ABimsmoOP ZEELAND DOOR WATER EN VUUR sahatog^ Koffers r Duitse protestantse politici steunen Adenauer* Europeanen willen Eisenhower houden. Slachtoffer van rechteloosheid en willekeur Chefarine „4" doet wonderen De reis van het Koninklijk Paar door Amerika* Russen legden een lange weg naar de vrijheid af* De zon inspireert, Een advertentie stimuleert! Was met lucht! t ICHTEN l0ii 10M Beslissing over militarisatie is een politieke zaak. Ki*""£-est Burgemeester Schokking verantwoordelijk gesteld voor slechte verhouding, „Niets gedaan op de maan", MARNIX D'HONTENISSE Kransleggingen, ontvangsten en bezoeken. Houdt dat ia de gaten... 't gaat om onze soldaten ..het haalt U er helemaal bovenop Van de 100 man bleven er 20 over. Ned. Chr, Grafische Bond in het goud. vele soorten en maten vanal f 4.50 De zaak met vakkennis JONGENS (OSTUUM") NIEUW ENGELAND Meisje gevraagd net Meisje VAN ROON, SPRUIJT'S VERFHANDEL Pagina 2 vast te honden, ïderen naar om- Jen liggen. Enige kabouter, die [ijn het sterretje ng van 18 Mrt. |s Blauwe 10.80 I. Fruit: Goud- lathan 3660. BI; bavoyekool Boerekooi 4 kool B 1 47; id. 2433; Radijs |9; Glas veldsla -66; Glasspina- 1123; bprui- —23; Kabarber 18—22. |lö maart 1952. netten A 62— ij; roem B 71; 6474. Fruit Itten A ol57; 11 414b; Jo- |o; 1 41—eü; II A 6164; JSC Jrewone veiling: |iperen 3U45; uoudreinet- tiaoneKj 38 -04; oonatnan z,ure Bene- gaarue 184/;; 34; Jonathan Jiaart. Üandelaren- ■iae 10; gauseieren [\ivl IS Maart. Vette koeien en IVette kalveren 90; klveren 2375; Var- 214; Veulens 13; fe/zuiglammeren 11; Ite koeien 26ó310 ]260 3e kw.; Vette J-260 2e kw.235 |e kw.220 2e kw.; Vjraskalveren 350 Nuchtere kalve- kw.Biggen 58 le Ihapen 140 le kw. loeien 975 le kw. [coeien 975 le kw; koeien 760 le kw. kn 750 le kw.680 le kw.460 2e voren bracht. Enten en sehet- teze avond was I mijnheer Pot". ei&Deiangen te pen en wil de lie in deze ge- iigen. De eerste In. Tot heden plecht. Er zijn dens binnenge- Yerseke zal I worden, ■het gemeente- Iteur van het Ven aigenomen Ie. De geslaag- T;e, A. J. Bom, [p. Hollebrand- hn, W. Slabbe lg. De Gerei. 1 haar eerste Jer leiding van IpreeKster trad puzen die een bevolking en Mej. de Witte tijd en onze I bra ndweerin- examen aige- |g. Aanwezig en kapitem |die deze win ti Den o.l.v. de pn IJzeren te Hun namen A. de Steur, Jjijvat, C. Pat- Iw. de Steur, In de school ■zochte ouder- ferd geopend 1 H. J. Drees, j enkele voor- Izang van de Yv. de onder- Ile pauze was Ier leerlingen ■akkerRoose wedstrijd in jjse uit Zaam- ■ens met een 158)4 154 W 70 1144 11244 142)1 l7Ys V'A 44 4374 49J4 49H 49^4 im 74 S3yi 5444 14 'fa 45 J4 45H 82'/S 814 4 FA 42)4 6 'A 6/f m Uï 112 112 20'/2 7954 79if 4954 50!4 19)4 Wi Itr. 205-4 m 2 0/i I jÏÏ 3754 374» Woensdag 19 Maart 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Twee honderd politici van Protestantse huize hebben in een bijeenkomst ln Slegen hun volledige ondersteuning toegezegd van de politiek van Adenauer. De bijeenkomst heeft voornamelijk aandacht gewijd aan de acties van ds Kiemëller en dr Heinemann. In een resolutie werd de mening uitgesproken, dat een beslissing aan gaande militarisatie volgens politieke gezichtspunten moet worden