Melk blijft het voordeligst! VAN NELLE'S Kwekerij H. H. DEKKER Tweede Kamer begon aan Landbouw. DAM PO GEMEENTERADEN Vrouwen bezochten Griekenland* Er wordt heel wat verbeterd in Kattendijke* SIGARETTENPAPIER Juist Mevrouw driekwart titer melk voor elk Leerling-Verpleegsters "<§r vanaf 75 cent Snuif en wrijf Tsjechoslo waakse nota aan Engeland. PUROL GENEEST Maar er zijn nog vele wensen 'ft Is heft bèsfte voor 'ft gezin. Psychiatrische Inrichting „Vrederust" Lange Yielesingel 38, Middelburg Maandag 17 Dec. 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Beter prijsbeleid voor melk noodzakelijk geacht. (Van onze parlementaire redacteur). Een groot aantal sprekers voerde In de Kamer het woord over de begroting van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Het hoofdpunt in het debat was natuurlijk de melkprijs. De wenselijkheid van één of twee gegarandeerde minimumprijzen voor consumptie- en industrie- melk werd druk besproken en de meningen daaromtrent liepen onderling nogal uiteen. DE LANDBOUW. DE TUINBOUW. De heer Biewenga (a.r.) had in prin cipe geen bezwaar tegen twee prijzen, maar een zeker ondernemingsloon, zowel voor industriemelk als voor vlees, voedergranen en aardappelen, moet vaststaan. Bovendien zal het beleid van de minister wat betreft de indeling van verschillende producten in groepen, waarin afzonderlijk de prijsvorming wordt geregeld niet wisselvallig mo gen zijn. Want dan zou hij weerstand oproepen en een gevoel van onzeker heid kweken. „Eén prijs voor één nati onaal product", zo zeide de heer den Hartogh (v.v.d.l. Als de minister schermt met een vrije uitloop voor ver schillende producten dan is hij in strijd met de realiteit. Hij moet niet zeggen, dat er door deze wijziging niets veran derd. Voor deze spreker was het de vraag of minister Mansholt wel een va^t beleid voert en of hij zich in we zen niet heeft gedistancieerd van zijn oude beleid. Was de heer v. d. Weijden (k.v.p.) een voorstander van één melk prijs, zijn fractiegenoot Groen daaren tegen zag liever twee gegarandeerde prijzen. Het verbaasde de heer Vonde ling (arb.) dat de minister en de Stich ting voor de Landbouw het op dit punt met elkaar roerend eens zijn. Naar zijn mening geeft deze garantieprijs een kleinei'e kans op goede uitkomsten van die van vei'lederx jaar. De vrije uitloop zal nj. minder te betekenen krijgen. Ook hij was van mening, dat een flinke ondernemingswinst gegarandeerd moet zi. De. vraag is echter hoeveel die wmst moet bedragen. Daar heeft de Stichting zich nooit over uitgespi-oken. Het deel dat echter uitgaat boven de garantieprijs zou moeten worden be waard tot volgend jaar. Met dat over schot zou dan rekening gehouden moe ten worden bij de vaststelling van de nieuwe garantieprijs. Tegen twee ga rantieprijzen had hij geen bezwaar. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Nog een <.p:onnagezaak. KadioPraag heeft bekend gemaakt, dat twee employé'» van de Britse am bassade in Praag schotwonden hebben opgelopen toen zij trachtten te ver dwijnen na zich in het bezit van hoogst geheime staatsdocumenten gesteld te hebben. Het Tsjeeho-Slowaakse minis terie van Buitenlandse Zaken had een nota gezonden aan de Britse ambassade waarin geprotesteerd wordt tegen de activiteit van de bewuste personen: de tweede secretaris, Robert Niel Gardner en de employé Daphne Gregory Benz. Gardner en mej. Benz hadden zich per auto naar een gebied begeven, dat voor vreemdelingen om militaire rede nen verboden was. Zij werden echter zonder het te weten „geschaduwd". Terwijl mej. Benz in de auto bleef zit