BELASTINGZAKEN W. A. SCH0NIS De Ned. Heide Mij. IIEUWJAAR Unie van Chr* Onderwijzers be- sprak „Hardegarijp"* i Tandarts en vroed vrouw duurder. avonlurcn Bijzondere Raad van Cassatie hield slotzitting. „Die Nachtwache" bij dc G F. A. f9.95 m €ngïanb Pagina 2 ZEEUWSCH DAGBLAD MAARTJE IS NIET BANG KE R K ct Administratiekantoor Fa Komejan, Domburg PLEEGZUSTER BLOEDWIJN 1e Bekende „double-Front" patent „Kerko-shirts Maandag 31 Dcc. 1951 Pagina 3 \R— van pagina 1) lelijk dat alle dingen, ;e en pijnlijke, zullen n goede dengenen, die en -naar Zijn voorne zijn. En elke vreugde was daartoe bestemd, zouden, dat God ons nabij is en dat geen is, voor wie geleerd noden des levens zijn te verwachten. 0 de balans opmaken t voorbijging, dan heb- vragen: „En wat heeft erlijk gebracht?" Is dat loos voorbijgegaan? Is k jaar geweest? Waar- ichten dienen, al was zo gebrekkig? Of is orbijging ons een jaar 1 wij moedwillig God bij de terugblik niet n van hetgeen wij in- i hebben. Op Oude- 3en wij ook geroepen if te leggen. .IK is weinig bemoe- leven in een hoogst En niemand weet wat ons zal brengen. Nie- ons mensen of wat de romen. De perspectie- ;t nieuwe jaar weinig fog altijd is daar de die als een donkere ireld hangt. len wij in kalm ver- romst tegengaan, geloven is er immers eid een lichtpunt. En menen wij in deze net nadruk te moeten ons overkomen zal in ir ons ligt, mogen wij len in het Woord dat us Christus tot ons ,Uw Vader weet, wat ot, eer gij Hem bidt", nag gerust zijn voor de noden van de tijd. stheid mag hij weten: wereld. En wie deze nag doorleven, die de kracht vernieuwd le hoop verlevendigd, roed voor het leven. dien moeilijk zijn. De kt somber. De nood root zijn. Tranen zul- jrden. Maar heerlijke kunnen gerust zijn, zijn bij de verwarring, ceren heerst, en bij de ons lot en dat van God zorgt. Daarom eere verwachten hun euwen. Zij zullen Uw God is Koning Zijn gebied, p Zijn wenken, verandert niet. v. d. W. a Advertentiën IKE en Echtgenote msen begunstigers en •rspoedig 1952 toe. geachte cliëntèle een :zegend 1952 H. WONDERGEM K 1188—423. onze lieve Echt- eder, Behuwd- en EMENS-LOUWS, van 82 jaar. Namens de familie: P. RIEMENS Jzn. 29 Dec. 1951. 1. I zacht en kalm Man, Vader, Be rn Overgrootvader JBLOED Sr. ouderdom van bij- DBLOED—JOBSE December 1951 !2. :al plaats hebben Januari 1952 des uur vanaf het id geven wij ken- 'lijden van onze nede-oprichter en ïeer iBLOED Sr. van bijna 82 jaar. le firma >ed Zonen 1. GOEDBLOED JOEDBLOED Jr. COEDBLOED ecember 1951 plaats hebben anuari 1952, des uur vanaf het Singel 22. ij kennis van het ze geachte oud- lOED Sr. iel der Firma OED ZONEN k en Houthandel cember 1951. VAL is onze za»k UARI 1952 om 12 .OED ZONEN i Houthandel igel 28. J Voorzitter» „Zitten we niet te zelfvoldaan in eigen standje?" (Van onze speciale verslaggever) De schoolkwestie te Hardegarjjp heeft ook op de algemene vergadering van de Unie van Christelijke Onder wijzers te Utrecht de gemoederen bezig gehouden. In zijn openingswoord op deze sa menkomst had de Unie-voorzitter, de heer T. C. Bos te Utrecht zich afge vraagd of er niet een nieuwe oriënta tie nodig zou zijn ten aanzien van „onze verhouding tot het openbaar on derwijs". „FRIESE" AANVAL. Toen daarna de discussie over jaar verslag, bestuursbeleid en vereni gingsorgaan werd geopend, viel een Friese