87. *~Yasenol Uil Zeelandó ïtieuwlj&ó uan alle Eilanden Mantel- Costuums S.WIENER Co Nieuwe riolering voor Biggekerke Pagina 2 KERK EN ONDERWI|S Middelburg. Goes. Vlissingen. -bed is ook voor U idéaal! Lekker warm en volkomen geruisloze vering. VEILIN GBERICHTE N DE ^ADIO brenqt u Nagekomen Advertentiën 175.- 115.- 50 Maandag 31 Maart 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD CREDIETVERHOGLNG VOOR BOUW VAN SCHOOL VOOR C.V.O. In de Vrijdagmiddag te Biggekerke gehouden raadsvergadering is een Voorstel behandeld tot het doen ontwerpen van een rioleringsplan. De heren ir J. J. Hopmans van het Rijksinstituut voor zuivering van afval- ater en J. D. P. de Smit, directeur van Bouw- en Woningtoezicht te mburg, gaven uitvoerige toelichting. Het is de opzet in samenwerking met e gemeenten Meliskerke, Zoutelande en Westkapelle te komen tot de aanleg van persleidingen voor de afvoer van het rioolwater, dat in de iüeuwe zuiveringsinstallatie te Westkapelle gezuiverd kan worden. Van Zoutelande naar Westkapelle ligt al een persleiding, die bij deelneming van Biggekerke en Meliskerke zal moeten worden verzwaard. Voor Biggekerke aal een en ander een kapitaalinvestering van ca. f30.000.betekenen. et plan nogal wat bezwaren. De heer P. Pol derman (A.R.) vroeg zich af, of een nieuwe riolering nodig was, aangezien er reeds een goed werkende riolering zij het zonder zuiveringsinstalatie, be staat. Bovendien achtte hij het be drag zeer hoog. Ook zou erbij komen, dat de oude buizen opgegraven moe ten worden en door nieuwe vervan gen, zodat het hele dorp zou moeten worden opgebroken. Burgemeester J. L. Dregmans licht te één en ander toe en deelde mede, dat het mogelijk is de buizen te laten liggen en de leiding achter de kom der gemeente aan te leggen. Wat de kos ten betreft verklaarde hij, dat van de overschoten van de uitkeringen uit het gemeentefonds over '48, '49 en '50 een bedrag van f 15.000.-beschikbaar ge steld zou kunnen worden, terwijl in '53 en '54 waarschijnlijk nog f9 a f 10.000.kan worden gereserveerd. De rest zal geleend moeten worden. De aansluiting zal verplicht worden gesteld. Na enige discussie ging de raad tenslotte met het voorstel ac- coord. DE SCHOOL VOOR C.V.O. Een ander belangrijk punt was een voorstel tot verhoging van het crediet voor de nieuw te bouwen school voor C.V.O. met f 3200.De school is aan besteed voor f38.190.Da bijkomen de kosten van grond enz. bedragen f 5000.Oorspronkelijk vergoedde het Rijk f 33.000.maar na een be zoek van de burgemeester aan Den Haag werd dit op f35.000.— gebracht. De aannemer bleek in staat door het aanbrengen van enkele ondergeschik te wijzigingen de aannemingssom ook op f35.000.te brengen. De gemeente zal maximaal een kwart daarvan voor haar rekening moeten nemen. Het reeds vastgesteld bedrag diende nu met het aanvullende crediet te wor den verhoogd. De heer Polderman kreeg op een vraag ten antwoord', dat de school eigendom der vereniging blijft en de heer P. Lampert (C.H.) werd geant woord, dat over de juiste plaats der school nog nader zal worden gespro ken. Dit raadslid vond het n.l. beter de school wat naar voren te plaatsen, omdat hij vreesde, dat het ontworpen plantsoen ervoor geen succes zou zijn. Een plan tot aanleg van een toegangS' weg naar de school is reeds opgemaakt ANDERE PUNTEN. In deze vergadering werden be noemd tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim de heren D. W. Wijsman, J. Meijers, P. Lampert Pzn., A. van der Heijde en C. Stuij Voorts besloot de raad aan de plaatse lijke C.J.M.V.-bibliotheek 5 cent per boek te verlenen en een aanvraag voor de aanschaf van leermidelen door de Ver. voor Geref. Schoolonderwijs in handen van' B. en W. te stellen, als mede medewerking te verlenen aan de school voor G.S.O. voor de uitvoe ring van een kleine verbouwing. In de alg. politieverordening werd een be paling opgenomen om het ernstige euvel van loslopende honden sterk te gen te gaan en het gebruik van prik keldraad in het recreatieterrein te be perken. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op een ver zoek van de heer M. Kleinepier om ontheffing van een deel der honden belasting voor 1952 werd verworpen: de aanvrager kreeg de ontheffing. (Ingezonden Mededeling advert.) „MsSiadiq VOOR GEVOELIGE VOETEN Plannen voor een nieuw Bodehuis te Middelburg. C ader voorzitterschap van de heer L. Jobse te Serooskerke hield de Wal- cherse Bodenvereniging „Ons Belang'1 te Middelburg haar jaarvergadering. Vit het jaarverslag van de secretaris, de heer A. C. Caljouw te Veere, bleek, dat de vereniging momenteel 40 leden telt. 1951 is voor de vereniging een gunstig jaar geweest, daar veel tot stand kon worden gebracht. Het bode huis kon worden verplaatst van het pakhuis in de Schuiffelstraat naar de barak op het bodeplein bij het stad huis. Deze bodenplaats werd voor het parkeren der vrachtwagens in gebruik genomen. Bovendien werd een nieuwe werkwijze toegepast, waarbij zowel de bodes als de handel gebaat is. De be groting voor 1952 werd vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werden de 'heren G. Vogel, Middelburg, L. Joos- se, Nieuwland en A. C. Caljouw, Vee- fe herkozen. Na de pauze werden de plannen voor een nieuw bodehuis be sproken. Aangezien de gemeente Mid delburg heeft aangezegd, dat eind De cember de barak op de bodenplaats moet zijn ontruimd, zal men zo moge lijk dit jaar tot stichting van een nieuw bodehuis moeten geraken. Men wil trachten dit nieuwe gebouw te stichten bij de huidige parkeerplaats. Nieuwe plannen zijn in studie geno men om tot verwezenlijking van de nieuwbouw te geraken. „Het Vrije van Sluis" kon' één xnillioen lenen. De Hoofdingelanden van het water schap „,Het Vrije van Sluis" kwamen te Oostburg in een spoedeisende alge mene vergadering bijeen. Als enig agendapunt werd behandeld een geld lening van f 1.000.000 tegen pet. als onderdeel van de obligatielening van de Unie van Waterschapsbonden ad f5.000.000. De vergadering werd weer gepresi deerd dor de dijkgraaf, de heer C. M. v. d. Broecke, die door een ernstige ziekte en operatie gedurende vier maanden afwezig is geweest. De voor zitter sprak zijn vreugde uit, dat hij weer kon werken aan de opbouw van het waterschap. De heer A. J. Cam- bier werd dank gebracht voor de waarneming van het voorzitterschap. Een ogenblik stilte werd betracht voor de overleden hoofdingeland-plaatsver vanger, de heer F. B. van Rie. Tijdens de rondvraag kwam aan de Orde het delven van watergangen en de daaraan verbonden vergoeding Voor ontvangen en spreiden van delf- grond. Besloten werd, dat het dage lijks bestuur met enkele hoofdinge landen deze aangelegenheid nader zal uitwerken, waarbij geval voor geval zal worden beoordeeld. 14 Schouwse brandweerlieden in de sloot. Zaterdagavond geraakte ten gevolge yan de gladheid van de weg te Capelle bij -Zierikzee een bellenwagen van de brandweer, waarmee 14 brandweer lieden een bezoek aan de Jaarbeurs badden gebracht in de sloot. Dank zij de matige gang waarmee werd gere den, liep dit ongeluk goed af, temeer daar de wagen omkantelde. Behoudens een nat pak liep geen der brandweer lieden verwondingen op. Met een pas serende vrachtauto konden de inzit tenden huiswaarts keren. De wagen werd later door een kraanwagen op het droge getrokken. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Arnemuiden: J. Arendsen te Blauwkapel. Geref. Kerken (art. 31). Aangenomen naar Vrouwepolder, G. Zomer, cand. te Utrecht. STOOMTRAM WALCHEREN BOEKTE ƒ47.989.78 WINST. Donderdag werd in Middelburg de jaarlijkse algemene vergadering van aan deelhouders van de N.V. Stoomtram Walcheren gehouden. Tijdens deze ver gadering zijn de jaarstukken aver 1950 vastgesteld. Uit het jaarverslag blijkt, dat op 1 Januari 1950 de personeelssterk te 120 bedroeg, op het eind van 1950 was dit teruggelopen tot 110. De landelijke loonregeling voor het Beroepsvervoer over de weg werd inge voerd, terwijl de invoering van het Re glement Arbeidsvoorwaarden in behan deling werd genomen. In 