ITALIË ZEGT VREDESVERDRAG MET RUSLAND OP Militaire rechtbank vonnist 15 Tunesiërs Schoolbussen blijven rijden op Schouwen Herstelbetalingen worden niet meer verricht Egypte bestrijdt het communisme tisen van de Bondsdag laat ruimte tot onderhandelen over Grote brand te Den Haag ENGELAND ROUWDE IN DE KERKEN Politieke bijeenkomst zal Koreaans vraagstuk bespreken SNIPPER NIEUWSk PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Na het vijfde veto Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goès, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 2093 Abonnementsprijs j'0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord MAANDAG 11 FEBR. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: ïACQ DE SMIT Medewerkers: Mr W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; Ds A. Grappen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tboien; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zon op 8.05 u., onder '.46 u. Maan op 19.38 u., onder 8.33 u. Hoogwater Dinsdag 12 Febr.: Vlissingen: 2.56 u. 1.87 m., 15.21 u. 1.96 m. Terneuzen: 3.24 u. 2.06 m., 15.46 u. 2.15 m. Wemeldinge: 4.45 u. 1.54 m., 17.05 u. 1.70 m. Êierikzee: 4.30 u. 1.26 m., 16.53 u. 1.42 m. De Italiaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Taviani, heeft Vrijdag bij de Russische ambassadeur te Rome een protest ingediend tegen de houding van de Sowjet-Unie in de V.N. ten opzichte van Italië en verklaard, dat de Italiaanse regering de clausules van het Italiaanse vredesverdrag, die betrekking hebben op de verplichtingen ten aanzien van de Sowjet-Unie, als nietig beschouwt. De nota waarin de Italiaanse re gering het vredesverdrag met de Sowjet-Unie opzegt is uitvoerig. Zij weerlegt punt voor punt de argumen ten, die in de Russische nota van 28 Januari zijn vervat en waarin de Sowjetrussische regering het verzoek van Italië om herziening van het vredesverdrag van de hand heeft ge wezen. De Italiaanse regering heeft het vredesverdrag met Rusland opgezegd uit protest tegen de herhaalde Rus sische veto's tegen de toelating van Italië tot de V.N. Men verwacht, dat de Italiaanse regering zijn houding zal herzien in dien de Russische regering haar standpunt in de kwestie van de toe lating van Italië tot de V.N. eveneens wijzigt. Rusland heeft verklaard slechts te zullen instemmen met een herziening van het Italiaanse vredesverdrag in dien Italië uit het agressieve Atlan tische blok zou treden. Woensdag j.l. heeft de Sowjet-Unie in de Veiligheidsraad voor de vijfde keer haar veto uitgesproken over de toelating van Italië tot de V.N. Italiaanse bladen schrijven, dat de Italiaanse activa in genoemde landen De Egyptische minister van Binnen landse Zaken heeft Zaterdagavond ver- laard, dat de Egyptische regering de rijd had aangebonden tegen het com- nisme en de verspreiding er van in ypte. De politie had onlangs een ..ntal communisten gearresteerd. De minister, die op een persconfe rentie sprak, zei, dat hij de algemene veiligheid van het land stevig in de hand had. Aan de campagne van het merken van huizen was een eind ge komen nadat de politie een aantal Egyptenaren Op heterdaad betrapt had. Hij zei verder, dat de algemene veiligheidsmaatregelen de laatste da gen aanmerkelijk verzacht waren. De avondklok zou met ingang van 11 Fe bruari de geboortedag van koning Faroek met twee uur bekort wor den. De ontvangsten op de Egyptische begroting vertonen een tekort van 20 millioen Egyptische ponden. In het kader van maatregelen, wel ke bedoeld zijn om het buitenlands kapitaal vertrouwen in te boezemen heeft het Egyptische Kabinet een wetsontwerp goedgekeurd waarbij het aandeel in het kapitaal