TRIUMPH Nieuwtjes van alls eilanden Puistjes! MAAR** Uit Zee£anch tftedeti. Een KLAAGLIED over GRIEP D.D.D. C* B*T* B*~Boekhoudbureau had een goed jaar* Pagina 2 Tarieven worden met 10 pCt verhoogd. ARTSENDIENST APOTHEKEN DE ^ADIO brengt u In Zierikzee kan Zaterdag de kampioens- vlag in top. Kloctingc krijgt een zware dobber. Programma voor Zaterdag. BIJ DE MAALTIJD ORANJEBOOM BIER! altijd wint VIRGINIA Middelburg Vlissingen Goes KERK EN ONDERWIJS VEILINGBERICHTEN Vrijdag 29 Februari 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Ongeveer een jaar geleden besloot het Prov. Bestuur van de C.B.T.B. in Zeeland tot het Instellen van een apart bestuur voor het beheer en toezicht op het reeds jaren bestaande Boekhoudbureau der organisatie, dat gevestigd is in Goes Voor de eerste maal werd dan ook een jaarvergadering gehouden, die Woensdagmiddag te Middelburg plaatsvond. Naast huishoudelijke zaken leidde de heer L. Hansma, lid van de belasting- commissie van de Stichting voor de Landbouw het onderwerp: „Belastingactuali- ielten" ln. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer K. J. Dominicus, dat iet bestuur was samengesteld uit ver- egenwoordigers van de verschillende ;ringen. Hij meende, dat door de bijeen- comsten met cliënten een betere band ;an worden gelegd tussen hen en het ioekhoudbureau. De heer Dieleman deed als secretaris mededeling van de ver schillende werkzaamheden. O.m. werd gesproken over de sociale voorzieningen Voor het personeel, de tariefsvaststelling, de controle en de aansluiting bij het Cen traal Bureau van Landbouwboekhoudin gen. GROEI. De directeur, de heer S. Markussen, kon meedelen, dat niettegenstaande het vertrek van 20 tot 25 leden naar de Noord Oost Polder, er sprake is van groei. De achterstand in de werkzaamheden, ont staan door de vele belastingformulieren, die dienden te worden ingevuld, is zo goed als afgelopen. Als de aangiftebiljet ten voor 1951 binnenkomen, kunnen ze direct worden afgewerkt. Uit het financieel overzicht bleek, dat door het extra werk verbonden aan het Invullen van allerlei buitengewone aan giftebiljetten, een overschot over 1951 was ontstaan, dat werd gereserveerd. De begroting voor 1952 kon niet siui tend worden gemaakt, zodat een tariefs. verhoging van 10 noodzakelijk bleek, waardoor de tarieven echter niet die van andere bureaux te boven gaan. BELASTINGEN, De heer Hansma zei in zijn causerie over de „Belastingactualiteiten" aller eerst iets over de invulling van het Buitengewoon Aangiftebiljet 1915. De Invulling van deze biljetten bracht een chaos teweeg op belastinggebied. Ver volgens sprak de heer Hansma over de .'deling, adv.) N.V. 1-.OURYPHARMA - DEVENTER De praktijk van de artsen wordt Zondag a.s. als volgt waargenomen: Middelburg: J. C. B. Simons, Vlis, singsesingel 38, telef. 2191; Vlissingen O. J. M. de Greef, Koudekerkseweg 13, telef. 2121; Goes: M. P. Bruynzeel, Jac. Valckestraat 3, telef. 2375; Bors, sele, Driewegen, 's-Heerenhoek, Le ■wedorp en Nieuwdorp: J. J. Gelder blom. Havenweg H 21, Nieuwdorp, te.sf. K 1196327 voor dr Kievit en A. Folmer, Korteweg 151, Driewegen, telef. K 1195275 voor dr Luyckx; 's-H. Arendskerke, Heinkenszand en Wolfaartsdijk: A. J. Zonnevijlle, Dorpsstraat E 141, 's-H. Arendskerke, telef. K 1106202; Oostkapelle, Se rooskerke en Veere: M. v. d. Sluys, Markt 155a, Veere, telef. K 1181—271; Koudekerke, Westkapelle en Zoute- lande: M. Huygens, De Casembroot- straat, Westkapelle, telef. K 1188 316; Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw- Vosmeer en St. Philipsland: P. Dulnker, Tholen, telef. 40 en H. Men ger, St. Philipsland, telef. 