TUNESIE DOET BEROEP OP DE VEILIGHEIDSRAAD Terug uit Oostenrijk Souburg moet zuinig zijn op de gemeentegelden Ontwapeningscommissie bestudeert Russisch vredesplan Westerling was er niet Engelse soldaten uit hinderlaag beschoten De „Radmar" zit nog vast k SNIPPER NIEUWS Hevige gevechten aan't Westelijke Koreaanse front Financiëring Europees leger GRONDWETSWIJZIGING IS NIET URGENT Geen nieuwe opofferingen van het Nederlandse volk protestants christelijk blad voor zeeland Arabische Liga gealarmeerd Houdt dat in de gaten... 't gaat om onze soldaten Nederlanders te Soerabaja veroordeeld. Uitgave t Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren Vlissingen Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347Ter- neuzen Dijkstraat 2628. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 2070 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 19 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 15 JAN. 1952 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: tACQ DE SMIT Medewerkers: Mr W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen'; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 8.44 u., onder 16.57 u. Maan op 21.48 u., onder 10.24 u. Hoogwater Woensdag 16 Jan.: Vlissingen: 4.17 u. 1.83 m., 16.43 u. 1.92 m. Terneuzen: 4.46 u. 2.00 m., 17.07 u. 2.Ö9 m. Wemeldinge: 6.07 u. 1.51 m., 18.24 u. 1.70 m. Zierikzee: 5.48 u. 1.26 m., 18.12 u. 1.46 m. Gisteren heeft de Tunesische regering de Veiligheidsraad verzocht een Tunesisch verzoek om volledige zelfregering, nu de onderhandelingen met Frankrijk zijn afgebroken, in overweging te nemen. Saleh Ben Joessoef, minister van Justitie, en Mohammed Badra, minister van Sociale Zaken in de regering van het protectoraat Tunesië, hebben op het secretariaat van de V.N. een officiële klacht ingediend. De secretaris-generaal van de Ara bische Liga, Azzam Pasja, heeft gis teravond alle Arabische regeringen telegrafisch verzocht haar delegaties last te geven de Tunesische klacht te steunen. De premier van Tunis, Mohammed Tsjenik, heeft in een verklaring aan de pers gezegd, dat het besluit van Tunis om het geschil met Frankrijk voor de V.N. te brengen in geen enkel opzicht een manifestatie van vijandig heid jegens Frankrijk is. De stap was gedaan om tot een rechtvaardige op lossing te komen. Donderdag komt de Veiligheidsraad bijeen om het geschil tussen India en Pakistan over Kasjmir te bespreken. VERGADERING „NED. VOLKSUNIE". Op een door het bestuur van de „Ned. Volksunie" in de dierentuin in Den Haag belegde vergadering, waar volgens de aankondigingen het woord zou worden gevoerd door Westerling dan wel een door hem uit te spreken rede, getiteld „Ik klaag aan", per wire recorder zou worden weer gegeven, heeft men zich op de laatste wijze moeten behelpen omdat, naar de heer B. Boelhouwer, de voorzitter der N.V.U. op de vergadering mede deelde, Westerling niet was versche nen. Niet, cmdat hij bevreesd was voor een eventuele arrestatie, maar omdat hij had vernomen, dat hij uit geleverd zou worden aan Indonesië. Westerling zelf heeft, volgens mede deling van de heer Boelhouwer, tij dens de vergadering een telegram ge stuurd met als plaats van afzending Haarlem, gericht „aan het publiek Haagse dierentuin", luidende „Betuig mijn bijzondere dank voor uw belang stelling. U kunt binnenkort op be langrijke gebeurtenissen rekenen". Ondertekend: „Kapitein Westerling". De heer Boelhouwer zelf trachtte in twee redevoeringen de aanwezigen te overtuigen van de voosheid van ons huidige staatsbestel en van de politieke partijen, hetgeen voorname lijk bestond in een aanval op de Partij van de Arbeid „die Moskou wind in de zeilen blaast". MINISTER VAN DEN BRINK TE BONN. De Nederlandse minister van Eco nomische Zaken, prof. dr J. R. M. van den Brink, heeft gistermiddag te Bonn besprekingen gevoerd met de minis ter van