Beperking van hulpprogramma betekent overwinning voor het Kremlin Revolutie in Cuba Turken slaan grote aanval van de Noordelijken af FELLE BRAND VERWOEST JAMIN- FILIAAL TE GOES De politieke gebeurtenis van de laatste twee eeuwen SNIPPER NIEUWS1 Inwoners in paniek uit het raam gesprongen Verloofd paar gedupeerd Tank bewaakt het paleis Emigratie naar Canada zal worden hervat* TOENAME VAN RUNDVEE IN ZEELAND PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Acheson pleit voor de 7.9 milliard dollar Voorlopig geen mas sale werkloosheid Zo iets noemt men „voetbalwaanzin"» Boerenmeisje vermoordde haar familie. Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. §0, Tel. 2438, bt) geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vllssingen Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 2121 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord VRIJDAG 14 MAART 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: «ACQ DE SMIT Medewerkers: Mr W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. KareJse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zaterdag: Zon op 6.56 u., onder 18.44 u. Maan op 23.55 u., onder 7.37 u. Hoogwater Zaterdag 15 Maart: Vlissingen: 3.56 u. 1.'95 m., 16.19 u. 1.97 m.; Terneuzen: 4.24 u. 2.12 m., 16.46 u. 2.14 m., Wemel- dinge: 5.44 u. 1.62 m., 18.05 u. 1.73 m., Zierikzee: 5.27 u. 1.36 m., 17.50 u. 1.48 m. Dean Acheson, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft Donderdag voor Congrescommissies voor de Hulp aan het Buitenland ver klaard, dat de oprichting van een Europese verdedigingsgemeenschap het hoogtepunt was van de Amerikaans krachtsinspanningen om Europa te verenigen en een politieke gebeurtenis, welke enig is in de laatste paar eeuwen. Acheson en andere regeringsleiders verdedigden krachtig het nieuwe pro gram van president Truman voor steun aan het buitenland, waarvoor hij 7,9 milliard dollar heeft gevraagd. Acheson zeide, dat indien er be snoeid zou worden op de fondsen voor militaire hulp, geen der N.A.V.O.- bondgenoten deze besnoeiing zou kun nen opheffen. Vermindering van de voor de N.A.V.O.-landen bestemde gelden zou de gehele economie van de betrokken landen ondermijnen in een critieke periode van hun bewa pening. COMMUNISTISCHE SABOTAGE IN TUNESIE. Bij een ontploffing, die zich Woens dag in het station van Gabes heeft voorgedaan, zijn twee Fransen en vijf Tunesiërs om het leven gekomen, twaalf personen werden gewond. Van Franse zijde wordt medegedeeld, dat de jongste geweldplegingen en sabotagedaden door communisten en niet door Tunesische nationalisten zijn bedreven. De politie heeft Donderdag in Gabes ongeveer 50 personen gearresteerd. Voor het gebied van Gabes is de staat van beleg afgekondigd. Naar aanleiding van de door de regering te voeren sociaal-economi sche en financiële politiek, welke werkloosheid voorkomt, deelt de mi nister in de M. v. A. aan de Tweede Kamer mee, dat de stand der werk gelegenheid de voortdurende aandacht heeft van de regering. Ook de rege ring is van mening, dat voor zover de werkloosheid de toelaatbare grens overschrijdt, inderdaad alle ten dien ste staande middelen moeten worden aangewend. Voorshands bestaat er binnen af zienbare tijd weinig gevaar voor een zich manifesterende massale werk' loosheid, en wel omdat: 1. De werklooseid, welke door sei zoeninvloeden sterk toegenomen Is, naarmate voorjaar en zomer aanbre ken, weer aanmerkelijk zal dalen. 2. De vooruitzichten voor het bouw bedrijf weer gunstiger zijn geworden, met alle gevolgen daarvan voor de bouwnijverheid en de daaraan ver wante bedrijfstakken. 3. In diverse streken met grotere structurele werkloosheid een aantal openbare werken zal worden uit gevoerd, waardoor bovendien de al gemene structuur dier gebieden zal worden verbeterd. 