Lewedorp krijgt een nieuwe Geref. Kerk. avonturen wan ^erlfan en GEMEENTERADEN Goes. 7 holen DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Woensdag 19 Maart 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Een gemeente van 242 leden kerkt in een schoollokaal» Over enige tyd zal in het nieuwe die verleden Zondag in het midden bouwplan van Lewedorp een gloed nieuwe Geref. Kerk verrijzen. In een geanimeerde gemeente-vergadering op Biddag gehouden, besloot de gemeente het architectenbureau Rothuizen 't Hooft te Goes opdracht te geven tot de bouw van een eenvoudig kerk gebouw met ongeveer 200 zitplaatsen. Aan het bestek wordt hard gewerkt en het wachten is alleen nog inaar op de vergunningen die nu eenmaal eerst ver leend moeten worden, voordat met de bouw van de nieuwe kerk begonnen kan worden. Maar verder zijn er geen hinder palen, die het tot stand komen van de rneuwe kerk in Lewedorp in de weg staan- De lueine, maar actieve gemeente van oe Ueret. Kerk in Lewedorp, die in H)4ï gesticht werd uit de gemeen ten rteinKenszand, Nieuwdorp en Woipnaartsdijk, telt nu reeds 2*2 le den. ivog steeds vergadert men in een van ne lokalen van de Chr. School, waar men met moeite 15U kerkgan gers kan onderbrengen, ken nieuw kerkgebouw is dus geen overbodige weeiue en spoedig neett men de mo- g'enjKneuen overwogen om een nieuwe Kerk te bouwen, ken bouwionds werd gesticnc, waarvoor men iedere maand een extra collecte hield. De resultaten bleven niet uit en spoedig ging de gemeente over tot de bouw van een pastorie, welke de zojuist beroepen herder en ieraar, ds H. Wiersmga iviiJKK EliS öCriOOL Wed. Herv. kern. Beroepen tot pred.-direcieur van de Ned. werv. diaconessemnrichting te Amsterdam, H. WitzieK, ziekenhuispre dikant te Groningen; te Coevoraen, R, J. ïdema te Nieuw-Leusden; te Jork- werdCrewera, W. Keezigt, cand. te Epe, die dit beroep aannam. Bedankt voor mi.un.aert, J. van de Beuvei te Schoonhoven. Gerei. Kerken. Beroepen te iViariënoerg en te Wom- mels, rs. A. iiret, cand. te Bergam bacht; te Harmeien, vïanen en West maas, U. ter Steege, cand. te Den Haag. te Uuudorp, a. Griffioen, candidaat té Hilversum; te 'ien kost, R. J. Beuke ma, canu. te Midwolaa. aangenomen naar mouwerzyl, S. A. Boonsvra, cand. te Groningen, die be dankte voor Abcoude, keens, Baard, Susawouue, Twijzei, Wierum, Yist en voor zoutkamp; naar Leimuiden, B, OosternoH, cana. te Hoogkerk, die be dankte voor TuindorpUostzaan, Xijn- je, Vianen en voor vries; naar iJssei- monde, P. G. de Vries te bmmercom- pascum; naar Curacao, F. D. Kraan te Borne. Geref. Kerken (art. 31). Beroepen te Groningen (voor de ar beid op West-Borneo), A. H. Algra te Waaranuizen; te Rijswijk, H. Amelink, te Langerak; te VouenhoveCadoelen, H. D. van Herksen te Onnen (Gr.). Chr. Geref. Kerken. Drietal te Baarn, J. Keuning, R. J, yan Pagee en G. ue Vries, alien cand, te Apeldoorn. Beroepen te Nieuwpoort, J. Keuning, pand. te Apeldoorn; te Steenwijk, G. dé Vries, cand. te Apeldoorn. Aangenomen naar Maassluis, E. Ve- nema, cand. te Leeuwarden, die be dankte voor Barendrecht, Culemborg, Hilversum—O., üosterbeek, Ouderkerk a. d. Amstel en voor Soest dijk. Bedankt voor Meppet, J. Kampman te Hoogeveen; voor Haarlem, J. G. v. Minnen te Huizen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Riiiand-Bath, M. Heer schap te Wageningen. Bédankt voor Leerdam, H. Ligten- berg te RotterdamW.; voor Paterson (V.S.), K. de Gier te Lisse. SCHEEFST!j UiJNl GE JN GROTE VAART JAGERSFONTEIN20 te Amsterdam; MA' R1EKERK: 17 te Marseille; TERN ATE17 van Suez naar Aden; WATERMAN; 21 te Hoek van Holland verw.; BLOEMFONTEINpass. 