Verwoede gevechten op een begraafplaats bij Ismailia Mr ZAAIER VERDEDIGT ZIJN RAPPORT. Wie geeft definitie van agressie 7 A Spanning in Tunis Echtpaar Flipse te Middelburg gaat platina bruiloft vieren Nederlandse Bank verlaagt de rentetarieven SNIPPER NIEUWSk PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Wie schoot Amerikaanse non neer? Saoedi-Arabië wil Brits-Egyptisch geschil oplossen De kleine gemeenten* „Thunderjet"-jager neergestort Ik handhaaf ieder woord* Dr Drces bezocht President Truman Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad", Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen Vein der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 2076 Abonnementsprijs 0.44 per week, f 1.85 p. maand, f 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 19 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 22 JAN. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHE1DE Directeur: YACQ DE SMIT Medewerkers: Mr W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan Woensdag: Zon op 8.37 u., onder 17.08 u.; Maan op 5.22 u., onder 12.29 u. Hoogwater op Woensdag 23 Jan. Vlissingen: 8.44 u. 1.43 m., 21.32 u. 1.54 m.; Terneuzen: 10.30 u. 1.71 m., 23.21 u. 1.88 m.; Wemel- dinge: 11.37 u. 1.34 m., u. m.; Zierikzee: 11.21 u. 1.13 m., u. m. llllilllllllllilllllllllllllllllllllllllllllll lllMÉlf De Egyptische regering heeft gisteren officieel ontkend, dat de Amerikaanse kloosterzuster, die Zaterdag bij gevechten te Ismailia werd gedood, door Egyptenaren om het leven zou zjjn gebracht. Er zal echter een onderzoek worden ingesteld door een commissie, waarin Amerikaanse, Engelse en Egyptische functionarissen zitting hebben. Inmiddels gaan de Britten voort met het instellen van een onderzoek in verschillende wijken van Ismailia. Saoedi-Arabië zou een plan hebben op gesteld, dat de regeling van het Brits-Egyptisch geschil behelst. De Egyptische regering heeft Maan dagavond te Cairo een speciaal com muniqué uitgegeven, waarin wordt verklaard dat het niet aan de minste twijfel onderhevig is, dat zuster An thony door een Britse kogel om het leven is gekomen. Een woordvoerder van de Egyptische delegatie naar de V.N. in Parijs heeft medegedeeld, dat een commissie, be staande uit diplomatieke vertegen woordigers van Amerika en Engeland en Egyptische functionarissen is ge vormd om een onderzoek in te stellen naar de kwestie van de verantwoorde lijkheid voor de dood van zuster An thony. GEVECHTEN. Op de begraafplaats in de Arabische wijk van Ismaila is het tot een vuur gevecht gekomen, dat zich tussen de Mohammedaanse en Katholieke gra ven afspeelde. De Engelsen hadden de begraafplaats n.l. afgezet en een graf kelder geopend. Hier vonden zij een arsenaal van zware ammunitie, genoeg voor 2000 schoten. De Egyptische verzetsstrijders had den zich tussen de graven verborgen. Zij openden het vuur met geweren en stenguns. In de avond hadden zich twee Britse bataljons ingegraven om de twee kerk hoven, die naast elkaar liggen. Eén i. T N HET LAATSTE NUMMER van het „Zeeuws Tijdschrift" heeft mr dr A. J. J. M. Mes een artikel geschreven over „De herziening der gemeentelijke indeling". Als men goed leest is het eigenlijk één doorlopend pleidooi voor ophef fing van de kleine gemeenten. Immers aldus mr Mes „de kleine gemeenten hebben geen eigen burgemeester en-of secretaris, soms zelfs geen eigen ambtenaren. Zijn deze functionarissen er wel, dan drukt de last hunner salarissen