§crl|an cn Maarlj AFSC1 Uit Zeelancb tPJtedea. ÏLieuuxtfeó gun (Me, 8i£anden *»Handelsbelangen" te Goes heeft grote plannen* f)* avonfuren Financiële toestand verre van rooskleurig Oranji Op dc Grote Markt hoopt men een uitgebreide expositie te houden* Eis steeds 't beste: dus bij Uw shag Middelburg. Vlissingen Goes. 7 erneuzen. 7 holen. Zaterdagvoetbal alles werd afgelast VAN MARKT en veiling AANBESTEDINGEN Grossiers ia t< beurs te A i f Maandag 21 Januari 1952 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Indien de plannen van de Algemene Middenstandsvereniging „Handelsbelangen", doorgaan, zal in de maand September naar het zich laat aanzien tijdens de Goese Licht- en Bloemenweek op de Grote Markt een enorme stalen tent van 75 bij 40 m. cn 10 m. hoog gebouwd worden, waarin een tentoonstelling gehouden wordt die een oppervlakte beslaat van ruim 1400 vierkante meter. De vereniging beleefd een kroonjaar bij uitstek en zal gekroond uit de bus komen. Een commissie bestaande uit bestuursleden en leden is met grote voortvarendheid te werk gegaan en boekte aanvankelijk een dermate succes dat van de reeds voorgestelde tentoonstellings ruimte van 400 vierkante meter al voor 300 vierkante meter ingetekend was en naar een grote tentoonstellingsruimte moest worden omgezien. Hoewel er aan vankelijk in de vergadering van Handelsbelangen, die Vrijdagavond in Hotel „De Pool te Goes werd gehouden bezwaren rezen tegen de voorgestelde toegangsprijs van f 0.75 per persoon en andere begrotingsposten gaf de vergadering de commissie haar fiat om op de ingeslagen weg voort te gaan. Men heeft zich voorgesteld de tentoon stellingstent rond de muziektent te bou wen. De expositieruimte, welke naar alle redelijkheid verdeeld zal worden uiter aard genieten de leden van Handelsbe langen de primeur zal f 10. kosten. De aannemer vraagt f17.500 tenthuur en de kosten van de gehele tentoonstelling heeft men ruwweg op ruim 28 mille ge schat .De standhuur en de entreegelden moeten de begroting sluitend maken. Voor alle zekerheid heeft de commissie in overweging genomen om een garantie fonds te stichten door de leden van de vereniging te fourneren. Het plan bestaat om voor de ingang een klein plantsoen aan te leggen. Links van de hoofdingang wordt 'n secretariaat ge vestigd. Hiernaast denkt men rails aan te leggen, waarop een wagentje gereden kan worden, bestemd om artikelen en producten apart te exposeren. Rechts van de ingang is een restaurant gereserveerd. Geschetter en lawaai zal in de tent vermeden worden en slechts gramofoon- platen met zachte muziek hoopt ten ge hore te brengen. De commissie wil een levendige ten toonstelling organiseren. Het publiek zal dan ook genieten van een bakkerij, slage rij etc. in vol bedrijf. Een zeker gedeelte van de tent wordt gereserveerd voor een fruittentoonstelling. Rond de tent wordt standruimte ver pacht tegen een gereduceerde prijs voor openbare verkoop. De aanwezigen filoso feerden nog over een naam van de ten- „toonstellig. We hoorden voorstellen als „Hatento", „Habengo", Migo" enz. Goede ideëen zijn bij de commissie van harte welkom. De vergadering stond geenszins afwij zend tegenover plannen, die de plaats- Het-C.N.V. en het Chr. Bureau voor Beroepskeuze te Goes. Zaterdagmiddag vergaderden in de „Prins van Oranje" de vertegenwoor digers van een aantal Chr. Besturen bonden in Zeeland, teneinde te spre ken over het al dan niet toetreden tot het te stichten Prot. Chr. Bureau voor Beroepskeuze, indien ook een neutrale organisatie zich daarbij kan aan sluiten. Verschillende argumenten pro en contra werden aangevoerd. De heren Hoogteijling, afgevaardigde van ge noemde Stichting en Tjeerdsma, secre taris van het Chr. Nat. Vakverbond te Utrecht, gaven of verkregen aller lei inlichtingen over deze kwestie. E osloten werd, dat het Bestuur van het Chr. Nat. Vakverbond deze zaak nog eens zal overwegen en zo spoedig mogelijk een standpunt zal bepalen. Tuinbouwvakonderwijzers hielden een „Duitse middag''. Be vereniging van tuinbouwvakon derwijzers in Zeeland en West-Bra bant hebben Zaterdag in „De Land bouw" te Goes een „Duitse middag" gehouden, hetgeen inhield dat men zich uitvoerig liet voorlichten over de tuinbouw en fruitteelt in W.