Stalin acht derde wereldoorlog niet naderbij dan twee of drie jaar geleden Koningin Juliana en Prins Bernhard kwamen veilig in Amerika aan Franse Nationale Vergadering steunt Kabinet Pinay Briefpakket met explosieven voor Duitse delegatieleider k SNIPPER t Si NIEUWS Koninklijke onderscheiding voor de heer J* van Liere te Goes PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Tijd voor eenwording van Duitsland is thans geschikt Driehonderd jaar Indonesië heeft een nieuw Kabinet Gloster „Meteor" verongelukt Voor het vertreknog enige woorden voor radio en televisie r Dc reis door de nieuwe wereld begint vandaag J) Borssele heeft een nieuwe burgemeester. ;7 zo 7— 9 11—14 7— 9 8—17 de Pad- zonder won- Set Up hts door (en. Sa le kous 18— 4 11— 4 6— 8 5—12 8—10 4—14 Smash en 1—2 pe bleef -1 zege verlo- |de Chr. ning op 14—10 16— 8 109 12—12 10—13 6—13 Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor t Goes, L. Vorststr. 40, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren t VHssingen i Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2137 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 2 APin.. 1952 Hoofdredacteur: J. D. ÏROOSTHEIDE Directeur: (ACQ DE SMIT Medewerkers: Mr W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, does; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- on ondergang van Zon en Maan. Donderdag: Zon op 6.11 u., onder 19.18 u. Maan op 11.25 u., onder з.58 u. Hoogwater Donderdag S April: Vlissingen: 8.14 u. 1.24 m., 0.50 1.00 m. Terneuzen: 8.41 u. 1.47 m., 21.17 u. 1.22 m. Wemeldinge: 9.37 u. 1.19 m., 22.15 u. 0.91 m. Zierikzee: 9.21 u. 1.01 m., 21.54 u. 0.74 m. Een groep Amerikaanse dagblad- en radiojournalisten beeft de ontvangst bekend gemaakt van een boodschap van Maarschalk Stalin, waarin deze zegt, dat een derde wereldoorlog niet naderbij is dan twee of drie jaar geleden. Voorts zegt Stalin, dat een bijeenkomst van de leiders der grote mogend heden van nut zou kunnen zijn. De tijd was thans geschikt voor een een wording van Duitsland. James Wick van de „Daily Times" te Niles in Ohio, die gisteren met 18 col lega's van een reis door Europa terug keerde, heeft verklaard, dat twee Rus sen hem de boodschap ter hand heb ben gesteld. Zij is het antwoord op vier vragen, die de journalisten enige tijd geleden vanuit Rome telegrafisch aan Stalin hebben gesteld. Stalin was ook van mening, dat het vreedzaam naast elkaar bestaan van kapitalisme en communisme heel goed mogelijk is, als wederzijds de wens tot samenwerking bestaat, als men bereid is de aangegane verplichtingen na te komen en als het principe van gelijk heid en niet-inmenging in de binnen landse aangelegenheden van andere landen wordt nageleefd. NIET NAAR MOSKOU. Later ontving Wiek een telegram in het Engels, dat dezelfde woorden be vatte. Het kwam uit Londen en was ondertekend door de Russische am bassade. Wiek zei, dat de journalisten eerst van Istanboel uit aan Stalin getele grafeerd hebben, nl. op 17 Maart. Zy verzochten toen toestemming naar Moskou te komen voor een onderhoud Vandaag begint ons Koninklijk Paar zijn officiële rondreis door Amerika en zal een begin worden gemaakt met het eivolle programma, dat H. M. de Koningin heeft af te werken: toespra ken, kransleggingen. ontvangsten en bezoeken, al die plechtigheden, die ons met bewondering voor de vitaliteit van onze Koningin vervullen. Dag in dag Uit zullen de kranten de verslagen brengen en met grote letters zullen de woorden van wederzijdse waarde ring worden afgedrukt. En misschien tal ons wel eens een ogenblik een brok hi de keel schieten als we van het enthousiasme zullen lezen, waarmee Koningin en Prins ongetwijfeld zullen worden verwelkomd. Ontroerd zullen we zijn en trots. En we hebben alle reden om trots te wezen! Tochtoch is het goed eens een ogenblik bij dit gebeuren stil te staan alvorens ons door geestdrift te laten meeslepen, Het is al meer dan 300 