ten, begaf Gardner zich te voet in het verboden gebied. Gardner had een pakje by zich, dat hij in een geheime plaats verborg. Hieruit haalde hij een ander pakje, dat hij meenam. Toen hij naar de auto terugkeerde, werd hij gesom meerd stil te staan. Hij rende echter naar de auto, werd beschoten en licht gewond. Daarna werden mej. Benz en Gai'dner gevangen genomen. Het bleek, dat het pakje, dat Gardner bij zich had gestoken, hoogst geheime staatsdocu menten bevatte. Het pakje, dat hij ach terliet, bevatte 40.000 kronen, aldus de nota. De nota eist, dat Gardner binnen 24 uur het land zal verlaten. Mej. Benz was onder medische behandeling van wege een schotwond. Zij zou onmiddel lijk teruggeroepen moeten worden, zo dra zij het land zou kunnen verlaten. De heer Groen (k.v.p.) leverde felle critiek op het tuinbouwbeleid van de ministeiv Deze wordt vrijwel geheel aan zijn lot overgelaten. Ook nu zegt de minister weer dat de Regering de tuin bouw zal steunen, maar zij heeft er nooit één cent voor uitgegeven. Aan die toezegging hechtte de heer Groen daar om weinig waarde. Hij zag liever maat regelen om de nood te voorkomen, dan een ingrijpen op het moment dat de toestand nijpend is. Als het koude grond bedrijf structueel zwak is, moet hij Juist daaraan zijn grootste zorg wijden. HET ONDERWIJS. Het vraagstuk van het Land- en Tuin- bouwonderwjjs werd door de heren Biewenga (a.r.) en Groen (k.v.p.) be sproken. Beiden drongen aan op een vvetteiyke regeling daarvan. Vooral eerstgenoem de spreker had nogai wat bezwaren te gen het beleid van de minister op dit punt. Is hij er wel van doordrongen dat voor de bijzondere scholen dezelfde fi nanciële regeling moet gelden als voor de openbare zo vroeg hij. De heer Biewenga zeide een uitspraak van de Kamer te overwegen over de noodza kelijkheid van een wettelijke regeling van dit onderwijs. Vandaag zal de minister antwoorden. Beurs voor meubelen en woning textiel te Utrecht trekt belangstelling. Voor de beurs van meubelen en woningtextiel, welke van 48 Febr. 1952 te Utrecht in de Jaarbeursge bouwen zal worden gehouden, hebben reeds 175 fabrikanten hun contract voor deelneming getekend. De totale gehuurde netto expositieruimte zal eèn oppervlakte van meer dan 6000 vierk. meter beslaan. De beurs valt samen met het veer tigjarig bestaan van de Centrale Bond van Meubelfabrikanten, dat te Utrecht zal worden gevierd. Bronzen beeld voor A.N.W.B. Bond heeft thans een kwart millloen leden. In verband met het feit, dat de Toeristenbond A.N.W.B, deze zomer het indrukwekkende ledental van 250.000 heeft bereikt, heeft zich uit de kringen der Bondsofficials een comité gevormd, dat deze belangrijke mijlpaal in de bijna zeventig-jarige geschiedenis van de A.N.W.B. meer relief wilde geven, door het aanbie den van een symbolisch geschenk. De Rotterdamse beeldhouwer Han Rehm heeft daartoe een bronzen beeld vervaardigd, voorstellende een wan delende figuur, als zinnebeeld van 't toerisme. Tijdens de vergadering van het Al gemeen Bestuur van de A.N.W.B., welke Zaterdag in het American Ho tel te Amsterdam Is gehouden heeft Mr S. P. C. L. Meyer Wiersma, na mens het comité, dit beeld „De Toe rist" aan het Bondsbestuur overge dragen. Het beeld zal een plaats krijgen in het A.N.W.B. hoofdkantoor In Den Haag. Mvort en toch Zuivere Noorse levertraan maar MET VRUCHTENSMAAK 's-HEER ARENDSKERKE. Nieuwe school te Nieuwdorp na Kerstmis in gebruik. Dezer dagen kwam de raad onder voorzitterschap van burgemeester Elenbaas bijeen. De Inspecteur L.O. had bericht, dat het schoolgebouw te 's-Heer Hendriks kinderen is