Ik!" n! s KONING GEORGE VI TEN GRAVE GEDRAGEN Plechtige gang door de straten van de hoofdstad Automatisch telefoonverkeer Sombere grootsheid in Londen en Windsor Rouwdiensten Terwijl de Big-Ben sloeg Amsterdam, Haarlem en Utrecht* Regeringsvoorstel in eerste lezing reeds verworpen IWS NOG ;elen >n 2494 :oom ING PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Die negen procent met Automatisering Zeeuws telefoonnet vordert langzaam. Pagina 4 Icheren, •competitie is klasse begon 0 te winnen en Michiel de Luctor bleef 2—0 overwin- \S. Ook Wilno M.V.C. werd -hon kreeg een Doordat Mara- ar van M.V.C. plaats. I.V.C. II haar ■0 en wel van X.M.-ers deden er, want deze jewoimen, ter- rederlaag naar r.C. II speelde ;n derde team. 0, de tweede Ook Michiel 2—0 geklopt. J van Michiel fde cijfers van n A. J. v. d. 3. Willy van ar. van Cam- A an kken wwit niet k. U t als sren. bent t U vwit leter 13 1 rme !UW- laag U WS :=3 Ir vindt Uitgave i Stichting „Zeeuwsch Dagblad'. Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 2098 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord ZATERDAG 16 FEBR. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: «ACQ DE SMIT Medewerkers: Mr W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan Zondag: Zon op 7.55 u., onder 17.55 u.; Maan op 0.43 u., onder 9.29 u. Hoogwater op Zondga 17 Febr.: Vlissingen: 5.33 u. 1.68 m., 17.59 u. 1.70 m.; Terneuzen: 6.01 u. 1.87 m„ 18.26 u. 1.91 m.; Wemel- dinge: 7.13 u. 1.48 m., 19.36 u. 1.59 m.; Zierikzee: 6.52 u. 1.25 m., 19.18 u. 1.36 m. ANTITHESE is een schoon woord voor een schoon begrip. Hoewel niet geheel juist, duidt men er in de practljk de scheidingslijn mee aan, die er ligt tussen .„die van Christus en die van de wereld". Laten we het ons eerlijk bekennen: nu, op dit ogen blik, ligt er geen lijn meer tussen die twee groepen. Er ligt een geheel ter rein tussen, een braak terrein dat niemandsland heet. Aan de ene kant staan nog de kerken, aan de andere kant staat nog de wereldmaar tussen deze beide groepen in leven de velen, die nog niet onkerkelijk zijn, die ook nog n;et alles overboord gegooid hebben en „in de wereld" zijn gegaan; die ran beide zijden wel iets goeds zien en aldus leven in een eigen stijl. Dat dit zo is ziet men wel uit het resultaat van de enquête waarover wij gisteren schreven; twintig procent gaf op onkerkelijk te zijn, maar men bleek er nog vijf en twintig procent bij te moeten tellen; een totaal van vijf en veertig procent. Doet men die 25 procent onrecht, wanneer men ze als onkerkelijken beschouwt? In zekere zin: ja!, want zij behoren in het terrein dat nie mandsland heet. Ze zijn van de ker kelijke groep uit daarheen gezwermd. Waarom? Omdat ze geen tijd hadden voor de kerk of omdat ze het niet eens waren met bepaalde dogma's of met een bepaalde dominee. Steeds verder dwalen ze weg in dat nie mandsland, tot ze tenslotte terecht komen in dat gebied, dat „de wereld' genoemd wordt. Dat gaat meestal niet in één geslacht: grootvader was kerkelijk, vader verdwaalde in het niemandsland en de zoon verdwijnt op het terrein van de wereld. Zie maar om U heen, de voorbeelden lig gen voor het grijpen. Grootvader streed voor een Christelijke school, vader stuurde zijn kinderen ook nog naar een Christelijke school, maar de neutrale H.B.S. was dichterbij of beter misschien en dus ging de zoon daarheen. De kinderen van die zoon worden voor de openbare school in geschreven. Een ander voorbeeld: grootvader las een Christelijke krant, maar vader nam een neutrale, omdat die een beter beursoverzicht gaf en er stond toch ook nog een meditatie in. Zoonlief echter had al in het ge heel geen behoefte meer aan een me ditatie: weg met al die schijnheilig heid! EEN NIEMANDSLAND is m een oorlog gevaarlijk