20. (Ingezonden Mededeling adv.) voor een zachte, gave huid onder alle omstandigheden In de week van 1—8 Maart zullen de volgende apotheken voor avond' en nachtrecepten geopend zijn: Middelburg: van Pienbroek. Vlissingen: Engering. Goes: Numans. ZATERDAQ 1 MAART 1952. HILVERSUM I (402 M.): VARA: 7.00 Nieuws, 7,18 Gram.; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Oram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.; (9.30 —9.35 Waterstanden); VPRO: 10.00 „Tijdelijk uit- geschakeld", causerie; 10.05 Morgenwijding; VA RA: 10.20 Voor de arbeiders in de continube drijven; 11.35 Strijkkwartet; 12.00 Metropole-or- JMst; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 „Kleine zonden", hoorspel; 13.30 Accordeonorkest en solist; 14.10 filmprogramma14.35 Gronings programma; 15.00 Dansmuziek; 15.30 „Van de wieg tot het graf", causerie; 15.45 Gram.; 16.15 Kamerorkest; 17.00 Wereldkampioenschap Schaatsrijden in Trond- hetm; 17.15 Voor de jeugd; 18.00; Nieuws; 18.15 VARA-Varia; 18.20 Lichte muziek; 18.40 Rege ringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse De fensie"; 19.00 5-jarig bestaan N.R.U.: Omroep orkest, Promenade-orkest, Radio Philh. orkest, lichte muziek en voordracht; 20.00 „Vijf jaar Ne derlandse Radio Unie", toespraak; 20.05 Nieuws en weerberichten; 20.12' Actualiteiten; 20.20 Ge Jarieerd programma; 21.20 Weense muziek; 21.50 ocialistisch commentaar; 22.05 Zang en gitaar; 1.25 „Onder de pannen", hoorspel; 22.45 Lichte muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.20—24.00 Oram. HILVERSUM II (298 M.): KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram.; 9.00 Voor id« huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de kleuters 10-15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 14.00 Angelus; 12.03 Gram.; (1230-12.33 Land- en tuinbouwmededelingen); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.20 Groot amuse- Sentsorkest en solist; 14.00 Boekbespreking; 14.10 ram.; 14.20 Engelse les; 14.40 Jeugdorkest en Jpliste; 15.15 Kroniek van letteren en kunsten; S.53 Radio Philh. orkest; 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18.25 Promenade orkest; 18.45 Buitenlandse correspon denties; 19.00 Filmprogramma; 19.15 Parlements- pverzicht; 19.25 Metropole orkest; 19.45 Wereld kampioenschappen Schaatsenrijden te Drontheim; 4Ö.00 „Vijf jaar Nederlandse Radio Unie", tóe- •praak, 20.05 Vijfjarig bestaan N.R.U. :Radio Fhilharmonisch orkest, kamerorkest, kamerkoor, Voordracht en lichte muziek; 21.00 Symphonette orkest en solisten; 21.35 Actualiteiten; 21.45 Gr.; 42.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 43.15 Nieuws in Esperanto; 23.22—24.00 Radio Philharmonisch orkest. BRUSSEL (324 M. Vlaams): 11.56 Gram.; 12.00 Salonorkest; 12.30 Weerberichten; 12.34 Omroep orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 14.00 en 15.00 Gram.; 15.15 Ethnische muziek; 16.00 en 16.20 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.30 Orgelconcert; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Accor- deonmuziek; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Lichte muziek; 20,30 Verzoekprogramma21.00 Actuali teit; 21.15 Omroeporkest; 21.45 Gram.; 22.00 Nws. 24.15 Jazzmuziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 en 23.30—24.00 Gram. Vermogensaanwasbelasting. Hij wees er verder op hoe de belastingcommissie van de St. v. d. L. bezig is te trachten de heffing van omzetbelasting voor de Fok-, Controle- en K.I.-verenigingen ongedaan te krijgen. Voorts wordt gewerkt voor het verkrijgen van een betere regeling voor het aftrekken van een bedrag voor meewerkende minderjarige kinderen. Er volgde een levendige discussie. Aan het eind van de vergadering deelde de voor zitter nog mede, dat het bestuur in 1952 zal aanblijven, zoals het thans is samen gesteld, doch dat tegen de volgende jaar vergadering een rooster van aftreding zal worden, opgemaakt. De heer J. Bos- selaar, 2e voorzitter van het Prov. Be stuur van de C.B.T.B. sloot de bijeen komst met dankgebed. ODgez. adv „Net voelde ikme nu eens kiplekker „en daar krijg ik me een regelrech- „te griep. Je weet wel, met