Nieuwdorp en Krabbendijke voor hete vuren! Wedstrijd-programma voor 6 December. avonlurcn van en •^^LcSCSV°l|<>« Aanleg van riolering in Plan-West zal 120 mille kosten* brengt u Zierikzee. en veiling Vrijdag 7 December 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 ZATERDAGM1DD AGVOETB ALC DMPETIT IE. Ook Mevo wacht een zware dobber. In de eerste klasse wegen de verschillende verenigingen dermate tegen el kander op, dat een kampioen-eandidaat nooit zeker is voordat de beide punten zijn veroverd. Dat geldt Zaterdag ook voor Nieuwdorp. Kloetinge, dat daar op bezoek gaat, is weliswaar ver afgegleden, maar blijft toch steeds gevaarlijk. Ook Krabbendijke heeft reden zich minder veilig te voelen, want Rillandia is goed op- dreef en zal het zijn tegenstanders uit de buurt niet gemakkelijk maken, en de eer waarschijnlijk aan zichzelf houden. Zal V.C.K. zjjn terreinvoordeel tegen Colpl. Boys kunnen uitbuiten? Dat is beslist noodzakelijk, wil het nog een woordje in de kopgroep blijven mee spreken. De prestaties van Arnemuiden Jopen de laatste wedstrijden achteruit pe club krijgt deze week echter een kans om de beide punten van Seroos- kerke af te snoepen. In de staartgroep trekt de wedstrijd tussen Wemeldmge »n Kapelle de aandacht. De gasten zul len alles in het werk stellen om de on derste plaats te verlaten, maar moeten daar tegen Wemeldinge toch niet 41 te veel op rekenen. to KLASSE A: Mevo wacht deze week de zware taak, mogen we wel zeggen, om 's-H.H. Kinderen te verslaan. Dat zal niet ge makkelijk gaan. Kats en Veere krijgen het gemakkelijker en zullen niet toe- Staan, dat hun resp. tegenstanders van Kamperland en Wissenkerke met de buit gaga schuiven. De grote krachtmeting tussen Arne muiden en Yerseke zal Zaterdag plaats vinden, een strijd die door Arnemuiden nog niet is gewonnen. Kloetinge krijgt het tegen Nieuwdorp gemakkelijker, terwijl Rillandia de meerdere kan blij ken van Krabbendijke, V.C.K. zal het tegen Colpl. Boys zeker niet gemakke lijk krijgen, hoewel het de meeste kan gen heeft, evenals Wemeldinge, dat bij Kapelle op bezoek gaat. ge KLASSE C: Cortgene kan zijn positie weer ver sterken tegen het derde elftal van Me vo, terwijl ook de Bevelanders de beide punten kunnen veroveren tegen 't derde elftal van Kloetinge. Spannender zal ongetwijfeld de match tussen Veere en Wolfaartsdijk zijn. Een klein overwicht van Wolfaartsdijk is echter niet uit gesloten. ge KLASSE D: Middelburg zal zyu .oorsprong op R.C.S. behouden door Vrouwenpolder de buit te ontnemen, vooral ook omdat R.C.S. het veel zwaarder krijgt tegen V.C.K. m. 's-Heer Arendskerke kan de overwinning thuis houden. Meeuwen kan van Nieuwland I winnen. ge KLASSE E: Na het succes van ue laatste week bestaat er alle reden om Tern. Boys weer de beste papieren te geven, al moeten zij Spui vooral geen ogenblik onderschatten. Zaamslag kan het nu beter doen, maar ook hier geldt de zelfde waarschuwing om de tegenstan der niet te onderschatten. A.Z.V.V. zal het in Driewegen niet kunnen halen, terwijl de Beren ook tegen Hoek niet aan hun eerste overwinning zullen toe komen. ge hnASSE -JE: Het ziet er in deze klasse voor de gastheren niet best uit. Immers Drie wegen, Hoek en Tern, Boys zullen niet toestaan dat zij de punten thuis houden en het zullen dan ook wei overwinnin gen wegslepen. Ie KLASSE: Serooskerke IArnemuiden I. V.C.K. I—Colpl. Boys I. Wemeldinge IKapelle I. Nieuwdorp IKloetinge I. Rillandia IKrabbendijke I. ge KLASSE A. 