Aan het hoofd van zijn volk doorworstelde hij der duisterste periodes uit de geschiedenis een KONING GEORGE VI OVERLEDEN. Ondanks zijn zwakke gezondheid toonde hij grote persoonlijke moed. r OVERAL HANGEN DE VLAGGEN HALFSTOK. Twee avonden per week werkte hij in een fabriek. Toenemende werkloosheid* De Britse troonopvolging. V Actie tegen kopen op de „pof", Grote verslagenheid in binnen- en buitenland. Eerste en Tweede Kamer herdenken het overlijden van de Engelse Koning* Buitenland* KERK VAN en veiling Donderdag 7 Februari 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 „Ik ben maar een heel gewoon iemand!" met deze woorden placht de overleden monarch Albert Frederik Arthur George, Koning van Engeland en van de Overzeese Gebiedsdelen, zichzelf te typeren en juist om die eenvoud was hij als „volkskoning" zo ontzaglijk populair bij al zijn onderdanen en zelfs bij het overgrote deel van de wereldbevolking. Grote waardering had men voor de pretentieloze wijze, waarop de koning, ondanks de zware staatszorgen, een gelukkig en eenvoudig huiselijk leven wist te handhaven in de kring van zijn gezin en hartelijk en oprecht was dan ook altijd het meeleven bij al die blijde en droeve gebeurtenissen, die ook aan het gezin van een koning niet voorbijgaan. Zijn verscheiden op een betrekkelijk nog jonge leeftijd is zeker ook te danken aan de zware last, die in de vijftien jaren van zijn regering op zijn schouders gerust hebben. Was hij niet het hoofd van 's werelds grootste statenbond? En waar in deze wereld van een koning haast meer nog dan kennis een hoog moreel en een groot plichtsbesef gevraagd worden, zo heeft hij .in die duistere oorlogsjaren, die wel het grootste deel van zijn regeerperiode beslaan, tot taak gehad zijn volk en de gehele wereld te inspireren als een lichtend voorbeeld. Koning George heeft dat gedaan op een wijze, een monarch van het trotse Albion waardig. Toen dan ook de wapenstilstand in Mei 1945 een feit was geworden, stroomde een enorme menigte naar het Buckingham Palace, de Koninklijke verblijfplaats in Londen, om hem en de Koningin op ondubbelzinnige wijze de vreugde daarover kenbaar te maken. Het is een van de grootste manifestaties geworden van de aan hankelijkheid en de trouw van het Engelse volk aan zijn koningshuis. En dezelfde geestdrift was te zien tijdens hun verblijf in Zuid-Afrika, in het voorjaar van 1947. Dit alles echter heeft zijn toch hl zwakke gezond heidstoestand ongetwijfeld nadelig beïnvloed. In November 1948 moest hij reeds aan een been ge opereerd worden in verband met een storing in de bloedsomloop. Deze operatie kwam hij goed te boven evenals de longoperatie, die hij op 23 Sep tember van het vorige jaar moest ondergaan. Na deze operatie gewaagden de berichten van een voortdurende verbetering in zijn gezondheids toestand. Bij de opening van het nieuwe parlement in November j.l. kon hij nog niet aanwezig zijn, maar met vreugde heeft het Engelse volk nog maar een week geleden toegezien hoe de koning zijn dochter uitgeleide deed bij haar vertrek naar Afrika. Volkomen onverwacht moet gisterochtend het be richt voor hen gekomen zijn. Koning George VI zag het levenslicht ln het kasteel York Cottage in Sandring- ham op 14 December 1895. Hij was de tweede zoon van Koning George V, die in 1936 overleed en van Koningin Mary. Zoals in het Engelse Koningshuis ge woonte is, nam hij evenals zijn oudere broer Edward, de