PREMIER VAN HOUTTE LICHTTE DE KAMER VERKEERD IN De begrafenis van George VI Ontploffing bij Polynornu Ook mr Oud is niet enthousiast Stakers contra politie Ongeorganiseerde jeugd van Goes krijgt een eigen clubhuis» ACTIE VAN DIPLOMATEN IN LONDON EN CAIRO Plan voor Europees leger moet aangenomen worden Beiaardier Roelofs trekt spelend door Z. Nederland „Deze regering is niet meer waardig bij de begrafenis vertegenwoordigd te zijn' De stad is te klein voor „massa-jeugd", maar toch PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND De Belgische koningskwestie Moffeloven vloog uit elkaar. Moh. Yamio (tevreden) naar Nederland terug. In een oud pakhuis Dankbaar werk voor Wika Veenhoven en zijn helpsters» Hervatting van besprekingen tussen Egypte en Engeland? Verwerping betekent terugtocht van Amerika uit Europa Uitgave i gtlchtlnf „Eeeuwseh, Dagblad". Hoofdkantoor i Goes, L. Vorstatr. 90, Tel. 2488, btf geen gehoor voor advertenties 2870, voor redactie 9435, Giro 274289. Kantoren Vlissingen Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Hoordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Djjkstraat 26—28. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 2096 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord DONDERDAG 14 FEBR. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: IACQ DE SMIT Medewerkers: Mr W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan Vrijdag: Zon op 7.59 u., onder 17.52 u.; Maan op 23.23 u., onder 9.02 u. Hoogwater op Vrijdag 15 Febr.: Vlissingen: 4.24 u. 1.87 m., 16.47 U. 1.91 m.; Terneuzen: 4.52 u. 2.04 m., 17.14 u. 2.08 m.; Wemel- dinge: 6.13 u. 1.53 m., 18.31 u. 1.68 m.; Zierikzee: 5.54 u. 1.28 m., 18.18 u. 1.43 m. In de vergadering van de Belgische Kamer is het gisteren stormachtig toegesaan. De socialistische afgevaardigde Kamiel Huysmans maakte de eer ste minister van Houtte voor een leugenaar uit, die een valse voorstelling van de feiten had gegeven. De premier had n.l. als reden voor de afwezig heid van Koning Boudewijn te Londen aangevoerd, dat een vorst een dergelijke plechtigheid alleen kan bijwonen, als hij eerst een officiëel bezoek aan het land heeft gebracht. Toen de socialist Fayat de leden van de regering vroeg een nadere verklaring af te leggen en de ministers geen commentaar leverden, riep hij uit: „Wat is dit voor een regering? Zij bedriegt de Kamer van volksvertegenwoordigers en op een beschuldiging van vervalsing van feiten, zwijgt zij". ictor Larock (socialist) merkte hierna op, dat deze regering niet meer waardig is bjj de begrafenis van de Engelse Koning vertegenwoordigd te zijn. In tegenstelling met de verklaring van premier van Houtte zijn de his torische feiten deze, dat Koning Leo pold III in 1936 de begrafenis van Koning George V te Londen heeft bij gewoond en pas twee jaar later een officiëel bezoek aan Londen bracht. De liberaal Lefebre betreurde het, dat de regering volhardt in haar hou ding, omdat hierdoor grote schade wordt toegebracht aan de vriendschap tussen België en Engeland. Dat de Londen maakt zich gereed voor de begrafenis van Koning George VI. Tal van buitenlandse vorsten en staatshoofden zijn reeds in de hoofdstad aangekomen. Ook de Hertog van Windsor, die een Ame rikaanse dame verkoos boven de Kroon, is gearriveerd en heeft zijn opwachting gemaakt bij de konink lijke familie. De begrafenis zelf kost de organi satoren veel hoofdbrekens. Uren lang wordt er geconfereerd. Zo is het een probleem wie onmiddellijk de baar zal volgen, Koningin Elizabeth of de Hertog van Windsor. Op het ogenblik worden vier a vijf duizend kransen in gereedheid ge bracht. Zo juist bereikt ons het bericht van het verloop van de begrafenis: Vrij dagmorgen om half elf Nederlandse t:jd vertrekt de ruim V/a km lange stoet van Westminster Hall naar het Paddington Station. Voorop gaan of ficieren en manschappen van binnen- en buitenlandse strijdkrachten als mede personen uit de onmiddellijke