AMERIKA'S DEFENSIE-UITGAVEN ZULLEN WEER STIJGEN N Groot offensief in Indo-China verwacht V erpleegster-parachutiste Prijspolitiek in de landbouw loopt fout Belastingverhoging en voortzetting van hulp aan Westeuropa DE ENGELSEN SLAAN TOE IN EGYPTE Ontwerp aangenomen tot regeling van het assurantiebedrijf Parijs rouwde om de dood van Maarschalk de Lattre* 2.40 irsum PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND kSNIPPER iVj I Vi NIEUWS 1 r H. M. Oldenhof burgemeester van Ede, Montgomery en Eisenhower fungeerden als slippendragers. Pagina 4 ken iaar ook ifeer de ■WICK etage's van pn suite, 2 en 5 slaap- ïelegen op - 63,25 p. m. Sim. ƒ45,—. lad te Goes. rting costuums, eed jassen, en i 77.- (DELBURG Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen Van der Manderestr. 40 Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 2072 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 19 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 17 JAN. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHE1DE Directeur: «ACQ DE SMIT Medewerkers: Mr W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tbolen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan Vrijdag: Zon op 8.42 u., onder 17.00 u.; Maan op u., on der 10.4"1 u. Hoogwater op Vrijdag 18 Jan.: Vlissingen: 5.28 u. 1.63 m., 17.53 u. 1.70 m.; Terneuzen: 5.57 u. 1.82 m., 18.19 u. 1.91 m.; We- meldinge: 7.10 u. 1.42 m., 19.28 u. 1.61 m.; Zierikzee: 6.47 u. 1.20 m., 19.12 u. 1.40 m. De defensie-uitgaven van de Verenigde Staten zullen dit jaar van 45 milliard dollar tot bijna 65 milliard dollar stijgen. Dit betekent, dat tegen het einde van dit jaar niet langer 14, maar bijna 18 van de waarde der totale Amerikaanse productie aan de defensie zullen worden besteed. In 1952 zal meer dan 1/3 van de productie van de Amerikaanse metaalverwer kende industrieën en bouwmaatschappijen bestemd zijn voor defensie doeleinden. Deze mededelingen heeft President Truman gisteren gedaan aan het Congres in zijn jaarlijks economisch rapport. De President vroeg het Congres de regering dit jaar nog meer geld te verschaffen door het opheffen van speciale voorrechten en door enkele belastingverhogingen goed te keuren. De moeilijkste problemen zullen in komende 12 maanden rijzen. Daarna zal er enige ontspannig intreden door de vermindering van de militaire behoeften en door de voortdurende toeneming van de productie. Niet alleen zullen de defensieuit gaven dit jaar stijgen, zo zei Truman, maar ook zal het weerstandsvermo gen van onze economie aan een nog zwaardere proef onderworpen worden. De versterking van onze defensie zal nog meer vergen van onze arbeiders en militairen en deze versterking be tekent een nieuwe aanval op onze welvaart. Ondanks de nieuwe belas tingen, die zijn voorgesteld, zal dit jaar een aanzienlijk tekort op de be groting optreden. Door dit begrotings- ENGELSE NOTA AAN PERZIE De Britse ambassadeur te Teheran, Sir Francis Shepherd, heeft gisteren op het Perzische ministerie van Bui tenlandse Zaken een nota overhan digd, waarin wordt verklaard, dat er geen sprake van is, dat het personeel der Britse consulaten zich op welke wijze ook zou hebben ingelaten met de Perzische binnenlandse aangelegen heden. Het Perzische besluit betekent een verdragsschending en 'n terzijde schui ven van internationale gebruiken. De „Radmar" nog niet vlot. Gistermiddag was de „Radmar" even drijvende. Later moest de „Rad mar" seinen, dat de tros, die haar met de sleepboot „Witte Zee" verbond, was gebroken. Het is nog niet bekend, of de „Radmar" eerst een gedeelte van de lading zal moeten lossen voordat op nieuw zal worden geprobeerd de boot vlot te krijgen. Diplomaten