ruikt u 's avonds nog wat u 's middags hebt gegeten? vernietigt alle onaangename geuren. canatob^ SHoaa HUe.uw-tj.eA iacut aMe. Eilanden Uit Jje&landi Teleurstelling over te geringe belang stelling voor de Noord-Oost-Polder. Abdijrestauratie te Middelburg vordert gestadig. Pagina 2 Christelijk landbouwonderwijs op Walcheren bloeit» BURGERLIJKE STAND WATERSTANDEN Wat brengt de radio? Gebouwen voor de Rijkswaterstaat deze zomer in gebruik. floppies®» Middelburg. Goes 2 er neuzen. 7 holen.' KERK EN ONDERWIJS de goedkoopste automobiel DE BEURS NOTEERDE GISTEREN en veiling Donderffsj 91 Pebraart 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD C.B.J. B. op Walcheren hield jaarvergadering. In de jaarvergadering van de Kring Walcheren van de C.B.T.B., die gis teren onder voorzitterschap van de heer J. Bosselaar, burgemeester van Aag- tekerke, in de Bogardzaal te Middelburg werd gehouden, kwamen des mor gens de huishoudelijke zaken aan de orde en werd een groot aantal ingekomen vragen, o.m. over de sanering van de Walcherse landbouw, behandeld. In ztjn openingswoord, waarin hij allen opriep het leven te bezien bij het licht van Gods Woord, verklaarde hij, dat de tijd voor de agrariër niet slecht is, maar dat het voor de jon geren steeds moeilijker wordt te be ginnen, tengevolge waarvan het aan tal emigranten steeds toeneemt. De secretaris, de heer J. Wattel, deelde in zijn jaarverslag o.m. mede, dat de drie landbouwscholen van de C.B.T.B. op Walcheren bezocht wor den door 240 leerlingen. Het aantal deelnemers van de vijf cursussen be draagt ca. 80. De heer Wattel vertel de voorts, dat door een actie van het bestuur is bereikt, dat tuinders om de twee jaar aardappelen zullen mogen verbouwen en niet om de drie jaar, zoals de wet op de aardappelmoeheid dat voorschrijft. Ken bezwaarschrift werd ingediend op 't ontwerp Streek plan Walcheren. Speciaal wees de secretaris op de moeilijkheden der boeren in deze overgangstijd van de herverkaveling. •De penningmeester, de heer P. J. Abrahamse, deelde mede, dat er in 1951 een batig saldo is geboekt van f 187.24. Met dat van 1950 is momen teel het kassaldo f 2250.31. De heer Bosselaar werd daarna als voorzitter herkozen. De prov. secretaris, drs J. J. Knibbe, beantwoordde daarna uitvoe rig een vraag over de p.b.o. Hij wees op de historische ontwikkeling, die in voering daarvan noodzakelijk maakt, tekende de totstandkoming, aard en betekenis der bedrijfschappen, als mede van de productschappen, die heel wat meer overheidsinvloed zul len krijgen. Ook deed de heer Knibbe enkele mededelingen over het Onder linge Boerenverzekeringsfonds. SANERING VAN DE LANDBOUW. De heer A. Geschiere J.Hzn., vice- voorzitter der Herverkavelingscom missie Walcheren, beantwoordde eni ge schriftelijke vragen van de afde lingen Koudekerke en Biggekerke, waarin de teleurstelling werd uitge sproken over het feit, dat de toege zegde 3000 ha. grond in de Noord- Oost-Polder niet volledig ten goede zal komen aan de Walcherse boeren, omdat zij niet voldoende belangstel ling toonden en waarin verzocht werd alsnog de aanmelding open te stellen. den op Walcheren ten nauwste verband houdt met de toewijzing der bedrijven in de N.O.P. Wellicht is er door het voeren van een gezamenlijke actie met de Z.L.M. Kring Walcheren nog iets te bereiken. Wat de afwijzing van sommige ge gadigden aangaat verklaarde de heer Geschiere, dat daarop de Herverka velingscommissie zeer weinig invloed heeft, doch dat de beslissing berust bij de directie van de N.O.P. Tenslotte beantwoordde de heer P. C. Elfferich, landelijk secretaris, die in de plaats van de voorzitter, de heer Chr. v. d. Heuvel (welke i.v.m. de Kamerzitting over de grondwetswij ziging niet kon komen) aanwezig was, nog enkele vragen. O.m. ging het over de vraag, of in de D.U.W. hogere lo nen worden uitbetaald dan in de land bouw. Tengevolge daarvan zouden op Walcheren landarbeiders naar de D. U. W. zjjn