omgeving van de overleden vorst. Dan volgt de affuit waarop het stof felijk overschot van de Koning rust. Op de kist zijn de Kroon, de rijks appelen en de versierselen van de Orde van de Kouseband geplaatst. De affuit wordt aan vier lange koorden getrokken door vier officieren en 142 leden van een andere rang van de vloot. De koninklijke familie volgt on middellijk de affuit. Koningin Eliza beth, de Koningin-Moeder, Prinses Margareth en de koninklijke her toginnen gaan in een rijtuig. De an deren volgen te voet. Koningin Mary zal de begrafenisplechtigheid niet bij wonen. Dan komen de leden van het di plomatieke corps en andere vertegen woordigers uit het buitenland. De politie, de brandweer en andere diensten sluiten de plechtige stoet. Zodra de stoet zich in beweging zet, zal een batterij elke minuut sa luutschoten lossen tot de koninklijke trein met het stoffelijke overschot van Paddington Station naar Windsor is vertrokken. De afzetting van de ongeveer 6Va km lange route wordt verzorgd door 10.000 man Britse soldaten. Een po litiemacht van 6000 man zorgt ervoor dat het publiek achter de hekken blijft. De Big-Ben laat met tussenpozen van een minuut, te beginnen om half elf, 56 slagen horen, het aantal jaren, dat de overleden vorst heeft bereikt. Om kwart over één bereikt de stoet Paddington Station, vanwaar het stof felijk overschot naar Windsor wordt overgebracht. In de crypte van het oude kasteel wordt dan Koning George VI na een korte begrafenisdienst bijgezet. regering niet aftreedt noemde hij inbreuk op de parlementaire gebrui ken. Hjj wees er op, dat België het enige land is, dat Vrijdag bjj de be grafenis van Koning George VI niet N.V.V.-VOORZITTER BECRI- TISEERT HET REGERINGS BELEID. De voorzitter van het N.V.V., de heer Oosterhuis, heeft ernstige critiek geleverd op het beleid van de rege ring inzake de werkloosheid. „De koers van de regeringspolitiek moet gewijzigd", aldus de heer Oosterhuis, „anders komen we op de klippen te zitten. Daarom doe ik namens de hoofdbestuursvergadering van het N.V.V. een dringend beroep op de regering: Laat ons niet in het on zekere. Dividend Amsterdamsche Bank: 9 pCt, In de gisteren gehouden vergade ring van commissarissen der Amster damsche Bank N.V. is besloten aan de algemene vergadering van aan deelhouders voor te stellen over 1951 een dividend uit te keren van 9 pCt op de gewone aandelen (onveranderd). Een van de vier hallen van het Poly- norm-bedrjjf In Bunschoten is gister morgen om lrwart voor zes voor het grootste deel vernield door een ontplof fing van een moffeloven, waarop een brand volgde. In dit bedrjjf worden de onderdelen vervaardigd voor mon- tagebouw. De explosie, die tot ver in de omtrek werd gehoord, vernielde vrij wel alle ruiten van de hal en een ge deelte van het dak en de muren wer den weggeslagen. De brand, die begon in bakken met zeer brandbare verf sloeg ook ever op een laboratorium, dat zich mid den boven de hal bevindt. De be drijfsbrandweer, later geassisteerd door de brandweer uit Bunschoten, slaagde er in het vuur in ongeveer anderhalf uur te bedwingen. Vijf en twintig arbeiders waren in de hal werkzaam; acht hunner werden door de explosie tegen de grond geslagen. Niemand werd echter gewond. NIEUW-GUINEA. Moh Yamin, die als „koerier" van de delegatie-Supomo verslag heeft uitgebracht aan de Indonesische re gering over de besprekingen in Den Haag, is gisteren naar ons land te ruggekeerd. Tegenover „Aneta" ver klaarde hij, „voldaan te zijn, dat na genoeg alle voorstellen van de Indo nesische delegatie door het kabinet zijn aanvaard en dat het kabinet als één man achter de delegatie staat". De heer Yamin zeide, dat hij nieuwe instructies meeneemt, die voldoende ruimte laten voor diepgaande bespre kingen met de Nederlandse commis sie, De nieuwe instructies verschillen Wel in bijzonderheden, doch niet in hoofdlijnen van de oude. De heer Yamin gelooft stellig, dat „de Repu bliek Indonesia