van buiten landse ondernemingen, dat in Egyp tische handen moet zijn, wordt ver minderd van 51 tot 40 pet. reeds door de Russen in beslag geno men zijn. Italië schat de waarde hier van op ten minste 100 millioen dollar. De Russen daarentegen zeggen, dat zij in totaal 25 tot 30 millioen dol lar waard zijn. De Italiaanse bladen kennen aan de nota de betekenis toe, dat Italië zich niet langer verplicht acht verdere herstelbetalingen te doen. FRANS MOTORSCHIP AAN DE GROND EN WEER VLOT. Zaterdagochtend is het Franse m.s. „Aquitaine", groot 7000 brt., vastge lopen op de plaat van Saeftinge, ter hoogte van Bath. Ht schip, dat gela den was met pyriet en op weg was naar Antwerpen kon Zaterdagmiddag omstreeks een uur of drie met behulp van vier sleepboten weer los getrok ken worden. ABSOLUTE MEERDERHEID VOOR NEHROE. De Indische congrespartij van pre mier Nehroe heeft zich verzekerd van een absolute meerderheid in de Twee de Kamer van het nieuwe Indische Parlement. Zij veroverde twaalf zetels en heeft er thans 249 van de 356, waarvan de verdeling thans bekend is. De Tweede Kamer telt 489 geko zen leden. 8 afgevaardigden worden door de president aangewezen, zodat het zetelaantal in totaal 497 bedraagt. Vooroverleg inzake R.T.C. met de West beëindigd. Het vooroverleg tussen de gemach tigden van de regeringen der drie rijksdelen, Nederland, de Ned. Antil len en Suriname, loopt thans ten einde. Vandaag en morgen zullen er nog enkele nabesprekingen worden gehouden. Morgenavond vertrekt de delegatie weer. In kringen van de gemachtigden van de regering der drie rijksdelen heerst-:nWhxbxrl,: bz ge ka hm is voldoening over de tijdens het vooroverleg bereikte resultaten. NA HET DUITSE DEFENSIEDEBAT. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Zaterdag meegedeeld, dat Engeland met de Verenigde Staten en Frankrijk overleg pleegt over de deelneming van West-Duitsland aan de Europese defensiegemeenschap in het licht van het voorbehoud, dat de Bondsdag Vrijdag ten aanzien hiervan heeft gemaakt. Deze voorwaarden werden ernstig bestudeerd, aldus de woordvoerder. heeft, is men van mening, dat hier over wellicht wel gesproken zal kun nen worden. Men wijst er in genoem de kringen echter op, dat het Fran se Parlement, in navolging van het Westduitse voorbeeld, waarschijnlijk ook voorwaarden zal verbinden aan de Franse deelneming aan de West- europese defensiegemeenschap. BRITSE VALSCHERM TROEPEN IN MALAKKA IN ACTIE. Zaterdag is een groep van 57 Britse parachutisten gedaald in een afgelegen vallei in Perak (Malakka), die door de communisten is bezet. Intussen ba nen grondstrijdkrachten zich een weg door het oerwoud om zich met de pa rachutisten te verenigen. Volgens de eerste berichten van de valschermtroepen werd geen tegen stand ontmoet. In een officiële mededeling te Singa pore is Zondag verklaard, dat de Britse landstrijdkrachten, die oprukken naar de afgelegen vallei Iperak, worden te gengehouden door guerillastrijders, die zich hebben ingegraven langs een ri vier, welke door regens gezwollen is. Acht personen dakloos. Vannacht is de Haagse brandweer met groot materiaal uitgerukt om een brand op de hoek van de Hen drikstraatRoggeveenstraat te be strijden. Binnen 20 minuten brandde de gehele eerste etage uit. De bovenste etage, waar een gezin van vier personen woonde, kreeg aanzienlijke schade. Zodra zulks mo gelijk was drongen vijf brandweer lieden met gasmaskers voor het ge zicht naar binnen en konden op die manier verhoeden, dat de zolder verdieping en het dak van het huis vernield werden. Drie kwartier na het ontdekken van de brand behoefde voor verdere uitbreiding niet meer gevreesd te worden. De