maar*» ïUeuwJbpzi u-cutt cMe Stranden GEMEENTERADEN avttiiSurcti «inn Ctl Tussen Serooskerke en Kapelle I zal het spannen* DE c£>ADfO brengt u Bij de dood van Joh. Harthoorn E.V.C. wenst onderhoud metj Dr Drees. Zwaardere straffen voor inbrekers. EIND GOEDAL GOED... ORANJEBOOM BIER! altijd witst 80ct.) VIRGINIA 't Programma voor Zaterdag. Ook in Souburg een belang rijke wedstrijd. Twee inwoners van Axel verdronken. Uit Xe.e£andó Steden. Middelburg. Vlissingen. T erneuzen. KERK EN ONDERWIJS SCHEEPSTIJDINGEN WATERSTANDEN en veiling VriJdaj 25 December 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 HOEDEKENSKERKE. Uitbreidingsplan op komst. In haar onlangs gehouden vergade ring besloot de raad op voorstel van B. en W. in principe een tegemoet koming te verlenen van f75 per jaar aan meisjes, die een cursus volgen voor kleuteronderwijzeres, onder voorwaarde, dat geval voor geval na der zal worden bezien i.v.m. de finan ciële toestand van de gegadigden. Op het verzoek van de muziekver eniging „Con Affeszione" te Kwaden- damme om een subsidie van f 250, wordt, gezien de toestand van de ge- meente-financiën, afwijzend beschikt. Ook de voetbalvereniging te Kv,aden- damme werd geen subsidie toegekend. Tot hoofd van de O.L. school be noemde men de heer J. Hofstee te Sas van Gent. De voorzitter deelde mede, dat Ged. Staten er op aandringen een uitbrei dingsplan voor de gemeente vast te stellen. B. en W. hebben zich over deze kwestie beraden en stellen de raad thans voor een uitbreidingsplan te doen ontwerpen. De heer Boone bracht nogmaals te berde de opmer king dat door een uitbreidingsplan de vrijheid van de inwoners aanzienlijk wordt beperkt. De heer Boogaard in formeerde naar de kosten. Dit zal er van afhangen aan wie het ontwerpen van het pion wordt opgedragen. Be sloten werd B. en W. te machtigen, in overleg te treden met de opzich ter C.D.B. MELISKERKE. Begroting werd vlot afgehandeld. Aan het begin van de jongste raads vergadering herdacht de voorzitter, Jlir Mr Quarles van Ufford. De voor zitter gaf kennis dat er bericht was ingenomen dat voor 1950 en 1951 een belangrijk grotere bijdrage uit de ondernemingsbelasting door deze ge meente zal ontvangen worden dan •anvankelijk is uitgekeerd. Een andere mededeling was de tij delijke uitvalsweg te Mariekerke door de 'Herverkaveling goed in orde is ge bracht en dat de verzakte straatge- der-lten bij de dorpskom a.s. voorjaar «uilen herbestraat worden door de Polder Walcheren. Verder werd herbenoemd als ge meente-geneesheer dr Frima te Zou te! inde. Van de beide scholen werd een ver zoek ingewilligd voor aanleg van wa terleiding in de schoolgebouwen voor •en lotaai bedrag van f 2080 uit te voeren door fa. Jellema te Domburg. Ken verzoek van de Chr. Kweek- gchool te Middelburg om toekenning van eer. subsidie voor leerlingen, die opgeleid worden tot fröbelonderwij zeres uit deze gemeente, besloten wordt over 1952 f 75 te geven per leerling Na een vlotte Behandeling werd de begroting vastgesteld op een bedrag van f51.447 met een post van onvoor zien van f 1213 voor de gewone dienst, voor de kapitaalJienst was er een na delig slot van f 3593. De S.G.P.