4. Dit jaar een belangrijk groter bedrag aan militaire bouwwerken zal worden besteed dan het vorige jaar. Als datum van invoering der werk loosheidswet is 1 Juli 1952 gekozen, omdat in de zomer het aantal werk lozen het geringst is, hetgeen een vlotte invoering bevordert. Voorts is deze keuze gedaan in verband met de noodzakelijk geachte termijn van voorbereiding. JAARFEEST „MARANATHA" TE GOES. Een geslaagde avond. Het jaarfeest van de Herv. Meisjes club „Maranatha" te Goes, gister avond gehouden in de „Prins van Oranje", was uitstekend verzorgd en de vele bezoeksters en bezoekers heb ben kunnen genieten van hetgeen hier werd gebracht. Op deze avond, die op prettige wijze geleid werd door mej. M. Massa, werd allereerst het toneelstuk „Vrouwenzand" opgevoerd waarin het vrouwtje van Stavoren herleefde en waarvan de geestelijke strekking heel mooi naar voren werd gebracht. Na de pauze volgde volks dansen, een keurig en fleurig geheel, en vermaakte men zich met Zeeuwse schetsen, gedeclameerd door mej. N. Flipse. Een lekenspel „Adeodata" ge naamd en met grote devotie gespeeld, vulde de rest van deze stijlvolle avond, die door ds Strating met een goed woord en dankgebed werd ge sloten. /i'ii 800.000 boeren leggen op het ogen blik ongeveer 150 km ten Noorden van Nankong, een der grootste irri gatiekanalen in de Chinese volksrepu bliek aan. Het 107 km lange kanaal doorsnijdt de vlakte van Noord-Kiang- soe en verbindt de Gele Zee met het Hoengtse-meer. De 23-jarige A. J. Capel uit 's-Gravenhage, lasser van beroep, presteerde het om binnen een maand tijd met wisselend succes negen inbraken te plegen in Den Haag en omgeving. Bij zijn laatste mbraak werd hij op heter daad be trapt. Op een bijeenkomst van 10.000 studenten in de aula van de Foead Awal universiteit in Cairo is besloten, dat de studenten zich zul len verzetten tegen deelneming van pgypte aan een verdedigingspact voor liet Midden-Oosten van Amerika, En geland, Frankrijk en Turkije. Naar het oordeel van Acheson had den de Europese bondgenoten de uiterste grens van hun vermogen om nieuwe strijdkrachten op de been te brengen bereikt. Als zij deze grens overschreden zou de veiligheid van Europa en de V.S. in gevaar gebracht worden. Acheson noemde de toestand in het Verre Oosten uiterst ernstig. De V.S. konden hun ogen voor de ontzaglijke verborgen gevaren in het gehele ge bied niet sluiten. Harriman, de directeur van de M.S.A., die voor Acheson het woord voerde, waarschuwde de leden van de Congrescommissies voor Buiten landse Zaken, dat een belangrijke be perking van het hulpprogramma een „grote zege voor de leiders in het Kremlin zou zijn". METEOR NEERGESTORT. Gistermiddag is een meteor van de vliegbasis Leeuwarden neergestort bij Dronrjjp. De piloot, de 22-jarige Lt H. Stikvoort uit Voorburg kwam om het leven. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. Een commissie van onderzoek is naar de plaats van het ongeval vertrokken. De piloot keerde terug van schietoefeningen op de Vliehors. MEVROUW ROOSEVELT NAAR DJAKARTA. Mevrouw Roosevelt, die een bezoek aan Indonesië zal brengen, wordt 25 Maart te Djakarta verwacht. De dag daarop zal zij door president Su karno ten paleize worden ontvangen. VOORSTEL ONAFHANKE LIJKHEID VAN OOSTENRIJK. Het Westen en Rusland zijn het bijna eens. De Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk hebben de Sowjet-Unie voorgesteld een kort verdrag te aan vaarden, waardoor de onafhankelijk heid van Oostei rijk zal worden her steld. Het ontwerp-verdrag telt slechts acht artikelen en is Donderdagavond door de ambassadeurs van de drie westelijke mogendheden te Moskou overhandigd. De Sowjet-Unie heeft zich bij de langdurige besprekingen over Oosten rijk reeds met zeven van de acht artikelen verenigd. UITSPRAAK LOKOLLO C.S. CONTRA K.P.M. Nederlandse rechter verklaart zich onbevoegd. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren in hoger beroep arrest gewezen in het civiele proces tussen de heren Lokollo c.s., optredend na mens de republiek der Zuid-Molukken (R.MiS.) als eisers en de Koninklijke Paketvaartmaatschappij als gedaagde. Het Hof heeft het vonnis van de rechtbank van 15 Mei 1951 bevestigd. In deze uitspraak had de rechtbank zich onbevoegd verklaard van de zaak kennis te nemen en de eisers veroor deeld tot betaling der kosten van het geding. De heer A. Stavennan uit het Polderbestuur. De heer A. Staverman, sinds 1946 raad van de Polder Walcheren, die in 1952 moet aftreden, heeft zich niet meer herkiesbaar gesteld. Op 27 Maart a.s. zal een nieuwe raad moe ten worden gekozen. Mr P. Loeff, die dit jaar eveneens aftreedt, is herkies baar. HJM. de Koningin heeft het bescherm vrouweschap aanvaard van de internati onale tentoonstelling van beeldhouw werken, welke deze zomer wederom in park Sonsbeek te Arnhem zal worden gehouden. NIEUWE BESCHULDIGINGEN TEGEN DE V.N. De Noordelijken hebben Woensdagavond de rust aan het Koreaan se front verbroken door een grote aanval op een vier kilometer breed front ten Oosten van „Heartbreakridge", aldus een mededeling van het Amerikaanse achtste leger. Na een zwaar mortiervuur bestormden zij de door Turkse en Amerikaanse soldaten bezette stellingen van de Verbondenen. De aanval werd echter afgeslagen met zware verliezen voor de Noordkoreanen. Deze enorme aanval, die de Noor delijken sinds 'n maand in Korea niet hebben ondernomen, is door de Turk se infanterie afgeslagen. Na de strijd hingen talrijke lijken der Noorde lijken over een afstand van vier kilo meter in de prikkeldraadversperrin gen. Amerikaanse superforten, afkom stig van het 300 km ten Zuiden van Japan liggende Okinawa, bombar deerden in de afgelopen nacht het 's Morgens zal zij een rede houden voor het congres van een Indonesische vliegveld van Pjongjang. Met behulp vrouwenbeweging. van radar werd 70 ton bommen uit geworpen. Op de wapenstilstandsbesprekingen te Panmoendjon hebben de Verbonde nen de Noordelijken er van beschul digd, dat zij al hun militairen, die door de V.N. krijgsgevangen zijn ge maakt, willen uitwisselen tegen slechts een gedeelte van de V.N.-gevange- nen, die zich in hun handen bevin den. Schout-bij-nacht Libby verklaar de na afloop tegenover verslaggevers, dat de Noordelijken 11.559 V.N.-ge- vangenen wilden uitwisselen tegen 132..474 Noordelijke krijgsgevangenen. Een plotseling fel uitslaande brand heeft in de afgelopen nacht een filiaal van de firma Jamin in de Lange Kerkstraat te Goes grotendeels verwoest. De inwoners, de filiaalhoudster mej. A. C. I. Krekeiberg en haar beide ouders konden hët brandende pand nog op tijd verlaten. Langs de achter zijde van de woning ontsnapten zij via de vensters van de bovenverdieping. Mej. A. C. I. Krekeiberg liet zich uit het raam vallen, doch liep geen letsel op, evenmin als haar vader, die met behulp van een springzeil in veiligheid werd gebracht. Haar moeder, die eveneens sprong, kwam verkeerd terecht en moest met een lelijke beenbreuk in het St. Joannaziekenhuis worden opgenomen. vond, ook de belendende panden nat houden. Ook langs de achterzijde van de brandende zaak werd geblust, een geenszins gemakkelijk karwei, want het pand ligt volkomen ingebouwd. Het duurde tot half twee eer men het ergste achter de rug had. De bovenverdieping van het pand is geheel uitgebrand en ook de zaak er onder leed ernstig schade door het water, dat met gutsen tegelijk de straat instroomde. WATERSCHADE. De beide belendende panden kre gen eveneens grote waterschade. Om standers hebben echter bij de aan vang van de blussingswerkzaam- heden geholpen om de inboedel van de meubelzaak naar buiten te dragen en bij buren onder te brengen. De brandweren van Kloetinge en 's-Gravenpolder, die eveneens waren gealarmeerd, waren spoedig ter plaat se, doch behoefden geen spuitassis- De brand is rond het middernachte lijk uur uitgebroken. Om kwart voor twaalf verliet een vriendin van de