BEVOORRECHTE POSITIE VAN NEDERLAND IN INDONESIË. ABdWrogp ZEELAND DOOR WATER EN VUUR K. K\ 'en tge# Maar eerst moet de kwestie-Nieuw-Guinea geregeld worden. Millioen werk lozen verwacht* Zonder het Westen kan Indonesië het communisme niet bestrijden* a HOEST SANATOGEb WIJ ZIJN UW VRIENDEN". Ontwerpverdrag met Indonesië. Er zijn nog belangrijke economische geschilpunten. Chloor en Duitse souvereiniteit. 't Afgetreden Kabinet was niet neutraal genoeg. MARNIX D'HONTENISSE Worai vrijwilliylieia van net Rode Kruis bedreigd? Moeder! - Doe een wonder van gezondheid Strijd om meningen der volken. M. G., wanneer de militaire situatie dit vereist. 2 netfe Meisjes maa/i cw-k Pagina 2 Woensdag b Maart G-._ ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 zó nieuws- ^rlijk gezegd zal dat er „Kijk, nog ?p het grote koop Ver. te uit Schoon- toen een Rijksweg fat één der met een |?iel. Ook J. 1 lichte ver uit Eede iiekenhuis te spolitie stel- [erspatroons- aal de heer [land. psvereniging, Kiesver. I.V. de heer 3osse bracht houden ver- fdelburg. De bracht het ng telt 127 traden toe. A. van de ■van een ba- isieden wer- Imens en A. feature C. J. e. Voorts tien voor de Kamerver zaal van de muziek - volle zaal Na een de heer 'ïuzieknum- |eelciub van opgevoerd, fepei in drie fjupercorps en Pijper- jugdgeoouw ptuuige, on- neer J. C. lering. Het leiuinnimcrs toneelstuk ten Kan net -voorzitter in IJzeren, [iet publiek blers harte- bodene. Zaterdag „Zang en [itvoernigen directeur i de zaal lekerke. De Inge, sprak loru. JNa het prd het to- een blij- ezer dagen tging haar T. ue voor- Jeide, sprak tsiagen ge- leremgings- 102. De at en H. Bliek SrKOzen. In de Scnraaf (de heer S. liLroie-com- 1 Moerman. Aen en een Inienspraak H.C.D.B." het?". De op 16.78. Zaterdag kiesver- Jst voor de Erna iever- Iweip over lergadering "ruagavond .Van knop 1 „Martha" Lat in het Toip". Ha de liturgie Lretaressen I blijk van tiers ieaer n in de Voor de Jirogranima |siei, voor- wedstrijd werd het Het belangrijkste resultaat van de onderhandelingen tussen, de Neder landse en de Indonesische delegatie In Den Haag is, naar A.P. meldt, een ontwerp-verdrag, dat eerst bindend zal worden, als alle kwesties geregeld zijn. Dat wil zeggen, dat in het geval, dat Indonesië het niet eens zou zjjn met de oplossing van het probleem Nieuw Guinea, het land het gehele ontwerp verdrag zal kunnen verwerpen. Volgens het ontwerp-verdrag zal Nederland in Indonesië de status „van de meest begunstigde natie" krijgen. Deze bepaling is opgeno men in een algemene overeenkomst van acht artikelen, volgens welke de twee landen zullen proberen goede betrekkingen te onderhouden. Het ontwerp voorziet dan ook in de uitwisseling van diplomatieke en con sulaire vertegenwoordigers en in ar bitrage van geschillen, die niet door onderhandelingen beslecht kunnen worden. Beide partijen beloven het gebruik van geweld onder onverschillig welke omstandigheid ook te vermijden en zich te houden aan de beginselen van de Verenigde Naties. Andere artikelen regelen de cul turele uitwisseling en het voortbestaan van de Nederlandse militaire missie in Indonesië. Economische verdragen. De economische verdragen zijn slechts voor een deel gereed. Het rap port omvat een groot aantal artikelen waarover men het eens isgeworden, maar ook de kwesties waarover men het niet eens is geworden. In dit ge val is zowel de Nederlandse als de Indonesische lezing opgenomen. Men is overeengekomen, dat Indo nesië zelf vrij zal zijn te onderhande len over zijn handelsovereenkomsten en dat indien