-Duitsland en een terugblik wierp op de Duitse excursie, gemaakt in Juni 1951. Een interessant verslag hierover leverde Ir. B. Vrijhof, die vertelde over „Fruitteelt en fruitteeltkundig onder zoek in West-Duitsland" naar aanlei ding van een door hem gemaakte stu diereis. Zijn algemene conclusie luid de, dat de Duitse fruitteelt nog niet met die van Nederland kan evenaren. De bedrijven zijn overigens goed en er is thans een betere georganiseerde voorlichting dan voorheen. Hij besloot zijn betoog met een mooie serie licht beelden. Dr R. J. v. d. Linde toonde een mooie film over de excursie. De vereniging, zo bleek tijdens de afhandeling van de huishoudelijke za ken, is gezond en telt thans 65 leden. De kas vertoonde een batig saldo. De heer A. de Jager werd als bestuurslid -rkozen. vervangend voorzitter - de heer Donner was door ziekte verhinderd - onthulde, want nauwelijks waren deze mededeling gen gedaan, of drie aanwezigen zelden toe hun aangevraagde tentoonstellings- ruimte te verdubbelen. Ook kwam de actie tegen de Goese Zaterdagmarkt ter sprake. Aanwezige leden verklaarden zich solidair met het inmiddels ingenomen standpunt van an dere leden. De heer Vermaire wist nog met zekerheid mede te deien, dat het ministerie van Economische Zaken af wijzend zou beschikken over het beroep van B. en W. van Goes. PROV. BESTUUR VAN „IN DIENST DER KERK" TE GOES BIJEEN. Zaterdagmiddag werd in de „Prins van Oranje" te Goes een provinciale Bestuursvergadering gehouden van de organisatie voor Hervormden „In dienst der Kerk". Nadat de voorzitter, ds A. W. M. Odé, te Goes de bijeen komst had geopend en een uiteenzet ting had gegeven van de bedoeling van deze contactmiddag, sprak de heer J. J. Duvekot over: „Hoe moet het werk van „In dienst der Kerk" in Zeeland en speciaal op Zuid-Beveland worden opgebouwd?" Hij begon met er op te wijzen, dat de kerkeraden aan deze opbouw kunnen meewerken door in de besturen vertegenwoordigd te zijn. De organisatie streeft er naar ker nen te vormen in de gemeente en de leden te activeren, zo betoogde de heer Duvekot. Waar dit de gehele gemeente raakt worden ook vrouwen in de or ganisatie opgenomen en in verband hiermee is de naam van het maand blad gewijzigd in „Maandblad voor Herv. Gemeenteleden". In deze ker nen, zo vervolgde de heer Duvekot, worden de actuele vragen van de kerk in het licht van de Bijbel besproken, alsmede sociale, maatschappelijke en culturele vragen, opdat men in meer geestelijke bewogenheid elkaar zal le ren verstaan. De organisatie heeft gro te kansen om het werk in de geest van de nieuwe kerkorde op te bou wen en contacten te leggen met de verschillende bestaande verenigingen. Na een uitvoerige bespreking werd de bijeenkomst door ds Odé gesloten. NAAR DE LANDVOOGD „Dus u wilt ons hel pen, mijnheer Ali Ben Klop?" vroeg Gertjan. „Natuurlijk, natuurlijk Gertjan, maar je moet geen mijnheer tegen me zeggen. Ik ben beeldhou wer, dus geen mijnheer. Je zegt gewoon Ali Ben Klop en dan weet ik wel dat je mij bedoelt. Ha-ha, kom mee jongens, er moet gewerkt worden, waar is mijn pet?" Even later liep het viertal door de straatjes van de Turkse stad. De beeldhouwer was zijn zorgen helemaal vergeten. Alleen het idee al dat nu de strijd tegen de reus