's-H. H. Kinderen IMevo I. Kats IBevelanders I. Wissenkerke IVeere I. 2' KLASSE B. Arnemuiden IIYerseke Hl. Colpl. Boys IIV.C.K. II. Kapelle IIWemeldinge H. Kloetinge IINieuwdorp H. Krabbendijke IIRillandia H. ge KLASSE Mevo mCortgene II. Veere II—Wolfaartsdijk II. Bevelanders IIKloetinge III. ge KLASSE D. 's-H. A. Kerke IISerooskerke II, R.C.S. IV—V.C.K. III. Middelburg VII—V.S.C. I. Meeuwen INieuwland I. ge KLASSE E. Driewegen IA.Z.V.V. I, Hoek IBeren I. Tem. Boys ISpui I. Zaamslag IS.V.D. I. ge KLASSE F. A.Z.V.V. IIDriewegen n. Beren IIHoek II. Kruiningen IIITern. Boys II. DE FLUIT Hand in hand liep vader met zijn beide kinderen over de gril lige bospaden. Hij neu riede zachtjes en ge noot van zijn vrije dag. Het was ook zo heer lijk koel in het bos. „Ik ben blij dat jullie weer thuis zijn", sprak hij. „Het gebeurt niet vaak, dat ik met mijn zoon en dochter op stap ga. Ja, dat komt ervan als je kinderen zulke avonturiers zjjn!" en lachend keek hij hen aan. „Ik denk wel dat wij ons laatste avontuur beleefd hebben", zei Maartje, „denk je ook niet Gertjan?" „Dat hoop ik van harte. Trouwens, binnenkort moeten jullie weer naar school. De vacantie is ook voorbij", ging vader verder, terwijljuj zijn pijpje stopte. Plotseling dacht Gertjan aan zijn nieuwe fluit. Die was hij zowaar vergeten. Blij keek hü naar het mooi bewerkte instrumentje en liet het vader zien. „Maar jongen, van wie heb je dat gekregen?" vroeg vader verbaasd, terwijl hü aandachtig de fluit bekeek. DE GARNALENVISSERIJ KWIJNT. De visserij op de Zeeuwse Stromen geeft de laatste weken weinig aanlei ding tot tevredenheid. De botvangsten verminderen, de bliekvisserij levert wei nig op en de resultaten van de garna lenvisserij zijn van die aard, dat vele garnalenvissers bun netten hebben op geborgen en thans op bliek vangen. Enige tijd geleden waren de prijzen zover gedaald, dat de vangsten niet meer lonend waren. Het Aan. en Verkoopkantoor garan deerde een prijs van 44 cent per kg., een prijs die toen later wel werd over troffen, maar die ver naar heneden daal de toen de vangsten tijdelijk ruim wer den en op de Waddenzee zelfs zo ruim, dat duizenden kilo's tegelijk door een schip werden aangevoerd. Tot voor kort gebruikte men voor ex- portgamalen alleen de Zeeuwse kwali teit. Men heeft deze monopoliepositie van de Zeeuwse garnaal echter prijsgegeven en exporteert nu ook noordelijke garna len. Een betere koeling dan voorheen maakt de garnalenhandelaar ook minder afhan kelijk van de vissers. Het is thans mo gelijk garnalen in voorraad te hebben, iets wat vroeger ook niet mogelijk was en de kans bestond, dat de gamalenvis- ser bij plotselinge vraag voor export een gevangen partij tegen hoge prijs kon verkopen, Iets wat natuurlijk moei lijker wordt naarmate de handelaar meer voorraad heeft. NEKKRAMP TE RILLAND? Te Rilland heeft zich een ziektegeval voorgedaan, waarvan de symptomen aan nekkramp doen denken. Er is nog geen definitieve diagnose gesteld. Gemeenteraad Axel. Er komt een speelweide aan de Buitenweg. Statenleden vinden presentiegeld