Uit Z&eiondó tPl&deri. nieiuobfeó v-cui uite EiZcunden GEMEENTERADEN Raad van Nisse voor her verkaveling van de Poel CHefarine .4' jjeschenkenhiiis Goes. 7 erneuzen 4 beroemde middelen met extra geneeskracht KERK Middelburg. lUtstye&cU&HUen en veiling Woensdag 19 December 1951 ZEEIIWSCH DAGBLAD Pagina 2 Stelledijk wordt verbeterd. De raad van Nisse heeft besloten ad- haesie te betuigen aan het voorstel van de raad van 's-Heer Abtskerke om Ged. Staten te verzoeken goedkeuring te verlenen aan de ruilverkaveling van De Poel. Voorts werd besloten de huur van de vier gemeentewoningen te bepalen op f5,25 per week. De muziekvereniging „Ons Genoegen'' krijgt mi.v. 1 Januari f 100 subsidie. Aan de opleiding cursus voor het kleuteronderwijs zal f75 sub sidie per leerling uit deze gemeente worden verleend. Overgegaan zal worden tot verbete ring van het gedeelte Stelledijk dat in onderhoud is bij de gemeente en loopt vanaf de weg 's-GravenpolderOve- zande tot aan Kwadendamme. Het werk wordt uitgevoerd door de provincie en kost naar raming f79.600., waarvan Nisse f 15.000 moet betalen. De gemeente zal een geldlening aan gaan groot f 1100 a 314% met een loop tijd van 11 jaar van het burgerlijk arm bestuur. De gemeente-begroting 1952 werd zonder bezwaren goedgekeurd. Tot le den van de commissie tot wering van schoolverzuim werden voor de periode van 2 jaar gekozen de heren J. A. R. Bommeljé, J. C. Bos, J. Hoebeke, W. L. J. Harthoorn en N. Fierioos. Ook werd een voorstel aangenomen tot deelname in de gemeenschappelijke regeling in zake de oprichting van een nieuw Prot Chr. Streekziekenhuis en voor de ver dere exploitatie van het R-K. Zieken huis te Goes. Voorts ging de raad ae- coord met het voorstel om de Rijks regeling betreffende uitkering ineens ten bedrage van f 5 voor 1951 van toe passing te verklaren op een deel van het gemeentepresoneel. Het subsidie voor de afd. Nisse van de vereniging voor EJLB.O. zal over 1951 verhoogd worden met f35 SEROOSKERKE (W.) Verhoging van subsidie voor Groene Kruis en Chr. Bewaarschool De raad kwam ir. openbare vergade ring bijeen. Na de opening der vergade ring met ambtsgebed sprak de voorzit ter een kort woord ter nagedachtenis van jhr mr Quarles van Ufford. Onder de ingekomen stukken bevond zich een mededeling van het ministerie van Financiën dat aan de gemeente nog een bedrag van f 576,82 ten goede komt in verband met de verreken "an de uitkering uit hc' r 1947. Teve- gen in til - to -ed oc Ooii wor de.-, stemming weid door „_„oien tot wijziging van de begroting voor 1952 en het verlen- fen van een rekening-courant-overeen- ;omst met de N.V. Bank voor Neder landse gemeenten voor het jaar 1952. Verder werd besloten tot verhoging van het jaarlijkse subsidie aan de plaat selijke afdeling van het Groene Kruis van f115 op f230 en dat aan de Chr. bewaarschool van f 15 op f 20 per jaar. Nadat de commissie, belast met het nazien der gemeenterekening over 1950, rapport uitgebracht had, werd deze re kening door de raad voorlopig vastge steld. De inkomsten van de gewone dienst bedroegen f93.566,38; de uitga ven f 97.658,74. De gewone dienst heeft dus een nadelig saldo van f 4092,36. In komsten en uitgaven kapitaaldienst f 156.746,96. Als nog te verhalen stond een bedrag van f 3394,83. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten tot het verlenen van een subsidie a f75 voor het jaar 19511952 aan de' cursus voor opleiding voor kleuter- onderwijzeressen te Middelburg. De voorzitter deelde nog mede, dat de trekker voor de brandspuit is ge arriveerd en aan de zorgen van de zorgen van de Brandweer is toever trouwd. Bank van Nederlandse gemeen een te brengen op f 60.000. Het voorstel tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling voor het Prot. Chr. Streekziekenhuis te Goes werd aangenomen (met de stem van de heer M. J. Bustraan (S.G.P.) tegen, die het principieel verkeerd achtte omdat ook rooms-katholieken in deze regeling