zwaar op het ge meentelijk budget. De samenstelling van de raad levert er grote moeilijk heden op. Kan men in dergelijke ge meenten met recht van het bestaan van een eigen gemeentelijk leven (het geen iets anders is dan dorpsleven) spreken? Het behoeft voorts geen be toog, dat de taak niet kan worden vervuld in de mate, als nodig is, en dat het verzorgingspeil beneden een naar de eisen des tijds gesteld mini mum blijft". Een wel ver van gunstig oordeel dus over de kleine gemeenten. En dat niet door de eerste de beste. Neen, door een lid van Gedeputeer de Staten onzer Provincie, tevens voorzitter van de Provinciale Advies commissie voor de reorganisatie der gemeentelijke indeling. Weliswaar verklaart mr Mes, dat „ter voorkoming van misverstand", zijn artikel niet in die kwaliteiten is geschreven, doch het ene is toch maar moeilijk geheel los te maken van het andere. Vooral de discriminatie van de klei ne gemeenten. DEZE KLEINE GEMEENTEN, men treft ze overigens niet in ons land alleen aan. Volgens de cijfers in een bijdrage van drs G. H. L. Zeegers in „De Ge meenteraad" had België in 1930 2671 gemeenten met gemiddeld 3130 inwo ners, Frankrijk 38.007 met gemiddeld 1092 inwoners, Duitsland 51.166 met gemiddeld 1330 inwoners, Denemarken 1392 met gemiddeld 2705 inwoners, Zwitserland 3118 met gemiddeld 1342 inwoners, terwijl het aantal gemeen ten in ons land in 1947 1015 bedroeg met gemiddeld 9360 inwoners. Vergelijkenderwijze dus voor ons land wel een zeer hoog gemiddelde van het aantal inwoners per gemeente. En ook heus niet een schrikbarend groot aantal gemeenten, waaronder dus broodnodig opruiming op grote schaal dient plaats te hebben. Trouwens, die opruiming heeft reeds min of meer plaats gevonden. Dr J. W. Noteboom deelt in zijn bij drage „Gemeentelijke indeling en sa menwerking van gemeenten" in het „Gedenkboek Gemeentewet 1851 1951" mee, dat in de periode van het bestaan der Gemeentewet 205 gemeen ten werden opgeheven, terwijl 10 nieuwe gemeenten werden gevormd.. „Daarbij verminderde ook in niet on belangrijke mate het aantal kleine ge meenten. De gemeenten beneden 500 inwoners verminderden in de periode van 1849 tot 1950 van 172 tot 20; die beneden 1000 zielen van 444 tot 112; een verschijnsel dat uiteraard ook met de algemene toeneming van de be volking van ons land (van 4.5 tot 9.5 millioen) verband houdt". Ook dr Noteboom heeft vergelijkin gen met het buitenland gemaakt en uit zijn cijfers blijkt, dat in België het aantal gemeenten beneden 300 inwo ners gedurende de jaren 18461947 slechts terugliep van 208 tot 203; het aantal gemeenten tussen de 300 en 500 inwoners van 339 tot 332; het aantal gemeenten tussen 500 en 100 inwoners van 756 tot 645; dus in totaal voor de gemeenten beneden 1000 zielen een te ruggang van 1303 tot 1180. In Frank rijk was op 10 Maart 1946 het aantal gemeenten beneden 2000 35282, op een totaal aantal gemeenten van 37983. In Duitsland (zonder Oostenrijk) be stonden op 1 Januari 1938: 46212 ge meenten beneden 2000 zielen, op een totaal van 49778. Cyfers, die spreken, zegt men wel eens in ander verband. Cijfers, die spreken, niet minder hier! In ons land zijn de gemeenten be neden 1000 zielen verminderd van 444 tot 112, een teruggang van hijna 75 In België slechts een vermindering van 1303 tot 1180 of ruim 17 In Frankrijk vormden in 1946 de ge meenten beneden de 2000 inwoners bijna 93 van het totale aantal ge meenten, in ons land nog geen 27 In Duitsland