VAART DER STILTE °-d" de loupe Onze Wasmachines zijn voordeliger WIJ RUIMEN OP! JO F1BBE Eiken Erv8B Sabriëls De Russische Migs schieten de andere jagers niet als mussen uit de lucht. Bevan wil het vredesverdrag met Japan torpederen. Sterlinggebied staat voor een crisis* v. Roon, L. Viele 62, M'burg VAN NELLE'S KOFFIE colliers broches oorknoppen armbanden enz. enz. Churchill wacht een warme ontvangst in het Lagerhuis* Plannen van de Amerikaanse marine* Straatsburg hoofdstad van Europa hoest ^MoroO? Russische officieren wilden Vogeler bevrijden* ONS FEUILLETON. Het gezelligste moment van de morgen! TEXTIEL ZEEP Komt U zien! EN TIJD met die echte pittige smaak! Pagina 2 V/oensdag 23 Januari 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 ft i is doen? IJverig norgen met sta te lezen had hij hadden het over bij mij klagen, Ijnen, maar hoe, enkele liederen ■rerd het blijspel kpgevoerd. ïindigt-. Aan 15 Jbouwcursus, van- In, kon tijdens de 'orden uitgereikt, 'ezen. Hierbij wa- )teeg, de commis- |heer G. Bom, na- docenten, de he- werd een boe tering. De leden L.J.G., afdeling hebben Zater- Igebouw het blij- ],.De nieuwe vee- ïgie berustte bij fcrt. Een dankbaar lees van deze op- pramma zal op 2 fke worden ge- jdag en Zaterdag fchap „Oefening Ijeugdgebouw der [voering. De heer een welkomst een zestal mu- bracht. Na de fchap „De Fliere- jider leiding van het toneel. Het ^r bedrijven: „De het veel succes Ned. Blinden- 30 Januari a.s. |e organiseren in ïrij Evangelische |an voorbereiding N. F. van Sas, ^rhoek, Chr. Gle- van leperen, ds Inge, J .de Neef, nernambucq. Het hg, declamatie en >ERWIJS Serk. Dijckmeester, Iveld. prschoten, W. G. Idikant in vaste ylootpredikant te Pingjum, Zürich cand. te Kam- lart. 31). rtminster (Cana- fcrecht. (tengelo, H. J. bedankte voor Jaar Aduard, H. die bedankte lasserdam-Nieuw |te Gees. hten. |e, A. van Stuy- Oosterland, M. I. Ligtenberg te erken. ten, M. Holtrop leenten. renliage, F. de Kralingse-veer. tiling Ian 22 Jan. Aau- le koeien en ossen lalveren 40; Gras- Jren 1032; Varkens Ï223; Veulens 17 ïkken of geiten 48. BS—2.65, 2.15-2.40; 150-2.70, 2.30-2.50; fchteie kalveren 60, 152, 4S; Slachtpaar- 145, 125, 105; Lara- Jen 1000, 900, 770; te koeien 720, 650 pken 550, 450, 350. |i. Verpakt fruit; I Oranje Pippin A 1—74idem B 61 B; Fruit voor ex- r BC 33—35.50; I JDelicious C 43; I |A 34; BC 22; I A 54; BC 37.80; veiling: Doyenne rf de Paris 2829; ■eman 1948; St. Harm Harkes 30 Lien Delicious 10-" J Jonathan 1333; Iperbc 12—27; Zoe- d'Oranje 2137 ?etappels 3—7.50. Jan. Prijs voor jiterdag f 1.88 per ■gewassen eieren uitbetaald. luari. Handelaren» |9; Ganseieren 30; Jan. Gewone 35; Stek 9—10. Aan- Ivoei; 6 ton. I2 Januari '52. 1.40—3.16; 202 pot 67—69; 86 (ongesorteerde Goes slaagde 'te Utrecht Luchtmachtchef Alert Bouw van Meteors gaat door; in de toekomst echter „all weatherfighters". Tivee Amerikaanse jachtpiloten, die onlangs met verlof uit Korea naar de Verenigde Staten zijn teruggekeerd hebben daar verklaard dat de Russische Mig- 15 straaljager verre superieur is aan elke Amerikaanse jager. Een geluid dat niet nieuw is en dat de Amerikaanse luchtmacht-autoriteiten zeker niet als een verrassing in de oren heeft geklonken. Gezien tegen de achtergrond van de prestaties van de Mig-15 is bij velen de vraag gerezen, of het nog zin heeft in Nederland Meteor-straaljagers te bonwen, die bij voorbaat al minder zijn dan de producten van de Russ'sche