gewenst deze onderhan delingen met derden door beide lan den gevoerd kunnen worden. Dit zal dan in afzonderlijke onderhandelin gen moeten geschieden. De Nederlanders hebben voorgesteld dat Nederlandse waarnemers alle In donesische onderhandelingen over handelsaccoorden zouden bijwonen, maar de Indonesische delegatie was het niet eens met dit voorstel. De Nederlanders op hun beurt ver wierpen een voorstel om Indonesië het recht te geven op buitenlandse deviezen, voortvloeiende uit door Ne derland opnieuw uitgevoerde Indone sische producten. Nederland heeft gevraagd om een speciale overeenkomst ter bescher ming van de Nederlandse investerin gen. De Indonesiërs hebben hier nog niet mee ingestemd en hebben ge vraagd de kwestie in een algemene overeenkomst over de handel op te nemen. Van Nederlandse zjjde is verder ge vraagd dat bij nationalisatie van Ne derlandse bezittingen de compensatie onmiddellijk zal worden overgemaakt. Indonesië echter heeft zich het recht voor behouden deze betaling uit te stel len als de buitenlandse devlezenpositie dit nodig maakt. Van Nederlandse kant weigerde men om de Nederlandse maatschappijen, die in Indonesië zijn gevestigd in dit land domicilie te laten kiezen. Van de andere kant weigerde men, in te stem men met het Nederlandse voorstel, dat de ondernemingen in Indonesië vrij zullen zijn in de keuze van hun personeel. Ongerustheid in Engeland. De vroegere socialistische minister van Arbeid, Alfred Bobens, heeft in het Britse Parlement voorspeld, dat er tegen het einde van het jaar, wanneer de regering geen krachtige maatrege len zou nemen, mogelijk een millioen werklozen zullen zijn. Tijdens het debat over arbeidskrach ten en productie zeide Robens, dat er in Januari 378.000 werklozen waren tegen 263.000 in Augustus van het vo rige jaar. Volledige werkgelegenheid is beslist noodzakelijk voor een grotere productiviteit, aldus Robens. De conservatieve minister van Ar beid, sir Walter Monckton, antwoord de, dat de toeneming van de werkloos heid noodzakelijk in de textielindustrie voorkomt. Daar zijn alg gevolg van verminderde vraag naar textielgoede- ren 59.000 personen zonder werk. Werkloosheid elders is het gevolg van gebrek aan grondstoffen. Tunesische verzetsstrijders hebben drie granaten in een hotel te Sousse ge worpen. Er ontstond een kleine brand. In een politiepost te Mahdia werden ei gengemaakte bommen gegooid. Er waren geen slachtoffers. Te Tunis werden bij een razzia in de Arabische wijk 128 personen aangehou den. die V'" u-4--—-a—a-,., worden ver dacht. Voor talrijke Duitsers is het begrip souvereiniteit ten nauwste verbonden met hun drinkwater. Wanneer men de man in de straat vraagt, welke voordelen hij denkt te zullen verkrijgen, wanneer de Bondsrepubliek haar souvereiniteit zal verwerven, dan heeft men kans het ant woord te krijgen: „Dan kunnen we ten minste weer behoorlijk water drinken". In vele kranten, vooral onder de rubriek der ingezonden stukken, regent het lange klachtliederen over de wansmaak van het drinkwater, dat op last van de bezet- tingsautoriteiten nog altijd een extra sterke chloor-bewerking moet ondergaan. De Duitsers vinden het tijd, dat zij op dit terrein souverein worden en dat zij zelf zullen kunnen bepalen hoe veei chloor voldoende is voor de ontsmetting van het drinkwater. Het chloorgehalte moet weer binnen de perken van de vredestijd worden gebracht. In 1962 naar de maan in nog geen 50 uur? Volgens Rudolf Nebel, de constructeur van de V2, waarmede Engeland werd bestookt, zal het in 1962 misschien mo gelijk zijn een reis