afgevaardigde de voorzitter terstond aan. Deze spreker verklaarde de artikelen inzake „Hardegarijp", welke de heer Bos in „De Christelijke Onderwijzer" schreef, te hebben gele zen. Ik vraag mij telkens af, aldus de man uit Friesland, waar ik nu eigen lijk aan toe ben. Wat de heer Bos heeft geschreven is mij te zwevend. Ik wil klare taal. Ook andere vragenstellers lieten dit geluid horen. Eén was er die de voor zitter het boetekleed wenste aan te trekken. Een ander oordeelde dat de kwestie Hardegarijp niet thuishoorde in de Unie en dat de voorzitter door Ziekenvervoer voor verzekerden drastisch verhoogd. De ziekenfondsraad heeft zijn goed keuring gehecht aan een tussen het centraal overleg van ziekenfondsorga nisaties en de Nederlandse maatschap pij tot bevordering der tandheelkunde gesloten overeenkomst inzake de hono rering ran tandartsen. Op voorstel van partijen heeft de ziekenfondsraad voorts wijzigingen gebracht in de hoogte der bijbetalingen, door verplicht verzeker den verschuldigd voor tandheelkundige hulp en de regeling gewijzigd voor vrij willig verzekerden. Het bestaande onderscheid in bijbe taling tussen een- en meervlaksvullin- gen vervalt. Gesaneerden betalen voor vullingen niets. Niet-gesaneerden be talen voortaan 1,50 per vulling. Het tussen niet-gesaneerden tot 30 Jaar en niet-gesaneerden van 30 jaar en ouder tot dusverre bestaande ver schil in bijbetaling voor vullingen is vervallen. Volgens de oude regeling hadden niet- gesaneerden geen recht op een zenuw behandeling. Voortaan betalen niet-gesaneerden, die in één van bovenbedoelde gevallen verkeren, voor een zenuwbehandeling 4,50, vermeerderd met 3,60 per vul ling. Ook volgens de nieuwe regeling hebben niet-gesaneerden geen recht op een zenuwbehandeling. Gesaneerden krijgen een zenuwbehandeling geheel voor rekening van het ziekenfonds. De bijbetaling voor personen, die ten min ste zes maanden verzekerd zijn, voor een volledige prothese wordt van 55 tot 60 gulden verhoogd en voor een boven- of onderprothese van 30,tot 32,50. De bijbetalingen voor personen, die korter dan drie maanden resp. drie maanden of langer doch korter dan zes maanden verzekerd zijn, voor prothesen Worden dienovereenkomstig verhoogd. Het honorarium der vroedvrouwen voor verloskundige hulp, zo is verder overeengekomen, verleend aan ver plicht- en vrijwillig-verzekerden, wordt met ingang van 1 Januari 1952 voor het gehele land gebracht op 80,per verlossing. Volgens de tot dusverre bestaande regeling was de bijbetaling van zieken fondspatiënten voor zittend ziekenver voer bepaald op 0,75 voor een enkele locale «i^aiuus eevoor locaal vervoer jioocxiien een stap voor een enkele och, waarom zo" 4.voor interlocaal alles gaan piekeren! Wij kunnen er toch niets aan veranderen! Als wij nu maar voor onszelf zorgen en voor hen die aan onze zorgen zijn toevertrouwd, dan hebben wij wel onze plicht ge daan. Tja, wat er verder in de wereld gebeurt, dat is de zaak van de daar voor verantwoordelijke lieden. En van God, Die de wereld bestuurt. Waarbij we het eigenlijk zo'n beetje als Gods plicht zien, dat Hij bij dat besturen ons een beetje in de kaart speelt! I S ER tegen dit alles iets in te brengen? Hadden wij dan iets aan de gang van zaken in dit afgelopen jaar 1951 kunnen veranderen? Neen, wij niet. Maar God wel! Deze wereld worstelt