afgekeurd. Aangezien nog geen bouwvolume beschikbaar is, zal stichting van een büzondere nieuwe school nog enige tijd moeten wachten. Medewerking werd toegezegd aan de school te Nieuwdorp voor de aanschaf van leerboekjes. Afgewezen werd het verzoek om suhsidie van de Bond tegen het vloeken. De vereniging Arbeidszorg voor minder-invaliden (A.V.O.), kreeg 10,per jaar toegewezen. Goedkeuring was ontvangen op de wijziging van het uitbreidingsplan 's-H. Arendskerke (dorp), waarin opgenomen is de aan te leggen straat als verbin ding tussen Achterweg en Dorpsstraat. De voorzitter deelde mede, dat de nieu we school te Nieuwdorp na de Kerst- vacantie in gebruik kan worden geno men. Besloten werd rond het complex school-verenigingsgebouw-badhuis een muurtje te doen bouwen als afrastering. Tot leden van de woonruimtecommis- sie werden herbenoemd de heren J. Beenhakker, P. Proost, A. Raas, G. M. de Schipper en J. v. d. Weele. De heer Jac. de Schipper werd her benoemd als bestuurslid van de Instel ling voor Maatschappelijke Zorg te 's-H Hendrikskinderen, evenals de heren A. Raas, D. v. d. Maale en F. de Jonge als lid Instelling te 's-H. Arendskerke. Het begrotingstekort van de Instel ling 's-H. Arendskerke bedraagt thans over 1951 ƒ9700,—. M.a.s. werd besloten de straatkeien van de Havenweg te Nieuwdorp te ver kopen en een nieuw wegdek te maken vanaf de heer Moerman tot kruising met Nieuwe West-Kraaijertseweg. De weg over de West-Kraaü'ertsedijk zal op gelijke wijze worden verbeterd. Paulus preekte er gelijkwaardigheid der vrouw. (Van onze Utrechtse correspondent). De tweede oonferentiedag van het samenzijn der christelijke boerenjeugd was gewijd aan een op het eerste gezicht specifiek vrouwelijk onderwerp, n.l. Internationale vrouwenvraagstukken. Maar de presidente van de Natio nale Vrouwenraad, mej. A. C. Schip pers te Amsterdam, verklaarde dat zij verheugd was ditmaal voor een gehoor van dames en heren te spre ken omdat de vrouwenorganisaties samenwerking zoeken met de man nen. De Nationale Vrouwenraad, in 1898 naar Amerikaans voorbeeld opgericht en in zich 56 verschillende vrouwen organisaties verenigd, neemt deel aan de internationale congressen die elke drie jaar worden gehouden. Dit jaar was er zulk een vrouwen congres in Athene. Een uitgezochte stad voor een dergelijk gebeuren! Het congres werd ontvangen aan de voet van de Acropolis, de tempelburcht gewijd aan Pallas Athene, godin der wijsheid! Mej. Schippers maakte een pelgri mage naar de Ai'eopagus, waar Paulus juist negentien eeuwen geleden het christelijk geloof had gepredikt. Welk een ontroering was mijn deel, aldus de spreekster, toen ik op deze plek stond! Want hier klonken de eerste woorden over het geloof, dat de vrouw uit haar ondergeschikte positie opheft. Immers heeft Christus in Zijn pre diking het monogame huwelijk ge zegend en aan de vrouw een ere plaats in gezin en maatschappij ge geven. Dit christelijk beginsel is ook neer gelegd in de Intern. Vrouwenraad; deze arbeidt onder het motto „Wat gij wilt dat u de mensen doen zullen, doe S'J hun desgelijks". De Raad kent evenmin als het christendom onder scheid tussen rassen. Onderwerp voor de besprekingen op het Atheense congres was „De vrouw, de hoedster van het leven". Er werd o.m. gehandeld over de voed selvoorziening (van elke drie men sen op aarde wordt er maar één be hoorlijk gevoed), over de woning bouw (men bekeek maquettes van nieuwe huizen uit Amsterdam en Rot terdam), over de emigratie (voorge steld werd om emigranten steeds een sociale werkster van de eigen natio naliteit mede te geven), over de