latere Prins van Wales, reeds op jeugdige leeftijd dienst bij de Koninklijke Engelse Marine na de Mari neschool te Darmouth te hebben bezocht. Hij was toen 14 jaar oud en reeds «poedig verwierf hij de rang van adelborst der eerste klasse. Tijdens de eerste wereld oorlog, in 1916, bevond hij zich aan boord van de „Collingwood", welk schip deel nam aan de slag bij Jutland. Zijn gezond heidstoestand liet echter niet toe, dat hij in actieve zeedienst bleef en hij werd toen verbonden aan de marinestaf te Portsmouth, waarna hij bij het vlieg kamp te Cranndell geplaatst werd. Hier volgde reeds spoedig zijn bevordering tot kapitein bij de luchtstrijdkrachten in Frankrijk. Na de eerste wereldoorlog, in 1918, kwam de jonge prins bij het ministerie van luchtvaart. Reeds voordat hij zijn studiën aan de universiteit van Cambrid ge aanving, behaalde hij iet vliegerbre vet. Intussen had hjj bij geleidelijke be vorderingen de rang van luitenant-kolo nel verkregen. In 1920, toen Prins Albert de 25-jarige leeftijd bereikt had werd hij tot hertog van York verheven, bij welke gelegenheid hem ook de titel van Baron Killarney en die van Graaf van Inver ness werden verleend. Met grote vreugde vernam de Engelse bevolking het bericht van de verloving van prins Albert met Lady Elisabeth PewesLyon. Met het bij het Engelse Koningshuis gebruikelijke groot-ceremo nieel werd het huwelijk op 26 April 1923 door de aartsbisschop van Canterbury in de Westminster Abbey ingezegend. Elisabeth was de 22-jarige dochter van de graaf van Strathmore en Kinghorne, «en zeer aanzienlijk edelman. Uit dit huwelijk werd op 21 April 1926 een prin- ges geboren, Elisabeth Alexandra Mary, de tegenwoordige kroonprinses en herto gin van Edinburgh. Op 21 Augustus 1930 werd het prinselijk gezin verblijd met de geboorte van prinses Margaret Rose. DRAMATISCH BEGIN. Toen zijn vader, George V, in 1936 «verleed, werd zjjn broer, de Prins van Wales, uitgeroepen tot koning; deze nam de naam aan van Edward VUL Men her innert zich echter de gebeurtenissen die leidden tot de dramatische troonafstand van deze vorst, een troonafstand die hg noodzakelijk achtte daar zijn positie ais koning van het Britse Rijk en Keizer van India een huwelijk met de gescheiden Amerikaanse, Mrs. Simpson, niet toeliet. Op 10 December 1936 tekende hij de acte van abdicatie en twee dagen later werd prins Albert in het St. James Palace tot koning geproclameerd. Een dramatisch begin van een regeerperiode. Hij aanvaardde tu^,i ue regering onder de naam van George Vi. De nieuwe vorst hield daarbij een toespraak, waarin hij o.m. zeide zich bewust te zijn van de plichten, die zijn nieuwe taak meebrach ten, waarbij hij beloofde zich strikt aan de principes van een constitutionele re gering te zullen houden. Zijn eerste re geringsdaad was het verlenen van de hertogstitel van Windsor aan de afge treden koning. Vijf maanden verliepen eer de plechtige kroning van de nieuwe souverein plaats had. Deze geschiedde op 12 Mei 1937 onder de belangstelling en het gejuich van millioenen. Onder de vorstelijke personen die de kronings plechtigheid in de Westminster Abbey bijwoonden bevonden zich ook Prinses Juliana en Prins Bernhard. De kroning en zalving geschiedde door de aartsbis schop van Canterbury. Diezelfde avond richtte de nieuwe vorst zich met een ra diotoespraak tot alle onderdanen van het Brnse 1,.;... In i». „9 maakte hij een reis door