genomen en dat deze zaak niet mag worden voorgesteld als een geloofskwestie. De politici hebben voorts, nadat Ade nauer hun de grondslagen en doelstel lingen van zijn Europese politiek had ontvouwd, de overtuiging uitgespro ken, dat de politiek der Bondsrege ring de juiste is en dat iedere vorm van neutralisering van Duitsland moet worden afgewezen. De vraag, of door een West-Duitse verdedigingsbijdrage de scheiding tussen beide helften van het land zou worden verdiept, hebben de aanwezigen eenstemmig met neen beantwoord. ben de politici zich eenstemmig achter het ouderrecht in het onderwijs ge plaatst, een beginsel, dat in enige sta ten der bondsrepubliek in het gedrang is geraakt. Men heeft zich uitgesproken voor schoolhervormingen, die het de pro testantse onderwijzers mogelijk zou maken de gehele opvoedende arbeid met de krachten van het Evangelie te doordrenken. De Gallup-instituten in verschil lende West-Europese landen hebben tegelijkertijd de volgende vraag ge steld: „Wat is naar uw mening beter voor ons land: dat Eisenhoroer in Europa werkzaam blijft of dat hij president wordt van de Ver. Sta ten?" Dit zijn de antwoorden van het pu bliek in Nederland: 40 pet. dat Eisen hower in Europa blijft, 10 pet., dat hij president in de V. S. wordt; 12 pet., maakt geen verschil en 38 pet. heeft geen oordeel. In de andere Europese landen, waar dit onderzoek verricht werd, zijn de uitslagen: Engeland: 45 pet. Eisen hower in Europa; 12 pet- president, 17 pet. geen verschil, 26 pet. geen me ning. Denemarken: 42 pet. in Europa, 9 pet. president, 49 pet. geen verschil en geen mening- Noorwegen: 56 pet in Europa; 16 pet. president, 1 pet. geen verschil, 27 pet. geen mening- Wat de cultuurpolitiek betreft heb- (lngez. mededeling, adv.) Vele lijders aan Rhenmatisctae Pijn zitten zichzelf in de weg. Gil hun pijn maakt ze ook tot plaag van hun omgeving. Maar waarom zoudt ge bij de pakken neerzitten? Er is toch Kruschen Salts! De zes minerale zouten van Kruschen geven Uw bloedzuiverende organen, met name Uw lever, nieren en inge wanden, juist datgene aan verjongen de energie, nodig om alle aansporing op de bloedsomloop te ontwikkelen, waardoor voorkomen wordt dat pijn- verwekkende zuren en andere onzui verheden zich gaan vastzetten en zo oorzaak worden van Uw pijn en on gemak- Kruschen bracht vele tiendui zenden lijders aan rheumatische pijnen over de hele wereld uitkomst. Ook voor U verlichting van Uw pijn op korte termijn. HET WITTE HUIS OP TIJD GEREED. Aan President Truman is Maandag me degedeeld, dat het Witte Huis, dat thans verbouwd wordt, op tijd gereed zal zijn voor de ontvangst van Koningin Juliana en Prins Bernhard. De President heeft bijna dagelijks de werkzaamheden geïnspecteerd en aange drongen op spoed. (Ingezonden Mededeling adv.) Bedenk, dat uit een onverzorgde kinder. hoest een zwakke borst overblijft. Be. strijd kinderhoest met Oud-hoofdcommissaris Valken voor Ambtenarengerecht. „Ik ben in beroep gegaan tegen mijn ontslag om de aandacht te vestigen op de rechteloosheid, waarin de hogere politie-ambtenaren als gevolg van maatregelen nit de Duitse tjjd verkeren. Zodra zjj de leeftjjd van 55 jaar hebben bereikt zjjn zij overgeleverd