in Moskou mogen slechts 40 km reizen. Het Russische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft bepaald, dat buitenlandse diplomaten zich voortaan niet verder dan veertig kilometer van Moskou mogen begeven. Tot nu toe mochten zij zich niet verder dan 50 km van Moskou verwijderen. Voorts is een lijst van 22 andere Sowjetrussische steden bekend ge maakt, waarin reizen voor leden van de diplomatieke kolonie is verboden. tekort zal het inflatiegevaar toenemen Truman pleitte in zijn boodschap voor voortzetting va» hulpverlening aan landen van de vrije wereld. Som mige landen hebben een economische en politieke druk te verdragen, die veel ernstiger is dan wij kennen. Het komt er op aan dat wij de vrije wereld veiliger moeten maken om zelf veilig te zijn. Ons vertrouwen op andere mogend heden van de vrije wereld is niet eenvoudig een kwestie van gezamen lijke militaire macht. Ons productie vermogen is afhankelijk van de leve ring van schaarse grondstoffen. Te zamen met de andere vrije landen doen wij pogingen de productie te verhogen en te komen tot een eerlijke verdeling van de beschikbare hoeveel heden grondstoffen. De Westerse lan den doen grote moeite om de infla- tiedruk te beperken, die hun beta lingsbalans slechter maakt, maar Truman was er van overtuigd, dat ook deze moeilijkheden slechts tijde lijk zijn. EERSTE KAMER AAN VAARDT CREDIETCONTROLE (Van onze parlementaire redacteur.) Na korte replieken aanvaardde gisterochtend de Eerste Kamer het veel besproken wetsontwerp „Toe zicht op het credietwezen" met 28 14 stemmen. Zoals te verwachten viel behoorden ook nu slechts de K.V.P., de P. v. d. A. en de communisten tot de voorstanders. GROTE EXPORT. Het verschil tussen de Amerikaanse invoer en uitvoer het afgelopen jaar is viermaal zo groot geworden. Het uitvoeroverschot, dat in de tweede helft van 1950 was gedaald tot een jaarniveau van 1% milliard dollars, is in de tweede helft van 1951 geste gen tot een niveau van ongeveer 6% milliard. Truman wees er in zijn rapport op, dat de hulp aan het buitenland in 1951 in veel kleinere mate is gestegen dan het uitvoeroverschot, en dat hier door goud en dollars uit de reserves van andere landen weer naar de Ver enigde Staten zijn gaan vloeien. 20 krijgsgevangenen gedood. KAMP IN NOORD-KOREA TOCH GEBOMBARDEERD? Het opperbevel der V.N. heeft gis teren toegegeven, dat vliegtuigen der V.N. Maandagavond in het gebied van het krijgsgevr ngenkamp te Kandang hebben gevlogen, toen dit kamp werd gebombardeerd, waarbij krijgsgevan genen om het leven kwamen. Het betrokken kamp ligt ongeveer 35 kilometer ten Oosten van Pjong jang aan een weg. De V.N. beschou wen dit als een gebied, waar alle vliegvelden en wegen onbruikbaar ge maakt moeten worden. Tenslotte wordt in de V.N.-verklaring gewezen op de passage uit de conventie van Genève, volgens welke het niet ge oorloofd is krijgsvangenen te gebrui ken, om zekere plaatsen of gebieden te vrijwaren voor militaire operaties. Twintig gevangenen zouden in het kamp zijn gedood. Twee te Panmoendjon aangekomen vertegenwoordigers van het internatio nale Rode Kruis hebben gisteren ver geefs gepoogd zich met de Noord- koreaanse generaal Lee San in ver binding te stellen, om toestemming te krijgen voor het bezoeken van kampen in Noord-Korea, waar krijgs gevangenen en burgers zijn geïnter neerd. RUIM 100.000 OPSTANDELINGEN STAAN KLAAR VOOR DE AANVAL. De Franse waarnemend opperbevelhebber in Indo-China, generaal Salan, heeft verklaard, dat de Vietminh-opstandelingen ruim 100.000 soldaten heb ben samengetrokken voor een grote aanval op de delta van de Rode Rivier. Hij verwacht dat het offensief vóór 27 Januari zal beginnen en gericht zal zijn op het gebied van Hoabinh (65 km ten Zuidwesten van Hanoi). Vijfhonderd kilometer meer naar het Zuiden hebben de Fransen, gesteund door kanonneerboten, een krachtige aanval van de opstandelingen op Quangtri (bij de kust van Annam) afgeslagen. Gisteren zijn door bomaanslagen 21 Lattre de Tassigny, opperbevelhebber personen om het leven gekomen en in Indo-China, benoemd. 