industrie. De chef-staf van de Nederlandse lucht macht luitenant-generaal I. A. Aler rea-1 liseert zich dit probleem volkomen. „De jUig-15, de Russische luchtverdediging;, jager, is voor een aantal jaren modern, dan welke Nederlandse jager ook", z. verklaarde hij tegenover een verslaggc ver van het A.N.P. „Wij hoeven in di„ opzicht geen struisvogelpolitiek te voe len, maar we moeten ook niet te emo tioneel zijn over d>t -«*■-<■( van de inch verdediging". „In de grote mauii v..i uc ivug zit n. voor een belangrijk deel ook zijn zwak te: de snelheid er van moet gevonden worden door vermindering van de actie radius. Een Mig kan tot dusverre waar schijnlijk nog niet van achter het IJze ren Gordijn naar b.v. Nederland vliegen, daar een gevecht leveren en weer terug keren naar zijn basis. Gezien dit feit, aldus generaal nier, is de Russische bommenwerper voor Neder land veel interessanter als aanvaller. En het feit, dat er boven Korea geen bom menwerpers van Russische makelij zijn verschenen geeft aanleiding tot deze con clusie: öf de Russen hebben nog geen moderne bommenwerper, óf ze hebben geen jagers die in hun functie als be schermers van de bommenwerpers een goede partij zijn tegen b.v. Sabres, Thun- derjets, of Meteors. De Migs hebben nog niet bewezen geschikt te zijn voor langt afstand beschermers van bombarde m usvliegtuigen". s net dus verantwoord de Meteor tt bliji-u bouwen?" „riet is uitgesloten een serie die men begonnen is te onderbreken. Dit zou be tekenen geld uitgeven zonder dat er iets voor in de plaats komt. Bovendien zou stoppen betekenen, dat wij een tijd lang helemaal niets zouden hebben. De con sequentie van het voorgaande is echter wel, dat er geen toestellen van hetzelfde type worden- nabesteld". DE TRAGIEK VAN DE SERIE- BOUW. De trag.wi van de seriebouw is in we zen de tragiek van het menselijk vernuft, dat in deze tijd van snelle technische evolutie, steeds achterhaald, overtroffen en gecorrigeerd wordt. Zo bestonden er p.„.»nen Nederland uit te rusten met de Meteor II nachtjager. Maar deze plannen zijn opgegeven omdat dit type waarschijnlijk niet meer up to date zou zijn tegen de tijd, dat het in georuik zou worden genomen. Thans zal het er waarschijnlijk van ko men, dat Nederland, evenals andere lan den aangesloten bij het Atlantisch Pact, in de toekomst uitgerust zal worden met de Armstrong Whitworth N.F.-ll „AU weatherfighter". „Overigens ...oeten we ons over de Mig-15 ook geen al te desastreuze voor stellingen maken aldus de chef van de luchtmachtstaf. „De Migs schieten de andere jagers niet als mussen uit de lucht en vliegtech niek en training b.v. spreken ook een woordje mee". DE FOKKER S-14. De training is een zeer belangrijk on derdeel in 't opbouwplan van een lucht macht en in dit verband werd de vraag gesteld of Nederland als instructievlieg- tuig de Fokker S-14 straaljager zal krij gen. „iïij hebben daarvoor geen ruimte in de linanciering van ons opbouwplan. In dien er echter geld voor de aankoop zou kunnen worden gevonden zou de Ned. luchtmacht misschien geïnteresseerd zijn om de exploitatiekosten in de opleiding op zich te nemen". „Zou dit geld gevonden kunnen wor den?" ...rlisschien zou dit eventueel gevonden kunnen worden in urenbesparing van de operationele vliegtuigen". In verband hiermee vernam het A.N.P. nog, dat er aan een Fokker S-ll order buiten de luchtmachtbegroting om natio naal en internationaal hard gewerkt wordt en dat er voor dit type