aanwillekeur", aldus verklaarde Maandag morgen de heer G. W. Valken bjj de behandeling van zjjn beroep tegen zijn eervol ontslag als hoofdcommissarisvan politie van 's-Gravenhage. De heer Valken zei, dat hij protest wilde aantekenen tegen de wijze, waarop het ontslag werd aangezegd. „Alles is in het geheim voorbereid, zo dat ik mij niet heb kunnen verweren. Dit heeft een golf van verontwaardi ging verwekt." Als derde motief voor het beroep voerde hij aan, dat hij an deren voor deze gang van zaken in de toekomst wilde behoeden. De raadsman van de heer Valken, Mr dr J. Smit uit Gouda, betoogde, dat dit beroep van groot belang is voor leder, die de beginselen van de rechtsstaat voorstaat. Het ware motief voor het ontslag is te herleiden tot de slechte verhouding tussen burgemees ter Schokking en de heer Valken! De burgemeester is, zo betoogde hy, verantwoordelijk voor deze slechte ver houding, aangezien hjj vanaf het begin bevooroordeeld tegenover zijn hoofd commissaris heeft gestaan. De burgemeester heeft zich, zonder de moeilijkheden uit te praten, ge richt tot de minister van Binnen landse Zaken en zich beklaagd over de heer Valken. Deze hoorde eerst daarvan, toen de minister hem reeds voor ontslag bij de Koningin had voor gedragen- De mogelijkheid tot ver weer werd hem daardoor onthouden. de dagen is als volgt samengesteld: Donderdag 3 April: Kranslegging op 't graf van George Washington en het graf van de onbekende soldaat. In het kapitool zal H.M. de Koningin de verenigde ver gadering van het Congres toespreken. Vrijdag 4 April: Ontvangst van Neder landse burgers op de ambassade. Lunch met vertegenwoordigers van de Ameri kaanse pers, radio en televisie. Ook hier spreekt de Koningin. Des namiddags ont vangt HM. de groep vrouwelijke journa listen van het Witte Huis. Vervolgens vindt de aanbieding plaats van het sym bolisch carillon. Des avonds een diner ter ere van president en mevr. Truman. Zaterdag 5 April: Kort bezoek aan Philadelphia, vandaar naar West Point in de staat New York. In Kingston zal H.M. een krans leggen bij het graf van Pieter Stuyvesant. Bezoek aan de oude Neder landse kerk. Vervolgens per auto naar Hyde Park waar 't Koninklijk Paar de gast is van mevr. Roosevelt. Maandag 7 April: Bezoek van H.M. aan de St Martin's Episcopal Church in Lenox Koolexport naar Oostzöne van Duitsland. De veilingen in Noord-Holland in de buurt van Alkmaar exporteren belang rijke hoeveelheden kool, o.a. naar de Oostzóne van Duitsland. In een vergade ring van de veilingvereniging, „De Noor- dermarktbond" uitte de voorzitter, de heer P. Duyves, zijn tevredenheid over de goe de gang van zaken, daar bij de huidige ontwikkeling de restanten bewaarkool vrij zeker op tijd geruimd zullen zijn. Gewoonlijk is het zo, dat er met April niet veel kool meer in de schuren van de tuinders ligt opgeslagen. Duits-Israëlische besprekingen in Den Haag. De Haagse correspondent van de Frank furt Rundschau verneemt, dat de Duits- Israëlische conferentie over de herstel betalingen op 20 Mei in Den Haag zal be ginnen. De Duitse delegatie zal onder lei ding staan van prof. Böhm en de Israëli sche delegatie onder leiding van dr zegt Leids astronoom. Dr