18 Kaap Finigterre naar Beira; ORANJE; 18 te Djakar ta; SIBAJAK: pass, 17 Gibraltar naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN; Te Vlissingen aangekomen 17 Maart; LUGANO van zee; APOLO van Argentinië Van Vlissingen vertrokken 17 Maart: LUGA NO naar Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 17 Maart: CATE- LIE van Swansi; MULAN van Kopenhagen; 18 Maart; TWIN van Cardis; AMIGO van Iksils- kori HORST van Garston naar Gent; JACOB A CATHARINA van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen 17 Maart; TARA- KAN naar Amsterdam; HOC*VINCES naar Rot terdam; ASTRA naar Garston van Gent; JUNO naar Rotterdam; QUEENSLAND naar Blyth: PR. JOEt, WILLEM FRISO naar Rotterdam; NIR- VA naar Rotterdam. Wat brengt de radio? "l. o - »-0 MAAi. HILYEfko- ..x.) AVRu: /.uu Nieuws; Gram.; VFjs.vd. *..jU jjagopening; aVRO; 8.00 'ieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 ram- 9.25 Voor de huisvrouw9.30 Waterstan den; 9.35 Gram.x 10.35 „Ik weet, ik weet wat U Sliet weet"; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Radio- fodop; 11.45 „De oorzaak van veel misverstand", QAUterie; 12.00 Lichte muziek; 12.25 „In 't spion netje" 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen 12.33 Gram.; 13.50 Financieel weekoverzicht; 13.00 Nieuws* 13.15 Mededelingen of gram.; 13.20 Lich te muziek; 13.55 „U kuilt het geloven of niet"; 14.00„Hongarije en Transylvanië", causerie. 14.15 Gram.; 14.30 Tuinbouwpraatje; 14-45 Gram.; 15.00 Voor de zieken; 16.05 Hersengymnastiek; 16.30 „Dit is mijn lievelingsmelodie", enquête; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Orgel en accordeon; 17.50 KegeringsuitzendingMevr. M. van Lith-van Schreven:,,Jongensleven in Menangkabau"18.00 Nieuws; 18.15 Sportproblemen18.30 Orkestcon cert; 18.55 Voor de kinderen; 19.00 Gesproken brief uit Londen; 19.05 AVRO-allerlei19.10 „Voor burger en militair", causerie; 19.20 Orkestcon cert; 1940 Ronde Tafel Parlement; 20.00 Nieuws; 20.05 Radio Philh. orkest en solisten; 21.20 „Haar Chinese Familie", hoorspel; 22.35 Dansmuziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Sportactualiteiten23.3024.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram.; 9.00 Vóór de huis vrouw; 9.40 Schoolradio; NCRV: 10.00 Gram.; 10.30 MorgendienstKRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 „Als de ziele luistert", causerie; 12.00 Angelus; 12.03 Metropole orkest en soliste; ('12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen) 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.20 Omroeporkest; 13.35 Pianorecital; .NCRV: 14.00 Promenade-orkest en soliste; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 1545 Cello-recital; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Radio Philh. sextet; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Lichte muziek; 18.00 Nieuws; 18.15 Zangkoor; 18.35 „Op de stelling"; 18.45 Le ger des Heilskwartier19.05 „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord"; 19.20 Gevarieerde muziek; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.10 Gevarieerd pro gramma; 22.15 Buitenlands overzicht; 22.35 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en S.O.S- berichten; 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 M.) 11.45 Gram.; 12.30 Gram.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 15.15 Gram.; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Frles14.50-15.00 Gram.17.00 Nieuws. 17.10 Gramj 17.15 Voor de kinderen; 1815 Gram.; 18.30 Voox <1« soldaten: 1900 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.40 Cuwwi#; 19.50 Klankbeeld; 20.20 Verzoekprogram- nw; 21,00 Voor de vrouw; 22.00 Nieuws; 22.15 Viool cn piano; 22.55—23.00 Nieuws. der gemeente zijn intrede deed, heeft betrokken. Naast deze pastorie zal de kerk gebouwd worden en het is slechts een kwestie van tijd. Dan zal de gemeente van de Gereformeerde Kerk te Lewedorp haar eigen kerk gebouw, tot stand gekomen door mid del van giften uit het midden van de gemeenten en leningen, in gebruik kunnen nemen. Korfbalwedstrijden te Souburg. Zaterdagmiddag speelde de Korf balclub ZuidwestersSwift 'n vriend schappelijke wedstrijd tegen Swift uit Middelburg. ZuidwestersSwift 4—0- Eveneens speelde de juniorenkorf- club Zuidwesters Swift een vriend schappelijke wedstrijd. Uitslag 00. Uit Zteicuidi iPJtedm. Prov. Verband van Arjosclubs. Zaterdag j.L werd te Goes een alge mene vergadering van het Prov. Verband van Arjosclubs gehouden. In zijn ope ningswoord sprak de wnd.