35 personen gewond. Ten Noordwes ten van Pnompenh liep een trein op een mijn, waardoor 20 burgers wer den gewond. In Saigon wierpen lie den vijf granaten in twee restaurants en een danszaal, waardoor 2 Chinezen werden gedood en 15 personen wer den gewond. Er is nog geen opvolger van de Vrijdag overleden maarschalk de Bijna duizend man Britse troepen hebben gisteren bij verrassing twee dorpjes in de omgeving van Tel el Kebir doorzocht, van waaruit In de laatste tijd herhaaldelijk Engelse militairen zijn beschoten. De troepen staken kort voor het aanbreken van de dag het Zoetwaterkanaal over en omsingelden de dorpjes met tanks en pantserwagens. Het Egyptische be vrijdingsleger heeft in het afgelopen weekeinde vanuit beide dorpjes grote aanvallen op Britse verdedigingssteUingen in de omgeving van Tel el Kebir uitgevoerd. Treinpassagiers in Nevada gered. De 222 reizigers van de trein die sinds Zondag in de Sierra Nevada in gesneeuwd is, zijn gisteren bevrijd uit hun isolement. Eerder op de dag wer den een arts, voorraden en een radio zender per hefschroefvliegtuig neer gelaten. Volgens de geneesheer zijn degenen, die door gassen van de trein ziek geworden waren, hersteld. Het plaatsje Alturas met een be volking van 2290 zielen, gelegen op de helling van de Sierra Nevada, is van voedselleveranties verstoken. De aanwezige voorraden zijn evenwel Mg voldoende. Ook het stadje Reno, het bekende centrum voor echtschei dingen, is door de sneeuw geïsoleerd. Bij het aanbreken van de dag waarschuwden Britse vliegtuigen de inwoners der twee dorpjes met luid sprekers, dat hun woningen doorzocht zouden worden. Egyptenaren ver moedelijk politie boden weerstand, Vijf hunner werden gedood en twee gewond. Een Brits soldaat is licht ge wond. Nader wordt gemeld, dat de Britse troepen 160 man Egyptische politie, die in of in de omgeving der beide dorpjes werden aangetroffen, hebben ontwapend. In het Egyptische hoofdbureau van politie te El Hama da zijn grote hoeveelheden wapens en ammunitie in beslag genomen. Britse troepen zullen de beide dorpjes blij ven bezetten, om te voorkomen, dat zij opnieuw worden gebruikt als bases voor Egyptische aanvallen op Engelse militairen. Onder de gearresteerde Egyptische politiemannen bevinden zich het hoofd van de afdeling politie van het Egyp tische ministerie van Binnenlandse Zaken, generaal Mohammed Abdoellah EERSTE KAMER: (Van onze parlementaire redacteur.) Nog enige uren hield de Eerste Kamer zich gisteren bezig met de rege ling van het assurantiebedrijf. De leden van deze Kamer waren critischer festemd tegen dit wetsontwerp dan hun collega's aan de overzijde van het Binnenhof. Toch had minister Lieftinck het niet erg moeilijk, want na een v°or zijn doen zeer korte redevoering ruim een half uur werd het ontwerp aangenomen z.h.s. Alleen de V.V.D. wenste geacht te worden te «ebben tegengestemd. De heer Vixseboxse (C.H.) vond het geen wonder, dat deze wet er moest komen. Naar zijn mening is het assu- tantiebedrijf voor velen 'n toevluchts oord. Een dergelijk bedrijfstak kan nooit op eigen kracht tot een behoor lijke organisatie komen. Deze wet Wenste hij dan ook als overgangs maatregel wel te aanvaarden. Een in- Passing in de P.B.O. is t.z.t. echter noodzakelijk. De A.R. afgevaardigde mr Rip was ook