H. Groot, astronoom, verbonden aan de sterrenwacht te Leiden, ziet er niet veel in om naar de maan te vliegen- Hij sprak te Delft voor de Ned. Vereniging voor Ruimtevaart en bekeek de moeilijkheden, die aan zo'n rakettocht vastzitten. Als emigratie-oord zou de maan volkomen ongeschikt zijn en de ex ploitatie van eventueel aanwezige ertsen zou te kostbaar zijn. Öm er te komen zou er een raket gemaakt moe ten worden, die een snelheid van 11.2 km. pe seconde kan ontwikkelen. Een mogelijkheid noemde hij wel de ves tiging van een ruimtestation op onge veer 600 km. in de stratosfeer. Van daar uit zou men gemakkelijk raket ten naar de maan kunnen schieten. Op de maan zelf zou men trouwens via een kleine zendinstallatie met el kaar moeten spreken want er is geen dampkring en tevens zou men een koelinstallatie om de hoge tempera turen en een verwarmingsinstallatie om de lage temperaturen te doorstaan nodig hebben. Dat wordt een heel ge wicht om te torsen. Een gelukje is het, dat de zwaartekracht op de maan slechts een zesde bedraagt van die op de aarde- Maar dat ruimtestation is wel iets; het zou als televisiestation grote voordelen opleveren. DE BURGEMEESTER. Burgemeester Schokking, als getuige gehoord, verklaarde, dat hij er door de minister van Binnenlandse Zaken op was gewezen, dat de leiding van het Haagse politiecorps niet voldeed. ,Het probleem dateerde reeds van voor mijn komst". Mr dr Smit merkte nog op, dat de hele ontslagkwestie niet anders be schouwd kan worden dan als een „onderonsje" tussen de burgemeester en mr Mijnlieff van het ministerie van Binnenlandse Zaken, die, aldus de raadsman, zeer van mening verschilt met de heer Valken over de taak van de politie. Hij drong aan op nietig verklaring van het ontslag. Op 7 April volgt de uitspraak. (Ingez. mededeling, adv.) BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN A F 0.75 VEROORDELINGEN IN EGYPTE. Ahmed Hoessein, advocaat en leider van „een fascistische organisatie in Egyp te" is vandaag tot anderhalf jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens het schrij ven van artikelen, die beledigend voor d< souvereine macht worden geacht. Drie Egyptische chefs van politie wer den veroordeeld tot boeten wegens „plichtsverzaking" gedurende de ongere geldheden van Januari ln Cairo. Zij zijn overgeplaatst naar andere districten. Kinkhoest? Dan naar de brouwerij! In Halmstad in Zweden heeft m een nieuwe methode ontdekt om kinkhoest te genezen, meldt „Stock- holms Tidrdngen". Alle aan die ziekte lijdende kinderen uit de plaats spelen dagelijks in het gis tingslokaal van de plaatselijke brouwerij n iedere dag gaat hun toestand vooruit. Volgens het blad Is dat gunstige resultaat te dan ken aan het koolzuur, dat zich bij het gistingsproces ontwikkelt- Bazar Groene Kruis te Bergen op Zoom. Van Donderdag 3 tot en met Za terdag 5 April a.s. zal in de zaal van de heer J. U. van Coppenolle een ba zar gehouden worden ten bate van de afd. Bergen op Zoom van het Groene Kruis. Naast vele attracties is er als bij zondere inzending een 30-tal poppen van de Koningin. 