Canaaa de Ver. Staten, waarbij hij wijlen president Roosevelt ontmoette. De ontvangst door de Amerikanen ge schiedde met een onvergetelijke geest drift. Men vond de koning een „aardige vent" en de koningin een „aantrekkelijke verschijning". DE OORLOG KWAM. Op de avond van Zondag 3 September 1939, toen Groot-Brittannie volgens de san Polen gegeven garantie de oorlog tegen Duitsland opnam, deed Koning Ge orge met krachtige stem een oproep via de radio tot het gehele Gemenebeet. In de volgende oorlogsjaren gaf bij zelf hel voorbeeld van persoonlijke moed en op offeringsgezindheid. Op 4 December 1939 stak hij op een torpedobootjager het Ka naal over om zijn leger in Frankrijk te Inspecteren. Hij weigerde de brug te ver laten toen vijandelijke vliegtuigen gesig naleerd werden. Gednrende zijn rondreis vond hij toch de tijd om de Koningin dagelijks een brief te schrijven. In dc tijd van de hevige lucht aanvallen op Engeland deden Koning en Koningin door persoon lijke bezoeken en bemoediging alles om het moreel van het volk hoog te houden. Zij bezochten honderden fabrieken en bases over het gehele land en staken door hun vriende lijk medeleven de geallieerde sol daten van zovele nationaliteiten een riem onder het hart. De Koning oefende met tommy- gun en geweer in de tuinen van zijn paleis te Londen. De Koningin had in haar kamer een revolver bij de hand. Twee avonden per week werkte de Koning zelf in een fabriek mede aan het vervaardigen van onder delen voor een geweertype, dat door de R.A.F. werd gebruikt. In Juni 1943 vloog de koning naar de Britse, Amerikaanse en Franse troepen die in Noord-Afrika aan de winnende hand waren. Later in dit jaar bekrach tigde hij de benoeming van zijn broer, de hertog van Gloucester, tot gouver neur-generaal van het Australisch gerae- iicijCot Tien dagen na D-Day (6 Juni 1944), stak de koning op een kruiser wederom het Kanaal over voor een bezoek van enkele uren aan de troepen in Norman- dië. Een maand daarna bevond hij zich op het slagveld van Italië. In October 1944 vloog hij naar de „corridor van Eindhoven", waar hij op Montgomery's hoofdkwartier, een achttal kilometers van de vijandelijke linies verwijderd, overnachtte. DE MOEILIJKE VREDE. Toen de eerste vreugde-uitingen na de Duitse en Japanse capitulatie voorbij wa ren, wachtte de koning een taak, die welhaast nog moeilijker was; het zwaar gehavende Britse rijk weer op te bouwen. Aan deze taak heeft de koning zich niet meer ten volle kunnen wijden. Wel heeft hij nog na de oorlog het zijne kunnen doen om de verbroken betrekkingen met het buitenland te herstellen, waarbij hem door tal van landen wier regeringen in die donkere jaren onderdak hadden ge vonden in Londen, onderscheidingen en geschenken werden overhandigd. Koningin Wilhelmina bracht in Juli 1946 een bezoek aan het land dat haar gedurende de oorlog gastvrijheid ver leende. Bij die gelegenheid overhandigde zij aan koning George de versierselen van het grootkruis der Militaire Willems orde, ais hoogste der Nederlandse orden. Van 1 Februari tot 11 Mei 1947 maakte de Engelse Koninklijke familie een reis naar Zuid-Afrika, welke gepaard ging met tal van plechtigheden ln dit deel van het Britse rijk. Groot was ook de deelneming ln de vreugde van het koningshuis toen Kroon prinses Elisabeth op 20 November van dat jaar met de hertog van Edinburgh in het huwelijk trad. van Nederlandse zijde waven het weer prinses Ju'inna en De Britse orde van troonsop- volging is op het ogenblik als volgt: 1. Prinses Elizabeth. 