ZWARE DAG VAN HET KONINKLIJK PAAR IN DE STROMENDE REGEN Enthousiaste ontvangst in Philadelphia en Kingston JAN VAN RIEBEECK LANDDE WEER IN DE TAFELBAAI Nederland, Suriname en de Antillen zullen in de toekomst een Koninkrijk vormen Het werkstuk bevat nog te veel dwingende bepalingen Betogingen van kleurlingen in Zuid-Afrika 1 SNIPPER NIEUWS PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND De straten waren bergstromen Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2141 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord MAANDAG 7 APRIL 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: VACQ DE SMIT Medewerkers: Mr W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; 3. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. KareJse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. i Dinsdag: Zon op 6.00 u., onder 19.26 u. Maan op 17.36 u., onder 5.09 u. Hoogwater Dinsdag 8 April: Vlissingen: 0.58 u. 1.52 m., 13.23 u. 1.72 m. Terneuzen: 1.24 u. 1.73 m„ 13.47 u. 1.92 m. Wemeldinge! 2.35 u. 1.32 m„ 14.58 u. 1.59 m Zierikzee: 2.16 u. 1.10 m., 14,41 u. 1.36 m. PHILADELPHIA heeft Zaterdag Koningin Juliana en Prins Bernhard verwelkomd. Het Koninklijk paar bleef twee uur in de stad. Koningin Juliana sprak vanaf een podium in de grote Hall van het kunstmuseum van Philadelphia temidden van rode en witte tulpen. De feestelijkheden, die aanvankelijk zouden worden gehouden voor de trappen van het museum, in de buitenlucht, moesten op het laatste ogenblik binnenshuis worden gehouden wegens de neerstromende regen. Het Amerikaanse legervliegtuig, dat de Koningin en de Prins Zaterdag ochtend van Washington naar Philadelphia bracht, arriveerde om kwart over tien op de internationale luchthaven van Philadelphia, die rijkelijk gepavoiseerd was met vlaggen der Verenigde Naties. Het Koninklijk paar werd op het vliegveld verwelkomd door burgemeester Clark en een uit de burgerij gevormd begroetingscomité. De Koningin accepteerde lachend bloemen van drie meisjes uit Philadelphia. In een stoet van twintig auto's werd het koninklijk paar naar de Indepen- dance Hall gebracht. Hier nam de Koningin de vrijheidsklok in ogen schouw. De Koningin en de Prins verlieten de Independance Hall even voor elf uur en begaven zich naar het kunstmuseum. Langs de wegen stonden erewachten opgesteld. In het museum bezocht de Koningin en haar gevolg de zogenaamde Nederlandse kamer, samengesteld door wijlen Ed ward Fok. KINGSTON. Zeven uur lang stroomde de regen neer. De organisatoren van de feeste lijkheden in Kingston waren wan hopig. De straten waren veranderd in kleine bergstroompjes. Uit de af voerpijpen van de daken plensde het water op de straten neer. Maar on danks de vermoeidheid heeft Konin gin Juliana haar tocht voortgezet. De regen had ook mevrouw Roosevelt, haar zoon John en dienst beide kin deren niet kunnen tegenhouden naar Kingston te komen om de Koningin, die vooral voor mevrouw Roosevelt geen onbekende is, te begroeten. Zij stonden op het toneel in de stads gehoorzaal te Kingston toen Koningin Juliana daar om twee uur aankwam. Pamela Dijkstra overhandigde haar bloemen-, die ze zorgvuldig had droog weten te houden en de burgemeester hield zijn welkomstrede. De Koningin zeide, dat dit bezoek de banden van vriendschap tussen Kingston en Nederland versterkt en dat er geen regen is, die daaraan iets kan veranderen. Op haar weg naar A iVJ' krJ Maarschalk Stalin heeft Zaterdag de ambassadeur van India, Rad Ha- krisjnan, ontvangen. De minister van Buitenlandse Zaken, Wsjinsky, was bü het onderhoud aanwezig. Ame rika, Engeland en Canada hebben be sloten enige atoomgeheimen bekend te maken om universiteiten en labo ratoria te helpen bij het atoomonder- onderzoek. Enkele onbekende vlieg tuigen hebben tijdens de afgelopen weken