te laag. Het voorstel van Ged. Staten tot wijziging van de verordening tot rege ling van de reis- en verblijfkosten van de leden van G.S. is voor de leden van de Provinciale Staten in de afdelingen aanleiding geweest om te pleiten voor hogere presentiegelden. Voor verschil lende leden, zo argumenteert men, be draagt het presentiegeld slechts de helft van de gemaakte kosten. G. S. hebben beloofd, deze zaak te onderzoeken en wezen er op, dat de voorgestelde verhogingen een wijziging van de Provinciale Wet tengevolge zal hebben. Met het voorstel om de reis- en ver blijfkosten van de leden van G.S. te verhogen, gingen de Statenleden ac- coord. G.S. hebben toegezegd dat zij, waar mogelijk, over zuilen gaan tot aanstel ling van minder valide portiers. DE S2ADIO ZATERDAG 8 DECEMBER 18S1. HILVERSUM 1 (402 m.) KRO; 7.00 Nieuws; 7.15 Morgengebed; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nieuws; 9.10 Gram.; 9.15 Hoogmis; 10.35 Gram.; 10.40 Voor de kleuters; 10.55 Waterstanden; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Ange- jut12.03 Gram.(12.30—12.33 Land- en tuin- bouwmededelingen)12.55 Zonnewijzer; 13.00 Jïieuws en katholiek nieuws; 13.20 Amusements muziek 14.00 „Theo Casion in misdaad en antiek", hoorspel; 14.20 Engelse les; 14.40 Resi dentie-orkest en solist; 15_20 Kroniek van let teren en kunsten; 16.08 Amusementsmuziek 16.20 Voor de jeugd; 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18.25 Lichte muziek; 18.45 Buitenlandse correspon denties; 19.00 Filmprogramma; 19.20 Parlements- orcrzicht; 19.30 Philh. orkest en soliste; 19.52 Actualiteiten; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.08 De gewone man; 20.15 „Lichtbaken"; 20.40 „Steek eens op. Heren"; 21.00 Gevarieerd pro gramma; 21.53 „Wat zou U doen"; 22.00 Amu sementsmuziek; 22.30 „Wij luiden de Zondag tn!" 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; *3.22 Radio Philh. orkest; 23.50—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 in.) VARA: 7.00 Neuws; Tj15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Zenderslnitmg 2.00 Nieuws en weerberichten; 9.12 Gram.; 9.50 Voor de vrouw; VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitge- ■chnkeld", causerie; 10.05 Morgenwijding; VA RA: 10.20 Voor de arbeiders; 11.35 Kuit en piano; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en iuinbouwinededelitigen 12.33 Metvdpole-orkest 13.00 Nieuws; 13.15 „Kleine zonden", hoorsj>el; 13.30 Dansmuziek; 14.10 Filmprogramma; 14.35 Brabants programma; 15.00 Amusementsmuziek 15.30 „Van de wieg tot het graf", causerie; 15.45 Gram.; 16.15 Sportpraatje; 16.30 Radio Philh. orkest en solist; 17.15 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-Varia; 18.20 Amusements muziek; 18.40 Regeringsuitzendïng„Zoeklicht Op de Westerse defensie"; 19.00 Artistieke Staal kaart; VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie; 39.40 „Het Oude Testament in deze tijd", cau- «rie; 19.55 „Deze week%', causerie; V2V.RA: 80.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Gev. ogramma; 2L15 Tiroolse muzek; 21.45 Socia- itisch commentaar; 22.00 Roemeense muziek; .20 „Onder de pannen", hoorspel; 22.40 Lichte ftiuztek; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL (324 m. Vlaams). 