zou beginnen, deed hem het hoogste lied zingen. „Vooruit jongens zing mee!" riep hij, „dit is de tijd om een s- 1 te zingen in marstempo! Luister Gulzige reus, lelijke dief, Hoepel het land uit alsjeblieft, Blijf van onze bietjes af, anders krijg je zware straf. Alle Turken treden aan om die dikkert te verslaan. Hoera hoera zet 't op, doet allen mee met Ali Ben Klop Al zingend waren ze bij het paleis van de landvoogd gekomen. De portier, die hen eerst niet wilde toelaten, veranderde plots van idee, toen hij hoorde waarvoor het viertal kwam. Zo stonden ze binnen een paar minuten voor de landvoogd, die met grote aandacht de plannen van Gertjan en Maartje volgde. „Maar dat vind ik prachtig", riep hij uit, toen hij alles gehoord had. „Ik zal u een brief meegeven, waarin staat dat iedere inwoner van deze stad en alle boeren uit de omtrek u moeten helpen uw plannen uit te voeren, net zolang tot de reus uit het land is verjaagd!" me ledeling. advert i Auto door gladheid tegen een boom gereden. Zaterdagochtend is op de Rijksweg bij Krabbendijke de heer Groen uit Vlissingen die uit de richting Goes kwam, met zijn auto door de gladheid geslipt en tegen een boom gereden. De wagen werd ernstig beschadigd doch de bestuurder kreeg geen letsel. Z KOFFIESMOKKEL LEEFT OP Vermoedelijk tengevolge van de op heffing van de koffiedistributie, viel gedurende de laatste dagen een ople ving van de koffiesmokkel aan de Ne derlands-Duitse grens te constateren. In Duitsland is de koffie weliswaar eveneens vrij, doch het artikel is daar moeilijk te krijgen. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag achtervolgde een Nederlandse douane-beambte aan de Duitse grens te Kerkrade een zestal koffiesmokkelaars. Een van hen werd door de douanier neergeschoten, doch de vijf anderen wisten te ontkomen met achterlating van vijftig kg koffie. De getroffen smokkelaar werd slechts licht gewond. Na verbonden te zijn in het ziekenhuis te Kerkrade, werd hij naar het Huis van bewaring te Maas tricht overgebracht. Knobelritf Zaterdagmiddag hield de vorige week opgerichte Motor- en Autoclub Inter-Scaldis haar eerste rit. Het was een knobelrit in de omgeving van Goes, waarvoor zich, ondanks het slechte weer, toch nog 42 deelnemers lieten inschrijven. De controles waren gevestigd te Goes, 's-Gravenpolder, Kapelle, Wemeldinge, Kruiningen en Yerseke. Precies om drie uur werd op de Markt gestart voor een korte propa- ganda-rit door de stad. Vanaf het Sta tionsplein vertrokken daarna de deel nemers in alle richtingen. Een half uur na de binnenkomst van de laatste deelnemer was de uit slag bekend. Alle deelnemers ontvin gen een prijs. Extra prijzen gingen naar de oudste deelnemer, de heer J. van Fraassen uit Goes en de enige deelnemer op een bromfiets, de heer Bleuzé uit Goes. Raadsvergadering. De gemeenteraad zal op 28 Januari, 's middags om 2 uur bijeenkomen. Aan mr. A. J. v. d. Weel zal op zijn ver zoek eervol ontslag worden verleend als secretaris-penningmeester van de Godshuizen. Het ontslag gaat 1 Fe bruari a.s. in. Transportabele tribune voor het sportterrein. Reeds geruime tijd wordt door de Commissie van Beheer voor de Sport terreinen en door de verschillende sportverenigingen ernstige behoefte gevoeld aan een behoorlijke tribune ten behoeve van het wedstrijdbezoek. De kleine tribune heeft een capaciteit van 600 personen en is onvoldoende. Een eenvoudige zittribune wordt als 'n dringende eis gevoeld. Na een bezoek aan Bergen op Zoom te hebben ge bracht, waar op het sportterrein een transportabele tribune staat opgesteld, is de Commissie van Beheer met een voorstel gekomen een dergelijke tri bune aan te schaffen. Aangezien het de Commissie en de sportverenigingen aan middelen ontbreekt heeft de