was in 1938 dit percen tage ook bijna 93, in ons land toen bij na 33. In België tenslotte op 31 December 1947: 1791 gemeenten beneden 2000 zielen op een totaal van 2670 gemeen ten, een percentage dus van ruim 67, in ons land bijna 27. Verontrustend dus het aantal kleine gemeenten in ons land? Geenszins, verre vandaar! N. J. Hs. PILOOT KWAM OM HET LEVEN Gistermiddag omstreeks half vijf is, op ongeveer een kilometer afstand van Kampen, een „Thunderjet" jachtvlieg tuig van de Nederlandse luchtstrijd krachten in het IJsselmeer gevallen. De bestuurder, reserve-sergeant vlie ger E. R. Popping nit Amsterdam, is daarbij om het leven gekomen. Sergeant vlieger Popping maakte met enige andere een-persoons „Thun derjet" jagers een formatievlucht. Zijn toestel is opeens uit de formatie ge gaan en in het IJsselmeer terecht ge komen. Over de toedracht is nog niets bekend. Sergeant vlieger Popping ontving zijn opleiding in Amerika. Egyptenaar werd gedood, negen ge vangen genomen. Op het Mohamme daanse kerkhof zjjn in de loop van de dag zevenduizend stuks ammunitie buit gemaakt. Op het Katholieke kerk hof werden stenguns en geweerpatro nen gevonden. REGELING MOGELIJK? Koning Ibn Saoed van Saoedi-Ara bië, zou na een geheime'briefwisseling met president Truman, aan de Koning en de premier van Egypte een plan van vier punten hebben voorgelegd voor regeling van het Egyptische Britse geschil. De vier punten behelzen: Ontruiming van de Suez-kanaalzone door de Britse troepen; Erkenning van de eenheid Egypte- Soedan; Amerika zal een Egyptische pantser eenheid van 30.000 man gratis bewa penen; Egypte treedt toe tot het commando voor het Midden-Oosten, na aanbren ging van de door Egypte gewenste wijzigingen. DE NATIONALISATIE DER BRITSE IJZER- EN STAAL INDUSTRIE Het Britse Lagerhuis zal zich ver moedelijk begin Februari reeds moeten bezig houden met een wetsvoorstel tot opheffing van de nationalisatie van de Britse ijzer- en staalindustrie. De conservatieve regering hoopt, dat de Britse staalproductie door wijziging in de eigendomsverhoudingen zo spoe dig mogelijk op 17 millioen ton per jaar zal komen. Voor dit jaar verwacht men een staalproductie van 16 milli oen ton. N.A.V.O.- VLOOTOEFENINGEN BEGONNEN Maandagavond is de gecombineerde vloot- en luchtoefening van de Noord- atlantische verdragsorganisatie „Ban deau" op de Noordzee begonnen. Aan de manoeuvres wordt deelgenomen door 25 Britse, Franse en Nederlandse oorlogsschepen en door bommenwer pers van de R.A.F. Men zal zich in de eerste plaats oe fenen in het mijnenvegen. Dit is de eerste gecombineerde operatie in de reeks vlootoefeningen, die de N.A.V.O. voor dit jaar heeft opgesteld. In verband met het vele, dat in de laatste tijd is geschreven over de amb tenaar F. H. van der Putten, verzoekt mr J. Zaaijer, de voorzitter van de commissie, die naar de beweerde mis standen bij het leger in Indonesië een onderzoek heeft ingesteld, het A.N.P. de hieronder volgende verklaring te publiceren: „In een onlangs gepubliceerd com muniqué is alleen medegedeeld, dat de minister van Oorlog geen maat regelen tegen de heer van der Putten zal nemen. Dat kan om allerlei rede nen gebeuren. Men neemt niet gemak kelijk maatregelen tegen ambtenaren. Alles wat men verder hierover ge schreven heeft, inclusief de vette kop pen over „rehabilitatie", komt voor rekening van de auteurs. De inhoud toont grote gelijkenis met de cam pagne, die de heer van der Putten vroeger