11.45 Gram.12J00 Salon.,rkest; 12.30 Weerberichten; 12.34 Omroep orkest 13.00 Nieuws;, 13.15 Omroepkoor; 13.30 Gram.; 14.00 Operamuziek; 15.00 Gram.; 15.15 Eth ische muziek; 16.00 Universitaire kroniek; 16.30 Gram.; 16.45 Accordeonmuziek; 17.00 Nieuws; In de onder presidium van burge meester P. L. D. J. van Oeveren ge houden voltallige raadszitting werd in gewilligd het verzoek van het gemeen tebestuur van Terneuzen om adhaesie te betuigen aan de motie, welke door de raad dier gemeente is aangenomen inzake het stopzetten van het reizigers verkeer door de Ned. Spoorwegen op het traject TerneuzenHulst. Aangenomen werden de voorstellen tot instelling van een commissie van toe zicht op het gemeentelijk woningbedrijf, en van een vaste commissie uit de gemeenteraad, die B. en W. bijstaat in het beheer der gemeente-financiën. Aan de textielfabriek „Clitex" te Clinge zal de bedrijfsruimte aan de ds Jan Scharpstraat te Axel worden ver huurd voor de tijd vau 10 jaar voor f1200 per jaar. AiKZWAAK VAN B. EN VV. van ue commissie van advies van de Centrale Dienst van Bouw- en Woning toezicht in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen was een nieuw ontwerp ingekomen voor de gemeenschappelijke regeling tot centralisatie van net bouw- en woning en welstandstoezicht en van de dienst van gemeentewerken. Het voorstel van B. en W. om deze nieuwe regeling niet te aanvaarden, werd aangenomen. Aangenomen werd een voorstel tot aanvulling en wijziging van de Alg. Po litieverordening, naar aanleiding van een ingekomen verzoek om een „zwarte lijst" aan te leggen voor beroepsdronk aards. De reinigingsrechten werden als volgt verhoogd: ophalen huisvuil f3 (voor- H.10 Accordeonmuziek; 17.25 Pianomuziek; 17.30 rgelmuziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Omroeporkest en solisten; 20.40 Verzoekpro- jrramma; 21.00 Actualiteiten; 21.15 „Moderne Tijden"; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzc*kprogramma 23.00 Nieuws; 23.05 Jazzmuziek; 23 A0—24.00 Gram. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Sluitingsuur der café's ter sprake. Het in de vacature S. Janse Sz, toe gelaten raadslid J. Lukasse werd beë digd en door de voorzitter welkom ge heten. Van het raadslid J. Kwekkeboom was een verzoek om inlichtingen in gekomen over de sluitingsuren der caié's op Zaterdag en Zondag. Deze zijn door de Raad in 1948 vastgesteld op resp. 23 en 22 uur en het is hem geoieken dat daarvan de laatste tijd u.kvvijis afgeweken wordt. De voorzitter zegde dat hem de bevoegdheid is ge laten van de sluitingsuren in bijzondere gevallen ontheffing te verlenen en dat hij het begrip bijzondere gevallen niet eng heeft opgevat, doch op ruime schaal ontheffing heeft verleend, doch dat hü gaarne bereid is dit tot de strikt bij zondere gevallen te beperken als dit de wens van de raad is. De heren Kwekke boom, de Lange, de Jager en Lukasse zijn van mening dat ontheffingen tot het strikt noodzakelijke moeten worden beperkt, doch de heren Polderdijk, Janse Jz. en Knuijt zien in de tot dusverre gevolgde werkwijze geen bezwaar, om dat er nimmer klachten zijn geweest. De voorzitter zegde toe met de wens van de meerderheid rekening te zullen houden en in twijfelgevallen de zekere weg te zullen kiezen. Aan de Ver. voor