drankbestrijding (men nam een re solutie aan volgens welke op alle scholen aan kinderen onderricht dient te worden gegeven aangaande de ge volgen van drankmisbruik). CONFRONTATIE MET ELLENDE. Ook in ander opzicht bleek Grie kenland een zeer geschikt land te zijn voor een vrouwencongres. De dames konden met eigen ogen een stukje wereldellende aanschouwen dat zijn weerga op aarde nauwelijks vindt. De burgeroorlog doet zijn gevolgen nog vreselijk voelen In dit land. Dat het in de 20ste eeuw mogelijk zou zijn 28.000 kinderen weg te voeren achter het ijzeren gordijn, had men tot voor kort onbestaanbaar geacht. Inzonderheid koningin Frederica (een sprookjeskoningin volgens mej. Schippers) heeft zich ingespannen om de nood te keren. Door haar initiatief konden 20.000 zwervertjes gehuisvest worden gedurende drie jaar. Thans zijn 15.000 dezer kinderen naar hun dorpen teruggekeerd. Hier zagen de dames wat er in de practijk kan gebeuren om de wereld- nood te lenigen. Daai'om was dit be zoek aan Griekenland belangrijk. De Internationale Vrouwenraad vertegen woordigt 40 millioen vrouwen en heeft ook het oor van de Verenigde Naties. De gecombineerde conferentie van Tot bode-concierge-badmeester te Nieuwdorp werd m.a.s. benoemd de heer A. Dommissie. Aan mej. P. Welleman- Hirdes werd eervol ontslag verleend. Besloten werd een oproep te plaatsen voor een werkman in vaste dienst. Na uitvoerige toelichting van de voorzitter en nadat de heer Verdonk (K.V.P.) aanvankelijk meende zijn steun aan dit voorstel niet te kunnen geven werd m.a.s. besloten tot vaststelling van de gemeenschappelijke regeling voor de oprichting van een Prot. Chr. Streek ziekenhuis te Goes en de subsidiëring van het R.K. Ziekenhuis. Ingevoerd werd een regeling tot toe kenning van een brandstoffenbijslag aan minder-draagkrachtigen, waarvan de uitvoering komt te berusten bij de Instellingen voor Maatschappelijke Zorg. De begroting 1952 werd vastgesteld met een totaalcijfer voor de gewone dienst van 412.252.05 en een onvoor zien van 4344.26. RILLAND. Uitbreidingsplan door G.S. goedgekeurd. Donderdagmiddag vergaderde de raad o.l.v. burgemeester J. A. de Goffau. Staande werd het overlijden herdacht van de oud-Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr mr Quarles van Ufford. De voorzitter deelde mede, dat het par tiële uitbreidingsplan voor de kom Ril land door G.S. is goedgekeurd. Aan de afd, Zeeland van de Ver. Nederl. Ge meenten zal een M cent per inwoner beschikbaar worden gesteld. Besloten werd toe te treden tot een gemeenschappelijke regeling voor de stichting van een Prot. Chr. Streekzie kenhuis te Goes en de subsidiëring van het R.K. ziekenhuis aldaar. Na een drukke bespreking werd be sloten een bijdrage te verstrekken aan de Reijgerbergse Polder van 155 voor herstel van de spuikom te Bath. Aan behoeftige gezinnen zal een kolentoe- slag worden verleend. SINT LAURENS. Meer subsidie voor het Groene Kruis. Dezer dagen vergaderde de raad. Aan het begin van de vergadering herdacht de voorzitter de overleden oud-Commissaris der Koningin, jhr J. W. Quarles van Ufford. Een verzoek van het bestuur der Ver. Chr. Kleuterschool om mede werking voor het bouwen van een nieuwe school werd in handen ge steld van B. en f. Herbenoemd werden tot leden van de adviescommissie Woonruimtewet de heren K. A. Hamelink, J. Hille- brand, J, Koole Mzn, J. Mesu en S. Simonse. De vereniging Groene Kruis Seroos- kerkeSint Laurens zal op haar ver zoek verhoging van subsidie ontvangen (van f 100 op f 200. De subsidie t.b.v. opleiding kleuter onderwijzeressen werd verhoogd van f 