betrokken zijn en voorts financiële be zwaren zag). Een voorstel tot toetreding als lid van de Ned. Ver. voor Arbeid van On- volwaardigen tegen een contributie van f10 per jaar werd goedgekeurd. Het voorstel tot aanschaffing van straatnaamborden, geraamd op f 350, werd in beginsel goedgekeurd. Een bedrag van f 158,95 werd beschik baar gesteld voor aanschaffing van een kachel voor de Geref. school te Kam perland, alsmede f77 voor uitbreiding van de leesstof op de Ned. Herv. school. In de rondvraag vroeg de heer C. J. de Smit naar de mogelijkheid tot dem ping van de sloot gelegen onder de dijk vanaf de Westachterweg. Daar dit een gedeelte betreft van de Wissekerkepol- der moet volgens de voorzitter een ver zoek daartoe van genoemde polder uit gaan. Daar de grond momenteel daar voor beschikbaar is, zou dit nu met ge ringe kosten, volgens de heer van Halst, zeker gerechtvaardigd zijn. Volgens de heer L, J. Hoveyn heeft de gemeente zelf er geen belang bij. De heer M. J. Bustraan kon zich wel met demping verenigen. Hij vroeg te vens de aandacht voor demping van de Kreek te Kamperland. De heer H. P. Filius achtte het wen selijk personen die daarvoor in aanmer king komen, kolentoeslag te verlenen. Een regeling daartoe zal in de volgen de vergadering worden besproken. (Ingez. mededeling, adv.) D« 4 beroemde geneesmiddelen in één labiet Chefarine „4" verenigd, tergen veer extra geneeskracht. Dow de Juists samenwerking wordt een beier resultaat verkregen, zodat zij bij bevige pijnen en griep ook dan beipen, als andere middelen falen. M'JIJl'l.lll.lMWi:...-..»- dtoeó wondeteHf ^ending Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hilversum (8e pr. pl.), S. W. de Vries te Hengelo; naar Drachten, A. van Santen te Sneek. Bedankt voor Leiden, A. J. Jörg te Almelo; voor Arnhem, J. Vink te Wie- ringermeer; voor Groot-Ammers, M. Ottevanger te Leiden. Geref. Kerken. Aangenomen naar Aarianderveen, W. J. van Hoek te Zuilichem, die bedankte voor Lexmond en voor Vleuten-De Meern. Bedankt voor Vriezenveen, G. S. Oegema te Zutphen; voor Hilligersberg- Terbregge, A. C. Scheipenisse te Golt- gensplaat. Geref. Kerken (onderh. art, 31). Beroepen te Bilthoven, B. van Riet te Pieterburen. Bedankt voor Buitenpost, D. Deddens te Wetsinge-Sauwerd. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Leiden, T. Darresteyn te Gpheusden. Met emeritaat. Ds Joh. Hagestein, predikant bij de Geref. gemeente te IJsselmonde heeft wegens voortdurende ongesteldheid van de classis Rotterdam eervol emeritaat ontvangen, Ds Hagestein, die 15 Jan. 1914 geboren werd, aanvaardde op ruim 34-jarige leeftijd het predikambt. 21 October 1948 werd hij in zijn eerste en enige gemeente te IJsselmonde beves tigd. Het is in de geschiedenis der Geref. gemeenten niet eerder voorge komen, dat een predikant op zo jeugdi ge leeftijd en met een zo korte dienst tijd reeds zijn ambt moest neerleggen. Overste Kapitz tot kringcomman- dant voor de burgerlijke verdediging van Walcheren benoemd. De kringraad van de kring burger lijke verdediging Zeeland (Walcheren, met uitzondering van Vlissingen) heeft gistermorgen in het Stadhuis te Middelburg eea kringcommandant en een secretaris-penningmeester-admi- nistratief ambtenaar benoemd. Na een toelichting van burgemeester mr dr N. Bolkestein, -werd met algemene stemmen gekozen tot kringeonaman- dant de heer J. L. R. Kapitz, luïte- nant-kolonel KJÏXL. b.d. te Middel burg. Tot secretaris-penningmeester en administratief ambtenaar werd gekozen de heer L. A. Bouman te Middelburg, oud-directeur van de distributiedienst. De heren Kapitz en Bouman zullen per 1 Januari in dienst treden. 