om het behoud van de vrede, maar steeds dichter nadert zij de drem pel, waarachter een zee van ellende verborgen ligt: een derde wereldoor log. Is die worsteling om de vrede ook uw worsteling? Allereerst een gebeds- I worsteling: God is de machtige, die 1 die vrede kan schenken, maar.God Jwil gebeden zijn. Ook door U, juist aoor .ndat U een Christen bent! En daarnaast door Uw meeleven. Itraks moet U naar de stembus, moet Uw afgevaardigden kiezen voor vier puwe jaren. In die periode vallen j (ogelijk beslissingen over Europa's fiiwording, over een Atlantische pie, over federalisatie en liberalisa- Weet U niet wat dit alles bete- L Hoe kunt U dan op verantwoor- wijze Uw stem uitbrengen? Die die misschien beslissend kan zijn Pr een bezetting van een plaats in I Kamer door Uw afgevaardigde of |r een ander. En de stem van Uw «vaardigde kan misschien beslis- I zijn voor het al dan niet tot stand hen van een Atlantische Unie. En ^■al dan niet tot stand komen kan Issen over vrede of oorlog. Is dit \een theoretisch geval? Inderdaad, aient ook slechts om U te bewij- dat Uw medeleven met het we- jjebeuren een eis is. Het „Ik. pen hele tijd nietsen dan de van de wereld" is funest. Besef ga in dat besef het nieuwe ik! erover te schrijven de schuld zou wor den van het bedanken van sommige leden. Een derde vond, dat de Gere formeerde leden van de Unie zich ge kwetst zouden voelen door bedoelde artikelen. Nog iemand vreesde dat het aanzien van de Unie geschaad zou worden doordien de buitenwereld zou menen, dat de stem van de voorzitter het gevoelen van heel de Unie zou re presenteren. Kortom: de voorzitter kreeg de volle lading op zijn dak en hij werd zo on geveer gesommeerd zich duidelijk po sitief of negatief uit te spreken. GEEN BOETEKLEED. Bij het verweer tegen deze oppositie stelde de heer Bos voorop, dat hij er niet aan dacht het boetekleed aan te trekken. Wel verklaarde hij onder het op vangen van de stoten der aanvallers telkens te hebben gedacht: komt de tijd zo langzamerhand niet, dat ik het veld ga ruimen? Gedurende mijn tien jarig voorzitterschap, aldus de heer Bos, heb ik getracht niet mijn mening aan de Unie op te leggen maar te luis teren. Bij spreken en schrijven heb ik gepoogd niet zwevend te blijven. De Unie moet kunnen onderscheiden waar het om gaat. De Unie moet het knnnen hebben wanneer iemand by christelijke onderwijzers aanklopt en vraagt: zit je niet te zelfvoldaan op je eigen standje? Dat die „iemand nu de hervormde kerk is, doet er niet toe. Als er by ons, voorstanders van het by- zonder onderwys, „es ist erreieht-men- taliteit" heerst, dan moeten we het kun nen hebben dat iemand ons daarop at tent maakt. Op de vraag of hij vóór of tegen de christelijke school was, antwoordde de heer Bos: natuurlijk vóór. Doch daar gaat het niet om. De zaak is, dat wij na een oproep om wakker te zijn ten aanzien van het openbaar onder wijs niet dadelijk moeten roepen: „Vergif, vergif". Tot ons allen komt de oproep om waarlijk christelijk onderwijzer te zijn, hetgeen nog iets anders is dan onder wijzer aan een christelijke school. Bij de opvoeding van de kinderen op school hangt alles af van het feit of de man die daar opvoedt een christen is. Wanneer een ouder zijn kind naar de christelijke school doet, dan heeft het kind volgens ons de meeste kansen, dat het op