overgegaan. Geantwoord werd, dat een vaste arbeider op jaar contract werkt en zijn dienstverband dus niet kan opzeggen zonder toe stemming. Overigens is het zo, dat voor de D.U.W. nog altijd de z.g. dis pensatieregeling voor getroffen gebie den geldt, waardoor de arbeiders een toeslag op hun loon ontvangen. Nu een nieuwe loonregeling voor de D.U. W. in de maak is, hebben de land bouworganisaties gevraagd deze rege ling vervallen te verklaren. ZEEUWSE C.J.M.V. KAMPWEEK EST LEUSDEN. Ook dit jaar zullen de C.J.M.V. jon gensclubs in Zeeland een week kunnen aan kamperen in het C.J.M.V.-kamp te .eusden. De Prov. C.J.M.V. Jongenswerkcommis sie doet wat zij kan om hieraan voor de leden van haar clubs leiding te geven. Nu reeds worden de voorbereidingen ge troffen voor een Zeeuwse kampweek in Leusden voor jongens van 1216 jaar. Deze zal waarschijnlijk gehouden worden van 49 Augustus. Verder hoopt de Jongenswerkcommis sie in samenwerking met de C.J.V.F. op 21 en 22 Juni in Kapelle een weekend te organiseren. Hier worden verwacht de Zeeuwse C.J.V.F. jeugdclubleidsters en C.J.M.V. jongensleiders. Het weekend zal speciaal zijn afge stemd op het werk in de clubs. GROTE BELANGSTELLING VOOR SCHIPPERSBEURS TE TERNEUZEN. Lokaal „Bethel" in de 2e Verbindings straat te Terneuzen wordt nu het cen trum van de binnenvaart en wel elke dag van 1011.30 uur en van 34.45 uur. Dit werd officieel vastgesteld op de ope ningsdag van de Terneuzense schippers- beurs, waar de heer C. de Smidt een toe spraak hield over de totstandkoming van dit nieuwe instituut en de voordelen van deze beurs naar voren bracht. Uit scheepvaartkringen was voor de in stelling der beurs veel belangstelling. De bestaande vraag naar scheepsruimte zal elke dag bekend worden gemaakt en de toewijzing van de vracht vindt plaats naar gelang van het inschrijvingsnum mer. Tevens zal hierbij uiteraard te rade gegaan worden met de omstandigheid of de reflectant aan de gestelde voorwaar den kan voldoen. Na toewijzing van de vracht zal de reis verder op het Bevrachtingskantoor in orde gemaakt worden. Matroos uit Zierikzee door kolendamp overleden. De 16-jarige Nederlandse matroos J. Deurlo uit Zierikzee, die Maandag aan boord van een te Jemeppe-Sur- meuse voor anker liggende schuit be wusteloos was aangetroffen, is over leden aan de gevolgen van een ver giftiging door kolendamp, die uit zijn hutkachel ontsnapte. (Trgez. mededeling, adv.) De heer Geschiere wees erop, dat de laatste oproep achter de rug is en dat een allerlaatste oproep op vele bezwa ren stnit, omdat de toedeling der gron- GOES. Geboren: Bernardus M. z,v. J. J. N. van de Laar en E. L. M. Mulder; Carolina K. d.v. P, J. van Driel en H. Tacx; Martinus J., z.v J. C. de Pan en M. A. Liplijn; Antonius C„ {v. J. C. Weststrate en C. FaesJozina M., v. W. Rijk en M. M. Boonman; Madeleine A., v. C. J. Philips en B. Frenkel; Nicolaas J.t x.v. C. Oele en J. K. van de Schraaf; Adriana M. a.v. J. Q. Tholenaar en M. E. van der Male; Lena A., d.v. G. J. Bom en P. J. van Kassei; Adriana P. F.f d.v. J. P. van Langevelde en A. F. van der Borgt; Marinus C„ z.v. M. Olivier •n H. M. Rijnberg; Maria S., d.v. J. de Jonge en H. B. E. de Kok. Ondertrouwd: P. C. Vermeulen, 28 j. en A. W. .emijn, 31 j.C. Polderman, 27 j. en P. van 'raassen, 23 j.j J. C. de Jonge, 28 j. en L. C. rersé, 24 j.; C. van den Berg, 28 j. en H. A. M. Tissing, 29 j.; A. de Waal, 34 j. en B. Polder man, 24 j.A. J. de Beste, 25 j. en G. M. M. Zandee, 21 j. Overleden: C. Dieleman, 73 j. wed van W. J. Abrahamse; P. F. van Hoorn, 8 m.C. Korsuize, 36 j. echtgen. van A. C. Versluis. Mannheim 2./0 (-0.08); Trier 232 (—0.12); Keu len 2.48 (—0.25)Ruhrort 4.80 (—0.24)Lobith 11.19 (—0.30); Nijmegen 9.08 (—0.26); Arnhem 8.85 (—0.25); Eefde/IJssel 4^5 (—0.22) Deventer 3.21 0.20)Namen La 'lante 2.10 (plus 0.22)Borg haren 42.02 (-0.07); Belfeld 13.20 (-0.18); Venlo 12.67 (—0.24); Grave ben. 5.57 (—0.43); Vreeswijk 