30 op f 50 per leerling uit de ge meente. Het bedrag per leerling bedoeld in art. 101, lid 5, der lager onderwijswet 1920, voor 1952, t.b.v. de bijzondere lagere school, werd vastgesteld op f 32. De gemeentebegroting voor 1952 werd vastgesteld voor de gewone dienst in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 100.381.98 met een post onvoorzien van f2.827. De cijfers van de kapitaalsdienst waren in ontvangst en uitgaaf f 81.063.42. Op voorstel van de heer J. Koole Dzn. (C.H.) werd besloten op de be groting een post aan te brengen van het gemeentehuis, zulks ter vervanging van de door de bezetters geroofde bel. De heer J. Riemens (A.R.) verzocht in de rondvraag B. en W. de moge- de C.B.P.B. en de C.J.B.T.O besprak hierna nog onderwerpen van organi satorische aard. De leiding van het samenzijn berustte bjj mevr. F. Wit- terholtHeidanus te Winsum (Gr.), presidente van de C.B.P.B. en de heer R. Bos te Ede, secretaris van de C.J. B.T.O. Inzonderheid uit de provincie Zee land was een flinke vertegenwoordi ging aanwezig. lijkheid te onderzoeken tot het bou wen van woningen, in navolging van andere gemeenten door middel van leningen. De heer Joh. Marinissen (A.R.) vroeg naar de verbetering van de bermen aan de Noordweg. De voor zitter zal dit bespreken met .de inge nieur van de Polder Walcheren. Tenslotte vroeg de heer J. Koole Dzn (C.H.) naar de toewijzing van een woning voor de arts. OVEZANDE. Uitbreidingsplan onveranderd vastgesteld. In de raadsvergadering werden be zwaren tegen het ontwerpherziening uitbreidingsplan ingediend door F. de (Ingez. mededeling, adv.) ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen Het dorpsbeeld is van de grootste betekenis voor de inwoners want het oefent onmiskenbaar invloed uit op de geest der bevolking. Dit hebben de burgemeester en de ïaadsleden van Kattendjjke begrepen. Zij streven er derhalve naar hun gemeente zo snel mogelijk tot een gezellige gemeente te maken. Vrjjdag werd dit streven al een heel stuk verwezenlijkt door de officiële eerst© oplevering van de vernieuwde straaten, de riolering, een nieuwe brug die de toegang tot het dorp betekent, de straatverlichting, kortom efen vernieuwing waarop iedere gemeentenaar trots zal zjjn. Het was, zo zei burgemeester A. Schipper, nadat hij met raad en geno digden de vernieuwing had bekeken, in het café van de heer Spruijt, dan ook ten hoogste tijd. Er waren meer mod derpoelen dan straten en de brug stond op instorten. Op het dorpsplein werd een breed trottoir aangelegd en rond de muziek tent een fris plantsoen evenals in de omgeving van de nieuwe woningen. De toegang tot het schoolplein werd ver beterd. Er verrees een fietsenbergplaats die ook door de kerkgangers gebruikt kan worden en in samenwerking met de inwoners werden een groot aantal om heiningen opgeruimd en een uniforme afrastering met liguster gezet. Hartelijk dank bracht h(j aan de aan nemer en zijn personeel en aan de heer M. C. Duynhouwer, het Districtshoofd van de Centrale Dienst Bevelanden on der wiens leiding het werk wérd uit gevoerd, alsmede de heer Beenhakker, technisch ambtenaar der Breede Wate ring B.Y., onder wiens leiding de brug werd vernieuwd en de heer Van Over- beeke, de opzichter. Hij achtte het ge lukkig, dat het waterschap bereid werd gevonden de brugvernieuwing te laten samenvallen met de andere werkzaam heden, waardoor extra kosten konden worden vermeden. NOG MEER TE DOEN. Er valt echter nog meer te doen, zo zei burgemeester Schipper. Zo is er be richt ontvangen van de minister van Wederopbouw, dat in Wilhelminadorp vier woningwetwoningen