naar de maan te ma ken. Op „tussenstations" zou nieuwe brandstof opgenomen worden. De reis met een ruimteschip zou met inbegrip van het opnemen van brandstof in 4f uur en 38 minuten volbracht kunnen wor den. Nebel sprak niet over de reis terug Vijfenzestig arbeiders van de scheeps werf en machinefabriek Holland-Nautic te Haarlem, is Maandag ontslag aange zegd. Amerikaans toonaangevend bladt Zonder hulp van het Westen zou In donesië niet de hoop kannen koeste ren, voortgang te maken bjj de be strijding van het communisme of de guerilla's uit te schakelen, aldus „The Times" van gisteren. Het aftreden van het coalitiekabinet van Moh Sukiman toonde, dat de poli tieke mening in Indonesië nog bang was voor onderhandelingen met de Westelyke mogendheden, die de „neu- tralitelts"-politiek in gevaar zou kun nen brengen. Indonesië kan slechts uit het "Wes ten het geld, "e technische bekwaam heid en de industriële uitrusting krij gen, die het nodig heeft ter verho ging van de productie en ter verbete ring van de levensomstandigheden. Erkenning van deze feiten heeft de aftredende regering er toe gebracht, het Japanse vredesverdrag te San Francisco te ondertekenen, met Japan inzake de herstelbetalingen te onder handelen en actieve belangstel'ing te hebben voor het plan-Colombo. Zij kon niet de steun van de Indo nesische openbare mening verkrijgen en van het nieuwe kabinet zal ver wacht worden, dat het substantiële concessie aan het „neutralisme" doen. (Ingez. mededeling, adv.) Die krampachtige hoest iaat U geen rust. Spaar Uw longen, neem de slijmoplossende De val van het kabinet-Sukiman kwam, toen de onderhandelingen in Den Haag enige voortgang begonnen te tonen. De nieuwe regering zou er verstan dig aan doe i, de Australische raad om het geschil inzake de uiteindelijke souvereiniteit over Irian in de ijskast te doen in overweging te nemen en intussen met Australië en Nederland te werken bij de opbouw van de In donesische republiek. Zal W.-Duitsland huizen in Israël bouwen? Op 17 Maart a.s. zullen te Brussel be sprekingen beginnen tussen vertegen woordigers der Westduitse regering enerzijds en van Israël en de niet in dit land wonende Joden anderzijds, die zul len gaan over het betalen van schade loosstelling door West-Duitsland aan de Joden. Men acht het waarschijnlijk, dat W. Duitsland zai aanbieden een groot ge deelte der schadeloosstelling in goede ren te voldoen. De Duitse vertegenwoordigers zullen de Joden vermoedelijk bij het begin der besprekingen een plan voorleggen, dat voorziet in het als schadeloosstelling bouwen van woningen door West- Duitsland in Israël. Vrouw verdacht van moord op haar man. Reeds voor de begrafenis van de 41- jarige kleermaker A. van L. te Zeist, waren vermoedens gerezen, dat de echt genote haar man zou hebben vergiftigd, De 36-jarige vrouw is vorige week in arrest gesteld, evenals haar vriend, de 39-jarige J. J. van K. uit Utrecht. Bij het onderzoek bleek, dat kort voor zijn overlijden aan van L. rattenvergif was toegediend. Nadat huiszoeking ver richt was is tot arrestatie overgegaan. ii. De Wilde zag echter veel door de vingers ea liet alles voorlopig maar betijen, terwille van de jonge enthousiaste predikant, die vol vertrouwen was voor de toekomst. Daar kwam bij, dat hij niet teveel aandacht aan de kwestie geven kon, omdat allerlei andere zorgen hem voortdurend vastgrepen. Hij zag wel, dat het in 1939 met de internationale toe stand niet de goede kant opging. De spanningen namen voortdurend toe. Henk had thuis moeten komen, maar de dienstplicht was voor