Chr. lager onderwijs werden gelden toegekend voor uitbrei ding van de betegeling der speelplaats en aanschaffing van een handwerkkast. De vijfjaarlijkse afrekening met het bestuur der Chr. school over de jaren 1943 t/m 1947 werd vastgesteld, het door de school teveel genoten bedrag oeliep f 1143. De rekeningcourant-overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van i 65.000,-— werd voor het jaar 1952 verlengd. Daarna werd behandeld de begroting voor 1952. Bij de post straatverlichting vroeg de heer Knuijt maatregelen te treffen voor de straatlamp aan de Veerdam, omdat daarover klachten ge uit worden. B. en W. werden gemach tigd de jaarlijkse vergoeding hiervoor te verhogen indien dit redelijk is. Nadat op verzoek van de leden over diverse posten nog nadere inlichtingen werden verstrekt, werd de begroting vastgesteld met de volgende cijfers Gewone dienst, inkomsten uitgaven 184.436,post onvoorziene uitgaven 1093,Kapitaaldienst, Inkomsten en uitgaven 340,444,—. heen f 2)kosten beerruiming f 4 (v.h. f3); afvoer faecaliën f4 (vil. f3). In principe werd besloten tot aanleg van een speelweide met bijkomende werken aan de Buitenweghoek Polen straat. Ophoging en egalisatie zou kun nen geschieden met grond van de wal len en de Armendijk. De kostenraming beloopt f 90.000 aan arbeidsloon, waar voor rijkssubsidie zal worden aange vraagd. De bijkomende kosten worden geraamd op f 60.000. Het is de bedoe ling dit werk in D.U.W.-verband te doen uitvoeren. Dit voorstel houdt tevens in het maken van een parkeerterrein ten Oosten der Gentsevaartstraat en het bruikbaar maken van het terrein voor diverse andere doeleinden. F 120.000,—. Aangenomen werd het voorstel tot het maken van rioleringen ten behoeve van uitbreidingen in PlanWest met bijkomende werken. De kosten worden geraamd op f 120.000,s Van het bestuur der Chr. Nationale Schoolvereniging was een verzoek in gekomen om gelden te voteren voor het aankopen van grond naast die school voor een speelplaats, nodig voor uit breiding van het bestaande speelter rein. De kosten zullen ongeveer f 20.000 bedragen. Wanneer de gemeente voor de financiering van deze werkzaamhe den een langlopende lening kan sluiten, zal hiertoe worden overgegaan. ZIERIKZEE WIL 1% MIL- LIOEN LENEN. Maar het rentegamma mag niet worden doorbrokenl De gemeenteraad van Zierikzee is gisteren in een spoedvergadering bijeen geweest, daar B. en W. van dit college toestemming wilden hebben een lening aan te gaan ten bedrage van een en drie kwart millioen gulden. De raad gaf deze toestemming vlot en bond B. en W. tevens aan de opdracht wat overigens door B. en W. zelf gevraagd was het rentegamma van 4 niet te doorbreken. Zodat B. en W. nu voor de moeilijke opgave zitten hoe zij deze lening in het vat moeten gieten. In de raadsstukken worden de volgende voor beelden gegeven: Te doen zoals in Vlaardingen, n.l. een lening uitschrijven met een looptijd van 30 jaar; in de eerste 14 jaren daarover geen rente uit te keren en in de laatste 16 jaren 10 Te doen zoals in Arnhem, n.l. een lening met een looptijd van 20 jaar met in de eerste tien jaren geen rente, in het elfde jaar 9 en in de volgende jaren 10 of in de eerste 3 jaren 7 dan tot en met het tiende jaar 6Vs en in de resterende jaren geen