WISSEKERKE, Chefarine „4" E een plaats zonder woningnood. College van beroep voor het bedrijfsleven zal onjuiste besluiten corrigeren* Bedrijfsleven met eigen tuchtrecht» De industrie blijft vindingrijk» De publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie en de rechtshandhaving Twistgedingen van zuiver civiele aard voor de gewone rechter» Veertig millioen voor Nieuw- Guinea. Prins Bernhard bezocht generaal Eisenhower. HIER Vraagt Eisenhower volgende week ontslag 4-voudigeinderdaad ved betere werking l s Vijf nieuwe „ridders van de zee' Eerlijkeenvoudig en sympathiek Een herboren dorp met nieuwe huizen, riolering, trottoirs en een traverse. i\oy steens zoryen over de Kronmyssieen, „tfapoieon" kreey 15 jaar. Woensdag 26 Maart 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD J. J. te Ca- Ver- LN per kg. wordt !4 149J4 4ex 150J4 Vx 75 112^4 143 7'A WA 44 477/é 49?* 73A 53 14J4 444* 78yi 41A Ó'A 39 110 20X A 66'i A 73 A 4 108 81 4 48A 184* Pagina 3 B\j de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp van wet „Administratieve Rechtspraak Bedrijfsorganisatie". Het ontwerp gaat ervan uit, dat beroep dient te worden opengesteld tegen besluiten en handelingen, die door of namens de Sociaal-Economische Raad, een product-, een hoofdbedrijf- °1 een bedrijfschap zijn genomen of verricht. Dit beroep kan worden ingesteld bjj een nieuw college, genaamd het Col lege van beroep voor het bedrijfsleven. Dit wordt belast met administratie ve rechtspraak. Twistgedingen van zuiver civiele aard, waarin een lichaam betrokken is, behoren niet door het college van beroep, maar door de ge wone rechter te worden behandeld. Al degenen, die rechtstreeks door een besluit in hun belang getroffen wor den, hebben het recht beroep tegen dat besluit in te stellen. Beroep tegen handelingen is slechts mogelijk door degene, te wiens aan zien de handeling is verricht. In artikel 69 wordt voorgesteld de Kroon de bevoegdheid te geven te be palen, dat een uitspraak van de rech ter geen gevolg zal hebben, wanneer zij in haar gevolgen in strijd zou ko men met het algemeen belang. De bevoegdheid tot ingrijpen bij rechterlijke uitspraken dient zo be perkt mogelijk te worden gehouden. Om die reden wordt deze bevoegdheid niet gegeven t.a.v. veroordelingen tot betaling van een geldsbedrag. Regering verzoekt: BU de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend, waarin machtiging wordt gevraagd aan Nieuw-Guinea een crediet te verlenen ten bedrage van 40 millioen gulden en bestemd tot dekking van te korten op de kapitaaldienst van de be grotingen van Nieuw-Guinea voor 1950 en volgende jaren. Volgens de plannen is voor haven-, vliegveld- en wegenverbetering, inclusief de aankoop van een drijvend dok, be stemd 11,6 millioen gulden, voor de bouw van 200 woningen, een centraal gouvernements-kantoor en een zie kenhuiscomplex 5,7 millioen gulden, voor energievoorziening en werkplaatsverbe tering 3,3 millioen gulden, voor werken Op do buitenposten op het gebied van haven- en wegenverbetering en gebou wen 4,5 millioen gulden. Enige kleinere projecten zoals de aanschaffing van sche pen ten behoeve van zeevisserij, bestuur en politie en verbeteringen van techni sche outillage van het boswezen, de radio, de luchtverkeersbeveiliging enz. vragen een bedrag van omstreeks 10 millioen gulden. Prins Bernhard is Maandagmorgen oor generaal Eisenhower op het Atlan- iiseh hoofdkwartier te Parijs ontvangen. e Prins had 's middags een onderhoud thet de opperbevelhebber der Atlantische strijdkrachten en de voornaamste leden Van diens oppercommando. Aan het eind yan de middag ging hij naar Fontaine- leau. Hoewel het bezoek aan Eisenho wer „een beleefdheidsbezoek" werd ge- oemd, geloofden waarnemers, dat Prins lernhard, die inspecteur-generaal van de andmacht is, de kwestie van de Neder- andse bijdrage aan de defensie met Ei- lênhower heeft besproken. en over de grenzen In u„- uaven van Wellington (Nieuw- Zeeland), heeft zich bij het lossen van een tankschip een ontploffing voorge daan, waardoor 21 personen om het leven Zijn gekomen en vier personen ernstig werden gewond. „Wegens omkoperij én wangedrag in functie" is James Finnegan, een vriend Van 'rruman en voormalig belastingont vanger, .e st. Louis veroordeeld tot twee jaar t,...