driemaal over Deens grond gebied gevlogen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, zal de volgende maand een bezoek aan Brazilië brengen. Woensdag zal de burgemeester van Urk door de Argentijnse gezant wor den ontvangen. Een Amerikaans vliegtuig voor meteorologische waar nemingen is Zaterdagavond 25 km ten noordoosten van Sacaramento in Californië geëxplodeerd en vervol gens neergestort. De tien bemannings leden kwamen om het leven. Vijf honderd Ambonnese baby's zijn op komst. Dit blijkt uit een mededeling van „Pihan" (Particulier Initiatief tot Hulp aan Ambonnezen). Het aan tal doden tengevolge van de ontplof fing van een ketel met chloorgas in de celstoffabriek te Walsum op Vrij dag is thans tot zeven gestegen. Onder grote belangstelling is Zater dag te Schiedam de „Maasdam" te water gelaten. de stad had de Koningin op de gevel van een der huizen de woorden zien staan: „Vrede op aarde". „Dit heeft mij bijzonder getroffen", zei de Ko ningin. „Ik ben er van overtuigd, dat we de vrede kunnen winnen". De burgemeester van Kingston be geleidde Hare Majesteit naar het standbeeld van Peter Stuyvesant en spoedig was de krans, die Hare Maje steit hier legde, even nat als Stuyve- sants evenbeeld en vrijwel alle inwo ners van Kingston. Het „Wilt heden nu treden" weerklonk toen de Konin gin de Nederlands Hervormde Kerk met haar zeer hoge stenen spits be trad om hjer het gouden gastenboek te tekenen. Ds Voormolen maakte de Koningin opmerkzaam op de talrijke herinneringsstenen in de muur met inscripties van Nederlandse kolonis ten. En daarmede was dit volkomen verregende bezoek ten einde. RUST. De Koningin begaf zich voor een meer dan verdiende rust naar Hyde Park, waar zij de gehele Zondag als gast van mevrouw Roosevelt ver bleef. En mevrouw Roosevelt verze kerde ons, dat voor zover het in haar macht ligt, de Koningin het landgoed niet zal verlaten doch krachten zal verzamelen voor het zware program ma, dat haar in New York te wach ten staat. De Prins, die de militaire academie te West-Point had bezocht, begaf zich eveneens naar Hyde Park. In het Meridian Hill Park te Washing ton heeft Koningin Juliana Vrijdag aan president Truman een miniatuur carillon aangeboden als symbool van een permanent carillon, dat door het Nederlandse volk aan de Verenigde Staten geschonken zal worden. We zien hier Koningin Juliana op het spreekgestoelte tijdens haar toespraak tot de president der Verenigde Sta ten, Harry Truman (links). Op de achtergrond links het miniatuur carillon. Vierde slachtoffer van landmijn' ontploffing overleden. Zaterdagmorgen is het vierde slacht offer van de landmijnontploffing in de Oirschotse Hei de 26-jarige woonwa genbewoner C. Pruijmboom, vader van de twee op slag gedode meisjes, in het binnenziekenhuis te Eindhoven aan zijn zware verwondingen overleden. Epidemieën in China eisen tienduizenden doden. Volgens in kringen van de Ver enigde Naties te Tokio ontvangen be richten uit geloofwaardige bron, zijn tengevolge van de in een groot deel van communistisch China heersende epidemieën, ongeveer 50.000 personen bezweken. Er zouden 400.000 zieken zijn. DE TUNESISCHE KWESTIE TOCH IN DE VEILIGHEIDS RAAD? De Veiligheidsraad zal vermoede lijk Woensdag de Tunesische kwestie weer bezien. Het wordt waarschijn lijk geacht, dat Amerika zich voor een volledige behandeling van het ge schil zal verklaren, zulks in afwijking van het vorige week door de Ameri kanen ingenomen standpunt. Een Amerikaanse woordvoerder heeft ge zegd, dat zijn delegatie in de Raad en ook de ambtenaren van het State Department, die zich met de kwestie bezighouden, onder de indruk zijn gekomen van de krachtige argumen ten, die vorige week door de Arabisch- Aziatische groep van 12 landen naar voren zijn gebracht. Monsterproces tegen oud-partisanen