rente. Of op het voorstel van de wethouder van financiën in te gaan, n.l, een zeer lage rente uitkeren en aan het einde van de looptijd de lening tegen dubbele waarde aflossen. In de raadsvergadering wijdde burge meester jhr mr J. Schuurbeque Boeije, eerst enkele woorden aan wethouder Gerritsen, die ernstig ziek is. Aan het slot van de vergadering werd nog op advies van de Centrale Dienst Noord Zeeland de heer C. W. van Zuijen te Burgh in vaste dienst aangesteld bij de Centrale Dienst, zulks met ingang van 1 Januari 1952, R. F. H. L. Sondag f. Gisteren bereikte ons het bericht, dat in het R.K. Ziekenhuis is overleden de lieer R. F. H. L. Sondag, de Zeeuws- Vlaamse redacteur van de Provinciale Zeeuwsche Courant. Collega Sondag was reeds lange tijd ziek: bijna 8 weken is hij fn het zieken huis verpleegd. Vele jaren is hij in de journalistiek werkzaam geweest, eerst aan de Vlissinger Courant, later aan de P.Z.C. Hij was een warm voorstander van de Zeeuwse Volks Universiteit; als lid van het centraal bestuur heeft hij vooral in Zeeuwsch Vlaanderen veel voor dit instituut gedaan. Ook sociaal heeft hij veel werk verricht; vele ouden van dagen kenden hem als de organi sator van hun jaarlijkse uitstapjes. De heer Sondag was 51 jaar oud. SPORTNIEUWS TAFELTENNIS. Wilno leidt in tweede klasse* In de 2de klasse Tan de Zeeuwse tafeltennis- competitie liet Will ran Zoelen de kans om de leiding te nemen voorbij gaan, want van Wilno 2 werd met 7—3 verloren, terwijl het tegen De Schelde niet verder kwam dan een 5—5 gelijk spel. De hekkesluiters hadden weer «en slechte week, want Spirit verloor in eigen huis met 2—S van Sorry en PZEM kreeg van De Schelde een 3—7 nederlaag te slikken. De stand is: Sorry Wilno Goes Wilno 2 W. van Zoelen Schelde Be Fair PZEM Spirit 39-31 28—12 27-23 3020 31-29 27-23 26-24 7-33 16-34 In de 3de klasse bleef Will van Zoelen 2 on geslagen en zonder verliespunten aan de kop dank zij een 8—2 zege op Sorry 2. Spirit 2 hielp dè leiders een handje door Sorry 3 met een 2—8 te kloppen. Wilno 3 won op het nippertje van Schelde 2 (6—4), terwijl PZEM 2 ook nu weer de kous op de kop kreeg en met 3—7 van VSV verloor. De stand is nu: W. van Zoelen 2 6 Sorry 3 6 V.S.V. 7 Sorry 2 6 Goes 2 6 Spirit 2 6 Wilno 3 6 ^Schelde 2 6 PZEM 2 S 12 8 7 6 6 5 4 4 0 49—U 38-22 34—36 29-31 3327 29-31 24—36 26—34 8-42 In de 4de klasse A is nog veel spanning te verwachten. Niet minder dan drie ploegen delen op het ogenblik de tweede plaats, want Arne muiden bracht 't Zand een 28 nederlaag toe en ATTC stuurde V.S.V 2 inet een 7—3 neder laag naar huis. De stand is hier: 't Zand 3—6; ATTC 2—4; Sorry 4 3—4; Arnemuiden 34; V.S.V. 2 4—2; 't Zand 2 4-0. Ook in de 4de klasse B gaat al enige tekening in de strijd komen. Will van Zoelen 3 bleef on geslagen aan de leiding door een 10—0 o-.