23. Man! Daar is Henk! Daar komt-ie! Vrouw, stil, dat weten we Immers niet zeker? O, ja ik hoor het aan het blaffen van Kazan, het is Henk, man! Er is een jubel in haar stem. Beiden begeven zich naar beneden. Er is gerammel aan de voordeur. Kazan gaat voort met blaffen en de bekende stem van Henk vermaant hem tot stilte Het licht flitst aan in de vestibule en mevrouw De Wilde houdt haar jongen in de armen- Binnen weinig ogenblikken is de gehele familie in de huiskamer vereend. Het felle electrische licht valt op Henk, 4e met knipperende ogen op een stoel neerzinkt. Ik ben zo moe, zegt hij hees. Goddank, dat je nog leeft, mijn jongen, zegt De Wilde. Van alle kanten komen de vragen, maar moeder weert ze van hem af met de opmerking: Dat komt morgen allemaal. Henk moet nu rusten. Zjjn handen liggen slap op zijn knieën. Hij zit met een beetie gebogen hoofd en hij likt zijn lippen. Dan kijkt hij ze allen één voor één aan en er komt een flauwe glimlach Om zijn mond. Hij wrijft met de hand over de wang en kin en zegt: Ik mag we wel eens scheren, geloof ik. Terwijl hü dit zegt, gaan zijn ogen zoekend naar zijn loeder. Ze herkent die blik- Zo heeft hij eens als klein ind haar aangestaard, toen hij in een hevige ziekte met zware pijn in zijn ledikantje lag. Het was een blik, die hulp en troost zocht. Ze zou hem als toen, weer in de armen willen nemen en hem tegen de borst willen laten rusten. Haar jongen Is ziek. Je bent wel erg moe, hé? zegt ze. Ja. dat wel, ik zal blij wezen als ik op mijn bed hg. Ik heb van Vrijdagmorgen af niet meer geslapen, als gisterenmiddag even in een greppel bij Bergen. Heb je honger? vraag zijn vader. Hu schudt het hoofd. Alleen maar moe Zijn moeder komt met een beker warme melk. Hier, zegt ze- Hij drinkt. Zijn keel klokt. Hij is mager geworden. Dina is voor hem neergeknield en maakt zijn putti's en mi kli schoenen los. Glimlachend laat hij het toe. Die zijn ook al sedert Donderdagnacht niet van zijn voeten geweest. Zijn vader en moeder brengen hem naar zijn kamer. Als een blok valt hij op het bed en het is hem bijna te veel het dek nog over zich heen te halen. Slaap wel, jongen, zegt zij moeder en ze drukt een kus op zijn voorhoofd. Hjj zinkt weg in een diepe, don kere afgrond, die volkomen vergetelheid brengt. Om elf uur is er nog geen leven ln de kamer van Henk te bespeuren. Om twaalf uur ook nog niet- Om één uur gaat moeder er toch eens op haar tenen heen. Hij slaapt nog vast, ze durft, hem niet te wekken. Het wordt drie uur in de middag. Dan houdt ze het niet meer uit. Ze gaat met een kop thee naar zijn kamer. Ze moet aan zijn arm schudden om hem wakker te krijgen. Verwezen ziet hij haar aan, maar tot haar diepe blijd schap merkt ze, dat zijn ogen niet meer die zieke uit drukking van de nacht te voren hebben. Nu in het dag licht ziet ze echter eerst goed, hoe haar jongen is toe getakeld. Zijn vermagerd en ongeschoren gelaat, zijn diep ingezonken ogen, zijn verdorde lippen, zeggen genoeg. Beu ik thuis? mompelt hij. Je bent thuis, jongen, zegt ze- Hoe laat is het? Drie uur. Drie uur? En welke dag hebben we vandaag? Ze lacht om zijn vragen. Het lijkt wel, of je uit een andere wereld komt. Dat kom ik ook, zegt hij. Is het Maandag? Tweede Pinksterdag, jongen. Dan ziet hij zijn vader naast zijn moeder staan. Hij knikt en wenkt slap met de hand. Uitgemaft? 