2. Haar zoon, prins Charles. 3. Haar dochter, prinses Anne. 4. Haar zuster, prinses Margaret Rose. 5. De hertog van Gloucester, broeder van wijlen koning George. 6. Prins William, oudste zoon van de hertog van Glouches- ter. 7. Prins Richard, tweede zooit van de hertog van Glouehes-. ter. 8. Prins Edward, hertog van Kent, oudste zoon van de jongste broer van wijlen ko ning George, die in 1942 bij een vliegtuigongeluk om het leven kwam. 9. Prins Michael (negen jaar oud), broer van de jonge her tog van Kent. 10. Prinses Alexandra (veertien jaar oud), zuster van de her- tog van Kent. 11. De Princess Royal Mary (54 jaar), zuster van wijlen ko ning George. 12. De graaf van Harewood (28 jaar), oudste zoon van prin ses Mary. 13. Gerald David Lascelles (27 jaar), tweede zoon van prin ses Mary. Edinburg het theater, bij wijze van af scheid voor de reis van Elizabeth en Philip naar Kenia. Hij zou binnen veer tien dagen uit Sandringham naar Londen teruggekeerd zijn om op 27 Februari on derscheidingen uit te reiken. Op 11 Maart zou de reis van het Ko ninklijk gezin naar Zuid-Afrika met het slagschip Vanguard, begonnen zijn. De laatste foto van de Koning, ge nomen toen hij Prinses Elizabeth en haar gemaal uitgeleide deed voor hun reis naar de Britse over zeese gebiedsdelen. Naast hem de Koningin, achter hem Prinses Margaret Rose. Aan het einde van het vorige jaar deed de Kamer van Koophandel en Fa- brieken voor de Veenkoloniën te Veen- dam, na nog op het sluipend kwaad van een te uitgebreide eredietverlening gewezen te hebben, middelen aan de hand om door samenwerking van de plaatselijke middenstand te trachten hieraan paal en perk te stellen. Te dieneinde stelde de Kamer op de ra men te bevestigen transparanten en op rekeningen te plakken strookjes beschikbaar. De Kon. Ned. Middenstandsbond ge tuigde vol lof te zijn over deze over de gehele provincie Groningen ingezette actie in samenwerking met de Kamer te Groningen. Zij deelde mede, al de andere Kamers van Koophandel in Ne derland opgewekt te hebben de strijd tegen het z.g.n. „pofsysteem" op deze wijze ter hand te nemen. De Kamer te Veendam heeft zich thans weer tot de georganiseerde mid denstand in haar ressort gericht in een rondschrijven, waarin zij wijst op de geringe medewerking, die de mid denstanders zelf aan de hun kant en klaar voorgelegde actie tot credietbo- perking hebben verleend. De bestrij ding van dit „pofsysteem" wordt aller wegen als noodzakelijk gevoeld in ver band met liquiditeitspositie, waarin de middenstand is komen te verkeren, doch deze actie kan slechts effect sor teren, wanneer zij gezamenlijk gevoerd wordt. Ging Let vrijwillig naar Russische ambassade in Stockholm? De politie te Stockholm heeft mede gedeeld, dat de Let, die Woensdag uit de Russische ambassade was ontkomen, vrijwillig daarheen is gegaan om te pogen naar zijn land terug te keren. Hij had daar echter spijt van gekregen en bij de eerste de beste gelegenheid het gebouw willen verlaten. Het droevig nieuws van het overlijden van Koning George VI verspreid de zich snel door ons land. Spoedig werden op. de gebouwen van de Britse ambassade en de Britse consulaten de vlaggen halfstok gehesen. Op de luchthaven Schiphol werd via de omroep tweemaal het overlijden van Koning George bekend gemaakt. De vele passagiers waaronder