1950 werd be gonnen met het liquideren van oud ma teriaal. Eind December 1950 bestond het wagenpark uit 60 autobussen. Per 1 Ja nuari 1951 werd op alle bussen de één- mansbediening ingevoerd. Het vervoer van binnenlandse en buitenlandse toeris ten was ook in 1950 van verheugende omvang, waarin de Engelse en Belgische relaties een belangrijk aandeel hadden. De exploitatierekening van het auto busbedrijf sluit met een bedrijfswinst van ƒ47.989,78. Voorts werd ongeveer 6000, ontvangen als nagekomen baten uit voor gaande jaren. Van de wmst werd ƒ40.571,66 bestemd als afschrijving van het reorganisatie tekort, 1093,94 voor afboeking van na gekomen lasten, waarnaast ƒ2000,als bijdrage voor het Psychotechnisch Labo ratorium zal worden geschonken. De ba lans per 31 December 1950 sluit met 1.237.060,02. Veertigjarig jubileum op Stichting „Vrederust". Op Dinsdag 1 April a.s. hoopt de heer B. Heuseveldt de dag te herdenken, waar op hij voor veertig jaar in dienst trad op de stichting „Vrederust", de vereni ging tot Christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland, te Bergen op Zoom. Als jongen van even 18 jaar kwam hij uit Zierikzee naar de stichting ais leer- ling-verpieger en in 1916 deed hij zijn examen als verpleger. Hij heeft in ver schillende afdelingen gewerkt, ongeveer 9 jaar in de verpleging en toen kwam er een plaats open in de schoenmakerij. Nu slaat hij daar ook al zo'n dertig jaar op leer en schoenen. Het feest zal in intieme kring worden herdacht na de officiële huldiging, want de heer Heuseveldt timmert wei, maar niet aan de weg. Geslaagde contactmiddag Chr. Landb. Huishoudschool te Middelburg. „Wat leren de meisjes toch op die Chr. Landbouwhuisnoudschool?" Deze vraag hoort men dikwijls, niet alleen van bui tenstaanders, maar ook de ouders zijn daar nieuwsgierig naar. Welnu, Donder dagmiddag jJ. hebben de ouders de re sultaten van het werk hunner kinderen kunnen bezichtigen en bewonderen. Ze hebben genoten van de samenzang der leerlingen, onder de deskundige lei ding van ue zanglerares, die op rustige maar suggestieve wijze de leerlingen tot uiterste inspanning weet te in'spireren. Niet minaer viel de modeshow onder leiding van een naailerares in de smaak. In hun vlotte eigengemaakte japonnetjes en pyamaaijes stapten de meisjes par mantig tussen de rjjen moeders door. Eik nieuw groepje ontlokte een hartelijk en een spontaan applaus. En wat weten de meisjes in het lokaal van de K. en O. lerares een gezellig speel goed te maken van waardeloos materiaal, als lege iucnersdoosjes enz. Een hele markt, een dorpje en een speeltuin wa ren op die manier kunstig in elkaar ge zet. in de keuken had een kooklerares met haar leerlingen een keurig versierde Baastafel aangericht. De slaatjes, het ge bak en verdere lekkernijen deden de moeders maar vooral ook de vaders wa tertanden. Het was nog te vroeg in 't voorjaar, maar anders had de tumbouwleraar ze ker 'n keur van de door de meisjes ge kweekte bloemen en groenten uit de schooltuin tentoongesteld. Mej. Veldkamp deelde mee, dat de school begonnen was met 37 leerlingen en dat in 3 jaar tijd dit aantal gestegen is tot 125. En nog steeds wordt getracht het onderwijs uit te breiden en te verbe teren. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Evenals andere jaren waren twee zalen van de Technische School Vrij dagavond gepromoveerd tot expositie ruimte. Het waren ditmaal de leerlin gen van de Avondschool voor Nijver heidsonderwijs, die er een expositie hielden van de tekeningen, die door hen in het afgelopen seizoen werden vervaardigd. De school telt thans niet minder dan 250 leerlingen en is ge splitst in een A- en een B-cursus. De A-cursus duurt drie jaar en de leer lingen komen meestal zo van de la gere school. De B-cursus duurt 2 jaar en is een vervolg van de A-cursus. Er wordt opgeleid voor het schilders vak, electro-techniker (V.E.V.