1.07 (-0.08)Lith 1.80 (—0.90). VRIJDAG 22 FEBRUARI 1952. HILVERSUM I (40Z M.): VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.8.00 Nieuws en weerberichten8.18 Gram.: 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.; (9.30 --9.35 Waterstanden); VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen", causerie; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Schoolradio10.50 Orgelspel; 11.10 Voor dracht; 11.30 Pianorecital; AVRO: 12.00 Zang en .rel12.30 Land- en tuinbouwmededelingen 12.3.1 Sport en prognose; 13.00 Nieuws; 13.15 Me dedelingen of gram.; 13.20 Orkestconcert; 14.00 Kookpraatje14.20 Gram.(plm. 15.15 Boekbe spreking). VARA: 16,00 Gram,; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Gram.; 17.20 Muzikale causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 „Denk om de t k it"19.00 Pianospel. 19.10 „Wat doet Uw man?", klankbeeld; VPRO: 19.30 Berichten; 19.40 „Wat dunkt U van de Christus?", causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespreking; 20.15 Kamer koor; 20.30 „Benelux", causerie; 20.40 „Leven op de aarde", causerie; VARA: 21.00 Cabaret; 21.40 vDe Ducdalf"; 22.00 Buitenlands weekoverzicht; 22.15 Lichte muziek; VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie; 22.45 Avondwijding;' VARA: 23.00 Nws 23.15 „In Huwelijk en Gezin", causerie; 23.30— 24.00 Omroeporkest. HILVERSUM II (298 M.): NCRV: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gewijde muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de gieken9.30 Gram.10.30 Morgendienst11.00 Gram.; 11.15 Tenor en piano; 11.45 Gram.; 12,30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Lichte mu- «iek; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Gram.; 14.00 „De Japanse Wijnbes en de Amerikaanse bramen", causerie; 14.15 Gram.14.25 Metropole orkest en solist15.10 Trombone en piano; 1525 Gram.; 15.40 Voordracht 16.00 Viool, clavecimbel en cello; 16.30 Voor dracht 36.50 Gram.17.00 Verzoekprogramma Joor de jeugd; 17.30 Militaire reportage; 17.45 ries programma; 18.00 Nieuws; 18.15 Vocaal wartet; 18.40 Gram.; 18.50 Muzikale causerie; 19.15 Regeringsuitzending: „Verklaring en Tcte- Ichting"; 19.35 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 leuws en weerberichten; 20.10 Vijf minuten; SI. 15 Radio Philh. orkest, groot koor en solisten; ,.00 Klankbeeld over dt Vrije Universiteit; 21.20 evarieerde muziek; 21.50 „Spanningen in het abije Oosten", reportage; 22.00 Cello en piano; .30 Orgelconcert; 22.45 Avondoverdenking23.00 leuws; 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 M.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.34 Operettemuziek; 12.50 Koer- Éftn; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelspel; B.O0—15.30 Schoolradio; 17.00 Nieuws; 17.15 Lichte fitiziek; 18.00 Filmmuziek; 1815 Causerie; 18.30 y?ot de soldaten19.00 Nieuws19.30 Actuall- ijfit; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Symphonie-orkest «'ft solist; 21.35 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Inter- aitionale Radio Universiteit; 22.45 Gram.; 22.55 —13.00 Nieuws. AVRO TELEVISIEUITZENDING. 20.1522.45 L „Ofteldonk in Bussum"; 2. „Te- icvizier"! a. Binnen- en buitenlandse actualitei ten; b. Weeroraatje; 3. Olympische spelen 1952; l'.iuat; 1 Cabaret. Gebouwen worden in oude luister hersteld. Er begint langzaam maar zeker tekening te komen in de restauratie van het zwaar geschonden Abdijcomplex te Middelburg. Wanneer over enkele maanden het gebouw van de Rijkswaterstaat, bij de poort, die leidt naar het Koorkerkhof gereed zal zijn; daarnaast de beide kerken in de zomer van dit jaar klaar komen, terwijl binnenkort begonnen kan worden aan de restauratie van het gebouwen complex, dat bestemd is voortaan te dienen tot huisvesting van de Provinciale Bibliotheek, dan kan men niet ontkennen, dat langzaam maar zeker wordt voort- gewerkt naar de voltooiing van dit unie ke gebouwencomplex. De Rijkswaterstaat