door haar vaste be reidwilligheid tot onderhandelen van af het begin een grote bijdrage heeft geleverd tot de wereldvrede en in het bijzonder tot de politieke stabili teit in Zuid-Oost Azië". GROTE BRAND TE OOSTERLAND. Gisteravond omstreeks acht unr brak een grote brand uit in de vlas schuur te Oosterland van de Fa Tim- mers te Haamstede. Het vuur greep zo snel om zich heen dat blussen niet meer baatte. De schuur, die een op brengst van circa 50 ha vlas bergt en gevuld was, brandde geheel uit. Men kon n.l. niet direct met blussen be ginnen door de slechte waterstand. Dank zij de gunstige wind kon het ketelhuis en de roterrij behouden blijven. De burgemeester en politie waren spoedig op het terrein aan wezig. De oorzaak van de brand ls ''fiog niet bekend. De schade wordt geschat op meer dan een ton. door het staatshoofd wordt vertegen woordigd en deelde mee, Jat hij uit protest en uit eerbied jegens het En gelse volk de kamerzittingen niet eer der dan na de begrafenis van de Engelse Koning zal bijwonen. Zijn verklaring werd door de oppositie luid toegejuicht. Socialisten en libe ralen verlietea hierop gezamenlijk de zaal. Ook in de senaat hebben de socialisten en de liberalen zich terug getrokken. Stafofficieren van het voorgestelde Europese leger. Een hoge officier van het hoofd kwartier van de strijdkrachten van het Atlantische Pact in Europa heeft te Parijs verklaard, dat een Europees leger onder leiding zou staan van een gecombineerde stafeommissie. Naar het voorbeeld van de commissie zou hoogstwaarschijnlijk een Fransman, mogelijk generaal Juin, chef zijn. Een Italiaan zou bijvoorbeeld stafchef van de luchtmacht en een Duitser stafchef van de landmacht kunnen worden. Een Nederlander of een Belgisch vlootvoogd zou dan als marinestafchef optreden. De officier zei met nadruk, dat een van deze sleutelposities ongetwijfeld aan een Duitser zou worden toever trouwd, daar het evenals Italië twaalf divisies ter beschikking zou stellen. De Franse politie heeft in Tunesië met het oog op de veiligheid van de staat 1483 personen gearresteerd. Ruim driehonderd wapens werden in beslag genomen. Van de gearresteer den zullen 320 berecht worden en werden 710 naar elders in het land overgebracht. Dc Grondwetswijzigingen. De grondwetdebatten leverden gis termiddag eigenlijk nog maar één grote speech op, n.l. van de heer Oud, die uitvoerige staatsrechtelijke be schouwingen ten beste gaf. Ook hij koos als motto voor zijn speech „wei nig enthousiast". Liever had deze af gevaardigde gewacht op een algemene herziening van de grondwet. De po sitie van de revolutionaire volksver tegenwoordigers besprekende, zeide hij, dat men «net dit probleem uiter mate voorzichtig dient te zijn. Hij was er huiverig voor om deze mensen politiek gezag te ontnemen, hoewel de heer Oud er principiëel geen enkel bezwaar tegen had om de strafbepa lingen te herzien. Men moet voorzich tig zijn met het tornen aan het recht dat iemand heeft gekregen van het kiezersvolk. Tegen de motie-Romme had hij eigenlijk geen bezwaar, mits deze los wordt gemaakt van de wens der K.V.P.-afgevaardigde om de revolu tionaire vertegenwoordigers uit de Kamers, Raden en Staten te wippen. De heer Schouten (A,R.) hield een zeer korte speech, omdat hij geen lust had om algemene beschouwingen te leveren. Ieder wetsontwerp wordt n.l. nog apart besproken. Wel was hfj verwonderd, dat de regering geen voorstellen heeft ingediend over de revolutionaire vertegenwoordigers en de persvrijheid, terwijl de staatscom missie over deze problemen heeft ge studeerd. De heer Schouten conclu deerde dan ook, dat het Kabinet in deze wel niet eensgezind is. Maat regelen t.a.v. het eerste probleem achtte hfj wel gewenst, maar van een beteugeling der persvrijheid wilde de heer Schouten niets weten. Tal van amendementen zijn reeds ingediend, zodat men nog een felle strijd kan verwachten. De interpellatie-C. v. d. Heuvel (A.RJ over de pachtprijzen is toe gestaan. De motié-v. d. Wetering (C.