'k Geloof het wel. 'k Heb honger. Kom maar gauw beneden, daar staat alles voor je gereed, zegt zijn moeder. Welk pak doe je aan? Welk pak ik aan doe?, vraagt hij verwonderd. Ja, dan zal ik het klaar hangen voor je- Maar ik moet toch mijn uniform aan? Ik ben toch soldaat? zegt hy verbaasd. (Wordt vervolgd.) Van 2 tot 17 April. Het officiële programma voor het staatsiebezoek, dat Koningin Juliana en Prins Bernhard in April aan de V.S. zullen brengen, is thans vastgesteld. Op 2 April zal het koninklijke paar, vergezeld o.a. door minister Stikker en de Amerikaanse ambassadeur in Nederland Selden Chapin, per vliegtuig in Washing ton aankomen. President Truman zal daar de hoge gasten ontvangen, waarna men naar het stadhuis rjjdt. Vervolgens gaat het gezelschap, na een ontvangst na mens de burgerij, naar het Witte Huis, waar 't Koninklijk Paar zal overnachten. Het programma, voor de daaropvolgen- Avenue. Vanaf de „Battery" het Zuide- Al enkele dagen zaten we te wachten op een gift, waardoor het bedrag van ƒ10.500 zou wor den volgemaakt. Deze is binnen gekomen, het bedrag werd over schreden. Dat is maar goed ook, want het wordt hoog tijd, dat het geld in zo'n grote stroom gaat binnenkomendat ie 1ere dag een verantwoording kan worden ge plaatst. Immers omstreeks 1 Mei zal de opening van het nieuwe tehuis te Middelburg plaats heb ben en graag zouden we zien, dat dan f15.000 uit Zeeland bijeen was. Het eindresultaat van de actie zal bij de opening aan het Hoofdbestuur van „Pro Rege" worden aangeboden. Zal Uw bij drage daar dan ook bij zijn? Voorlopig stevenen we af op de f 11.000 en we zijn nieuwsgierig, wanneer dit bedrag zal zijn ge haald. Helpt U allemaal een handje mee? Verenigingen, waar blijven de opbrengsten van ver lotingen e.d-? Ditmaal kunnen ruim f 110 verantwoorden, waar mee de stand is gebracht op f 10.521,43. Giften kwamen binnen van de Coöp. de Broederband Vlissingen ƒ10.welk bedrijf volgt dit voorbeeld?); Collecte feestavond C.J.M.V. Midelburg f34.41; Piet Walraven f21.10, van ds J- de Vries te Goes namens mevr. Wed. S. te Goes flO.De meis jes van 't Zand haalden f36.50 op, S. Bakker droeg van op brengst oud-papier f 1.25 af, Jan de Fouw te Korgene haalde met bouwsteentjes f 10.op, van N. N- werd f2.50 ontvangen en een bakker, die het tehuis een goed hart toedraagt, schonk f 8.Pak uw giroboek en schrijf uw gift over op giro 68787 t.n.v. Zeeuwsch Dagblad, Actie Bouw Militaire Tehuizen Zeeland te Goes! lijkste punt van Manhattan maakt het Koninklijk Paar de officiële intocht in New York. Ontvangst ten stadhuize en lunch in het Waldorf Astoria hotel, waar ook des middags Nederlandse burgers en personen van Nederlandse afkomst zal ontvangen. Dinsdag 8 April: Bezoek aan St Mark's Church en het hoofdkwartier der V.N. In de Columbia universiteit biedt de Ko ningin de veiligheidsraad een diner aan. Woensdag 9 April: Opvoering van „The King and I". Donderdag 10 April: Bezoek aan water werken in Tennessee Valley. Het Paas weekeinde, wordt doorgebracht op Sea Island. Dinsdag 15 April: Bezoek aan Detroit. Naar de Ford-fabrieken en het ontspan ningscentrum Patton, waar enkele dui zenden schoolkinderen het Koninklijk Paar