terrein, een ge bied waar men te allen tijde bloot kan staan aan aanvallen van beide zijden. Ook het niemandsland tussen kerk en wereld is zo'n terrein en men behoeft er niet aan te twijfelen, dat de wereld er haar aanvallen op richt. O. heel listig! Men komt niet aan met de felle, nihilistische woorden, die in de wereld gebezigd worden; als het moet spreekt zij ook nog wel „de tale Kanaans"! Let maar eens op de voor vechters van de doorbraak immers ook een aanval van het god-loze so cialisme op het niemandsland! Die voorvechters haten de antithese hun is het er om te doen kerk en wereld in één vlak onder te brengen Met een rechter- en een linkerzijde weliswaar, maar toch één groep men sen met één (aards) ideaal. Let wel: het zij verre van ons die doorbraak mannen als goddelozen te betitelen. Er zijn er onder hen, voor wie men zeer veel respect kan hebben; maar wij zijn ervan overtuigd, dat zij dwa len en dat zij uitermate gevaarlijk zijn voor die bewoners van het nie mandsland, die minder vast in hun schoenen staan en maar al te snel naar het gebied der wereld afbuigen. Wat doet nu de kerk hiertegen Deze aardse kerk is een strijdende kerk. Zij mag, nee zij moet dus ook haar aanvallen richten op de wereld. Richt ze die aanvallen ook op het niemandsland? En hoe -richt zij die aanvallen? Helaas moet men constateren, dat de kerk liever evangeliseert onder de geheel onkerkelijken dan onder de mensen van die tussengroep. Dat de kerk meer tracht met parachutisten in het vijandelijk gebied te infiltre ren, dan dat zij een frontale aanval, een doorbraak probeert in het nie mandsland. En dat is ook moeilijk, want het is pijnlijk iemand, die naar zijn gevoelen „Christelijk genoeg'' denkt en leeft, ervan te moeten over tuigen, dat hij op de verkeerde weg is. En heus, die mensen vindt men niet alleen in de vrijzinnige groe peringen, zij schuilen ook in de or thodoxe kerken. Evangelisatie in eigen kring is heus geen overbodige luxe! p\ E VELDPREDIKER, waarover wij gisteren schreven, bracht het per centage van 45 tot 36 procent. Een winst van 9 procent, geboekt in het niemandsland in drie maanden tijds. Betekent dit voor ons geen aanspo ring? De veldprediker bewandelt an dere wegen dan een dominee, omdat hij tussen een groep jonge kerels zit. Ze vinden hem „een geschikte peer" Hoevele kerkleden vinden hun domi nee „een geschikte peer"? Waarbij het de vraag is of het aan die dominee of aan die kerkleden ligt? Of mis schien aan de onderlinge verhouding die in de loop van vele jaren ge groeid is tussen dominee's en gemeen ten, tussen de kerk en het kerkvolk? Vragen die het overdenken wel waard zijn! DE BILT ZEGTi Weersverwachting, geldig tot van avond. oneerd) Aanvankelijk nog weinig bewol king en hier en daar nevel of mist. Later half tot zwaar bewolkt maar geen neerslag van betekenis. Zwak ke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Temperaturen oplopend tot boven het vriespunt. HET TESTAMENT VAN KONING GEORGE. Indien men de traditie gevolgd heeft, is gisteravond het testament van Koning George geopend. De in houd zal echter niet gepubliceerd worden. Mogelijk echter zal het pu bliek over enkele maanden een kijkje op een onderdeel van het testament krijgen, indien bekend wordt, wat de hertog van Windsor heeft geërfd. In het Lagerhuis zijn herhaaldelijk vragen gesteld omtrent de hoeveel heid deviezen, die aan de hertog ter beschikking worden gesteld. De rege ring heeft echter nooit hierop geant woord, zich beroepend op de zwijg plicht van Bank of England. De begrafenisstoet bij het verlaten van Westminster Hall. In alle deien van het Britse Ge menebest zijn herdenkingsdiensten gehouden en werd een ogenblik stil te in acht genomen. Ooit in Japan en in Egypte woonden vooraanstaan de persoonlijkheden