Economische Zaken van West Duitsland, prof. Ludwig Erhard, en met prof. Walter Hallstein, staats secretaris van het Westduitse mini sterie van Buitenlandse Zaken. Vol gens een mededeling van Westduitse zijde hadden de besprekingen betrek king op een verdere liberalisatie van de handel tussen Nederland en West- Duitsland. Het bezoek van minister van den Brink, dat een tegen bezoek is voor dat van prof. Erhard aan Nederland, zal vier dagen duren. Vandaag zal minister van den Brink ontvangen worden door de president der West duitse federale republiek, Theodor Heuss. Engeland, Frankrijk en de V.S. hebben gisteren in de politieke com missie voorgesteld, dat het nieuwe uit zes punten bestaande plan voor een vredesregeling, dat de Sowjet-Unie heeft ingediend, zal worden bestu deerd door de pas ingestelde ontwape ningscommissie, tezamen met andere nieuwe voorstellen. Zij herinnerden er aan, dat de commissie binnen der tig dagen bijeen moet komen. JUIN ZIET DE TOEKOMST SOMBER IN. Generaal Alphonse Juin, de Franse stafchef, heeft in een interview met James Reston, diplomatiek correspon dent van de „New York Times", ver klaard, dat Frankrijk een grote aanval van communistisch China op Indo- China niet zou kunnen tegenhouden zonder aanzienlijke hulp van de lucht machten en marines van Engeland en de V.S. Er moest een gemeenschappelijke strategie voor het gehele gebied zijn. Hij had de V.S. niet gevraagd om landstrijdkrachten, maar om lucht macht- en marine-eenheden en coör dinatie van het stafwerk ingeval van een Chinese aanval. Juin schatte het aantal Chinese troepen langs de gren zen van Zuid-Oost-Azië op 350.000 man. De Nederlandse afgevaardigde von Balluseck zeide, dat hij tegen het Sowjet-plan zou stemmen. Bespreking van de kwestie-Korea zou geen nut hebben, daar de volgende stap af zou hangen van de ^sprekingen te Pan- moendjon. Oproepen tot het sluiten van een vredesverdrag tussen de vijf grote mogendheden zouden ijdel blij ven, zolang daar geen overeenstem ming is bereikt. De economische commissie der Ver enigde Naties heeft Maandag een door een 'particuliere onderzoekingsgroep uitgebracht verslag over vluchtelin gen, getiteld „De vluchteling in de na- oorlogsewereld", uit de officiële cir culatie doen nemen. De verantwoordelijkheid voor de inhoud wordt geheel aan de auteurs gelaten. Zes delegaties, voornamelijk uit het Midden-Oosten, hebben ge klaagd over onjuistheden in het rap port. De Hoge Commissaris voor vluchtelingenzaken, de Nederlander mr G. J. van Heuven Goedhart, had het initiatief tot het opstellen er van genomen. NIEUWE CONVAIRS VOOR DE K.L.M. De K.L.M. heeft bij de Consolidated Vultee vliegtuigfabriek te San Diego zes „Convair 340" verkeersvliegtuigen besteld. Ter vervanging van het Douglas DC-3 materieel dat sinds 1945 dienst doet in het West-Indische bedrijf der K.L.M. zal daar eind 1953 een aantal moderne tweemotorige vliegtuigen moeten worden ingezet, waarvoor de Convair het meest geschikt wordt ge acht. REEDS 28 BRITSE MILITAIREN GEDOOD. Egyptenaren hebben Maandag een Engelse patrouille uit een hinderlaag beschoten. Van drie kanten bestookte men de Engelse militairen. Snel aan gevoerde versterkingen wisten de patrouille te ontzetten. Ongeveer acht Egyptenaren zouden de aanval ondernomen hebben. Allen werden gedood.' Ook werden Britse posten langs de spoorweg aangevallen. Brits anti- tankgeschut en mortieren brachten op enige plaatsen het vuren tot zwij gen. Voorts zijn twee bommen tot ontploffing gekomen, één op de spoor weg en de andere nabij de waterleidinginstallatie aan de buitenkant van Ismailia. i De sleepboten „Ganges", „Blanken burg", „Walrus" en de reddingboot „President Leis" zijn gisteren weer uitgevaren om de „Radmar" vlot te strekken. Aanvankelijk gelukte het de sleepboten om de „Radmar" om 4 uur ylot te trekken. De Engelse boot