nasmeulende inventaris werd door brandweerlieden naar bui ten geworpen en op straat geblust. De acht bewoners van het verbran de huis, dat boven een viswinkel ligt, hebben zo snel de vlucht moeten nemen, dat zij weinig of geen ge legenheid hebben gehad voldoende kleding mee te nemen. In diplomatieke kringen te Londen is men van mening, dat, hoewel de voorwaarden van West-Duitsland op verscheidene punten in botsing schij nen te komen met de opvattingen van de bezettende mogendheden, er toch ruimte voor onderhandelingen is opengebleven. Enige waarnemers zijn van oor deel, dat deze ontwikkeling de kans vergroot, dat de ministers van Bui tenlandse Zaken der Westelijke Grote Drie met bondskanselier Adenauer besprekingen zullen voeren, alvorens de Noordatlantische Raad op 20 Fe bruari te Lissabon bijeen komt. Volgens welingelichte kringen te Parijs heeft de gematigde toon van bondskanselier Adenauer in het de fensiedebat in de Westduitse Bonds dag zeker bijgedragen tot het verhel deren van de atmosfeer. Wat betreft de voorwaarden, die de Bondsdag aan het deelnemen van de Bondsrepubliek aan de Westeuropese defensie gesteld TWINTIG GEWONDEN BIJ BOTSING. Tengevolge van de gladheid van de weg is gistermorgen omstreeks tien uur in een scherpe bocht op een smal weggedeelte tussen Doetinchem en Varsseveld een bus van de N.V. Gel derse Tramwegen geslipt. Zij schoof over de weg en botste tegen een uit de richting Doetinchem komende bus van de sneldienst van dezelfde maat schappij. De botsing was zo hevig, dat vrijwel alle zitplaatsen werden ont zet. In totaal hebben circa twintig personen min of meer ernstige kwet suren opgelopen. Veertien van hen zijn ter plaatse verbonden en daarna per ambulancewagen en met twee luxe auto's naar het ziekenhuis te Doetin chem overgebracht. Verscheidenen van hen, die verwondingen aan hoofd, kaak of handen hadden opgelopen, konden in de loop van de dag huiswaarts ke ren. Het veer Vlissingen—Breskens weer normaal. Het veer VlissingenBreskens wordt sedert Zaterdag weer volgens de win- terdienstregeling uitgevoerd. De veer boot „Prins Bernhard" die in reparatie is geweest, is weer in de vaart geko men. Beiers vakverbond tegen defensiebijdrage. Gisteren is het te Miinchen tot een krachtmeting in het Duitse vakver bond (D.G.B.) gekomen over de Duit se defensiebijdrage. In aanwezigheid van de voorzitter van de D.G.B., Christian Fefte, spra ken de afgevaardigden van de afde ling Beieren van de D.G.B. als ver tegenwoordigers van 900.000 leden zich unaniem uit tegen een defensie bijdrage. Zij deden dit na stormach tige debatten met leden van het hoofdbestuur. De conferentie was van mening, dat de veiligheid van Duitsland door een defensiebijdrage niet verzekerd kon worden. Bovendien zou inschakeling van West-Duitsland in het Westelijke verdedigingsstelsel een hereniging van Duitsland langs vreedzame weg on mogelijk maken en de levensstandaard nog meer verlagen. Veldprediker ds Ph. Meerburg vertrekt uit Korea. De veldprediker Ph. P. Meerburg vn het Nederlandse detachement Ver enigde Naties op Korea zal op 24 Fe bruari a.s. per vliegtuig uit Tokio ver trekken. Op 26 Februari arriveert hij op Schiphol om de volgende dag in Maastricht aan te komen. Ds Ph. P. Meerburg zal ingaande Zondag 2 Maart a.s. zijn functie als predikant bij de Nederlands Hervormde gemeente te Maastricht hervatten. Pasamees schip aan de grond. Het 2323 ton metende Panamese schip „Marjary" Is vannacht ten Zui den van de Nieuwe Waterweg aan de grond gelopen. De reddingboot „President Jan Leis" is uitgevaren onder commando van de heer Seters, stuurman van de reddingboot „Koningin Wilhelmina" uit