Com missie voorgesteld, dat de gemeente de tribune zou aanschaffen, waartegen over de voetbalvereniging „Middel burg" zich bereid verklaarde een jaar lijkse huur van f 900 te betalen. Daar van zou f 720 in de gemeentekas vloei en en f 180 voor onderhoud worden gebruikt. De tribune is gemakkelijk verplaatsbaar en dus ook voor andere doeleinden te gebruiken. De kosten van aanleg bedragen f 9200, waarbij de kosten voor aanleg fundering op f 800 worden geraamd. B. en W. stellen de raad voor een tribune aan te kopen en daartoe een crediet van f 10.000 te verlenen. JAARVERGADERING Z.K.B. TE MIDDELBURG BELANGRIJK VOORSTEL VAN „TOGO" AANVAARD Hoewel het aantal korfbalverenigingen, dat zich aansluit bij de Zeeuwse Korfbalbond regelmatig toeneemt, is de financiële positie van de Z.K.B. verre van rooskleurig. Mede op aandrang van het hoofdbestuur van de K.N.K.B. zal dan ook binnenkort een referendum onder de aangesloten verenigingen worden gehouden om de contributie van f 1.25 per lid op f 1.50 te brengen. Dit besluit werd Zaterdagmiddag genomen tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de Z.K.B,, die o.l.v. de heer W. D. van Wezel te Middelburg werd gehouden. Chr.-Hist. Vrouwengroep. De Chr. Hist. Vrouwengroep verga derde Donderdagavond ol.v. mevrouw Strubbe. Het was de eerste vergadering in 't nieuwe jaar. Na enkele voorkomende zaken sprak de heer Deij van Souburg over „Ons Christelijk standpunt". Daarop volgde een korte gedachten- wisseling. De heer Deij eindigde met dankzegging. Raadsvergadering. De gemeenteraad zal Vrijdagmiddag om twee uur bijeenkomen. Er zal een lid van de Commissie van beheer van het Vlissings Studiefonds benoemd dienen te worden in de vac. J. Wave rijn. Voor benoeming wordt de keus gelaten tussen 1. J. H. E. Wessels, hoofd Openb. U.L.O. en 2. H. M. v. d. Vegt, hoofd Chr. U.L.O. Het raadslid de heer H. van Rooyen wordt voor herbenoeming als lid van de Commissie van beheer van het fonds der Zeemans- en Vissersbeurs voorgedragen. Voor de kankerbestrijding. B. en W. stellen de raad voor om toe te treden als lid van de Ver. „Koningin Wilhelminafonds" en daarmee een steentje bij te dragen tot de kanker bestrijding. De contributie is door B. en W. bepa&ld op M ct. per inwoner hetgeen voor 1952 neerkomt op een bijdrage van f 122.50. Rijwielstallingen. De rijwielstalling van het stadhuis blijkt te klein te zijn geworden, terwijl een rijwielstalling bij de Huishoud- en Industrieschool nog geheel ontbreekt. B. en W. stellen voor een tweede rij wielstalling bij het stadhuis aan te brengen, waarvoor een crediet van f 600.wordt gevraagd. Ten behoeve van een rijwielstal ling voor de Huishoudschool wordt een crediet gevraagd van f 715. - Ds R. Bakker, legerpredikant te Doorn, bedankte voor het beroep naar de Gereformeerde kerk te Souburg. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed na een lang durig geduldig gedragen lijden in de hope des eeuwigen levens ANTHONIA CALJOUW— WELLEMAN in de ouderdom van bijna 78 jaar. Uit aller naam, W. WELLEMAN en Kinderen. Nieuwdorp, 20 Januari 1952. Achterweg G 73. De voorzitter sprak in zijn openings rede woorden van waardering tot de verenigingen, die zich in het afgelo pen jaar weer hebben ingespannen de competitie zo vlot mogelijk te doen verlopen. Over verenigingsactiviteit, aldus de heer van Wezel, hebben we in 1951 niet te klagen gehad. Het spelpeil was naar zijn mening wel iets vooruit gegaan, doch anderzijds waarschuwde hij er voor, dat men zich niet aan hard spel moest schuldig maken. Na te hebben meegedeeld, dat in 1953 weer een spelleiderscursus zal worden gehouden, besprak hij het scheidsrechtersvraagstuk. Wat het op treden van het Zeeuws Twaalftal be treft, zei hij, dat men voorlopig niet