É.) werd z.h.s. aangenomen. Een vader uit Hooge-Smilde, die te familie van hem de heugelijke ty ing van de geboorte van zijn doch ter ging vertellen, is onderweg in de Drentse Hoofdvaart geraakt en ver dronken. In de Korte Vorststraat in Goes klinkt in de avonduren het geklop van hamers. Het geluid komt uit het vroegere textielpakhuis, dat staat In de tuin van de sociëteit „Van Ongeneugten Vrij". Vin de voorbijganger, die bij het horen van dit geluid even verwonderd opkijkt, zal misschien een glimp opvangen van een schilder, die muren wit of een electriciendie een stopcontact aanlegt. En als die voorbijganger dan zijn nieuwsgierigheid niet bedwingen kan over zoveel avondlijke activiteit en een kijkje bin nen gaat nemen, dan zal hij mogelijk een jonge man zien, in wiens knoops gat een speldje prijkt, waarop de letters WIKA staan geschreven. En is men dan geen vreemdeling in Jeruzalem, dan weet men wat hier gaat ge beuren. Die letters WIKA betekenen immers: Werker in Kerkelijke Ar beid. Daarom is Wika Veenhoven, de Wika van Goes, hier en daarom werken deze timmerlieden en schilders hier in hun vrije tijd: hier wordt een stuk kerkelijk werk voorbereid. En wel het werk onder de ongeor ganiseerde jeugd. Ongeorganiseerde jeugd met een steun gekend heeft, die een werke- groot w.ooTd wordt dit werk ook wel=- i.i—i het „massa-jeugdwerk'* genoemd. Maar voor Goes is dat wel een beet je te groot woord. Want massajeugd dat ls de jeugd in de grote ste den, waar kinderen uit de achter buurten op straat hun opvoeding ont vangen naast of in de kroeg of on der de helle lichtreclames van de bioscopen. Dat is de jeugd die niets en niemand meer vertrouwt, behalve dan de eigen handigheid in het ont gaan van slaag en in het bij elkaar halen, bij elkaar stelen desnoods, van wat voedsel en wat vermaak. Dat is de jeugd die wel een huis heeft maar geen muis en die nooit de morele De Egyptische ambassadeur te Lenden heeft gisteravond een bezoek ge bracht aan minister Eden, die zich op 't Britse ministerie van Buitenlandse Zaken bevond. De ambassadeur overhandigde een boodschap van de Egyp tische minister-president Ali Maher Pasja. Verwacht wordt, dat de Egyp tische regering bereid is zich met de Britse regering In verbinding te stellen, indien Engeland voorstellen wil doen aan Egypte. De Britse regering is bereid de besprekingen met de Egyptische regering te hervatten. Koning Faroek heeft inmiddels de Britse ambassadeur in Cairo gister middag in audiëntie ontvangen. Een woordvoerder van het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft te Londen medegedeeld, dat het onder houd anderhalf uur duurde. Het was vruchtbaar geweest en er was voort gang gemaakt. Men verwacht, dat de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken, Eden, de Egyptische ambassadeur in Londen, Amir Pasja, nogmaals zal qptvangen alvorens Eden naar Lissabon vertrekt. De Egyptische premier Nahar Pasja zal binnenkort naar de Soedan ver trekken. De Britse troepen hebben de Ara bische wijk van Ismailia, die zij sedert drie weken hebben bezet, gedeeltelijk ontruimd. Aan de bewoners is toe stemming verleend om hun woningen opnieuw te betrekken. De Britse be velhebber, generaal Erskine en de Egyptische gouverneur van de Ka naalzone hebben Zaterdag in een conferentie te Ismailia regelingen getroffen voor een herstel van de normale toestand in de stad. Eden, zowel als Acheson hebben verklaard een onderhoud te willen hebben met Kanselier Adenauer, die de begrafenis van Koning George zal bijwonen. lijk thuis aan een kind verschaffen kan. Vindt men in Goes zulke jongens en meisjes niet? Aob, misschien wel. Maar zeker niet in die felle excessen, die de grote-stads-jeugd kenmerkt. Misschien is de mentaliteit soms wel aanwezig, die nihilistische instelling van „alle mensen zijn leugenaars en God is de grootste leugen!", maar de samenleving in een kleine plaats, het feit dat