'Tngez. mededeling, advert Speelgoedtentoonstelling. In de Huishoud- en Industrieschool aan het Molenwater is Maandagavond een kleine, maar aardige tentoonstel ling gehouden. Er is n.L door een co mité voor huishoudelijke voorlichting "n cursus gegeven, die door een 15-tal ge trouwde dames is gevolgd. Het doel van deze cursus was het vervaardigen van speelgoed met materiaal, dat doorgaans in de lappendoos terecht komt. Hit deze schijnbaar waardeloze rommel zijn door de dames in korte tijd (10 lessen) aller lei soorten speelgoed vervaardigd. Als docente trad op mej. C. C. M. Barends. Het was een kleurige collectie olifan ten, poppen en allerlei ander aardig speelgoed, dat op grote tafels was uit gestald. De dames-cursisten kunnen met recht trots zjjn op hetgeen door hen tot stand werd gebracht. Naast deze cursus, die nu met de ex positie werd afgesloten, wordt nog een cursus gehouden in costuumnaaien en breien. (Ingez. mededeling, advert.) Ideeën voor lNo-5 2 m. Kerstkaarsen in doos 0.90 Boodschaptas, opvouwbaar 2.75 Breinaaldenkoker 1.95 Nagelétui, compL vulling 3.90 Sigarettenétui, zeer mooi 5.75 18-dlg. Cassette Zilmeta 34.50 Morgen nieuwe ideeën 6. Umimi fi ii ii 11 m i'i i E.H.B.O.-ers in actie. Maandagavond kwamen in de Prins van Oranje wederom 4 ploegen E.H. B.O.-ers in actie op een onderlinge wedstrijd. Er moesten 2 patiënten behandeld en vervoerd worden. De eerste was een shockpatient met een dijbeenbreuk en een splinter op het hoornvlies van het oog. Het tweede slachtoffer was een schijndode dren keling met een ontwrichte bovenarm. Achtereenvolgens werkte een ploeg uit Wolfaartsdijk, Yerseke, Krabben- dijke en Goes. De jury, die bestond uit de doktoren K. H. Wouda te Kloe- tinge, J. Nieuwenhuyse te 's-Graven polder en G. J. Noomen te Krabben- dijke, vond na lang wikken en wegen, dat de ploeg uit Goes de beste in druk maakte, daarna volgde Krab- bendijke, Yerseke en Wolfaartsdijk. Op 2 Januari zal weer een E.H.B.O. cursus in Goes beginnen. Men ver wacht er veel nieuwe cursisten. Benoeming Ëd Raad van de Waterstaat. Bij KJ3. is benoemd tot lid van de bij de wet van 9 Nov. 1950 ingestelde Raad van de Waterstaat, de heer J. M. Bommel van Vloten, oud-lid van Ged. Staten van Zeeland te Goes. Onderwijzer Stolk gaat Ëeen. Tot hoofd der Prot. Chr. School te Nuenen (N.-Br.) is benoemd de heer M. Stolk, onderwijzer aan de Prinses Beatrixschool (hoofd de heer Geuze) alhier. Kolendampvergiftiging? In de herstel inrichting van de N.V. „Clitex" in de Dijkstraat werden Maandag verschillende aldaar werk zame meisjes onwel, de een minder, de ander meer, maar allen hadden last van duizeligheid. Bij onderzoek van het lokaal bleek dat de centrale verwarmingsinstalla tie wel normaal functionneerde, doch toch moet daar de oorzaak van de ongesteldheid gezocht worden. Ver moed wordt dat zich in de installatie een lek bevindt. Motor ongeluk. Vermoedelijk door overmatig ge bruik van sterke drank raakte in de nacht van Zondag op Maandag zekere G. J. B. uit Sas van Gent, nabij de brug aan de Westsluis de rechte weg kwijt, reed met zijn motor tegen een paaltje en werd op de grond geslin gerd. Gelukkig werd hij vrij spoedig door een passerende automobilist op gemerkt, waarna B. dooT een ge- BI EZELIN Gil I Verkiezing. Tot diaken in de Ned. Herv. Kerk is gekozen in de vacature Kerkvoogd. Tot kerkvoogd m de Ned. van de heer j van Liere de heer Constand. Raad van Wissenkerke vergaderde* Maandag kwam de raad van Wisse- kerke onder voorzitterschap van burge meester J. J. v. d. Maas in openbare zitting bijeen. De heer J. H. Zuydweg was met kennisgeving afwezig. Op een verzoek van mevr JBreure en A. J. Heyboer de weg tussen beide schuren te bestraten werd medegedeeld dat te zijner tijd verharding zal worden aangebracht. B. en W. werden door de raad ge machtigd het maximum bedrag der re kening-courant-overeenkomst met de DE iO brenotu DONDERDAG 20 DECEMBER 1951. HILVERSUM I (402 M.): KRO: 7.00 Nieuws. 7.35 Morgengebed en liturgische halen der j 7,30 1 endershritrng9.00 Nieuws; 9.10 Voor de huis- vrouw; 930 Waterstanden; 9-35 Gram.; NCRV 10.00 -Gewijde muziek; 10.30 MorgenwijdingKRO. 