meer tegen een Vlaamse ploeg zal uitkomen. Men wil nu zoeken naar vertegenwoordigende twaalftallen om op deze wijze het Zeeuws Twaalftal weer enkele wedstrijden te laten spe len. In dit verband is contact met Schouwen opgenomen. Wat het school korfbal betreft, zei de voorzitter, dat dit behalve in Middelburg, niet zo best loopt. Tenslotte wees de voor zitter er op, dat de Z.K.B. dit jaar 35 jaar zal bestaan. PRIJSUITREIKING. Bij de behandeling van de jaar verslagen reikte de voorzitter de prij zen uit aan twaalftallen, die in hun afdeling kampioen zijn geworden. Door „Togo" was een voorstel tot reglementswijziging ingediend, waar- DE VERJAARDAG VAN PRINSES MARGRIET. Prinses Margriet, die Zaterdag 9 jaar is geworden, is als alle dagen gewoon naar school gegaan en heeft der gewoonte getrouw, de kinderen van haar klasse mogen tracteren. Zaterdagmiddag kwamen op paleis Soestdijk enkele vriendinnetjes en vriendjes, met wie de verjaardag werd gevierd. bij wordt bepaald, dat iedere vereni ging bij het begin van de competitie f 25.moet storten, welk bedrag ver beurd wordt, indien men zich zonder geldige reden uit de competitie terug trekt. Bij terugtrekking komt het be drag ten goede aan die clubs, die reis kosten hebben gemaakt, om het twaalftal, dat zich terugtrekt, te be zoeken. Na bespreking werd dit voor stel met 68 tegen 45 stemmen aan genomen. Vooral de kleine clubs en de clubs, die geen of weinig reiskosten maken, stemden tegen. De voorzitter deelde nog desgevraagd mee, dat wanneer de financiële positie van een club het niet toelaat, f25.te storten, de mo gelijkheid tot dispensatie bekeken zal worden. Een ander voorstel van „Togo" om het reglement te wijzigen in die zin, dat i.p.v. na 2 wedstrijden na 5 wedstrijden nog spelers van een hoger naar een lager twaalftal mogen wor den overgeplaatst, werd met grote meerderheid verworpen. Bij de be stuursverkiezing werd afscheid geno men van de heer H. Berrevoet („Togo"), die meer dan 6 jaar zitting in het Z.K.B.-bestuur heeft gehad. Hem werd een aandenken aangebo den. De heer H. G. Bruggeman, secre taris der Z.K.B., werd herkozen. In twee vacatures werden gekozen mej. C. Reekers te Middelburg en de heer J. P. Ruissaard van „Vitesse" te Wol- f aartsdijk. Reeds bij de behandeling van de jaarrekening werd er op gewezen, dat de financiële positie van de Z.K.B. niet rooskleurig was. Bij de begroting werd er op aangedrongen de inkom sten te verhogen, om het bestuur voldoende armslag te geven, omdat diverse uitgaafposten te laag moesten worden geraamd. De contributie werd voorlopig vastgesteld op f 1.25 per lid en f 5.per spelend adspiranten- twaalftal, terwijl een referendum wordt gehouden om de contributie op f 1.50 per lid te brengen. Brood uit het water. Waarschijnlijk te wijten aan een fer me windvlaag belandde Vrijdag een bakfiets met plm. 60 broden en een taart van bakker V. te Goes in de Kade. Hoewel het verlies aanzienlijk was voor de bakker kon deze toch nog glimlachen toen samengestroomde jon gelui inzetten „Wat stond er op de taart". Feestelijke bijeenkomst der B.O.V.A.G. Vrijdagavond hield de afdeling Noord- en Zuid-Beveland van de Bond voor Autohandelaren en Garage houders een feestavond in de „Prins van Oranje" te Goes. De heer Louisse, die de avond inleidde, achtte het prij zenswaardig dat de opkomst op de vergaderingen thans veel beter is dan enige jaren geleden en feliciteerde de heer de Dreu met diens 20-jarig lid maatschap van de Bovag en bood mevr. de Dreu een bouquet seringen aan. Op zijn beurt huldigde de heer de Dreu zijn collega L. Karelse om de zelfde reden en overhandigde hem een Delfts blauw bord. Beiden ontvingen nog namens het hoofdbestuur der B.O.V.A.G. een oor konde. Hierna werd overgegaan