iedereen iedereen kent, legt zekere remmen op. Gelukkig nog maar! Dat is het wat de hoop levendig houdt, dat men in een stad als Goes en andere kleinere steden dat verschijnsel massajeugd de baas zal kunnen blijven. Praat men over deze dingen met Wika Veenhoven, dan vertelt hij met blijdschap van zijn lessen op de beide openbare scholen: niet een der leer lingen loopt weg als hij zijn gods dienstonderricht geeft. En als die jongens en meisjes de school verlaten hebben, houdt hij velen nog vast in 'een soort „catechisatie voor buiten kerkelijken". En hij vertelt van het Zondagsschoolwerk, waar elke Zon dag honderden kinderen met graagte komen en waaraan meer dan 40 lei ders en leidsters verbonden zijn. Maar en hij weet dat zelf ook daar mee bereikt men toch nog een deel van de jeugd niet. Dat ongeorgani seerde deel. En ten opzichte van hen heeft de kerk toch ook een taak! HET BEGON MET EEN KERSTFEEST. Een paar jaar geleden heeft men eens een Kerstfeest gegeven voor arme kinderen. De belangstelling was kolos saal. Maar uit de gedragingen en reac ties bleek meer dan duidelijk hoe no dig het zou zjjn om juist deze kinde ren, die soms ai niet meer vrjj zfln van die masslajeugd-mentallteit, vast te houden. Uit dit Kerstfeest zijn de jeugdclubs geboren. Men begon met een club voor meisjes van 7 tot 10 jaar. Eerst kwa men er een paar, de volgende week al meer en na een paar weken moest men gaan splitsen. En bovendien voelden de jongens zich achteruit ge zet, kwamen er oudere meisjes zich Ter enuers.euiiing van gestelde looneisen zijn de arbeiders van de Renault- fabrieken bjj Parijs in staking gegaan: Rondom de fabrieken is het tussen stakers en politié tijdens demonstraties tot ernstige incidenten gekomen. Hier is een kijkje in de Rue Yves Kermen, Arbeiders van de Renault- fabrieken bekogelen de politie-agenten, die dekking gezocht hebben achter een omgeslagen vrachtwagen, met stenen en andere projectielen. FRANSE PARLEMENTARIËRS PLEITTEN: De Franse minister van Landsverdediging, George Bidault, was een der laatste sprekers van bet dreidaagse debat in de Franse Nationale Ver gadering. „De instelling van een Europees leger brengt risico's voor Frank rijk mede, doeh er zou veel gevaarlijker toestand ontstaan, indien wij het thans voor ons liggende plan zouden verwerpen", zo zei hij. „Verwerping zou betekenen, dat Frankrijk de meerderheid van zijn buurstaten erkent. Dat is iets, waarmede de Franse regering niet kan instemmen. Het is voor de Westerse mogendheden ondenkbaar in geval van een aanval op Duitse bodem te moeten strijden, terwijl de Duitsers slechts zouden toekijken." Omtrent de ontwapeningscommissie der Verenigde Naties zeide Bidault: „Er wordt, onder omstandigheden, die de minst onrustigste zijn sinds de af gelopen oorlog, een nieuwe poging gedaan om de internationale spanning te verminderen. Wij moeten niets doen waardoor dit streven zou worden bemoeilijkt. Doch zolang nog geen be slissing is bereikt, moet Frankrijk voortgaan zich militair te sterken". Teitgen zei: „Een verwerping van het plan voor de instelling van een Europees leger betekent een stemmen voor een nieuwe „Wehrmacht" of het bewerkstellingen van een Amerikaan se terugtocht uit Europa. Het Euro pees leger zal er toe bijdragen een evenwicht te scheppen tussen het Oosten en het Westen. De Gaullisten hebben een motie in gediend, volgens welke een politieke Europese Federatie moet worden in gesteld alvorens over de gaan tot in stelling van een Westeuropese defen siegemeenschap. VERTROUWENSKWESTIE. .De Franse ministerraad heeft de minister-president gemachtigd, de vertrouwenskwestie te stellen in het debat over het Europese leger in de Nationale Vergadering, wanneer zulks hem opportuun voorkomt. De vroegere premier Pleven (links radicaal), naar wie het plan voor een Europees leger is genoemd, zeide, dat zijn partjj voor de socialistische motie zal stemmen. Allereerst dienden alle politieke kwesties