onbepaalde tijd verlengd. De jon gen had, zeer tegen zijn zin, de wapenrok aangedaan en hij moest die voorlopig blijven dragen. Er waren telkens sensationele geruchten, die vaak weer werden tegenge sproken, maar waarvan toch veel bleef hangen en die de toestand onzeker maakten. Eén ding was wel zeker geworden: Duitsland maakte zich, ondanks al zijn geruststellende verklaringen, gereed voor de oorlog. En in September werd het plots tot ontstellende zeker heid, toen Hitier zijn legers order gaf Polen binnen te rukken. Engeland en Frankrijk zagen zich genoodzaakt Duitsland daarop de oorlog te verklaren en zo had men op eens de herhaling van Augustus 1914, waarvoor ieder zo gevreesd had. Drie weken maar duurde de hele afslach ting. Wat konden de Poolse cavalleriepaarden tegen de Duitse tanks en bommenwerpers beginnen? Toen boven dien Warschau werd gebombardeerd, lag Polen ineen gestort. Een kreet van afgrijzen over de onmenselijke daad, waarbij een burgerbevolking het slachtoffer geworden was, steeg van de aarde naar de hemel, die overigens voor die kreet gesloten bleef. Er gebeurde geen wonder om de slachtoffers te helpen. Dan komt een nieuwe sensatie: Duitsland sluit een ver bond, een „eeuwigdurend pact" met Rusland. Hakenkruis en ikkel met hamer worden tot één embleem vervlochten. Wie had ooit zo iets vermoed? Hebben de Spanjaarden daarom elkander bij duizenden en duizenden de dood in gejaagd? De kerken schrijven een gebedsure 'uit en dominé Versendaal heeft daarvoor als tekst gekozen:.„Rondom Hem zijn wolken en donkerheid...." De Wilde denkt onwillekeurig weer aan zijn donderluchten, die hij al zo lang in het Oosten zag samenpakken. Wolken en donker heid. Dat is het beste beeld, waarmee de toestand getekend kon worden. De bliksem flitst er aan alle zijden uit. De lucht ziet zwart en er is geen plekje meer te vinden, dat op opklaring wijst. Zullen die bliksemstralen wonder boven wonder Nederland niet raken? Zijn jongen staat aan de grensO, God bewaar ons landje toch maar, bidt hij. Maar de dominé is al aan het slot van zijn thema bezig. Die man komt altijd terecht, waar je hem niet ver moedt. En hij heeft altijd nog gelijk ook, want hij Staat met de Bijbel in zijn hand: „Gij rechtvaardigen, verblijdt u in de HereJa, ja, het staat in diezelfde psalm. Van die blijdschap spreekt die jonge man. En je verstand wordt het zwijgen opgelegd. Je hart gaat spreken, je ge loof komt in actie en als je de kerk uitgaat, ben je iemand anders, dan toen je er inkwam. Zo gaat dat met die Woord bediening van Versendaal. Hij arbeidt aan je ziel. Hij doet je geweld aan. En je knikt tegen je broeders, die met je de deur uitkomen en je mompelt onwillekeurig: „het was wer goed van morgen, hé? Maar je hebt die preken ook wel dringend nodig. Want zonder oog des geloofs, een helder oog, krimpt je hart toch in elkaar elke dag, wanneer je naar de radio berichten luistert of je de krant opslaat. Er komt weer een winter. De avonden zijn lang en je zit bij elkaar, wanneer geen vergaderingen je buiten de deur roepen. En waar praat je dan over? Altijd maar weer over de internationale toestand. De gedachten wor den er heengezogen, zoals een stofzuiger de pluisjes van het kleed opzuigt. Duitsland trekt troepen samen tegen onze grenzen, schrijven de bladen. De Duitse regering deelt mede, dat dit loze berichten zijn van de vijand. Nederland behoeft zich niet ongerust te maken. De troepen worden slechts „waaieryormig" opgesteld uit een defensief oogpunt. Duitsland heeft volstrekt geen agressieve plannen. Het is alleen maar