mogen worden gebouwd. Voorts is de begroting 1952 door G.S. goedgekeurd hetgeen bete kent dat nu de schoolgebouwen verder mogen worden verbeterd, de wegen mo gen worden geteerd en op de begraaf plaats te Wilhelminadorp een nieuw lijkenhuis je zal worden gebouwd. Men hoopte eveneens de restauratie werken aan kerk en toren eind 1952 ter hand te kunnen nemen. Er zijn echter nog meer wensen en de burgemeester noemde een dorpshuis annex kleuterschool ln Kattendijke, een nieuw gemeentehuis en een kleuter school in Wilhelminadorp. Er is dus nog werk volop. Jonge, A. van Loenhout, L. Zuidhof, C. van 't Westende, P. Rijk en Wed. P. de Jonge-Vette. De bezwaren be troffen het opnemen in het uitbrei dingsplan van een straat lopende van het midden van de Dreef naar de Pla- taanweg. B. en W. stelden voor deze doorbraak uit het ontwerp te lich ten. Voorts werd het ontwerp op voor stel van B. en W. gewijzigd in die zin, dat aan het verlengde van de Bloe- menstraat niet gebouwd zal worden. Hoewel de Raad de bezwaren van de wed. P. de JongeVette wel aanvoel de, was de Raad van mening dat be bouwing aan de zuidzijde van de Bloemenstraat voor de gemeente voor deel betekende. Dit onderdeel werd met algemene stemmen gehandhaafd. Het ontwerp-wijziging uitbreidings plan werd overigens onveranderd vastgesteld. Aan het Gemeentepersoneel werd de 5 pet. loonsverhoging toegekend. De gemeente trad toe tot de Ned. Ver. A.V.O. (Arbeidszorg voor min- dervaliden). De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1950 werd goedge keurd met de volgende cijfers: in komsten 7876.62, uitgaven 7720.28 en een batig saldo van 156.34 voor de gewone dienst. Inkomsten f 1980.22, uitgaven f 94.88 batis slot f 1885.34 voor de kap. dienst. De begroting voor het B.A. voor 1952 sluit voor de gewone dienst met f7556.21 in ontvang en uitgaaf, met een post voor onvoorzien van f339.95. De kap. dienst sluit met f 272 in ont vang en uitgaaf. De heer L. Zuidhof werd herbe noemd als lid van het Burgerlijk Armbestuur. De beslissing over de gemeenschap pelijke regeling voor een streekzie kenhuis werd aangehouden tot de volgende raadsvergadering. KRUININGEN. Begroting 1952 onder de loupe. Vrijdagavond vergaderde de raad onder voorzitterschap van burgemees ter Vogelaar. Afwezig met kennisge ving de heer Griep (V.V.D.). Tot leden van het burgerlijk arm bestuur werden herkozen de heren: B. A. Martens en M. van den Berge. De begroting leverde veel stof tot discussie. De heer Burkunk zei, dat het tegenwoordige college voor het te kort van f 24.000 niet veroordeeld kan worden. Wat betreft de industrialisa tie is het college echter in gebreke ge bleven. Hij verzocht de raad terzake volledig in te lichten omtrent de plan nen en de oorzaak. Ook de heer Suij zou gaarne zien, dat er industrie binnen de gemeente kwam. Hij wees erop, dat men dan vooral oog moet hebben voor de no dige huisvesting van het personeel van eventueel zich vestigende industrieën. De gemeente zal moeten overgaan tot het bouwrijp maken van bouwterrein. De heer Witte was van mening dat het college van B. en W. wat betreft de industrialisatie geenszins te kort is geschoten. Hij was zeer huiverig voor industrievestiging, omdat in industrie centra de werkloosheid over het alge meen het grootst is. Ook wat betreft de zeewierverwerkende fabriek maan de hij tot voorzichtigheid. Ook de heer de Bruin stond huiverig tegenover het aantrekken van in dustrie; o.a. voorziet hij moeilijkbeden in de afzet der px-oducten. Bij de artikelsgewijze behandeling der begroting becritiseerden de heren Witte en Suij de