«er- •winning op hekkesluiter Schelde 3. ATTC 2 zorgde er voor in de buurt van de leiders te blijven en klopte Arnemuiden 2 met 8—2, zodat de stand nu als volgt luidt: Will van Zoelen 3 4—8; ATTC 2 4—6; PZEM 3 2-2; V.S.V. 3 2—2; Arnemuiden 2 4—2; Schelde 3 4—0. C.B.T.B. vergaderde. In het Ned. Herv. Verenigingsgebouw vergaderde de afdeling Schouiven-Dulve- land van de C.B.T.B. onder voorzitter schap van de heer A. M. den Boer. Ir H, H. Smeenk, secretaris van de afdeling Akkerbouw van de Stichting voor de Landbouw te Den Haag, sprak over „De huidige en toekomstige landbouwproble men, alsmede de huidige landbouwpoli tiek onzer regering". Ir Smeenk gaf allereerst een overzicht van de tegen woordige vraagstukken op landbouwge bied. Hjj schetste de ontwikkeling van de landbouwpolitiek der regering voor de laatste wereldoorlog. De tegenwoor dige landbouwpolitiek van onze rege ring kenmerkt zich door een gewijzigd prijzenbeleld. De nieuwe prijsstelling voor 1952 zal geschieden naar de be drijfsgroepen. De Stichting voor de Landbouw heeft dit systeem afgewezen, omdat door deze regeling een rendabele productie van de diverse bedrjjfstypen niet meer is gewaarborgd. Tenslotte wees Ir Smeenk erop, dat gestreefd moet worden naar internationale samenwer king op landbouwgebied met een vrije markt. BORSSELE Collecte. De opbrengst van de collecte voor de ramp in Italië is in totaal ƒ82.70. BRUINISSE Ned. Chr. Bouwvakarbeiders. De afd. Bruinisse kwam Dinsdagavond in open bare vergadering bijeen. De heren P. Jansen, W. M. "Wiebrens en M. J. van de Velde werden als bestuursleden her kozen. De heer W. van Gilst, voorzitter van de Chr. Besturenbond, sprak een opwekkend woord. De bondsbestuurder, de heer Koetsveld, beantwoordde vele vragen. COLIJNSPLAAT Etalagewedstrijd. De plaatselijke middenstandsvereniging heeft van 29 November tot 4 December een etalage wedstrijd georganiseerd. 19 winkeliers hebben hieraan deelgenomen. Het pu bliek was in de gelegenheid gesteld de étalages te beoordelen. Op Sint-Nico- laasmiddag heeft de jury, bestaande uit de heren J. Kloosterman, W. H. van den Broek en S. J. de Witte uit Goes, de prijzen bekend gemaakt. De eerste prijs, f25, was voor mej. F. Heyboer, de tweede, f 20, voor P. Gouloze en de derde prijs ging naar M, J. Koster. Troostprijzen werden toegekend aan J. B. van Gilst en mej. M. Visser Hoogerheide. ELLEWOUTSDIJK Collecte. De in deze gemeente ge houden collecte voor de slachtoffers in Italië heeft f44.45 opgebracht. s-H. ABTSKERKE Collecte. De Rode Kruiscollecte voor de getroffenen in Italië heeft opge bracht de som van 28, KAPELLE Verkiezing. Tot ouderlingen in de Geref. kerk werden gekozen de heren J. C. Fossen, J. A. van Neuren en A. Sinke. De heer P. van de Guchte werd tot diaken gekozen. Collecte. De collecte voor de geteis terde gebieden in Italië heeft 273.86 opgebracht. KATTENDIJKE Collecte. De collecte voor de getrof fenen in Italië heeft opgebracht 52.14 en te Wilhelminadorp ƒ55.83. KORTGENE Filmvoorstelling. Onder auspiciën van de muziekvereniging „E.M.M." werd de enige tijd geleden opgenomen film van de gemeente Kortgene vertoond. Een groot aantal belangstellenden genoten van de vele aardige dorpstafereeltjes. Voor de kinderen en ouden van dagen werd des middags ook een voorstelling gegeven. KRUININGEN Collecte. De Rode Kruiscollecte voor de slachtoffers in Italië .heeft f 272 op gebracht en te Hansweert f93.69. OVEZANDE Collecte. De opbrengst van de collecte voor de slachtoffers in de Po-vlakte bedroeg 228.25. POORTVLIET Groene Kruis. 