jaar geleden dat de Nederlandse West- Indische Compagnie op het eiland Manhattan een factorij sfichtte, een nederzetting die nu is uitgegroeid tot het machtige New-York. In deze maand is het ook 300 jaar geleden dat Jan van Riebeeck voet aan wal zette in Zuid-Afrika en daar een nederzet ting vestigde namens de Oost-Indische Compagnie. Amerika en Zuld-Afrika, nederzettingen van Nederlanders uit de 17de eeuw. En in beide wereld delen is de Nederlandse invloed niet maar beperkt gebleven tot die eerste gebeurtenissen. Grote groepen immi granten hebben er zich later gevestigd en zij hebben op het land of op be paalde delen van het land hun stem pel gedrukt. Men denke aan wat wij eerder reeds schreven over de familie Malan en men denke aan een neder zetting als het stadje Holland in Mi chigan. Dat alles is verleden tijd, zal men zeggen. En het is waar. Nederlands invloed in de wereld is verdwenen, omdat de ondernemingsgeest die die mannen uit de 17de eeuw kenmerkte, verdwenen is. En.... die onderne mingsgeest is gaan tanen naar mate men meer het vertrouwen op de mens dan op God is gaan stellen. Dat is de conclusie, die naar onze mening utt die driehonderd jaar geschiedenis te trekken is. En dan weten we wel, dat tegen deze stelling vele bezwaren zijn aan te roeren, steekhoudende bezwa ren zelfs. Dat de wereldconstellatie van nu heel anders is dan die van vroeger en dat men vandaag de dag nu eenmaal niet meer een wereldrijk kan gaan vestigen zoals die zijn voort gekomen uit die Nederlandse nederzet tingen. En men kan aanvoeren dat er onder die mannen, die nu als helden vereerd icorden om hun ondernemings geest, ook lieden scholen, die nu niet bepaald een sieraad vor de kerk ge noemd mochten worden en die meer op zoek waren naar rijkdom en macht dan dat ze zich om Gods eer bekom merden. Maardeze mensen kwa men voort uit een volk, dat op God vertrouwde en dat in dat vertrouwen grote ondernemingen aandurfde. Men was bezield met een Jan Courage geest en die is nu ingeruild voor die van een Jan Salie! En dat die geestesverandering gepaard is gegaan met een toenemende ontkerstening van ons volk, zo al niet uiterlijk dan toch zeker innerlijk, valt niet te ontken nen. Mogelijk weten we vandaag heel wat meer van God en Zijn Woord dan in die dagen maar het vertrouwen in God, het persoonlijk vertrouwen, waardoor men het „met Hem durft wagen" dat vertrouwen is goed deels verdwenen. Driehonderd jaren toen een pe riode van opbouw, nu van afbraak; toen een periode van groot godsver trouwen, nu een periode waarin men geen God en geen mens meer ver trouwt. We zijn als volk afgezakt en ondanks onze vooruitgang zijn we gees telijk de minderen van de mensen van toen. En er is maar één weg voor ons: terugkeer tot God. Laat men, naast de trots en het enthousiasme over de Koninklijke reis, ook eens een ogen blik daarover denken! met hem. Hierop werd geen antwoord ontvangen. Soortgelijke telegrammen zijn uit andere hoofdsteden verzonden. Toen stelde één der journalisten te Rome voor er een paar vragen bij te doen. Regeringsfunctionarissen te Washing ton hebben verklaard, dat de ant woorden van Stalin geen nieuw licht werpen op de bedoelingen der Sowjet- Unie en niet duiden op een nieuw „vredesaanbod" aan het Westen. President Soekarno heeft Dinsdag avond de samenstelling van een nieuw Kabinet, het vierde sedert de souverei- niteitsoverdraebt, aangekondigd, waar van formateur Wilopo (van de P.N.I.) premier is en Prawoto van de Masjoe- mi (Islamietische partij) vice-premier. Het ministerie van Buitenlandse Za ken zal ad interim door de premier beheerd worden. Binnenlandse Zaken is voor Roem (Masjoemi), Economische Zaken voor mr Soemanang (P.N.I.), voormalig di recteur van het dagblad Nasional en Defensie voor sultan Hamengkoe Boe- wono (partijloos). Financiën wordt be heerd door dr Soemitro Djojohadikoe- soemo (Partai Socialist). Premier Wilopo zei op de trappen