tot het feestelijk gedeelte der avond, waaraan het gezelschap „De Zuidwes ters" haar medewerking verleende. C.J.B.T.B. bijeen. Vrijdagavond vergaderde de afde ling Goes en Omstreken van de Chr. Jonge Boeren en Tuinders Bond. In deze goed bezochte vergadering be handelde de voorzitter het onderwerp: „Kunstmatige Inseminatie". Hierop volgde een geanimeerde bespreking. In de plaats van de heer J. A. Goet- heer, die zich niet herkiesbaar stelde, werd tot voorzitter gekozen de heer J. Douw. Tot slot leverde de heer C. op 't Hof een voordracht. Nieuwe brigade-commandant benoemd. Per 28 Januari 1952 is de adjudant onder-officier M. van der Moere te Axel aangesteld als brigade-comman dant der Kon. Marechaussée te Ter- neuzen. De heer van der Moere volgt de heer J. Cambier op, die enige tijd geleden de dienst met pensioen ver liet. Geslaagd voor boekhouden. Te Middelburg slaagde voor het diploma boekhouden de heer Jan. Kot Azn. Mond- en klauwzeer. Op de hoeve van de Gebr. J. en L. Stoutjesdijk is onder het rundvee mond- en klauwzeer uitgebroken. Fruitverpakking. Bij de kampioenswedstrijden fruit verpakking behaalden de heren L. Jansen een 5e, W. v. d. Berge een 11e, J. Geluk een 13e en C. Bout een 18e prijs. De negentien te spelen wedstrijden in de diverse klassen van de Zaterdag middag-competitie moesten allen door het slechte weer en de terreingesteld heid worden afgelast. NieuwdorpRillandia. De op 13 October 1951 gestaakte wedstrijd NieuwdorpRillandia zal alleen dan worden uitgespeeld, indien dit van belang is voor de bezetting van de bovenste of onderste plaats in de 1ste klasse van de Zaterdagmiddag competitie. Indien dit het geval mocht zijn, zal worden begonnen met de stand 50 in het voordeel van Nieuwdorp, ter wijl de resterende tijd, 41 minuten, niet zal mogen worden deelgenomen door de Rillandia-speler J. van Zwe den, zodat Rillandia met tien spelers zal moeten uitkomen. Verbindingsmisère De verbindingen 'ussen Walcheren en W.Z.-Vlaanderen stellen nog regel matig zware eisen aan het geduld van de reiziger. Nooit is men zeker dat men het gestelde doel tijdig zal be reiken. Dit heeft men Zaterdag weer ervaren. Juist voordat de boot van Vlissingen naar Breskens om vijf voor acht 's morgens zou vertrekken, draaiden de brugwachters aan de Keersluis de brug open, zodat stadsbus en fietsers in to taal een dertigtal personen aan de boot arriveerden, toen de brug opging. Ook de bus van Middelburg arriveerde juist met enkele passagiers voor de over kant. Ondanks het feit, dat men bij de boot zoiets opmerkt doordat prac- tisch niemand aan boord komt van de vaste reizigers die hun werk aan de overkant hebben en ondanks het cla xoneren van de bussen en het roepen en zwaaien van fietsers, zwaaide het bootpersoneel vrolijk terug en gooide de zware kettingen rammelend los. 's Middags aan de andere kant ging het al niet be'ter. De bus van Malde- ghem was een half uur te laat en on danks de aanwezigheid van een re servebus te Draaibrug konden de pas sagiers blijven wachten. Ook in Oost burg moest nog eens extra worden ge wacht, zodat tientallen reizigers de boot van vijf voor half drie verspeelden. Dergelijke toestanden veroorzaken vele uren van verspilling voor werk gevers en werknemers en grote onte vredenheid. ARNEMUIDEN Jaarvergadering Geref. ma. aver, en vrouwenver. In de Chr. school hebben de Geref. mannenvereniging „Eben Haezer'" en de Geref. vrouwenvereniging „Wees een zegen" hun gecombineerde jaarver gadering gehouden. Jaarverslagen werden uitgebracht. Mej. Tramper leverde een bijbels onderwerp, getiteld: „De wijze en dwaze maagden". De heer Chr. Dekker sprak over de „Doleantie". De aanwezi gen genoten verder van een samenspraak, enkele voordrachten en een test Bijbel kennis. De muzikale omlijsting verzorgde de heer J. J. C. van der Graaf. De col lecte voor het militair tehuis te Middel brug bracht f 14 op. Ds Veldhuyzen sloot met dankgebed. COLIJNSPLAAT Ouderavond. Op de ouderavond van de Herv. Zondagsschool heeft ds van Dalen gesproken over „Ons kind in de wereld". De vertoning van de geluidsfilm „Na- nook", een gezinsstrijd in 't hoge Noorden viel zeer in de smaak. Het Zondagsschool- personeel voerde een tableau op. s-HABTSKERKE E.H.B.O.