die school de weg naar Christus bereid vindt. Maar volledige Nauwelijks waren ze een eindje op weg of ze hoorden moeders stem. „GertjanGertjan Op een draf liep Gertjan terug terwijl Maartje in het wagentje bleef wachten. „Gert jan", vroeg moeder, „ga even met je karretje een boodschap doen. Ik heb een pond meel nodig om pannekoeken te bakken. Zal je het niet vergeten?" „Nee moeder", antwoordde Gertjan, en weg was hij al weer. „Wees voorzichtig ais jullie de heuvel afrijden!" riep moeder hem nog na. „Waar rijden we heen Gertjan", riep zijn zusje hem vanuit de verte toe. „Naar de kruidenier", riep Gertjan terug en dichterbij gekomen pakte hij het touw weer op en trok zijn wagentje moeizaam tegen de heuvel op. Pfff dat was zwaar werk .„Straks kan ik uitrusten als we met z'n tweeën de heuvel afrijden", zei Gertjan. „Je bent toch niet bang hé Maartje?" „Nee hoor", Maartje schudde met haar hoofd. „We kunnen toch sturen!" garantie is er nooit. Zelf ben ik onder wijzer op een christelijke school ge weest, verklaarde de heer Bos, maar of ik er altijd als christen heb gehan deld? Die vraag durf ik niet bevesti gend beantwoorden, zo besloot de voorzitter. AANSLUITING C.N.V. Ook de kwestie betreffende even tuele aansluiting by het Christelijk Nationaal Vakverbond werd door me nige woordvoerder angesneden. De heer Fieggen te Amsterdam, secretaris van de Unie, zei dat het hoofdbestuur sterk geporteerd is voor aansluiting bij het C.N.V. Uit practi- sche overwegingen durft men er ech ter niet toe over te gaan. Het mede leven van leden der Unie is zo gering, dat de aansluiting (in verband met drastische verhoging der contributie) stellig veel bedankjes zou opleveren. Van een fusie der twee christelijke onderwijzersorganisaties, schijnt voor lopig niet te kunnen komen, aldus de heer Fieggen. Onder een fusie ver staan wij een samengaan van beide verenigingen. De Grote (Ver. van Chr. Onderwijzers) verstaat onder fusie: opnemen van de Unie in de Grote. Daarmee kunnen wij ons niet vereni gen. In zijn openingswoord had de heer Bos verklaard, dat de Unie aan de tot standkoming van een nieuwe vorm van arbeiden door de verschillende onderwijzersorganisaties, nimmer zal medewerken wanneer de huidige vruchtbare samenwerking in de A.N. O.F. niet verzekerd zou zijn. Gelukkig voor het laatst. 38 doodvonnissen. Tot afsluiting van een periode van cassatierechtspraak is Zaterdagmorgen in het gebouw der Hoge Raad te 's- Gravenhage de laatste zitting gehouden van de Byzondere Raad van Cassatie. Een groot aantal rechtsgeleerden en andere autoriteiten was hier aanwezig, toen mr Haga, de president van de B. R.C. een kort overzicht gaf van het werk der Raad, dat nu is geëindigd. Een werk, dat zoals hy zeide, zijn oor zaak vond in één der grootste rampen welke de wereld hebben getroffen. De Bijzondere Raad werd in Octo ber 1945 ingesteld en sedert de ope ningszitting op 17 October van dat jaar werden daar de onvaderlandslie vende en soms onmenselijke daden be handeld die gedurende de bezettings tijd zijn gepleegd. In de ruim zes jaar van zijn bestaan werden door de raad 3306 zaken be handeld. Mannen als Rauter en Van der Waals, wier processen in het brandpunt der publieke belangstelling stonden evenals landwachters, Oost frontstrijders, N.S.B.'ers en spionnen van het „Englandspiel" hebben hier terecht