in Italië. Gisteren zijn te Lucca in Italië 41 communistische oud-partisanen ver oordeeld, die betrokken waren bij het ter dood brengen ruim zeven jaar geleden van 20 niet-communistische vrijheidsstrijders die weigerden met de Joegoslavische strijdkrachten samen te werken. Vijf beklaagden kregen 30 jaar gevangenisstraf, 36 anderen straf fen variëren van 12 tot 22 Jaar. Elf werden vrijgesproken. Het doodschieten van de niet-com munistische' partisanen staat bekend als „de massamoord van Porzus", ge pleegd in de bergen bij Udine op 2 Februari 1945. Er zijn in dit proces 320 getuigen gehoord. Twee boerderijen en twintig koeien verbrand. In enkele uren tijds zijn gistermid dag te Goudriaan in de Alblasserwaard twee boerderijen afgebrand. Twintig koeien kwamen in de vlammen om. Omstreeks een uur brak brand uit in de boerderij van G. Zwijnenburg. Het vuur greep razend snel om zich heen, zodat men zelfs geen kans zag het vee uit de stal los te maken. Twintig koeien verbrandden levend. De gehele inventaris van de heer Zwijnenburg ging verloren. De vlammen sloegen over op het dak van de boerderij van H. van Er- men te Gier, welke eveneens tot de grond toe afbrandde. De bewoners slaagden er in enig meubilair en het vee te redden. Groot Nederlander herdacht FEESTELIJKHEDEN IN ZUID-AFRIKA EN CULEMBORG De gouverneur-generaal van Zuid-Afrika, dr E. G. Jansen, heeft Zater dag, ter gelegenheid van het leggen van de eerste steen voor het monument „De poort van Zuid-Afrika", in het raam van de van Riebeeck-herdenking, te Kaapstad in een rede verklaard, dat de Unie met toenemende moeilijk heden te kampen heeft tengevolge van verschillen op politiek en ander gebied. De bewoners van Zuid-Afrika zijn echter, aldus dr Jansen, zich bewust van hun verantwoordelijkheid niet alleen jegens de Westerse beschaving en jegens hun nageslacht, maar ook tegenover millioenen kleurlingen in hun land. Jhr Mr F. Beelaerts van Blokland, vice-president van de Raad van Sta te, sprak bij de steenlegging als tolk van het broedervolk de hoop uit, dat de poort blijvend uitdrukking zou ge ven aan de dankbaarheid voor het geen bereikt werd. De poort moge doortocht geven aan alles, wat bij draagt tot vrede, voorspoed en geluk van land en volk van Zuid-Afrika. Tijdens de plechtigheid werd de steen bewaakt door zes voortrekkers en zes voortreksters uit de vier pro vincies der Unie, Zuid-West-Afrika en Rhodesia, en door zes padvinders en zes padvindsters. Op een teken van Malan werd de steen door een hijskraan omlaag ge bracht. Vier jongelui metselden om beurten met een zilveren troffel de steen vast. Daarna sprak Malan: „Ik verklaar thans, dat de eerste steen van Afrika goed en juist gelegd is". Tevoren had de symbolische lan ding van Jan van Riebeeck in de Ta felbaai plaats. „Van Riebeeck", die vergezeld was van zijn vrouw Maria, plantte de Ne derlandse vlag op een heuvel en de menigte zong het Wilhelmus. Vervolgens overhandigde de Zuid- Afrikaner Andre Huguenot, die de rol van van Riebeeck speelde, aan negen vertegenwoordigers der bevolking rol len, waarop het staatsbezit stond ver meld. FEEST ÏN CULEMBORG. Ingeluid met plechtig gebeier van de klokken van de Barbarakerk trok ken Zaterdag velen naar de Oude Kerk, waar Jan van Riebeeck ge doopt is. Mr W. F. Schokking, lid van de Raad van State en oud-minister van Oorlog, sprak een herdenkingsrede uit. Tevoren had de plv. voorzitter van het landelijk comité „De heren zeventien" prof. dr P. J. van Winter uit Gronin gen, een openingsword gesproken. Na de herdenkingsrede onthulde prof. van Winter een bronzen gedenk plaat aan de pilaar naast de kansel in de Barbarakerk. Na de* diénst bezichtigden de gasten de historische tentoonstelling „Jan van Riebeeck en zijn tijd" in het tot mu seum ingerichte