-diplo- ma), metaalbewerker en er is ook een bouwkundige afdeling. De expositie toonde werk uit alle klassen. Het fan tasietekenen spreekt ongetwijfeld het meest tot de verbeelding, doch wie de werkstukken vooral van de bouwkun dige afdeling terdege bekijkt moet onder de indruk komen van de ken nis, die men tegenwoordig behoeft, om behoorlijk zijn vak te verstaan. De tentoonstelling heeft daarom een tweeledige strekking. Enerzijds krijgen da ouders gelegenheid het werk te be zichtigen eens rustig met de leraren te praten, anderzijds krijgt men een duidelijk inzicht in hetgeen tijdens de cursus van de leerlingen wordt ge vergd. Vanavond vindt in de school de bevordering en uitreiking van de eind diploma's plaats. Directeur P.T.T.-kantor nam afscheid. Zaterdag is op hartelijke wijze af scheid genomen van de heer H. J. Leeen, directeur van het Post- en Te legraafkantoor. De heer Leenen gaat de dienst wegens het bereiken van de 65 jarige leeftijd, met pensioen verla ten. In een bijeenkomst werd de heer Leenen toegesproken door de heer W. A. L. G. M. Jeurgens, inspecteur der P.T.T. te Breda, die een afscheidspen- ning aanbood. De heer P. C. Verbeek sprak namens het personeel van het kantoor en bood cadeaux aan, alsmede bloemen voor mevr. Leenen. De heer A. M. van Zweeden voerde het woord namens het personeel van het ressort Walcheren. Verve ->s sprak de heer v. d. Wey, direc, r van het P.T.T.- kantoor te Bergen op Zoom, die mede namens andere directeuren een ca deau aanbood. De heer L. H. H. Parren sprak namens de gepensionneerden, die onder de heer Leenen hebben ge diend. Voorts was een deputatie uit 's-Hertogenbosch aanwezig, de stand plaats van de heer Leenen, voor hij naar Middelburg kwam. Namens de ze deputatie sprak de heer Broer, die een bloemenmand aanbood. Tenslotte voerde de oud-directeur van het P.T.T. kantoor te Vlissingen de heer A. Buy- terse nog het woord als oud-collega en vriend. De heer Leenen richtte zich daarna met een afscheidswoord tot de vele aanwezigen en dankte de spre kers. Onder het aanbieden van verversin gen was men nog enige tijd gezellig bijeen. „Achilles" gaf zijn jaarlijkse uitvoering, Eén afwisselend en hoogstaand pro gramma heeft de Gymnastiekvereni ging „Achilles" Zaterdagavond in het Schuttershof het publiek voorgezet. In alle nummers werd goed werk gele verd en op deze avond bleek duidelijk dat de successen, die deze vereniging behaalt, allerminst onverdiend zijn. De heer K. de Vries, voorzitter, heette in een openingswoord enige autoriteiten, o.w. wethouder L. J. van 'tWestende, alsmede vertegenwoordi gers van de Zebra, van zustervereni gingen en van „Uit het Volk—Door het Volk", welkom. Hij dankte alle leiders en leidsters der vier afdelingen van „Achilles" en huldigde in het hij zonder de heer A. J. Bal, die een kistje sigaren in ontvangst mocht nemen. Zijn vrouw kreeg bloemen. Een dave rend applaus was bestemd voor de „Achilles"-athleet Jan Jongste, die kans had gezien twee Zeeuwse records en zes verenigingenrecords op zijn naam te krijgen en daarvoor een mé daille uit handen van de heer de Vries ontving. Voordat tot de afwerking van het programma werd overgegaan, speelde de signaalafdeling zeer verdienstelijk, onder leiding van Jan de Graaf, de be kende „Triomphmars" uit de „Aïda" van Verdi en werd ter ere van vader en zoon Kooman de defilémars ten ge hore gebracht. Daarna volgden in bonte rij de da mes en heren met veelsoortige oefenin gen. Vlot en soepel ging dat in zijn werk. Brug- en paardoefeningen van de dames en de heren waren het be wijs van de uitstekende training, in de vrije oefeningen kwamen de indi viduele kwaliteiten naar voren, prima van afwerking was de lenigheidsoefe- ning van de dames junioren A, waar mede zij in Eindhoven een eerste prijs behaalden, sierlijk was de Bondsvrije oefening K.N.G.V. 1952, goed werk leverden de dames A met de Bonds knotsoefening K.N.G.V. 1952, best was het werk aan de ringen door de heren, kortom, er werd een programma gebo den, dat gaaf en boeiend werd uitge voerd. Vrijdagavond hadden de adspiran- ten reeds hun kunnen getoond in een aparte uitvoering. Ook