Uit Zeetandi De stemming zat er weer in op de Paasveemarkt te Goes avotilurcti van €tl AGENT lEEIIISCI uaui De vaars van J. Bruinzeel te Kruiningen weigerde haar kop door de erekrans te steken. Stiefkind in Kastlade Opbouwende M IVei iddenstand WATERSTANDEN SCH PSTIJ DINGEN Wat brengt de radio? PUROL IS PUUR GENEESKRACHT Middelburg Goes 7 erneuzen. 7 holen Zierikzee. Gemeente-secretaris van Arnemuiden nam afscheid KERK EN ONDERWIJS AAGTEKERKE V EILÏNGBERICHTEN DE BEURS NOTEERDE GISTEREN S3 31 Wo«n»dag 26 Maart 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Handel in druilige regen. De Faasveetentoons telling te Goes behoort weer tot het verleden. Gister morgen tegen negen uur krioelde het ln en tussen de hokken van honderden schoolkinderen. Het was een vrolijk preludium op de Paasmarkt. Toen de kinderen de school werden „ingeheid'', kwamen de eerste veeauto's aanrijden, die vetvee, handelsvee, varkens, scha pen en paarden ontlaadden. Weldra was de gehele Beestenmarkt, die deze dag haar naam eer aandeed, bezet. Daarna begon de eerste druilige motregen te vallen, maar niettemin zat de echte marktstemming er spoedig in: de vro lijke klanken uit de luidsprekers ver mengden zich met het geblaat van scha pen en het geloei van koeien. Handen klapten en de jury keurde. De Paas veemarkt was in volle gang. Hoewel het vee prijzig was dit jaar, werd toch menige 'koop beklonken. De jury was niet slecht te spreken over de kwaliteit van het vee en het was met tevredenheid, dat zij de kam pioenen aan burgemeester W. C. ten Kate bekend maakten, die de prijzen uitreikte. (Ingezonden Mededeling advert.) Hebt U misschien in- Uw portefeuille (of in een la) een briefje van vijf- en twintig of honderd als „stiefkind"? Briefjes, die U niet graag uitgeeft, doch liever bewaart! Laat zo'n „stief kind" dan toch iets voor U doen, namelijk: aangroeien tot twee „stief kinderen"! Nu kan dat. Elke 100. (of /25.belegd in een Rentespaar- brief van de Nationale Woningbouw leningen is over 19 jaar aangegroeid tot meer dan het dubbele. Rentespaarbrieven zijn verkrijgbaar bij banken of commissionnairs in ef fecten (in stukken van 100.en f 25.en bij postkantoren (in stuk ken van ƒ25.U kunt ze ook be stellen bij de Postcheque- en Girodienst. Ondergrondse verkoopruimte in Den Boers Geschenkenhuis te Middelburg. Vooral in de zomermaanden kampt men in Den Boers Geschenkenhuis te Middelburg met een tekort aan ver koopruimte. De directie heeft dit euvel op zeer originele en voor Zeeland ge heel nieuwe wijze verholpen, n.l. door ln het pand op de hoek van de Markt 6n de Burg het ondergrondse maga zijn in te richten als een keurige ver koopruimte. Men heeft zich bij de in richting laten leiden door het scheeps- Idee. Deze ondergrondse verkoopruim te kenmerkt zich door een geriefelijke en doelmatige inrichting. De show ruimte is in een ovaal tegen de wan den geplaatst en van een fraaie be timmering voorzien. Op handige wijze Is een aanvullende voorraad onder de showkasten aangebracht door middel van een ladensysteem. Het ligt in de bedoeling deze ondergrondse afdeling te bestemmen voor de verkoop van lederwaren, Delfts blauw, tin en ge- roproducten. De ventilatie is goed ge regeld, terwijl het geheel smaakvol verlicht is. Mannheim 5.00 (plus 0.40); Trier 3.07 (plu* 0.52) geulen 3.83 (plus 0.64); RuhrovtS.70 (plu» 0.45); Lobith 11.62 (plus 0.30)Nijmegen 9.32 (plus 0.29) Arnhem 9.09 (plus 024); Eefde 4.20 (plus 0.03) j Deventer 3.16 (plus 0.03)Namen 2.10 (plu» 0.23) Borgharen 42.83 (plus 1.72); Belfeld 12.70 (plu» 0-53)Grave 5.14 (plus 0.01)Vreeswijk 1.06 (plus 0.08); Lith 1.45 (plus 0.05). HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 