zal vermoedelijk deze zomer weer beschikken over een tweetal ruime gebouwen, die staande tus sen Abdijplein en Koorkerk, het nieuwe onderkomen van deze dienst zullen vor men. Zoals bekend is het bureau van de Rijkswaterstaat tot op heden gevestigd in de Sint Pieterstraat. DE INDELING. De ingang van de gebouwen is gepro jecteerd bij de trap, die men even buiten de poort vindt. Deze trap en velen, die zich Middelburg nog van voor de ramp herinneren, zullen dit weten gaf vroeger toegang tot de gebouwen van de Provinciale Griffie. Beide gebouwen, die nu voor het onderbrengen van het per soneel en archief van de Rijkswaterstaat zullen dienen, worden twee verdiepingen hoog. Direct na het betreden van de in gang komt men in een ruime hal, die de werbinding vormt, zowel met de boven verdiepingen als tussen de beide gebou wen. Een lange gang voert in het ene gebouw langs de bodenkamer en drie trekken voor de technische ambtenaren. Op de bovenverdieping zullen de bu reaux van de hoofdingenieurs en de hoofdingenieur-directeur komen. In het tweede gebouw, dat dus eveneens door de hoofdingang te bereiken zai zijn, wor den de tekenafdelingen ondergebracht. Boven de tekenzaal vindt men de ruim ten voor het administratief personeel als mede een kamer voor de chef de bureau. Beide gebouwen hebben een ruime zol der, waar het archief kan worden opge borgen. RESTAURATIE. De nieuwe bestemming, die nu aan bei de gebouwen gegeven is, stelde bij de restauratie bepaalde eisen, vooral wat de ramen betreft. Daardoor heeft men enige nieuwe ramen moeten aanbrengen o.a. in de gevel tegenover de Korte Giststraat. Tussen beide gebouwen vindt men een binnenpleintje en via de toren kan men ook vanaf het pleintje toegang tot de ge bouwen krijgen. Het herstel van de toren stelde eveneens eisen. De toren was een achtkantige spits. De spits was vroeger vierkant. Bovendien bestond het boven stuk uit tal van machinaal vervaardigde stenen en nu heeft men de gelegenheid aangegrepen om deze bij een vorige res tauratie aangebrachte stenen te vervan gen door moppen. Zo is het ook met het herstel van de gebouwen gegaan. De ma chinale stenen zijn vervangen door mop pen, waardoor 'n veei beter geheel werd verkregen. De gevels van de gebouwen zijn reeds geheel gerestaureerd, men werkt nu aan het dak, terwijl ook aan de torenspits wordt gewerkt. Over enkele maanden moet volgens het bestek het werk worden opgeleverd, zo dat men redelijkerwijs kan verwachten, dat in de loop van de zomer alle werk zaamheden gereed zullen zijn. AAGTEKERKE Varkensfonds. Op de jaarvergadering van het Varkensfonds „Helpt Elkander werd medegedeeld, dat de vereniging thans 39 leden telt. De penningmeester boekte een nadelig saldo. De bestuurs leden H. Peper en S. de Visser werden herkozen. De contributie en de uitkerin gen voor 1952 zullen gehandhaafd, wor den. Het Inenten blijft verplicht. ARNEMUIDEN Kerkgebouw Geref. Gemeente. Het kerkgebouw der Geref. Gemeente nadert zijn voltooiing. Zowel uit- als inwendig ziet het gebouw er keurig uit. De schil ders verrichten op het ogenblik de laat ste bezigheden. Het gebouw, dat 250 zit plaatsen kan bevatten, zal Donderdag avond, 28 Februari a.s., in gebruik wor den genomen. Voorganger zal zijn ds L. Rijksen uit Middelburg. Verbetering van straten. Nu alle stra ten van een nieuw wegdek zijn voorzien heeft Arnemuiden een heel ander aan zien gekregen. De oude en slechte be strating is thans geheel verdwenen. Ook de aanleg van de nieuwe riolering heeft haar beslag gekregen. Ook de verschil lende hekjes en stoepen voor de wonin gen zjjn verdwenen. Aan weerszijden der straten zijn tegeltrottoirs aangelegd. AXEL De „Oranjeruiters". In „Het Centrum" te Axel hield de Landelijke Ruitervereni- ging „De Oranjeruiters" haar jaarlijkse algemene vergadering onder voorzitter schap van de neer A. J. Schieman. Het jaarverslag van de instructeur, de heer Jac. de Feijter Jzn, wees op het