zo goede belangstelling is, dat er een redelijke kans is dat de S-14 productiekansen krijgt. AMERIKA TWEEDE RANG. De Amerikaanse minister voor de Luchtmacht, Thomas Finletter, heeft Maandag voor een groep technici te San Antonio (Texas) verklaard, dat een groot aantal afdelingen van de Amerikaanse luchtvloot is samengesteld uit toestellen van de tweede rang. De oorzaak hiervan was, naar de mening van de minister, gelegen in het feit, dat het veel tijd neemt om vliegtuigen te bouwen en pi loten hiervoor op te leiden. Toch was de Amerikaanse luchtmacht sterk genoeg om iedere eventuele aanvaller af te schrikken. De Gloster Meteor, een twee-motorige straaljager, is het modernste vlieg tuig, dat in Nederland gebouwd wordt. De oorspronkelijke ontwerpen van deze vliegtuigen komen uit Engeland, terwijl de motoren in België zijn vervaardigd. De Fokkerfabrieken bournen de rompen en monteren de vlieg tuigen af. De foto toont een aantal van deze machines, gereed voor de proefvlucht. Zes linkse Lahourleden van het Britse Lagerhuis, onder wie Bevan, hebben een resolutie ingediend ter herroeping van de wet, volgens welke Groot-Brittannië het Japanse vredesverdrag goedkeurt. Hoewel de resolutie tot nu toe slechts de steun van weinig leden heeft gewonnen, is men in alle geledingen der Labour- party gespannen over de verklaring, welke Churchill zal afleggen over de Brits Amerikaanse politiek in het Verre Oosten. (Ingez. mededeling, advert.) Engelands moeilijkheden. Ministers overwegen doeltreffende maatregelen. Na een conferentie van een week heb ben de ministers van Financiën van de landen van het Britse Gemenebest een communiqué uitgegeven, waarin werd verklaard, dat het sterlinggebied voor 'n zeer ernstige crisis staat, die verstrek kende gevolgen zal hebben, wanneer geen doeltreffende maatregelen worden genomen. De situatie is dermate spoedeisend, dat de betalingsbalans van het sterlinggebied met de rest van de wereld uiterlijk over de tweede helft van het lopende jaar in evenwicht moet zijn. Aan de verschillen de regeringen der landen van het Geme nebest zullen concrete voorstellen wor den gedaan, die beogen de verwezenlij king van dit doel te verzekeren. In ieder geval moet bereikt worden, dat de beta lingsbalans met het dollargebied over de tweede helft van 1952 in evenwicht is. In sommige gevallen zal wellicht wor den overgegaan tot het sluiten van le ningen bij landen, die niet tot het ster linggebied behoren. Het voornaamste besluit der conferen tie is, dat elke minister van Financiën Geruchten over het overlijden van generaal Spoor onjuist. De telkens weer opduikende geruch ten rond de dood van generaal Spoor hebben mevrouw Spoor doen besluiten zich tot het toenmalige hoofd van de militair geneeskundige dienst in Indo nesië te wenden, teneinde door een openlijke medische tegenspraak de be weringen te logenstraffen. Een aantal artsen, die een onderzoek hebben ingesteld, hebben thans een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat generaal Spoor een natuur lijke dood is gestorven en dat alle daarmee in strijd zijnde toespelingen als uit de lucht gegrepen moeten wor den beschouwd. Besprekingen over het Europese leger worden Zaterdag hervat De volgende bijeenkomst van de mi nisters van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, Italië, West-Duitsland, Bel gië, Nederland en Luxemburg over de vorming van een Europees leger zal op 26 Januari te Parijs beginnen. De resolutie