rouwdiensten bij. Koning Boudewijn woonde te Brus sel de speciale kerkdienst ter nage dachtenis yan Koning George bij. Toen de Koning, die een rouwband droeg, uit de auto stapte, riepen vele toeschouwers „Leve de Koning". Er werden echter ook enige andere uit roepen gehoord. DEN HAAG. In de Kloosterkerk te Den Haag werd gisteren een plechtige herden kingsdienst gehouden voor wijlen Koning George de zesde, waarin reve rend A. C. Austen, Chaplain van de Anglo-Amerikaanse Episcopale kerk, voorging. Op de eerste hofbank ter linker zijde was Prinses Wilhelmina gezeten en daarachter bevonden zich vele leden van de koninklijke hofhouding en vertegenwoordigsters van het huis van Prinses Wilhelmina. AMSTERDAM. In Amsterdam werd de officiële herdenkingsdienst gehouden in de Christ Church aan de Groenburgwal. Hier waren tal van hoofdstedelijke autoriteiten tegen half elf bijeen gekomen. In de dienst werd voor gegaan door rev. D. W. C. Mossman. Ook van Nederlandse zijde werd het overlijden van Koning George her dacht. Van alle rijksgebouwen en de grote hotels wapperden de Neder landse of Engelse vlag halfstok. Het Engelse volk heeft gisteren zijn overleden vorst, Koning George VI, begraven. Honderdduizen den hebben langs de 6]/2 km route van Westminster Hall naar Paddington Station de \]/2 km lange lijkstoet aanschouwd en een ontroering is door hen allen heengegaan bij het zien van de uitvaart van hun zo geliefde vorst. Maar niet alleen deze honderdduizenden, maar ontelbaren in Engeland, in lan den van het Gemenebest, ja in landen over de hele wereld, hebben voor het televisietoestel of aan de radio de stoet gevolgd, de aankomst te Windsor meegemaakt en dat onvergetelijke ogenblik be leefd even voordat de stoffelijke resten van Koning George VI in de crypte van het oude kasteel werd bijgezet, toen sir George Bellow, de heraut van de Orde van de Kousebafld in de korte rouwdienst deze laatste woorden sprak: „Zo heeft het de almachtige God behaagd, uit dit tijdelijke leven tot Zijn Goddelijke genade op te nemen wijlen de zeer hoogmogende en verheven monarch, George de zesde, bij de gratie Gods, Kbning van Groot-Brittannië, Ierland en de Britse Dominions overzee, verdediger des geloofs, en souverein van deze verheven Orde van de Kouseband. Laat ons de almachtige God nederig smeken, te zegenen met een lang leven, gezondheid, en eer, en alle wereldlijk geluk, de zeer hoogmogende en verheven monarch, onze souvereine vrouwe, Eliza beth de tweede, thans, bij de gratie Gods, Koningin van Groot-Brittannië, Ierland en de Britse Domi nions overzee, verdedigster des geloofs, en souvereine van de zeer verheven Orde van de Kouse band." Een Koning ging; een Koningin nam zijn moeilijke taak over! Het liep tegen half elf, toen de lijkkist onder het luiden van de klok ken plechtig uit de Westminster Hall gedragen werd door een erewacht van grenadiers in grijze uniformen. Op het hobbelige binnenplein legde men de kist, die bedekt was met de rode en gouden koninklijke standaard, de met juwelen bezette imperiale kroon, de scepter en de gouden rijksappel en een krans van sneeuwwitte bloemen van Koningin-moeder Elizabeth, op de affuit. Enkele minuten later Langzaam en in plechtige stilte zette de stoet zich in beweging en ging door de met zand bestrooide straten van de Engelse hoofdstad, terwijl de Big-Ben, die bij zo menige plechtigheid haar klanken over de daken liet gaan, elke minuut haar donkere galm vermengde met de daverende saluut schoten. Honderdduizenden mensen stonden langs de route. was de stoet nog niet voor de kapel aangekomen. De treurmuziek hield op, doch de stoet trok voort. Drie minu- Geslaagd. Bij de te Breda gehouden examens zijn geslaagd voor costumière Janny Sinke, Duty Minderhoud en Marie Jansen