ZEELAND DOOR WATER EN VUUR O. E. E. S. keurt plan goed tot vergroting van Europese productie met 25 pCt. Werk onder Herv* binnenschippers en zeevarenden verdient meer steun Minder invoer van „dollarproducten' Amerika en Canada moeten minder de import belemmeren. M croscoop voor kleuren fotografie Brifs-Perzisch oliegeschil. 90 ct. pet 250 gram MARNIX D'HONTENISSE Er is f 150.000 nodig. Malik verwerpt het Franse voorstel. Scherpe actie tegen pseudo- vogelpest op de Veluwe. Ï.B. jaar- LG.B. had TE heeft ericht. veel iester- aan- eerten t het klei- peerd. dui- 3845 J 35—40; 11—14: 'de kool Percnx Cam- 52-55, Idel 3(\ Nieuws; •he ka- Gram. :n; 9.35 Voor 11.00 :elus; nbouw- Nieuwf 13.25 wolf", ilradio j 16.30 rings- dbouw- 18.15 Sport- „Ver- rlands» „Dit iws en Gram. st en :d en s.Ge- ieuws 7.50 Giram. de iuters an en d- en teland n of de Gr. iram. 15 Gr. uziek; „Pa- Jjram. pro- 21.30 Lichte over- -24.00 erich- ram. radio; Ka- Voor 17.50 or de iziek; 21.45 uziek I lang» liatio- Ibed", Mtsmdag 31 Maart 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD - Pagina S De Baad van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking heeft Vrijdag een uit vijf punten bestaand plan goedgekeurd tot vergroting in de ko- lende vijf jaren van de Europese industriële en agrarische productie met 25 e Raad verzocht de Verenigde Staten en Canada om minder belemmeringen aan le invoer uit Europa In de weg te leggen en in het bijzonder om een scheepvaart- olitiek te volgen, welke het mog.lijk zou maken, dat de Europese landen vrijer politi met de Amerikaanse koopvaardijvloot kunnen concurreren. De vijf punten, welke in het rapport worden genoemd, zijn: 1) Vergroting van de totale electrici- teitsproductie van West-Europa van 250 milliard kilowatts in 1951 tot minstens ongeveer 350 milliard in 1956. 2) Vergroting in de tijd van vijf jaar van de totale productie van ruw staal van ongeveer 56 millioen ton in 1951 tot minstens ongeveer 70 millioen ton. 3) Vergroting van de totale agrarische productie met 17 ten opzichte van de omvang van verleden jaar. 4) Bespoediging van het tempo van de huizenbouw tot ongeveer 2 millioen woningen in 1956. 5) Opheffing gedurende de komende vijf jaar van beperken bepalingen, for maliteiten en andere hinderpalen voor de vrije beweging van arbeiders tussen de aangesloten landen. IN 1956 GEEN INVOER MEER VAN KOLEN. In een afzonderlijk rapport, dat door de raad Donderdag reeds werd goedge keurd, werd de kolenproductie tegen het einde van 1953 met 7 tot 10 te ver hogen ten opzichte van die van 1951. Be reikt moet worden, dat Europa in 1956 geen kolen meer zal behoeven in te voe ren. In het rapport wordt opgemerkt, dat landen, die met een tekort aan arbeids krachten te kampen hebben, immigratie van buitenlandse arbeidskrachten niet als een laatste toevlucht moeten zien. De ontwikkeling van de basisindus trieën zal in de naaste toekomst een be langrijk bedrag aan investeringen ver eisen. Dit zou tezamen met de noodzake lijkheid van vergroting van de uitgaven voor de defensie en van verbetering van de positie van de betalingsbalans, uitstel betekenen van iedere verbetering van de levensstandaarden tenzij door een bij zondere inspanning een zeer snelle toe neming van de productie per hoofd der bevolking kan worden verzekerd. Verder wordt voorgesteld dat de Eu ropese landen de met dollars te betalen invoer verminderen door vergroting der productie van goederen met redely ke kostprijs, het overgaan van Invoer uit het dollargebied op invoer uit de aan gesloten landen en de daarmee verhon den monetaire gebieden, en door een eco nomischer verbruik van met dollars te betalen goederen. De dollarinkomsten zouden vergroot kunnen worden door vergroting van de Europese productie van goederen, waar van de prijzen concurrerend zijn, het verlenen van grotere faciliteiten voor de uitvoer naar het dollargebied en aan