25 Maart: SLEEP BOOT van Maassluis; VIGSNES van Noorwegen Gepasseerd naar Antwerpen 25 Maart: BAË T. van Swansi; HOOSP van Sant Lijavtij. Gepasseerd van Antwerpen 24 Maart: HELE NA naar zee; PRINS FREDERIK HENDRIK naar Rotterdam; WILLY naar Avonmouth. DONDERDAG 27 MAART 1952. HILVERSUM I (402 M.)i AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; $.15 Gram.; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.30 Wa terstanden; 9.35 Gram.; 10.35 Vragenbeantwoor- aing; 10.50 Voor d« kleuters; 11.00 Gevarieerde muziek; 12.00 „In Holland staat een huis", vraag- !;esprek; 12.10 Gram.; 12.25 In 't spionnetje^ 12.30 .«and- en tuinbouwmededelingen12.33 Gram.; 2.50 Financieel weekoverzicht; 13.00 Nieuws 3.15 Mededelingen of gram.; 13.20 Orkestconcert 4.00 „Nederlandse geologen naar Peru", cau serie; 14.15 Gram.; 14.25 „Kunstopvoeding in de verenigde Staten", causerie; 14.35 Viool en pia no; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Van vier tot vijf; ^.17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.50 Rege- fingsuitzending: H. M. Laupman: „De Casuaris, Nieuw Guinea's reuzenvogel"18.00 Nieuws; 18.15 Sportproblemen18.30 Zang en 2 piano's; 18.55 Voor de kinderen; 19.00 Gesproken brief uit Lon den; 1905 AVRO-allerlei; 19.10 Lichte muziek; 1940 Rubriek van kunst en cultuur; 20.00 Nieuws 20.05 ,,Dc vrouw in gezin, maatschappij en staat" Oauserie; 20.15 Radio-philh. orkest; 21.30 „Natio- Sale vraagstukken", discussie; 21.55 „Dit is mijn evelingsmelodie", enquête; 22.25 Gevarieerd programma; 23.00 Nieuws; 23.15 Sportactualitei- ten; 23.30—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 M-): KRO: 7.00 Nieuws; 715 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender; 8.00 Nieuws én weerberichten; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huis vrouw; 9.40 Schoolradio; NCRV: 10.00 Gewijde muziek; 10.30 Morgendienst; KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 „Als de ziele luis tert", causerie; 12.00 Angelus; 12.03 -^Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen) 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en katholiek nieuws13.20 Gram.NCRV14.00 Promenade orkest en solist; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gr. >5.30 Viool, cello en piano; 16.00 Bijbellezing; 163(1 Surinaamse volksmuziek; 17.00 Voor de leugd; 17.30 Kamerkoor; 18.00 Nieuws; 18.15 Or kestconcert; 18.40 „Op de stelling"; 18.50 Gram. 19.05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord; 19.20 Meisjeskoor; 19.40 Ra diokrant; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.19 Gevarieerd programma (plm. 21.00 Familiecom- petitie)22.15 Buitenlands overzicht; 22.35 Gram. 32.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en SOS- berichten; 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (324 M. Vlaams) 12.30 Weerberich ten; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.50—15.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Kinderliedjes; 17.15 Voor de kindeven; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.19.40 Causerie; 19.50 „Roer-Roer- Romme-dt Pot"; 20.20 Verzoekprogramma; 2L00 Voor de vrouw; 22.00 Nieuw»; 22.15 Kamermuz. 