-fractie vroeg aantekening dat zij wilde geacht worden tegen de verzekeringsposten te zijn en onder protest voorgestemd om de begroting vast te stellen. Een beslissing inzake een bijdrage van gemeentewege, voor de electrifi- catie van Hof Meliskerke en omge ving, zal in een volgende vergade ring behandeld worden. RITTHEM. Subsidie Chr. wijkverpleging. Een dezer dagen kwam de raad bij een. De voorzitter herdacht bij het begin der zitting de overleden oud- Commisaris der Koningin in onze pro vincie Jhr Mr J. W. Quarles van Uf ford. Het nieuwe raadslid, de heer A. Poelman, werd beëdigd. De ge meenschappelijke regeling van de schoolartsendienst op Walcheren, Noord-Beveland en Zuid-Beveland (West) werd gewijzigd. In de vaca ture van wijlen W. Ovaa werd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur en de plaatselijke commisie ingevolge de Noodwet Ouderdomsvoorziening be noemd H. Barentsen. Men besloot de Ver. voor Chr. Wijkverpleging Oost en West Souburg-Ritthem voor het jaar 1952 een subsidie van f200 te verlenen in verband met de aanstel ling van een tweede wijkverpleegster. Ingekomen was een schrijven van de directeur van het Bouw- en Wo ningtoezicht op Walcheren inzake de riolering en de eisen door het bestuur van de polder Walcheren aan een en ander te stellen. Hierover ontstond een uitvoerige gedachtenwiseling, terwijl het punt tot een volgende ver gadering werd aangehouden. Aan het eind der vergadermig me moreerde de voorzitter het overleden lid van het burgerlijk armbestuur de heer W. Ovaa alsmede de tot stand gekomen openbare werken in het af gelopen jaar, te weten de waterlei ding, het lijkenhuisje met toegangs hek en de verbetering van de Rit- themse straat in de bebouwde kom van Oost- en West-Souburg, waar van de gemeente Ritthem de onder houdsplichtige is. Ook het vereni gingsgebouw is zover gevorderd, dat zulks vermoedelijk in Januari 1952 kan worden geopend. ZATERDAG 29 DECEMBER 1951. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Morgengebd en Liturgische kalender; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nieuws; 9.10 Voor de huis vrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de. kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken11.45 Gram.12.00 Angelus12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws; 13.20 Amusementsorkest; 14.00 Gram.; 14.20 Engelse les; 14.40 Oratarium ver eniging, Brabants orkest en solisten; 15.20 Kro niek van Letteren en Kunsten16.08 Philh. orkest; 16.30 Muzikale causerie; 17.00 Voor de jeugd;-18.00 Nieuws; 18.15 Journalistiek overzicht; 18.25 Pianoduo; 18.40 Regeringsuitzending: „Zoek licht op de Westerse defensie"; 19.00 Filmpro gramma; 19.20 Parlementair overzcht; 19.30 Metropole orkest;*- 19.52 Actualiteiten; 20.00 Nieuws; 20.08 De gewone man; 20.15 „Licht baken", causerie; 20.40 „Steek eens op Heren"; 21.00 Gevarieerd programma; 21.53 „Wat zou U doen?" 22.00 Amusementsmuziek; 22.30 Wij lui den de Zondag in; 23.00 Nieuws 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nieuws en weerberichten; 9.12 Plancöngres van de P. v. d. A. VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven; 11.35 Pianotrio; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Dansmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 „Kleine zon den", hoorspel; 13.30 Plancongres van de P. v. d. A.14.30 Koorzang; 14.50 Boekbespreking; 15.05 Accordeonmuziek; 15.30 „Van de wieg tot het graf": 15.45 Gram.; 16.15 Sportpraatje16.30 Kamerorkest en solist; 17.15 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-Varia; 18.20 Dansmuziek; 18.35 Volksdansen19-00 Artistieke staalkaart VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie; 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie; 19.55 „Deze week", causerie; VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Tiroler mu ziek 20.45 „Bleke Bet", muzikale comedie21.45 Socialistisch commentaar; 22.00 Strijksextet en soliste; 22.30 „Onder de pannen", hoorspel; 22.50 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgel; 23.30—24.00 Gram. BRUSSEL (324 m. Vlaams). 