POLITIEKE SITUATIE. Uit de veelheid der behandelde on derwerpen stippen wij wat uitvoeri ger aan de politieke situatie tijdens Josia's regering. Juda, waarover Josia regeerde, was van het oppermachtig Assyrië afhankelijk. De meerderheid der Judeeërs was daarbij pro- en een minderheid anti-assyrisch. Daarbij was de pro-assyrische partij anti- egyptisch en de anti-assyrische partij pro-egyptisch. Wanneer we nu weten, dat het in die oude wereld ging tus sen de twee grote mogendheden: As syrië in het Oosten en Egypte in het Westen, dan begrijpen we, dat door die tegenstelling tussen Oost en West de oud-testamentische kerk niet al leen beheerst, maar ook innerlijk ver scheurd werd. Dat dit mogelijk wa3, komt, omdat de kerk van de levende God des Verbonds was afgevallen. De toestand der kerk was in één woord verschrikkelijk. Reeds jaren was Juda geheel meegesleept in de afgoderij en Christus' rijk en kerk. Zo moet het gesteld worden naar de Schriften. On danks Barthlaanse theorieën e.d. In de bespreking, die op over on derscheiden aan de orde gestelde za ken volgde, kon nog uitvoerig op het één en ander worden Ingegaan. Ds Hordijk van Goes sprak een kort slot woord en eindigde de vergadering. De morgenvergadering van de Chr. Geref. jongeren in Biezelinge, die on der leiding stond van de heer J. C. Spaans uit Zierikzee, werd geopend met het zingen van Ps. 1381. De voorzitter las, na het gebed, een gedeelte uit Openbaringen 22 en sprak een kort openingswoord naar aanlei ding van het gelezene. Nadat de secretaresse de notulen van de najaarsvergadering van het Zeeuws Verband had voorgelezen, gaf de pen ningmeester een financieel overzicht. Ook op dit referaat volgde een be spreking, waarin met de spreker over verschillende vraagstukken van ge dachten werd gewisseld. De heer Spaans wekte in zijn slot woord de jongeren op om in het ko mende verenigingsjaar enthousiast aan het werk te gaan. D» Gruppen sloot deze Paasvergade- ring. VIJF NOORoE SCHEPEN NOG NIET GEVONDEN. Het zoeken naar de 5 Noorse sche pen voor de zeehondenvangst, die in de Noordelijke IJszee tussen IJsland en Groenland vermist worden, is tot nu toe zonder resultaat geweest. Het is nu al twee weken geleden dat van de schepen, die in totaal 79 man aan boord hebben, voor het laatst iets ge hoord werd en een week geleden dat andere zeehondenjagers, die in de zelfde omgeving door de storm waren overvallen, in IJslandse havens bin nenkwamen. Gouden jubileum. Het echtpaar D. Singerling-M. v. d. Klooster vierde Donderdag zijn 50- jarige echtvereniging. „Concordia" bracht een serenade. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank verga derde in hotel Zeeland. Op voorstel van de voorzitter, de heer D, H. v. d. Velde, werd de kassier tot secretaris benoemd. In het afgelopen jaar zijn 40 nieuwe leden toegetreden, en het ledental bedraagt nu 304. Het nieuwe bankgebouw in de Ërügstraat is vorig jaar gereed gekomen. Uit het finan cieel overzicht bleek, dat de omzet f 11.500.000 bedroeg of bijna 5 mil- lioen meer dan in 1950. Aan spaar gelden is ingelegd f 1.170.000. Het re servefonds is gestegen tot f 67.275. De winst na afschrijving en reservering bedroeg f 505,64. Het aftredende bestuurslid D. H. v. d. Velde werd herkozen; tot lid van de raad van toezicht werd her kozen, de heer T. Dijkslag en als be stuursleden de heren B. J. van Westen en B. .J. Friderichs. Als afgevaardigde naar de algemene vergadering te Utrecht werd benoemd de heer D. B. v. d. Velde. Nagekomen Advertenfiën Heden overleed zacht en kalm onze geliefde' Broeder, Behuwd- broeder en Oom PIETER GIDEONSE Weduwnaar van A. Langebeke, in de ouderdom van ruim 80 jaar. Uit aller naam, A. GIDEONSE. Middelburg, 12 April 1952. Segeersweg 18. Heden nam God plotseling van ons onze geliefde Man en zorg zame Vader, Behuwd- en Groot vader JANIS ROELSE, in de ouderdom van 51 jaar. Sterke de Heere ons in deze zware beproeving. K. ROELSE— MINDERHOUD en kinderen. Westkapelle, Noodwoning 544. 12 April 1952. Heden overleed na een smarte lijk, geduldig gedragen ljjden onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder ADRIANA PLONA BLOK, Wed. van Nicolaas Jozua Bierens, in de gezegende ouderdom van ruim 91 jaar. Sterke de Heere ons in dit zwa re verlies. 's-Gravenhage: A. C. BIERENS. A. BIERENS—VEERMAN. Scherpenisse: J. M. BEVELANDER— BIERENS. G. BEVELANDER. Stavenisse: Wed. M. EERLAND—BIERENS. St. Maartensdijk: W. J. ZWAGEMAKER— BIERENS. J. ZWAGEMAKER. J. L. HAGE—BIERENS. I. J. HAGE. Pa. J. BIERENS. Roosendaal: P. BIERENS. C. J. BIERENS—SCHIPPERS. St. Maartensdijk: JOHa. BIERENS. Ma. J. BIERENS. Klein- en Achterkleinkinderen. St. Maartensdijk, 12 April 1952. Sinds Moeder FLOORBESTVLOEREN in haar huis heeft, heeft ze ook meer tijd voor haar kinderen, FLOORBEST is immers zo eenvoudig te onderhouden. Gaat U ook eens kijken bij

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2