^enisstraf en een boete vart 10.1IIlü inlua. is C X' idiioC ministerraau heelt het be- luit, waarbij de directeur-generaal van et Franse Persbureau A.ï'.P., Maurice legre, werd geschorst, herroepen. JJe raad is van mening, dat üe omstandig heden, waaronder het berient van A.F.r'. van 16 Februari uit Londen over de on derhandelingen over het Europese leger werd uitgegeven, normaal zijn geweest. In het r ranse dorpje Xignes, ciat bin nenkort in het nieuwe stuwmeer zal on dergaan, is Maandagavond een hotel door prana verwoest. Politie en brandweer hebben de hoteleigenaar geholpen zijn inboedel te bergen. Bij Zwerndori in Neder-Oosteur-yk ont snapt sedert enkele dagen aardgas uit de grond met een geluid als van „een dozijn locomotieven, die stoom afblazen", aldus wordt bericht. Het gas voert ook ruwe olie en bruinkool mee uit het bin nenste der aarde. Het is niet erg giftig doen wei gemakkelijk ontbrandbaar. politieke waarnemers geloven, dat Truman zal trachten door ae democrati sche partij aangewezen te worden als candidaat, indien Taft het van Eisen hower wint en aangewezen wordt als re publikeins candidaat. In het andere ge vat zou hij zich niet beschikbaar stellen. Koning Gustaaf Adolf en Koningin Louise van Zweden, die Maandag voor hun eerste otficiele bezoek in Denemar ken zijn aangekomen, zijn te Kopenhagen feestenjk verwelkomd door het Deense koningspaar en de hoofdstedelijke be volking. In pretoria zijn Maandagavond duizen den betogers met traangasbommen en rotte eieren bekogeld. Twee vrouwen en een lü-jang meisje werden gewond. Dra den van luidsprekers werden doorgesne den en autotoeters gebruikt om de spre kers op een anti-Malan-vergadermg on verstaanbaar te maken. Het ligt m de bedoeling van de Hol- larid-Amerikalijn in het begin van het volgend jaar een lb.UOU mijls toeristenreis rnet de „Nieuw Amsterdam" te organi seren, die circa twee maanden zal duren tn rond Zuid-Afrika zal gaan. Ais opvolger van de neer J. M. van Hommel van Vloten te Goes heeft de LLchting voor de Landbouw ter benoe ming voorgedragen als lid van de hoofd commissie voor de industrialisatie ir. J. b Kitzema van IJkema, directeur van de ïrico en de Condensfabriek te Leeuwar den. ue Friese dichter Marten Sikkema pseudoniem van G. Meerburg), die ge arresteerd is wegens het verspreiden van sis beledigend beschouwde pamfletten in de nacht voor de behandeling van de zaak-Schurer door het Leeuwarder Ge- rechtshof, is Maandagmiddag op vrije voeten gesteld. Het college van beroep voor het be drijfsleven oordeelt met kamers van vijf leden, van wie twee bijzondere leden. De gewone leden worden voor het leven benoemd, de bijzondere leden voor de tjjd van vier jaren. Volgens Reuters correspondent Rankin wordt te Washington verwacht, dat gene raal Eisenhower volgende week zijn af treden als opperbevelhebber van de At lantische strijdkrachten in Europa zal bekend maken. Het aftreden zou tussen 15 Mei en 1 Juni van kracht worden en Eisenhower in staat stellen naar de Ver. Staten terug te keren om de campagne, die tot doel heeft hem benoemd te krijgen tot repu blikeins candidaat voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen, te lelden. Baby bleef achter in de „Venlo". Het Franse persbureau A.F.P. meldt, dat een baby was achtergebleven in de „Venlo", die Zondag op het vliegveld van Bangkok een noodlanding moest maken. Een Thailandse mecanicien drong het brandende toestel binnen en redde de baby. Beiden bleven