stootte erg en om tien minuten voor vijf zat de „Radmar" weer zo vast als een huis. Vandaag wordt weer 'n nieuwe poging gedaan om het schip vlot te krijgen. KAPITEIN CARLSEN TE LONDEN. Kapitein Carlsen is gistermorgen uit Falmouth te Londen aangekomen. Een groot aantal mensen juichte hem toe. Een vriend van hem, die de reis had meegemaakt, deelde mee, dat de kapitein te vermoeid door alle ont vangsten was om iets te zeggen. Kapitein Carlsen heeft jn de Deen se club het officierskruis van de orde van Dannebrog ontvangen. De bootsman van het gezonken Amerikaanse vrachtschip „Flying Enterprise", Arthur Janssens, heeft voor een commissie van onderzoek te New-York verklaard, dat het schip scheurde omdat naar zijn mening de 1271 ton ruw ijzer in het schip ver keerd was gestuwd. Dit was echter niet de schuld van kapitei.i of stuur man. Kapitein Carlsen zal vandaag per vliegtuig naar New-York vertrekken. Maandag is onder overweldigende belangstelling te Cairo een Egyptisch student ten grave gedragen, die bij de gevechten van de afgelopen dagen het leven verloren heeft. De begrafe nisstoet was naar schatting drie tot vier km lang. Religieuze leiders andere persoonlijkheden, o.w. de mi nister voor de „bevrijdingseenhedeh namen deel aan de rouwplechtigheid. Er werden in de stoet borden mee gevoerd met leuzen als „Weg met de Engelsen" en „Het paradijs onzer mar telaren". Houder van speelbank veroordeeld. De Haagse politierechter heeft gis teren een houder van een speelbank, die niet tot een vereniging behoorde („Imperial") veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar en vijfhonderd gulden boete. In zijn vonnis achtte de politierech ter de verdachte schuldig aan het deelnemen aan hazardspel, bij wijze van bedrijf uitgeoefend. De veroordeelde zal tegen dit von nis appèl aantekenen bij het Gerechts hof te Den Haag. r 1 k A Churchill zal 23 Januari aan boord van de Queen Mary" uit New York naar Engeland terugkeren. Gisteren is te Den Haag de heer G. Polak Daniel, oud- hoofdredacteur van „Het Vaderland" en erevoorzitter van de Nederlandse Journalisten Kring, over leden. Ten behoeve van de woning bouw zal Den Haag een obligatie lening, groot nominaal f 20.000.000. tegen 4 aangaan. Het Noorse schip „Frameggen", dat onlangs op de Höndbossche zeewering liep, is in Schiedam aangekomen, waar het bjj „Wilton-Fyenoord" gedokt zal worden. Er is een comité gevormd, om de 150ste geboortedag van de Franse dichter Victor Hugo op nationaal als inter-nationaal plan luisterrijk te her denken. Bij een mijnramp in Ca nada zijn 11 personen om het leven gekomen. Aan het Westelijk front in Korea is het weer tot hevige gevechten ge komen. De Noordelijken hebben een zware infanterie-aanval van de Ver bondenen afgeslagen. De laatsten deden een poging om twee heuveltoppen, die zij Zondag hadden verloren, te herwinnen. Voor dit gevecht had langs bet gehele front slechts patrouille-activiteit plaats. Schepen en vliegtuigen der Verbondenen bestookten verbindingslijnen en bevoorradingscentra. In de subcommissie voor het toezicht op de naleving van een bestand zijn gisteren geen vorderingen gemaakt. Het struikelpunt in deze sub commissie is nog steeds het vraagstuk van de aanleg van vliegvelden ge durende een bestand. Zoals bekend willen de Noordelijken niet accoord gaan wet de eis van de V.N., dat tijdens een wapenstilstand geen vliegvelden wogen worden aangelegd. Tot dusver hebben 28 Britse mili tairen het leven verloren sir.ds de moeilijkheden in het gebied van het Suez-kanaal drie maanden geleden zijn begonnen. In de kanaalzone is door de Egyp tische regering een distributie van levensmiddelen afgekondigd. Overeenkomst te Parijs, Volgens Franse kringen hebben de experts voor de financiering van het begin van een Europees leger te Parijs een compromis bereikt. Het zou op de volgende punten ge baseerd zijn: 1. De zes ministers van Financiën of Defensie zullen beslissen over de financiële bijdrage van ieder land (West-Duitsland, Frankrijk, Italië en de landen van de Benelux). 