11.45 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vlaamse liederen; 13.30 Gram.; 14.00 en 15.00 Gram 16.00 Kroniek; 16.30 Gram.; 16.45 Ac- cgrdeonmuziek17.00 Nieuws17.10 Accor deonmuziek; 17.25 Gram.; 17.30 Koorzang; 17.45 en 18.00 Gram.18.30 Voor de soldaten19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Musette-ensemble en solist; 20.30 Gram.; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Verzoekprogramma; 22.00 Nieuws; 22.15 Amusementsorkest; 22.45 Verzoek - prc/gramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Verzoekpro- gramma; 23.15 Gram. Een man die leefde voor de muziek. Men schrijft ons: Te 's-Heer Arendskerke is Zaterdag j.l. het stoffelijk overschot ter aarde besteld van wijlen de heer Joh. Hart hoorn. Deze man, die voor velen mis schien een onbekende was, genoot in kringen die de muziekbeoefening een warm hart toedragen een grote be kendheid. Want hij beschikte name lijk over een gedegen muziekkennis. Kennis, die hij zichzelf geheel had bijgebracht. Hij kwam uit een gezin met tien kinderen waarvan er negen absoluut niet muzikaal waren. In zijn jeugd ontzag hij zich alles om een orgeltje te kunnen kopen. Toen dat thuis kwam mocht het niet in de kamer staan zodat de jonge Harthoorn zich zelf in de koude gang leerde spelen, zonder ooit les te nemen. Maar hij studeerde koppig en zag zijn moeite beloond toen hij in de kerk van Bors- sele tot organist werd benoemd. Fan faregezelschappen hadden zijn bijzon dere liefde. Hij was lid van het ge zelschap in 's-Heer Arendskerke, maar ging, omdat hij daar „niet genoeg kon leren" naar Goes, waar hij bij „Vupho nia" werkte onder de bekwame leiding van Jan Carl Anderson en de heer Kooiman. Hij werd er solo-trombonist en liep tweemaal per week door „De Poel" naar de repetities. In die tijd werkte hij als „schotter" bij de Brede Watering en zijn trombone vergezel de hem trouw. In de schafttijden zat hij dan toonladders te blazen. Toen zijn zoon, de tegenwooardige Goese beiaardier en muziekleraar, later naar het conservatorium ging, waar men verbaasd stond over de grote theore- tisiche kennis die deze toen al bezat, kon hij met recht vol trots zeggen dat zijn vader hem dit had geleerd. Want de heer Harthoorn was altijd met theorie bezig, getuige het volgende voorval. Hij fietste eens door de Poel en zag toen een landarbeider uiaar hij een praatje mee maakte. Op het la kens vest van de arbeider wijzend zei hij: „Dat vest kan eenmaal om gekeerd wordenmaar een drieklank tweemaal, je krijgt dan het kwart sext-accoord en het terts-sextaccoord. Later dirigeerde hij de koren te Wisse, Heinkenszand, Wemeldinge en de mu ziekcorpsen te Wilhelminadorp en 's Heer Arendskerke. Tot zijn 82ste jaar bleef de heer Harthoorn les geven. EEN AUTO MET VLEUGELS Dat lieten Gertjan en Maartje zich geen twee keer zeggen, en ze hol den achter elkaar het tuinpad af. Bij de schuur aangekomen, stak vader juist zijn hoofd om de hoek van de deur. „Zo kinderen, is de schooi al uit? Wat hebben jullie een haast? Wat is er aan de hand?" „Moeder vertelde ons dat U een verras sing voor ons had", zei Gertjan vragend. Maartje knikte overtuigend en keek vol verwachting haar vader lachend aan. „Ik plaagde jullie maar wat", lachte vader. „Eigenlijk zijn jullie een beetje te vroeg, want ik ben nog niet helemaal klaar!" Toen vader zag hoe ongeduldig de kinderen waren, mochten ze toch binnen komen. Nieuwsgierig keken ze in het rond. „Nou hoe vinden jullie het", vroeg vader en hij wees op een houten karretje met echte vleugels dat midden in de schuur stond. Gertjan en Maartje maakten een luchtsprong van plezier. „Een echte auto met vleugels", joelde Gertjan en hij sprong uitgelaten om het voer tuigje heen .