moediging van het toerisme. Op het gebied van de prijspolitiek wordt er bij de regeringen op aangedron gen bijzondere aandacht te besteden aan de zorg voor 'n voldoende stimulans voor de productie van werkelijk nodige goe deren inzulk een omvang als nodig is voor de uitbreidingsprogramma's. Ook wordt aan de regeringen verzocht stimulerende betalingswijzen in de indus trie aan te moedigen en er voor te zorgen, dat de voordelen voortvloeiende uit een grotere productiviteit op redelijke wijze tussen werkgevers, werknemers en ver bruikers verdeeld worden. van door kanker aangetaste cellen. De „Polaroid Corporation" te Bos ton heeft een nieuwe microscoop ver vaardigd, waarmede kleurenfoto's van door kanker aangetaste menselijke cellen kunnen worden genomen. De kleuren dezer foto's zijn nog nimmer door mensenogen gezien. Zij worden Veroorzaakt door kleine hoeveelheden gcheikundige stoffen in de nog leven de cellen. De mogelijkheid bestaat, dat men, aan de hand van de geno- hien celfoto's, nieuwe kennis zal op doen over door het optreden van kan ker In het menselijke lichaam veroor zaakte scheikundige veranderingen. Dok is het mogelijk, dat kanker op deze wijze eerder kan worden aange toond. Met gewone miscroscopen kunnen de kleuren niet worden waargeno men. Kankerspecialisten hopen met Dehulp van de nieuwe microscoop èok te kunnen waarnemen wat de Uitwerking van bestraling der kan kergezwellen is en hoe de aangetaste cellen van een kankerpatiënt reageren op het toedienen van verdovende middelen. AETHERPIRATEN BRACHTEN LUCHTVAART IN GEVAAR. In Den Haag is proces-verbaal opge maakt tegen een drietal scholieren, twee van 19 en een van 10 jaar, die clandestien aan het zenden waren op een golflengte van 86,2 meter. Wan neer men weet, dat deze golflengte is toegewezen aan de internationale luchtvaart, kan men beseffen aan welk gevaarlijk spel deze aetherpiraten zich schuldig maakten. Hun toestellen zijn in beslag genomen. Op 6 Mei voor Haagse Hof. Volgens een bekendmaking van de griffie van het internationale gerechtshof zal het hof op Dinsdag Mei een zitting openen, waarin de argumenten van de partijen in het BritsPerzische oliege schil met betrekking tot de kwestie van de bevoegdheid van het hof zullen wor den gehoord. De Perzische regering heeft reeds te kennen gegeven, dat zij de bevoegdheid van het hof in deze kwestie betwist. Op 27 Maart heeft het Verenigd Koninkrijk bij de griffie van het hof een schriftelijke verklaring over het Perzische standpunt ingediend. Deze verklaring is dezelfde dag aan de vertegenwoordiger van de Perzische regering overgemaakt. (Ingezonden Mededeling adv.) Voor vlijtige handen in het schoonmaakgetij: Hamea-Gelel Beter laat dan nooit Voor de tweede maal binnen het jaar is een huwelijk voltrokken tus sen een paar bewoners van het rust oord voor bejaarden te Frederiksoord. Dit maal waren het de 67-jarige we duwnaar Harm Doosjes en de 72-jarige mej. Adriana Vosmeer, die bjj hun terugkeer in het rustoord na de hu welijksvoltrekking door de andere oudjes op uitbundige wijze werden verwelkomd. Twee nieuwe compostbedrijven voor de landbouw. Het ligt in het voornemen een tweetal nieuwe bedrijven voor de verwerking van stedelijke afval te stichten op de Veluwe en in Noord-Brabant, waardoor behalve een verhoging van de hoeveel- neid compost, welke dan jaarlijks ter beschikking van de landbouw zal komen, tevens een belangrijke besparing op de kosten van transport zal kunnen worden bereikt. Dit heeft minister Mansholt meegedeeld in zijn antwoordnota op de wijziging van de begroting 1951 voor landbouw. De stichting van een aantal kleine be drijven, naast de hiervoren genoemde grotere bedrijven, zal worden bevorderd. In dit kader zullen door de gemeenten geen subsidies voor de compostering van huisvuil kunnen worden verkregen. Voor zover de beschikbare middelen dit toe laten, zullen ook de kosten van plaatse