2. De Parlementen van de landen zullen niet meer stemmen over een nationale begroting van Defensie doch over de bijdrage tot een gemeenschap pelijke defensie. 3. Indien een Parlement de bijdrage niet goedkeurt zou in bepaalde geval len de begroting van het vorige jaar voor het nieuwe jaar van kracht kun nen blijven. De ministers van Buitenlandse Za ken der zes mogendheden zullen aan het einde van deze maand in Parijs vergaderen, tei.einde definitieve be sluiten over de aanbevelingen der des kundigen te nemen. De kwestie van de financiering van het Europese leger is een van de belangrijkste struikel blokken bij de oprichting van ge noemd leger. Theodor Blank, de vertegenwoor diger van de Westduitse regering bij de besprekingen over een Europees leger, heeft gisteren te Bonn op een persconferentie ver klaard, dat tussen de Europese ver dedigingsgemeenschap en de deel nemende staten van de N.A.V.O. een overeenkomst in de vorm van een verdrag zal worden gesloten, welke de militaire samenwerking tussen beide regelt. Enkele maanden geleden werd de actie ten bate van het nieuwe militaire tehuis te Middelburg voorlopig stopgezet, in afwach ting van de aankoop van een pand. Nu vorige maand bekend is geworden, dat een nieuw pand is gekocht, tenzij de Zeeuwse bevolking 15.000 bijeenbrengt, is de zaak weer op gang geko men. Bij de voorlopige afsluiting was f 10.121 binnen. Inmiddels zijn al weer een hele stroom gif ten binnen gekomen en we ver wachten, dot velen in de komen de weken hun steentje zullen bij dragen, want op 1 April a.s. moet de f 15.000 binnen zijn, omdat de actie dan onherroepelijk wordt stop gezet. Hier is dan de eerste lijst met milde gevers: A. B. f3.50, Th. M. te Zw. f2.50, dames J. te Zw. f 1, fam. B. fl, inzameling oud papier f 19.25, bouwsteentjes f 15.35, N.N. f10, Ned. Herv. Kerk te Gapinge f 10, collecte bij het huwelijk van A. Bimmel-Francke te Oostkapelle f 15.56, Kees en Adri Elenbaas, Nieuwland f20, Elly Verschuure en Jaantje Kod de, Zoutelande ieder f5, Berend Stemerding, Souburg f5, Anne ke Oosthoek", Westkapelle f 5 en Ko Dey, Souburg f3.75. Met al deze giften sluiten we deze ver antwoording af op f 10.244.67. Met spanning wacht men of de Zeeuwse bevolking zal helpen om de koop van het nieuwe mili taire tehuis daadwerkelijk mo gelijk te maken. Wannéér over enkele maanden het tehuis wordt geopend, laat dan ook Vw gift dit mogelijk hebben gemaakt. Schrijf nog heden een bedrag over op giro 68787 ten name van Zeeuwsch Dagblad, „Actie Bouw Militaire Tel uizen Zeeland" te Goes. Koningin Juliana en de drie oudste Prinsessen zijn gistermorgen met de koninklijke trein in Baarn aangekomen uit de Oostenrijkse wintersportplaats Sankt Anton. Op de foto zien we Koningin Juliana, ir F. Q. den Hollander, Prinses Beatrix met Martin, de hond van Prins Bernhard en Prinses Irene. LEDEN DER TWEEDE KAMER MENEN: Uit het Voorlopig Verslag uitgebracht door de Tweede Kamer over de zes ingediende wetsontwerpen betreffende de aanstaande grondwets wijziging blijkt, dat verscheiden leden van het Parlement de urgentie van de ingediende voorstellen niet inzien. Sommige leden gaven zelfs er de voorkeur aan om met de wijzigingen te wachten, totdat de gehele grondwet op de helling moet worden genomen. Er zijn leden, die menen dat de grond wetswijziging niet mag gezien worden als een kwestie van juridische aesthe- tiek, en alleen als het strikt noodzakelijk is ter hand mag worden genomen. Ook zij zien de noodzaak van .de voorgestelde wijzigingen niet in. Alleen het wetsontwerp met betrekking tot de overgang tot de nieuwe rechtsorde achten zij nodig. Eerst maken verscheiden leden be zwaar