van het paleis van de president tot de journalisten, dat in de huidige sa menstelling het uiterste is bereikt. In donesië staat voor vele vraagstukken er in de periode, dat het vorige Kabi net demissionair was, is de achterstand in de werkzaamheden op verschillend gebied nog groter geworden. RIDGWAY OPVOLGER VAN EISENHOWER? In een hoofdartikel van de „New York Post" wordt verklaard, dat lui tenant-generaal Ridgway generaal Eisenhower als opperbevelhebber der Atlantische strijdkrachten jn Europa zal opvolgen, indien laatstgenoemde zou besluiten ontheffing van zijn ambt te vragen om zich candidaat te stellen voor het presidentschap. In hetzelfde artikel wordt gezegd, dat generaal Mark Clark, thans opperbevelhebber van het Amerikaanse veldleger, gene- raad Ridgway als opperbevelhebber der Amerikaanse strijdkrachten in het Verre Oosten zal opvolgen. Illusies vervlogen in Zierikzee Gistermiddag zo tegen vier uur stonden aan de haven van Zie rikzee een stuk of wat jonge dames in spanning te kijken nëar de dingen, die zouden gaan ge beuren. Wel heel groot was haar teleurstelling, toen er maar geen Engelse kruiser „Rodney" ver scheen Bestond eerst nog de mogelijk heid, dat het schip door de lage waterstand de haven niet kon binnenkomen, toen het water ho ger werd en het schip maar weg bleef, moesten zij wel tot de con clusie komen, dat er iets niet klopte. Illusies vervlogen: geen prettige avond met jolige Engelse Jantjes in de Zierikzeese straten, geen Players en geen spectacu laire ontvangst op het Stadhuis. Jammer van dat meiske, dat des avonds nog speciaal, in „evening- dress" zogezegd, met de auto uit Haamstede kwam om de komst van de Royal Navy naar Zierik zee mee te vieren. Commandant Flavour heeft zich blijkbaar be dacht en vond het toch niet be langrijk genoeg te komen nagaan, hoe dat precies zat met zijn Schouwse voorvaderen. Maar wie weet: misschien gaat het volgend jaar OP 1 APRIL wel door! Piloot kwam om het leven. Gistermorgen kwart over tien is bij het gehucht Deurningen, op 7 km. af stand van de vliegbasis Twenthe, een Gloster „Meteor" straaljager veronge lukt. De piloot, de 22-jarige sergeant vlieger J. H. Nagtegaal uit Alphen aan de Rijn, is om het leven gekomen. Het vliegtuig, dat deel uitmaakte van een formatie van vier, kwam bij het afbreken dezer formatie met de vleugel van de naast hem vliegende machine in aanraking en stortte om laag. Het andere toestel kon veilig op het vliegveld landen. DE KWESTIE TUNESIë. Tunesische premier wil zakenkabinet vormen. De Franse Nationale /ergadering beeft met 367 tegen 237 stemmen een regeringsmotie om het debat over Tunesië tot twintig Mei uit te stellen aanvaard. Deze uitslag betekent in feite een goedkeuring van de regerings- politiek t.a.v. Tunesië. De communisten, ca. 25 volksrepu blikeinen en vier of vijf gematigd conservatieven stemden tegen, öf omdat zij de maatregelen van de rege- OPSCHUDDING IN DEN HAAG. Politie kon de inhoud onschadelijk maken. Een briefpakket met explosieven, bestemd voor de „leider van de Duitse delegatie", is Maandagmiddag in Hotel „De Witte Brug" te Den Haag tijdig ontdekt en in handen van de Nederlandse politie gesteld. Het pakket was gericht aan het hoofd van de Duitse delegatie, die op het ogenblik met vertegenwoordigers van Joodse organisaties onderhandelt over schadevergoedingen aan verdreven en gestorven Duitsers van Joodsen bloede cent port zou voldoende zijn geweest. Er was echter voor 40 cent postzegels op geplakt. Op de Duitse ambassade werd de brief aan één zijde opengemaakt. Men Het uit Amsterdam afkomstige pak ket wekte door vorm en (licht) ge wicht argwaan. Een frankering van 15 De Franse Nationale Vergadering heeft met 412 tegen 100 stemmen een motie verworpen, volgens welke niet gedebatteerd zou worden over de „begroting ter redding van de franc" van premier Pinay. Het debat zal ca. drie dagen duren en de premier is ge machtigd de