slechte bezoek der oefeningen. Het finan cieel verslag van de penningmeester, de heer C. J. Verhulst, vermeldde een klein batig saldo. De heren A. J. Schieman, W, de Feijter, M. de Feijter en C. J. Verhuist werden herkozen als bestuursleden. Daarna werd in de „Centrum"-zaal de ruiteravond gehouden. De voorzitter, de heer A. J. Schieman wekte op om lid te worden van „De Oranjeruiters". Vervolgens werd door de heer M. de Feijter een komische voordracht gehou den, gevolgd door een komische causerie van de heer Adri de Feijter: „Incident in Amerika". Het overige deel van de avond werd gevuld met de opvoering van de komische 3-acter: „Mijn vrouw verlangt salaris". R.K. school gesloten wegens diphterie. De inspecteur van de Volksgezondheid heeft opdracht gegeven de R.K. school to Axel met ingang van 20 Februari te sluiten, in verband met 4 geconstateerde gevallen van diphterie onder de kinde ren. Vermoedelijk zullen nog meerdere gevallen volgen. De patiëntjes zijn naar het ziekenhuis te Hulst overgebracht. Geslaagd. Bij het door dokter Caspari te Hulst afgenomen E.H.B.O.-examen slaagden de volgende cursisten uit Axel: de dames T. Geensen en J. de Feijter en de hei-en J. Mangold, J. Simons, D. Draayer, P. J. Eggermont en P. D. Kay- ser, allen te Axel. Na gehouden herha lingsexamen werd het diploma van mej. A. Esselbrugge en de heer P. Mechielen verlengd. De cursus was georganiseerd door de Rode Kruis-afdeling te Axel en gegeven door dr Z. C. Salomé alhier. BRU1N1SSE Mosselexport. In ds week van 11 tot 16 Februari was er naar Frankrijk geen export, wat du» betekent, dat alleen Bel gië afneemt. Aan Zeeuwse mosselen werden verzon den een hoeveelheid ongeveer zo groot of iets groter dan de vorige week. Van Bruinisse werden te Tholen en Yerseke voor dat doel geleverd ongeveer 1270 tonnen mosselen, waarbij partijen van bijzonder goede kwaliteit voor de tijd van het jaar. DOMBURG Jaarfeest Jeugdverenigingen. De chris telijke jeugdverenigingen hielden haar jaarfeest in de zaal „Wilhelmina". Ds G, H. van Wilienswaard opende met gebed en sprak een openingswoord waarna een zeer gevarieerd programma werd uitge voerd. Zowel onder de kleine meisjes en jongens als onder de ouderen schuilen goede krachten. Het gebodene viel bij de talrijke aanwezigen bijzonder in de smaak. Als hoofdnummer werd het to neelspel „Het stormsein neer" opgevoerd. 's-GRAVENPOLDER Baad vergadert. Op Donderdag a.s. zal de raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeenkomen. Op de agenda komt o.a. voor: vaststelling onderwijs kosten, wijziging politieverordening en vaststelling gemeenschappelijke regeling Prot. Chr. Streekziekenhuis. HEIN KEN SZ AND Collecte. De leerlingen der Chr. school te Heinkenszand brachten f 60 bijeen voor het Prot. Interkerkelijk sanatorium te Breda en f75 voor een gedupeerd ge zin, ergens in Zeeland. Jeugdraad. De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk heeft in haar vergadering 'n jeugdraad benoemd. Zitting in die jeugd raad hebben: J. P. van Liere, ouderling, Joh. Huiszoon, diaken, mej. P. Meulblok voor de Jonge Kerk, G. de Reiger Gzn voor het Kerkkoor, mej. H. van Liere voor de meisjesvereniging, J. L. G. v. de Broecke voor de jongensclub en mej. C. Hannewijk voor de Zondagsschool. Zondagsschool. De Zondagsschool „Ma- ranatha" hield dezer dagen haar jaarver gadering onder leiding van mevr. Kleyn. De inkomsten bedroegen f613,90 en de uitgaven f617,18, alzo een nadelig saldo van f3,28. Besloten werd met Pasen een Paasliturgie uit te voeren. Mond- en klauwzeer. Bij de landbou wer C. Lokerse, Molenhof, is onder zijn veestapel mond- en klauwzeer geconsta teerd. KAPELLE Raad vergadert. Vrijdag 22 Februari a.s. om zeven uur hoopt de raad der ge meente Kapelle te vergaderen. Op de agenda staat o.a. een verzoek van de bij zondere school te Kapelle om aanvulling van schoolmeubelen, een voorstel tot toe treding van de gemeenschappelijke rege ling