tegen het voorstel om de be slissing tot wijziging in tweede lezing te laten behandelen door een daar toe speciaal gekozen Kamer. Immers, dan wordt over een belangrijke zaak in laatste instantie niet beslist door de Staten-Generaal maar door een tot nu toe niet bekende figuur, wat in wezen neerkomt op een verkapt referendum- Wanneer dé politieke samenstelling van deze grondwetskamer van de zit tende Staten-Generaal afwijkt, is het niet onmogelijk, dat het morele gezag Dr DREES VERKLAARDE TE NEW YORK: De Nederlandse minister-president, dr W. Drees, is Zaterdag op het „inter- national"-vIiegveld van New York aangekomen. Premier Drees werd be groet door de Nederlandse ambassadeur te Washington, dr J. H. van Royen, consul-generaal de Vos van Steenwijk en de gewezen Amerikaanse ambas sadeur te Den Haag, Seldom Chapin. Verslaggevers vroegen dr Drees welke onderwerpen hij te Washing ton zou bespreken. „Ik bezoek de Verenigde Staten als minister-presi dent van een der N.A.V.O.-landen. Er is geen speciale reden voor mijn be zoek. Dr Drees verklaarde het moge lijk te achten dat vraagstukken als de opbouw der Nederlandse weermacht en het voorgestelde Europese leger ter sprake zullen worden gebracht, Vervolgens kwam dr Drees te spre ken over de economische toestand van Nederland. Hij wees er op dat het voor Nederland dringend noodzakelijk is dat het in de gelegenheid wordt gesteld meer naar de Verenigde Sta ten uit te voeren. Ook moet het van De landraad van Soerabaja heeft twee Nederlanders, namelijk een voormalig inspecteur van politie en een voormalig employé van het marine-etablissement tot drie jaar met aftrek veroordeeld. Zi werden ervan beschuldigd, dat zij in Jul 1950 met acht anderen de bemanning van het motorschip „Koales" van het etablis sement dwongen naar Ambon te varen. De beklaagden werden na de landing van de Indonesische strijdkrachten op Ambon gearresteerd. DUITSLAND KAN ZIJN SCHULDEN BETALEN. AMERIKAANS VLIEGTUIG VERONGELUKT. Een lijnvliegtuig van een Ameri kaanse luchtvaartmaatschappij, waar in zich 26 personen bevonden, is in de langs het eiland Man hattan stromende Oostrivier gestort. Het toestel was enkele ogenblikken tevoren van het La Guardia-vliegveld (New-York) opgestegen. Motorboten van de politie, kustwachtvaartuigen en twee hefschroefvliegtuigen zijn onmiddellijk naar de plaats waar het vliegtuig, in de omgeving van een eilandje, in de rivier is gestort, ver trokken. Alle inzittenden werden gered. De bemanning van een sleepboot wist 25 personen uit het wrak te redden. In een memorandum, dat Maandag door de driemogendhedencommissie voor de Duitse schulden- is gepubli ceerd, wordt medegedeeld, dat Duits land thans in staat is zijn crediteuren af te betalen en dat het dit zo spoe dig mogelijk zal doen. Het Britse ministerie van Financiën heeft bekend gemaakt, dat te Londen op 28 Februari a.s. een internationale conferentie zal worden geopend, welke een plan zal moeten uitwerken tot regeling'van de buitenlandse schulden van Duitsland. Wanneer de onderhandelingen op de conferentie geëindigd zijn, ligt het in de bedoeling, dat een intergouver nementele overeenkomst zal worden opgesteld, die gebaseerd zal zijn op de resultaten van de conferentie en internationale goedkeuring aan de schuldenregeling zal geven. Belang hebbende regeringen, onverschillig of zij aan de conferentie hebben deel genomen, zullen tot de overeenkomst kunnen toetreden. uit Europese havens meer kunnen verkopen door bemiddeling van de M.S.A. (Mutual Security Agency). De premier wees er op dat in het lopende begrotingsjaar geen nieuwe opofferingen van de Nederlandse be volking zullen worden gevraagd. VAN HOUTTE HEEFT VOOR LOPIG KABINET GEREED. De Belg van Houtte is gereed ge komen met het opstellen van een voorlopig Kabinet, dat hij vandaag de Koning zal aanbieden. Paul van Zeeland