tussen landen, die aan een Europees leger zouden deel nemen, opgelost te worden. Inmiddels worden in de wandel gangen pogingen gedaan een compro mis-motie op te stellen, welke de steun zou hebben van aarzelende so cialisten en anderen. REGERINGSVOORSTEL VERWORPEN. De socialistische fractie verwierp met 27 tegen 25 stemmen de rege ringsvoorstellen voor een compromis resolutie en besloot de eigen resolu tie, waarin verklaard wordt, dat een beslissing over Duitse herbewapening tot Juni dient te worden uitgesteld, te handhaven. Hierna riep premier Faure het Franse Kabinet in spoedzitting hijeen. meldensteeds meer kinderen wilden meegenieten van dat uurtje in de week. En dat is nu het voordeel van een kleine plaats die kinderen behoor den niet in de eerste plaats tot de a- sociale jeugd, de massajeugd. Die uur tjes op de club waren prettig, zoals het op een club prettig behoort te zijn. Zo bracht de een de ander mee, zo kwam ener ook, kinderen die men in een grote stad tot da massajeugd zou rekenen maar hier was een club altijd enigszins gemengd en zo voedde de een de ander op. Zo was het in het begin en zo is het nu nog, ondanks de snelle ont wikkeling. Die snelle ontwikkeling kostte natuurlek geld en er waren arbeidskrachten en werkruimte voor nodig. Voor geld wes men aangewe- >zen ep subsidie van de Jeugdraad. Twee jaar lang genoot men die sub sidie toen werd zij geweigerd om dat men In Amsterdam van mening was, dat Goes geen echt massajeugd werk deed. W.ika Veenhoven liet het er niet bij zitten; hij toog naar de zetel „van de raad, naar Amsterdam. Daar'ervoer hij echter dat men en kele eisen ^telt, wil men het jeugd werk als massajeugdwerk kwalifice ren: eisen waaraan men in Goes niet voldeed. Een van die eisen was n.l. dat er geen clubhuls moest zijn en Goes had geen eigen clubhuis. Men kwam altijd bij elkaar in het C.J.M.V.- gebouw in de Wijngaardstraat, met alle bezwaren van dien! De reizende beiaard is gisteren, na reeds een bezeek aan Tholen te heb ben gebracht, zijn reis door Zeeland begonnen. Nog drie dagen, en dan heeft de beiaardier, de heer Roelofs dit Apeldoorn, die bekend is in Am sterdam als de beiaardier van de Oude Kerk, zijn veertiendaags tour nee achter de rug. Dan heeft hij in honderddertien plaatsen de bevolking met vrolijke klokkeklanken opgeroe pen tot een gift voor het carillon, dat het Nederlandse volk aan het Ameri kaanse zal schenken. Vandaag speelt hij in Wolfaarts- dijk, Kortgene en Wissekerke. Dan wordt via Kortgene en Wolfaartsdijk gereden naar Arnemuiden en volgen concerten in Veere, Oostkapelle, Dom burg, Westkapelle, Zoutelande en Middelburg. Vrijdag wordt de tocht voortgezet naar Vlissingen; vervol gens naar Breskens, Oostburg, Sluis, IJzendijke, Sas van Gent, Axel, Hulst en Terneuzen. Zaterdag komt Schpuwen-Duiveland aan de beurt. Na een tocht door Zierikzee volgt Brouwershaven, Renesse, Burgh, Haamstede en Seroeskerke. Men kan niet anders dan bewon dering hebben voor hetgeen beiaar dier Roelofs presteert. Want hij is blind en kan dus niet genieten van hetgeen deze tocht hem biedt. De beiaard is op een auto gemonteerd, maar nimmer missen zijn vaardige handen een toon, al schudt de wa gen nog zo over het soms slechte plaveisel. Geheel open is de wagen waarop hij zit en al is hij dik ingepakt in zijn marine-jekker, het is winter en de wind blaast guur onder het zeil doek, dat hem tegen sneeuw en regen moet beschermen. Maar hij glimlacht als we hem vragen of zo'n reis niet erg vermoeiend is. Hjj schudt het hoofd en zegt: „Nooit, als je al die blijde kinderstemmen achter je wagen hoort". DE BILT ZEGT: Op vele plaatsen aanvankelijk nog nevel ©f mist. Overigens half tot zwaar bewolkt met tijdelijk enigp sneeuw of regen. Meest matige wind tussen Zuid en West. In het binnen land in de vroege ochtend lichte vorst. Temperatuur later oplopend tot enkele graden boven het vriespunt.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1