gevoerd heeft. Er wordt gezegd dat het vreemd is, dat de commissie in plaats van de be weerde misstanden te onderzoeken, een oordeel over de actie van de heer van der Putten uitsprak. De commissie had opdracht om een onderzoek te doen, naar aanleiding van geuite beschuldigingen. Zij heeft het als haar taak gezien, de atmosfeer te zuiveren van wantrouwen. Niet door te zeggen dat er niets aan de hand was, maar door aan te tonen wat er aan de hand was. Zij onder zocht dus eerst de beweerde misstan den. Daar bleef bij onderzoek niets DEBAT IN DE POLITIEKE COMMISSIE DER V.N. DE BESLISSING WERD AANGEHOUDEN De juridische commissie der Verenigde Naties heeft Maandag een Sowjet- resolutie, waarin een definitie werd gegeven van het begrip agressie, met 28 tegen 12 stemmen bij zeven onthoudingen verworpen. De commissie besloot verdere bespreking van het probleem uit te stellen tot de volgende zitting van de algemene vergadering. De Sowjet-Unie heeft een Amerikaanse uitnodiging om zitting te nemen in de commissie der V.N. voor het krijgsgevangenvraagstuk, afgewezen. In het Russische antwoord op een Amerikaanse nota werd gezegd, dat de ge noemde commissie is opgericht onder druk van Amerikaanse en Britse zijde en onwettig is. Het werk van de commissie was er, aldus de Russische regering, op gericht de Japanse en Duitse oorlogsmisdadi gers te verschonen, die door de Ame rikanen werden gebruikt bij het voor bereiden van een nieuwe oorlog. VLUCHTELINGEN. Maandag heeft de Turkse afgevaardig de in de speciale politieke commissie een nieuwe ontwerpresolutie inge diend, bedoeld om de honderdduizen den vluchtelingen in het Midden-Oos ten onafhankelijk te maken. De V.N. hebben ongeveer 200.000 A'j De gemeente Hengelo (O.) heeft 'n boete opgelopen van 1000,wegens het bouwen zonder vergunning. D"e eis luidde: 50.000,boete. Een paard heeft gistermiddag het treinverkeer HengeloAlkmaar gestagneerd. Het dier werd door een electrische trein gegrepen en gedood. In Drente is een vader van 16 kinderen door een personenauto gegrepen. Hjj overleed aan de opgelopen verwondingen. In een bedrijf te Broek in Waterland is varkenspest uitgebroken. Er moesten 54 varkens worden afgemaakt. De nieuwe ambassadeurs van Afrika, In dia en Engeland hebben gistermiddag hun geloofsbrieven aan H.M. de Ko ningin overhandigd. Morgen wordt in Rotterdam de „Waterman" ver wacht met militairen uit Nieuw Gui nea aan boord. De vice-president van de Raad van State, jhr. mr. F. Bee- laerts van Blokland, werd gisteren 80 jaar. H. M. de Koningin reikte hem persoonlijk het grootkruis in de Orde van de Nederlandse Leeuw uit. In Noorwegen zijn bij een lawine 5 ar beiders om het leven gekomen. In Londen wordt momenteel een confe rentie gehouden van ballingen uit Oost Europese landen. Het West- Duitse vakverbond heeft zich accoord verklaard met de Duitse bijdrage tot de West-Europese verdediging. In Saigon zijn plasticbommen ontploft, die aan fietsen waren bevestigd. Er werden 10 personen gewond. dollar bestemd voor onderzoek naar omstandigheden van gedwongen arbeid in de wereld, met inbegrip van Oost- Europa, in 1952. Het onderzoek zal worden verricht door een speciale commissie van drie deskundigen. LUCHTMACHTCOMMANDO'S IN NEDERLAND De staf van het commando tactische luchtmacht zal in Eindhoven worden gevestigd. Voorts zal binnenkort in het centrum van het land de staf van het commando luchtverdediging worden gevestigd. „GANGES" EN „RADMAR" ZITTEN