11.00 Voor de zieken; 11.45 Oraia-; 12.00 Angelus 12.03 Lunchconcert(12.3012.33 Land- en tuin bon «mededelingen)12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws13.20 Dameskoor;, 13.40 Kamerorkest; NCRV: 14.00 Promenadeor kest en solist; 34.-45 Voor de vrouw; 15.15 Piano kwartet; 15.45 Advenisdienst; 16.30 Zenderslui- tïng; 18.00 Nieuws; 18.15 Voor de jeugd; 1S.4D „Op de stelling'"'. 18.50 Grain.; 19:05 Levensvra gen van allerlei aard en -een pastoraal antwoord. 19-20 Verzoekprogramma; 39.40 tRadiokmnï;; 2Q.-Q0 Nieuws en weerberichten; 20.05 Kerstzangdiensi; 20.45 Gram.; 21.00 Intern, zang- en getuigenis- samenkomst; 22.15 Buitenlands 'overzicht; 22.35 Gram.; 22.45 A rondo verdenking; 23J3Q Nienws; 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.): AVRO: 7.00 Nieuws 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nieuws; 9.10 Morgenwijding; 9-25 'Gram.; 9.30 De groenteman; 9.35 Gram.; 12.30 Land- eu tuinbouwmededelingen12253 Dansmuziek; 12.50 Causerie over een reis naar Zuid-Airika Ethiopië13.00 Nieuws13.15 Mededelingen of gram. 13.20 Lichte muziek; 13.55 U kunt lx** ge loven of niet; 14.00 Gram.; 14.15 „Het Koninklijk beeld14.45 Gram.; 15.00 Voor de zieken; 16.10 Instituut voor de Tropen te Amsterdam", klank- Gram. 16.30 Zendersluiting; 18.00 Nienws; 18.15 Voor de jeugd; 18.4D Grain.; 18.55 Voor de kin deren; 19.00 Gesproken brie! uit Londen; 19.05 AVRO-allerlei; 19.10 Orkestccmoert; 19..-40 Ru briek van Kunst en Cultuur; 20.00 Nieuws; .20.05 Omroeporkest en solist; 20.55 Rondte Tafel 'Dis cerns sie; 2L20 Winter stemmingen". 21,55 Gram.; -22L25 Gevarieerd programma; 23.00 Nieuws; 23.15 Spoitactualiteiten; 23.30—24.00 Gram. BRUSSEL (224 M. Vlaams): IL45 Gram.12.30 "Weerberichten1224 Voor de boeren; 12.42 Piano- en vioolmuziek; 13:00 Nienws; 13.15 Gram.; 15.00 Engelse les; 15.15 Gram.; 15.40 Franse les.; 16.00 Europa -treedt aan; 16.30 Vioolconcert; 17.00 Nieuws17.10 Gram.17.15 Voor (de kinderen 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nivs; 19JD Kantwerkstersliederen; 19.50 Causerie; 20100; Verzaekprogramma21.00 Alleen voor manneni 21.30 Gram.; 21.45 Actualiteiten; 2LÖ0 Nieuws;: 22.15 Strijkers en houtblazersensemble; 23.00 Nieuws; 23.0524.00 Dansmuziek, Herv. Kerk is gekozen de heer H. Zuid- weg Jzn. BRUINISSE Het Zeifee. Nu door de Coöp. Aan koopvereniging Sehouwen-Duiveland te Zierikzee begonnen is met het bouw rijp maken van het ZeJke-terrein en de teelaarde is weggegraven, komt men weer op -de substantie, waaraan het ter rein zijn naam ontleent, n.l. de Zelk-as, Deze Zelk-as is het overblijfsel van de verbrande derrie, die vroeger uit de Schouwse bodem werd gedolven en waaruit het zout werd gewonnen. Door de heer J, J. Hanse, bedrijfsleider van de C.A.V. is een monster van deze Zelk- as gestuurd naar het Bureau voor Grondonderzoek, om de bestanddelen te analyseren, JBieienvervoer. Het bietenvervoer via de haven van Brulnisse was dit seizoen minder dan het vorige. Voor Putters hoek werden geleverd 2.976.457 kg, voor Roosendaal 284.546 kg en voor Zeven bergen 34.413 kg. Boomplantdag op „Seheldemonden Vele genodigden waren Vrijdagmiddag aanwezig op het proefbedrijf „Schelde monden'' te Brui nisse, toen loco-burge meester van Vessem de versierde schop ter hand nam en de symbolische hande ling verrichtte van het planten van de eerste boom. De heer van Vessem her innende hierbij aan de totstandkoming van het bedrijf. De heer J. Koopman als voorzitter van de commissie uit de Stichting Proefbedrijven Zeeland noem de de beplanting een bijzondere daad De heer C. M. Zejjler uit Oosterland vergeleek een boerderij zonder beplan ting met een schilderij zonder lijst. De heer Driebout uti Kerkwerve sprak als vertegenwoordiger van de C.B.T.B. De heer Friederiks uit Stavenisse bracht de heer Koopman hulde voor het gratis beschikbaar stellen van deze beplan ting. De rij der sprekers werd gesloten door de heer Krepel. GAPINGE AJt. Vergadering. Ter bespreking van de candidatenlijst voor de Tweede Ka mer kwam de A.R. Kiesvereniging bij