bedacht op zelfverdediging tegen de agressie van Frankrijk en Engeland, die plannen hebben om het Rijngebied in te trekken.... (Wordt vervolgd.) Convent van Christelijk Sociale Organisaties; PARITEIT TUSSEN AANTAL WERKNEMERS EN -GEVERS GEEN PRINCIPE. Het Convent van Christelijk Sociale Organisaties heeft de volgende verklaring uitgegeven betreffende ae samenstelling va,, ue besturen der productschappen si convent van Christeiijk-sociale organisaties, te weien het veroona van Protestants Christelijke WerKgevers, de Jhristelijke Middenstandsbond, ae Chris- .elijke Boeren- en Tuindersbond ea het nristelijk Nationaal Vakverbond in Ne derland, heeft zien bezonnen op het vraagstuk van de samenstelling van ae oesturen der productschappen. Met betreKKing tot ae samenstelling van aeze oesturëu zijn verscniilende vra gen gerezen. Te dezer zaKe i» net convent tot de volgende conclusies gekomen: 1. De pariteit tussen het aantal werx- gevers- en net aantal werknemerszetels is voor de cnristelijke-Sociaie heweging geen principe. 2. is voor net Convent ae pariteit geen principe, evenmin is de dispariteit dat en wei op dezelfde gronden. 3. Het Convent acnt net aaarom on juist in alle gevallen aan de medewer- King toi opricnting van productscnappen de vodtwaarde te verbinden hetzij van de pariteit, hetzij van de dispariteit. 4. In de wet op de pubiieKrecnieiijice bedrijfsorganisatie is bepaald, dat orga nisaties van werknemers evenveel leaen benoemen als de organisaties van de on dernemers. Van deze regel kan. om bij zondere redenen worden afgeweken. iJe m het convent samenwerkende or- gamsaties zijn van oordeel dat de wet ook op dit punt loyaal moet worden uitge voerd. Zulks betekent, dat het onjuist is te stellen, dat er in geen enkel product schap aanleiding zou zijn voor pariteit, evenals het onjuist is te stellen, dat er in geen enkel productschap nrond zou bestaan voor dispariteit. Wijze van inschakeling in burger lijke verdediging zou onjuist zijn. Tijdens de jaarvergadering van de afd. Rijnland van het Ned. Rode Kruis heeft de voorzitter, de heer J. C. Baumann, een aanklacht gelanceerd tegen het be leid van het ministerie van Binnenlandse Zaken wat betreft de wijze van inscha keling van het Rode Kruis in de bur gerlijke verdediging. Z.i. wordt daardoor ae vrijwilligheid in ergerlijke mate be- oreigd. uit circulaires van het hooiaoesiuur krijgt men z.i. de indruk, dat de auto nomie van het Rode Kruis wordt aan getast, dat getracht wordt af te breken wat met uiterste zorg en met veel moeite is opgebouwd, dat opzettelijk het orga nisch verband in de Rode Kruis eenheden wordt verstoord en de bestaands bevel voering wordt geëlimineerd. Amerikaanse vlieg mig-productie wordt verdubbeld. De leider van de Amerikaanse Defe»- siemobilisatie, Charles Wilson, heeft Maandagavond te Philadelphia meege deeld, dat de Amerikaanse fabrieken dit jaar de huidige productie van moderne vliegtuigen zullen verdubbelen. Naar schatting zal het Amerikaanse militaire aankoopprogramma 132.000 millioen dol lar bedragen. Per maand wordt voor een waarde van gemiddeld 2.000 millioen dol lar afgeleverd. Volgend jaar zal dit be drag tot 3.500 millioen dollar per maand stijgen. (Ingezonden Mededeling adv.) Na iedere ziekte, als hel kind erg achterop is geraakt, kunt U mei Sanatogen wonderen doen! Juist, omdat Sanato gen een volkomen natuurlijk kracht voedsel Is; het meest wezenlijke voedsel in gecon centreerde, licht verteerbare vorm. Bloed- en zenuwster kend in hoge mate. Eetlust opwek kend Geef hel nü Sanatogen. Hel zenuwsterkende