in deze uitvoe ring werd de directeur de heer Bal dank gebracht en werd hem een ge- chenk aangeboden, terwijl mevr. Bal bloemen in ontvangst nam. Voor alle leidsters waren er eveneens geschen ken. Van de prestaties van de adspiran- ten w.'llen we vooral noemen de vlag getjes- en lintenoefening alsmede de Bondsoefening K.N.G.V. 1952. Na de pauze werden de jongelui nog vergast op een amusant programma, dat hen o.m, werd bereid door de fietsacrobaat W. den Hollander en de heer B. de Jonge in zijn creatie van Ouwe Ba rend. Bijeenkomst C.J.B, en T.B. Vrijdagavond kwam de plaatselijke afdeling der C.J.B. en T.B. onder voorzitterschap van de heer J. Nijsse in jaarvergadering bijeen. Na de ope ning hield de heer J. K. Voogd, hoofd der Chr. Lagere Landbouwschool een inleiding over: „Chemische onkruid- bestrijdïng". Voorts werden de jaarver slagen uitgebracht. Enkele voordrach ten en een spraakwaterval verschaf ten de nodige afwisseling in het pro gramma. het volgende stuk damwand begon nen wordt. Hij zei, dat men toch ook voor de extra kosten had gezeten als een vooronderzoek was ingesteld. Ver der besloot de raad mej. L. C. Ie Fe- ber te Axel te benoemen tot tijd. lerares in de kinderverzorging aan de Gem. Huish. en Industrieschool. Voor de leerlingen van de Prins Willem- school werden 50, voor die der Oranje- school 60 Bijbels in de nieuwe verta ling beschikbaar gesteld. Een bedrag van f 12.000 werd beschikbaar gesteld voor het aanschaffen van drukauto- maten ter completering van de douche inrichting van 47 flatwoningen van „Goed Wonen". Het voorstel tot het verfraaien van het terrein bij de jeugdherberg werd aanvaard en er werd een crediet van f2600 verstrekt om de Wester- of Koopmanshaven uit te baggeren. De heer J. H. E. Wessels, hoofd der O.L. school, werd benoemd tot regent van het Burger Weeshuis. Tenslotte werden enkele terreinen bouwgrond verkocht aan de woning bouwvereniging „Gemeenschappelijk Belang" om er 93 woningen te bou- bouwen. Van de rondvraag maakte ditmaal niemand gebruik. Wat de raad besloot. In de Vrijdagmiddag gehouden raadsvergadering is de heer J. v. d. Woestijne (Arb.) beëedigd als raads lid in de vac. Ir M. A. L. Beun. N.a.v. een ingekomen rapport betreffende de werkzaamheden in de Vissersha ven, merkte de heer J. Post (Arb.) op, dat grote kosten vermeden hadden kunnen worden, indien men voor de werkzaamheden een onderzoek naar de bodemgesteldheid had ingesteld. Hij wilde weten hoe het nu verder gaat. De heer M. A. van Popering zei als wethouder van Openbare Werken, dat een onderzoek zal worden ingesteld alvorens met de werkzaamheden aan VERVROEGDE RAADS VERGADERING INZAKE HET BIOSCOOPCONFLICT. De commissie voor bemiddeling in het conflict, dat ontstaan is tussen de directie van het Grand Theater en de gemeenteraad, stelt de raad van Goes voor, welke Woensdag a.s. in vergadering bijeen komt, om de ver makelijkheidsbelasting van bioscoop voorstellingen, welke tot nu toe 35 bedroeg, te verlagen tot 25 De voorgestelde verordening zal ingaan de datum van het raadsbesluit. De commissie uit de gemeenteraad welke bestaat uit de heren de Roo, Visscher en Sepers, heeft gemeend na een bespreking met B. en W. en een bespreking met de directie van het Grand Theater, dat het nodig is om zo spoedig mogelijk de Raad bijeen te roepen, om de zaak opnieuw te be spreken. Omdat het wenselijk is, dat alle raadsleden in deze vergadering vrij hun beslissing kunnen nemen, heeft de commissie de directie van het Grand Theater bereid gevonden, de bioscoop de vorige week nog te openen. De verlaging van deze vermakelijk heidsbelasting brengt met zich mee, dat in de begroting een bedrag van f 3000 moet worden gevonden. Dit bedrag kon gedekt worden door het aangaan van een kasgeldlening, waar door de rekening-courant-schuld' kon worden verlaagd, en waardoor een rentevoordeel ontstond. Een minderheid van de commissie is wel bereid aan verlaging der be lasting mede te werken, echter slechts tot 2714 Voorstel aan de