pijn, „die van je keel naar je oren, van- „daar naar je voorhoofd en dan „weer naar je borstkast en je lede- maten kruipt. Mijn hoofd is net „een vormeloze hoop watten; ik ben ,fhelemaal dof en heb aldoor koorts. „Geen wonder, als één van je huis genoten het huis besmet met haar „hoest- en proestbuien. Nu begint „er een zwerm byen in mijn hoofd „te zoemen, wat me zo duizelig „maakt dat ik maar eindig." De schrijfster van deze klaagbrief zou er goed aan doen een doosje AKKERTJES te laten halen. Dan waren haar klachten spoedig ver holpen. AKKERTJES zijn ware griepbestrgders. Zewerkenkoorts- werend, pijnstillend en bevorderen het transpireren. Neem vandaag nog AKKERTJES ln huls. Morgen kunt U ze nodig hebben. AAGTEKERKE Groene Kruis. Dezer dagen kwam het Groene Kruis in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Bosselaar. Deze herinnerde in zijn ope ningswoord aan het feit dat de vereniging thans 40 jaar bestaat. Door de secretaris werd een overzicht gegeven van het wel en wee der afgelopen 40 jaar. De pen ningmeester bracht verslag uit van het financieel beheer. Besloten werd de con tributie te verhogen tot ƒ2,per jaar. Door de heer J. Boogaard Cz. werd ver slag uitgebracht van de Provinciale ver gadering. Tot afgevaardigde naar de Provinciale vergadering werd gekozen de heer S. de Visser Pz. en tot secundi de heer P. de Visser Wz. De aftredende be stuursleden, de heren Joh. Dekker, P. de Visser Wz. en P. Wisse Sz. werden allen herkozen. De magazijnmeester deed ver slag van het materiaal. Ook werd deze weer als zodanig benoemd. ARNEMUJDEN Uitvoering. Woensdagavond werd ten behoeve van de wederopbouw van het door de oorlog verwoeste „Emma-Kin- derhuis" te Wijk aan Zee een uitvoering gegeven door de toneelvereniging „Arne's Glorie" met medewerking van de „Boe- renkapel" der muziekvereniging „Arne's ZATERDAGMIDDAGVOETBAL De kans ls groot, dat de eerste Tern. Boys. Spui II kan in Axel de kampioen deze week uit de bus zal komen. In de 2e Klasse A speelt Mevo n.I. zijn laatste wedstrijd, en wel tegen het zwakkere Wolfaartsdijk. De gastheren hebben de beste papieren zodat zij dan met één punt voor sprong op 's-H. H. Kinderen zullen eindigen. In ieder geval wordt het ln het Schouwse land een spannende match waar men de bloemen beslist niet mag vergeten. Arnemuiden be houdt tegen Kloetinge de beste papie ren, terwijl ook Nieuwdorp nu met Serooskerke weinig moeite zal heb ben. Kapelle heeft de laatste wed strijden goed van zich afgebeten. De verwachtingen van Wemeldinge, na het debacle tegen Kapelle, zijn ge daald, waardoor wij de gasten iets hoger aanslaan dan de gastheren. Hoe wel Rillandia thuis speelt zal het tegen Colpl. Boys beslist zwaar te verduren krijgen om de eer niet naar N.-Beveland te zien verhuizen. 2e klasse B. Arnemuiden II zal zijn zegetocht wel voortzetten, daarbij kort gevolgd door het derde elftal van Yerseke, dat Nieuwdorp geen schijn van kans zal geven. Kapelle zal niet kunnen ver hinderen om met lege handen naar huis gezonden te worden evenals We meldinge, dat in Koudekerke maar niet op een overwinning rekenen moet. 2e klasse C. Het derde elftal *van Mevo zal ook nu geen overwinning kunnen behalen. Voor Cortgene staat er veel op spel omdat zij geen punten meer mogen verliezen. 2e klasse D. Zal dan Middelburg nu de lachen de derde worden? De kans is groot, al moeten we 's-H. Arendskerke niet onderschatten, waardoor R.C.S. beslist op zijn tellen zal moeten passen. 2e klasse E. Zaamslag wacht een lastig bezoek aan Spui, maar zal zich wel volledig geven om geen enkel puntje aan Tern. Boys cadeau te doen, dat met niet minder belangstelling de strijd in Spui zal volgen. 