filiaalhoudster, die op visite was ge weest, de woning en ging het gezin naar bed. Even over twaalf hoorde mej. Krekeiberg in de voorkamer, die boven de winkel ligt, een luide bons, alsof er iets omviel en even later nog een klap. Toen zij ging kijken be merkte zij tot haar grote schrik, dat de kamer reeds in lichterlaaie stond. Direct sloeg zij alarm en rende naar haar ouders. Het trappenhuis was toen reeds door het vuur om ringd en dus moesten de drie men sen naar de achterzijde van de wo ning om te ontsnappen. De politie, die om twaalf uur nog een ronde over de Markt had ge maakt, was inmiddels gealarmeerd door de directeur van de Veiling te Goes, die uit Hotel Centraal komend onraad bemerkte. Drie agenten renden direct naar de achterzijde van het brandende per ceel om de bewoners te waarschuwen en maakten daar van een kleed een springzeil. Mevr. Krekeiberg sprong echter te dicht langs de muur en brak haar been. Inmiddels had men bij de firma Passieux een groter zeil gehaald en de heer Krekeiberg kwam hierdoor zonder ongelukken in veilig heid. Inmiddels was de brandweer ge alarmeerd, die reeds na vijf minuten aanwezig was, onder leiding van de heer H. Pilaar en direct aan de voor zijde van het pand het vuur met drie stralen bestreed. In de aanvang liet de brand zich zeer ernstig aanzien. De vlammen loeiden uit de vensters van de boven verdieping aan de voorzijde en een vonkenregen vloog over de daken tot de Wijngaardstraat. Er bestond dan ook gerede vrees, dat de belendende panden, de cafe taria van de heer F. Leijnse en de Meubelhandel van de Wed. A. F. L. Harmsen, vlam zouden vatten. De brandweer moest dus in de strijd tegen het vuur, dat in de eiken bal ken van het oude pand gretig voedsel Districtsvergadering Ned. Rundveestamboek. Gistermiddag is te Middelburg de districtsvergadering gehouden van het Ned. Rundveestamboek. De wnd. voorzitter, de heer C. Ver- craye, kon o.m. verwelkomen de heer K. P. Stapel, hoofdinspecteur van het N.R.S. De heer Stapel wees er' op, dat het ledental is gestegen tot boven de 35.000, waarbij Zeeland relatief genomen een hoge bijdrage heeft ge leverd. Vervolgens werd gesproken over de afschaffing van het inbranden van de hoofdnummers door de controleurs of inspecteurs. Overeenkomstig het geen ook in andere districten werd besloten, werd het hoofdbestuur voor gesteld het inbranden, van de num mers te laten vervallen en uitsluitend letters in te branden. Er werd gesproken over de vraag of er evenals dit bij de hengsten ge beurt, ieder jaar een centrale lande lijke stierenkeuring moet komen. Dit jaar zal er van een dergelijke centrale keuring nog niets komen. Indien mo gelijk zullen dan ook Zeeuwse stieren aan een keuring deelnemen, waarbij werd opgemerkt, dat niet moet wor den verwacht, dat Zeeland een om vangrijke bijdrage zal leveren. tentie meer te verlenen. Voor mej, Krekeiberg betekent deze brand een dubbele strop. Zij is ver loofd en een groot gedeelte van het uitzet stond in het pand opgeborgen. Zij is alles kwijtgeraakt. Haar verloofde, de heer C. Remijn, die vertegenwoordiger is van een margarinefabrikant, verloor bij deze brand een geldsbedrag van f 1500.Hij is namelijk gewoon, na zijn werk bij de familie het dagelijks afrekenwerk te verrich ten. Dit had hij ook gisteravond gedaan. Zijn afrekenstaten en het geld had hij in de voorkamer op geborgen. De inboedel van de winkel is ver zekerd. De burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate, sloeg met de burgemees ters van Kloetinge en 's-Gravenpol der, de heren Schimmelpenninck van der Oyen en Jansen, en enkele wet houders de blussingswerkzaamheden gade. Omstreeks drie uur kon met de na blussing begonnen worden. De voetbalwedstrijd Engeland Schotland, die dit jaar op 5 April wordt gespeeld, is altijd de clou van het seizoen. Dan staan de flegma tieke Britten vier en twintig uur in de rij in de hoop een