zich ook Britse onderdanen bevonden, waren zeer ontdaan en er heerste algemene verslagenheid onder hen. In de grote hotels werden de gasten per bulletin van het nieuws in kennis gesteld en ook hier was de verslagenheid zeer groot. De Nederlandse omroepverenigingen wijzigden hun programma's en stel den deze in het teken van het overlijden van de Engelse Koning. prins Bernhard, die ons volk bij deze plechtigheid vertegenwoordigden. Het Engelse koningspaar heeft in April 1948 op luisterrijke wijze zijn zilveren huwe lijksfeest mogen vieren. SLECHTE GEZONDHEID. In November 1948 openbaarden zich echter de eerste verschijnselen van een storing in de bloedsomloop; een operatie aan het been, de vierde die de koning moest ondergaan, was er het gevolg van. Gevolg was dan ook, dat de reis naar Australië en Nieuw-Zeeland, die op het programma stond, moest worden uitge steld. Na die tijd heeft hij steeds meer zijn regeringsplichten aan zijn dochter moe ten overlaten. De climax kwam in het najaar van het vorige jaar, toen hij een ernstige longoperatie moest ondergaan, waarbij ernstig voor zijn leven werd ge vreesd. De operatie slaagde echter uit stekend en nog onlangs voelde de koning zich voldoende hersteld om de vervulling van sommige verplichtingen van het so ciale leven weer op zich te nemen. Woensdag j.l. bezocht hij voor het eerst weer sedert zijn laatste operatie, met de Tc«-ip<»irHe p-.-isr-ssen en de hertog van Hoewel de Koning ontsliep op Sandringham, hot buitenverblijf van de Koninklijke familie, «troomde toch een grote menigte samen voor Bucking ham Falaoe, bet Koninklijk verblijf te Londen. Groot was de ontroering van bet Britse volk. Bij de aanvang van de vergadering van de Tweede Kamer heeft de voor zitter, mr L. G. Kortenhorst, gister middag de overleden Engelse Koning herdacht. De hoopvolle verwachting van het Britse volk voor het herstel van zijn Koning zijn niet in vervulling gegaan, zo zei de voorzitter. Zijn overlijden heeft de Engelse koninklijke familie en met haar de volken van het Britse Gemenebest in diepe rouw gedompeld. Het Nederlandse volk, met het En gelse zo nauw verbonden tijdens de oorlog en in lotsverbondenheid tijdens de periode daarna, deelt in de droef heid van deze beminde echtgenoot, vader, grootvader en vorst. Gerorge de VI heeft de harten van zijn volk veroverd door zijn grote eenvoudigheid en plichtsbetrachting. Onze gedachten gaan in het hijzonder uit naar zijn dochter, die de zware taak van het koningschap op haar jeugdige schouders zal nemen. God schenke haar de kracht om haar taak op waardige wijze te vervullen. Het voorbeeld van haar vader moge haar De voorzitter eindigde met de bede, dat Koning George duizend voudig het loon moge ontvangen voor alle zorgen en zwarigheden, die hij zo blijmoedig en onzelfzuch tig heeft getroost. Voor hem was de liefde het hoogste gebod en naar menselijk oordeel had hij dit gebod in onwankelbare trouw vervuld. Gods oordeel moge genadig zijn. daarbij sterken. Hierna sprak de minister-president woorden van deelneming met het Engelse volk en de leden van het Britse Gemenebest. Ook in de Eerste Kamer is Koning George VI herdacht. Bij de aanvang van de vergadering van gistermiddag gaf de voorzitter, mr Jonkman, uiting aan zijn deelneming met de slag die het Engelse Koningshuis trof. „Wij die zelf het voorrecht genieten van een nationaal Koningshuis, beseffen hoe zwaar onze Engelse