22.55—23.00 Nieuw», KAMPIOENEN. De vaars van de heer Bruinzeel uit Kruiningen, kampioene van het slacht vee, voelde er niet veel voor om haar ruige kop door de erekrans te steken. Maar ze moest er aan geloven, want het is toch wel erg ondankbaar om de kampioenskrans niet te willen dragen. Een melkkoe van de heer Sinke uit Wolphaartsdijk werd kampioen van het handelsvee, en wist voor haar baas de wisselbeker, beschikbaar ge steld door de gemeente Goes, te win nen. Trouwens dit beest kende het klappen van de zweep, want deze koe werd voor de derde keer kampioen. Verdere kampioenen waren de os van de fa. Blokpoel en Zn. te Goes en een vaars eveneens van deze fa. Verdere prijzen behaalden: Rubriek 1: Os van J. J. van de Zande, Nieuwerkerk. Rubr. 2: Os van Blokpoel te Goes. Rubr. 3: Os van Mij „De Wil- helminapolder" te Wilhelminadorp. Rubr. 5: 1 paar (2) koeien afgewisseld van Wil- lems te Roosendaal. Rubr. 6: Vaars van Blokpoel te Goes. Rubr. 7: Schot van A. Poppe te Grijpskerke. Rubr. 8: a. Vaars van J. Sinke te Goes, b. Vaars van C. van de Dries te Souburg. Rubr. 10: Pink van M. Huige te Goes. Rubr. 11: Dikbil van Blokpoel te Goes. Rubr. 13: Kalf van Sin ke te Goes. Rubr. 14: Koe van Sinke te Goes en koe van Gebr. Rouw te Goes. Rubr. 15: Koe van J. Meeuwse te Kloe- tinge. Rubr. 18: Kalfvaars van Houw te Goes. Rubr. 20: Pinkvaars van J. Sinke te Wolphaartsdijk. Rubr. 23: Zeug van A. J. Oele te Kloe- tinge en zeug van W. v. 't Veer. te Goes. Rubr. 24: a. 3 varkens van Gebr. Karelse te Schore, b. 4 varkens van J. M. de Kok te Goes. Rubr. 25: 4 varkens van Gebr. Krijger te Goes en 3 varkens van A. Oele te Kloetinge. Rubr. 26/27: 20 biggen van Gebr. Karelse te Schore en 10 biggen van Gebr. Krijger te Goes. Rubr. 29: 8 varkens van Gebr. Karelse te Schore en 8 varkens van Gebr. Krijger te Goes. Rubr. 33: Lammeren van J. M. Kok te Goes. Rubr. 35a: Ram van Gebr. Rouw te Goes. Rubr. 36b: Ram van mej. Lies van Iwaarden te Cadzand. Rubr. 37: fokschapen met lammeren van mej. Lies van Iwaarden te Cadzand. Rubr. 38a: 3 foklammeren van mej. Lies van Iwaar den. Rubr. 40: Paard van J. M. de Kok te Goes. SLAGERSTENTOONSTELLING. De eerste prijswinnaars van de slagers- vaktentoonstelling zijn: J. van Sabben te Goes; fa. Simmers, Zierikzee; J. Hugens, Domburg; Bouwens, Kortgene; H. Kras, Sas van Gent; A. Snel, Vlissingen; P. van Sabben, Middelburg en M. v. d. Eyk, Tholen. WIEKEBOL TERECHT „Maar dat is Wiekebol", riep Maartje uit, hoor je datMaar ik zie hem nergens. Roep eens Gert- jan! Misschien geeft hij wel antwoord!" Gertjan zette zijn handen aan zijn mond en riep: „Wiekebol waar ben je!" Er kwam geen antwoord, wel kwam er plotseling een rode puntmuts boven de rand van de wolk uit en daarna twee kleine handjes, die zich stevig aan de rand vastklemden. ,Daar is hij, kom vlug Maartje!" riep Gertjan en hij rende naar de plaats, waar de kabouter juist zijn angstig gezichtje met moeite boven de wolk uit- hees. „Pak me gauwbracht Wiekebol er met moeite uit. „Ppak me gggauw, andersandersverder kwam de kleine kabouter niet. Ge willig liet hij zich door Gertjan en Maartje naar boven trekken en even later zat hij veilig en wel boven op de wolk. Alle sterren uit de lucht zag.hij om zich heen draaien en hij voelde zich zó duizelig. „Je hebt je toch niet bezeerd, hè Wiekebol?" vroeg Maartje bezorgd. „Neeneestotterde de kabouter. „Ik ikbben alleen zo drdraaierig Maartje, Wwiekebol was haast gevallen". GEMEENTERAAD. NISSE. Secretariepersoneel samen met 's-Heer Abtskerke. In de raadsvergadering van Maandag werd o.m. besloten met de gemeente 's- Heer Abtskerke een. kasgeldlening aan te gaan van 12.000 met een looptijd van een jaar. De gemeente moet n.l. aan de Provincie voor de weg 's-Gravenpolder Ovezande een bedrag van 57457.37 be talen. Besloten werd voorts tot wijziging van het raadsbesluit van 2 Februari 1951 inzake het uitbreidingsplan. Aangenomen werd een voorstel om met 's-Heer Abts kerke een overeenkomst aan te gaan tot het voor gemeenschappelijke rekening aanstellen (volgens een door B. en W. van beide gemeenten op de stellen roos ter) van een ambtenaar ter secretarie in vaste dienst, die de leeftijd van 23 jaar bereikt heeft en in het bezit is van het Diploma G.A. I., alsmede van een leer ling ambtenaar ter secretarie in tijdelijke dienst. Tot leerling ambtenaar werd voor gesteld de heer D. J. Lokerse uit Nisse, die vanaf 15 Maart reeds te 's-Heer Abts kerke in functie is. Het voorstel tot vast stelling van een salarisregeling voor de ambtenaar ter secretarie in Nisse en 's- Heer Abtskerke werd aangenomen. Besloten werd aan de Herv. Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezins zorg in de Ruig Borssele van de Ned. Herv. Kerk subsidie te verlenen en wel voor iedere dag, dat een gezinsverzorg ster in de gemeente werkt. Tot leden der adviescommissie woon- ruimtewet 1947 werden gekozen de heren J. Boonman, J. Lokerse, J. Mol Wzn., J. Nieuwenhuiza en P. v. d. Guchte. Geslaagd. Geslaagd voor het examen 3de stuur man Grote Handelsvaart de heren L. J. Polderman en J. J. Ie Bleu, leerlingen van de „De Ruyterschool". (Ingezonden Mededeling adv.) (Ingezonden Mededeling advert.) voor olko plok von Uw huid dlo verwond, gobrand, ruw, rood I» ol ontstoken. ARNEMUIDEN Ernstig ongeval. Een dochtertje van de heer B. de Nooyer sloeg per ongeluk met haar hand in een ruit. Aan de arm liep zij een vrij ernstige vleeswonde op. Op name in het gasthuis werd noodzakelijk geacht. Verkoping. Notaris R. Batten te Mid delburg heeft in het café van de heer Hameling publiek verkocht het huis met erf, tuin en achteruitgang aan de Lang straat 51. Koper werd de heer B. de Rid der voor ƒ4610. DOMBURG Dodelijk ongeluk. Het 2-jarig zoontje van de familie G. Maranus Jz. viel van de zoldertrap. Ernstig aan het hoofdje gewond werd het onmiddellijk naar het ziekenhuis te Middelburg vervoerd, waar het nog dezelfde avond overleed. Ouderavond. Tijdens de ouderavond van de o.l. school werden tot leden van de oudercommissie de heren C. Geldof en Joz. v. d. Wage herkozen. In zijn over zicht behandelde het hoofd der school, de heer D. C. Steur, o.a. het probleem van het zitten blijven en de plannen tot viering van het 50-jarig bestaan der school. De kinderen zullen een operette opvoeren, geschreven door de heer Zoes- man. Na de pauze verzorgden de Nederl. Spoorwegen het programma door het ge sproken woord, film en lichtbeelden. ST. ANN ALAND Nieuwe voorzitter. In de plaats van de heer Johs. van Gorsel, die bedankte, is als voorzitter van de Postduivenvereni ging „De Gevleugelde Vrienden" gekozen de heer Abr. J. Soeters. Nieuw Avondmaalsstel. Met twee na gekomen giften heeft men het bedrag bereikt, nl. ƒ300, waarvoor de Ned. Herv. gemeente een nieuw Avondmaalsstel zal kopen voor het Zendingsterrein van de G.Z.B. op Celebes. Ongeval. Het 3-jarig zoontje van de heer Nelisse kwam van de zolder zo on gelukkig te vallen, dat hij zijn arm brak. Het jongetje werd naar het ziekenhuis vervoerd. Mond- en klauwzeer. Onder de vee stapel van de heer P. A. Fase, Lange Weg, is mond- en klauwzeer geconsta teerd. Huisslachtingen. In de maand Februari werden 37 vergunningen voor huisslach ting uitgereikt. Onderwijsvoorzieningen. B. en W. hebben de raad een aantal voorstellen doen toekomen betrekking hebbend op de verschillende takken van onderwijs in de gemeente. Voorgesteld wordt de heer W. H. Har don te benoemen tot wnd. hoofd van school J en de heer J. W. den Hollander tot wnd. hoofd van de O.L. school aan 't Zand. Voor de functie van handwerk- onderwijzeres aan school C stellen B. en W. voor een keuze te maken tussen 1. mej. J. Hoogerheide en 2. mej. E. M. Flipse te St. Laurens. Een crediet zal worden verleend van 342,ten behoeve van de school aan de Gravenstraat. Aan mevr. T. de Joodede Zeeuw zal op haar verzoek eervol ontslag worden verleend als vakonderwijzeres in de nuttige