niet enthousiast. „Het ®°et dan maar", zo luidde zijn eind conclusie. In de eerste plaats vond hij een taak van het bedrijfsleven om zo'n regeling tot stand te het zelf £.yj ii ICgCJUiig tUb ölclllL orengen. Hij gaf toe, dat er door on deskundigheid veel schade is berok kend, maar aan de andere kant wil de minister te veel in détails regelen. e enige tegenstander in dit debat, Piof, Molenaar (V.V.D.) ging nog etder. Hij zag dit ontwerp als het «nmum van perfectionisme. De mi- ster moet een persoonlijke bedrijfs- oering niet onmogelijk maken. En moeilijke vraagstukken komt toch de inspecteur of de hoofdbank er aan te pas. Minister Lieftinck was van oordeel, dat deze wettelijke regeling op de duur vervangen meet worden, op zo danige wijze, dat zij gedragen kan worden door de maatschappelijke or ganisaties. De verzekeraars hebben volgens hem het psychologisch gun stige moment gemist om dit zelf voor elkaar te brengen. bovi 4e didien moet men de eisen voor «genten niet te hoog stellen. Bij DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond: Later kouder. Veranderlijke bewolking met nu en dan buien, sommige met hagel of natte sneeuw. Matige tot krachtige, langs de kust af en toe harde wind, aanvankelijk Zuidwestelijk, later draaiend naar West tot Noprdwest en daling van temperatuur. Raoef en zijn staf. Gedurende de gehele operatie vlo gen straaljagers van de R.A.F. boven het gebied. Zij zijn echter niet in actie gekomen. Volgens een Egyptische woord voerder te Parijs zal Egypte Noorse, Nederlandse, Franse of Amerikaanse interventie in het conflict tussen En geland en Egypte over de Suez- kanaalzone als een onvriendelijke daad beschouwen. Egypte zou over wegen een klacht in te dienen bij de V.N. indien genoemde mogendheden oorlogsschepen naar het betrokken gebied zouden zenden. Tenslotte zeide de Egyptische woord voerder, dat de Egyptische regering een contract had gesloten met een Duitse generaal om als militair des kundige voor Egypte op te treden. Ook had de Egyptische regering infor maties ingewonnen met het doel, te weten te komen of dr Schacht zich als economisch deskundige beschikbaar zou willen stellen. Afdoende entstof tegen mond en klauwzeer. (Van onze verslaggever.) Naar wij vernemen is men er in geslaagd om een entstof samen te stellen waardoor onze veestapel zal worden beschermd tegen het mond en klauwzeervirus a, o en c. Door de „cocktail-entstof" kunnen koeien, schapen en varkens dus beschermd worden tegen de drie in ons land be kende virus. Het ministerie van Landbouw wijst erop, dat als alle landbouwers bereid zijn hun mede werking te verlenen aan de inenting (met deze entstof, dat dan een af doende bestrijding verzekerd is. Door een deputatie van de beman ning van Hr Ms torpedojager „Piet Hein" werd gisteren op het paleis Soestdijk aan Prins Bernhard een verkleind model aangeboden van het scheepsembleem van deze torpedo- bootjager. Dit verkleinde embleem is bestemd om te worden aangebracht aan boord van het koninklijk jacht „Piet Hein". De volgende bijeen komst van de Noordatlantische raad zal 16 Februari te Lissabon worden gehouden. Bondskanselier Adenauer heeft gisteren medegedeeld, dat zich nog tenminste 106.000 Duitse krijgs gevangenen en 170.000 burger-geïnter neerden in de Sowjet-Unie bevinden. Dr Karl Hamann, de Oostduitse minister van Bevoorrading, bevindt zich in West-Duitsland voor bespre kingen over de Duitse eenheid. HULP, Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Woensdagavond verklaard, dat Fngeland en Amerika beloofd hebben snel versterkingen voor luchtmacht en vloot te sturen, als het conflict in Indo-China zich door Chinese inter ventie zou uitbreiden. Hij