MUURVAST Voor de berging van het Engelse vrachtschip „Radmar" en de zeesleep boot „Ganges" zijn nog geen definitie ve plannen gemaakt. Daarvoor zijn de weersomstandigheden nog allerminst gunstig geweest. Beide schepen zitten muurvast op de ondiepe Maasvlakte tegenover het eiland Rozenburg en er zal heel wat zeemanskunst voor nodig zijn om ze er af te halen. HOOP OP REDDING VAN „ALKMAAR" OPGEGEVEN De hoop, die nog bestond op een gunstig bericht over het lot van de IJmuidense trawler „Alkmaar" blijkt nu wel ongegrond te zijn. Sedert vori ge week Dinsdag wordt de trawler ver mist. Er bestaat geen aanleiding meer te veronderstellen, dat de IJm. 31 met zijn bemanning van veertien koppen nog in IJmuiden zal terugkeren. AMERIKAANSE AMBASSA DEUR IN SPANJE AFGETREDEN Stanton Griffis, de Amerikaanse Ambassadeur in Spanje, is gisteren af getreden. In een brief aan president Truman verklaarde hij zich in het par ticuliere leven te willen terugtrekken. Griffis vervulde zijn functie sinds 1950. noemenswaardig van over. Als zij daarmede had volstaan, zou men nog de vraag hebben gesteld: maar waar kunnen Qan al die beschuligingen van daan komen? Dat heeft zij dan ook mede onderzocht en vastgefegd. En natuurlijk behoorde h,et tot haar taak, aldus hen te rehabiliteren, die ten onrechte beschuldigd waren. Het is dus onjuist, dat de commissie in plaats van de beweerde misstanden te onderzoeken een oordeel over de heer van der Putten uitsprak. Hetgeen de commissie deed, lag voor de mand. Er zijn natuurlijk in Indonesië din gen gebeurd, die men van hier uit niet of niet meer kan nagaan, en andere die nu toch van geen belang meer zijn. Met deze reserves was een onderzoek echter wel degelijk mogelijk, en voor een goede uitvoering van de opdracht der comissie bleek die mogelijkheid voldoende. Zoals de commissie haar oordeelvellingen heeft geformuleerd, zijn deze definitief. Het enige argument waarmede nu weer twijfel wordt gewekt is, dat de minister het met het rapport niet eens zou zijn. Men weet nu, dat die bewe ring onwaar is. De commissie heeft deze materie grondig onderzocht. Laten zij, die er een oordeel over willen hebben, eerst haar rapport lezen, dat vrijwel geheel gepubliceerd is door de legervoor- lichtingsdienst. Zij zullen dan ook zien, dat de actie, die op het ogenblik tegen de comissie wordt gericht, grote over eenkomst vertoont met de vroegere actie tegen autoriteiten waar de heer van der Putten bezwaren tegen had. Hetgeen op het ogenblik in Nederland gebeurt heeft mijn oordeel over deze zaken niet geschokt maar integendeel bevestigd. Ik handhaaf ieder woord, dat in het rapport der Commissie staat". Minister-president dr W. Drees heeft Maandagmorgen op het Witte Huis een beleefdheidsbezoek gebracht aan Pre sident Truman. Hij was daarbij vergezeld van de Nederlandse ambassadeur te Washing ton, dr J. H. van Royen. Na zijn be zoek aan Truman, dat tien minuten duurde, verklaarde dr Drees, dat geen enkele belangrijke internationale kwestie was besproken. De kwestie van het Noordatlantisch verdrag was slechts in zeer algemene termen aan geroerd. Het komende bezoek van Koningin Juliana aan de V.S. en het carillon, dat zij aan het Amerikaanse volk wil schenken, was ter sprake gekomen. Truman verheugde zich zeer over dit geschenk en zou de plaats voor het carillon bepalen, vermoedelijk In de buurt van Washington, aldus dr Drees. Aan het eind van de morgen bood Truman dr Drees een lunch aan