vrienden door de dood van hun geliefde Koning getroffen moeten zijn." De minister van Buitenlandse Zaken, mr D. IJ. Stikker, sloot zich namens de regering bij de woorden van de Kamervoorzit ter aan. „Het verscheiden van Koning George VI is voor de wereld en voor het Engelse volk volkomen onver wacht gekomen", zo zeide minister Stikker o.m. „De banden van trouw en aanhankelijkheid, die het Engelse volk en de volken van het Gemene best met de Kroon verbinden, zijn hecht en hebben de toets des tijds doorstaan. De zware taak ;n de vele verplichtingen van het constitutionele Koningschap heeft de overleden Vorst met grote nauwgezetheid en met de inzet van zijn gehele persoonlijkheid vervuld. Engeland zal door het overlijden van Koning George VI evenals ons land een vrcuw als staatshoofd krij gen. Onze gedachten gaan op deze droeve dag uit naar Koningin Eliza beth, die op jonge leeftijd geroepen wordt om het symbool te zijn van de samenwerking tussen de Vele rassen en volken, die het Gemenebest vor men. Laat ons van harte hopen, dat na alle beproevingen, welke het Engelse volk heeft moeten ondergaan, de re gering van Koning Elizabeth een ge lukkige en voorspoedige zal mogen zijn." AMSTERDAMSE RAAD. De burgemeester van Amsterdam, mr A. J. d'Ailly, sprak gistermiddag bij de opening van de raadszitting een korte herdenkingsrede uit, die door de raadsleden staande werd aan gehoord. De burgemeester zei, dat juist nadat in bladen foto's hadden gestaan van de Engelse Koning, die geheel hersteld scheen te zijn, een schaduw van leed is gevallen over het Engelse volk. Hij bracht in herinne ring de gastvrijheid, die Koningin Wilhelmina in de moeilijke jaren in Engeland heeft genoten. Het West-Duitse parlement in Bonn heeft onmiddellijk haar zwart-rood- gouden vlag halfstok gehesen. De voorzitter, Hermann Ehlers zeide: „Het bericht zal door het Duitse volk met diep medegevoel ontvangen wor den. Wij zijn in het bijzonder dank baar er voor, dat de Koning, ondanks zijn zwakke gezondheid, bereid was Kanselier Adenauer te ontvangen, toen deze een bezoek aan Londen bracht". Op de hoge commissariaten in West-Duitsland werd de vlag onmid dellijk half stok gehesen. De Oostenrijkse kanselier heeft zich onmiddellijk na het vernemen van het nieuws naar de Britse Hoge Com missaris begeven om zijn leedwezen te betuigen. Vele omroepstations brachten wijzi gingen in hun programma's. De Bel gische radio riep op tot een minuut stilte. Daarna werden het „God save the Kink" en de „Brabangonne" en treurmuziek uitgezonden. In Denemarken kochten velen on middellijk na het horen van het nieuws zwarte dassen. De Oost-Duitse radio bracht het be richt in een korte voorrangsmelding met een: „Koning George de zesde van Engeland is Woensdag overleden. Prinses Elizabeth is troonopvolgster". Alle Britse vlaggen in de Britse be zettingszone van Duitsland hangen halfstok. Aantal steeg met 20.439 in een maand. In Januari nam het aantal werkloze mannen in Nederland toe van 145.385 tot 165.824, t.w. 128.142 geheel werk lozen (December 109.588), 85.746 D.U. W.