2e klasse F. De reserves van Hoek zullen het tegen Zaamslag III verder brengen dan het schamele gelijkspel tegen de meerdere van zijn gastheren blijven evenals Driewegen, dat niet zal toe staan, dat de beide punten in Krui- ningen blijven. Tenslotte zullen de reserves van de Beren ook nu weer geen overwinning kunnen behalen waardoor zij wel aan de hekkenslui tersplaats genageld zullen blijven. Ie klasse. Arnemuiden IKloetinge I. Kapelle IKrafcbendijke I. Nieuwdorp ISerooskerke 1. Wemeldinge IV.C.K. I. Rillandia IColpl. Boys I. 2e klasse A. Mevo IWolfaartsdijk I. 2e klasse B. Kloetinge IIArnemuiden II. Krabbendijke IIKapelle II. Yerseke IIINieuwdorp II. V.C.K. II—Wemeldinge II. 2e klasse C. Bevelanders IIMevo III. Cortgene IIVeere II. 2e klasse D. Middelburg VII—V.S.C. I. R.C.S. IV—'s-H. Arendskerke 2e klasse E. Spui IZaamslag I. 2e klasse F. A.Z.V.V. II—Spui II. Kruiningen IIIDriewegen II. IT (Ingez. mededeling, adv.) Zuiver en ontsmet uw huid met de hel- i dervloeibareD.D.D, De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Hoek IIZaamslag III. Zaamslag IIBeren II. JUNIOREN A. Groep I. R.C.S. IVlissingen I. Schoondijke ISerooskerke I. R.C.S. IIArnemuiden I. Groap II. Zeelandia IWalcheren I. Vlissingen nGoes I. Goes IIRobur I. Kapelle IHansw. Boys I. JUNIOREN B. Groep I. Walcheren IE.M.M. I. Nieuwland I—Middelburg I. Vlissingen IIVlissingen I. Zeelandia IZeeuwen I. Groep n. Zeeuwen IIGoes I. Zeeuwen IIIMiddelburg II. Vlissingen IVR.C.S. I. V.C.K. IVlissingen IH. Breskens IMiddelburg III. Groep III. Goes II's-H. A. kerke I. Robur IKloetinge I. Groep IV. Renesse IBurgh I. Mevo IZierikzee I. Groep V. A.Z.V.V. ITerneuzen I. Tern. Boys IAxel I. Corn. Boys ISluiskil I. Hoek IZaamslag I. (Ingez. mededeling, adv.) Genoegen". De regie berustte bij de heer ,ST T ATfRFNS A. Poortvliet. De zaal was geheel bezet toen de voorzitter, de heer J. J. Huissen, in zijn openingswoord het doel en werk van de afd. Arnemuiden van het Cen traal Genootschap voor de uitzending van zwakke kinderen naar kinder-herstel- lingsoorden uiteen zette. Daarna werd op gevoerd het toneelstuk „Het spoor bijs ter", afgewisseld met muziek en zang. (Ingezonden Mededeling adv.) BAARLAND Jubileum Geref. Meisjes Ver. De Geref. Meisjesvereniging „Ken Hem in al uwe wegen", vierde haar 40-jarig bestaan on der leiding van de heer J. Elenbaas in het verenigingsgebouw. Het verleden van 40 jaar werd door een oud-lid en twee leden in een schets voorgesteld en door alle leden in een prachtig tableau. Het Bondsbestuurslid, mej. A. Contant uit Colijnsplaat sprak over het Geref. M.V.- werk. Vele afgevaardigden spraken hun beste wensen uit voor de vereniging. Na de pauze werd het stuk opgevoerd „Om Vader's erfgoed". De bijeenkomst werd gesloten met dankgebed door ds Tiemers- ma uit Zierikzee. 60-jarig huwelijk. Het echtpaar van DammeOele vierde onder zeer grote belangstelling het 60-jarig huwelijks feest. De vele vlaggen getuigden van nar- teiijk meeleven. Verschillende bloem stukken werden aangeboden. Bieden mo gen zich nog in goede welstand verheu- heugen. BlnZELlNGE C.H. Kiesvereniging. Dinsdagavond hield de C.H. Kiesvereniging haar jaar vergadering in het lokaal „Algemeen Belang" onder voorzitterschap van de heer L. de Koeijer. Tot bestuursleden werden benoemd de heren P. J. Kloos terman en L. de Koeijer. Daarna werd de candidatenlijst voor de 2de Kamer be sproken. KAFbLLt, Botsing. Op de bocht in de Biezeling- sestraat bij de heer Leijs, had Woensdag morgen een aanrijding plaats tussen een vraentwagen van het transportbedrijf G, te Biezelinge en een auto van de aan nemer L. alhier. Belde wagens liepen ma teriële schade op. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. KUilDuKERKE Verkoping. In café „Centraal" werd door notaris P. Loeff verkocht een woon huis met erf en tuin. Groot 4 Are aan het Dorpsplein a 102 aan de heer A, van Vlaanderen voor de prijs van ƒ3600, Verder een huis met schuurtje, erf en tuin gelegen aan de Middelburgsestraat A 71 groot 4.36 Are aan de heer A. Cy- vat voor de prijs van 6000. A.R. Kiesvereniging. Woensdagavond werd te Koudekerke de jaarvergadering van de A.R. Kiesver. gehouden onder leiding van de heer P. Aarnoutse. De secretaris, de heer A. L. Jacobse, klaagde in zijn jaarverslag over de slechte op komst op de vergaderingen. Uit het ver slag van de penningmeester, de heer C. de Kroo, bleek dat er een tekort was van .f-75.89. De drie aftredende bestuurs leden, de heren A. Jasperse, P. Izeboud en W. de Schipper, werden herkozen. Op de candidatenlijst voor de 2de Kamer werden geplaatst de eerste 24 namen van de lijst die aanbevolen werd door het Centraal Comité. Hierbij werd echter protest aangetekend, dat op de gehele lijst van 35 namen weer geen candidaat uit Zeeland voorkomt. Hierna hield de heer J. Hommes een referaat over „Wij maken de balans op". OVEZ AN Ut; School met ae BijoeL. Alhier werd een vergadering gehouden van de School met de Bijbel onder voorzitterschap van ds Das. Tot leden van de controle-commissie werden herbenoemd de heren D. van Oosten, Driewegen en J. J. Carol, Ove- zande. Bij de rondvraag werd erop aan gedrongen te trachten het oude archief (van het oude schoolbestuur) onder te brengen bij het nieuwe bestuur, terwijl voorts werd geattendeerd op het ont breken van een begroting. De jaarlijkse ouderavond zal worden gehouden op 28 Maart a.s. te Ovezande. Nieuwe aanplant. De binnenstad is de laatste dagen weer enkele bomen rijker geworden. O.m, zijn op het Plein 1940 en op de Groenmarkt bomen geplant, waardoor in de toekomst het aanzien van beide pleinen aanmer kelijk verfraaid zal worden. Schandalige bestrating. Zowel de Gortstraat als de Vlissingse- straat zijn enige tijd geleden afgesloten geweest wegens ingrijpende graafwerk zaamheden. De bestrating is echter daar door zo slecht geworden, dat men hier niet meer kan spreken van een behoorlijk plaveisel. Een snelle en deugdelijke her bestrating zou hier zeker niet voor de tijd genoemd kunnen wordenl Uitvoering „Onda". Onder leiding van de directeur, de heer J. C. F. van Kamer, gaf de Chr. Muziek vereniging „O.N.D.A." Woensdagavond een uitvoering in het Schuttershof. De nummers, die de directeur voor deze uit voering had uitgekozen, waren zeker niet van de eenvoudigste. Het programma werd geopend met een fantasie over Ps. 42, waarbij de directeur vooraf een korte toelichting gaf. Uitstekend gemusiceerd werd er ook in de verre van gemakke lijke selectie van Weense melodieën, uit gevoerd onder de titel „Weense parels" Het is voor „O.N.D.A." een eer, dat zij een dergelijk muzikaal peil heeft kunnen bereiken, temeer, daar dit corps een groot aantal jongeren telt, die nog niet op een jarenlange orkestervaring kunnen bogen. Het corps telt thans 3D werkende leden en de heer van Kamer deed een beroep op de vele aanwezigen dit aantal groter te maken. Na de pauze werd door de Reciteerclub „Serooskerke" het blijspel 'n Zeeman ging uit passagieren" voor het voetlicht gebracht. Alle spelers deden hun uiterste best, waardoor men zich naast het muzikale genot ook enkele uur tjes vrolijkheid verzekerde. Bushaltes verplaatst. Nu de Markt bijna geheel is herbe- straat heeft men ae bushaltes voor de huizen aan de Zuid- en Oostzijde opge heven. De bussen naar Vlissingen en naar ijoes vertrekken nu vanaf het midden van de Markt, waar de vertrekpunten door borden zijn aangegeven. Donderdags vertrekken de bussen van Plein 1940. A.R, Kiesvereniging vergaderde. De A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" hield Woensdagavond haar jaar vergadering in het C.J.M.V.-gebouw. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer A. Meulbroek, bleek o.m. een kleine te ruggang van het' ledental tengevolge van emigratie, vertrek naar de Noord Oost Polder en overlijden. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer J. Janse, de Jonge, meldde, dat de financiën thans zijn gesaneerd en er een flink batig saldo De heren Janse de Jonge en C. Mooi- man werden als bestuursleden herkozen. In de plaats van de heer A. G. van der Hooft, die zich "niet herkiesbaar stelde, werd de heer J. A. van Bennekom ge kozen. De voorzitter richtte woorden van dank tot de heer v. d. Hooft, die onge veer 40 jaar bestuurslid is geweest. Verder kwamen aan de orde de stem mingen voor de candidatenlijst der Tweede Kamer, waarna gelegenheid be stond tot het bespreken van gemeente lijke zaken. Een zeer groot aantal vragen werd door de aanwezigen gesteld over de meest uiteenlopende onderwerpen, die betrekking hadden op het gemeentebe leid. De wethouder, de heer J. W. Kö- geler, en het raadslid, de heer P. Me- liefste, namen de beantwoording daarvan voor hun rekening. De heer A. Strik- werda eindigde met dankgebed. Filmavond Dierenbescherming. Uitgaande van de Ned. Ver. tot Be scherming van Dieren afd. Zeeland-N., werden Woensdagavond in de bovenzaal van de SchoUwburg enige films vertoond over het leven van in ons land wild le vende vogels. do van f 88.33. Ook dit jaar zullen er weer floraliatentoonstellingen komen, terwijl de actie voor de schooltuin tjes eveneens voortduurt. Bij de be stuursverkiezing werd de heer A. Lokker te Vlissingen gekozen in de vac. B. J. Galjaard. Aangezien het bestuur met een zesde lid dient te worden aangevuld, zal men opnieuw een beroep doen op de heer Galjaard, zich als bestuurslid beschikbaar te willen stellen. Na deze huishoudelijke zaken werden lantaarnplaatjes ver toond van eigenaardige planten. Tentoonstelling verlengd. De expositie van de heren van Gel der, Löb en Escher, die momenteel in de expositiezaal van de fa. van Ben- them en Jutting wordt gehouden, trekt zoveel belangstelling, dat be sloten werd de tentoonstelling tot 8 Maart te verlengen. Bovendien zal de expositie volgende week ook twee Deze films werden opgenomen door de heer K. Visser, hoofdinspecteur bij de vereniging en dank zij het opofferen van veel vrije tijd en het maken van ver schillende acrobatische toeren was het mogelijk het publiek te boeien met deze prachtig gekleurde dierenfilms. De heer Visser zorgde voor een des kundige toelichting, waarbij hij vooral de nadruk legde op de betekenis van de vogelwereld voor het bewaren van het biologisch evenwicht in de natuur. De leiding van deze avond berustte bij de heer E. Glerum, voorzitter der afde ling, die in een openingswoord bijzonder welkom heette de districtscommandant der Rijkspolitie en de voorzitter van de Vereniging van Politiedierenbeschermers. 's Middags werden de films voor 400 kinderen vertoond. Jaarvergadering Tuinbouw-en Plantkunde. Onder leiding van de wnd. voorzit ter de heer C. Sanders hield Woens dagavond de afd. Walcheren van de Kon. Mij voor Tuinbouw- en Plant kunde de jaarvergadering. De secre taris de heer G. Budde maakte mel ding van de verschillende activitei ten van de vereniging in 1951, w.o. de geslaagde floraliatentoonstelling in Middelburg en Vlissingen. Het leden tal bedroeg 60. Besloten werd op 21 Mei a.s. een excursie te maken naar Oranjezon. De penningmeester, de heer D, Tillema, boekte 'een batig sal- avonden te zien zijn. Tevens werden reeds een groot aantal gravures ge plaatst. Vroege toeristen. Het vreemdelingenseizoen schijnt reeds te zijn begonnen. Maandag ver schenen al Franse autobussen met toeristen op de Markt en ook in de volgende dagen kwamen Franse bus sen de eerste vreemdelingen naar de stad brengen. Meisje aangereden. Woensdagmorgen werd een 10-jarig meisje in de Hobeinstraat door een auto aangereden, die plotseling van richting veranderde. Het meisje werd licht gewond. Haar fiets was zwaar beschadigd. Verlaging vermakelijkheidsbelas ting voor bioscoopvoorstellingen. De Raad, die Woensdag a.s. bijeenkomt zal het voorstel van B. en W. behandelen om de vermakelijkheidsbelasting voor bioscoopvoorstellingen terug te brengen van 35 o{^ 27% Indien het voorstel wordt aangenomen zal de