Elisabethsweeshuis. Het was alles Jan van Riebeeck wat SURINAME VERENIGT ZICH MET HET NEDERLANDS STANDPUNT Nadat in de plenaire zitting van Vrijdag woordvoerders van de delegaties van Nederland en de Nederlandse Antillen in algemene termen de inzich ten dezer delegaties t.a.v. het als basis voor de conferentie samengestelde werkstuk hadden uiteengezet, werd in de Zaterdagmorgen onder leiding van de plaatsvervangende voorzitter der conferentie, de minister van Unie zaken en Overzeese rijksdelen, ir L. A. H. Peters, voortgezette vergadering door de woordvoerder van de delegatie van Suriname, mr dr R. H. Pos, al gemeen vertegenwoordiger van Suriname in Nederland, een „statement" van deze delegatie uitgesproken. WEER EEN VLIEGTUIG IN NEW YORK NEERGESTORT. Verontwaardigde bewoners -eisen sluiting van vliegvelden. Zaterdag is een vliegtuig neerge stort in Queens Borough, een dichtbe volkte voorstad van New York. Vijf personen zijn om het leven gekomen. Het totaal, een tweemotorig transport vliegtuig, boorde zich door twee ge bouwen en ramde een derde aan de overkant van de straat. Volgens oog getuigen schoot de machine als een ,bal vuur" naar beneden. De verontwaardigde New-Yorkers eisen strenge veiligheidsmaatregelen en zelfs het sluiten van New Yorks twee grote vliegvelden La Guardia en Idlewild voor verkeer over Queens Borough. De ramp is de vijfde in een serie in groot New York, welke 124 mensen het leven heeft gekost. DE STRIJD IN INDO-CHINA. De Franse legerleiding in Indo- China heeft bekend gemaakt, dat de Uniestrijdkrachten in een tiendaagse operatie in het Zuid-Oostelijke ge deelte van de Tonkinese delta 1200 mgn der Vietminh hebben gedood en 1400 gevangen genomen. Het betrok ken gebied ligt tussen Thaibinh en de zee. Aan de actie hebben 15 bataljons van de Franse Unie deelgenomen met steun van artillerie en vliegtuigen. Twee Vietminh-bataljons zouden zijn vernietigd. Kleine groepen van de Vietminh pogen aan omsingeling te ontkomen. Hierin wordt verwezen naar de in de door de voorzitter van deze dele gatie ter gelegenheid van de opening der conferentie gehouden rede voor komende passage, dat het niet in de eerste plaats aankomt op geschreven bepalingen maar veeleer op onderling vertrouwen en op de wil om eikaars behoeften en omstandigheden te be grijpen en te verstaan. De Surinaamse delegatie ziet de levende kracht in het toekomstig Koninkrijk in het elkaar vinden in vrij overleg, meer dan in tot in details tredende bepalingen van staatsrechtelijke aard. Als algemene opmerking met be trekking tot het werkstuk merkt de delegatie op, dat naar haar oordeel het werkstuk teveel bepalingen van dwingend recht Inhoudt èn te weinig overlaat aan de ontwikkeling der toe komstige verhoudingen. De delgatie verenigt zich met het standpunt, dat er een Koninkrijk zal zijn, waarvan Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen de samenstellende delen zijn. Zij zou echter de betrekkingen tussen de landen op andere wijze geregeld willen zien dan thans in het werk stuk is geschied. Zij zou de voorkeur geven aan een statuut, waarin in een algemeen deel datgene wordt geregeld wat alle drie landen aangaat, terwijl voor het ove rige de bijzondere betrekkingen tus- Oesterverzending in Maart. De oesterverzending naar België bedroeg in Maart 1952 voor Nederland 68.104 stuks, voor België 1.301.155 stuks, voor Engeland 119.780 stuk», voor Duitsland 69.950 stuks en andere landen 14.420 stuks. Het totaal be droeg 1.573.379 stuks tegen 1.307.342 stuks in Maart 1951. sen Nederland en Suriname enerzijds en die tussen Nederland en de Ned. Antillen anderzijds in afzonderlijke hoofdstukken worden geregeld. De wijziging van de bepalingen van deze beide bijzondere hoofdstukken ware voor elk afzonderlijk te regelen. Deze methode zal het gemakkelijker