waar aan o.a. aanzaten de vice-president Barkley, de voorzitter van het huis van afgevaardigden, Rayburn, verschil lende staatssecretarissen, Hamman, de Amerikaanse ambassadeur in Neder land, Chapin, en leden van de com missie voor buitenlandse aangelegen heden van huis en senaat. Enige uren later had dr Drees een onderhoud van drie kwartier met de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Acheson. Na de arrestatie van een zestal nationalistische en communistische leiders in Tunis, is de spanning in dit Franse protectoraat aanzienlijk toegenomen. Da gelijks komen nationalisten in botsing met de Franse politie. Na relletjes in de straten van Sidi el Besjir doorzoeken politie-agenten met Franse helmen een auto, terwijl anderen op de hoek van de straten de wacht houden. Zeventig jaar lief en leed samen gedeeld „DE DOKTERS HEBBEN NOOIT EEN CENT AAN ME VERDIEND", ZEI 90-JARIGE ECHTGENOOT Vrijdag 25 Januari a.s.. zal het echtpaar I. FlipseFlipse aan de Ilavendijk te Middelburg zijn 70-jarige echtvereniging vieren. Dat is geen alledaags gebeuren en omdat de 90-jarige heer Flipse dat ook vond, zei hij: „Kom maar binnen, dan kunnen we eens praten!" Wfj troffen het wei, want de krasse oude baas („de dokters hebben hooit een cent aan me verdiend", vertelde hij) is heel vaak op de wandeling. „Altijd binnen zitten is ook niks. Ik ben m'n hele leven zo ongeveer op straat geweest en een wandeling houdt je gezond". Helaas kan zjjn vrouw al 13 jaar niet meer de deur uit. Zij is 91 jaar, gedeeltelijk invalide en aan bed of stoel gebonden. Dat was ook de reden, waarom de echtelieden in de oorlog niet behoefden te evacueren. In de ergste tijd, tegen de bevrijding, zijn zij maar een paar dagen uit het knus se huisje aan de Havendijk, waar een paar dochters het huishouden doen, weg geweest. De heer Flipse vertelde, onderwijl inspiratie puttend uit een zwart door gerookt stenen pijpje, dat hij op Kam perland geboren werd in 1861 en dat hij op zijn 9e jaar naar Middelburg verhuisde. Daar is hij nooit meer weg geweest. Op zijn 15e jaar zat hij al op de sleperswagen, nadat zijn vader, die een sleperszaak had, gestorven was. Na vijftien jaar had hij genoeg ge sleept en werd hij walbaas bij de Zeeuwse Stoomboot Mij. Dat was een zwaar leven. Vaak kwam hij 's nachts pas om 12 uur thuis en 4 uur later stond hij weer op de kaai. Een hele dag onder zakken graan van 100 kg lopen was heus geen pretje. En zo da verend waren de verdiensten ook niet. Hij begon met ƒ6,— in de week en toen hij op zijn 72e jaar het welletjes vond, bracht hij 's Zaterdags ƒ25,— mee naar huis voor moeder de vrouw. „ZONDER STOTEN". Maar nu Flipse 90 is vindt hij toch, dat hij altijd plezierig heeft geleefd en zonder stoten". „Ik heb wel eens een ONGEVAL TE MIDDELBURG Gisteren in de namiddag is de heer K. uit SerooskeTke, toen hij op de fiets van zijn werk kwam, in de bocht, die het Noordplein te Middelburg bij de Noordbrug maakt, tegen een van deze brug komende vrachtwagen gereden. Hij werd tegen de grond gesmakt en liep verwondingen op aan het hoofd, die in het ziekenhuis, waarheen hij per brancard werd vervoerd, zijn ver bonden. Zijn fiets werd zwaar bescha digd. DANK ZIJ DE GUNSTIGE DEVIEZENPOSITIE De Nederlandse Bank heeft gisteren bekend gemaakt, dat zij met ingang van heden haar rentetarieven met een half procent heeft verlaagd. De ver betering van onze deviezenpositie gedurende de laatste maanden z«n voor de bank blijkbaar