gestaan. De voormalige chef van de Sino en SJl, btgAr'Vta 'dit aar: MacArthur had in December 1950 alles op alles gezet om de eindover winning te behalen en hij had zijn troepen al de belofte gedaan dat zij voor Kerstmis naar huis zouden kun nen terugkeren. Hoe bedrogen kwam hij uit, toen de Chinese „vrijwilligers" zich als een lawine in de strijd wier pen en de verbonden legers terugjoe gen, Noord-Korea door, de 38ste breed tegraad over, nog ten Zuiden van Seoel, de reeds zo zwaar geteisterde hoofdstad van Zuid-Korea! Het leek nu op een vlucht.maar even on verwacht als dit rode offensief was begonnen, even onverwacht kwam het tot staan. En langzaam maar zeker drongen de troepen der Verenigde Na ties weer naar het Noorden, weer de breedtegraad over, in een gevecht met steeds wisselende kansen. vangenisstraf; 38 personen werden ge- executeerd. VERANDERD RECHT. Bij de beoordeling, zei mr Haga, was niet alleen rekening te houden met het element der verzoening of vergelding, waarop het oudere strafrecht hoofdza kelijk was gebaseerd. De nieuwe straf- rechtpolitiek, meer gericht op maat regelen tot bestrijding van de misdaad in het algemeen, richt zich mede op ethische en economische verheffing van het gehele sociale leven en op verbeteringen en reclassering van de individuele misdadiger en de raad heeft met deze factoren bij de bepa ling der straffen rekening gehouden. Men hoede zich er echter voor het element der vergelding te verwaar lozen in die talrijke door de raad be rechte gevallen, waarin groot en on herstelbaar leed werd toegebracht, al dus mr Haga, die besloot met een dankwoord aan de leden van de raad zowel als die van het parket en de griffie, voor het werk dat in de afge lopen jaren werd verricht. Politieke beslissingen nodig. Het was echter duidelijk, dat het hele Korea-conflict in een nieuw sta- reeds ingestt JtM„ diensten gee: 0H Met al zul iSagnefnnev^. Herv. Kerk. als een goed voor Ameide en Tienho- slaan. Maar èvit te Putten. een onmogeli; toegestaan de Geref. Herken. Chinese comr t6 Wetsinge-Sauwerd, J. bommen te 5 Zwaagwesteinde; te Blok- ieder het wel0iten cantj. te Kampen. hield de gene; toe, bang als gen. Vooral t geland voeldej U Z Z L E den, daar het kervleugel no? Jg Jg 2Q 21 22 23 u jets wilde pra het rode bewi Zo werd h(~ de generaal e_ in een tern naar AmerikiL daad van heil de naam niet, tred, meis- achting. el, bijwoord, laatstleden, n Duitsland, en andere, eer- iw, voorzetsel. honing (Fr.), regeringsre- oude lengtemaat, voor ier heil, burger, voorzetsel. |ezit, familielid, aardkorst, grootbrengen, kerkge- invulling ontstaat op de en 7 horizontaal een wens iing op het komend jaar. 'n kunnen worden ingezon- Mossadeq trok naar de Ver. Staten, zo ziek als hij u>anuari 1952J vermelden op kreeg hij bezoek van de secretaris-generaal der Ver. >udejaarspuzzle". (midden) en de Iraanse vertegenwoordiger bij de V. N. De landelijke vereniging Christelijke Filmactie, die reeds eerder de verto ningsrechten voor Nederland kocht van de film van Kaj Munk „Het Woord", heeft thans een contract gesloten, waar door het haar mogelijk is, de bekende film „Die Nachtwache" van dr Harold Brown, in smalfilmproductie uit te brengen. De film, die in de Cefa-voorstellingen te 's-Gravenhage en Rotterdam tien weken achtereen een groot publiek trok, kan dus