ontkende, dat Juin op de drie-mogendheden- besprekingen te Washington gevraagd zou hebben om Amerikaanse land strijdkrachten. VIETMINH SUCCESSEN? - Volgens een door het persbureau „Nieuw-China" aangehaalde commu niqué van de Vietminh hebben de Vietminhtroepen de verdedigingslinie, die door generaal de Lattre de Tas signy aan de Zwarte Rivier in de Tonkin-delta was gevormd, volledig vernietigd. Een groot gedeelte van de provincie Hoabinh is bevrijd en de stad Hoabinh omsingeld. De Vietminh-strijdkrachten hadden in de eerste negen dagen van Januari op het Hoabinh-front, in het gebied van de delta van de Rode Rivier en in Noord-Vietnam 1928 man van de troepen der Franse Unie gedood en 436 gevangen genomen. De Franse verliezen in Noord-Vietnam sedert November van het vorige jaar werden hierdoor gebracht op meer dan 10.000 man. Verlies voor Kampen. Bij K.B. van 15 Januari 1952 is met ingang van 1 Februari benoemd tot burgemeester der gemeente Ede, de heer H. M. Oldenhof met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als bur gemeester van Kampen. De heer Oldenhof is lidmaat van de Geref. Kerk (synodaal) en politiek anti-revolutionnair georiënteerd. Hij werd in Juli 1936 burgemeester van Kampen, in welke gemeente hij als 'n harde werker en als zeer bekwaam bekend staat. Veel deed hij voor de verfraaiing en de industrialisatie van de stad. Canadese vliegers, die op hun tochten boven de bergen, moerassen en wouden in het hoge Noorden motorpech krijgen, zijn door de uitgestrekt heid moeilijk terug te vinden. Het meest spectaculaire onderdeel van de training zijn de parachutesprongen in de Rocky Mountins, waar de ver pleegsters hun opleiding ontvangen. Hoog boven de grillige bergspitsen zweeft deze verpleegster en een goede landing hangt nog in de lucht.... Mr B. S. BIESHEUVEL SPRAK VOOR DE WALCHERSE C.B.T.B. 1 Januari j.l. is mr B. S. Biesheuvel in dienst getreden als algemeen secretaris van de C.B.T.B., als opvolger van mr W. Rip. Voor de eerste maal hield de nieuwe bondssecretaris gisteren in zijn nieuwe functie een speech en de Walcherse C.B.T.B.'ers genoten de eer hiervan getuige te zijn. Mr Biesheuvel besprak enkele actuele landbouwvraagstukken en heeft er daar bij op gewezen, dat de prijspolitiek van de regering op de duur fout zal lopen. Ook waarschuwde hij voor het vragen van al te veel garanties uitlopen. Ook waarschuwde hij voor het vragen van al te veel garanties van de overheid. In zijn openingswoord heette de voorzitter van de Walcherse afde ling, de heer J. Bosselaar, de talrijke aanwezigen welkom. Mr Biesheuvel begon zijn betoog met een schets van de internationale economische situatie en de rol, die Nederland thans te vervullen heeft. Hij wees er op hoe het tekort op de betalingsbalans ook de landbouw in moeilijkheden bracht en in dit ver band op de precaire toestand van de voedergranen. Wat het landbouwbeleid van minister Mansholt aangaat, zei hij, dat de bewindsman n iet alleen een landbouwbeleid dient te voeren, maar ook de voedselvoorzieningspoli- tiek heeft te bepalen. Dit laatste heeft de vaststelling van verschillende prij zen tot gevolg gehad. Hij maande tot Reusachtige menigte woonde staatsbegrafenis bij. Onder een laaghangende, grijze wolkenlucht was gisteren te Parijs een reusachtige menigte samengestroomd op het plein voor de Notre Dame, om de staatsbegrafenis van maarschalk Jean de Lattre de Tassigny bij te wo nen. Het plein was door een dubbel cordon van militairen in groot-tenue afgezet. Voor alle ramen van de gebouwen in het rond, en zelfs op de da ken, hadden de mensen zich verzameld om van de plechtigheid getuige te kunnen zijn. De ontstoken straatlantaarns waren