„Nietwaar het is een vliegtuig op wielen", verbeterde Maartje hem lachend. Het verbondsbestuur der E.V.C. deelt mede, gisteren het volgende telegram aan minister-president dr W. Drees te hebben gezonden: „In verband met uw, niet door fei ten te staven beweringen over E.V.C.. activiteit, verlangt het hoofdbestuur van de E.V.C. zo spoedig mogelijk een on derhoud met de regering". In Mei van dit jaar trachtte een vier tal Amsterdammers een inbraak te ple gen in een schoolmeubeïfabriek te Ko- lenhoef.. De politie werd echter gewaar schuwd en na een spannende jacht, waarbij o.m. twee waarschuwingsscho ten werden gelost, siaagden de ambte naren er in de vier mannen te vatten. In October van dit jaar stonden zij te recht voor de rechtbank te Amsterdam. Eén van hen werd vrijgesproken; de drie anderen werden veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. Zowel de Officier van Justitie als de drie veroordeelden tekenden hoger be roep aan. Bij de behandeling voor het gerechts hof had de procureur.generaal zware straffen en o.m. de onmiddellijke ge- vangenname van de vierde in eerste instantie vrijgesproken verdachte ge- eist, welke laatste eis door het Hof werd ingewilligd. Gisteren wees het Hof arrest in deze zaak en veroordeelde de meubelmaker K. van B. tot twee jaar gevangenis straf, voorts de los-werkman K. J. K. den de bankwerker J. M. tot anderhalf jaar gevangenisstraf. De bouwvakarbei der J. B. L., die aanvankelijk was vrij gesproken, werd eveneens veroordeeld tot anderhalf jaar, allen met aftrek van het voorarrest. (Ingez. mededeling, advert.) ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Tentoonstelling P.V. „Zeelandia". Op de gedurende de Kerstdagen gehouden club tentoonstelling van postduiven van de Postdui- venvereniging^j.Zeelandia" te Middelburg, wer den de hieronder genoemde prijzen toegekend. Mooiste duif der tentoonstelling: G, Verburg. Klasse 1 (oude doffers): le pr. G. Verburg; 2e, 3e en 4e pr. B. de Pater. Klasse 2 (oude duivinnen)le pr. Mr J. J. Snoep; 2e pr. J. de Buck; 3e pr. B. de Pater; 4e pr. A. v. d. Welle; 5e pr. J, B. van Wuijck- huijse Co. Klasse 3 (jarige doffers)le pr. P. v. Sabben 2e pr. J. B. v. Wuijckhuijse Co.; 3e pr. G. Verburg; 4e pr. A. P. Kerkhove; 5e pr. J. de Buck; 6e pr. J. Kruft. Klasse 4 (jarige duivinnen)le pr. P. v. Sab ben; 2e pr. Chr. de Graaf; 3e pr. B. de Pater. Klasse 5 (jonge doffers): le pr. G. Verburg; 2e en 4e pr. G. de Blaeij3e pr. Chr. de Graaf5e pr, L. van Geel. Klasse 6 (jonge duivinnen): le pr. J. B. v. Wuijckhuijse Co.; 2e pr. B. de Pater; 3e pr. J. Geene; 4e pr. M. Jasperse; 5e pr. P. v. Sabben. Klasse 7 (late jonge doffers): le pr. J. Geene; 2e pr. H. Hooftman; 3e pr. J. Geene. Klasse 8 (late jonge duivinnen): le pr. J. de Buck; 2e pr. J. C. F. Philipse; 3e pr. J. B. v. Wuijckhuijse Co. Als keurmeester fungeerde de heer Jac. de Hullu, Schoondijke. lste KLASSE: De enige wedstrijd in deze klasse zal gespeeld worden in Serooskerke waar Kapelle I op bezoek komt. Hier zal worden gespeeld wie de onderste plaats zal mogen verlaten. Hoewel beide clubs nog maar weinig hebben gepresteerd geven wij Serooskerke de meeste kans. 2e KLASSE C: De reserves van Veere kunnen hun puntenaantal weer vergroten tegen Kloetinge III. In Cortgene wordt een Noordbevelandse aangelegenheid uitge vochten. Het zal er heet toegaan, daar het om de bezetting van de tweede plaats gaat, die thans in bezit is van de thuisclub. 