een. o.Lv. de heer W .Louwerse. Voor het Centraal-Comité werden gekozen de heer Schout als primus en de heer Zuidema als secundus. De heer de Wolf wit Serooskerke sprak over „Rome en wij", waarop een drukke bespreking volgde. s-GRA VEN POLDER Collecte. De Rode Kruis-collecte voor de slachtoffers in Italië heeft opge bracht f 43,30. Verkiezing. In de Geref. Gemeente is tot ouderling gekozen de heer A. Eek- hardt en tot diakenen de heren C. Rie- mens, J. de Witte en B. Mol. s-H. ARENDSKERKE Groene Kruis. Tijdens de algemene ledenvergadering van de plaatselijke Groene Kruisvereniging is medegedeeld, dat het gemeentebestuur de jaarlijkse subsidie van f 750 op f 1259 heeft ge bracht De heren J. Nagelkerke en W. A. Smit werden tot bestuurslid geko zen. De heer G. M. de Schipper werd als zodanig herkozen. HEINKENSZAND Biet en aan voer. Te Heinkenszand wer den op de weegbrug aan suikerbieten gewogen 3.237j614 kg. Collecte. De collecte voor de noodlij dende gebieden in Italië heeft opge bracht f 102,17. Serenade voor oudste inwoonster. Za terdag heeft de oudste inwoonster, wed. J. Tramper, haar 90ste verjaardag ge vierd. Ter gelegenheid van dit feit heeft het muziekgezelschap „Euterpe" haar een serenade gebracht. De burgemees ter, de heer B. Funk, en de voorzitter van „Euterpe", dr P. Staverman, brach ten hun gelukwensen over. HOEDEKENSKERKE Ned. Herv. Kerk. De heren J. Boo gaard en A. Traas zijn tijdens een ver gadering van stemgerechtigde leden der Ned. Herv. Kerk herkozen resp. als ouderling en diaken. Tot ouderling in de plaats van wijlen de heer L. van Doeselaar werd gekozen de heer Ui. van Doeselaar. KAMPERLAND Vergadering C.B.T.B. De afdeling N. Beveland van de C.B.T.B. kwam in het verenigingsgebouw alhier bijeen. De heer de Putter uit Axel hield een lezing over het onderwep: ,Akkerbouw-aange- legenheden". Over belastingzaken werd gesproken door de directeur van het Boekhoudhureau, de heer Marinussen. KAPELLE AJR. Kiesvereniging. Maandagavond vergaderde de A.R. Kiesvereniging o.Lv. de heer J. Balkenende. Nadat diverse huishoudelijke zaken waren afgedaan sprak de heer R, Zuidema, yoorztiter van de Centrale Kiesvereniging over „Dorre en sprekende cijfers". Aan de hand van door het C.C. verstrekte sta tistische gegevens handelde spr, over de opbouw en de sterkte van de A.R.- partij, de verspreiding van „Nederland se gedachten" en -de A_R.J.O.S. Met kracht werden de aanwezigen opgewekt niet alleen van deze statistieken kennis te nemen maar er ook mee aan het werk te gaan. KOUDEKERKS Rmgvergadering. Vrijdag vergaderde in de consistorie van de Geref. Kerk, de ring Vlissingen van de bond van Jongelings verenigingen op G. G. De heer A. van Vlaanderen sprak over „De verhouding van maatschap pelijke studie en principiële vorming". De vergadering werd geleid door de heer G. Kok. Brandstichting? Gistermorgen, om streeks 4 uur, brak brand uit in een leegstaande woning, eigendom van de gemeente. Door snel ingrijpen van de brandweer kon de brand spoedig wor den bedwongen. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in, omtrent de -oorzaak van -de brand. KRABBENDI]KE Geref. Gemeente. Tot ouderling in de kerk der Gerei Gemeente is gekozen de heer Joh. Butyn Azn in de vacature C. Kruysse en tot diaken de heer S. J. de Kok in de vacatui® Joh. Butyn. nieuwdorp Eerste hulp. Van de door dr J. J. Gel- derblom gegeven E.H.B.O.