omfloersd. die het gewelf dragen, waren met doek behangen. De weduwe van de maarschalk nam plaats ter rechterzijde van de katafalk. Een andere plaats bij de katafalk was bestemd voor de keizerin van Annam. Als slippendragers bij de lijkbaar fungeerden maarschalk Montgomery, generaal Eisenhower en veertien ge neraals en admiraals van de Franse strijdkrachten. De maarschalkstaf en de eretekenen van de overledene wa ren neergelegd op een 26-tal kussens, die men in een halve cirkel op de met zwart tapijt gedekte vloer had geor dend. Op de doodkist was de kepi van de maarschalk geplaatst met de zeven sterren van de hem posthuum toege kende rang. Na de mis verrichtte de aartsbisschop van Parijs, Mgr Feltin, de plechtigheid van de absote. Naar de „Esplanade des Invalides". Te tien voor tien werd de lijkbaar uit de halfschemer van de kathedraal naar buiten gedragen, in het bleke licht van de betrokken Januari-dag. De stoet begaf zich naar de „Esplanade des Invalides" voor de plechigheid van de officiële staatsbegrafenis. Langs de route stond een dichte menigte om eerbiedig de laatste eer te bewijzen. Op de esplanade werd het woord gevoerd door minister-president Ple ven, die de overledene beschreef als een van die buitengewone wezens, die men moeilijk naar de gewone mense lijke maatstaf kan meten. Hij wijdde daarbij een speciale gedachte aan de bijna honderdjarige vader van de overledene in de Vendee. De begrafenisplechtigheid werd ook bijgewoond door generaal mr H. J. Kruis die als persoonlijk vriend van de overledene aanwezig was. Na de rede van Pleven defileerden Amerikaanse, Britse, Nederlandse, Bel gische en Luxemburgse troepeneen heden in marstempo. De kist met het stoffelijk overschot van de maarschalk die rustte op een affuit, bespannen met vier door rui ters van de republikeinse garde bere den schimmels, werd in de kapel van de „Invalides" geplaatst om daar te blijven tot gisteravond waarna ze ver voerd werd naar Mouilleron-en-Pa- reds. Dit is het Bretonse geboortedorp van de overledene, waar hij volgens eigen wil begraven wordt bij zijn zoen Bernard, die vorig jaar in Indo-China sneuvelde. De plechtigheid begon met een mis in de Notre Dame, opgedragen door de aalmoezenier-generaal van het land leger, Badre. In het schip van de kathedraal was een haag gevormd van vierhonderd vlaggen, die door oud-strijders werden opgehouden. Ook de vier grote zuilen voorzichtigheid bij de uitbreiding van het aantal garantieprijzen. Momenteel wordt getracht een garantieprijs voor eieren te krijgen. Vervolgens besprak mr Biesheuvel het melk- en zuivelbeleid. Hij meende, dat een tweeprijzenstelsel voor de melk de aandacht verdient. Ook was hij van mening, dat de uitbreiding van de zuivelproductie ver vooruit is op de uitbreiding van de afzetmoge lijkheden. Hij zag veel liever de vlees- productie uitgebreid, omdat er voor de afzet van vlees ruimere mogelijk heden aanwezig zijn, dan voor de af zet van zuivelproducten. De veevoederproductie zal in de komende jaren, volgens mr Biesheu vel een zeer vogrnaam vraagstuk vor men. Na nog te hebben gewezen op de betekenis, die het werk van de C.B.T.B. heeft, zei mr Biesheuvel als antwoord op een vraag over het prijs beleid, dat hij van mening was, dat de regering de prijzenpolitiek niet zal kunnen volhouden, als de prijzen er niet op zijn gebaseerd, dat de boer produceert hetgeen voor ons land van het meeste belang is. In dit verhand werd de vrees uitgesproken, dat etoer enkele garantieprijzen op een bepaald niveau te handhaven, de landbouwers de voorkeur geven aan de teelt van andere producten, waarmee meer te verdienen valt.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1