zou minister van Binnenlandse Zaken worden, terwijl Pholien de portefeuille van Justitie is toegewezen. Jean Duvieusart krijgt Economische Zaken te beheren. Toen van Houtte om 1 uur zijn kabinet verliet zei hij, dat hij met zijn onderhandelingen gereed was. Op de vraag of zijn regering was samen gesteld, antwoordde hij: „Dat zal ik morgen zeggen". De minister zei nog, dat hij tevre den en zeer vermoeid was. van de zittende Kamers ernstig wordt aangetast. Ook zijn er leden, die het totaal onbegrijpelijk vinden, dat de regering, nadat het denkbeeld van een nieuwa grondwet door de Kamer in 1946 dui delijk was afgewezen, nu weer met een vrijwel gelijk voorstel komt. Deze leden waren van oordeel, dat de bedoeling van dit nieuwe voorstel is de mogelijkheden te openen om snel, gemakkelijk en geruisloos anti democratische wijzigingen in de grond wet aan te brengen. Sommige leden zagen de noodzaak van de uitbreiding van het aantal leden der Tweede Kamer niet in. Klachten over overbelasting der kamerleden maken op deze leden wei nig indruk, zolang het nog mogelijk is allerlei betrekkingen met het lid maatschap te verenigen. Men waar schuwt tegen de illusie dat met deza uitbreiding de moeilijkheden van da baan zijn. Ook tegen de uitbreiding van het aantal leden der Eerste Kamer wordt bezv/aar gemaakt. Zeeuwse blauwe en bonte aard appelen moeten verdwijnen. De hoofdafdeling akkerbouw van de Stichting voor de Landbouw heeft besloten om een veerbod van teelt van Zeeuwse blauwe en bonte aardappe len te bevorderen. Deze soorten zijn economisch van geringe betekenis. De bonten en blauwen zullen geheel moe ten verdwijnen, omdat zij uiterst ge voelig zijn voor virusziekten, in het bijzonder voor „stippelstree". Als zo danig kunnen zij een gevaar vormen voor de teelt van pootaardappelen. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Krachtige en langs de kust harda tot stormachtige Zuidwestelijke wind. Veel bewolking met hoofdzakelijk in het Noorden van het land enige regen. Later vrij zacht voor de tij ct van het jaar. Zuinigheid is en blijft geboden, zo zeggen B. en W. in de brief, die als toelichting op de gemeentebegroting voor 1952 aan de raad is gezonden. Slechts door uiterste zuinigheid te betrachten zijn B. en W. er in geslaagd de begroting sluitend te krijgen. De post onvoorzien bedraagt slechts f 2100. Gelukkig is inmiddels een meevallertje geboekt, want de uitkering van de ondernemingsbelasting zal f 17.139.meer bedragen dan in de begroting werd geraamd. Voor dit bedrag is echter reeds een gedeeltelijke bestemming gevonden in een nota van wijziging. Men heeft gedacht aan de verbetering van het schoolplein bij de Marnixschool. Gaarne hadden B. en W. o.m. de posten voor onderhoud van straten wat ruimer geraamd. Men vreest, dat hier op de duur de zuinigheid de wijs heid zal bedriegen. Kapitaalsuitgaven zijn er nagenoeg niet geraamd, alleen voor enkele wer ken, waarvan met de uitvoering reeds in 1951 is begonnen, zoals verbetering van de Ritthemsestraat, aankoop van straatlantaarns en aanleg van het sportterrein. WONINGBOUW. Wat de woningl ouw betreft ver namen we, dat de obligatielening van 105.000.die onlangs werd uitge schreven, niet is voltekend. Er werd tot een bedrag van f 80.000.inge schreven. De bank van Ned. Gemeen ten zal de lening overnemen, waar door de obligaties later 'verhandelbaar worden. De 9 woningen, die men door middel van de f 105.000.dacht te bouwen, zullen dus niet kunnen wor den aanbesteed. Men heeft de geld schieters nu gevraagd er mee accoord te gaan, dat de f 80.000.besteed zul len worden voor de bouw van 6 of 7 duplexwoningen. Gaat dit door, dan zullen in deze duplexwoningen 12 of 14 gezinnen kunnen worden gehuis vest. De gemeenteraad, die de begroting zal behandelen, komt op 1 Februari a.s. bijeen.

Zeeuwsch Dagblad | 1952 | | pagina 1