werking van de schooltandverzorging en de school- artsendienst. Uitvoerig werd gesproken over de centrale verwarming van de o.l. school te Hansweert. Vooral de heer Burkunk kraakte hierover harde noten. Naar aanleiding van een vraag van de heer Witte werd besloten een onderzoek in te stellen of gasverwarming voordeliger is. De heer Burkunk zou gaarne het salaris van de gemeente-opzichter aangepast zien aan de normen van de commissie-Ubink. Besloten werd de bemiddeling van Ged. Staten hierbij in te roepen en de andere gemeenten van het district te verzoeken bij Ged. Staten gelijke stappen te doen. De heer Witte bracht het huishoud- onderwijs ter sprake. Hij was van me ning dajtde kosten voor de landbouw- huishoudschool voor deze gemeente veel te hoog liggen. Tenslotte werd begroting vast gesteld met voor de gewone dienst 'n ontvang van f 513.506,04, een uitgaaf van f 537.506,04, alzo met een nadelig slot van f24.000, waarin een post voor onvoorzien van plm. f 5000. De kapi- taaldienst wijst een bedrag aan van f 1.583.139,84 en een uitgaaf van f2.215.620.93. De begroting voor het burgerlijk armbestuur voor 1952 werd goedgekeurd. Er zal een gemeentelijke subsidie van f 13.500 nodig zijn. Bijzondere kerstveiling te Bergen op Zoom. In één van de hallen van de groente en fruitveiling van Bergen op Zoom werd voor de tweede keer een bijzon dere kerstveiling van fruit gehouden. Voor deze veiling bestond een zeer gro te belangstelling. Er was ook dit jaar veel zorg aan besteed en de ingezonden percelen fruit en groente waren de moeite waard! In totaal was er een aanvoer van 24.000 kg, verdeeld over 108 kopen. De jury werd deze keer gevormd door de heren H. v. <3. Oord, hoofd der Tuin bouwschool te Bergen op Zoom; de heer J. van Beek, hoofd-controleur U.C.B. en de heer B. van Weggermond, assis tent van de rijkstuinbouwconsulent. Het aangevoerde fruit was van zeer goede kwaliteit, terwijl de verpakking en sortering zeer goed te noemen is De prijzen vielen voor de kwekers mee. De heer M. Bijsse uit Bergen op Zoom behaalde met zijn inzendingen eet) prachtig resultaat en won een gouden medaille. De heren J. X. Sitsen en A. C. Kooman, die als 2e en 3e werden aangewezen, kregen een zilveren me daille. Van Nelle fabriceert zijn sigaretten- napier van de beste geimporteerde grondstoffen. Wij behoeven over ons papier geen overdreven verhalen te vertellen. Probeer het te BERGEN OP ZOOM. Geplaatst kunnen worden om opgeleid te worden voor het Rijksdiploma Zieken verpleging B. Aanvangssalaris ƒ625,(naar leeftijd). Dit salaris kan na het behalen van het diploma stijgen tot 2250,Alles met volledige hulsvesting, genees kundige behandeling en dienstkleding. Drie weken vacantie. Diploma's geen vereiste. Zij, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt of binnen kort hopen te bereiken, kunnen solliciteren of nadere inlichtingen vragen bty de geneesheer-directeur. in alle maten Hulst, rijk bezet met bes 50 ct per bos Dennengroen 40 ct per bos Bloeiende Tulpjes en Hyacinthen, gevulde mandjes en schaaltjes. Verder alle soorten Kamerplanten en snijbloemen tegen scherp concurrerende prijzen, enz. Laat tevens Uw mandjes en schaaltjes bij ons vullen!l Beleefd aanbevelend, ■1 Elke Dinsdag op de markt te Goes ■I Elke Woensdag op de markt te Oostburg lm ELKE DAG op de markt te Middelburg of op de Kwekerij Telefoon 2661 De administratie van „Zeeuwsch Dagblad" belast zich ook gaarne met het plaatsen Uwer berichten en ad vertenties in alle dag- en weekbladen, zonder enige prijsverhoging.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3