lijke installaties uit de in deze begroting opgenomen gelden, in het algemeen door middel van voornoemde N.V., worden bestreden. (Ingezonden Mededeling adv.) (Ingezonden Mededeling advert.) n Boterham- belegging die nooit verveelt I KOEKFABRIEK TE UITGEEST UITGEBRAND. In de nacht van Vrijdag op Zater dag is te Uitgeest de koekfabriek plus woonhuis van de Firma Starreveld geheel uitgebrand. Het pand besloeg een oppervlakte van duizend vierkan te meter. De schade wordt op een kwart mil lioen geraamd. De brandweren van Uitgeest, Alkmaar en Limmen namen met tien slangen aan het blussings- werk deel. BRONZEN STER VOOR PATER VAN DE VRANDE. Op Donderdag 3 April a.s. zal de Amerikaanse militaire attaché, Kolo nel Bid well, aan Pater L. v. d. Vran ke, die als aalmoezenier bij het N.D. V.N. in Korea was ingedeeld, in de Engelbrecht van Nassaukazerne te Roosendaal voor het front van de troep hij zit nu bij de commando's de Bronzen ster uitreiken. De V.S., Engeland en Italië hebben besloten gezamenlijk maatregelen in de zone, die onder Brits-Amerikaans mili tair bestuur staat in het vrije gebied van Triëst te bestuderen, teneinde te geraken tot nauwere onderlinge samen werking en samenwerking met. de plaat selijke autoriteiten. Vooraanstaand communist uit Zweden verdwenen. Een vooraanstaand functionaris van de Zweedse communistische partij uit Goe- teborg heeft volgens „Svenska Dagbla- det" met zijn in Polen geboren vrouw Zweden verlaten. Deze functionaris zou in nauw contact hebben gestaan met de spion Enbom, die onlangs werd gearresteerd. Het echtpaar zou zich thans in één der landen achter het „ijzeren gordijn" bevinden. De reis was gx-ondig voorbereid. De gevaarlijke aanhangwagen. In een adres aan de minister van Verkeer en Waterstaat heeft de K.N. A.C. naar aanleiding van het grote aantal ongevallen dat wordt veroor zaakt door het losraken van de aan hangwagen van het trekkende motor rijtuig er op aangedrongen zodanige eisen aan de koppeling te doen stel len, dat de mogelijkheid van dit soort ongevallen tot een minimum wordt teruggebracht. Daar volgens de K.N.A.C. het over grote deel van deze gevallen ontstaat door zorgeloosheid en slordigheid bij het aankoppelen, heeft zij de aandacht gevestigd op de zich verzekerde kop peling bij toepassing waarvan de men selijke factor wordt geëlimineerd. De commissie voor de toewijzingen van het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft in de ontwerp begroting voor 1952/1953 van het ministerie van Buitenlandse Zaken een amendement ingevoegd, dat de benoeming van een Amerikaanse ver tegenwoordiger bij het Vaticaan be oogt te verhinderen. (Ingezonden Mededeling advert.) rmdc^> TRACTEER UzelfmetPAS E N OP'N GROTE DOOS VAN; 50 STUKS.' 13. En bij dit in-droeve gezicht had mevrouw De Wilde maar teeds het beeld van Henk voor zich. Ze durfde er geen woord over reppen tegen haar man, naar ze wist, dat zijn gedachten haakten aan dezelfde Klee-fixe. Zou hun jongen datzelfde lot moeten delen? Het hele oponthoud in het dorp duurde slechts drie kwartier, De infanterie, voor zover zij niet in het dorp Zchterbleef, werd opnieuw in 't gelid gebracht. Een paar korte bevelen werden met harde stem uitgeschreeuwd en als robots marcheerden ze weg; hun met Ijzer be slagen laarzen dreunden op de grond. Nog een kort bevel en een Duits soldatenlied klonk op tussen de huizen van de dorpsstraat, tartend en intimiderend. De „Blitzkrieg" was voorbij geraasd Diezelfde avond werden al grote plakkaten met be velen van de Duitse weermacht aan verschillende plaat sen van het dorp aangeplakt, voorzien van de gehate èmblemen: adelaar en hakenkruis. De burgerij had zich kalm te gedragen, zij moest gewoon aan de arbeid gaan •n in geen geval iets doen wat ten nadele van de Duitse weermacht mocht uitvallen, want leder, die daarop be trapt werd, zou terstond „vernietigd" worden. Het stuk was ondertekend met