Raad. IJscokarretjes mogen alleen op verpachte plaatsen staan. De Raad zal Woensdag een wijzi ging van de politieverordening be spreken, waarin wordt bepaald, dat B. en W. de plaatsen aanwijzen, waar wagens of kramen een plaats mogen innemen voor de verkoop van ijs. Deze standplaatsen worden ieder jaar door B. en W. verpacht onder bepaalde voorwaarden. Het is verbo den op andere niet verpachte plaat sen in de stad een standplaats in te nemen voor de verkoop van jjs. Zij, die reeds een standplaats voor de verkoop van patates-frites hebben In genomen, mogen op dgze standplaats tevens ijs verkopen. Trouwe dienst. De fam. van Doorn aan de Westsingel te Goes zal vandaag feest vieren. Mej. M. van de Berge uit Kloetinge heeft na melijk bij deze familie reeds 25 jaar hulp verleend in de huishouding. (Ingez. mededeling, adv.) ARNEMUIDEN Jaarfeest. Onder leiding van mej. N. van de KetterijGoetheer werd de jaar vergadering gehouden in de Chr. school van de Herv. M.V. op G.G. „Ken den Heere in al uw wegen". Mej. P. Schroe- vers hield een inleiding over de ver loochening van Petrus. Uit het jaarver slag van de secretaresse, mej. Krina de Nooijer, bleek dat het ledental der ver eniging 23 bedraagt. Mej. J. Martijn Bd. bracht het financieel verslag uit. Met het declameren van enkele gedichten werd de avond verder gezellig doorge bracht. Ouderling B. Ventevogel eindigde met dankgebed. BAARLAND Kleuterschool. De jaarvergadering van de kleuterschool werd geopend door de voorzitter, ds Beneder. Het tekort van ƒ144 zal gedekt worden door de contri butie te verhogen van 50 op 60 cent per leerling per maand. De aftredende voor zitter werd herkozen. Veertien nieuwe leerlingen werden opgegeven, terwijl er 17 afgaan. De speeltuin zal voorzien wor den van nieuw materiaal. Hiervoor zal een verloting gehouden worden. BRUINISSE Landbouwbelang. De Landbouwvereni- ging „Landbouwbelang" te Bruirusse hield haar jaarvergadering in hotel Storm, onder leiding van de heer P. L. KrepeL De rekening sloot met een voor delig saldo van 986,64. De bestuursleden de heren P. L. Krepel, voorzitter en J. Goudzwaard, secretaris, werden herko zen. Na het huishoudelijk gedeelte kreeg de heer Murre het woord om een cau serie te houden over het bewaren van aardappelen. Over de mogelijkheid om een coöperatieve pootaardappelbewaar- plaats te bouwen werd daarna breedvoe rig gesproken. -GRAVENPOLDER Vergadering EJH.B.O. De afd. E.H.B.O. hield Donderdagavond in „Ons Dorps leven" haar jaarvergadering oXv. de heer M. Barendse. Uit het verslag van de se cretaresse bleek dat de afdeling 32 leden telt. Blijkens het verslag van de pen ningmeester was de financiële toestand van de afdeling niet ongunstig. De secre taresse, mevr. A. E. DubbelmanPolak, zag zich genoodzaakt mede om gezond heidsredenen als secretaresse te bedan ken. Door de vergadering werd daarna mej. P. J. Verheijke als zodanig gekozen. De voorz. bracht mevr. Dubbelman dank voor 't vele werk dat zij voor de afdeling heeft gedaan, en heette de nieuwe se cretaresse welkom in het bestuur. Verder werd besloten om de uitreiking van de diploma's aan de 31 geslaagden op 17 April te doen plaatsvinden. In het ver volg zal eens per maand een oefenavond worden gehouden onder leiding van de docent dr J. Nieuwenhuijse, die zich ook hiervoor weer geheel belangeloos ter be schikking stelt. s-H. ARENDSKERKE Serenade. Dezer dagen bracht het mu ziekgezelschap „Excelsior" de heer Johs. Schaik een serenade, daar hij 40 jaar lid van het gezelschap was. Jubileum. Dinsdag 1 April wordt het 50 jaar dat de heer Jac. Harthoorn te Baarsdorp, schotter werd in de Poel. KAPELLE De Duitse jeugd in Oast en West. „Een gericht Gods is er over het Duitse volkgegaan. Ais Christenjongeren mo gen wij hieraan niet voorbij leven, want. het is een teken aan de wand", aldus de heer P. Huygens, die een dezer dagen een rede hield in het C.J.M.V.