-cursus slaag den de dames: J. de Jager, A. Engels man, T. Priester, L. Dekker, C. Dekker, T. v. d. Ende, M. Steketee, A .de Vlie ger, M. Meeuwse en K. de Kok en de heren: C. Steketee, M. v. d. Dries, A. Moelker en H, Mallekoote. Twee eandi- daten werden afgewezen. Examinator was dr Griep uit Goes. „Wil tegen WilOnder grote belang stelling werd in de consistorie der Geref. Kerk door de Chr. Reciteerclub opgeroerd het ernstige stuk „Wil tegen wil", geschreven door Jan van Maerten te Nteuwdorp naar 't boek „Het Uïlen- nest" van W. Schippers. De avond stond onder ieiding van ds Beukema. De regie van dit uitstekend gespeelde stuk was in handen van de heer Steketee, die vooraf een korte uitleg gaf. POORTVLIET Collecte. De Rode Kruis-collecte voor de slachtoffers in Italië heeft opge bracht f 253,20. SINT ANNALAND Eerste steen gelegd. De heer G. Kloet van Sint Maartensdijk, voorzitter van de koelhuisyerenignig, heeft vorige week tijdens een korte plechtigheid de eerste steen gelegd voor het aardappel koelhuis, dat op het terrein in de Joan na Mariapolder zal verrijzen. De burge meester van Sint Annaland, de heer F. M. Boogaard, s. de heren Hage en Elenbaas van Scherpenisse legden er in hun toespraken de nadruk op, van hoe groot belang dit koelhuis zal zijn voor de bevolking ren Sint Annaland, waar van de 700 gezinnen er circa 400 klein- lundbouwers zijn. W-H.S.vierde feest. De sportclub „W.H.S." hield Vrijdag haar jaarverga dering onder leiding van voorzitter Soetens. Het spel „De rauwe grond' geschreven door Arie van der Lugt werd opgevoerd. Aan het slot van de -avond deelde de heer Bruggemans, die de dub steeds als scheidsrechter heeft gediend, mee, dat hij een beker beschik baar zal stellen -en dat inj zal trachten op tweede Pinksterdag een wedstrijd tegen een Belgische dub te organiseren. van Dis brachten verslag uit over hun bevindingen als afgevaardigden naar de Prov. Kiesvereniging en de heren S. Maas en N. Mesu over een vergadering van de Centrale Kiesvereniging in Mid delburg. Trouw of bang voor zijn hachje? Dat zou men kunnen zeggen van het varken van de landbouwers Gebrs D. alhier. Het dier, een gezellige 400-ponder, loopt als een hondje de wagen met paarden achterna en als er geploegd moet worden gaat keu-lief mee om aan het eind van het land netjes te wach ten. Wellicht denkt het dier: ,,'t Is slachttijd, laat ik me maar braaf hou den ST. LAURENS Jaarvergadering CJB.T.B. Tijdens de 17e jaarvergadering van de CT3.T.B., afdeling Sint Laurens, die Vrijdagavond gehouden werd onder leiding van de beer J. K-oole Mzn, zijn de heren J. v. d. Bosse en M. Gilde tot bestuursleden herkozen. Secretaris en penningmeester brachten verslag uit: het ledental bleef stabiel de rekening vertoonde een klein batig saldo. De hoofdassistent voor de tuinbouw, de heer M. Wattel, sprak over: „Mijn agrarisch bedrijf in nieuw Walcheren". SOUBURG Contactavond C.V.O. De vereniging voor Chr. Volksonderwijs hield Vrijdag een contactavond met ouders en belang stellenden. Kinderen van de Marnix- en Julïanaschool zongen enkele versjes, jongens van de U.L.O.-school lieten zien hoe het tijdens een gymnastiekles toe gaat, terwijl door leerlingen van de Chr. Kweekschool te Middelburg een Joneel- stuk werd opgevoerd. Voorzitter J. v. d. Have dankte voor de bijzonder grote b clangs telling, Ketencampagne beëindigd. Nu de laatste bieten aan de Loskade zijn aan gevoerd kan de stand worden opge maakt: er werden voor de C.S.M. en voor de Coöp. „Dinteloord" aangevoerd 9.096.145 kg. De campagne is zeer vlot verlopen: men begon twee weken later dan vorig jaar en was twee weken eer der klaarl VROUWENPOLDER Nieuwe ambtsdragers. In de Geref. Kerk is tot ouderling gekozen de heer P. Melis en tot diaken de heer C. L. van Dis. WAARDE Ouderavond O.L. school. Onder grote belangstelling heeft de O.L. school al hier de jaarlijkse ouderavond gehouden. Uit de verslagen bleek, dat de vereni ging er financieel goed voor staat. De heer P. Sonke werd benoemd als lid van de oudereommissie. 