ongedeerd. (Ingezonden Mededeling advert.) Doordai in één tablet Chefarine „4", vier wereldberoemde genees middelen samenwerken, is de wer king veel krachtiger en helpt het ook daar, waar andere middelen (alen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET 'n4tje doet wonderen Voorlopig Verslag der 2e Kamer. EEN DERDE TECHNISCHE HOGESCHOOL? Nu de keuze van het Kabinet op Eind hoven is gevallen om in deze plaats een tweede Technische Hogeschool te vesti gen, achten sommige leden van de Twee de Kamer, zoals uit een voorlopig ver slag blijkt, het gevaar niet denkbeeldig dat het instituut te zeer de invloed van een bepaalde industrie zal ondergaan. Andere leden voegden Maastricht toe aan de reeks van plaatsen, die in aan merking willen komen voor vestiging van de Technische Hogeschool. In het voorlopig verslag wordt de vraag gesteld, hoe de minister denkt over de noodzakelijkheid van een derde Techni sche Hogeschool. (Ingezonden Mededeling advert.) Voorlopige regeling wordt door een wet vervangen. Alleen geldend voor de kring van bedrijfsgenoten. In de toelichting op het thans bjj de Tweede Kamer ingediende wetsontwerp „Tuchtrechtspraak Bedrijfsorganisaties" wordt o.m. gezegd, dat de in diverse be drijfstakken op civielrechtelijke basis gegroeide tucntrechtspraak zoveel waarde vols heeft, dat deze niet zonder meer mag worden verworpen. Het uitgangspunt van de voorlopige regeling, dat de tuchtrechtspraak zich niet verder zal dienen uit te strekken dan tot de kring van bedrijfsgenoten, moet gehandhaafd worden. De tucht rechtspraak dient verder beperkt te wor den tot de normen, gesteld door bedrijf schappen, hoofdbedrijfschappen en de door deze organisaties gevormde samen- werkingslichamen. Zij is bovendien slechts op haar plaats, waar de bedrijfsgenoten zelf haar op prijs stellen en een deugdelijke rechtsgang voldoende gewaarborgd is. Gehandhaafd dient te worden de moge lijkheid, dat bepaalde overtredingen als tuchtfeiten en andere als strafbare feiten worden aangemerkt. De maatregel van geldboete zal aan een maximum gebon den worden. Dit maximum is in het ont werp in het algemeen bepaald op duizend gulden. Het ontwerp doet de opbrengsten van de geldboeten ten goede komen aan het betrokken lichaam. Voorkomen moet evenwel worden, dat een lichaam zich instelt op het verkrijgen van opbrengsten uit de overtredingen van zijn bedrijfsgenoten. Te dien einde bepaalt het ontwerp, dat aan de opbrengst van de geldboete een bijzondere bestemming moet worden gegeven. Men denke aan sociale voorzieningen ten behoeve van de bedrijfsgenoten, zulks onder goedkeu ring van de Sociaal-Economische Baad. GESCHUT EN TRACTOREN VOOR NEDERLAND. Maandag is in de haven van Rotterdam weer een belangrijke zending militaire goederen aangekomen, n.l. 72 stukken gemotoriseerd geschut, ieder bestaande uit vier machinegeweren van het kaliber 50, en 41 snelle tractoren voor het ver voer van middel-zwaar geschut. - isifiiiitap Van wasknijper tot hijskraan. Stroom van nieuwe producten op de Jaarbeurs. (Van onze speciale verslaggever). Wasknijpers met gekartelde rand waardoor het wasgoed beter aan de lijn blijft zitten. Ziehier een van de kleirie nieuwigheden waarmee de Utrechtse Jaarbeurs komt. Bouiu- draaikranen voor moderne woning bouw, met automatische beveiliging tegen overbelasting. Ziedaar een van de grote noviteiten welke men op de Jaarbeurs zal kunnen zien. Zowel die onnozele wasknijper als die geweldige hijskraan nemen "maar één nummer in op de lange lijst van nieuwe artikelen, die de industrie aan de handel komt presenteren op de Voorjaarsbeurs. De vindingrijkheid van de industrie is verbluffend. Zelden zijn het volkomen onbekende producten, die ten doop wor den gehouden. In de meeste gevallen blijkt de industrie er op uit te zijn om een bestaand artikel zodanig te verbe teren dat het ons als nieuw voorkomt. Wij