belasting on geveer ƒ3500,per jaar minder opbren gen. Verder wordt de Raad voorgesteld om in afwijking van de begroting voor 1952, het bedrag per leerling voor gewoon la ger onderwijs vast te stellen op 25,34 en voor het voortgezet gewoon lager on derwijs op 45,52 per leerling. Jeugdhonk. Zaterdagmiddag om half vier zal dooi de Herv. Jeugdraad in de Korte Vorst- straat 3 de jeugdhonk worden geopend, dat ingericht is om de jeugd, die van de straat haar huis maakt, te binden en deze jeugd in de vrije tijd zinvol bezig te doen zijn. A.R, stelden canoidateniijst vast. In een goed bezochte doch weinig ge animeerde vergadering heeft de A.R. Kiesvereniging Woensdagavond de lijst van candidaten vastgesteld, die in aan merking zullen komen voor net Kamer lidmaatschap bij de a.s. verkiezingen. Na afdoening van deze gewichtige zaak gaf Mr. J. Thielen uit Goes een kort overzicht van de problemen, die momen teel op het politieke erf in de belang stelling staan. Achtereenvolgens passeer den de voorstellen tot grondwetswijzi ging, de stijgende werkloosheid, de finan- eieei-economische positie van Nederland, de defensie en de buitenlandse politiek de revue.De heer Thielen betreurde het dat de A. R.-fractie gestemd had vóór uitbreiding van het aantal Kamerleden; naar zijn mening was deze uitbreiding in strijd met de noodzaak tot versobe ring, terwijl het absenteisme der leden erdoor in de hand wordt gewerkt. De vergadering stond onder leiding van Drs. J. J, Knibbe. Avond Ned. Blindenbond. Op de propaganda-vergadering van de Nederlandse Blindenbond heeft de blinde bondspropagandist, de heer J. v. d. Berg uit Den Haag, in een warm betoog het werk van de blindenbond uiteengezet. Hij wees er op, dat er nog geen plaats is in geruimd in de sociale wetgeving en vroeg zijn gehoor het werk van de bond te steunen. Burgemeester mr. W. C. ten Ka- te sprak het openingswoord. Het zang koor van de afdeling Zuid-Beveland West van de Bond van Plattelandsvrou wen onder leiding van de heer J. Kouse maker zong een drietal nummers. Voor de pauze werd nog de film „Een van ons" gedraaid naar aanleiding van de novelle van Willem Kramer. Na de pauze trad het koor weer op en declameerde de heer v. d. Berg en kele gedichten. Een bijfilm vormde het slot van deze avond. Het jubileum van de heer Visser. In ons bericht over het jubileum van de heer J. Visser, dat wij giste ren publiceerden, wordt geschreven, dat het 25 jaar geleden is, dat hij werd belast met de bijzondere zorg voor het toen pas «angelegde net in de gemeente Kloetinge. Dit is echter onjuist. De heer Visser werd n.I. 35 jaar geleden met dit werk belast. Vergadering Z. L. M. Dinsdagavond vergaderde de afd. St. Laurens van de Z.L.M. o.l.v. de voorzitter de heer Joh. Marinissen. Tot bestuurslid werd her kozen de heer W. Rooze. De heren j. Buijs en P. Rooze werden benoemd tot afgevaardigden naar de algemene ver gadering te Axel en de heren P. ji Quist en P. A. Abrahamse tot lederi van de finan. commissie. Mr Schlinge- ntann, secretaris van de Z.L.M., sprak over het landbouwbeleid der Neder landse regering. Daarna werden enkeie films vertoond. ST. MAARTENSDIJK Hoog bezoek. De Directeur-Generaal van het Belgische Roode Kruis en twee vertegenwoordigers van de Belgische re gering brachten dezer dagen een bezoek aan St. Maartensdijk, om daar het ram pendepót van het Nederlandse Roode Kruis op het gemeentehuis te bezichti- gen. De heren werden verwelkomd door de Directeur van het Nederlandsche Roode Kruis, jhr. Verspijck en Kolonel Voom. Zij toonden veel belangstelling voor deze tak van dienst van het Ned. Roode Kruis. WISSEktRKE Oranjevereniging. Onlangs werd in hotel „De Kroon" een algemene ver gadering gehouden van de Oranje vereniging te Wissekerke. De waarnemend voorzitter, de heer L. H. Lange, heette allen welkom, in zonderheid burgemeester J. J. v. d. Maas. Alvorens de agenda af te