een Duitse naam. We zitten er onder, zei dominé Versendaal, die nog •ven kwam aanlopen. Het nationaal-socialistisch vergif Wordt ons volk nu in het bloed gespoten. Het zal van de jeestelijke weerstand afhangen, of we er immuun voor lijven kunnen. Wat we van middag meegemaakt hebben, J nog niet het ergste; dat moet nog komen. Dit is nog ttaar stoffelijk geweld. Het geestelijk geweld zal erger fijn. Wim vond dit anders al erg genoeg: Heel ons volk had gemobiliseerd moeten zijn, meende hij. We hadden ftllemaal een geweer of een pistool moeten hebben. Hoe- Veel van die Duitse schobbejakken hadden we alleen in Ons dorp al niet kunnen neerschieten? We zijn veel te tam geweest. Dominé Versendaal schudde het hoofd. We moeten het vechten maar aan de soldaten over laten, meende hij. Dat is al erg genoeg. Wanneer gebeurde wat jij wil, werd heel ons land één groot bloedbad. En we zouden er tóch onderdoor moeten. De overmacht is te groot. Hij informeerde naar de Franse officier, die op „My Home" ingekwartierd geweest was. Niemand wist iets van hem af. Niemand had hem meer gezien en niemand had zelfs meer aan hem gedacht. Ik heb hem niet bij de gewonden gezien, zei Ver sendaal. Ik ook niet, zei mevrouw. Het bleef geheel de avond stil op straat. Niemand, die niet hoefde, kwam buiten. Enkele Duitse soldaten met de helm op en het geweer aan de schouder patrouilleer den. Uit de school, waar ze ingekwartierd waren, klonken Duitse soldatenliederen. Verder was het stil; de stilte van de ontspanning, de reactie. De mensen waren moe en verlangden allen naar rust. De sirene joeg hen niet meer op. Het gevaar was voorbij, weggeraasd naar het weste lijk deel van het eiland en naar Walcheren, waar deze nacht een laaiend inferno zou woeden. De volgende morgen het was Vrijdag geworden en een volle week had de oorlog nu geduurd belde dominé Versendaal al vroeg bij „My Home" aan en ver telde, dat hij zo juist gehoord had, dat Rotterdam Dins dag zwaar gebombardeerd was. Hij deelde het even mede, omdat het misschien goed was, dat Theo er van op de hoogte werd gesteld. Geheel de oude stad moest zijn uit gebrand Dan moet ik direct weg, zei Theo vastberaden. Ik moet naar mijn ouders. Ik ga mee, zei Wim. Er werd even over beraadslaagd, of Wim wel mee zou gaan. Vader De Wilde vertrouwde het niet erg. Zijn jongen was een driftkop en zou in staat zijn onbezonnen dingen te doen. Maar het bleke, timide gezicht van Theo, die met grote angstogen van de een naar de ander keek, haalde de familie over, Wim t# laten meegaan. De tocht zou op de fiets moeten gebeuren, daar er geen enkele andere verbin ding was en het zou avond zijn, eer ze in Rotterdam aan kwamen. (Wordt vervolgd Huwelijksplechtigheid tegen middernacht. In het Zwolse stadhuis is Vrijdag tegen het middernachtelijk uur een huwelijk voltrokken tussen een Zwol se fabrieksarbeider en een inwoon ster van Groningen. Het jonge paar had 's ochtends op een normale tijd willen trouwen, maar op het laatste moment bleek de vader van de bruid door ziekte verhinderd zijn toestem ming te komen geven. Het bruids paar voelde weinig voor uitstel en ambtenaren van de Zwolse burgerlijke stand zegden hun medewerking toe. De Groninger secretarie werd op gebeld met het verzoek contact met de vader te zoeken om een toestem- mingsacte in orde te brengen. Dit kwam voor elkaar en 's avonds om zes uur reisde de bruidegom naar Groningen om het document te halen. Met de laatste trein kwam hij terug in Zwolle en vervolgens werden de voor de trouwplechtigheden noodzake lijke gemeenteambtenaren van huis gehaald. De trouwzaal werd in orde gebracht en om elf uur werd het hu welijk voltrokken onder aanwezigheid van twintig familieleden. DRIE TON BIJEEN VOOR CARILLON IN AMERIKA. De voorzitter van het werkcomité .Klokken van Amerika" heeft mede gedeeld dat de buscollecte f 174.000 heeft opgebracht. Zeeland gaf hiervan met 45 