-voorzitter, de heer J. de Klerk te Axel, er zijn verheu ging over uit, dat er een sterke groei in het Provinciaal Verband valt waar te nemen. Er zijn momenteel in Zeeland 26 clubs met pim. 380 leden. Een jaar ge leden waren er 13 clubs met 175 leden. De hoofdschotel werd gevormd door de maatregelen, die genomen kunnen wor den om zoveel mogelijk jonge Zeeuwen van A.R. huize te doen deelnemen aan de verkiezingstoogdag, die over enkele maanden in 's-Gravenhage zal worden gehouden. Zoveel mogelijk zullen ook de jeugdverenigingen worden ingeschakeld. Besloten werd dat deze actie door de clubs moet worden gevoerd, terwijl re gionaal een contactman de organisatie van de reis zal verzorgen. Nadat de heer Van der Wekken in dankzegging was voorgegaan, werd de vergadering gesloten. Chr. Kantoor- en Handels bedienden hielden jaarvergadering. Maandagavond hield o.l.v. haar voor zitter, de heer J. Kloosterman, de afd. Goes van de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden haar 16e jaarver gadering in de „Prins van Oranje". Na de jaarverslagen van de secretaris en de pen ningmeester werd een commissie tot het nazien der boeken van de penningmees ter aangewezen. Uit een en ander bleek, dat het ledental 100 bedroeg. Als bestuursleden werden herkozen, de heren J. Kloosterman, A. de Lange en D. Priester. Het hoofdbestuurs lid de heer A. Borstlap hield daarna een korte causerie. Namens de Chr. Besturenbond sprak de heer C. K. Maartense, waaraan hij te vens een kort afscheidswoord verbond, ook enkele afgevaardigden van zuster- afdelingen spraken hun gelukwensen uit. Ter afwisseling werden enkele films vertoond, waaronder de hoofdfilm „Met deze handen", een uitbeelding van de ontwikkeling ener Amerikaanse vakorga nisatie. De heer Borstlap eindigde met dankgebed. Solexrijdster kreeg hersenschudding Zondagmiddag reed het echtpaar H. Beukelaar uit Tholen per solexrijwiel op de Steenbergseweg te Halsteren. Ter hoogte van het kerkdorp Lepelstraat keek mevr. Beukelaar even achterom met het noodlottig gevolg, dat zij kwam te vallen. Zij bekwam een zware hersenschudding. Geen grote botvangsten. De eerste botvissers zijn te Tholen vo rige week weer uitgevaren, doch de van sten van bot waren nog zeer miniem. Bij de weervisserijen is men begonnen met het steken van het z.g.n. vangrijs op de visserijen. Zievikzee. Kadervergadering van de Chr, Besturenbonden. Op de kadervergadering van de Chr. besturenbond heeft de heer C. J. van Mastrigt van Utrecht het onderwerp: „Werkloosheid, werkgelegenheid, indus trialisatie en emigratie", uiteengezet. Be ginnende met de werkloosheid, schetste spreker de werkloosheid van 1930 en de werkloosheid van nu. Spreker stond stil bij de woningbouw. Spreker stond stil bij het bouwbedrijf, woningbouwleningen, openbare werken. Hij hoopte dat inter pellatie Stapelkamp het zijne er toe mag bijdragen. Industrialisatie is nodig, maar dan vak kundig en. emigratie ook, maar niet zo, om onze mensen op de boot te zetten en ze toe te zwaaien, met die gedachte, nu is er weer plaats over. MAAR TOEN.... Wiekeboi ging op zijn knieën zitten en op zijn handen steunend sprak hij: „Kom sterretje, ga maar op mijn rug staan; dan kan je er beter bij". Wiekebol is een trapje voor 't sterretje". „Prach tig Wiekebol", lachte het sterretje, „maar ben ik niet veel te zwaar?" Nee hoor, Wiekebol is sterk!" antwoordde de kabouter. „Kom maar gerust, hoor, Wiekebol kan het best!" voeg de hij er trots aan toe. „Je bent een lieve kabouter", sprak het sterretje terwijl ze voorzichtig op de rug van Wiekebol stapte. Gertjan kon nu juist haar hand je pakken en voetje voor voetje klom het sterretje hoger tegen het wolkje op. Wiekebol klom mee naar boven om haar te steunen en spoedig zaten ze met z'n vieren boven op de wolk, maar toenJa, toen ze over de rand keken, zagen ze dat het wolkje langzaam omhoog ging. Ontdaan keek Gertjan zijn zus je aan. „Oh Maartje", sprak hij, „we hebben vergeten het wolkje vast te houden. Niemand is beneden gebleven. Wat nut" Verschrikt keken de kinderen naar om laag, waar ze het paleis van koning Winter ver beneden zich zagen liggen. Enige tijd werd er geen woord gesproken, maar toen was het de kleine kabouter, die opmerkte: „Ik vind het helemaal niet erg hoor! Nu kunnen we fijn het sterretje weg brengen, hé Gertjan!" AXEL Knobelrit op 2e Paasdag. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van de pas opgerichte motor- en autoclub „M.A.C.A." om op 2e Paasdag te Axel een knobelrit te organiseren, waaraan zowel leden als niet-leden kunnen deel nemen. Wegverbeteringen. Op het Belgisch ge deelte der gemeente Overslag is men be gonnen met de aanleg van een nieuwe betonweg, die dit dorp rechtstreeks zal verbinden met Selzeate. Er bestaan ook plannen deze weg over Nederlands Over slag naar Zuiddorpe door te trekken. Dit werd medegedeeld door een lid van G. S. op een bijeenkomst met afgevaardig den van diverse polderbesturen en wa terschappen. De gemeentebesturen van Overslag en Zuiddorpe waren hierbij niet tegenwoordig. BIGGEKERKE A.R. kiesvereniging. Op de jaarverga dering van de A.R. kiesvereniging heeft de heer P. Polderman gesproken over het onderwerp „Zondagsarbeid". Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer A. de Buck. Aan het slot der vergade ring sprak de voorzitter, de heer J. Kod de, woorden van dank en waardering tot de afgetreden secretaris, de heer M. Hou terman, die deze functie 37 jaar had ver vuld. BORSSELE Korfbalvereniging. Zaterdagavond hield de korfbalvereniging „Vopo" haar jaar vergadering onder leiding van de heer P. Zweemer .De vereniging telt in totaal 51 leden. Bij rekening en verantwoording bleken de ontvangsten f 1083,72 te bedragen, de uitgaven f 1009,94, alzo een goed slot van f 73,7£. In de plaats van mej. E. Rottier werd tot algemeen adjuncte gekozen mej. J. Ruster, de heer P. Zweemer werd bij acclamatie in het bestuur herbenoemd. In de kascommissie 1952 werden benoemd mej. A. de Bue en D. Dekker. In de twaalftalcommissie nemen deel M. de Bue, A. de Bue en J. Westerweele. Op Tweede Paasdag zal de vereniging deel nemen aan de korfbalwedstrijden te Roo sendaal. De vereniging beoefent thans ook de tafeltennissport. COLljNSPLAAT Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor cos- tumière de dames: A. Bouterse en G. J. Koster, beiden, te Colijnsplaat. Zij waren leerlingen van mej. J. J. v. d. Bliek te Wolphaartsdijk. ELLEWOUTSD1JK Vergadering Weegbrug. De weegbrug vereniging „Algemeen Belang", Zaterdag in jaarvergadering bijeen, heeft in het afgelopen jaar 1.294.788 kg. artikelen ge wogen. De aftredende bestuursleden de heren L. Goense en A. J. van Nieuwen- huise werden herkozen. HEINKENSZAND Collecte. De T.B.C.-collecte voor „Zon nestraal" heeft te Heinkenszand opge bracht f 18,01. Mond- en klauwzeer. Te Heinkenszand brak mond- en klauwzeer uit onder de veestapel van de heer A. C. Franse. Burgerlijke verdediging. Maandag le verde burgemeester B. Funk een causerie over de burgerlijke verdediging. Spr. gaf een duidelijke uiteenzetting, op welke wijze de burgerlijke verdediging moet 's-HEER ARENDSKERKE. Doorbraak Dorpsstraat-- Achterweg, De raad van 's-H. Arendskerke heeft dezer dagen gediscussieerd over het kopen van een perceel grond groot 1800 vierk. meter van de heer Butler, om de doorbraak van de Achterweg naar de Dorpsstraat mogelijk te maken. Het plan Is om voor het gemeentehuis een plein aan te leggen. Er zal dan een huis gesloopt moeten worden, waartoe de raad besloot. Verder besloot de raad adhaesie te betuigen aan het schrijven van de gemeente Middelburg aan G. S., waar in wordt aangedrongen op verhoging van de provinciale subsidie voor de verpleging van minvermogende krank zinnigen. Aan de N. S. werd vergun ning verleend tot aansluiting op het spoor van het fabrieksterrein van de Gebr. Westrate. De gemeentelijke re kening 1950, met een batig slot van de gewone dienst ad f 6000 en van de kapitaaldienst ad f 15.800, keurde men goed- Tijdens de rondvraag vroeg de heer Meydam B. en W. om te overwegen om eenrichtingsverkeer in te voeren in de nieuwe straat door het uitbrei dingsplan Lewedorp. STAVENISSE. Kwestie werkverruiming onder de loupe. In de vergadering van de gemeen teraad was de heer Tazelaar wegens ziekte afwezig. In zijn openingsrede gaf de voorzitter, burgemeester Ver burg, een overzicht over de interna tionale toestand en de gemeente-pro blemen. De begroting 1952 werd met een be drag van f 500 gewijzigd voor schilder werk op het gemeentehuis. Op een aanbod van het Prov. Be stuur tot overname van het aanleg- steigertje en wachthokje voor-f4500 ging de raad