is ingediend uit protest tegen het voornemen van Japan, diplo matieke betrekkingen met het nationalis tische China aan te knopen. Men ver wacht dan ook een ware storm in het Lagerhuis over deze zaak, als het Par lement de 29ste bijeenkomt. De kleine, doch resolute linkse Labour- groep heeft een duidelijk standpunt in genomen. Zij wenst een distanciëring van het Japanse vredesverdrag, het bijeen roepen van een conferentie voor het Ver re Oosten met de Chinese communisti sche leider Mao tse Toeng en het bieden van vastberaden verzet tegen een even tuele aanval op het grondgebied der Chi nese communisten. De meerderheid der Labour-fractie, on der leiding van Herbert Morrison, neemt echter een „voorzichtiger" houding aan. Een partijwoordvoerder heeft verklaard, dat de gehele Labour-beweging zich zou verzetten tegen een grootscheepse aan val op China en het bombarderen van Chinese steden. Vele Labour-leden zou den echter instemmen met het eventuele bombarderen van de Chinese bases aan de Jaloe indien de Noordelijken een wa penstilstand, zo deze tot stand mocht ko men, zouden schenden. De voorzitter der commissie voor de strijdkrachten van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Vinson, heeft bij het Congres een wetsontwerp ingediend, waarin goedkeuring wordt gevraagd voor de bouw van een tweede onderzeeboot met atoomaandrijving en van een bijna zestigduizend ton metend vliegkamp schip, waarvan atoombommenwerpers zouden kunnen opstijgen. Voor de bouw en de vernieuwing van schepen wordt 'n bedrag van 1.150.000.000 dollar gevraagd. Twee vliegkampsche pen, vier torpedobootjagers, vier onder zeeboten, dertig mijnenvegers, drie fre gatten en geleideschepen zouden moeten worden gebouwd met een totale tonnage van 237.500, twee vliegkampschepen, twee lichte kruisers en zes fregatten zou den worden herzien. De eerste onderzeeboot met atoomaan drijving zal in 1954 voltooid zijn. (Ingez. meiedeling, advert.) een doel heeft aanvaard met betrekking tot het overschot of tekort op de beta lingsbalans van zijn land, zodat het ster linggebied in zijn geheel over de tweede helft van dit jaar een sluitende betalings balans met de rest van de wereld kan hebben. In een radiorede heeft de secretaris generaal van de Raad van Europa, Ca- mille Paris, voorgesteld Straatsburg tot zetel van alle Europese gezagsorganen en autoriteiten te maken. Volgens hem zou de gemeenschappelij ke Europa-politiek worden bevorderd als de organen van plan-Schuman, plan- Pleven, een mogelijk in te stellen Euro pese landbouwunie en transportunie niet over verscheidene landen zouden worden verdeeld, doch in een stad zouden wor den ondergebracht. Laboratorium voor grondonderzoek. In Amsterdam zijn plannen bekend ge maakt om in het Instituut voor de Tro pen in nauwe samenwerking met de ge meentelijke universiteit een nieuw labo ratorium te stichten voor grondonder zoek om na te gaan welke mogelijkheden tropische gronden voor de landbouw bie den. Het contract voor de samenwerking- tussen het Instituut en de gemeente Am sterdam moet nog getekend worden maar dat zal binnen enkele weken gebeuren en men hoopt, dat het laboratorium in April bedrijfsklaar zal zijn (enkele ver bouwingen in het Instituut zijn nodig). Nederland zal dan de beschikking heb ben over het eerste laboratorium voor Tropische Bodemonderzoek van beteke nis in Europa. Bedenk, dat uit een onverzorgde kinder- hoest een zwakke borst kan overblijven. Help en ^.bescherm Uw Kleine met s Were/e/s beste Moes ts troon Robert Vogeler, de Amerikaanse zaken man, die onlangs uit een Hongaarse ge vangenis werd ontslagen waar hij zeven tien maanden doorbracht op beschuldi ging van spionnage, heeft meegedeeld, dat enige Russische officieren indertijd van plan waren om hem uit de gevan genis te bevrijden. Het plan was mede opgesteld door mevrouw Vogeler. Naar Vogeler zei waren een Russische gene raal en een kolonel verdwenen, nadat het complot was ontdekt. Een zekere majoor Kabiakof was er in geslaagd met zijn ge zin naar de Amerikaanse zone van Oos tenrijk te vluchten. Deze personen zullen door de bemiddeling van Vogeler naai de Verenigde Staten kunnen komen. „Bedankt jongens", riep hij door het duister naar zijn kameraden. „Geluk", antwoordden ze. Toen daalde de stilte weer over het eenzame land en door de nacht gingen ze huistoe. Hoog bo ven hen, ver en verlangend, riepen nog de trek-ganzen. Karei voelde zich eenzaam naast het paartje. „Ik ga morgen naar mijn werk terug", zei hij. „Ik heb nu lang genoeg vacantie gehad." Ze gaven daar geen antwoord op. Misschien hebben ze zijn verlangen begrepen en het gebillijkt De volgende morgen is Karei Bo- venkamp teruggekeerd naar huis en naar het kantoor, maar hij ging met het vaste voornemen, dat die terug keer maar voorlopig zou zijn. Mis schien zou hij de hele winter daar moeten blijven, maar hij zou niet stil zitten. Er was veel te doen, want naam maken vraagt hard werken, ook van een ballonvaarder. De rust had hem tot dat werk de bereidheid ge geven. Notaris Wiekheuvel hartelijk als voorheen, luisterde met een ge noeglijke glimlach naar de enthou siaste plannen en van tijd tot tijd knikte hy en zei, zoals hij al zo dik wijls gezegd had: „Ik heb dat ook allemaal gewild, maar ik durfde niet. Je voert ook uit wat je verlangt". Na die woorden voelde Karei zich eigenlijk een beetje onwennig tegen over de oude man, want hij wist dat hij werken en winnen zou, om heel die arbeid en al die winst straks neer te leggen in de handen van een meis je. „Ik deed het voor jou, Marianne", zou hij zeggen. „Wees niet langer boos omdat ik mijn woord brak, toe." Notaris Wiekheuvel zag dat alles VERRASSING De Belgische ballonvaarder Léo- nard zorgde voor de verrassing. Ka- rel is er nooit helemaal zeker van geweest dat ook notaris Wiekheuvel er geen deel aan had en Vorstermans. Nu hij zich eenmaal ingesteld had op een kalme winter, met alleen wat GO VERBURG 51. anders. Hij wilde zich spiegelen in de glorie van zijn beschermeling en misschien zelf ook nog een beetje glo rie genieten. Hij zou dan zijn voorbije jeugddromen kunnen dromen, over eindeloze stille vaarten in de lucht, met als enig gezelschap de wolken en nagezwaaid door de mensen. „Je bent een geluksvogel, jij", be nijdde hij. „Ik zou willen dat ik het over kon doen." Daar lachte Karei wat wrang om en zonder de notaris aan te kijken zei hij: „Ik zou dat ook willen. Mis schien wil elk mens dat wel, vooral als hij oud is, maar ook als hij jong is." Toen hervatte hij het bijna ontwen de werk, gebogen over de boeken. voorbereidingen voor het komende seizoen, was Karei wat tot rust ge komen. De weg naar Marianne leek hem een lange weg, maar hoe langer hij er over nadacht hoe zekerder hij er van werd, dat hij zo zijn doel be reiken zou: meisjes kijken op tegen mooie uniformen en tegen mensen die iets presteren, praatte hij zich zelf voor. Eerst leek het hem wat gewaagd