maken dat het statuut de toekomstige ont wikkeling van de betrekkingen der landen kan volgen. Regering van Oost-Duitsland weigert toestemming voor de Evangelische Synode. De Evangelische Kerk der Oud- Pruisische Unie, omvattende het ge bied der Evangelische Kerk in Ber- lijn-Brandenburg, Pommeren, Silezië en de keurprovincie Sachsen, Silezië ver het Oost-Duitsland betreft, had haar synodevergadering uitgeschreven voor 1115 Mei a.s. te Gorlitz, doch kreeg thans van de regering in Oost- Duitsland bericht, dat voor deze ver gadering geen toestemming kan wor den verleend, terwijl tegelijkertijd het Oost-Duitse ministerie van Binnen landse Zaken bekend maakte, dat geen uitreisvergunning zal worden verleend aan ongeveer 150 predikanten en le ken, die eind April een bezoek aan West-Duitsland zouden brengen. De leiding der Evangelische Kerk in Oost-Duitsland heeft inmiddels be sloten de Synode op de vastgestelde data te doen plaats vinden in Berlijn. de klok in Culemborg sloeg. Op d< markt, waar op het bordes van hef stadhuis de genodigden stonden opge steld defileerden muziekcorpsen, jeugdorganisaties en sportverenigin gen, kortom de gehele jeugd van Cu lemborg. Het muziekcorps Paul Kru- ger was voor deze gelegenheid uit Den Haag overgekomen. Het nieuwe caril lon werd ingeluid door het spelen van het Wilhelmus en het Zuid-Afrikaanse Volkslied. Op het gemeentehuis ont ving de burgemeester H. A. J. M. van Koningsbruggen zijn gasten en bood minister-president Drees en de Zuid- Afrikaanse ambassadeur elk een ets van het stadhuis aan. Op zijn beurt ontving de burgemeester van de direc teur-generaal der P.T.T., de heer Ne- her, de eerste uitgave van de Jan van Riebeeck-postzegel. Aan een officiële maaltijd sprak minister-president Drees er over dat Nederland steeds een wonderlijke ont plooiing van volkskracht heeft te zien gegeven. Wij vragen ons nu nog al, aldus dr Drees, hoe het mogelijk wai dat steeds grote Nederlanders uittrok ken naar vreemde werelddelen om daar nederzettingen te vestigen. De vestiging in Zuid-Afrika is van een grote en blijvende betekenis geweest. In een persoonlijk woord tot de Zuid- Afrikaanse ambassadeur bracht hij deze hulde daartoe veel te hebben bij gedragen. Wij hebben vandaag gezien, zo besloot dr Drees, hoe met de Ne derlandse vestiging wordt medege leefd. Hiervoor bracht hij dank aan de Unie. De herdenking werd beslo ten met de uitvoering van het Jan van Riebeeckoratorium onder leiding van Paul Hupperts op de tekst van W. A. P. Smit en muziek van M. Mon nikendam. De Vlissingse Nutsspaarbank in Maart. Bfj de Vlissingse Nutsspaarbank werd ingelegd voor ƒ222.318,78 en terugbetaald 'n bedrag van ƒ278.321,17, zodat ƒ56.002,39 meer werd terugbetaald dan ingelegd. Het tegoed verminderde derhalve toé 7.926.486,83. Het hoofdkantoor te Vlissingen betaal de 60.580,74 meer uit dan werd ingelegd. Op de kantoren te Goes en Wolphaarts- dijk waren deze bedragen resp. ƒ5.071,91 en ƒ2.891,55. Te Souburg werd ƒ6.316,13 meer in gelegd dan terugbetaald. Het totale li- quiditeitssaldo bedroeg per 31 Maart 600.000,waarvan zich 20.858,45 in kas bevond. Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk. Twee jaarvergaderingen van de Geref. Bond in de Ned. Herv. kerk, die, Woensdag 23 April a.s. in K. eri W. te Utrecht zal worden gehouden, zal in de middagvergadering als re ferent optreden het hoofdbestuurslid ds G. Boer, Ned. Herv. predikant te Gouda, met het onderwerp „Crisis der Middenortodóx". NA HET BESLUIT VAN MALAN „EERSTE DAG VAN DE STRIJD TEGEN ONDERDRUKKING VAN 300 JAAR" Duizenden naturellen, Indiërs, kleurlingen en ook een aantal blanken hebben gisteren in Zuid-Afrika gedemonstreerd tegen de apartheidspolitiek van de regering. Van incidenten wordt geen melding gemaakt. Te Johan nesburg kwamen 5000 