zullen nog een greep doen. Wan neer moeder belangstelling heeft voor wasknijpers omdat zij nu eenmaal huis vrouw is en vader interesse toont voor een hijskraan aangezien hijzelf in het bouwbedrijf werkt, dan zal de jeugdige zoon des huizes ongetwijfeld noch over het een, noch over net ander enthousiast zijn. Welnu, voor hem heeft de Jaarbeurs ook nieuwe dingen. Hij zal watertanden op het zien van cowboy-uitrustingen naar de modernste opvatting; hij zal nelden- bloed door zijn aderen voelen stromen op het gezicht van het nieuwe Indianen- tenue! En het meisje? Zjj zal willen moederen over die leuke looppoppen, gekleed en wel, die zonder meenamen op een hori zontaal vlak kunnen iopen. Of zij zal verrukt zijn van de tover-kleurboeken, welke thans van de pers komen! IEDEREEN KAN GENIETEN. Maar de Jaarbeurs is niet voor kin- ren. Of eigenlijk: zij zou weinig zoveel plezier geven als kinderen. Niet in de eerste plaats vanwege de millioenen voorwerpen die er uitgestald liggen of opgesteld staan. Maar meer om de heerlijke spelletjes die je in de ge bouwen en op de terreinen zou kunnen doen! Vrijdag zagen wij de Jaarbeurs in opbouw. Honderden auto's rijden af en aan, vooral op het terrein-Croese- laan waar de machinerieën geëxposeerd worden. Daar is het een waar kinder paradijs. Maar de ouderen kunnen soms ook met grote kinderogen staren naar de mani festatie die Jaarbeurs heet. Het nieuwe trekt elk mens. Ja, elk mens; te meer omdat op de Jaarbeurs voor iedere bran che wat te genieten valt. De winkelier bekijkt er het practische étalagemateriaal, de hotelier dwaalt langs de keukeninstallaties, de kantoorbediende probeert de boekhoudmachine met aangebouwde schrijtmachine, het ver- tooide meisje streelt de faekledingsstotfen voor modern meubilair, de apotheker neemt nota van de maagtabletten op bi ologische grondslag, de archivaris laat voorlichten over de nieuwste vuipeninkt welke onverbleekbaar is, de dameskapper neemt de automatische haarkruller in zijn handen, de bedrijfsleider uit een machi- neiabriek neemt een proef met lasbran- ders die ijzer en staal kunnen lassen, de zuiveifabnkant komt de stalen melkpom- pen bezien, de kunstschilder laat de ny- lonpenselen in zijn hand kriebelen Oen er komt geen eind aan. OOK HET OUDE IS MOOI. Behalve wat door de industrie als een stroom van nieuwigneden op de Jaar beurs wordt georaent, zijn er ook ae oude proaucten, sinas jaar en dag pre cies eender, die in Utrecht aanscnouwa kunnen worden. Ook die kunnen mooi en Doeiend zijn. Sommige firma's geme ten een zekere faam aoor het oude en onveranderae proauct dat zij brengen. Andere ïaorikanten verkrijgen hun naam juist aoor de verrassingen, welke zij hun Hef Koninklijk bezoek aan Detroit. In het programma van het verblijf in Amerika van Konin gin Juliana en Prins Bernhard is ook opgenomen een bezoek aan de Fordfabrieken in Detroit. Dit bezoek is vastgesteld op 15 April. Op de voorgrond de Ford-haven, waar de ertsen aan gevoerd worden. Langs de haven liggen de opslagplaatsen voor ertsen en kolen. Daarachter de krachtbron van het gehele be drijf, de electrische centrale met het ketelhuis en het grote aantal schoorstenen. Om dit complex heen liggen de fabrieken. De Ruytermédailles uitgereikt. Op de verjaardag van Neêrlanüs groot ste admiraal, Michiel Adriaensz. de Buy- ter, heeft Koningin Juliana vijf nieuwe „ridders van de zee" benoemd. Het zijn de heren D. Hudig uit Amsterdam en J. F. van Hengel uit Huntington (New Vork), die met de gouden ae Ruyter- médaille onderscheiden werden en da heren J. van Duiken te Rotterdam, S. da Wit te Den Helder en G. A. Kal te Hil versum, die deze onderscheiding in zilver ontvingen. Op het directoraat-generaal van scheepvaart reikte minister Wem- mers de médailles uit, doch slechts aaa de heren Hudig, in dienst bij de K.N.S.M., den Duiken, oud-gezagvoerüer Holl. Am. Lijn en Kal (Wereldomroep). De heer de Wit bevindt zich als radio- telegrafist aan boord van de Willem oarendsz en de heer van Hengel is ver tegenwoordiger van het directoraat-gene raal van scheepvaart in de Ver. Staten. klanten bieden. Het ligt helemaal aaa het artikel. Nieuw of beproefd, dat doet er niet toe. Als het maar een kwaliteits product is. Want dat bezorgt de fabri kant zijn kopers. Bij de „Torenhoeve", ergens tussen. Wissekcrke en Geersdijk, ligt een vergeten brok steen. „Dit is het middelpunt van Wissekerke", staat er in gegrifd. Op deze plaats rond deze hoeve lag eens het Wissekerke van vóór 1532, de bloeiende plaats, die door golven werd weggevaagd. Slechts gesteente in het omliggende bouwland is nog een triest bewijs van deze vergane glorie. Maar verder naar het'Noorden ligt het tegenwoordige Wissekerke, waarvan de eerste huizen in 1652 werden gebouwd. Toen een sneeuw dek over de Noordbevelandse landen lag, zijn we naar dit vriende lijke plaatsje gegaan. Het was er stil, zo stil, dat, toen we door de straten dwaalden, We ergens in een huis de klok konden horen slaan. Deze plaats heeft ons goed gedaan de korte tijd, dat we er waren. Eerlijk en eenvoudig was alles. De ontmoeting van Wissekerke „op het eerste gezicht" was sympathiek. Als een mantel der liefde bedekte de sneeuw de straatgedeelten, die openge broken waren. Het werk lag stiL Het weer was er niet naar om te werken. „Maar", zo zei burgemeester J. J. v. d. Maas ons, toen we in zijn lekker ver warmd vertrek zaten, „het dorp heeft een nieuw jasje aan. Hoewel er nog het een en ander moet gebeuren, heeft het dorp al een geheel nieuw wegdek. Wisse kerke krijgt ook een traverse. Aan het eind van de Voorstraat wordt een nieuwe oprit gemaakt, naar de Dorpsdijk, die aansluit op de provinciale weg naar Kamperland"., De werkzaamheden zijn nu zo ver ge vorderd dat de Wissekerkers behoorlijk over de straat kunnen gaan. Tot voor kort leken de straten van het dorp om gewoeld en menigeen had moeite om zijn woning te bereiken. Het leed is nu voor een groot deel geleden. Wissekerke heeft een nieuw wegdek en moderne trottoirs. En onder de weg ligt de riolering. Een hele vooruitgang! Het dorp is herboren. Geen woningnood. Burgemeester v. d. Maas lacht tevreden, vooral als hij zegt, dat de gemeente er financieel niet slecht voor staat. Het was opzet van ons om deze laeh te doen verdwijnen, toen we de burge meester vroegen naar de woningnood in de gemeente, zoals deze bflna in iedere gemeente zich voordoet. Het lukte niet, want het antwoord was i „Woningnood kennen we hier haast niet". Er zijn nog enkele gevallen in de plaats, die gehol pen moeten worden. Samenwoning komt haast niet voor. Dit jaar hoopt men vier woningwetwoningen te bouwen, terwijl te Kamperland hopelijk een nieuwe Herv. school gebouwd zal worden. INDRUKKEN UIT N OORD-BE VüLAND We vissen verder naar problemen en noemen het woord „werkloosheid". Over het algemeen is dit woord vreemd voor de inwoners van Wissekerke. Een scha duwzijde is de steeds weer terugkerende seizoenwerkloosheid, die evenwei geen onrustbarende vorm aanneemt. Twaalf bewoners van de gemeente zijn geëmigreerd en niet minder dan 35 zijn naar de Noord-Oostpolder vertrokken. Dit is een bewijs, dat de Wissekerkenaren gezien zijn in het nieuwe land. „Ik ben hier trots op", zegt de burgemeester, „ofschoon het mij spijt ze te moeten mis sen". Vreemdelingenverkeer. Het vreemdelingenverkeer neemt toe in de gemeente. De Kamperlandse duinen komen meer in trek. Ook vacantiegan- gers van buiten de provincie bezochten de gemeente de afgelopen zomer. En het is zener een gunstig voorteken, aat Wis sekerke het vorige jaar pensiongasten neroergde. Meer en meer worat er gekampeerd m üe xvamperiandse duinen. Het contact me. „e w ji.