om Marianne zonder meer onder al die andere meisjes te rekenen, want MarianneEn dan somde hij haar bijzondere kwaliteiten op, totdat hij zelf om z'n overdrijvingen lachen' moest. „Alle jongens zullen zo over hun meisje denken", overwoog hij. Daarom durfde hij het weer aan om op zijn middel te vertrouwen: wer ken; succes hebben; prijzen winnen en geld en dan naar haar. In het eerst leek de winter niet om door te komen: vijf eindeloze maan den van niets-doen, dat is erg als je haast hebt. Wachten is geduld leren en als je lang moet wachten leer je veel geduld hebben. Toen de eerste maand voorbij was, durfde Karei met een glimlach de oude brieven herle zen en achter op de laatste enveloppe schreef hij: Tot over een jaar, Mari anne! Hij zette een uitgebreide cor respondentie op touw, om zoveel mo gelijk ballonvaarten af te spreken voor het komende jaar. In die brie ven trachtte hij commissie-leden, die allerlei feesten voorbereidden en di recteuren van grote fabrieken en be drijven te overtuigen, zoals hij er nu al meer overtuigd had: van het bij zondere van een ballonvaart, uitge schreven door juist hun commissie, of georganiseerd door juist die fa briek. Hoe langer hoe meer kwam dit werk de winter breken, want als de kans op een uitnodiging groot was ging Karei zelf de zaak beklinken door een bezoekje. Anderen hadden extra brieven en een serie foto's no dig om overtuigd te raken van het mooie van een opstijging. Zo groeide het werk en met het werk de lijst van gemaakte afspraken. Het zou druk zijn als 't zo doorging, heel de volgende zomer. (Wordt vervolgd.) WREDE VRIENDEN. Vraag een soldaat, die tijdens de politionele acties in Indië gevochten heeft, hoe generaal Spoor aan zijn einde gekomen is en tien tegen een dat hij U zal antwoorden: „Hij is ver moord!" Vraagt men die soldaat waar om hij dat denkt, dan zult V geen con creet antwoord ontvangen, maar uit het verhaal zal zeker duidelijk worden hoe diep deze generaal door zijn man nen werd vereerd. Terecht! Een aanvoerder als deze man was heeft Nederland maar zel den gehad. Hij was een generaal die wist te gehoorzamen, ook als hij dat gehoorzamen funest achtte! In die maanden voor zijn dood was juist de tweede politionele actie met grote be kwaamheid ten uitvoer gebracht maar datgene wat generaal Spoor als de kroon op die actie zag: een her stellen van het gezag alvorens ver dere politieke maatregelen te nemen, dat deel werd hem verboden door de regeerders in Den Haag. Hij moest zijn jongens in toom houden, het voort gaan verbieden op een ogenblik dat iedere soldaat zag dat voortgaan meer dan ooit geboden was. Hij heeft dat gekund, omdat de soldaten in hem hun voorbeeld, hun soldatenideaal za gen! Toen, op het onverwachts, is hij ge storven. Op een ogenblik dat de sabo- tagegeruchten nog rondzoemden over het ongeluk, dat de Amerikaanse jour nalisten getroffen had. Is het wonder, dat die soldaten onmiddellijk gingen geloven: ze hebben onze generaal uit de weg geruimd. Ze geloofden dat toen en ze geloven dat nu nog. Omdat hij hun vriend was. En een vriend gaat niet zo onverwachts heen. Deze soldaten zijn wrede vrienden. Wreed tegenover de weduwe van hun generaal. Aan een dode bewaart men graag een gave herinnering derge lijke geruchten dragen daar niet toe bij. Deze man was een groot Neder lander; men maakt hem niet groter door op zijn grafzerk de martelaars kroon te hangen. Door dergelijke ge ruchten rijt men telkens opnieuw de