hand werken aan de Openbare U.L.O. school voor meisjes, met ingang van 1 April a.s. NOG STEEDS GEEN BAD HOKJES AAN 'TGOESE SAS. Misschien deze zomer. Nu de zomer al met rasse schreden gaat naderen is het waarschijnlijk niet te verwonderen dat de Goese Zwem- en Badelub 't Sas Maandagavond eën alge mene ledenvergadering belegde in de Prins van Oranje. Na de opening door de voorzitter, de heer H. Jonkers, werden de heren Mulder en P. J. W. van den Dries in de kascommissie benoemd. In het afgelopen jaar is er heel wat aan de outillage van het Goese Sas gedaan. In de vakken werden voor de jeugdige zwemmers kleine terreinen afgebakend met palen en touw, terwijl voor de meer geoefenden aan de sluizen trapjes kwa men en de duiktoren, tijdens de oorlog zwaar gehavend, zo goed als maar mo gelijk was werd gerestaureerd. Maar al met al is het nog veel behel pen, zeker wat de aankleedgelegenheid betreft. Het is nog steeds wachten op de financieringsregeling, hoewel door Bouw en woningtoezicht is toegezegd, dat de aanvang van de bouw spoedig zal ge schieden. Inmiddels is door de vereni ging reeds een nieuwe duikplank aange kocht, voor de trapjes zijn nieuwe me talen leuningen aanwezig. Zodra het zwemseizoen wordt geopend zal ook met de aanleg hiervan worden begonnen. Het wachten is nu op de schadever goeding waarna ook de bouw van bad hokjes zal plaatsvinden. V oorjaarsconf erentie Ned. Zondagsschoolvereniging. In het kerkgebouw der Vrü Evangeli sche Gemeente werd onder leiding van de districtsvoorzitter, de heer C. J. de Jonge, de voorjaarsconferentie gehouden. De hoofdschotel vormde een inleiding van de heer van der Windt, directeur van de Stichting „Kinderzorg" te Mid delburg, getiteld: „Het godsdienstig besef van het kind in de schoolleeftijd". Vervolgens werd door de heer C. de Ruiter, secretaris van het district, een vertelling gehouden. Na de gemeenschap pelijke maaltijd volgde een voordracht van ds van der Werf uit 's-Heer Abts kerke over „Het Woord" van Kaj Munk. De dagsluiting werd verzorgd door de heer B. Meeuwse, lid van de districtsraad. Aquariumverenigmg vergaderde. In hotel „Centraal" hield dr J. N. Lo- dewijks, voorzitter van de N.B.A.T., voor de aquariumvereniging een interessante causerie over; „De schoonheid van onze liefhebberij". Op onderhoudende en boeiende wijze sprak de inleider over het mooie in de natuur en speciaal over het kleine stukje natuur in de vorm van planten en vissen in een aquarium. Een 3-tal fraaie films werd vertoond. Voor de heer Lodewijks zijn causerie be gon, had een korte ledenvergadering plaats. Het bleek, dat de N.B:A.T. maan delijks een groei heeft van 200 leden en de landelijke vereniging, die enkele jaren geleden 1500 leden telde, thans het aantal van 15.000 is gepasseerd. Kievitsei gevonden. De heer S. Hoogsteen heeft onder Hoek in de Koudepolder een kievitsei gevon den en dit aangeboden aan de burge meester. Poolse matroos verdronken. In de nacht van Zaterdag op Zon dag is in het Terneuzense dok een Poolse matroos van het Zweedse s.s. „Helmstadt" verdronken. Na een handgemeen, hetwelk tus sen hem en andere opvarenden was ontstaan, liep de Pool weg en is over boord geslagen. Hoewel de politie de gehele dag de omgeving afgedregd heeft, is de ma troos nog niet gevonden. Ouderavond. In het „Hof van Holland" werd een ouderavond belegd van de openbare school onder voorzitterschap van de heer J. v. d. Peijl. Herkozen werd als lid der oudercommissie Mevr. Reeder; in de vacature van de heer M. van Halst werd de heer Joh. van Dalen gekozen. Hierna volgde hersengymna stiek onder leiding van de heer W. v. Liere. Na de pauze was er 'n samen spraak en een rciteerwedstrijd alsme