gemeenten f 7000. Diverse per soonlijke en andere giften brachten samen f 17.380 op. Van diverse bedrij ven moeten nog giften ontvangen wor den. In totaal beschikt men nu over een bedrag van drie ton. Het transport in Amerika moet echter nog betaald worden zodat er zeker in totaal vier ton moet komen. OVERVALLEN OP COMMU NISTISCHE CENTRA IN JAPAN. De Japanse politie heeft in het gehele land overvallen gedaan op meer dan dui zend vermoedelijke communistische een- De politie te Tokio heeft totnogtoe zes personen gearresteerd. Zij klaagde er over, dat het effect van de overvallen door voortijdige publicaties was verminderd. De politie zeide, dat zij veel documen ten in beslag had genomen. De regering heeft Vrijdag het commu nistische dagblad „Vrede en Onafhanke lijkheid" verboden, daar het tot revolu tie zou hebben opgeroepen en de bezet tende autoriteiten gecritiseerd. Ds Niemoeller in Duitsland terug. Na een reis van vijf weken door de Verenigde Staten, waarbij hij 20 steden heeft bezocht en lezingen heeft gehouden, is Vrijdag ds Niemoeller, hoofd van de Protestantse Kerk in Hessen, in Frankfort teruggekeerd. Vergeleken met verleden jaar, toen zij een oorlog vreesden, zijn de Ame rikanen nu vastbesloten iets te doen om een oorlog te voorkomen, aldus Niemoeller. Commentaar leverend op de jongste notawisseling tussen de Westelijke geallieerden en de Sowjet- Unie verklaarde Niemoeller, dat hij nog steeds tegen Duitse herbewape ning is. „Het water vereent." De Raad der varende gemeente van de Ned. Herv. Kerk, belast met de arbeid onder de Hervormde binnen schippers en zeevarenden, heeft in het raam van een actie voor financiële steun iets over zijn werk verteld. Het aantal Hervormde binnenschippers bedraagt circa 30.000 personen en het aantal zeevarenden is nagenoeg even groot. Bij de kerken in de gemeente, die geen zee- of binnenhaven hebben, is een gebrek aan belangstelling voor dit pastoraal werd, zo vertelde de voorzitter, vice-admiraal C. J. Baron van Asbeck. Da arbeid onder de bin nenschippers en de zeevarenden zou eigenlijk door afzonderlijke predikan ten moeten worden verricht, doch dit is in vele gevallen helaas nog niet mogelijk. In Amsterdam en Rotter dam zijn een havenpredikant met twee hulppredikanten voor de arbeid on der. de zeevarenden werkzaam, als mede een sociaal werkster. In Groningen (waarbij tevens Delf zijl behoort), Maasdracht en Greven- bicht is een schipperspredikant. En tenslotte is een predikant zowel voor de binnen- als zeevaart In Antwer pen werkzaam. Men hoopt binnenkort in Zwolle, ook een binnenscheepvaart-centrum, een predikant te kunnen beroepen. Zijn arbeidsveld zal zich uitstrekken over Gelderland, Overijssel en een deel van Drente. De Amsterdamse havenpredikant, dr L. L. Terlaak Poot, zeide: „Wij doen onze entree aan boord met -een kist vol boeken, waarvan altijd een dankbaar gebruik wordt gemaakt. Weer een overwinning. Bij de verkiezing van een afvaar diging naar de nationale conventie van de republikeinse partij heeft gene raal Eisenhower Vrijdag in de staat Maine een overwinning behaald. Ne gen van de gekozen afgevaardigden zijn aanhangers van Eisenhower, vijf van Taft. Twee van de zestien afge vaardigden hebben verklaard neutraal te zijn, doch politieke waarnemers voorspellen, dat zij Zich voor Eisen hower zullen uitspreken. Wij komen niet om „te bekeren". Wij moeten mee kunnen doen en daar door ontstaat vaak een ernstg gesprek en worden contacten gelegd". In ons land, aldus de predikant, werken Gereformeerde en Hervormde schipperspredikanten samen: het wa ter vereênt. De synode steunt dit werk met een ton, maar er is f 150.000 nodig om het werk in zijn huidige vorm te kun nen financieren. In Indonesië, Noord- en Zuid-Ame- rika, alsmede in het Verenigde Ko ninkrijk moeten dringend posten wor den gevestigd en het aantal predikan ten, hulppredikanten en sociaalwerk sters behoeft