2e KLASSE D: De jongens uit Souburg hebben weer een zware middag voor de boeg, want 's-Heer Arendskerke komt op bezoek. Als R.C.S. kampioensillusies heeft, zal het toch zeker moeten winnen. V.C.K. III kan de volle buit binnen halen in Vrouwepolder. 2e KLASSE E: Voor Spui zitten kansen in de wed strijd tegen Hoek, hoewel zij de Hoe- kenaren niet mogen onderschatten. 2e KLASSE F: Kruiningen III zal weinig plezier hebben van het reisje naar Terneuzen. Voor Zaamslag III zal er ook weinig in zitten tegen het tweede van hun club. lste KLASSE: Serooskerke IKapelle I. 2e KLASSE C. Veere IIKloetinge III. Cortgene IIBevelanders II. 2e KLASSE D. R.C.S. IV's-Heer Arendskerke II. V.S.C. I—V.C.K. III. 2e KLASSE E. Hoek ISpui I. 2e KLASSE F. Terneuzense Boys IIKruiningen III. Zaamslag IIIZaamslag II. Auto reed te water Twee vlashandelaren uit Axel, de 61- jarige J. Ileijnsdijk en de 50-jarige D. Schieman, zijn Maandag om het leven gekomen toen lij met hun auto nabij Gent in het kanaal zijn gereden. Een derde inzittende, de 35-jarige vlashan delaar A. de Poorter, eveneens uit Axel, slaagde er In de wal te bereiken. De drie heren begaven zich met de auto naar de vlasmarkt te Kortrijk. Rijdend over de Wondelgemse kade te Meulstede schijnt de auto bij het uit wijken voor een voertuig te zijn geslibt en in het kanaal gereden. Chr. Militair Tehuis. De opbrengst voor het Chr. militair tehuis heeft bij het huwelijk van A. BimmelFrancke opgebracht 15.56. Geslaagd voor 3e stuurman. Voor 3e stuurman grote handelsvaart slaagde de heer B. L. Legemaete, leer ling der „De Ruijterschool". Jeugd viert Kerstmis. Velen hebben genoten van het le kenspel, dat leden van de Jonge Kerk in het lokaal „Bethel" opvoerden. Ook verzorgde men een uitstekend decla matie- en zangprogramma. In het gebouw „Pro Rege" hield de Geref. Jeugdcentrale haar kerstavond. Punten van het programma waren declamatie, zang, inleiding en decla- matorium. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Zwartsluis, G. P. Kramer te Murmerwoude. Bedankt voor Rijssen, J. H Cirkel te Ede. Geref. Kerken - Beroepen te Semarang, C. Glaubitz te Hallum; te Leens, J. Heule, cand. te Bloemendaal; te Vorden en te Wom- meis, J. H. Mejjer, hulpprediker te Berkum; te 's-Gravenzande (vac. L. Moesker), L. J. Boeijenga te Fjjnaart; te Huizum, H. Pol te Boskoop. Aangenomen n. Utrecht (studenten- pred.), dr J. M. van Minnen, evang. pred. te Bussum; naar Groningen, J. R. Hommes te Winschoten. Bedankt voor Urk, G. N. Lammens te Heinkenszand; voor Appelscha, J. v. Herksen te Ermelo; voor Zoutkamp, C. Lugtigheid te Thesinge. Geref. Kerk (art. 31) Aangenomen naar Zuidwolde (Gr.), T. de Haan te Oldehove. Geref. Gemeente Beroepen te Paterson, (U.S.A.), A. Vergunst te Zeist. Beroepbaar Door de classis Zwolle der Geref. Kerken is praep. geëxamineerd en toe gelaten tot de Dienst des Woords en der Sacramenten, de heer B. Scholten te Kampen, cand. aan de Theologische Hogeschool, ANNA jACOBAPOLDER Uitvoering „Zang veredelt De Chr. Gemengde Zangvereniging „Zang ver edelt" hield haar 24ste uit voering o.l.v. de heer J. P. van Dijk. Behalve, dat men de liederen ten