-examens. In het verenigings gebouw „Irene" heeft dr C. Griep uit Goes examens afgenomen voor het diplo ma E.H.B.O. De volgende cursisten slaag den: mevr. Deurloo, mevr. de Jonge, S. Blok, T. Ewijk, C. J. Luteyn, P.C. van Liere, C. Minnaard, J. L. Tolhoek, W. A. van der Weele, P. Deurloo, J. de Pun- dert en J. K. van Schalk. De burgemees ter sprak zijn voldoening uit, over het succes van de cursus. De voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer J. K. van Schalk sprak een dankwoord tot de do cent, dr Zonnevijlle, dr Griep en de bur gemeester. KRABBENDIJKE Buurtvereniging -De Baan". Onder voorzitterschap van de heer Zuidweg ver gaderde de buurtvereniging „De Baan' Het enige punt van de agenda vormde de bespreking van een gezellige avond. Besloten werd deze te houden op 20 Febr. NIEUWDORP „Jonge Kerk". Op de vergadering van de „Jonge Kerk", die gehouden werd in de consistorie der Ned. Herv. Kerk en geleid werd door ds van der Made, heeft dr A. F. J. Kleyn uit Heinkenszand ge sproken over het onderwerp: „Vrijetijds besteding". Een drukke bespreking volgde. Dr Kleyn sloot deze vergadering met dankgebed. OOSTKAPELLE Stormschade. Het schuurtje van tuin der Joziasse heeft tegen de zware storm van Vrijdag het loodje moeten leggen. Het schuurtje stortte gedeeltelijk in. Geen enkel tuinproduct en materiaal be vond zich in de schuur. WILHELMINADORP Collecte. De collecte voor het Prot. Interkerkelijk Thuisfront heeft in deze gemeente opgebracht de som van f21.74. ZIERIKZEE. Veiling van 18 Jan. Spruiten 2837: Witlof 28-42; Rodekool 14—17; Savoye- kool 15; Wittekool 6; Boerekool 12; Prei 12— 16; Andüri« 26; Bloemkool C en D 1426; Knol- •eldtrij >—12; Bosseldcrij 7; Appels en peren: Alferston Zoet 31—32; Zoete Ermgaard 28—52; Zoete Campagner 26—35; Jonathan 18—20; Gro ninger Kroon 2122; Golden Delicious^ 30: Goud- reinette 22—34; Grouw zoet 44; Ontario 16; Bel lefleur 19—26; Com teste de Paris 21—37; Gieser Wildeman 25—52; Klelpeer 47; Ponsperen 38-41; Winter Rietpeer 35—42. Alles per 100 kg, stuks of bos. HEVIGE GEVECHTEN IN INDO CHINA De troepen van de Franse Unie heb ben ten Zuid-Westen van Hanoi in Indo China een offensief ingezet tegen de strijdkrachten van de Vietminh. Een groot aantal troepen, die ge steund worden door vliegtuigen en kanoneerboten zijn tot de aanval over gegaan. Het doel van het offensief is een groot gebied te zuiveren van op standelingen. Ongeveer 8000 man Vietminhtroepen zouden zich in het gebied verschanst hebben. Franse bommenwerpers hebben een hoofdaan voerlijn uit China door een bombarde ment verbroken. Nationalistische Chinese troepen aan de grens van Birma? Volgens berichten uit het grensge bied zouden dagelijks goedgewa pende Chinese nationalistische troepen door Thailand trekken om zich bij an dere troepen, die aan de Birmese grens liggen, te voegen. De met Amerikaanse wapens uitgeruste Chinezen bereiden een offensief tegen de Chinese com munisten voor. Dit offensief zou eind April moeten beginnen. Riolering te Terneuzen. Ten gemeentehuize is aanbesteed het leggen van een riolering met bijkomende werken in de Axelsestraat. Ingeschreven werd als volgt: F. Duin- houwer, Goes f 47.082; K. Lucasse en G. Sponseiee, Walsoorden f 43.000; P. de Regt, Terneuzen