niet in. In de rondvraag werd besloten een proefbeplanting aan te leggen op het verhoogde slikplateau in de haven, om afvloeiing te voorkomen. De heer van Veen oefende critiek uit op de wanorde die onder de schooltijden in het dorp heerst door de vrijlopende leerlingen- De raad was van mening, dat het onderwijzend personeel de jeugd in het speelkwartier onder toezlch dient te houden op het speelterrein. Tenslotte werd de mogelijkheid van werkverruiming op het eiland Tholen besproken. Getracht zal worden, wan neer de verbetering van de weg Sta. venisseSt. Annaland ter hand geno men wordt, dit in DUW-verband uit te voeren. MELISKERKE. Subsidie voor aardappelselectie- cursus. In de raadsvergadering wees de voorzitter in zijn openingswoord er op dat in 1952 de woningbouw van ge meentewege weer ter hand zal moe ten genomen worden. Weth. Francke sprak een weder woord. Aanvragen der beide scholen om vergoeding werden ingewilligd, voor totaal f 3586. Een verzoek om een tegemoetkoming in de kosten van inrichting en in standhouding van de klasse vor V.G. L.O. groot f 1530.80, werd goedge keurd. Verder stelden B- en W. voor de vergoeding voor de vakonderwijze ressen over 1951 vast te stellen op f444.70. Een verzoek van I. Geschiere en anderen om toekenning van een subsidie voor de gehouden aardappel- selectiecursus werd ingewilligd en ge bracht op f36. Benoeming. Met ingang van 1 Maart is benoemd tot opperwachtmeester bij de Rijkspolitie, de wachtmeester le klasse J. Baas, thans posteommandant te Vrouwe polder. worden georganiseerd. Onze gemeente is een B-gemeente en zal ingezetenen uit A-gemeenten, bij eventuele evacuatie, moeten ontvangen. Verder zal de brand weer, politie enz. met hulpkrachten wor den versterkt. Deze gemeente is tevens aangewezen voor een noodziekenhuis. Cursussen, die hiermede in verband staan, zullen in de toekomst worden ge houden. 's-H. ABTSKERKE „De Poei" uitvoering. Op de jaarlijkse uitvoering van de korfbalvereniging „De Poel" vormde de hoofdschotel de opvoe ring van het stuk „Sproetie neemt de leiding". De band van het Goese lyceum zorgde voor de muzikale noot. De leiding had de heer Deurloo. s-H. ARENDSKERKE Muziekuitvoering. Vorige week gaf het muziekgezelschap „Excelsior" haar jaar lijkse uitvoering met medewerking van het gezelschap „Ons vrije uurtje". Een aantal muzieknummers oogstten veel suc ces. „Ons vrije uurtje" bracht het stuk „Gelukkige mensen" voor het voetlicht. Ter afwisseling speelde de band „The Jully Flying". Het geheel stond onder leiding van de voorzitter M. iNijsse, die de voorzitter van het toneelgezelschap een enveloppe met inhoud aanbood. HOEDEKEN SKERKE Benoeming. Tot hoofd van de Prot. Chr. schooi te Hoedekenskerke is be noemd de heer M. Allewijn, thans onder wijzer aan de Ireneschool te Goes. HOEK Ontspanningsavond. De plaatselijke verenigingen uit Hoek hebben in de ge meentelijke gehoorzaal een ontspannings avond gehouaen. Na een openmgswoord van burgemeester Hansens volgde een muzikaal programma van het ï-.J.G.-or kest, gevolgd door de zingende zusjes uit Axel, waarna de C.J.M.V. het stuk „Eüuard wordt mens" opvoerde. Na de pauze brachten leden van „Crescendo" en „Eik naar zijn krachten" de klucht „Een knap stel" voor het voetlicht. KouüEKERKE Uitvoering „Swïft". „Swift", de gym nastiekvereniging uit Koudekerke, heeft weer haar jaarlijkse uitvoering gegeven. Een groot aantal oefeningen werden uit gevoerd, vooral de gecostumeerde wer den een groot succes. Ook net stuk „Rus tig, denk om mijn zenuwen" viel zeer in de smaak. Burgemeester Dregmans sprak een propagandistisch slotwoord. Er was veel belangstelling. Ned. Chr. Lanuarueiders. De afdeling Koudekerke van de N.C.L.B. vergaderde onder voorzitterschap van de heer A. L. jacobse. De heer Vingerling sprak over de wachtgeld- en werkloosheidsverzeke ring. in verband hiermede belichtte hij ook de P.B.O. en de grondslagen van de cnr. vakbeweging. KüUlNlNUbN Plattelandsvrouwen. De afdeling Krui- rungen en omstreken van de Bond van Piaueiandsvrouwen hield haar voorjaars vergadering in „De Korenbeurs" te Krui- mnëen onder ieidmg van de presidente mevr. E. van Beekom-Bennewitz. Mevr. liriep-Kriekaard