ge hore bracht, werd de samenspraak „Het kan verkeren" opgevoerd, die eveneens als het stukje „Een avond vol verras singen" zeer in de smaak viel. Een oud lid der vereniging zong tot slot een paar solo-nummers. Suikerbieten. Aan de haven werden het afgelopen seizoen 2.404 kg suiker bieten aangevoerd. ARN EMUIDEN Tentoonstelling P.V. „Voorwaarts". Op de 21 en 22 December gehouden tentoonstelling van de P.V. „Voor waarts" waren 240 inzendingen geëx poseerd. Keurmeester was de heer Knappers uit Roosendaal. De uitslagen waren: Klasse I (Oude doffers)1. J. Theune, 2. M. Schroevers, 3. C. van Belzen, 4. A. de Ridder, 5. Gebr. de Ridder. Klasse II (Oude duiven): 1. H. de Meulmeester, 2. B. van Belzen, 3. J. Cornelisse, 4. C. de Nooyer Lzn, 5. J. Cornelisse, Klasse III (Jonge doffers): 1. P. van Belzen, 2. M. de Meulmeester, 3 Kodde, 4. Jac. de Meulmeester, 5. M. Schroe vers. Klasse IV: 1. F, Buis, 2. K. Schroe vers, 3 Gebr. de Ridder, 4. A. de Rid der, 5. C. van Belzen. BAARLAND Opening verenigingsgebouw. De loco burgemeester, de heer C. J. de Mol, heeft in tegenwoordigheid van vele ge nodigden en belangstellenden, het nieu we verenigingsgebouw geopend. In zijn openingswoord wees hij op de grote uitkomst voor de verenigingen en clubs nu dit gebouw is verrezen. Het was de heer de Hollander, die na zijn toespraak namens het comité voor inrichting van het gebouw een bedrag van ƒ1.234,61 overhandigde. Verder voerden de ge meentesecretaris, de heer Evertse en de heer Koole als aannemer van het ge bouw, het woord. Het nieuwe gebouw, dat o.a. bestaat uit een grote zaal, podium, kleedkamer en keuken ziet er netjes verzorgd uit. De ontwerper was de heer Dobbelman. A.R.-kiesvereniging. De A.R.-kiesver eniging vergaderde o.l.v. da heer H. Schout. De vergadering stelde in ver band met de komende verkiezingen de groslijst voor de Tweede Kamer vast. Hierna hield de heer I. van de Repe een inleiding over art. 8 van ons Pro gram van Beginselen, waarop een druk ke bespreking volgde. CO LI ]NSPLAAT Verkiezing ambtsdragers. Bij jje Zon dag gehouden verkiezing in de Geref. Kerk is tot ouderling gekozen de heer J. M. Constant en tot diaken de heer J. de Wild, HEINKENSZAND Uitvoering Atlas. De adspiranten van „Atlas" hebben Zaterdagavond hun kunnen vertoond in het gebouw „Maranatha". De heer N. Gelok uit Goes had de leiding. Na de pauze bracht men het stukje „Marjo- lijntje en het gouden jurkje" op de planken, waarom het publiek hartelijk moest lachen. De leiding van de avond was in handen van dr P. Staverman. Interkerkelijke adventsdienst. Maan dagavond werd in de Geref. kerk een interkerkelijke adventsdienst gehouden, waaraan het Ned. Herv. Kerkoor mede werking verleende. Ds G. Lammens, Geref. predikant, sprak over „Komt verwondert u hier mensen" en ds A. F. J. Klijn, Ned. Herv. predikant over „Ziet, hoe dat u God bemint". Uitvoering kerkkoor. Het Ned. Herv. Kerkkoor en het kinderkoor hield lste Kerstdag een uitvoering in de Ned. Herv. kerk onder leiding van mej. C. Hillebrand. Het kerstoratorium „Chris tus Geboorte", waarin vele solopartijen voorkwamen, voerde men uitstekend uit. Organiste was mej. A. van Stel. De opkomst van het publiek was slecht. KAPELLE Benoemingen zondagsschool. Tot ere voorzitter van de zondagsschool „Eben Haezer" is benoemd de heer P. Vermai- re Sr in de plaats van wijlen dr J. D. Schmidt. De heer A. Nagelkerke is be noemd tot ere-leider. 