voedsel Onder ue i60 Nederlandse onderscheidingen uitgereikt wegens betoonde moed, behoorden twee nieuw benoemde Ridders vierde klasse in de Mili taire Willemsorde, de reserve lste luitenant der infanterie, G. J. Schüssler uit Nijkerk en de heer J. M. Peters uit Roosteren (L.). Nadat Prins Bernhard aan de nieuw benoemden de onderscheidingen had uitgereikt en hen met de traditionele schouderslag in de Ridderstand had opgenomen, kwamen de aanwezige ridders hun nieuwe broeders in de Ridderschap begroeten. Links luitenant Schüssler, rechts de heer Peters. Reddingsbrigade Wijk aan Zee uitgerust met walkie-talkie. De Wijk aan Zeeër reddingsbrigade, die sinds 1925 streeft naar een zo vei lig mogelijk strandverkeer door het zo laag mogelijk houden van het ver- drinkingscijfer, is overgegaan tot het aanschaffen van radio-zend en ont- vang-telefoonapparaten (z.g. walkie talkie). De 5 M. hoge centrale uitkijkpost wordt uitgerust met een sterke kijker en met zulk een walkie-talkie. De pa trouilles in de vlet op zee en die langs het strand worden van eenzelfde draagbaar apparaat voorzien. Een con stante verbinding van de centrale post met de patrouilles is zo steeds gewaar borgd, zodat bij eventuele verdrin kingsongevallen geen kostbare tijd verloren gaat. Truman tot de Hussen: tf Gisteren heeft president Truman in een rede ter gelegenheid van het in dienst stellen van een krachtige radio zender aan boord van een omgebouwde kotter de Bussen meegedeeld: „Wjj zijn uw vrienden. Als uw heersers hun zin loze politiek van haat en terreur los laten en de beginselen der vrede vol gen kunnen er geen verschillen tussen ons bestaan, die niet geregeld kunnen worden." Truman zei, dat er in de gehele wereld een hevige strijd aan de gang is om de meningen der volken te win nen. Het radiostation van het schip (bestemd voor heruitzending van pro gramma's van de „Stem van Amerika" naar landen achter het IJzeren gor dijn zal „een boodschap van hoop en vriendschap brengen aan allen, die lijden onder tyrannie". „De uiteindelijke overwinning van al het kwaad, dat de wereld plaagt, kan nooit liggen in legers, vloten of luchtmachten. De uiteindelijke over winning kan slechts worden behaald, als alle volken door de waarheid zijn vrijgemaakt", aldus de president. De rede van Truman zal door de „Stem van Amerika" in 46 talen wor den uitgezonden. Aan boord van de verbouwde kot ter bevindt zich een bemanning van 90 personen. De voornaamste antenne van het schip zal aan versperrings ballons van 21 meter worden opge laten. Het ombouwen en uitrusten van het schip heeft twee millioen dollar Herziening van de oorlogswet, Beroep op de rechterlijke macht bij deternering. De Regering heeft de Commissie van voorbereiding uit de Tweede Ka mer buitengewone bevoegdheden burgerlijk gezag medegedeeld, dat er een wetsontwerp in voorbereiding is, welke een wijziging van de oor logswet inhoudt. De bedoeling van de herziene regeling is, dat een militair gezag met bevoegdheden op burgerlijk terrein eerst wanneer de militaire si tuatie dit vereist, zal kunnen optre den. Naast deze herziening van de oor logswet is in voorbereiding een wets voorstel, dat een aantal vigerende wetten zal aanpassen aan de situatie, die zich voordoet, wanneer het Rijk in buitengewone omstandigheden komt te verkeren. Gesproken is verder over de billijke regeling van het beroep tegen inter nering in oorlogstijd. De minister van Binnenlandse Zaken verklaarde geen bezwaar te hebben om de rechterlijke macht als adviserende beroepsinstan tie in te schakelen. De grond