wond bij zijn nabestaanden open! Mevrouw Spoor heeft hieraan een eind willen maken. De artsen, die haar man behandeld hebben, hebben op haar verzoek verklaard dat haai man een geheel natuurlijke dood ge storven is. Echterdit is al eerder verklaard en men heeft het niet ge loofd. Zal men het dan nu geloven? Laat men toch beseffen hoe ver drietig voor deze vrouw het gesol met de nagedachtenis van haar man moet zijn! Tijdens zijn leven heeft ze hem moeten delen met zijn vereerders; het is het lot van iedere vrouw die met een beroemd man getrouwd is. Maar laat men althans zo fijngevoelig zijn om, nu hij overleden is, haar met de gedachtenis aan haar dode alleen te laten! PARIJS VRAAGT DEENSE MOSSELEN. Een der Parijse mosselimporteurs, de heer Henri Demarne, heeft zich onlangs bij zijn bezoek aan Denemarken uitge laten over de import van mosselen uit Denemarken. Hij heeft verklaard, dat de Denen de productie moeten trachten ta vergroten, door in de Limfjord zich doel bewust toe te leggen op het kweken van mosselen voor de Franse markt. Volgens hem zijn de Parijse handelaren bijzonder tevreden over de Limfjord-mosselen. De heer Tage Priess echter, directeur van de Limfjord Maatschappij, moest verklaren, dat hiervan niet veel te ver wachten valt, daar de omstandigheden in de Limfjord van jaar tot jaar zo sterk veranderen, en de limfjord zo groot is, dat dit practisch niet uit te voeren zal zijn. Het streven van de heer Demarne is alleen Deense mosselen te exporteren, teneinde de Nederlandse export tegen te gaan. Dr da Costa Gomez, premier van de Nederlandse Antillen, mr dr la Try Ellis, vice-voorzitter van de raad van advies voor de Antillen en dr Buis kool, premier van Suriname, zijn gis termorgen, naar Nederland vertrokken voor de eindfase van de voorbereiding van de ronde-tafel-conferentie met de West. Coöp. Boerenleenbank Kloetinge Voor controle der boekjes *n bijschrijving der rente, zal zitting worden gehouden op Vrijdagavond 25 Janu ari, van 79; op Zaterdag middag 26 Januari van 2 5 en op Zaterdagmiddag 2 Februari van 25 uur. Voor niet aangeboden boek jes wordt ƒ1.— in rekening gebracht. Op genoemde zit tingen worden geen andere bankzaken gedaan. HET BESTUUR. TE KOOP BIJ INSCHRIJVING: HET WOONHUIS, annex Café ,,'t Zwaantje" met volle dige vergunning, schuur en erf, Lepelstr. 243a te Wol- phaartsdijk, gr. 1 A. 40 c.A. Behoudens toestemming van B. en W. terstond op ge bruik. Te bezichtigen Zater dag 26 Jan. a.s., van 24 uur. Briefjes in te leveren uiterlijk 1 Febr. a3., ten kan tore van Notaris D. C. VAN WERKUM te Heinkenszand, Tel. 297. Hypotheek be schikbaar. Als 's morgens de koffie klaar ia kan het werk wel even rusten. Natuur lijk! Want iedereen is dol op die heerlijke Van Nelle's koffie! SPAREN Teakhout Wasmachines nog 130. - «50. voordeliger; Bok en Wringer 148.50 KACHELS en HAARDEN - GASFORNUIZEN - BRAND KASTEN - fcMAILLE EN GEGALVANISEERDE ART. Een grote partij byouterieën onder anderen: tegen SPOTPRIJZEN Ook tijdens de uitverkoop slaagt U het beste bij MIDDELBURG, MARKT De gehele week geopend van haif negen tot zes uur VLISSINGEN, Walstraat Weer ruime keuze in eigen werk 2-persoons EIKEN In zware uitvoering Noordsiraat 41-43 o.h. Postkantoor Middelburg De administratie van „Zeeuwsch Dagblad" belast zich vertenties in alle dag- en weekbladen, zonder enige ook gaarne met het plaatsen Uwer berichten en ad- prijsverhoging.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 3