-arbeiders (34.717) en 1936 geheel werkloze wachtgelders (1080). De sterkere stijging van het jaar moet mede worden toegeschreven aan de beperkte activiteit in de bouwbe drijven en de daarmede samenhangen de industrieën en de in enige bedrijfs takken voortdurende afzetmoeilijkhe- den, zoals de schoen- en lederindustrie, de textielnijverheid en de confectie-in- austrie. In Zeeland steeg het aantal werklo zen de vorige maand van 8877 tot 4218, waardoor een percentage van 4,8 werd bereikt. De relatieve werkloosheid was eind Januari het hoogst in Drente met 12.6 het laagst in Limburg met 3.5 werklozen, terwijl het rijksgemiddelde 5,4 bedroeg tegen 4,8 op 31 De cember 1951. Uit vele West-Europese hoofdsteden wordt gemeld, dat staatshoofden, party- leiders en voorzitters van parlementen condoleantieverklaringen hebben afge legd. De Noorse voorziter van de natio nale vergadering zeide, dat het nieuws met grote droefenis in Noorwegen was ontvangen, te meer wegens de familiebanden welke tussen de ko ninklijke huizen van Noorwegen en Groot-Brittannië bestonden. Op de ijsbaan in Wenen, waar de Europese kampioenschappen kunst rijden worden gehouden, werd het overlijdensbericht met luidsprekers bekend gemaakt De menigte verhief zich spontaan en nam een minuut stilte in acht. MORGEN DEBAT OVER DE BROODPRIJS. De Tweede Kamer beschikte giste ren afwijzend op het interpellatiever- zoek van de communist Haken over de verhoging van de broodprijs. Er ligt nl. nog een bakkersnota te wachten, ter wijl minister Mansholt bovendien nog de laatste maatregelen in een brief aan de Kamer" heeft medegedeeld. Aan de hand van deze brief zal morgen een debat over de broodprijs worden ge houden, waarbij tevens alle zaken aan de orde mogen komen, die daarmee verband houden. Zeventigduizend rendieren in Noord- Noorwegen worden door de honger dood bedreigd, als het weer niet spoe dig zachter wordt. De sneeuwlaag is zo vast, dat de dieren slechts met de grootste moeite voedsel kunnen vin den. ending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's-Grevelduin-Kapelle H. Talsma te Den Haag; te Vinkeveen K. v. d. Pol te Veenendaal. Geref. Kerken. Beroepen te Vinkeveen G. J. Sybes- ma, oud K.N.I.L.-pred. en thans hulp prediker aldaar. Aangenomen naar De Bilt H, A. L. v. d. Linden te Utrecht; naar Bergen (N.-H.) B. Scholten, cand. te Kampen, die bedankte voor Ter Aar, Blokzijl, Hasselt, Leimuiden, Tingum-Zürich, Tuindorp-Oostzaan, Wons en IJlst. Geref. Gemeenten. Tweetal te Benthuizen M. v. d. Ket terij te Alblasserdam en H. Lichten berg te Rotterdam-West. Bedankt voor Scherpenisse H. Lich tenberg te Rotterdam-West. Oud Geref. Kerk. Aangenomen naar Grafhorst W. v. Dijk te Kapelle aan de IJssel. MIDDELBURG. 5 Febr. Aardappe len: Koopmans Blauwe 13.10; Bintjes 11.5012.90; Fruit: Goudreinetten 28— 45; Jonathan 25—47; St. Remy 36—40; Kleipeer 1933; Groenten: Andijvie 5862; Rodekool 714; Savoye kool 816; Witte kool 914; Boerekool 2— 6; Spruiten 12—37; Witlof 30—46; Veldsla 3—91; Snijsla en dunsel 94— 1.23; Koolrapen 27; Prei 16—24; Peen kg. 6—14; Uien 10—36; Bospeen 21—22. VISMIJN VEERE. 5 Febr. 519 kg. exportgarnalen 45— 58; 138 kg. schar 4161. GOES. Veiling van 6 Febr.: Groenten: Sprui ten A 2834idem B 1J-25; Veldsla 43; kool rapen 3-5; l'een 7-14; Uien (aha.) 20; idem (stek) 4—12; Rode kool 12—14; Groene kool —22; Gele Savoye kool 1314, alles per 100 *S>- SINT ANN ALAND. UienveUing van 5 Febr: Uien middel 30,02-28,90; Uien drielingen Uien picklers 18,99; Uien stek 8,99, alles per kg. Aanvoer 60 ton. SINT MAARTENSDIJK. Uienveiling van 5 Febr.: Uien gewone 29,70-29,40; Uien bonken 29,80; Uien drielingen 29; Uien picklers Uien stek 9, alles per 100 kg. Aanvoer 60 ton-

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2