de een tekenwedstrijd. Tot slot werden twee schoolfilms vertoond. Openbare les. Onder grote belangstelling werd Maan dag openbare les gegeven in de Chr. Nat. School. De leerlingen van klas 1 en 2 kwamen 's middags aan de beurt bij de onderwijzeres, mej. E. Janssen, en des avonds gaven de heren Rol en Wijnbeek openbare les in de school aan de Bos straat in aanwezigheid van vele ouders, die na afloop heel wat vragen stelden. Daarna werd nog een ledenvergadering gehouden, waarin tot bestuurleden wer den gekozen de heer M. Verkamman voor de Gereformeerde Gem. en de heer W. Geluk voor de Chr. Gereformeerde kerk. Ds B. G. A. v. d. Wiel eindigde met dankgebed. Jaarfeest Geref. J.V. en M.V. In het Herv. Verenigingsgebouw hielden de Geref. J.V. en M.V. gecom bineerd haar jaarfeest onder leiding van de heer C. v. d. Maas. De M.V. voerde op goede wijze het tableau „Psalm 150" op na de opening. De presidente der M.V., mej. C. den Boer, hield een inleiding over „Christen zijn in het dagelijks leven". De hoofdscho tel van deze avend was de opvoering van „Nynte", ln vier bedrijven. Ds Tiemersma eindigde met een slot woord en dankgebed. Jaarvergadering Statencentrale A.R, Zaterdagmiddag vergaderde da A.R. Statencentrale in de consistorie der Ger. kerk. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer A. A. van Eeten, het overlijden van de heer M. Goud zwaard. Met het Prov. comité werd een levendig contact onderhouden. Spr. gaf een indruk van de activiteit die er momenteel heerst, gezien de studiecommissies van allerlei aard in het Centraal Comité. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat 9 kiesverenigingen zijn aange sloten. Bruinisse en Ellemeet ontbreken nog. Het aantal leden bedraagt 405 en vertoont stabiliteit. De gehouden be stuursverkiezing leverde geen verande ring op. De penningmeester kon een ba tig saldo vermelden. Een concept-regle ment werd vastgesteld. Aan het Prov. Verband van Arjosclubs zal een subsidie worden gegeven. Verder werden nog ver kiezingsaangelegenheden besproken, waarbij de voorzitter wees op de te hou den deputatenvergadering op 9 April a.s. Vergadering N.C.L.B. Zaterdagmiddag kwam het district Schouwen en Duiveland van de N.C.L.B. in het verenigingsgebouw in 't Vrije ln vergadering bijeen. De heer Vingerling uit Goes besprak de geleide loonpolitiek. De rondvraag werd gebruikt voor vragen van allerlei aard en regeling voor de volgende ver gadering eind April. De heer J. M. den Haan van Zierikzee sloot de vergadering, die onder leiding stond van de heer Kloet. KAMPERLAND De haven in 1951. De cijfers van de haven over 1951 luiden: totale aanvoer 60806 ton laadvermogen met 430 schepen, afgevoerd 60719 ton laadvermogen met 430 schepen. OOSTKAPELLE Raad. De gemeenteraad zal morgen avond om half acht vergaderen. OVEZANDE Uitvoering C.J.M.V. De C.J.M.V. is er in geslaagd in haar jaarlijkse uitvoering het toneelstuk „Een schip vaart uit" uit stekend op de planken te brengen. De meisjesclub voerde het toneelstuk „Der tien jagertjes" op. De belangstelling was goed voor deze avond. ST. PHI LI PS LAND Benoeming. De heer L. M. Sinke uit Zonnemaire heeft zijn benoeming tot ge meente-ontvanger en ambtenaar' ter se cretarie aangenomen. SCHORE Uitvoering Tremota. De mandolinever eniging „Tremola" gaf" Zaterdagavond 'n uitvoering in het verenigingsgebouw. Een gevarieerd programma onder leiding van de heer L. Zoetewey werd vlot afge werkt. Het toneelstuk „Grootvadertje" viel zeer in de smaak. W1SSEKERKE Vergadering C.J.B.T.B. Dezer dagen hield de afd. Noord-Beveland van de Chr. Jonge Boeren en Tuinders Bond een vergadering, die onder leiding stond van de neer M. van de Maas. De heer M. de