'Als spreker trad op de he'er Rosenboom, propagan dist van het Chr. Doofstommeninstituut „Effatha" te Voorburg, die zijn lezing met gramofoonplaten en een film ver duidelijkte. Later werd het werk der leerlingen bezichtigd en werden diverse schoolaangelegenheden behandeld. Ambtsdragers. De heer A. M. Allewijn is herkozen tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk. Dé heer J. J. Straub bleef diaken. WEMELDINGE Uitvoering „Concordia", De mond- accordeonvereniging „Concordia" heeft in het je-ugdgebouw der Ned. Herv. Kerk oAv. de heer J. Meulmeester haar eerste uitvoering gegeven. Het gebode- ne werd met een welverdiend applaus ontvangen. Ook het toneelstuk „Waar heen" oogstte veel bijvaL De voorzitter, de heer N. de Mul, sprak een dank woord. Ouderavond OX. school Onder voor zitterschap van de heer B. W. Alink heeft de O.L. school haar jaarvergade ring gehouden. De heer G. Boon uit Goes sprak over „De geestelijke grond slagen van het Openbaar Onderwijs" en het schoolhoofd, de heer C. P. Pher- nambucq, draaide enige filmstroken over de Marshall-hulp en de visvangst. Burgemeester G. N. van Sas sprak woorden van waardering voor het werk van het onderwijzend personeeL' Mej. Korstanje en de heer H. de Vos zorg den met declamatie voor de vrolijke noot. A.R, Kiesvereniging. Onder voorzit terschap van de lieer J. Hoogerheide vergaderde -de AJt. Kiesvereniging. Deze sprak een welkom en stelde daar na voor de heren A. Sehout, als primus en R. Zuidema als secunduslid voor het Centraal Comité aan te wijzen. De ver gadering ging hiermede aeooord. Ver volgens werd verslag uitgebracht over de laatst gehouden vergadering der Centrale te MMdélburg. Als laatste punt werd de grosüjst voor de aan staande Tweede Kamerverkiezing sa mengesteld. waarschuwde arts naar het zieken huis vervoerd werd. Begroting wordt behandeld. A.s. Donderdag zal de Raad van Terneuzen bijeenkomen voor het be handelen van de begroting 1952. Te vens zullen op deze vergadering de volgende punten aan de orde van be handeling gesteld worden: benoeming van de heer C. V. de Koek tot ge meentegeneesheer in vaste dienst; verkoop van bouwterrein in de Zeven Triniteitspolder voor het bouwen van 52 woningen, aan de heer G. F. P. v. d. Peijl te Terneuzen, waarvoor te vens een garantie van f 1500 per wo ning gevraagd wordt, teneinde de bouw van de woningen te verzeke ren. Verder zal het getal wekelijkse lesuren voor de vakonderwijzers aan de openbare Uloschool worden vast gesteld, henevens de uitgaven en sub sidie van en voor het onderwijs. Brandweer-commandant benoemd. Met ingang van 1 Januari a.s. is eervol ontslag verleend aan de heer N. J. M. Lambrechtsen van Ritthem, als brandweercommandant. In zijn plaats is benoemd de heer C. J. van Strien, die reeds jarenlang aan de brandweer verbonden is. Geslaagd. Voor het examen coupeuse te Eind hoven slaagde mevr. C. van liere— van XJk. W1LHELM1NADORP „Helpt Elkander''. De varkenshou- dersvereniging „Helpt Elkander" heeft een tekort over het afgelopen boekjaa: van f 85,93. Aldus bleek op de laatst gehouden vergadering. Het bestuurslkj de heer J. van 't Hof, werd gehuldigd i.v.m. zjjn 20-jarig jubileum als zodanig. De vereniging zelf jubileert op 2 Fe bruari en zal dan haar 40-jarig bestaan feestelijk berdenken. WOLPHAART SDI]K Uitvoering „Advendo". De muziek vereniging „Advendo" heeft in Taventi haar jaarlijkse uitvoering gegeven. Op gevoerd werd het toneelstuk „De suk kel". Nieuwe zaak. De heer D. Huissoon heeft te Oud-Sabbinge Zaterdag ondet grote belangstelling zijn nieuwe zaak in kruidenierswaren en huishoudelijks artikelen geopend. ZAAMSLAG Chr. Geref. Maan en verenigingD( Chr. Gereformeerde Mannenvereniginj „Onderzoekt de Schriften" heeft haai derde jaarvergadering gehouden ondet voorzitterschap van de heer C. Sol. Dt secretaris, -de heer J. Hamelink, hield een inleiding over Genesis 32, Na dl pauze hield de heer Deurwaarder een voordracht aansluitend op het onder werp uit Hebr. 22. Felicitaties werden uitgebracht door ouderling A. Faas, na mens de kerkeraad, E. Slabbekoom, na mens de J.V. en Lenie Hamelink, na mens de M.V.. Het vrije onderwerp na de pauze werd ingeleid door C. Sol, di« sprak over „Huwelijk en gezinsleven". Jubileum school C.V.O. De vereniging voor Chr. Volksonderwijs heeft ondet grote belangstelling haar 45-jarig be staan herdacht Na de gebruikelijk* opening, sprak de heer J. van Hoevi een woord van