Cd., voor lingerie slaagde: Koos Sinke. Allen werden opgeleid door de dames J. Boone en J. Kosten alhier. Al de andere amendementen wer den eveneens verworpen. Het voorstel v. d. Goes van Naters om alleen de Tweede Kamer te ontbinden, sneuvel de met 2267 stemmen. Een zelfde verhouding zag men bij het nog reste rende amendement van deze afge vaardigde toen het ging om de Twee de Kamer de grondwet in tweede lezing met 2/3 van het aantal uit gebrachte stemmen te laten beslis sen, terwijl de Eerste Kamer, dit zou kunnen doen met gewone meerder heid van stemmen. Ook nu was slechts de P. v. d. A. voor. Het amen- dement-Tilanus (C.H.) om deze twee de lezing te doen geschieden in de verenigde vergadering van de Staten- Generaal kon ook geen genade vin den. Het verdween onder tafel met Onmiddellijk achter de affuit reed het rijtuig van Koningin Elizabeth, Koningin-moeder Elizabeth en Prin ses Margareth. Daarachter te voet gin gen de hertog van Kent, de hertog van Windsor, de hertog van Glou cester en de hertog van Edinburgh Dan kwamen in rijtuigen of gaande te voet de buitenlandse vorsten, staatshoofden en vele hoogwaardig heidsbekleders. Militaire afgevaardig den uit verscheiden landen, waar onder ook Nederland, sloten de stoet. EEN LAATSTE BLIK, Achter een venster van Malbo- rcugh House zat Koningin-weduwe Mary, die wegens haar hoge ouder dom, niet aan de begrafenis deelnam, en zij aanschouwde de uitvaart van haar zoon. De Koningin, Koningin moeder en Prinses Margareth in het eerste rijtuig knikten haar toe, terwijl de in uniform geklede hertogen een militair saluut brachten. Langzaam trok de stoet verder, aanschouwd door de menigte. Velen stonden op de daken en keken uit de ramen, die met purper gedrapeerd waren. Sommigen weenden. Vrouwen vielen flauw en werden door zieken dragers weggevoerd. De stoet kwam bij Paddington Sta tion aan. Koningin Elizabeth en an deren stegen uit het rijtuig toen de affuit het station werd binnengedra gen. De erewacht liet de vaandels zakken als eerbewijs toen de kist voorbij ging. De trein vertrok naar Windsor. WINDSOR. Even voordat de trein in Windsor aankwam het liep tegen half twee brak de zon door het wolkendek. Toen de stoet de steile heuvel optrok scheen een heldere zon. De matro zen trokken de affuit weer voort. Om drie uur werd in het Britse Gemenebest twee minuten stilte in acht genomen. Toen de klok van het kasteel twee slagen had doen horen, ten later werd de kist de stoep van de kapel opgedragen. Nogmaals klonk de scherpe klank van de bootmans- fluit en in de kapel begon het koor te zingen. Terwijl de dragers de kist langzaam de treden opdroegen, kwa men de aartsbisschoppen van Canter bury en York naar buiten. Achter de kist liepen Koningin Eli zabeth, de Koningin-moeder, Prinses Margareth en de andere leden van de koninklijke familie. Toen de stoet een ogenblik bij de ingang van het kasteel stil hield, keek de hertog van Windsor om zich heen alsof hij herinneringen in zich opriep. Zijn oog viel op een oude lakei en een flauwe glimlach van herkenning trok over zijn gezicht. Maar onmid dellijk daarna keerde de ernstige trek op het gezicht van de hertog van Windsor terug. IN DE KAPEL, Devoot plaatste men de kist in de kapel voor het altaar. Eerbiedig wer den de symbolen van het konings schap van de kist genomen en op een klein podium ter linker zijde van de altaartreden gelegd. Een massa bloe men werd op de kist gelegd. De aartsbisschop van Canterbury leidde de eenvoudige dienst. Aan het einde van de dienst reciteerde de heraut van de Kouseband, sir George Bellow de laatste formule. Langzaam daalde de kist in het diepe gewelf. Op dat ogenblik strooide Koningin Elizabeth een handje aarde op de kist, die nog met de koninklijke kleuren was ge