van de in hechtenisneming wordt alleen medegedeeld, als de vei ligheid van de staat niet in geding komt. gekost. Waarschijnlijk zal het schip na een proeftocht naar de Caraibische Zee naar de Middellandse Zee vertrekken, waar het van verschillende plaatsen uit, om zoveel mogelijk de Russische stoorzenders te ontgaan programma's van de „Stem van Amerika" zal uit zenden. Donderdag 6 Maart W <s) a.s. hopen onze gelief- (t> de Ouders, Behuwd- en Grootouders JAN VAN DALEN f en v fPIETERNELLA VAN DALEN-ECKHARDT, hun 50-jarige Echtver- js S* eniging te herdenken. v SDat zij nog lang ge- tt? spaard mogen blijven A is de wens van hun (f> dankbare Kinderen, Behuwd-, Kleinkinderen en <9i Achterkleinkind. Hoedekenskerke, a 4 Maart 1952. Kei" straat A 15. Heden overleed na een langdurig lijden, in volle vrede, mijn innig geliefde Vrouw en der kinderen zorgzame Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder PIETERNELLA JOHANNA MEIJER, geb. WANJON, in de ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam: A. MEIJER. Souburg, 4 Maart 1952 Paspoortstraat 23. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 7 Maart a.s., des namiddags om 2 uur, vanaf Pastpoort- straat 23. In het Gasthuis te Goes is plaats voor voor huishoudelijk werk. Leeftijd 20 jaar. Salaris volgens rijksregeling. Heden overleed in het San. Sonnevanck, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, in zijnHeere en Heiland, onze gelief de Zoon en Broeder, Behuwdbroeder en Oom JOHANNI S DE KOK, op de leeftijd van 27 jaar en 6 maanden. De Heere, Die geen re kenschap geeft van Zijn daden, doe ons in Zijn Wil berusten. Zijn diepbedroefde Ouders en familie: Lewedorp: JACs. DE KOK. JANNETJE DE KOK- DE KOK. Middelburg: JOZINA DE KOK- HOLEBRANDSE. J. M. HOLLEBRANDSE- DE KOK en Kind. Breda: CORNELIA DE KOK. Rotterdam: W. DE KOK. T. DE KOK- DE KLERK en Kinderen. Lewedorp: I. DE KOK. S. DE KOK-DE KOK. Canada: J. W. J. DE KOK. Lewedorp, 3 Maart 1952 Met droefheid ontvin gen wij' bericht, dat onze vriend en mede werker JOHANNI 'S DE KOK, op de leeftijd van 27 jaar in het San. Son nevanck is overleden. Directie en perso neel van het Zeeuwsch Dagblad. Heden overleed, na een zeer geduldig ge dragen lijden, onze zeer geliefde Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader FRANS DE KOK Lzn, Weduwn. van Cath. Kerkhove, in de gezegende ouder dom van ruim 83 jaar. Lewedorp: H. DE KOK. Nieuwdorp: N. WALHOUT- DE KOK. A. WALHOUT. Lewedorp: M. MURRE-DE KOK. C. MURRE. A. DE KOK. M. DE KOK-MURRE. Goes: L. VAN FRAASSEN- DE KOK. M. VAN FRAASSEN. Nw.- en St.-Joosland: Wed. J. HOUTERMAN- DE KOK. Lewedorp: F. MOERDIJK. L. MOERDIJK-MURRE. Klein- en Achter kleinkinderen. Lewedorp, 4 Maart 1952 H 217. Begrafenis Vrijdag 7 Maart a.s., om 12 uur, op de Algemene Be graafplaats te Nieuw dorp. Gevraagd voor direct of later: Brood- en Banketbakkersbediende in- of extern. Zelfstandig kunnende werken. Brood- en Banketbakkerij D. J. BENTSCHAP KNOOK, Markt A 32, Sint Maar tensdijk. e.Miniiiiii.111111111.. B Kieskeurige kenners f J kopën J FAVLINO-SHIRTS, f J want ze zijn 1 gesauforiseerd, dus f J krimpvrij 1 gemaakt van Zwit- f j serse popeline, dus zeer solide f o met 2 boorden, slap J of trubenijs g 1 van beschaafd des- f J sin 1| correct van pas- f J vorm J 13.75 A s. is Herenmodehuis S Werspuy i L. Delft 11, Tel. 3891 1 MIDDELBURG f miniiiif'b "niiiH1"'hhiif"* ïliet aite-ox de oplage bepaalt de publiciteitswaarde van een blad, het verlangen om van de inhoud dadelijk kennis te nemen!

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 3