zuilen verwelkomen. Woensdag 16 April: Bezoek aan Grand Rapids en de plaats Holland in Michigan. Hier een grootse ontvangst ten stadhuize. Donderdag 17 April: Na een bezoek aan de Universiteit van Michigan, Ann Arbor, vertrekt 't Koninklijk Paar per vlieg tuig naar Caiifornië waar men des avonds om 9 u. in San Francisco hoopt te arri veren. a (Ingezonden Mededeling adv.) Die duizelingen, dieonzeker heid, al die hinderlijke be- angstigende klachten, die pijnen dan hier, dan daar. Allemaal „zenuwen"! Neem dadelijk Sanatogen. 'f Doet U goed. Elke nieuwe dagwint aan kracht en energie. SanatogenhaaltUerhelemaal bovenop. Tob niet langer- begin er nog vandaag mee MF Hel zenuwsterkende voedsel Na 3 jaar dood en verschrikking. Toen 20 Russen Maandag met een vliegtuig in Hamburg aankwamen, hadden zij een tocht van 21.000 km. achter de rug. Drie jaar van dood en verschrikking hadden deze Russen doorleefd en Hamburg was de laatste pleisterplaats op de weg naar de vrij heid, Amerika. Het was in 1917 begonnen. In dit jaar maakten de vluchtelingen deel uit van een anti-bolsjewistische strijd groep. Na de communistische overwinning vluchtten zij naar de Altai-hoogte in Chinees Mongolië. Maar tenslotte drong ook daar 't Rode Leger door, waar na een deel van hen zich bij het na tionalistische leger van Tsjang Kai- sjek voegde. Drie jaar vochten zij met hen, toen moesten zij opnieuw vluchten, nu naar de verre provincie Sinkiang. Maar ook daar waren zij niet veilig. Twee jaar later kwamen de commu nisten in dit gebied aan de macht en de 20 overblijvende leden van de vroegere strijdgroep vluchtten op nieuw vluchtten met 80 Witrussen en kozakken naar het hartje van de woestijn de Gobi. Daar, in die woestenij, rijpte bij hen het plan- Zjj vertrokken met on geveer 100 man. Maar de vijand sliep niet en als zy van de communisten een ogenblik respijt kregen, dan was daar nog de ziekte, de honger en de uitputting. OVER DE HIMALAYA? Zo trokken zy door Mongolië en Tibet en staken vervolgens het Hima- laya-gebergte over. In de grensplaats Gyangtse konden zij voor het eerst in contact met de buitenwereld tre den. Toen waren er nog maar 20 over. Het was ten slotte met hun leed ge daan, toen zy een telegram naar de Internationale Vluchtelingen Organi satie konden sturen. Er kwam hulp, maar nog waren de moeilijkheden niet voorbij. De Ameri kaanse wet op toelating van vluchte lingen stond op het punt af te lopen en de immigratie-formaliteiten waren lang en tijdrovend. Maar toen sprong een aantal per sonen en instellingen in de bres: de Amerikaanse consul in Calcutta, de „Tolstoistichting" en de Wereldraad van Kerken. Zo kon het gebeuren dat de visa toch op tijd kwamen. Een vliegtuig bracht de groep, waarbij zich een meisje van 15 en haar 40-jarige moeder bevinden, naar Hamburg. De Ned. Chr. Grafische Bond viert op Maandag 16 Juni in Bellevue te Amster dam zyn 50-jarig bestaan. In de mor genbijeenkomst spreekt het oud-lid van de bond ds J. Godthelp, Ned. Herv. pred. te Rotterdam, en in de middagvergadering de voorzitter van het C.N.V., de heer M. Ruppert. De jubileumviering wordt ge sloten door het oud-hoofdbestuurslid d» heer J. Schipper. Er zal een gedenkboek