Stellendam. De sleepboot „Schelde" bereikte omstreeks drie nur het gestrande schip. VOETBALLERS ZONGEN: „ABIDE WITH ME". Zondagochtend vroeg heeft Koningin Elizabeth met haar echt genoot, haar moeder en haar zuster Margaret een bezoek gebracht aan de kleine koninklijke kerk in Sandringham Park. Naast de vlag- bedekte kist van haar overleden vader heeft zij gebeden. Velen hadden verwacht, dat de Koningin een openbare kerkdienst zou bijwonen, maar zij en haar moeder gaven er de voorkeur aan deze dag nog onder elkaar te rouwen. Li talrijke kerken in Groot-Brittannië en het Gemenebest zijn Zon dag rouwdiensten gehouden. Voor Westminster Abbey, waar de ge storven Koning 15 jaar geleden werd gekroond, stonden de mensen in de rij te wachten tot zij naar binnen konden gaan. Koningin Elizabeth, de Koningin- moeder, Prinses Margaret, de hertog van Gloucester en de hertog van Edinburgh zullen reizen met de trein, waarmee vandaag het stoffelijk over schot van Koning George van San- dringham naar Londen wordt over gebracht. De hertog van Gloucester, de broe der van de overleden vorst, en de hertog van Edinburgh volgen te voet de baar van de kerk te Sandringham naar het station van Wolferton. De Koningin, de Koningin-moeder en Prinses Margaret volgen per auto. De Lord Chamberlain heeft bekend gemaakt, dat het hof tot 31 Mei rouw zal dragen. „ABIDE WITH ME" Op alle voetbalvelden in het Ver. Koninkrijk hebben Zaterdagmiddag voor de aanvang der wedstrijden GEDEELTELIJKE OVEREENKOMST TE PANMOENDJON. De Verbondenen hebben Zaterdag in een tegenvoorstel in beginsel in gestemd met het voorstel der Com munisten om, na het sluiten van een wapenstilstand, een politieke bijeen komst op hoog plan te beleggen, waarop het Koreaanse vraagstuk zou moeten worden opgelost. De geallieer den hebben zich voorts accoord ver klaard met het communistische voor stel, dat de „Chinese volksrepubliek" zal behoren tot de staten, tot wier regeringen de wederzijdse onderhan delaars aanbevelingen zullen richten om een bijeenkomst, als hiervoor ge noemd, uit te schrijven. In het gealliëerde tegenvoorstel worden de volgende suggesties ge daan: 1. Een terugtrekken der strijd krachten in Noord-Korea. 2. Een vreedzame regeling van het Koreaan se vraagstuk. 3. Het bespreken van andere Koreaanse vraagstukken, wel ke verband houden met het beëidi- gen van de oorlog. In het gealliëerde tegenvoorstel wordt o.m. de regeringen, tot wie aanbevelingen moeten worden ge richt, met name het Zuidkoreaanse bewind genoemd. De Noordelijken hebben gisteren een voorstel van de V.N,, dat de vredesconferentie na een wapen stilstand zich zal beperken tot zuiver Koreaanse vraagstukken, van de hand gewezen. Daarentegen hebben zfj in gestemd met deelneming van Zuid- Korea aan de voorgestelde confe rentie. De stafofficieren van de V.N. heb ben de Communisten een nieuwe con cessie aangeboden. Zij willen er ge noegen mee nemen, dat tijdens een wapenstilstand aan elke kant acht aanvöerhavens voor inspectie door Een militaire rechtbank te Tunis heeft gisteren 15 Tunesiërs veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van 3 maanden tot 5 jaar, op beschuldi ging van onwettig wapenbezit. Te Sousse en omgeving zijn 300 personen aangehouden om te worden ondervraagd. Enkelen hunner worden verantwoordelijk geacht voor het doden van drie Franse gendarmes te Moknine, drie weken geleden. De Franse gevolmachtigde minister in Tunesië, Robert de Boisseson, heeft Zaterdag meegedeeld, dat bij de militaire operaties, welke onlangs plaats vonden in Tunesië, ongeveer 150 personen zijn aangehouden. Zij zouden moeten terechtstaan op beschuldiging van wapenbezit en