aanleiding haar rentetarieven terug te brengen tot het vroegere peil. Het wisseldisconto is vastgesteld op 3,5 procent, het promessendisconto op 4 percent, terwijl de rente voor voor schotten in rekening-courant en bele ningen voor particulieren voortaan 5 procent en voor anderen 4 procent zal bedragen. Met ingang van 17 April 1951 waren deze percentages In verband met de toen snel slinkende deviezenvoorraad met een half procent verhoogd. Deze verlaging betekent dus een terugkeer naar het vroegere renteniveau, DE BILT ZEGT: Om het vriespunt. Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enkele lichte regen- of sneeuwbuitjes. Meest matige wind uit Oostelijke richtingen. Temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. keer in de kaai gelegen en moest toen zes weken thuis blijven, want ik had het van dat water erg op de borst ge kregen. Maar zes weken is niet zo lang op 90 jaren", was zijn mening. Het was in die jaren bij de Stoomboot.altijd 'n welkome afwisseling, als er eens een dekknecht of de kapitein ziek was. Dan mocht Flipse n.l. invallen en dan kwam hij nogal eens in Rotterdam. Uit het huwelijk van het echtpaar Flipse werden zeven kinderen gebo ren. Groot is de familie niet geworden want er is maar één kleinkind. Flipse zelf acht het wel merkwaardig, dat al zijn zeven broers en zusters niet ou der dan 50 tot 60 jaar zijn geworden en dat hij alleen de 90 heeft gehaald." Als hij niet wandelt mag hij voor zijn dochters huishoudelijke karweitjes verrichten en boodschappen doen. Ver velen doet hij zich nooit. Toen wij weggingen, vertrouwde Flipse ons toe, dat hij bij wijze van gekheid wel eens tegen zijn vrouw gezegd had, dat het leuk zou zijn, als zij de 101 en hij de 100 zou halen om dan samen de 80- jarige bruiloft te vieren. Maar nu zat hij met de moeilijkheid, dat voor zo'n bruiloft geen naam meer bestaat. Bij de platina houdt het n.l. op! MIDDELBURG IN BEROEP TEGEN STREEKPLAN WALCHEREN B. en W. van Middelburg hebben de raad voorgesteld een beroepschrift te zenden naar de Kroon, waarin op een tweetal punten bezwaar wordt ge maakt tegen het door de Prov. Staten vastgestelde Streekplan Walcheren. Allereerst wordt bezwaar gemaakt tegen het eerste lid van artikel 4, waar gesproken wordt over de bebouwingen in de bebouwde kommen. Naar de me ning van B. en W. moet het bouwen in de bebouwde kom vanzelfsprekend gebeuren overeenkomstig de bepalin gen van de bouwverordening. B. en W. zien niet in, dat een Streekplan bepalingen zou mogen bevatten ten opzichte van de bebouwde kom. In het algemeen wordt de wense lijkheid in het beroepschrift uitge sproken, dat het hogere gezag zich onthoudt van hetgeen aan lagere or ganen ter regeling zou kunnen worden overgelaten, terwijl men zich bij het vastleggen van bestemmingen zekere beperkingen dient op te leggen voor de nadere uitwerking enige speelruim te laat aan lagere organen. Tenslotte wordt nog een bezwaar naar voren gebracht tegen de streek- plankaart. Op de kaart is n.l. niet aan gegeven de in het uitbreidingsplan van de gemeente geprojecteerde randweg. Volgens de vaste commissie is de rand weg in de komende streekplanperiode niet realiseerbaar. B. en W. vinden dit geen motief om de weg op de tekening achterwege te laten, te meer daar het college ervan overtuigd is, dat gedeel telijke aanleg van de weg in de streek planperiode zeer waarschijnlijk geacht mag worden.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1