f42.400; Th. Cambier en Th. P. Cambier, Breskens f41.875; P. J- Sanderse, Axel f 41.200; Bebr. De Bokx, Terneuzen f 39.980; C. D. de Ruijsscher en Zn., Biervliet f 39.500; P. B. Huberts, De Bilt f39.273; J. en K. de Oude, Biervliet f39.249; W. J. de Bruijn, Terneuzen f38.789; Aannemersbedrijf M. P. Hol Gouda f36.790. Landbouwschuur te Biggekerke. De uitslag van de gehouden openbare aanbesteding voor de bouw van een land bouwschuur voor de heer J. Geschiere te Biggekerke, luidt als volgt: Fa Gebrs Boogaard, Grijpskerke f8.725; J. Oly- slager, Middelburg f8.775; Fa A. J. Stop pels, Middelburg 9.100; J. Walraven, Sint jaurens f9.150; Fa J. Dingemanse jn, Zoutelande f9.249; J. M. Goedemondt, Vlissingen f9.450; W. Schreyenberg. B g gekerke f9.750; L. de Rtjk, Middelburg f9. 800. Maandag 21 Jan Nu het besluit g in te richten als i achter een stukje geschikt belang. N en -vorstinnen is t de voorkeur gegev Doch wij zullen te einde een gevoel v Zeker, de Oranji permanent op het dagen van het jaar niet op het paleisd bleef het gebouw t leis en op hoogtijd vorsten er nooit. W veel duizenden mer jijke gelegenheden woning hebben vei de keren dat de Oi balcon verscheen, t wuifd door een en roerde menigte? Dit alles is voot bouw aan het Noc aan een gewoon gé Zal ooit de betite dwijnen? Nog eens langs lopen zonder plek waar gedurend eeuw koningshuis e moetten, in lief en DE EERST Prins Willem van in Den Haag gewoo wel een „stadhoud hij de Staten en e kon ontvangen Prins Maurits gini wonen. Hij vestigde Binnenhof. Enkele j stadhouderschap ha den de Staten van ciërswoning in het 1 weduwe van Prins de Coligny. Dat was in het ja ogenblik is de straa een begrip gewordf onverbrekelijk met verbonden schijnt te den de Staten eige: ning. Zij zouden da want in 1609 schonk Prins Frederik Her bouw waar zijn moi liet restaureren. Hij zijn intrek doch geb voor feesten en ont Na de dood van woonde zijn wedu Solms, er tal van ja; we van Prins Willei na, hield hier verbl Koningin Emma als ning Willem III, tij schap, het paleis N ning hebben. De na van Holland in 1591 ven, heeft dus doe bewoning zeer lang 't Hoff van de Oragnen". DE GROT Al hadden er in hi bruiloften plaats v; of -prinsessen en al bouw uit menigmaa naar Delft aanvaard pas tot paleis verhe keer der Oranjes u gedurende de Frans Prinses Wilhelmi gemalin van Koninj (Van onze coi Van Maandag tot wordt in het R.A.I.-; dam een Textiel-G houden. Deze beurs F.T.6.B., de Feder Brossiers Bonden, ei te organisatie, waan de textiel, woningin uitmaken. Voor het eerst tre deze wijze naar vor< de vraag: waarom a een afzonderlijke te den, nog wel in Jai beurs over twee m; lijkse manifestatie ir opent? De heer B. Voor van de tentoonstel 'zelf deelnemer aan klaarde, dat men ii zicht met „Utrecht" Integendeel: na bes; directie der Jaarbeui deze afzonderlijke te gaan. De oorzaak van c treden ligt in het fei beurs onmogelijk ri kan aan alle grossii landse textielwereld, ten. willen exposei paar bevoorrechte fi ren op de Jaarbeur: ook. Maar een an< Utrecht nu eenmaal De vraag is trouw- Voorzanger, of de J zoveel betekenis vo< siers heeft. De F.( beurs te herhalen; d van het bezoek. Er z: lijke uitnodigingen grond van deze ui; men gratis toegang gebouw. Anderen hebben er is wel een novum. De de schakel tussen fa list. Zij stellen derht contact met het gev de Jaarbeurs, waar toegang heeft, verlie ders teveel tijd dooi mensen, die geen z blijken te hebben. Te Amsterdam zul listen in textiel, stoffeerders, binne behangers, leveranci- meubilair en andere de grossiers kunnen Bij een rondgang 1: standhouders aan de Beurs deelnemen; er 20.794 detaillisten in gaf in 1950 ƒ2.006 i tielgoederen uit

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 2