werken verzocht de wnd voorzitter een ogen blik stilte, ter herdenking van de overleden /oorzitter, de heer C. Breure en memoreert diens grote ver dienste. De penningmeester boekte een goed slot van f 1051.43. In de vacatures C. Breure en de heer C. de Smit, werden gekozen de heren J. J. v. d. Berge en G. van Hekken. ZOUTELANDE „Onèsimus". Dinsdagavond hield de Studievereniging „Onèsimus" haar jaarvergadering onder leiding van ouderling D. Kodde. Nadat de diverse jaarverslagen ge lezen waren volgde een Bijbelinlei ding naar aanleiding van Amos 3 en 4 door de heer A. Dommisse. Na de pauze hield de herr J. de Visser een inleiding over de heden daagse kerkgeschiedenis, en wel over de leer der Jehovagetuigen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leeuwarden, J. Bartle- ma te Gasselternijveen; te Brakel en te Hoog-Blokland, J. Smit, cand. te Rotterdam; te Dordrecht, J. Hovius te Hoogeveen; te Tzummarum, W. A. Z. Tieman, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Renkum-Heelsum, G. N. Lammens te Heinkenszand. Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.). Beroepen te Drogeham en te Oud- Loosdrecht, G. Zomer, cand. te Utrecht; te Hallum.Ferwerd en te Blokzijl, M. K. Drost, cand. te Nieuw-Buinen. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Hilversum-O., R. J. van Pagee, cand. te Apeldoorn dn E. Vene- ma, cand. te Leeuwarden. Beroepen te Maassluis, E. Venema, cand. te Leeuwarden; te Ulrum, G. de Vries, cand. te Apeldoorn. 40-JARIG AMBTSJUBILEUM Ds G. ENKELAAR TE STAVENISSE. Op Maandag 10 Maart a.s. hoopt ds G. Enkelaar, Ned. Herv. Pred. te Stavenisse, zijn 40-jarig ambtsjubi leum te berdenken. Na door het Prov. kerkbestuur van Noord-Brabant en Limburg tot de Evangeliebediening te zijn toegelaten, verbond ds Enkelaar zich op 10 Maart 1912 aan zijn eerste gemeente Wijn gaarden. Achtereenvolgens stond de jubilaris te Tholen 19141918, Wier den 1918—1923, Ter Aar 1923—1927, Monster 19271930, Oud-Beijerland 19301935 en te Krimpen a. d. Lek 1935—1950. Op .29 Januari 1950 verbond ds Enkelaar zich aan zijn tegenwoordige standplaats. Hij was meermalen voor zitter van een Chr. Schoolvereniging. Tijdens zijn verblijf te Wierden was hij vice-voorzitter van het Chr. Ly ceum te Almelo. Verder: lid van het Class. Bestuur van Dordrecht, 10 jaar scriba van de Classis Gouda. Door zijn arbeid werd te Ter Aar het kerkgebouw gerestaureerd, te Oud- Beijerland een Chr. Kleuterschool ge sticht en te Krimpen a. d. Lek in 1940 een nieuwe kerk gebouwd. Thans is ds "Inkelaar praetor van de Ring Tholen. Op Maandag 10 Maart, des nam. 3 uur, hoopt ds Enkelaar in de Ned. Herv. Kerk te Stavenisse een gedach tenisrede uit te spreken. Daar ds Enkelaar op 11 Januari j.l. de 65-jarige leeftijd bereikte, moet hij per 1 Mei emeritaat aanvragen. Hij hoopt echter als hulpprediker in de Ned. Herv. Kerk nog te kun nen werkzaam blijven. KAPELLE. 27 Febr. Grote veiling. Appelen: Jonathan I 41-55.10; II 27.20-31.60; Goudreinetten A 52.60-55.20; BC 41.60-42.10; I 38.9O-52.80; U 33.10; Verpakt fruit: Appelen Golden Delicious AA 73; A 68; B 54, alles per 100 kg. Groeten Kien (stek) 16; Prei 24—33; Witlof 43; Aardappelen 13; Veldsla 27; Spruitkool 2848; Rode kool D 21; Savoye kool 1820; Breekpeen 13—22; Knel-, rapen 5, alles per kg. Kleine veiling: Appelen. Goudreinetten 3149; Jonathan 20—44; Golden Delicious 3846; Zure Bellefleur 10—30; Ermgaard 2045; Campagnezoet 15—25; Go Orange Pippin 40; Lombard Calville 20—41; D lands zoet 15—29; Rembour Mortier 17—30; l ren: St. Remy 28-40; Kleipeer 26^4; C»eSfr Wildeman 3355; Comtesse de Paris 28; Bi rode 42, alles per kg. VEERE. Vismijn van 28 Febr. 1952- Aangevoerd 1120 kg export-garnal 67—85; 251 kg handels-garnalen 4/— 61; 339 kg pellerij-garnalen 59—■6». kg schar 16; 22 kg bot 1620; 29 1 gesorteerde vis 16 6 kg rog 23.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2