-kampeercentrale is ge- lega. xieians itiiaagl ae zee voortüurena aan ae auiuen en net is niet alleen een pro- Dieem van nen, die net vreemdelingen verkeer voorstaan, aat er steeüs bronnen mnn in üe zee verawijnen. De miüüensrana, aie op komt voor de piaaisenjxe oeiangen, oegnit liet nut van een Dioeieha vreemaeiingenverkeer in ie zien. Kr moet propaganaa gemaakt wor- aen, want nog maar weinigen weten, aal Wissekerke natuurschoon uiedt. Wu men mensen trekken, aan mag het de touns- ten niet aan comiort en service ontore- ken. Daar komt neet wat voor kijken. De meaewerkmg van ae bevolking is er op naar minst voor nodig. Donze tongen Boze tongen beweren, aat er een spe ciaal „spreekwoord" is, aat luidt„ln vmssekerke aan geen vereniging oestaan' iviaar aat zijn ook ooze tongen, zo ver- teiae men ons eiders, die aat wel be weren. wel is waar, aat net verenigings leven in de plaats met moeinjkneaen neen te kampen. Benaive de ruimte waar wekelijks de beurs wordt genouaen, is „veremgenaWissekerke aangewezen op net gymnastieklokaal van ae openbare tagere school. in NovemDer is een geslaagde bazar genouden voor een Hervormd Jeugdge- oouw. Een groot deel van de bevolking neeft het nut ingezien van een nieuw verenigingsgebouwen heeft medegewerkt om de bazar te doen slagen. De exploi tatie van het gebouw blijft in handen van de Hervormde Kerk. De kerkelijke jeugdverenigingen zijn opgeleefd na de oolog en logenstraften het „spreekwoord", dat we aanhaalden. De Kroiiingssieeu, ae nngels-Schotse steen des aanstoots, blijft degenen, die voor dit stuk traditie verantwoordelijk zijn, nog steeds zorgen baren. Scotland zard ontvangt n.l. anonieme brieven, waarin gedreigd wordt, dat de steen op nieuw uit de Abdij van Westminster zal woraen weggehaald. De veiligheidsmaat regelen zijn verscherpt en ae politiepa trouilles bij üe Abdij versterkt. Er is een speciale electnscne installatie aangelegd, waardoor Scotland Vara alarm worat ge geven, mdien men zou trachten de steen te verwijderen. Enkele malen is de aiarmbel echter al overgegaan dooraat er iets aan de leiding mankeerde. In minaer dan twee mmuten tijüs kwamen toen zes overvaiwagens bij de Abdij aan. in een te Glasgow geposte brief aan d« i ara is nu beweera, dat men een me- tnoae heelt gevonden om de steen weg te halen zonaer dat het alarm in wer king komt. Deze zomer en herfst: OEJCEANUNGEN IN WEbl-EUiiDJfc'A. De stafchef van Eisennower, generaal Gruntner, neen meaegedeeid, aai in W.- Europa aeze zomer en herisi proermobi- nsaties en een serie ooriogsoeleningen zuiien worden uitgewerkt aoor elk land afzonderlijk, zulks om ontwrichting van ae nationale economieën tot eon mini mum te beperken. In totaal zullen een 45-tal oefeningen en manoeuvres worden gehouden onaer leiding van het gealli eerde hoofdkwartier en ondergeschikte hoofdkwartieren. Gezicht op de Dorpsdijk. Een militair tribunaal te Parijs heeft Pierre Constantini, een Corsicaan, die zegt Napoleon te zijn, op beschuldiging van samenwerking met de Duitsers tot 15 jaar gevangenisstraf veroor deeld. De identiteitsverwarring van de be klaagde leidde tot merkwaardige ge volgen. Zo antwoordde Constantini op de vraag of hij relaties had gehad met een Duitser, genaamd Westrich, „niet met Westrich, maar met Goethe". Toen de president hem vervolgens vroeg of hij had meegewerkt aan de oprichting van het vrijwilligerslegioen van de Vichy-regering, gaf Constan tini ten antwoord: „Ik richtte de „Grand armee" op t.i zond die naar Korea, Moskou en overal, waar de vijand zich voordeed. Wij staken de Berezina over. U kunt alles hierover in het legermuseum vinden". Op een vraag over zijn contacten met leden van de Gestapo zei hij: „Talleyrand zit achter dit alles". De president drong er tenslotte bij de beklaagde op aan, redelijke antwoorden te geven. Constantini antwoordde echter: „Ik ben degene, die de wet gemaakt heeft, en U bent degene, die onredelijk is".

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 3