Prot. Chr. Streekziekenhuis te Goes en subsidiëring R.K. ziekenhuis. KATS Mond- en klauwzeer. Onder hst vee van de landbouwer W. Priester is mond en klauwzeer uitgebroken. KORTGENE De haven in 1951. Thans zijn de cijfers bekend gemaakt van de haven in het jaar 1951. Totaal werden aangevoerd 17844 tonnen laadvermogen met 101 schepen. Afgevoerd werden 25754 tonnen laadver mogen met 179 schepen. Gemeentenieuws. Naar wij vernemen zal ook voor de ambtenaren van de bur gerlijke stand een toga worden aange schaft, teneinde de plechtigheid van een huwelijksvoltrekking t« verhogen. KOUDEKERKE A.R.J.O.S.-bJJeenkomst. Maandagavond kwam de A.R.J.O.S. bijeen in de consis torie der Geref. Kerk. De heer P. Ize- boud, bestuurslid van de A.R. kiesvereni ging sprak over „De christen en de in ternationale ordening". Er was grote be langstelling voor dit onderwerp en de referent kreeg dan ook een stroom van vragen te beantwoorden. Tot het besluit om ook bij de nationale organisatie aan te sluiten kon men nog niet komen. Het geheel stond onder leiding van de heer C. de Kroo. OOSTBURG Onderwijzersbenoemingen. Tot hoofd van de Chr .lagere school te Oostburg is benoemd de heer J. C. Fondse, tot hoofd van de Chr. U.L.O.-school de heer A. van Zuilen en tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. U.L.O.-school de heer W. J. de Wolf. Alle benoemingen gaan in per 1 Maart 1952. YERSEKE Ongeluk. De schipper A. Meyer had Dinsdag het ongeluk bij het snijden van een stuk visserijgereedschap dat zijn mes uitschoot en hij een polsslagader afsneed. Direct werd hij naar het ziekenhuis te Goes vervoerd voor geneeskundige hulp. Hoge oesterprjjzen. Naar wij vernemen is door een oesterkweker een partij con sumptieoesters verkocht voor f3 per kg. VROUWENPOLDER Jaarvergadering „Het Groene Kruis". Maandagavond hield de vereniging „Het Groene Kruis" haar jaarvergadering on der voorzitterschap van de heer W. Maas. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat de vereniging 135 leden telt, en het verslag van de penningmeester gaf een goed slot aan van f 173,01. Als bestuurslid werd herkozen de heer A. van Dis. Door zuster Hagen werden enige films vertoond en een uiteenzetting ge geven van het tot stand komen en oprich ting van „Het Groene Kruis". De voor zitter richtte woorden van dank tot zus ter Hagen voor het gebodene. Ongeluk. De 4-jarige C. de V. kwam al spelende te vallen en brak zijn beentje. Hotel te Hollandia geopend. Zaterdag is te Hollandia op Nieuw- Guinea met enige feestelijkheid het eer ste hotel aldaar geopend. Dit hotel, dat tegemoet komt aan de nijpende behoefte aan behoorlijke acco- modatie voor tijdelijke bezoekers, is ge legen in het Sentani-plantsoen en biedt zowel van het terras als uit de Lobby door de hoog gelegen ligging een fraai uitzicht. Luxemburgse onderscheiding voor mr Milius. Mr J. Milius, directeur van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs is be noemd tot Officier in de Orde van de Eikenkroon van Luxemburg. (Ingez. mededeling, adv.) Nerveus Uw hart is gezond, zegt de dokter. Maak U dus niet bezorgd, maar probeer Uw zenuwen de baas te worden. Gebruik Sanatogen, dat precies datgene bevat, wat Uw gestel broodnodig heeft; het pure phosphor- eiwit - de ware bouwstof voor lichaam en zenuwen. Allengs verminderen de klachten en spoedig zal frisse, jeugdige gezondheid U Uw hart vol ledig doen vergeten. er Hel zenuwsterkende voedsel Feestavond N.S.O. De Vereniging van Leerling-scheeps- werktuigkundigen N.S.O. gaf voor haar donateurs en genodigden een feestavond in het Schuttershof. De heer E. Visscher, voorzitter der ver eniging, opende met alle aanwezigen, waaronder het bijna voitallige schoolbe stuur hartelijk welkom te heten. Hij richtte hierbij speciale woorden tot de heer G. van Nederveen, voorzitter van het schoolbestuur, de heer L. J. van 't Westende als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur en de heer