vertrouwenskwestie te stellen. Churchill heeft in het La gerhuis verklaard, dat hij een ev. Amerikaanse wens om een Amerikaan als) opvolger van Eisenhower zal steu nen. De zingende dochter van presi dent Truman, Margaret, heeft ver klaard, dat zij dit jaar Europa hoopt te bezoeken, „nu ik niet aan de kies campagne behoef mede te werken". Premier de Gasperi van Italië heeft in de Senaat een verklaring afgelegd over de kwestie Triest en daarbij een beroep gedaan op Maarschalk Tito een nieuwe poging te doen om tot over eenstemming te komen. De Belgi sche regering heeft besloten de we reldtentoonstelling, die in 1956 te Brussel zou worden gehouden, uit te stellen. De Belgische ministers zijn van mening, dat de economische in spanningen van het land in de komen de 4 jaren op de bewapening gericht moeten worden. De West-Duitse autoriteiten hebben voor invoer van kaas uit Nederland een bedrag toege staan van 12,6 millioen DM. en voor invoer van textiel uit Nederland een bedrag van 270.000 DM. Over Maart heeft Nederland een overschot in de Europese Betalings-Unie van vermoe delijk f 148 millioen. H. M. de Konin gin heeft het voornemen om op de opbouwdag, welke dit jaar op 19 Mei wordt gevierd, een bezoek te brengen aan Rotterdam en de eerste steen te leggen voor de wc-'eropbouw van de St. Laurenskerk. In' 1953 zal een nieuwe uitgifte verschijnen van de Ne derlandse postzegels met de beeltenis van Koningin Juliana. zag toen, dat hij bestemd was voor de Duitse delegatie. Per koerier werd de brief daarop naar hotel „De Witte Brug" doorgezonden, waar de Duitse delega tie logeert. Daar sneed men de enve loppe aan de zijkanten open, waarbij een draadje aan het licht kwam, dat aan enkele vellen papier was beves tigd. Het draadje werd doorgeknipt doch aangezien men argwanend was geworden, werd de politie gewaar schuwd. De politie ontdekte, dat, wanneer de vellen papier uit de enveloppe getrok ken zouden worden, bet draadje aan een ontsteker (detonator) zou trekken. Tussen de vellen papier lag een licht donker bruin pakje met een heel klein droog batterijtje. Men vermoedt, dat, wanneer aan het draadje getrokken zou zijn, de batterij stroom afgegeven zou hebben, die de stof in het bruine pakje tot ontploffing zou hebben ge bracht. De Nederlandse politie is bezig met nasporingen om te trachten de afzender(s) van deze brief in handen te krijgen. Bekend is reeds, dat naam en adres op het pakket gefingeerd wa ren. HISTORISCHE GEVEL TE KOOP! Het Middelburgse gemeente bestuur heeft een gevel te koop, n.l. de historische gevel van de voormalige Prov. Bibliotheek in de Lange Delft. Aangezien de bibliotheek in de Abdij gehuis vest wordt, zit men nu met een gedeeltelijk bewaard gebleven front, dat bovendien vrij ernstige schade heeft opgelopen. Ook is er veel zandsteen in dit overblijfsel verwerkt, hetgeen by nieuw ge bruik extra voorzieningen zou vergen. Wie desondanks een huis wil bouwen achter een historische gevel, wende zich tot het Middel burgse gemeentebestuur. Nadat Koningin Juliana en Prins Bernhard gistermorgen om twintig mi nuten voor elf per auto van het Paleis Soestdijk waren vertrokken en een half uur later op Schiphol waren gea rriveerd, namen zij om kwart voor twaalf plaats In het viermotorige DC-6 toestel van de K.L.M., de „Prinses Beatrix". Enkele minuten later nam het vliegtuig zijn aanloop en verdween, nagestaard door enkele duizenden aanwezigen, in de wolken, op weg naar Amerika. Vlak voor het vertrek spraken de Koningin en de Prins in de Icahal en kele woorden voor een drietal micro foons van radio, televisie en film. „Wij zijn nu op weg naar Amerika", zei de Koningin. „Wij verheugen er ons bijzonder op. Ik geloof, dat het heel nuttig is, dat op deze wijze con tacten worden gelegd tussen verschil lende volkeren. Ons wacht een lange reis door de Ver. Staten. Wy zullen een heleboel verschillende steden be zoeken en als wij terugkomen wie reist