verschijnen on der de titel: „In volharding gezegend" en geschreven door de voorzitter, de heer Joh. A. Conjongh. Dit boek zal een ver volg zijn op „Van zorg en zegen", dat door wijlen de heer J. Hofman bij het 25-jarig jubileum is geschreven. Alle gepensionneerde leden van de bond krijgen een verrassing. Hiervoor is f5000 nodig en er is al f3000 bij elkaar. Heden nam de Heere op het aller onver wachts van ons weg, onze geliefde Vader, Groot- en Overgroot vader, de heer LAURENS DUIJVEKOT, in de ouderdom van bijna 83 jaar. Zijn leven was Chris tus, zijn sterven ge win. Vlissingen: C. JOZIASSE- DUIJVEKOT. P. JOZIASSE. Sheboygan (U.S.A.): M. STROO- DUIJVEKOT. J. STROO. Vlissingen: P. VAN NOPPEN- DUIJVEKOT. J. H. VAN NOPPEN. Middelburg: J. DUIJVEKOT. W. DUIJVEKOT- SUURMOND. Vlissingen: J. SUURMOND- DUIJVEKOT. P. SUURMOND. Rijnsburg: J. NOORT- LEENDERTSE. D. NOORT. Klein- en Achter kleinkinderen. Vlissingen, 17 Maart 1952. Vrijdomweg 7. Verzoeke geen bloemen De begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag 21 Maart, des namiddags 12.30 uur, vanaf het sterfhuis. Voor de vele blijken van belangstelling, zowel voor als bij ons huwelijk onder vonden, alsmede voor vele geschenken, die we moch ten ontvangen, zeggen wij, mede namens wederzijdse ouders, onze hartelijke dank. J. A. DE VISSER. P. DE VISSER- KWEKKEBOOM. Nagels (N.O.P.), Havenweg 6. In ieder Christelijk gezin het Christelijk dagblad! Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer ISAAC KOLE, op de leeftijd van ruim 71 jaar. Heinkenszand: Wed. S. M. KOLE- MIERAS. 's-Gravenpolder: C. J. POLDERMAN- KOLE. G. POLDERMAN. Biezelinge: J. C. SINKE-KOLE. J. SINKE en Kinderen. Wolfaartsdijk: C. DE WITTE-KOLE. A. DE WITTE en Kinderen. Heinkenszand: M. KOLE en Verloofde. J. KOLE. Heinkenszand, 18 Maart 1952. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag 21 Maart 1952, 's middags 12 uur. Geen bloemen. Speciaalzaken in Koffers en Lederwaren. Vlasmarkt 9, Middelburg. Telefonisch aangesloten onder No. 361 Nieuwdorp Rinus van de Guchte Veehandel, Vlaamseweg F 139, 's-HEER ARENDSKERKE Plusfourpakjes 28.50 - 32.50 tot 55.00 Pakjes, met korte broek 22.50 - 25.00 tot 35.00 Pakjes met kiaagje en dasje 22.50 - 24.50 - enz. Jongens en meisjes regenj. 15.00 - 17.50 tot 30.00 Lodenjasjes 28.50 - 32.50 - 42.50 Yoorjaarsjasjes 22.50 - 25.00 - 27.50 Lange Delft 10 - Tel, 3481 MIDDELBURG FA W. KOEJEMANS Mevrouw VOLKER, Bilder- dyklaan 21, Vlissingen. Gevraagd terstond of zo spoedig mogelijk voor huishouding en winkel. Bakkerij ROTTE, Kerkplein 7, Tel. K 1189—207, Grijps- kerke. Deze fyne WASHER kost U slechts 16.20 Langeviele 62, Middelburg. Wilt U het beste? Onze TRIL- EN SPOELMACHINE wast Dekens, Ketelpakken, maar ook Uw vitrage en kost U 335.— VOOR DE SCHOONMAAK Wij hebben volop Behang, Kinderlan den, Plakmeel, Bor stels, Kwasten, enz. Verder IJzermenie, Loodmenie, Grond verf, Binnen- en Buitenlakken en Vernis voor muren en plafonds. Koud- waterverf voor bin nen en buiten, geeft niet af. Teoflux Plamuur, Primmer en Lakken. Alle Ni- tro Teofluxproduc- ten. Teoquir leerverf voor kwast en spuit (romme Weele 19, Tel. 2886, MIDDELBURG.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 3