kaartje machtig te worden. Er stond gisteren een queue van twee kilometer in Glas gow. Toen de kaartjes-bureau's opengingen volgde een wilde run op de' loketten, de politiecordons ■werden verbroken en vele mensen raakten onder de voet, Twee man- Uit alle delen van Cuba komen aanhankelijkheidsbetuigingen voof generaal Batista binnen. Woensdag heeft het nieuwe Cubaan se Kabinet gesproken over de drie voornaamste problemen: gangsterdom, vlees- en scholentekort. Het hoofd van het leger heeft Donderdag ver klaard: „Het gangsterdom zal een einde nemen, het schieten met ma chinegeweren in de straten zal niet meer voorkomen". De foto laat een tank zien, die voor I uuiv(,c.11/ uituci uc i/voe, JL VUOC IIou.it/— uc mat ten tunn tien, u»w vw* nen, die de menigte hadden opge-1 het paleis van de president is ge- hitst werden beboet.I plaatst. Overeenkomst over strenge controlevoorschriften. Werkkleding» lederwerk en gereedschappen moeten worden ontsmet. Nederland en Canada hebben overeenstemming bereikt met betrekking tot de maatregelen, die voor de Canadese regering een bijzondere waarborg kunnen bieden, dat de besmetting van mond- en klauwzeer niet door middel van de goederen, welke door de Nederlandse emigranten worden meegenomen, zal worden overgebracht. Tengevolge hiervan zal de t(jdel(jk gestaakte emi gratie kunnen worden hervat. Het wordt de emigrant verboden in zijn bagage mede te nemen: stalbe zems, borstels, zakken of soortgelijke artikelen, gebruikt bij de verzorging van het vee, terwijl hooi of stro niet in de bagage mogen worden medege voerd. Deze materialen werden n.l. destijds als verpakkingsmateriaal ge bruikt. Werkkleding en werkschoeisel, als mede lederwerk, zoals tuigen moeten tijdig worden toegestuurd aan de ont- smettings-inrichting in de plaats van vertrek. De werkkleding moet gewas sen zijn, de schoenen gereinigd van aarde, mest en stro. Deze kleding en schoenen worden in een ontsmettings inrichting ontsmet door blootstelling aan een temperatuur van 85 graden Celsius in de ontsmettings-installaties. Gereedschappen, gebruikt bü de uitoefening van het veebedrijf moeten eveneens tijdig voor het vertrek wor den toegezonden aan de ontsmettings inrichting in de plaats van vertrek. Zij worden daar ter plaatse door mid del van een formalinebad ontsmet. Het is absoluut verboden in de ba gage werkkleding, werkschoeisel of gereedschappen mede te nemen. De verdere kleding en schoenen, welke in de bagage worden meegenomen, moeten schoon zijn. Het schoeisel, dat STIERENREGLEMENT 1 SEPTEMBER VAN KRACHT? Ir W. L. Harmsen, de rijkszuivel- consulent voor Zeeland, beeft tijdens de gistermiddag te Middelburg gehou den jaarvergadering van de Vereni ging tot verbetering van het rundvee in Zeeland cijfers gegeven over de stand van de rundveestapel in Zee land. Gemiddeld zijn er op de 6700 bedrijven, die Zeeland telt, 13 stuks rundvee aanwezig. Eind December 1951 telde men in Zeeland omstreeks 86.000 stuks rundvee, hetgeen na de oorlog nog niet is voorgekomen. Tij dens de jaarvergadering werd mee gedeeld, dat aan G.S. zal worden voorgesteld het Stierenreglement met ingang van 1 September a.s. in te voeren. Ir Harmsen begon met te wijzen op de groei van de rundveestapel. In Mei 1949 waren er 67.000 stuks en in De cember 1951 86.000 stuks. De toename vond vooral plaats bij het jongvee. De melkveestapel in Zeeland liep iets terug. In Mei 1949 waren er 23.974 stuks melkvee en in Mei 1951 22.316, terwijl eind vorig jaar het aantal stuks melkvee 23.463 bedroeg. Naar aanleiding van deze cijfers wees ir Harmsen op de arbeidsintensieve vee bezetting en de grote kapitalen, die door de Zeeuwse boeren in de vee stapel zijn belegd. Door het aanfokken komen er jaar lijks 10.000 vaarzen bij, terwijl er 25.000 worden aangekocht. Ongeveer 20.000 kalfvaarzen zijn jaarlijks voor afzet beschikbaar. De kostprijs van de kalfvaarzen werden