drapeerd. Toen klonk de stem van de aartsbisschop: „Aarde keert weer tot aarde, as tot as, stof tot stof," Een laatste zegen begeleidde de kist, die in de crypte neerdaalde In April wordt lang gekoesterde wens vervuld: Naar wij vernemen zullen binnenkort grote verbeteringen worden doorgevoerd in het telefoonverkeer tussen de geautomatiseerde netten in Zeeland en de provincies boven de grote rivieren. Men zal met in gang van omstreeks half April automatisch kunnen telefoneren met de telefoondistricten Amsterdam, Haarlem en Utrecht. Ook de automati sering van Zeeuwse netten gaat langzaam voort. De werken worden echter belemmerd door de beperkte financiële middelen waarover P.T.T. momenteel kan beschikken. Als de koppeling met de districten Amsterdam en Haarlem tot stand zal zijn gekomen, zal men dus de drie grote ste den in het Westen des lands automatisch kunnen bellen, hetgeen vooral voor za kenlieden van het grootste belang is. Ook de koppeling van het district Utrecht be tekent, dat een lang gekoesterde wens in vervulling zal gaan. Het district Utrecht is niet beperkt tot de stad, maar omvat het grootste deel van de provincie Utrecht met zelfs een deel van de Veluwe. Zo zal men o.m. straks Nijkerk automatisch kunnen be reiken. Het Gooi valt onder het district Amsterdam, waardoor het ook mogelijk wordt plaatsen in die streek van het land automatisch op te bellen. IN ZEELAND. Het voortgaan van de automatisering vergt van P.T.T. grote kapitaalsinveste ringen, die in verband met de toestand van de schatkist van het Rijk aan be perkingen onderhevig blijven. Daarom werkt P.T.T. op lange termijn. De plan nen zijn er wel, doch de realisering van de automatisering van het telefoonver keer in geheel Zeeland zal een kwestie van jaren zijn. Men Is thans bezig met de voorberei ding om de sector Terneuzen automatisch bereikbaar te maken. De gemeente Ter neuzen zelf is reeds enige tijd op het automatische net aangesloten, doch over een jaar, men rekent omstreeks April 1953, zullen ook Zaamslag, Axel, Zuid- dorpe, Sas van Gent-Westdorpe, Sluiskil- Driekwart, Philippine en Hoek automa tisch bereikbaar zijn. De aanbesteding van de in deze plaatsen telefoonbuisjes vindt nog deze maand plaats. GEEN GRONDWETSKAMER. e HOE ZAL HET MET DE ANDERE ONTWERPEN AFLOPEN? (Van onze parlementaire redacteur.) Reeds in eerste lezing heeft de regering haar voorstel om een grondwets kamer in het leven te roepen voor de grondwetsherzieningen moeten in trekken. Gisteren hebben we reeds geschreven over het compromis-amen dement van de heer v. d. Goes van Naters (Arb.), dat de bedoeling bad om de bestaande wijze van grondwetsherziening en het voorstel van de regering alternatief te stellen. Deze methode had het nadeel, dat de Kamer bij iedere grondwetswijziging zou moeten uitspreken of zij zelf of de grond wetskamer de behandeling in tweede lezing ter hand zou nemen. Dat was ook het bezwaar van de overgrote meerderheid van de Kamer, want het amendement werd verworpen met 6722 stemmen. Alleen de socialisten stemden voor. Daarop kwam het voorstel van de regering. Toen bleek pas hoe groot de tegenstand in de P. v. d. A.-fractie was. Weliswaar had de beer v. d. Goes van Naters laten uitkomen, dat hij namens een deel van zijn fractie sprak, maar wie kon vermoeden, dat dit deel uit slechts twee personen bestond. Behalve de heer v. d. Goes stemde slechts de heer Goedhart voor de grondwetskamer. Deze beide socialisten werden gesteund door de heer Weiter, de K.V.P. en de V.V.D. Het resultaat was, dat de regering met 4049 stemmen het onderspit moest delven. 