nu, dank zij de eigen proj'ectiedienst, overal in het land ook voor christelijke verenigingen worden vertoond. Tal van predikanten hebben er hun grote waardering voor uitge sproken. Een nieuw nummer van het Cefa- filmblad, dat voorlichting op filmgebied verschaft, zal dezer dagen verschijnen. De Nederlandse Christen Vrouwen Bond gaf zijn morele steun aan het werk van de Chr. Filmactie, door zit ting te nemen in de ledenraad. KNOBELRIT. De M.A.C. Scheldegouwen hield een knobelrit om een aantal wildprijzen, waaraan door 59 rijders werd deelgeno men. De uitslag was: 1. P. Verburg, 155 punten; 2. A. Weemaes, 148 p.; 3. Bleuzé, 142 p.; 4. Pantes, 135 p.; 5. van Vlaanderen, 127 p.6 Broodman, 126 p.j 7. Huyssoon, 122 p.; 8. Stoppels, 119 p.j 9. J. de Muynck, 116 p.; 10. A. Polder man, 115 p. Heden behaagde het de Heere, van mij weg te nemen, na een gedul dig gedragen lijden, mijn lieve Oom en Pleegvader de heer NICOLAAS REMIJN Weduwnaar van K. Simonse in de ouderdom van ruim 73 jaar. Zwaar valt mij dit ver lies. Moge zijn nage dachtenis bij mij in dankbare herinnering voortleven. Zijn bedroefde pleegzoon, J. C. v. MAELSAEKE Biggekerke, 28 Dec. '51. Heden overleed na ruim 55-jarige getrouwe plichtsbetrachting de heer NICOLAAS REMIJN in de ouderdom van ruim 73 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in dank bare herinnering blij ven. Familie BRASSER Biggekerke, 28 Dec. '51 Molen. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze lieve Man, Vader, Broeder, Zwager en Oom ADRIAAN ANTONIE DE BROEKERT betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam: Wed. M. A. H. DE BROEKERT—DE ZWART Sint Laurens, Dec. 1951. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele bewijzen van deelne ming ons betoond na het overlijden van onze geliefde Man en Vader ADRIAAN VAN DE BOSSE Uit aller naam, Wed. v. d. BOSSE—MAAS Middelburg, 28 Dec. 1951. De gewone audiëntie van de Commissaris der Koningin in Zeeland op Donderdag 3 Januari a.s. zal NIET DOORGAAN. Gods rijke zegen toegewenst in 1952. J. JOOSSE J. JOOSSE—GELDOF en Kinderen Sarnia, (Ont.), R.R. 2 Canada Mr. en Mevr. VAN DER BURGT—HAGEMAN, Vlis- singen, bieden U bij de jaar wisseling hun beste wensen voor 1952 aan. te Middelburg, verzoekt leveranciers e.a. de nog in te dienen rekeningen over 1951 vóór 4 Jan. 1952 te zenden aan het kantoor: ZUIDSINGEL 92 te Middel burg. Nota's, welke na deze datum worden ingediend, zullen met aanzienlijke vertraging kunnen worden afgedaan. Lid Ned. Inst. v. Adm. kant. wenst al haar vrienden en relaties een gelukkig en voorspoedig 1952. Besteed elk dubbeltje goed Ook U W reclame-dubbeltje Maak Dagblad/ec/amc/ Boekhoud- en administratiebureau BOGARDSTRAAT 6, MIDDELBURG, TELEFOON 2838 p.f. p. t. Bakkerij BLOMAARD Lewestraat, Kloetinge wenst vrienden, bekenden jn^elatiesJnj?dukkigJ52 Fam. Kloqsterman-Rottier Bakkerij, Biezelinge wenst vrienden en bekqn- den een gelukkig 1952 tde A. C. Polderdijk en Echtg. Timmer- en Aann.-bedrijf Nw- en St. Joosland, wen- sen allen 'n gelukkig '52. Fa DE RIJKE VAN BELZEN Aannemers, Nederstr. 