bracht verslag uit van de prov. najaarsvergadering te Goes. Als afgevaardigde naar de Prov. voorjaars vergadering werd benoemd mej. A. de J a- ger. Mevr. L. Kakebeeke-Koning werd benoemd tot Prov. bestuurslid. De jaar lijkse excursie zal op 7 Mei plaats heb ben. Mej. C. Boogeru gaf een korte uit eenzetting over de opleiding tot land- bouwhuisnoudierares aan de Rijksland- bouwhuishoudschool „Nieuw Roilecate Tot slot werd onder leiding van mevr. Kostense-Kraak de eerste beginselen van raffiawerk geleerd. In de pauze werd nog gecollecteerd voor het „Centraal Genoot schap" voor kinderherstellingsoorden, met een opbrengst van f 15,49. „Apollo". De orkestvereniging „Apollo' gaf haar jaarlijks concert in het Zondags schoolgebouw. Na een kort openings woord van de voorzitter, de heer J. M. C. van der Peijl, werden onder leiding van de directeur, de heer Adr. B. Hol ster, de nummers van het programma uitgevoerd. In het eerste gedeelte, waar in werken van meesters uit de 17e en 18e eeuw werden uitgevoerd, gaf de di recteur een korte toelichting op de wer ken van deze meesters. Een solo voor hobo door de heer Hoog kamer uit Goes, met pianobegeleiding van de directeur, oogstte een groot suc ces. Verder mogen niet onvermeld blij ven de vocale solisten, mej. Wijnands en de heer Huijsse. MELISKERKE Chr. Metaalbewerkers. De afdeling ZoutelandeMeliskerke van de Chr. Me- taalbewerkersbond vergaderde onder lei ding van de heer Lodder. Het bestuur werd met twee uitgebreid, gekozen wer den de heren Jac. Riemens en P. Francke. Gezondheidsdienst voor Dieren. Dr G. Wagenaar, directeur van de Prov. Ge zondheidsdienst voor Dieren sprak in „Ons Huis" over de abortus-bestrijding van onze huisdieren, in het bijzonder die van het rundvee. Vele vragen werden ge steld. De leiding had de heer W. de Buck. O.- EN W.-SOUBURG Geslaagd. Mej. Rie Kerkhove slaagde aan de Ensaid te Utrecht voor lerares coupeuse. Benoeming. De heer J. Allewijn, op zichter-tekenaar bij de central» dienst ■bouw en woningtoezicht is met ingang van 1 April benoemd tot technisch amb tenaar bij het gemeentelijk bouw en wo ningtoezicht te Haarlem. OOSTKAPELLE Geref. J.V. Vrijdagavond hield de Jon gelingsvereniging op Geref. grondslag „Timotheüs", haar 55e jaarvergadering in het Verenigingsgebouw onder leiding van voorzitter J. Janse. Het programma be vatte o.a. voordrachten, verslagen en het stuk „Om Vaders erfgoed". Vele afge vaardigden voerden 't woord. Ds Derck- sen sloot met een toepasselijk woord deze avond. Wijkverpleging. In het verenigingsge bouw werd de jaarvergadering van de wijkverpleging gehouden. De voorzitter gaf een overzicht van het Werk der ver eniging en gaf een toelichting op de fi nanciële toestand. De contributie werd op £6 per jaar gehandhaafd. De wijk zuster bracht verslag uit over haar werk in 1951. Tot bestuursleden werden herko zen de heren J. A. Alewijnse, C. Won- dergem en A. J. de Broekert. RITTHEM Melkcontrölevereniging. Te Ritthem vergaderde de melkcontrölevereniging „Verbetering zij ons doel" onder voor zitterschap van de heer W. J. Cevaal. De controleur de heer A. Barentse gaf een verslag over 1951. De beste koe gaf in 358 dagen 6222 kg. melk met een vet gehalte van 4.34 pet. en 268.2 pet. boter- vet. De heer A. Barentse werd opnieuw voor een jaar benoemd.Tot bestuurs leden werden gekozen de heren J. Poppe en W. Cevaal. ST. ANNALAND Chr. Kleuterschool. In één der lokalen van de schooi met den Bijbel werd de jaarvergadering van de christelijke kleuterschool gehouden. De voorzitter, de heer G. J. Breas sprak een kort openings woord. Het aantal leden steeg van 35 tot 72, terwijl er 8 begunstigers zijn. Bij de opening Dedroeg het aaniai leerlingen 74, thans 76. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeester, de heer J. van Luijk, bleek, dat in 1950 de ontvangsten waren f 85,50 en de uitgaven f 80,24, aldus een batig saldo van f5,26. De begroting over 1952 gaf aan inkom sten en uitgaven een bearag van f4085 te zien. Het aftredende bestuurslid, de heer Chr. Kalle werd met algemene stemmen herkozen. Met ingang -wan 1 April a.s. zal er een nieuwe scnooigeldregeiing in gaan. Als lid van de kascommissie werd gekozen de heer J. C. Hage. „De Gevleugelde Vrienuen". De post duivenvereniging „De Gevleugelde Vrien den" hield naar jaarvergadering in de zaai van de heer Corns. Rijnberg. De vice- voorzitter, de heer Abr. j. ooeters Jzn opende aeze vergadering met een woord van welkom. Ais bestuursleden werden gekozen de heren Abr. J. üoeters Jnz en Corns. Rijnberg. Het vliegen om de kam- pioenscnappen zal volgens net stelsel van de heer u. de Bruine worden uitgevoerd, up de Kerkring zullen twee klokken worden gepiaatst. Als lenen van de kas controle weruen gekozen de heren C. P. Nensse en u. de Brume, net regiement werd gewijzigd. De zgn. „opieervlucnten zuilen een a-tai weken worden gehouden winkelweek. Van 31 Maart tot 7 April zaï te ümt-Annaiand een winkel week woroen genouoen. Veie winkeliers uit deze gemeente neooen nun medewer king reeos toegezegd, terwijl er tevens pracntige prijzen te winnen zijn. Collecte. De genouden conecte ten bate van de zedenopbouw heelt f 15.70 opge bracht. Dl bA.UJKb.NS Boeremeenoank. De Coóp. Boerenleen bank te Sint Laurens hieio onder voor- zitterscnap van de neer J. W. van 't Hoit naar algemene vergadering. De kassier, de heer S. Simonse gat een overzicht over het 38ste verenigingsjaar en een toe lichting op de cijfers van de rekening en balans. Het eindcijfer der rekening was ruim 21 miiiioen en het baianssaido be droeg f2.824.353.De spaargelden na men in 1951 toe, met ruim i iZl.UUÜ.Van de rekeninghouders werd ontvangen f9.654.854.en uitgegeven f9.756.S9b Aan nieuwe voorscnotten werd bestrekt f89.500Na af- en bijschrijvingen be droeg de winst over 19ol f 6.548,98. Het aftredende bestuurslid de heer J. W. van t Hoff en het aftredende lid van de Raad van Toezicht, J. Koole Dzn werd beiden herkozen. Na de pauze werd door leden van de L.J.G. en Z.L.M. een toneelstuk opgevoerd. VROUWENPOLDER Chr. Zangvereniging. Vorige week gaf de Chr. Zangvereniging „Advendo" haar 6e jaarfeest onder leiding van de heer G. Melse die na gebed een welkomstwoord sprak. De penningmeesteresse, F. Mesu, gaf een financieel overzicht, waarna de vice-voorzitter, de heer P. Corbijn in dichtvorm het wel en wee der vereniging VEILINGBERICHTEN MIDDELBURG. Veiling van 18 Mrt. Aardappelen: Koopmans Blauwe 10.80 11; Bintjes 9.409.80. Fruit: Goud- reinette 4257; Jonathan 3660. Groenten: Witlof 2061; Savoyekooi 933; Hodekool 721;; Boerekool 4 15; Wittekool 7; Bloemkool B I 47; id. C 35; Uien 423; Prei 2433; Radijs 25; Glassnijsla 221.3;;9; Giasveidsia 1125; Glas andijvie bu—66; Ulasspina- zie 5582; Glassia stuks 1123; Sprui ten 14—76; Peen kg 9—23; Rabarber 5455; Scnorseneren 1822. GOES. Veiling van lu Maart 1952. Verpakt fruit: Goudreinetten A 62— 65; Uoiden Delicious a id; iaem B 71; idem C 58; Jonathan a 6474. Fruit voor export: Gouaremetten A ol57; BC 47ol); 1 4ö57.2U; li 4146; Jo nathan a 6U; BC 5255; 1 4160; ii oa4f; Golden Delicious A 6164; BC 06; 1 4b66; 11 3536. Gewone veiling: st. Kemy 3846; Kieiperen 3045; Gieser wildeman 2541; croudreinet- ten (groi) 434y; idem (ïaoriek) 38 40; Golden Delicious 3354; jonatnan 3402; Winston 28—35; zure Beiie- iieur ld31; Zoete Ermgaarue 184/;; Gouureinetten (stek) 10—z4; Jonathan (stek) 1822. GO-tb. iLierveiiing van 18 Maart. Handelaren- prijs grote kipeieren 10kleine 10; ganseieren z5 kalkoeneieren 13. VEEMARKT ROTTERDAM 18 Maart. Aanvoer in totaal 5552 stuks. Vette koeien en ossen 775; Gebruiksvee 1408; Vette kalveren 90; Graskalveren 187; Nuchtere kalveren 2375; Var kens 152; Biggen 252; Paarden 214; Veulens 13; bchapen ol lammeren 24; SVgide/zuiglammeren 11; Bokken of geiten 51. Prijs per kg in centen: Vette koeien 285—310 le kw.265—280 2e kw.235—260 3e kw.Vette kalveren 270280 ie kw.250260 2e kw.235— 245 3e kw.Slachtpaarden 230 le kw.220 2e kw.; 210 3e kw. Prijs per stuk in guldens: Graskalveren 350 le kw250 2e kw.200 3e kw.Nuchtere kalve ren 50 le kw.47 2e kw.3e kw.Biggen 58 le kw.52 2e kw.46 3e kw.Schapen 141) le kw. 120 2e kw.100 3e kw.Kalfkoeien 975 le kw. 870 2e kw.770 3e kw.Melkkoeien 975 le kw; 870 2e kw.770 3e kw.Vare koeien 760 le kw.; 680 2e kw.600 3e kw.Vaarzen 750 le kw.680 2e kw.600 3e kw.Pinken 560 le kw.460 2e kw.360 3e kw. in het aigeiopen jaar naar