het verstoren van de openbare orde. De Boisseson bevestigde, dat de Franse resident-generaal een Tunesisch gerechtshof heeft verzocht een onderzoek in te stellen naar de beschuldi gingen, dat Franse troepen bij het doorzoeken van het gebied van Kaap Bon gewelddadig en bruut zouden zijn opgetreden. De Pakistaanse afgevaardigde in de Veiligheidsraad, prof. Bokharl, heeft instructie gekregen de Tunesische kwestie voor de Veiligheidsraad te bren gen. Pakistan heeft namens de Aziatische en Afrikaanse landen stemrecht in de Veiligheidsraad. Het „Werkspoor" te Amsterdam heeft onder grote belangstelling en in aanwezigheid van tal van autori teiten Zaterdag het 125-jarig jubi leum gevierd. De reddingboot „Pre sident Jan Leis" heeft de zes man die nog aan boord waren gebleven van de „Radmar", van boord ge haald. Vele dorpen in het Zwarte Woud en het gebied van de Eifel zijn door de sneeuw van de buitenwereld afgesloten. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw drie meter hoog. Zware sneeuwval heeft in de afgelopen 48 uur een reeks lawines In Zwitserland veroorzaakt. In Stolkwjgk heeft een motorrijder twee dames aangereden. Twee personen kwamen om het leven. «- Gisteren maakte Koningin Juliana als oud-studente de diesviering van de Leidse universiteit mee. Volgens de „American Telephone and Tele graph Co" waren er in 1951 in de gehele wereld meer dan 75.000.000 telefoontoestellen in gebruik. neutrale waarnemers open staan. De Communisten wilden evenwel deze inspectie beperkt zien tot drie havens aan elke zijde. SALUUTSCHOTEN. De gealliëerde marineleiding te Tokio heeft Zaterdag medegedeeld, dat twee Britse oorlogsschepen Vrijdag ter gelegenheid van de troonsbestij ging van Koningin Elizabeth, saluut- salvo's van 21 schoten (met scherp) op communistische stellingen hebben afgegeven. NAVO-MINISTERS TE LONDEN BIJEEN. Ministers van vier van de vijf lan den, die zitting hebben in de Navo- commissie, welke zich bezig houdt met de samenwerking op niet-mili- tair terrein, zijn dit weekeinde te Londen bijeen geweest. Aan de besprekingen werd deelge nomen door de ministers van Buiten landse Zaken van Canada, Noorwe gen, België en Nederland. De vier minisiters bespreken het rapport, dat de commissie op de ver gadering van de Noord-Atlantische raad te Lissabon zal indienen. Minister van Zeeland heeft Vrij dagavond een onderhoud met zijn Britse ambtgenoot, Eden, gehad en plannen voor de reorganisatie van de Navo besproken. Fuykschot tot hoofd P.C.A.I.- bureau te Canada benoemd. De Protestant Christelijke Arbei- dersinternationale te Geneve besloot, om op het Amerikaanse continent een bureau der P.C.A.I. te vestigen. Voor al uit het rapport van het algemeen secretaris, de Nederlander F. P. Fuyk schot, over diens reeente reis door de Verenigde Staten van Noord-Amerika en door Canada bleek het bestuur, dat er in de nieuwe wereld allerwege bij zondere belangstelling bestaat voor de beginselen der chxistelijk-sociale be weging. Het bestuur kwam tot de conclusie, dat de aanwezige mogelijk heden moeten worden gebruikt en be sloot daarom een bureau der interna tionale te vestigen in het zuiden van Canada. Voorts besloot het bestuur, de heer Fuykschot met de opbouw en voorlo pige leiding van dit bureau te belas ten. Zo spoedig mogelijk zal de heer Fuykschot zich met zijn gezin in Ca nada vestigen. ZOMERDIENST DER R.T.M. TOURISTENDIENST TUSSEN ZIERIKZEE EN DE WESTHOEK. In een onlangs gehouden vergadering te Zierikzee is o.m. medegedeeld, dat voor de verbinding van de Westhoek met Zierikzee v.v. door de R.T.M. in de zomerdienstregeling, twee resp. drie extra snelverbindingen in beide richtingen zijn