50 jaar heeft de heer Vermaire het zondagsschoolwerk in Kapelle gediend. Enkele jaren ge leden is hij er mee opgehouden wegens hoge leeftijd. De heer Nagelkerke heeft op 2e Kerstdag afscheid genomen als leider der Zondagsschool. Hij achtte de tijd gekomen om het werk over te ge ven aan jonge krachten. NISSE Verkiezing ambtsdragers. Tot ouder ling der Ned. Herv. Kerk werden ge kozen de heren J. Nieuwenhuise en Chr. Lauwerse en tot diaken de heer G. Bos. Ouderavond o.I. school. Op de ouder avond van de openbare lagere school bracht het hoofd der school verslag uit over het afgelopen schooljaar. De leer lingen van de hoogste klassen voerden een paar aardige schetsjes op. Andere leerlingen lazen hun eigen opstellen voor. Er was een kinderkoortje onder leiding van het hoofd der school, dat enige liederen zong. De voorzitter sloot deze geslaagde avond met een woord van dank. OOSTKAPELLE L.J.G.-vergadering. Onder leiding van de voorzitter, de heer J. Poppe Kzn. vergaderde de plaatselijke afdeling van de L.J.G. Adri Blok besprak de verant woordelijkheid van de jongeren en de jeugdverenigingen. Hierna volgde im provisatie en hersengymnastiek. De voorzitter sloot deze goed geslaagde avond met een hartelijk dankwoord, SINT ANNALAND Opbrengst collecte. De najaarscollecte t.b.v. de Gereformeerde Zendingsbond heeft ƒ215,10 opgebracht. ZAAMSLAG „Nederland en Oranje De A.R.-kies vereniging kwam in ledenvergadering bijeen onder leiding van de heer F. de Koeier. Men stelde de groslijst voor de Tweede Kamer vast in verband met de komende verkiezingen. Mannheim 2.23 (plus 0.01), Trier 2.52 (plus 0.01), Keulen 1.45 (0), Ruhrort 3.62 (—0.05), Lobith 9.77 (plus 0.03), Nijmegen 7.61 (plus 0.01), Arn hem 7.61 (plus (0,04), Eefde 3.68 (plus 0.57), Devter 2.73 (plus 0.55), Namen la Plante 235 (plus 0.20), Borgharen 42.13 (plus 1.06), Belfeld 13.00 (plus 1.68), Grave 5.37 (plus 0.50), Lith 1.42 (plus 0.52), Vreeswijk 0.59 0.20), Lith 1.42 (plus 0.52). UITSLAG VERKOPINGEN* ARN EMUIDEN. Door Notaris B. A. van Verre te Middel burg werden in café „Spoorzicht" in het open baar verkocht in de gemeente Arnemuiden: 1. Een huis met tuin aan de Nieuwlandseweg 12, groot 1 a. 96 c.a., gekocht door de heer M. Dijke q.q. voor f5475. 2. Een winkelhuis met tuin aan de Westdijk- straat 30, groot 3 a. 15 c.a., gekocht door de heer W. la Soe voor 13000. BRUINISSE. Door Notaris Klaassen te Zierikzee werd Za terdag 22 December in Hotel Storm te Brui- nisse voor de erven van Mej. C. van Rhee pu bliek verkocht de volgende onroerende goederen Een woonhuis in de Kerkstraat voor f7029. Koper Jac. Giljam, Bruinisse. Twee huizen in de Molenstraat. Koper T. de Waal, Bruinisse f 700. Een hui6 aan de Kerkstraat, bewoond door wed. M. de Ronde. Koper M. B. van Zuidland, Bruinisse f 410. Twee huizen aan de Kerkstraat, bewoond door Jac. Kik en H. Verstrate, gecombineerd met twee woonhuizen daarachter, bewoond door C. Giljam en L. Schilperpoart. Koper Adr. Jumelet Wz. voor f 1891. Een woonhuis achter de Kerkstraat bewoond door J. van der Have. Koper J. C. van Rhee Noordgouwe f 450.—. Een huis aan de Korte Ring, bewoond door D. Jumelet. Koper Jan Zwager, Oosterland f 1410. Een Pakhuis aan de Steinstraat. Koper A. M. Jumelet f 620. Bouwterrein aan de Lange Ring. Koper T, de Waal f 520. Drie woonhuizen aan de Steinstraat bewoond door B. Grootheest c.s. voor f 1360. Koper G. de Keizer. Een woonhuis aan de Verlengde Beursstraat, bewoond door Joh. Schraver. Koper de heer C. Zwager, Oosterland voor f 1390. Een woonhuis te Zonnemare. Koper de heer J. P. van Ast, Zonnemaire f 390. 