kan veel verhalen zullen wij veel hebben te vertellen". „Ik verheug mij er in het bijzonder op nog even naar Canada te gaan. Al zal mijn bezoek aan dit land onoffi cieel zijn, ik ben toch vreselijk bljj om er nog even te komen". ring tegen de Tunesische nationalisten afkeuren, of omdat zij gekant zijn te gen de aan de Tunesiërs gedane con cessies. De Gaullisten, hoewel in de oppo sitie, hebben medegedeeld, dat zij het met de politiek inzake Tunesië eens zyn. De nieuwe Tunesische premier Sala- heddin Bakkoetsj is voornemens een uit niet-politici bestaand zakenkabinet te vormen, dat tot 24 April a.s. het be stuur zou moeten voeren. Op genoem de datum begint een Frans-Tunesische commissie besprekingen over het in voeren van politieke hervormingen in Tunesië. Gistermiddag zag de leerling-vlieger L. Brunt, die met een Tiger Moth van de Rijksluchtvaartschool Ypenburg een oefenvlucht uitvoerde, zich ge noodzaakt bij Reeuwijk, vermoedelijk door een motorstoring, een noodlan ding te maken. Het toestel kwam in een sloot terecht en werd volkomen vernield. Brunt bleef ongedeerd. Gisteren herdacht mej. M. Rottier te Goes de dag, waarop zij voor 25 jaar in dienst trad bij de P.T.T. De laatste jaren is zy toezichthoudster bij de tele foondienst. Van de directie ontving zij een enveloppe met Inhoud, van de collega's een geschenk. PRINS BERNHARD. Prins Bernhard zei: „Ook voor mij is deze reis bijzonder aangenaam. Ik heb in Amerika veel vrienden en ken een groot gedeelte van het land. Eén woord wil ik hier zeggen voor die Nederlanders, die er zich ongerust over maken, dat wij de reis per vliegtuig ondernemen: Wij hebben het grootste vertrouwen in de K.L.M. Wij beschou wen ons op zyn minst gezegd even veilig in de lucht als in een auto op weg van Soestdijk naar Amsterdam, soms zelfs veiliger. Als God het einde van een mensenleven gekomen acht, dan is dat einde niet afhankelijk van enig vervoermiddel". Koningin Juliana vulde dit aan met de instemmende woorden: „Dat is ook mijn mening. Ik zou ook best de kin deren per vliegtuig willen laten rei zen". Gisteravond om tien over half twaalf is de „Prinses Beatrix" veilig op het vliegveld van Gander (New Found- land) geland. De oversteek naar de 'Nieuwe Wereld is daarmede volbracht. 1902 1 APRIL - 1952. Grootse huldiging door het personeel van Oosterbaan 8 Le Cointre. Gistermorgen heeft de burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate, de ere- médaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt aan de heer Joz. van Liere, procuratiehouder van de N.V. Oosterbaan Le Cointre, die gedurende een halve eeuw zijn beste krachten aan deze N.V. heeft gegeven. 's Avonds had in het Schuttershof een grootse huldiging plaats door het personeel van deze getrouwe veteraan, die zo nauw verbonden is met de geschiedenis dezer Goese N.V. De heer L. Smit, directeur, sprak de heer Berkhemer, die met zijn voor- jubilaris toe en gewaagde van de grote bescheidenheid, goodwill en trouw van deze werker. Hij wenste hem voor het verdere van zijn leven Gods on misbare zegen toe. De heer J. H. Smit, eveneens directeur, sprak over de sterke groei van het bedrijf geduren de de werkperiode van de heer Van Liere. Namens de directie overhandig de de heer Smit de jubilaris een en veloppe met inhoud. De heer W. van Dullemen, die 32 jaar met de heer Van Liere had samengewerkt, bood hem namens het personeel een schilderij aan. Vervolgens hielden de heren P. Vis namens de technische af deling, J. de Smit, directeur van het Zeeuwsch Dagblad, K. C. van Spron- sen en J. Laport hartelijke toespraken tot de heer Van Liere. Een stemmig programma van wel komst- en huideliederen, van declama tie door de heer Berkhemer en piano spel door mej. T. Moermond wisselde de rij van sprekers af. Het was niet in de laatste plaats de dracht de jubilaris een onvergetelijke avond heeft geboden. Deze declamator deed het aloude en zo bekende Bijbel