Cornelisse, chef personeel van de K.P.M. te Amster dam en vele andere autoriteiten. Hierna werd de aandacht gevraagd voor het zangspel „Geluiden Van de vloot", gevolgd door inheemse muziek van de uit Ambonese leerlingen samen gestelde schoolband. Als hoofdsehotei van de avond kwam het toneelstuk: „Als het tij verloopt", op vooroeeidige wijze voorgedragen door de toneelclub der Groningse vereniging te Middelburg. Na afloop hiervan werden alle medespe lenden dank gebracht onder aanbieding van een op de Machinistenschool ver vaardigd aandenken, terwijl alle dames bloemen werden overhandigd. Mevrouw Visscher moent bovendien bloemen in ontvangst nemen, haar na mens de K.P.M. aangeboden alsmede een door een gever, die onbekend wenste te blijven, vervaardigd schilderstuk. Propaganda-avond voor „Effatha". In de Hofpleinkerk werd Dinsdagavond een propagandasamenkomst voor dona teurs en belangstellenden belegd vanwe ge de vereniging „Effatha", Christelijk Instituut voor doofstomme kinderen te Voorburg, de enige christelijke doofstom- menschool met internaat in ons land. Na een welkomstwoord van ds F. Don gaf de heer Rosenboom, die aan „Effa tha" is verbonden, een uiteenzetting van het moeilijke, maar mooie werk, dat op deze school wordt verricht en van de soms wondere resultaten, die worden be reikt. Met behulp van de z.g. geluids- spiegel lichtte hij zijn woorden nader toe. Hij vertelde o.m., dat er thans ruim 250 doofstomme kinderen de schooi bezoeken, waarna hij opwekte het werk der ver eniging te steunen. De heer B. H. Lavooij onderstreepte in een slotwoord nog eens de noodzaak van deze arbeid. Er bestond gelegenheid zich als donateur aan te melden. EEN KONINGINNEDAG MET EEN ORANJEMARKT. Tijdens de Dinsdagavond in het Schut tershof te Goes gehouden ledenvergade ring van de Oranjevereniging zijn in de vacatures J. Donner en E. H. C. van Rie- sen in het bestuur gekozen de heren Jacq. de Smit en S. J. Klompe. Periodiek traden af de heren van Ginkel en Vleu gel, die herkozen werden. De voorzitter, dr Doeleman, sprak woorden van waardering tot het aftre dend bestuurslid, de heer J. Donner, die 20 jaar penningmeester van de vereni ging was. De vergadering besloot de heer J. Donner te benoemen tot ere-lid. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat de vereniging een voordelig saldo van 1757,92 bezit. Door net bestuur werd het volgende programma voor Koninginnedag op 30 April a.s. vastgesteld: 8 uur klokgelui, 89 carillonbespeling, 8.45 poppenkastvoorstelling voor leerlin gen van de laagste klassen van de lagere scholen, 9.45 Massale zang van school kinderen op de Grote Markt, 10.30 tweede voorstelling van de poppenkast, 10.30 12.30 Oranjemarkt voor 1000kinderen. Deze Oranjemarkt bestaat uit tenten, waarin gezeiscnapsspelen zijn opgesteld, Leerlingen van de iaagsten klassen van de iagere schooi kunnen door middel van het behalen van punten naar prijzen din gen, 14.30 volleybalwedstrijden op de Grote Markt tussen de Lycea en U.L.O.- scholen, 17.00 prijsuitreiking aan de win naars van de gezelschapsspelen op de Oranjemarkt. Des avonds concerten door de plaatselijke muziekcorpsen en even tuele rondgang en taptoe door het Pijper- corps. Gesproken wordt nog over het doen uitvoeren van volksdansjes. Na am pele besprekingen keurde de vergadering dit programma goed. Behalve het bestuur waren nog drie leden aanwezig. Verbouw Geref. Kerk nadert voltooiing. Naar men ons van betrouwbare zijd# mededeelt, zal, naar het zich laat aan zien, de verbouw van de Gereformeerde Kerk binnen plm. 5 a 6 weken haar be slag gekregen hebben. De centrale verwarming zai deze of volgende week geheel klaar zijn, de ban ken e.d. zijn reeds in orde, behoudens het aflakken, terwijl men thans druk bezig is het orgel op de orgelgalerij te mon teren. Raad komt bijeen. Aanstaande Vrijdag, des namiddags om 2.30 uur zal de raad van Tholen in open- oare vergadering bijeenkomen. De agen da vermeidt