33.20 Are bouwland aan de Molenweg. Koper T. de Waal f 1110. 22.90 Are bouwland in de Molenweg. Koper T. de Waal f 910. Een tuin groot 5.45 are langs de Watergang in de Molenweg. Koper T. de Waal f 250.—. 6.50 are tuin bij de Boomdijk. Koper M. de Rijke f 195.—. 8.59 are tuin aan de Molendreef. Koper M. de Rijke f 301. 8.13 are tuin aan de Molendreef. Koper M. de Rijke f 299. 9.10 are tuin bij de Molenweg. Koper T. de Waal f461.50. 8.75 are tuinen bij de Molenweg. Koper T. de Waal f760.-. 3.73 are tuin achter de heer Verkamman. Koper T. de Waal f 330.-. 5.75 are tuin aan de Dreef achter Goudzwaard Koper M. L. van den Bos, Bruinisse f 345.—. 1665 are Boomgaard bij de Molen. Koper T. de Waal f2080.-. VAN MARKl GOES. Veiling van Donderdag 27 Dec. 1951 Verpakt fruit: Goedreinette A 4547; Jona than A 52; B 45; Prest van Engeland A 34 40 Golden Delicious A 57Doyenne du Comise A 105106. Fruit voor export: Goud- reinetten A 42.50; BC 32; I 28.20-39.40; II 20.70; Jonathan A 45.10; BC 30...30.75; I 27.29 39.20; II 16.30-17.10. Zure Bellefleur BC 20; I 18.40-31.50; II 9.20—10.10; Golden Delicious A 48; I 36—47; II 20; Sterappels I 19.80— 34; Comtesse du Paris I 42—47; St Remy I 31—38; Doynne du Comise BC 83; I 81—100; II 66. Gewone Veiling: Doyenne du Comise 35—70; Conferences 17—33; Comtesse du Paris 1828; Kleiperen 1635; Gieser Wildeman 21 42; St Remy 22—35; Pondsperen 29—32; Krc/et- peren 5—15; Goudreinetten 12—19; Sterappels 3— 20; Zure Bellefleur 518; Golden Delicious 12— 32; Jonathan 10—32; Cox Oranje Pippin 15—78; Present van Engeland 22—25; Zoete Ermgaarde 1035; Pomnie d'Oranje 3040; Goudreinette (grof) 24.40—28; Kroetappels 3.20-8. Alles per 100 kg. GHLOTE VAART. CALTEX LEID»EN 27 van Sidon naar Rot terdam DELFT 26 van Rotterdam naar Ham burg; FRIESLAND 26 van Rotterdam naar Blyth; GAROET 26 van Rotterdam naar Ant werpen; MARK'ELO 27 van Freetown naar Monrovia; PRINS JOH AN WILLEM FRISO 27 te Rotterdam; RUYS 21 van Nagoya naar Osaka; RIJNDAM 26 van Portauprince naar Havanna; SINGIXEP 22 te Balikpapan; WEL TEVREDEN 27 te Los Angeles; WILLEM STAD 26 van Ccjrtagena naar Aruba; WILLEM RUYS 26 240 m. W. ten N. Minokoy naar Aden. HAVE1J VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 26 Dec.: IRCANIA vaii Brunsbuttel;, KARI MARE van Antwerpen. EMERGO van Antwerpen 27 Dec.: CERES van Hansweert. Gepasseerd na Ir Antwerpen 26 Dec.ROBERT van Londen. JAGERSFONTEIN van Southamp ton. LINDENS ERK van Hamburg. GAROET van Rotterdam. NELLY van zee naar Gent. 27 Dec.: TAURU.( i van «e; DALERDIJK van New York. Gepasseerd v li Antwfrpen 26 Dec.: PRINS JAN WILLEM I FRISO naar Rotterdam; AT LANTIC naar Southitnpton. DF.MOr V v naar Boston. SUMATRA naar Ie- naar Rostock. BR£E HELLE HENGSTENKEURINGEN 1952 IN ZEELAND. In Zeeland zullen van 29 tot en met 31 Januari a.s. verplichte heng- stenkeuringen worden gehouden van het Nederlandse trekpaard. Op 29 en 30 Januari zullen keuringen in Oost burg en Axel plaatsvinden, op 30 en 31 Januari te Hulst en Goes. Daarop aansluitend zullen te Goes en Den Bosch nog aparte centrale hengsten- premiekeuringen worden gehouden. Voorts zullen de verplichte keurin gen plaatsvinden op 14 Januari a.s. te Leeuwarden en Groningen, 15 en 16 Januari te Raalte en Assen, 1? Januari te Eist, 18 Januari te Sloot- dorp, 22 Januari te Steenbergen, SS Januari te Rotterdam en op 24 en so Januari in Den Bosch en Roermona. Beroepen bij de Geref. Gemeente - Goes: Ds H. Lichtenberg te Rot-

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2