verhaal uit 1 Samuel 17, 18 en 20 zo leven, dat het leek, of men het voor het eerst hoorde. Zijn sober gebaar, eenvoudige mimiek en expressief woord verplaatsten de aanwezigen een ogenblik in het Eikendal in het ge bergte van Juda, waar de strijd zich afspeelde tussen David en Goliath, tus sen de God Israëls en de onbesneden Filistyn. De sprekers van deze avond beant woordend richtte de heer Van Liere zich in het byzonder tot zijn directeur, de heer L. Smit, onder wiens leiding hy het bedryf zag opbloeien. Ook noemde de jubilaris met achting de naam van de heer Oosterbaan, die in zyn tyd veel voor het bedrijf deed. Sprekend over het grote voorrecht, dat hy genoten had, besloot de heer Van Liere zyn toespraak met dank bovenal aan God, „Die hem met zoveel vreug de zyn taak deed verrichten". De heer P. J. Dominicus benoemd. Mét ingang van 16 April is be noemd tot burgemeester der ge meente Borssele de heer P. J Dominicus te Yerseke. Pieter Jan Dominicus werd geboren op 30 Juli 1886 te Wemeldinge. Van 1 Mei 1914 tot 1 November 1933 was hy werk zaam als ambtenaar ter secretarie te Yerseke. Vanaf 1 Augustus 1833 was hij bovendien gemeente-ontvanger en klerk bp' de Burgeriyke Stand dier gemeente. By K.B. van 12 September 1933 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Rilland-Bath, welk ambt 14) bekleedde van 25 Sept. 1933 tot 8 Mei 1944, op welke dag hij door de bezetters werd ontslagen. By K.B. van 23 November 1945 werd hem eervol ontslag verleend als zodanig met toekenning van wachtgeld. De heer Dominicus is gehuwd en heeft twee kinderen. Zyn godsdienst is Ned. Hervormd en hij heeft voor de CJÏ.Ü. zitting in de raad der gemeente Yetseke. In een kort onderhoud zei de heer Dominicus zich aangetrokken te ge voelen tot de rustige, eenvoudige land bouwende bevolking van Borssele. Hy is voornemens zich spoedig in te wer ken in de bijzondere plaatseiyke pro blemen. Zijn benoeming tot burge meester zag de heer Dominicus als een rehabilitatie. Door het heengaan van de heer Do minicus zal Yerseke een groot verlies lijden. Voor de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis verrichtte hy veel werk. Hy bekleedt tal van plaatselyke functies. Verder is de heer Dominicus lid van de Raad van Toezicht van de Water leidingmy. Zuid-Beveland, be stuurslid van het Rode Kruis aid. Z.- Beveland en bestuurslid van de Sta- tenkring Goes der C.H.U. JUBILEUM BIJ BELASTING DIENST TE MIDDELBURG. Gisteren herdacht de heer A. K. Louws, chef de bureau van de Inspec tie der Belastingen te Middelburg, de dag, dat hij 25 jaar geleden in drenst van de administratie der Belastingen trad. De heer Louws kwam op vrij jeug dige leeftyd in dienst en doorliep alle rangen tot hij enige jaren geleden werd benoemd tot chef de bureau. Hoe zeer zijn werk als chef en zyn per soon wordt gewaardeerd, bleek uit de huldiging, die de heer en mevr. Louws gistermiddag in het gebouw van de Belastingdienst aan de L. Noordstraat ten deel viel. Vele tientallen ambte naren waren daar byeengekomen. Al lereerst sprak de hoofdinspecteur titu lair, de heer H. W. Colmjon, die na mens het personeel een schemerlamp liet aanbieden, terwyl mevr. Louws bloemen in ontvangst mocht nemen. Voorts spraken de commies titulair J. F. Meyer, de heer G. A. Romijn, ont vanger der Belastingen, die een ka merplant aanbood, de controleur A. D. Grims, de chef dienstgeleider J. H. Drioel, de commies titulair J. Riemens en de heer Ornee namens de Chr. Bond van Overheidspersoneel. De heer Louws sprak een dank woord. In de huiselijke kring werd gisteravond, temidden van een bloe- menschat, het jubileum in intieme kring gevierd. DE BILT ZEGT: Weersverwachting geldig tot vanavond Koude ochtend. Wisselende bewol king met hier en daar een bui, voor namelijk in de kustprovincies. Zwakke tot matige wind tusen Nuord en West. Dezelfde temperaturen als gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1