mensen op het Vrijheidsplein bijeen. Te Durban demonstreerden 1200 personen en te Port Elizabeth baden 10.000 niet- blanken, meest naturellen, om vrijheid. De betogers wekten op -tot steun premier Mossadeq en talrijke inter- aan een plan van actie, aangenomen nationale organisaties, door het Afrikaanse nationale con gres en het Zuidafrikaans-Indische congres. Het plan beoogt de selectie van vrijwilligers, die bepaalde rassen wetten moeten negeren en tenslotte een massaal verzet tegen de wetten die onrechtvaardig geacht worden. Dr Yusuf Dadoo, voorzitter van het Zuidafrikaans-Indische Congres, zei, dat deze dag het begin is van de strijd tegen de onderdrukking van de laat ste 300 jaar. De secretaris van de Raad voor niet-blanke vakverenigingen, zei, dat sympathiebetuigingen met de niet- blanken in Zuid-Afrika uit vele lan den ontvangen zijn. Ér waren tele grammen binnengekomen van de Chi nese premier Tsjoe en-Lal, de Indi sche premier Nehroe, de Perzische LAFFE OVERVAL OP TWEE OUDE MENSEN Zaterdagmiddag is te Rotterdam 'n laffe overval gepleegd op een 75-jarige ziekelijke man en zijn 72-jarige vrouw. Terwijl de oude mensen in de woon kamer zaten te eten, Is een ongeveer 30-jarige man naar binnen gedrongen. Hij heeft het oude echtpaar onder be dreiging met een revolver op stoelen vastgebonden met handdoeken, die hij zelf uit de linnenkast had gehaald. Vervolgens heeft de onverlaat het grote geld uit de winkelkassa geroofd, ten bedrage van ongeveer f 265, waar na hij ijlings de vlucht heeft geno men. Commissie van beheer der Geref. Kerken. De commissie van voorbereiding, om te komen tot definitieve oprichting van een verband van commissies van beheer, idem van administratie en fi nanciële commissies in het midden der Geref. kerken, heeft thans een lande lijke bijeenkomst uitgeschreven op 17 Mei a.s. te Amersfoort. In de mor genvergadering komen aan de orde de voorstellen met betrekking tot de definitieve oprichting en in de mid dagvergadering zal als referent op treden dr Siebesma, boekhouder van de Geref. kerk van Leeuwarden, met het onderwerp: „Gezond financieel kerkelijk beheer". Eindles landbouwcursus der C.B.T.B. te Zierikzee. Donderdag werd in de Chr. School te Zierikzee de eindles gegeven van de Al gemene Landbouwcursus, georganiseerd door de Chr. Boeren- en Tuindersbond. Nadat het hoofd van de cursus, de heer P. J. van den Berg, de lesavond had ge opend, werden de cursisten door de heren P. J. v. d. Berg en W. P. L. Bakker ge ëxamineerd. Ook Ir. Versteeg stelde op zeer actuele wijze verschillende examen vragen. Vervolgens deelde Ir Versteeg mede, dat alle leerlingen het diploma hadden behaald, waarmede hij hen ge lukwenste. De volgende leerlingen ontvingen daar na het diploma: W. P. Befje, J. Bolijn, A. Legemate Mzn., L. de Ruiter Pzn., J. C. v. d. Wekken en K. van der Wekken Azn., allen te Zierikzee, J. Boot, M. v. Damme en H. Viergever Dzn. allen te Kerkwerve, J. de Boer Jzn. en M. de Boer Lzn., beiden te Duivendijke, J. v. d. Schelde te Ellemeet, A. J. Viergever te Eikerzee, W. C. v. Klooster te Renesse, C. J. Oosse te Haamstede en J. C. Flik- weert te Nieuwerkerk. Voor de twee beste leerlingen, t.w. J. Bolijn te Zierikzee en J. C. Flikweert te Nieuwerkerk stelde de C.B.T.B. een boekwerk beschikbaar. Daarna verkreeg de heer S. J. bij de Vaate het woord. Hij wees de cursisten er op, dat zij nog slechts de eerste beginse len van de landbouw kennen. Een der leerlingen overhandigde ver volgens, met woorden van dank, 'n boek werk aan de leraren. DE BILT ZEGT; Weersverwachting, geldig tot van avond: Regenachtig. Veel bewolking met nu en dan re gen of motregen. Aanvankelijk krach tige tot harde, later matige wind tus sen Zuid en West. Ongeveer dezelfde temperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1