dankbaar gedenken, Hij bood de beide onderwijzeressen, dl dames Reijnhout en Varel, die beiden 20 jaar aan de school zijn verbonden, een aandenken aan. Na viool- en piano spel van het onderwijzend personeel en een cantate door de leerlingen van d« hoogste klas, vertelde het schoulhootu, de heer P. de Leeuw, enkele flitsen uit het school- en verenigingsleven. De rest van de avond werd met filmopnamen uit Zeeuwsch-Vlaanderen en spel gezel lig doorgebracht. ZOUTELANDE Verkiezing ambtsdragers. Tot ouder ling in de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer S. van Sluys en tot diaken de heer P. de Visser. AJK. Kiesvereniging. In de vorige week gehouden vergadering is de -can- didatenlijst voor de TWeewe Kamer vastgesteld. De heren W. Maas en A. WESTKAPELLE Uitvoering „Looft den Heer", Onder leiding van de -directeur, de heer M. P. Ventevogel, heeft de Chr. Gemengde Zangvereniging „Looft den Heer" in het jeugdgebuuw der Neï Herv. Kerk een juMleuin-uitvoering gegeven in verband met het 45-jarig bestaan. Ds Oosthoek opende de avond met "n gelukwens. Met orgelbegeleiding van mej. J. van Sïgbem werd de kerstcan tate „Osanna in Exceisis" uitgevoerd. Als solisten traden op mej. J. Theune, sopraan en de heren P. Roelse, tenor en G. van Sighem, bariton. De declamatie werd verzorgd door de heer K. Minder- houd. Na de pauze volgde -een jubileum tableau en zong het koor nog een zestal liederen. VAN MAkm ROTTERDAM. Veemarkt van 18 Dec. Aan voer in totaal 4982; vette koeien en ossen 1100; gebraiksTee 1313; vette kalveren 80; jjraskalv«> ren 312; nuchtere kalveren 835; varkens 216; big gen 419; paarden 267; veulens 24; schapen of lamineren 336; hokken of geiten 80; vette koeien 2.50—2.70, 2.25—2.40, 2.00—2.20; vette kalveren 2.70—2.95, 2.45—2/60, 2.202.40; jjraskalveren 340, 250, 200; nuchtere kalveren 60, 57, 52; biggen 53, 5Q, 45; Elachtpaarden 1:90, 1/80, 1.75schapen 140, 120, 100; lammeren 115, 100, 90; .kalikoeien 1000, 900, 770; melkkoeien idem; vare koeien 680, 630, 570; vaarzen -685, -650, 5ÖÖ; pinken 500, 450, 350. GOES. Veiling van 18 December '51. Verpakt fruit. Uoudreineften A 4261; idem B 37—38; Jonathan A 5354; Cox Orange Pippin A 93106; idem B 5970; Present van Engeland A 38— 39; Golden Delicious A 57; idem B 52; Doyenne du Comïse A 180129; Com- tesse de Paris A 4647; idem B 34 41. Fruit voor export. Doyenne du Co- mise A 100.95; idem BC 8892; idem I 82—100.10; idem II 69—75; Comtesse du Paris A 42.40; idem BC 33.20; idem I 29.10—43.90; idem II 21; Conference I 69.90—70; St. Remy I 32.30—33.80; idem II 30; Kleiperen i 2935; Goud- reinetten A 42.5043; idem BC 31.10 33.10; idem I 26-45; idem II 17.10— 18.90; Jonathan A 4344; idem BC 38.60; idem I 30.50—44.30; idem II 16.20 —17.10; Zure Bellefleur A 32; idem BC 23.20; idem I 20.20—31; Golden Delici ous A 48; idem BC 44^0; idem I 35.10 48; idem II 17.60; Sterappels A 42— 52; idem BC 31—40; idem i 20.45-45; id^m II LL20; Cox Orange Pippin A 78; idem B 60; idem C 39; idem I 54.80— 73; idem n 18, alles per 100 kg. MIDDELBURG. Veiling van 18 Dec. Aardappelen. Bintjes 7.609.10; BL Eigenheimers 8.70920. Eruit. Cox Orange Pippin 4074; Goudreinette grof 1728; Glorie van Holland 22; j-axton Superbe 37; Jonathan 31—44; Grauwzuur grof 918; Groninger Kr. 1529; Golden Delicious 3758; Goud reinette val 17; Appels val en kroet 3 24; Pondspeer grof 30; Jodenpeer gr- 1621; Comtesse de Paris grol 19—30; Zwjjndr. Wijnpeer 2021; Peren val en kroet 8—21; Tomaten 36. Groenten: Andijvie 524; Boerekool 712; 8a- voyekool 511; Rodekool 613; Witte- kool 4-6; Prei 8—17; Spruiten 17—60; Bospeen 18—20; Baskroten 7—18; Bos- rammenas 4; Sladunsel 6489; Kroten Bloemkool A 21—47; idem B 19—30 kg 15—24; Snijbiet 10; Witlof In—3X idem C 10—21; idem D 12—15; Veldsla 12—29; Kassla 15—16; Sla kg 74; Peen kg 6—16; Uien 17—27; Schorseneren 29—30; Koolrapen 3—10; Herfstrapen 28; Chinesekool 8.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2