Smit uit Coljjnsplaat refereerde over „Kan onze landbouw zijn toekomstige taak volbrengen?" Een drukke bespre king volgde op deze inleiding. Onderscheidingen. Zaterdag werd door burgemeester J. J. van der iviaas te Wis- sekerke aan onderstaande personen uit gereikt de onderscheiding „Orde en Vre de": L. de Bruine, Kamperland, met ges pen '48'49, J. Buyze, idem, met gespen '47—'48'49, J. A. Remeijnse, idem, met gespen '47'48'49, F. v. d. Maas, Geers- dijk, met gesp '49, A. G. Feytei, idem, met gesp '49, C. de Nooyer, Wissekerke en J. J. Verburg, idem, thans wonende te Amsterdam. Eerste steenlegging. Maandagmiddag heeft de 87-jarige J. Meuienberg onder grote belangstelling de eerste steen ge legd voor een oude mannenhuisje in de kom van de gemeente. Burgemeester J. J. van der Maas feliciteerde de ouden van dagen met de bouw en zei, dat een lang gekoesterde wens in vervulling ging. Hij sprak de hoop uit, dat de mannelijke oudjes veel gebruik van hun huisje zou den maken. De oude klapbank heeft nu afgedaan. Het nieuwe gebouwtje zou hij willen noemen „De oude mannen-socic- teit". De heer C. Beghtel dankte namens de oude mannen B. en W. en de raad, ZAAMSLAG Jaarvergadering „Immanuel". De C.J.V. hield haar jaarvergadering in het verenigingsgebouw in Othene. „Op zijn geërfde grond", was de titel van het to neelstuk, dat opgevoerd werd. Ds G. Jan sen, Ned. Herv. pred. te Zaamslag, sprak een slotwoord. De heer C. de Feyter had de leiding. De heer J. J. Huijssen met pensioen. Gistermiddag heeft de heer J. J. Huijssen als gemeente-secretaris in een bijzondere raadszitting afscheid geno men van Arnemuiden. Een groot aan tal sprekers voerde het woord en velen lieten hun woorden vergezeld gaan van bloemen. Burgemeester J. v. d. Bos zei, dat 'n beminnelijk mens en een goed secre taris afscneid nam. Hij bood hem een fototoestel aan. Wethouder J. Polder dijk roemde het beleid van de ge meente-secretaris. Hij bood mevrouw Huijssen bloemen aan. Namens de raad sprak de heer Jac. Scheele, die een vulpen overhandigde en namens het gemeente-personeel de nieuwe ge meente-secretaris, de heer F. N. Geluk. Deze bood een staande schemerlamp aan. Ook de heer J. de Klerk, ambte naar ter gemeente-secretarie voerde het woord. Vervolgens spraken de heer J. L. Dregmans, voorzitter van de Vereni ging van Burgemeesters en Secreta rissen op Walcheren, oud-wethouder J. van Belzen en de heer J. Ph. Koene, namens ae Ned. Bond van Gemeente ambtenaren, waarvan de heer Huijssen 44 jaar lid is geweest. Namens de bevolking bracht de heer J. J. C. de Graaff dank voor hetgeen de heer Huijssen in het belang van Ar nemuiden heeft gedaan. Daarna spra ken nog de heren J. D. P. de Smit, di recteur van Bouw- en Woningtoezicht, A. A. Leenhouts, inspecteur van het L.O., F. Hammer, hoofd van de O.L. school te Kleverskerke, J. P. de Jonge, hoofd van de bijz. school, H. Michaëlis, voorzitter van de afdeling Middelburg van de Kon. Ned. Jagersvereniging, terwjjl ook nog een' zevental personen voornameljjk dankte voor het werk van de heer Huijssen in plaatselijke verenigingen. De heer Huijssen dankte voor da hulde en zei altijd met genoegen in Arnemuiden te hebben gewerkt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rheden, B. Bax te Ca- pelle aan de IJssel. Geref. Kerken. Beroepen te O.osterend, W. P. H. Pauwels, cand. te Vlaardingen; te Uit hoorn, G. Visser te Avereest; te Sou burg (bij accl.) E. J. Wassink te Doe- tinchem. Bedankt voor Ems, E. de Vries te Dwingelo. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te 's-Gravenzande, G. de Vries, cand. te Apeldoorn en C. v. d. Weele te Harderwijk. De eerstgenoem de is beroepen. Beroepen te Meppel, R. J. van Pagee, cand. te Apeldoorn; te Barendrecht, J. Keuning, cand. te Apeldoorn. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Den Haag, A. Ver- gunst te Zeist. (Ingezonden Mededeling adv.) VOOR ZO SPOEDIG MOGELIJK VOOR ONS BLAD GEVRAAGD Aanmelden Kantoor LANGE VORSTSTRAAT, GOES GOES, 25 Maait. Eiermarkt: Kipeieren 10{4 cent; kleine 10 cent; ganseieren 25 cent; kalkoen eieren 13 cent; eendeieren 9 cent. Prijs voor verse kippeneieren f 1.93 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt ct per stuk minder uitbetaald. GOES. 25 Maart. Verpakt fruit: Jonathan A 6071Golden Delicious A 8386; Laxton Su perbe A 6162; fruit voor export; Jonathan A 56; BC 54.50-56.40; I 45-58.30; II 36-41.70; Gol den Delious A 66—77; BC 60-62; I 49—68; II 4042; Laxton Superbe BC 50; I 4755; Goud- reinetten I 45.70—57.50; II 40—41; Gewone veiling! St. Remy 38—46; Kleiperen 1548; Goudreinettea (grof) 41—49; idem (fabr.) 37-38; Golden Deli cious 35—52; Jonathan 2948; Zure Bellefleur 14—32; Salomé 32—43; Laxton Superbe 3344; Zoete Ermgaarde 18—51Jonathan (stek) 12— 20; Golden Delicious (stek) 18—28; Goudreinetten (stek) 2627, alles per 100 kg. THOLEN. 25 Maart. Uien veiling: Ge wone 2853; drielingen 1827; pick- lers 8,20. Aanvoer 25 ton. VEEMARKT. ROTTERDAM, 25 Maart. Aanvoer in totaal 5947; vette koeien en ossen 790; gebruiksvee 1720; vette kalveren 85; graskalveren 192; nuchtere kalveren 2467biggen 265paarden 153schapen of lammeren 82; weide/zuiglammeren 17; bokken of geiten 56; vette koeien 2.853.10, 2.652.80, 2.352.60; vette kalveren 2.702.80, 2.502.60, 2.35—2.45; graskalveren 375, 275, 200; nuchtere kalveren 50, 47, 43; biggen 58, 52 46; Slachtpaar- den 2.30, 2.20, 2.10; schapen 140, 130, 100; kalf- koeie'n 1000, 900, 780; vare koeien 77j>, 700, 625; vaarzen 780, 700, 630; pinken 570, 470, 375. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld dooi de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N V.. GOES. Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum Grootboek 1946 354 K. Olie '50 Cult. H. en Ind. B: Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh's Jurg Berkei's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lev. Br. Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Do 6 cum. pref. wd. Wilton- F ij enoord Billiton I rubr. Billiton II rubr. Dordtsch# Petr. Dito, pr»f. 8 T/i 8754 Kon. Olie 290*4 290*4 9SH 9554 Dito, onderaand. 28954 28954 90 90*4 Moeara Enim 437*4 438 89H 90 A'dam Rubber 8254 81*4 87X 88*4 Bandar Rubber 8454 84 10314 103*4 Deli Bat. Rubber 84 B 83 42(4 4154 Kendeng Lemboe 7654 8954 89 Oost Java Rubber 31 3154 my, 13954 De Oostkust 84 S3 54 140(4 13954 Serbadjadi 38B 36 y2 226 226 Holl. Am. Lijn 15154 152 90 89L Jav. Ch. Jap.lijn 134 134 111 110*4 Kon. Boot 12354 124 16514 165 Kon. Paketvrt 113 11454# 93 Kon. Rott. Lloyd 13054 13154 14744 14654 Ned. Sch. Unie 13354 13454 132>4 13254 Ommeren's Sch.vrt 166 16554 176(4 176*4 St.v. Mij Ned. 153 15154 187(4 186*4 H.V.A. 93 9254 188(4 190 Java Cult. 39?4 3954 147 145*4 N.I.S.U. 77 7754 Vorstenlanden 1854 18 128)4 12554 Deli Bat. Mij 98 9754 145(4 145 Deli Mij 71 7054 Senembah 68 68 153L 151 Müller Co. 165*4 16454 263U Amsterd. Bk 149 148 27l3 Eicompto Bk 52 51*4 Rotterd. Bk Twentschfe Bk Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Cities Service North.. Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. Pennsylvania 150J4 14954 150*4ex 150? 4 7554 75 110 11254 14254 143 1754 1754 4334 44 - 4754 4974 73J4 53 1454 44*4 7854 4154 6l,4 39 5054 7354 53*4 14*4 45 79 41*4 654 39 10954ex 110 20*4 20*4 6654 6654 7354 73?4 10954 l08 82 81 48?4 4854 - 18*4 20 19*4

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2