5633 stemmen. Voor waren de C.H., P. v. d. A. en S.G.P. Zo was alles wat werd voorgesteld verworpen en bleef de zaak bij het oude. Althans wat betreft de wijza van de grondwetsherziening. In het aanhangige voorstel werden echter ook nog enige zij het meer onder geschikte zaken besproken. Om er een te noemen: alle bedragen, die in de grondwet worden genoemd, zou den kunnen worden gewijzigd bij 'n wet. De Kamers moeten dat doen met 2/3 der uitgebrachte stemmen. WAT MOET DE REGERING DOEN? Nadat het lot van de grondwets kamer was bepaald vroeg minister Beel schorsing van de beraadslaging. Na de hervatting deelde voorzitter Kortenhorst mede, dat de regering had voorgesteld om alle eindstemmin gen in totaal zullen zes wetsont werpen worden besproken tegelijk te houden. Dan kan zij bekijken hoe de zaak er voor staat. Een goed ver staander heeft maar een half woord nodig. De bedoeling van deze verkla ring is duidelijk. Als het merendeel van de voorstellen zal worden ver worpen dan gaat de regering zich af vragen of het nog wel zin heeft om de Kamers te ontbinden. Bij de beoordeling van die vraag zal zij niet slechts letten op het resul taat in eerste lezing want een gewone meerderheid valt misschien nog wel te behalen maar zij zal zich ook moeten afvragen of een behandeling in tweede lezing enige kans van slagen zal hebben. Dan Is n.l. de tweederde meerderheid vereist. Men kan dus niet verwachten, dat de Kamers ontbonden zullen worden om enkele onbenullige grondwets wijzigingen door te voeren. Dat is duidelijk uit de mededeling van de regering gebleken. De vraag wat de regering gaat doen kunnen we natuurlijk niet beantwoor den. Een ding is echter zeker: haar pad gaat niet over rozen. Het tweede wetsontwerp, betrek king hebbende op de nieuwe rechts orde, zal Dinsdag a.s. met een ge wone meerderheid worden aangeno men, voorstanders zullen zijn de K.V.P. en de P. v. d. A., maar de rest van de Kamer is niet bereid om haar medewerking te verleren. En zo wordt het dus zeer twijfel achtig of de regering in tweede lezing de vereiste tweederde meerderheid zal behalen. De beide grote partijen beschikken over 59 stemmen. Er zul len „politieke aardverschuivingen" moeten plaatsvinden om te verwach ten, dat zij na de verkiezingen met 67 man de Tweede Kamer zullen be volken. Met deze wetenschap kan men begrijpen, dat de „aardigheid" er voor de regering er wel een beetje af is. Temeer, omdat het wel eens mo gelijk zal zijn, dat ook verschillende andere voorstellen nu niet bepaald enthousiast zullen worden ontvangen. Dat zal Dinsdag a.s. moeten blijken. De apparatuur is aanwezig en de ka bels zijn reeds vorig jaar gelegd. Na de sector Terneuzen volgt de tweede Oost Zeeuws-Vlaamse sector, t.w. Hulst. Ten slotte is dan Oostburg aan de beurt, waar momenteel grond is aangewezen voor de bouw van een centrale. De plannen voor de automatisering van Zuid-Beveland ten Oosten van het kanaal zullen ook eer lang hun beslag krijgen. Wanneer dit zal zfjn, is nog niet te zeggen, doch de be woners zullen er nog wel een poosje ge duld moeten hebben. Zoals destijds werd meegedeeld, streeft de Telefoondienst naar een tarief, dat met tientallen van seconden de gesprek ken kan berekenen. Momenteel is in het gehele Zeeuwse geautomatiseerde net het overgangstarief van kracht, d.w.z. dat de gesprekken per minuten worden bere kend. Terneuzen krijgt de primeur voor Zee land. De apparatuur, die nodig is om de tijdsduur van de gesprekken in tientallen seconden te berekenen, zal binnenkort worden aangebracht. In de tweede helft van dit jaar zal men in de sector Ter neuzen de gesprekken dus reeds naar het tarief, dat uiteindelijk overal zal worden ingevoerd, berekend zien. KONINGIN JULIANA VANDAAG TERUG IN NEDERLAND. Koningin Juliana en Prins Bern- hard zullen vandaag in de regerings- „Dakota", die door Prins Bernhard zal worden bestuurd, naar Nederland terugkeren.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1