26 Middelburg.G.N. Wij wensen alle familie en vrienden 'n rijk gezegend 1952, P. Polderman, Ban- terweg 17, Bant. N.O.P. Ondergetekende maakt be kend dat hij zijn BODE DIENST GOES—MIDDEL BURG—VLISSINGEN met ingbng van 1 Januari heeft overgedragen aan G. VO GEL, Vlissingsesingel 20, Middelburg. U dankend voor het vele jaren genoten vertrouwen beveelt hy zijn opvolger ten zeerste by U aan. H. FRANCKE. Jac. Valckeplein 1, Goes. geeft Verkrijgbaar bij Uw opotheek en drogist BAZAR GAPINGE Verloting poppenhuis. Hoofdprijs 98 Troostprijzen 297, 86, 245, 250, 171, 133, 211, 21. De prijzen kunnen afgehaald worden Poststation Gapinge. In aansluiting aan boven staande deel ik U mede van af heden de BODEDIENST GOES—MIDDELBURG— VLISSINGEN van H. FRANCKE te hebben over genomen. Hopende door een nette bediening Uw vertrouwen waardig te mogen zijn. De dienst wordt evenals vroe ger dagelijks uitgevoerd. Goederen met ons vervoerd worden dezelfde dag in ge heel Walcheren afgeleverd. Beleefd aanbevelend, G. VOGEL, Vlissingsesingel 26, MIDDELBURG Tel. K 1180—2853. Ondergetekenden wensen vrienden, kennissen en re laties een voorspoedig 1952 toe. GRIJPSKERKE J. C. Dingemanse en Echtg. WAARDE D. Sonke-Kole, varkensh. A. Kamerling-Sanderse M. van Fraassen-Pieper M. Waterman-Oudesluis J. Kole-Houtman J. Meeuwsen-Tramper Jac. Bramsen-v. Kruiningen KLEVERSKERKE J. Baaijens en Echtgenote MELISKERKE A. Adriaanse-Melse. SCHOONDIJKE J. A. du Burck-Karels, barb. Gebr. Beeke, TransportbedT, WESTKAPELLE S. Verhage en gezin, P. van Sighem L. Azn J. Minderhoud en gezin L. Louwerse en Echtg. kapp. J. Cijsouw, Horlogerie P. Verhage en gezin, manuf. J. Reijnhoudt en Echtgen. J. Westerbeke en Echtgen. A. Huibregtse en Echtgenote J. Hengst en gezin, Horloges Fa van Rooyen-Lievense J. Boogerd en Echtg., wink, L. Verstraatte en Echtgen. Gez. Kaland, café P. L. van Keulen en Echtjf. K. Lievense, besteller P.T.T. J. Lievense, kleermaker J. de Witte en Echtgenote J. Roelse en gezin, winkel, P. de Kam en Echtg., opfolt J. Lievense en Echtg., rijw» L. Huibregtsen en Echtgen. F. P. Dominicus en Echtg, Fa Johs. Houmes en Zn K. Huibregtse, petroleumh. NIEUW- EN SINT JOOSLAND C. Mesu en Echtgenote P. C. Baas, slager J. de Rijke en Echtgenote A. H. Baurdoux, bakker P. Boone en Echtgenote J. Crucq en Zn, melkhandel Fa I. en H. Hage, granen L. van Eenennaam. wink. G. de Hamer, bakker Joh. Joosse, rjjwielh. en ta: L. Joosse, brandst. en bo R. Joosse en Echtgenote H. de Kam en Echtgenote Wed. Koolard en Zoon J. J. de Kraker, rijwielh. J. Kuzee, Smederij C. Moens, auto-vrachtbedrjjl D. de Waard en Echtgenote Fa Amoens, aardappelh. L. Hoebeke, taxi-bedrijf K. J. D. Walraven, bakkerij A. de Troje, aardappelh. H. J. van Zweden, levensm, G. Janse, Melkhandel P. A. Baas, Patates-Frites NIEUWDORP Fa J. v. Baalen-Vreeke, man, Gebr. Modderkreeke, schild, Fam. Joh. Blankenburgh J. Tilroe, manufacturen A. L. Moerman, rijwielen J. M. Baaijens, bakkerij G44 Wed. J. Crucq, kruidenier N. Moerman, oliehandel J. La Grand, petroleumh. Fam. P. Wondergem, winlt M. Blankenburgh, meubels A. Geelhoed, expediteur J Huissoon, kleermaker N. G. Geschiere, smederij H. de Jonge, winkelier J. Steketee, rijwielhandel DRIEWEGEN A. de Bart en Echtg. bakkes Jac. Schaalje, winkelier A. Geense, slagerij OOSTKAPELLE Fam. A. Minderhoud, molen, P. de Rijke en vrouw, pet A SEROOSKERKE (W.). W. Vogel en Echtg., brandst, G. Christiaanse en Echtgen. EXTRA AANBIEDING fijne kwaliteit popeline per stuk HERENMO DEM AGAZIJN V Lange Delft 38 Tel. 3325 Middelburg

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3