aanvulling. Daarom wordt 'n kleurenreproductie, voorstel lende schepen voor de haven van Vlissingen van H. C. Vroom verkocht. Eerst wordt het „telplan" besproken. In de ontwapeningscommissie heeft Malik een Franse poging afgewezen om een compromis-werkplan voor de commissie te vinden. Amerika, ge steund door de meeste andere lan den, heeft voorgesteld dat de com missie eerst een wapentelling be spreekt en een plan voor verificatie, maar de Sowj et-Unie een onvoorwaar delijk verbod van atoomwapens het eerst besproken zien. De Franse afgevaardigde Jules Moch nu stelde als compromis voor, dat beide punten gelijktijdig door een commissie worden bestudeerd. Malik zei, dat dit louter een verkorte editie was van het Amerikaanse voorstel. De commissie heeft later het Rus sische werkplan met negen tegen één stem, bij twee onthoudingen (Frank rijk en Pakistan), verworpen. Het Franse plan werd aangenomen, waar bij alleen de Sowj et-Unie tegen stem de. Volgens het Franse plan moet de commissie een telling van alle wa pens en strijdkrachten, de verminde ring er van, het toetsen op de atoom energie en de eliminatie van wapent voor massavernietiging bestuderen. (Ingezonden Mededeling advert.) DE RUSSISCHE LUCHTMACHT WORDT GEVAARLIJKER. De groeiende Russische luchtmacht van lange-afstandsbommenwerpers, die een atoombom kunnen meenemen, is het grootste gevaar dat Amerika ooit heeft bedreigd, zo hebben hoge Amerikaanse officieren van de lucht macht aan het Congres meegedeeld. Zij zeiden voorts dat de productie van straalvliegtuigen in Rusland groter is dan in Amerika, maar dat de kwali teit van de Amerikaanse toestellen be ter is. Generaal Vandenberg, stafchef van de luchtmacht, is van mening dat, als het Russische programma wordt afgewikkeld zoals voorspeld wordt, binnen drie jaar het grootste deel van de Russische vliegtuigen straalaandrij ving zal hebben. Bovendien zou tegen die tijd het aantal lange-afstandsbom- menwerpers die atoombommen kun nen vervoeren het Amerikaanse aan tal beginnen te benaderen. Admiraal Alexander Sakellariou, de Griekse minister van Defensie, is Vrijdagavond afgetreden nadat afge vaardigden van de oppositie, die zijn ontslag hadden geëist, het parlement hadden verlaten. 'n héérlijke drank ait zuiver fruit De pseudo-vogelpest heerst op de Neder-Veluwe :iog steeds in hevige mate en de instanties, die de strijd tegen deze besmettelijke ziekte voe ren (o.a. de Veeartsenijkundige Dienst en de gemeentebesturen) kunnen geenszins beweren, dat zij de vol ledige medewerking hebben van de zijde der landbouwers-pluimveehou ders. Het gevolg is dan ook geweest, dat de laatste weken tientallen landbou wers voor de kantonrechter te Wage- ningen moesten terechtstaan en ver oordeeld werden tot meer of minder grote geldboeten, omdat zij de bepa lingen van het destijds uitgevaardigde ophokgebod niet hadden opgevolgd. De burgemeester van Ede heeft thans een lastgeving laten uitgaan, waarin bevolen wordt, dat alle pluim vee (ziek of gezond) in de nacht hokken opgehokt moet zijn, terwijl honden en katten op de besmette be drijven vastgelegd dan wel opgesloten moeten worden. Verder zijn nauwkeurige voor schriften gegeven inzake het luchten van pluimvee etc. De rennen van verschillende eigenaren mogen niet aan elkaar grenzen. Loslopend pluim vee zal zonder verdere waarschuwing en zonder dat zulks recht kan geven op enige schadevergoeding in beslag genomen en vernietigd worden. Indien het Rijk uit investerlngsoog- punt geen bezwaar maakt en de ge meenteraad de plannen goedkeurt, zal met bekwame spoed worden begonnen aan het bouwen van stations ln het Rotterdamse havengebied voor de ra- darlooasdienst, die het mogelijk moet maken van de wal af ook bij mist de rivier en het havengebied in hun gehei^ te overzien en de nodige inlichtingen aan de varende schepen te verstrekken.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 3