o.a. benoeming van een ge meente-secretaris en hulpverlening aan kleine zelfstandigen. (Ingez. mededeling, adv.) IMPORT RV. AUTOPAlACt 'S GRAVENHAGI DEALER VOOR VLISSINGEN EN OMG. Garage „CENTRUM", Fa Rouw Van Vaan, Coosja Buskanstraat 54, Telefoon 2866 3LOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V.. GOES. 9534 90 Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum Orootboek 1946 3# K. Olie 1950 10c Cult. H. Ind. Bk 40% Nat. Handelsbank 87% Ned. Handel Mij 141 A.K.U. 14634 Bergh'o Jurg. 22^ Berlkel's Patent Calvé Delft 110 Centrale Suiker 168 Fokker Gelder Zonen 156% Kon. Hoogoveno 140 Lev. Bros Sc tjnil. 177% Ned. Ford 205 Ned. Kabelfabr. 190 Philips' Gloell. 148% Do 6 cum. pref. wd. 129 Wilton Fijenoord 146 Billiton I rubr. Billiton II rubr. 172 Dordtsche Petr. 260% Dito, pref. 269 84 95 90 89% 87% 102% 40% 87% 140 146% 225% 90 107 166 Ü6H 138% 174% 200 188% 145% 125% 145% 168% 257% 265% Kon. Olie Dito, onderaand Moear aEnim A'dain Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lentboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn Jav. Ch. Japanlijn Kon. Boot Kon. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Ned. Sch. Unie Oninieren'e Sch.vrt Stv. Mij Ned. Java Cult, N.I.S.U. Vorstenland! Deli Bat. 1 Deli Mij Senembah Müller Sc Co. Amsterd. Bk Escompto Bk Rotteri. Bk »£lj. 285% 282% 284 281% 447 441 84% 83% 92% 91% 88 87 80L 77 32B 32B 83% 84 38B 38B 175% 176% 135% 135% 138 137% 119% 118% 135 135% 137% 137% 181 180% 154% 153% 40 40 76% 77 18% 18 100% 100% 73% 72% 69% 69% 176 167 157 156% 46% 46% 150 149% Twentsche Bk Overzeese Gas Borneo Sumatra Internat io Amé Radiator Am Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Setel Cities Service North. Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips OU Shell Union Tide Water Baltimore Mis». K. Texa» New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 159 78 117 146 158 80% 115 145% 17% 17% 49 46% 53% 52% 53% 52% 74% 72% 56L 54 ->13% 13% 49% 47% 89% 87% 43% 43 6% 6% 41% 41 110 20% 68% 67 77% 75% 108 10»% 72% 70% 47% 46% 18% 18 8 7% 19% 19% 19% 19% 37% 35% 113 21 Ned. Herv. Kerk. Beroepen te GiessendamNeder- hardinxveld, W. Rijnsburger, legerpr. te Amersfoort; te Kijssen, L. Trouw borst te Monster. Geref. Kerken. Beroepen te Baarland, H. Fedder, cand. te Wildervank. Geref. Kerken (art. 31). Beroepen te Gorcum, A. H. Algra te Waardhuizen. Bedankt voor Zaandam, M. Vriezen te Heemstede, Geref. Gemeenten. Bedankt voor Kruiningen, H. Lig- tenberg te Rotterdam. Vrije Evang. Gemeente. Bedankt voor Meppel, J. Verboom te Den Haag. Beroepbaar. De classis Gouda der Geref. Kerken hééft praep. geëxamineerd en beroep baar verklaard de heer K. A. Firet te Bergambacht, cand. aan de Theologi sche Hogeschool te Kampen. De heer Firet zal gaarne terstond een eventu eel beroep in overweging nemen. Bevestiging en intrede ds G. Aalbersberg. Zondag, 6 April, in de middagdienst hoopt ds G. Aalbersberg te Zonnemaire intrede te doen in de Geref. Kerk te Nieuwdorp. In de morgendienst zal hij bevestigd worden door ds S. Greving te Wildervank. VAN MAKM MIDDELBURG. Veiling van 19 Fe bruari. Aardappelen: Meerianders 11 —11.20; Bintjes 11.40—11.60. Fruit: Goudreinette 3656; Cox Orange Pip pin 5569; Jonathan 41; Saint Remy 4043. Groenten: Witlof 3061; Rode kool 1018; Savoye kool 1027; Boere kool V14; Witte kool 1213; Sprui ten 1665; Prei 1234; Bloemkool D 23; Glassladunsel 1.181.54; Glasveld sla 1.131.66; Glanandijvie 1.101.15; Peen kg 12—18; Kroten kg 22; Kool rapen 7; Herfstrapen 1216; Uien 6 34. THOLEN. Veiling van 19 Februari. Uien gewone 32.51; drielingen 28; aanvoer 6 V4 ton. Peeën 28.08. Aanvoer 20 ton. GOES. Veiling van 20 Febr. Groenten: Sprui ten A 3749; iilem B 1934Witlof B 40-49; idem (stek en afw.) 2543; Groene kool Rode kool U—18; Koolrapen 4; Prei 10—31; Knol selderij 26; Uien (stek) 3—11, alles per 100 kg,

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2