ingelegd en dat dit jaar voor het eerst een toeristendienst wordt ingelegd tussen Zierikzee en de Westhoek. Voorts werd verklaard, dat de schoolautobusdiensten, die 'n doublure zijn van de tram, gehandhaafd blijven, ondanks het feit, dat zij zeer verliesgevend zijn. De vergadering, die werd geleid door de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, werd bijgewoond door de leden der Ver. van Burgemeesters en Secretarissen op het eiland, enige schoolhoofden, een deputatie van het schoolcomité op Schouwen, de Rijksinspecteur van het Verkeer, de directie van de R.T.M. en de autobusondernemer, de heer C. H. van Oeveren. Mr M. L. Weyl, advocaat te Rotter dam, herinnerde er aan, dat de plan nen tot oprichting van een streek- vervoersonderneming voor Schouwen en Duiveland en de Zuidhollandse eilanden niet konden doorgaan, om dat de burgemeesters in de betrokken gebieden het voorstel niet steunden en omdat een E.T.L-rapport tot de cönclusie kwam, dat handhaving van de bestaande toestand, n.l. de heer van Oeveren naast de R.T.M,, wense lijk was. Bovendien is in de richt lijnen van de nieuwe Wet Auto vervoer Personen voorgeschreven, dat concessies geweigerd moeten wor den aan anderen dan streekvervoer- ondernemers en dat doublures moe ten worden vermeden. OVEREENSTEMMING. Beide partijen, de heer van Oeve ren en de R.T.M., zijn overeengeko men, dat in het vervoer dezelfde ver houding zou bleven bestaan. Over de eerste maanden van 1951 is een zeer groot verlies geleden. Bij de nieuwe dienstregeling is ervan uit gegaan deze grote verliezen te be perken. Van winst mag geen sprake zjjn en gepoogd wordt op de duur een sluitende exploitatie te krijgen. Nor maal zal er een starre twee-uur-ver binding worden gereden. De school- diensten zijn gehandhaafd, al moeten voor een rit heen en terug per dag vier bussen en vier chauffeurs be schikbaar worden gesteld. Diensten met een bezetting van minder dan 5 personen gemiddeld per rit moeten verdwijnen. Daardoor was het niet mogelijk de dienst op Ouwer- kerk te handhaven, terwijl ook de diensten op Kerkwerve en Dreischor (deze gemeente van ca. 1000 inwo ners telt al 100 bromfietsen!) niet meer aan het criterium voldoen. Toch was het mogelijk deze twee gemeen ten niet geheel zonder verbindingen te laten. Voor Ouwerkerk wordt dit seizoen alleen nog des Zaterdags ge reden. De toeristendienst zal twee maan den worden gereden, De provinciale boot zal 10 minuten later uit Zierik zee vertrekken, waartoe de busdienst uit de Westhoek van 7.26 tien minu ten zal worden vervroegd. Op 't Sas krjjgen de reizigers uit Duiveland ge legenheid de verbinding met de prov. boot te halen. De bussen, die in Zie rikzee aansluiting zullen geven op de boot, zullen vandaar vertrekken. Een deel der schoolbushen zal uit Zierikzee om 4.07 en een deel om 4.37 vertrek ken, waardoor een deel der kinderen vroeger thuis kan zijn. De school hoofden zullen dè verdeling over de bussen regelen. Overleg wordt gepleegd over het vervoer van kinderen naar de op te richten school voor B.L.O. te Zierikzee. Tenslotte kan wórden medegedeeld, dat er een adviesraad is ingesteld, waarin twee vertegenwoordigers van het eiland zitting hebben. publiek en spelers staande de nage dachtenis van Koning George VI ge- eerd. Er werd een minuut stilte in acht genomen, waarna men gezamen lijk het bekende lied „Abide with me" zong, gevolgd door het „God save the Queen". In Wales lieten mannen- en vrouwenkoren zich horen in prachtige volksliederen. De voetballers droegen rouwbanden om de - arm. BEGRAFENIS. Koningin Haakon van Noorwegen is Zaterdag met het passagiersschip „Blenheim" naar Londen vertrokken. Koning