voren bracht. De vereniging telt 23 leden. Hierna volgden voordrachten en schet sen. De hoofdschotel van deze avond was het toneelstuk „Die brave mijnheer Pot". ïbJKSbKb. Handelsbelangen, nanaeisoelangen te Yerseke heelt grote plannen en wil de eventuele vreemdelingen die in deze ge meente komen, goed ontvangen. De eerste stoot hiervoor is gegeven. Tot heden zijn de resultaten niet slecht. Er zijn reeds enige duizenden guldens binnenge komen. ue oesterlilm van Yerseke zal thans dagelijks gedraaid worden. Brandweerzxamens. in het gemeente huis werd door de inspecteur van het brandwezen te Breda examen afgenomen voor brandwacht 2e klasse. De geslaag den zijn: P. van den Berge, A. J. Bom, j:. Bustraan, W. Bustraan, P. Holiebrand- se, J. W. de Jager, J. Laban, W. Slabbe- Koorn, L. Wisse en C. Sonke. bAAMSLA(j oeref. vrouwenvereniging. De Geref. Vrouwenvereniging hield haar eerste openbare vergadering onder leiding van mevr. Ritsema. Als eerste spreekster trad op mevr. Einxe uit Terneuzen die een lezing hield over Boemoa's bevolking en zenunig met lichtbeelden. Mej. de Witte uit Goes sprak over „Onze tijd en onze roeping". EU UI CM IVlDz Brandweerexamens. De bra ndweerin- spectie uit Breda neeft het examen afge nomen 111 brandbestrijding. Aanwezig waren majoor öcnoneheim en kapitein Kortus. De 12 aanwezigen, die deze win ter de cursus gevolgd nebben o.l.v. de neren Schuitemaicer en van ijzeren te Middelburg, slaagden allen. Hun namen zijn: G. Janse, J. Bimmei, A. A. de Steur, ti. Kodde, G. Verhage, Jan Cijvat, C. Pat- tenier, C. W. Leijnse, A. W. de Steur, Joost Janse, W. Leijnse ZOUTESPUl Ouderavond Chr. School. In de school te Spui werd een druk bezochte ouder avond gehouden, welke werd geopend door de voorzitter, de heer K. J. Drees, De leerlingen presenteerden enkele voor- draenten, afgewisseld door zang van de meisjes der noogste klas, o.l.v. de onder wijzeres, mej. IVioiema. In de pauze was er gelegenheid het werk der leerlingen te bezicntigen. De heer J. Bakkerïtoose braent verslag uit van de wedstrijd in schoonschrijven. De heer Flipse uit Zaam- slag demonstreerde vervolgens met een onuerwijs-projector. Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962-64 cum Grootboek 1946 3¥2% Kon Olie '50 C. H. en Ind. Bk Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A. K. U. Berghs en Jurg. Berkels Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens L. Br. en Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gloeil. Dito 6% cum pref wd. Wilton Biliton le rubr. Dito 2e rubr. Dordtsche Petri Dito, pre£. 95# 90# 89# 87# 104# 44# 89# 140 143# 225 89# 111 166# 147# 133 176# 199# 190# 145# 126# 147 86# 99# 90# SLOTKOEKSEN AMSI EKDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld dooi de AMSTERDAMSCHE BANk N V - INCASSO-BANK N.V.. UOES. Kon Olie 294J4 292)4 Twentsche Bk Dito', onderaand. 291H 290)4 Overzeese Gas Moeara Enim 446 445 Borneo Sumatra A'dam Rubber 82)4 Internatio Bandar Rubber 84 84 Am. Radiator Deli Bat. Rubber 85B 84 Am. Smelting Kendeng Lemboe 76)4 76)4 Anaconda Copper Oost Java Rubber 30)4 30)4 Bethl. Steel De Oostkust 87)4 Chrysler Serbadiadi 38 37B General Motors Holl. Am. lijn 151 151)4 Hudson Motor Java Ch. Jap. lijn 134 135 Intern. Nickel Kon. Boot 124)4 124)4 Kennecott Kon Paketvrt 117 116)4 Rep. Steel Kon. Rott Lloyd 134 134 Stand. Brands Ned. Sch. Unie 137 137)4 U.S. Steel Omraerens Schv 170)4 170)4 Cities Service Stv. Mij Nederl. 154)4 133)4 North Am. H. V. A. 92 92)4 Cont. Ooi Tava Cult. 41 Midcont. Oil N. I. S. U 77)4 77)4 Phillips Oil Vorstenlanden 18)4 18)4 Shell Union Deli Bat. Mij 100)4 98)4 Tide Water Deli Mij 71)4 71)4 Baltimore Muller --en Co 166# 165# Miss K. Texas Amsterd. Bk 152)4 152)4 New York Centr. Escompto Bk 51)4 52 Pensylvama Rotterd. ik 155)4 154 Canadian Pac. 104)4 WA 89)4 140 141)4 225 90)4 112 166)4 92 148)4 133 177 199 190 147 127 147)4 240 160 262)4 270)4 158)4 159 79)4 79 114 'A 112# 142)4 143 17)4 1754 44 43:4 49H 49)4 74 53)4 54)4 14 1« 45 H 82 'A 81)4 42)4 42)4 6)4 6A 39)4 39)4 112 IB 20)4 - 67 68 79'A 791'j 103)4 105 87)4 49)4 50! s 19)4 1'^ 7)4 - 20)4 20)4 20A I9'| 37)4 37)4

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2