-gebouw te Kapelle. De heer Huygens werKt voor de West-Duitse C.J.M.V. onder de Duitse jeugd. Over hun leven heeft hij verteld voor een groep van 80 jongeren van de C.J.M.V. en C.J.V-F. uit Kapelle en Kat- tendijke. Na de opening door de voor zitter, de heer P. G. Vermaire, werd door de heer Huygens op duidelijke wijze naar voren gebracht hoe de toestanden in Duitsland zijn. Er is ontzaglijk veel nood en ellende. De jeugd heeft het heel moei lijk. Toch zijn er vele kansen voor het evangelie. Vooral onder de jongeren is hiervoor een grote openheid. In de Oost zone is alle verenigingswerk, behalve dat der communisten, verboden. Toch komen er overal in C.J-M.V.-verband groepen samen om de Bijbel te bespreken. Deze toespraak, die op allen diepe indruk maakte, werd toegelicht met lichtbeelden. Mevr. Jebbihk sloot deze avond. Een collecte voor het werk onder de Duitse jeugd bracht ƒ35,50 op. KORTGENE Ouderavond. Vanwege de openbare la gere school te Kortgene werd dezer da gen een ouderavond gehouden. Tot leden der oudercommissie werden herkozen mevr. J. de LooffKalsbeek en de heer S. Strijd. Tot nieuw lid werd gekozen de heer C. Boeij. Door een 30-tal jongens en meisjes werden op verdienstelijke wij ze enige blokfluitnummers ten beste ge geven. De heer J. J. Cijsouw, hoofd der school, behandelde vervolgens enige schoolzaken. De jongens en meisjes voer den voorts enige aardige schetsjes op, waarna de heer J. Boon te Goes een in leiding hield over„Waarom naar de Openbare School?" O.- EN W.-SOUBURG Buurtvereniging opgeheven. De buurt vereniging PaspoortstraatOranjeplein— Middelburgsestraat is wegens gebrek aan belangstelling opgeheven. De eigendom men zijn ter beschikking gesteld van het Groene Kruis. POORTVLIET Examens. Bij de gehouden examens van de EN.SAXD. Modevakschool te Utrecht slaagde voor coupeuse mej. Cor- rie Quaak. ST. PHILIPSLAND 45 jaar in dienst. Op Dinsdag 1 April is het 45 jaar geleden, dat de heer A. den Braber als landarbeider in dienst trad bij de landbouwer A. M. Dijkè. Als blijk van waardering ontving hij een foto van de hofstede en een horloge met inscriptie. YERSEKE Oesterkweker viel in ruim van schip. De oesterkweker W. v. d. E. had het ongeluk in het ruim van een vissersboot te vallen en zich dusdanig aan het ge laat te verwonden, dat hij zich onder heelkundige hulp van dokter Polderman moest stellen. De botmaten. Bij besluit van 20 Dec. 1951 is de maat op bot gesteld op 20 cm; tot heden was dit 18 cm. Dit is niet al leen van belang voor de botvissers, maar ook voor de sportvisserij. WEMELDINGE Benoeming. De brugwachter, de heer C. de Rijke van de Postbrug, is op ver zoek overgeplaatst als sluiswachter op de sluizen te Wemeidinge. O.K.K. gaf uitvoering. Voor de jaarlijkse gymnastiekuit- voering van O.K.K. bestond ook Za terdagavond weer grote belangstel ling. De oefeningen werden over het algemeen zeer correct uitgevoerd, waarbij vooral de vrije oefeningen op- vielen. De heer J. Goedee oogstte met de vnje les voor de kleine meisjes veel succes. Ook werden volksdansen en een klompendans uitgevoerd. Na de pauze waren het vooral de ouderen, die uitstekend werk lieten zien aan de rekstok en de brug. Met een menuet, dat uitgevoerd werd door de dames, werd de geslaagde uitvoe ring besloten. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter de heer C F Si- monse. Een nieuwe vorzitter N.C.G.B. Nadat de vorige maand op de jaar vergadering van de afd. Goes N.C.G.B. de heer C. K. Maartense afscheid had genomen als voorziter van deze orga nisatie, is op de ledenvergadering tot zijn opvolger gekozen de heer M, D. van der Slikke, tot dusver tweede voorzitter. Als afgevaardigden naar de 16 Jum a.s. te Amsterdam te houden feestvergadering in verband met het 50-jarig bestaan van de Ned. Chr. Grafische Bond werden gekozen de heren M. Bazen en C. K. Maartense. 