Frederik van Denemarken en Koning Paul van Griekenland wo nen eveneens de begrafenis bij. Ko ning Boudewijn van België zal zich laten vertegenwoordigen. Voorts zal de begrafenis o.m. worden bijgewoond door president Vincent Auriol en minister-president Edgar Faure van Frankrijk, de Amerikaanse minister Acheson, de Westduitse bondskanse lier Adenauer, dr I. van Ribar, voor zitter van de Joegoslavische Nationale Vergadering, generaal Eisenhower en Trygve Lië, secretaris-generaal van de Verenigde Naties en de Finse minister van Buitenlandse Zaken. Het hoofd van de Russische con trole-commissie voor Duitsland, gene raal Tsjoeikof, heeft de Britse Hoge Commissaris zijn leedwezen betuigd VIJFTIG JAAR KLEERMAKER TE MIDDELBURG. De heer P. Bosschaart te Middel burg, die Zaterdag j.l. vijftig jaar als kleermaker in dienst was bij de Fa Kreymborg Co. N.V., is voor dit bijzondere feit tijdens een samen komst in de winkel aan de Lange Delft, gehuldigd. De burgemeester, mr dr N. Bolkestein, heeft hem de eremèdaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, op de borst gespeld. De jubilaris werd toegesproken doos één der Directeuren der N.V. uit Am sterdam, de heer Fr. Kreymborg. Deze memoreerde, dat het het eerste gouden jubileum in het bedrijf was, dat hij meemaakte. Hu dankte hem voor zjjn verrichte arbeid en bood hem namens de directie een enve loppe met inhoud aan. Burgemeester Bolkestein was van mening, dat de heer Bosschaart over een grote plichtsbetrachting en trouw moet hebben beschikt om 50 jaar bij dezelfde patroon te blijven. Hij feli citeerde hem daarmede en oordeelde, dat dit jubileum ook voor de werk gever pleitte, in wiens bedrijf blijk baar een aangename geest heerst. Onder het aanbieden van geluk wensen speldde de burgemeester ten slotte de heer Bosschaart de konink lijke onderscheiding op. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer R. A. Stenhuis, voor zitter der afd. Middelburg van de Bond van Kleermakerspatroons en lid van het hoofdbestuur dezer organisa tie (die een bloemenmand aanbood), de heer J. Jellema, coupeur, en ten slotte door de heer D. Stenhuis als oud-collega en vriend. Getroffen door al deze hulde dank te de heer Bosschaart tenslotte voor het gesprokene en de onderscheiding. JUBILEUM VAN BURGEMEESTER J. VADER VAN KRABBENDIJKE, Zaterdag herdacht burgemeester J. Vader van Krabbendijke zijn 25-jarig ambtsjubileum. Burgemeester Vader was tot 18 Aug. 1929 werkzaam op het secretarie van Westkapelle. Op 19 Aug. 1929 trad hij in dienst der ge meente Ritthem als secretaris-ontvan ger, welke functie hij bekleedde tot 15 Juni 1933. Op 16 Juni 1933 werd de jubilaris benoemd tot secretaris der gemeente Krabbendijke, waarna hij in 1940 secretaris-ontvanger werd. Het hoogtepunt bereikte de jubilaris op 16 Maart 1947 toen hij burgemees ter werd der gemeente Krabbendijke. Zaterdagmiddag werd dit feit her dacht in de raadszaal waar alle raads leden met hun echtgenoten en het se- cretariepersoneel aanwezig was. Na mens de raad sprak wethouder Ge braad de jubilaris toe. Namens de ambtenaren, de secretaris de heer M. Bos en als vriend en oud-loco-burge meester de heer L. Th. Vogelaar. Van wege de raad werd hem een prachtig delftsblauw wandbord aangeboden en namens het secretarie-personeel over handigde men een boekwerk. Mevr. Vader ontving enige bloemstukken. DE BILT ZEGT: Weersverwachting geldig tot van avond. Wisselende bewolking met regen-, sneeuw- en hagelbuien. Krachtige en tijdens buien nu en dan stormach tige naar Noord-West ruimende wind. Ongeveer dezelfde middagtemperatu- ren als Zondag.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1