door ir Harm sen gemiddeld op 1740.geschat; De maximum verkoopprijzen in 1951 bedroegen tussen f 950.en f 1000. de minimumprijzen tussen f 625.en f 650.Men slaagde er zelfs in voor de goede en uitstekende kwaliteiten prijzen te maken, die hoger lagen. De productiekosten van de pinken wer den door hem op f 400.gesteld, ter- wijl de verkoopprijzen in 1951 tus sen f 350.en 525.lagen. Voor graskalveren lagen de verkoopprij zen tussen f 180.en f 300.De productie van het rundvee achtte ir Harmsen dan ook lonend. Na nog en kele technische opmerkingen te heb ben gemaakt, besloot hij met de wens uit te spreken, dat de reputatie van de Zeeuwse kalveren, die worden afgezet, in de toekomst nog zal wor den opgevoerd. Tijdens de vergadering, die aan de lezing voorafging, deelde de voorzit ter, de heer H. A. A. Baron Collot D'Ecury mede, dat het ledental boven de Westerscheide 236 en beneden de Schelde 212 bedroeg. Dit betekent 'n daling. Een subsidie van f 250.werd beschikbaar gesteld voor de op Wal cheren, in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren alsmede te Koewacht te houden fokdagen. De contributie voor 1952 werd vast gesteld op f 2.50 voor de leden en f 2.voor de kringen. Als lid van de Prov. Commissie voor de bevordering van Rijkswege van de Veefokkerij in Zeeland werd aan Ged. Staten de vol gende voordracht gezonden: 1. ir W. Kakebeeke te Rilland (aftredend), 2. de heer P. H. A. Polderman te Krui- ningen. de emigrant op de dag van zijn ver trek aan heeft, wordt op het terrein van de vervoersmaatschappij gedes infecteerd. GEMEENSCHAPSZIN. Aan de emigrant zullen nog nadere instructies t.a.v. de door hem te ne men voorzorgsmaatregelen worden toegezonden. Hierbij zal tevens een beroep op hem worden gedaan om in deze, de nodige gemeenschapszin te betonen. Ontduiking van de voorschriften kan by ontdekking daarvan betekenen, dat de gehele emigratie naar Canada we derom gevaar zou lopen. Voor hemzelf zou dit kunnen betekenen geen insche pingsverlof, of by ontdekking in Cana da terugzending naar Nederland of zeer geruime tijd oponthoud in quarantaine. Zolang de emigrant deze instructie; nog niet heeft ontvangen, moet h:' zich onthouden van toezending vaiï bagage. De aanmeldingskantoren zullen nauwkeurig mededelingen krijgen be treffende voorschriften, waaraan da emigrant zich heeft te houden en wel ke desinfectie-maatregelen zullen wor den genomen. De plaatsen, naar welke de te des infecteren goederen moeten worden toegestuurd, het uur van aanmelding voor vertrek en de plaats van ver trek, zullen de emigrant per afzonder lijk schrijven worden medegedeeld. Een een en twintigjarige Oosten rijkse boerendochter heeft haar ge hele familie vader, stiefbroer en een doofstomme tante vergiftigd, om dat ze de boerderij wilde hebben. Ze was, zo vertelde ze tegen de rechter, hiertoe aangezet door haar neef, een zoon van de doofstomme vrouw, die met haar wilde trouwen. Het meisje werd veroordeeld tot 20 jaar gevan- oisstraf; de neef, die haar het vergif had geleverd en die eertijds als S.S.- er Russische vrouwen in de Oekraine zou hebben vermoord, kreeg levens lang. Wegen te Bruinisse. Door het bestuur van het Calamiteuze waterschap Bruinisse werd aanbesteed het vastleggen van diverse wegen en ge deelten van wegen, door middel van een wegenteer-behandeling in het Calamiteu ze waterschap Bruinisse. Ingeschreven werd als volgt: L. van Popering, Bruinisse ƒ54.950; A. W. Wan del, Nieuwerkerk 50.270; D. Rentier, Noordgouwe ƒ48.848; M. van de Velde, Bruinisse ƒ48.650; Fa. de Oude en da Jonge, Zierikzee ƒ48.550; W. van den Berg en P. van Dongen, Bruinisse-Haam- stede ƒ47.700. De gunning is aangehou den. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Zonnig weer. Droog en zonnig weer met een overwegend matige Noord-Oostelijke wind. Ongeveer dezelfde tempera turen.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1