12-jarige schooljongen vernielde winkelruiten. Het is de politie Zaterdag reeds ge lukt de baldadige ruitenvernieler in de kraag te pakken. Het is de 12-jarige schooljongen van der W. die met een op de markt gekocht mes, waarin een glassnijder zat, kans heeft gezien op een 15-tal plaatsen in de stad grote winkelruiten half door te snijden en zo voor honderden guldens schade te berokkenen. GROTE STORMSCHADE TE YERSEKE. De storm van de laatste dagen heeft in Yerseke enorme schade aangericht. Aan de steigers heeft de storm veel kwaad gedaan en in de buitenoester putten is een geweldige ravage aan gericht. Er zijn zeer vele oesterzeeften leeggeslagen en de inhoud is met het water weggedreven. Ook tal van klei ne panneboeren zijn zwaar gedupeerd. De totale schade bedraagt vele dui zenden. Maart. Andijvie 3845 J Witlof I 21-37; id. II 13-20; Spruiten 3S-40 Spinazie 32—10; Snijsla 27-31; Kropsla 11—141 Kroten 24; Prei 25—26; Witte kool 6; Rode koot 24; Bloemkool 34; Radijs 12; Appels en Pereni Jonathan 29; Zoete Ermgaard 36—55; Zoete Cani« pagne 31; Goudreinetten 42; St. Remy 52—55b alles per 100 kg. stuks of bos. Uien middel 30. bonken 30 (export). DINSDAG 1 APRIL 19S2. HILVERSUM I (402 M.): KRO: 7.00 Nieuws} 7.15 l'fatn.7.45 Morgengebed en liturgische ka- 'ender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 9.40 „Lichtbaken", causerie; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.40 Schoolradio; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus: 12.03 GTam.; (12.30-12.33 Land- en tuinbouw- mededelmgen)12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuw» en katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Amusementsmuziek; 14.00 „Peter en de wolf", tmmeksprookje14.30 Gram.; 15.00 Schoolradio: 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 1700 Voor de jeugd; 17.45 Regerings- uitzending: dr ir L. J. Vroon: ,Het landbouw vraagstuk in Suriname"; 18.00 Nieuws; 18.15 Parkeerproblemen in de hoofdstad; 18.20 Sport- praatje; 18.30 R.V.U.dr C. van Rij singe: „Ver leden, heden en toekomst van het Nederlandse landschap"; 19.00 Amusementsmuziek; 19.40 „Dit is leven", causerie; 19.50 Gram.; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.08 De gewone man; 20.15 Gram. 20.30 Lijdensmeditatie; 21.30 Omroeporkest en solist; 22.30 Cello en piano; 22.45 Avondgebed en liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.15 „Ge zond Gezin", causerie; 23.2524.00 Gram. HILVERSUM I (298 M.): AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Grain.; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.30 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Mezzo-sopraan en piatao; 1200 Gevarieerde muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen12.33 Voor het platteland 12.40 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram.; 13.20 Promenade orkest; 14.00 Voor de vrouw14.30 Gram.14.40 Schoolradio15.00 Gr. 15.30 Onze Amerikaanse Buren16.00 Gram. 16.30 Voor de kleuters16.50 Kinderkoor17.15 Gr. 17.30 Pianodno; 18.00 Nieuws; 18.15 Dansmuziek; 18.55 Voor de kleuters; 19.00 Pianospel; 19.15 „Pa ris vous parle"; 19.20 Koorklanken19.45 Gram. 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Gev. pro gramma; 21.15 Gram.; 21.25 AVRO-allerlei21.30 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet"; 21.45 Lichte muziek; 22.15 Discogram; 22.45 Buitenlands over zicht; 2300 Nieuws; 23.15 Jazzmuziek; 23.4524.00 Gram. BRUSSEL (324 M. Vlaams): 12.30 Weerberich ten 12.34 Gram.12.50 Koersen12.55 Gram. 13.00 Nieuws; 13.15 Pianospel; 14;00 Schoolradio; 15.30 Gram.15.50 Sopraan en piano16.30 Ka mermuziek; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kleuters17.30 Causerie17.40 Gram.17.50 Boekbespreking; 18.00 Pianorecital; 1830 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Operettemuziek; 19.50 Causerie20.00 Hoorspel20.50 Gram.21.45 Actualiteiten22.00 Nieuws22.15 Lichte muziek 22.45 Gram.; 22.55—23.00 Nieuws. KRO TELEVISIEUITZENDING. 20.15—2L45 1. Actualiteit; 2. Kampvuren lang» de Evenaar; 3. Overzicht inzendingen Internatio nale Fototentoonstelling; Panze; 4. „Jocabed", Bijbels spel. =8 mllllllllll, lUtMlIlUlllilUlll Illlll (Kamgaren) Lange DelH Middelburg ■MiiiiKi'r'",'IHill"""K"qW«Wil

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2