14 December a.s. zal het 40 jaar geleden zjjn, dat de ver eniging „Het Groene Kruis" werd op gericht. Het ligt in de bedoeling deze dag 's avonds om 7 uur in de zaal van de heer J. de Graaf een buitengewone (Ingez. mededeling, adv.) P.K. vakkleding is de beste vakkleding, die in Nederland wordt gemaakt. Daarom hebben wij de alleenverkoop op ons genomen. QUAACK, Hoofdstraat 77, Kruiningen HACCOU Zn., St. Jacobstraat Vlissingen H. BLOK ZONEN, Kapelle Z.B. Hervormde Emigratie-commissie voor Zeeland opgerichth. Men deelt ons mede: Het steeds toenemend aantal perso nen van hervormde huize dat gaat emi greren en daardoor voorlichting op ker kelijk gebied behoeft, en de noodzaak van decentralisatie hebben geleid tot oprichting van een Hervormde Emigra tie-commissie voor de provincie Zee land. Tot nog toe werd dit werk geheel gedaan door het secretariaat van de Hervormde Emigratie-commissie, Java- straat 100, Den Haag, dat hiertoe in iedere provincie over een contactpunt beschikte. Zij die voorlichting wensen op kerke lijk gebied en wat meer willen weten over de kerkelijke situatie in het land hunner keuze, kunnen zich schriftelijk wenden tot de secretaris of ook wel mondeling tot de leden der commissie. De commissie is aldus samengesteld! ds A. W. M. Odé, Vogelzangseweg 26, Goes, voorzitter; mevr. H. van Dijk, Middelburgsestraat 67, Oost-Souburg; ds J. W. Starrenburg, Middenstraat 26, Sluiskil; mr G. F. Lunsingh Tonckens, Renesse; J. Lodder, van der Mandere- straat 17, Vlissingen, telefoon 681j dr van Joost, Heernisseweg, Goes; ds van Ooyen, Nisse en ir J. Bos, Kleine Kade 41, Goes, secretaris. Walcherse burgemeesters te Middelburg bijeen. Gistermiddag vergaderde in het „Schuttershof" te Middelburg de ver eniging van Burgemeesters en Secreta rissen van Walcheren o.Lv. de heer J. L. Dregmans, burgemeester van Kou- dekerke en Biggekerke. De heer P. Kas, directeur van het Waterleidingbedrijf te Vlissingen gaf een uiteenzetting van de garanties, die de gemeenten moeten geven t.a.v. de Waterleiding Mij „Midden Zeeland". Er is een uniforme regeling ontworpen, die ter goedkeuring aan de raden zal worden gezonden. Voorts werd deze middag een demon stratie gegeven van de Gehrelsmethoda voor het zangonderwijs. Daartoe waren aanwezig de heer inspecteur van het L.O., de heer A, A. Leenhouts, alsmede de 4e klas van de Rijksleerschool en de 5e klas van de Chr. Burgerschool. On der leiding van twee leerkrachten de monstreerden de leerlingen hoe de me thode in de practijk wordt toegepast. Middelburgse knapen lieten voetzoekers knallen. De Middelburgse politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen een aantal jongelui, die zich de laatste dagen in de binnenstad hebben bezig gehouden met het afsteken van voetzoekers. Het kwam herhaaldelijk voor, dat voorbij gangers werden lastig gevallen en bo vendien was het spelletje niet ongevaar lijk. De politie heeft nu drastisch inge grepen en bovendien de handelaar ver- baliseerd, omdat hij de voetzoekers had verkocht aan deze knapen, die nog min derjarig bleken te zijn. RECTIFICATIE. In ons verslag betreffende de Coöp. Melkinrichting en Zuivelfabriek „Wal cheren" van gisteren is een storende fout geslopen. Wij schreven, dat de melkproductie pl.m. 30 lager lag dan in 1950. Dit moet zijn 3 algemene vergadering te houden. De districtshuisbezoekster, zr Fuykschot uit Goes, zal de Groene Kruisfilm uit Gelderland vertonen. ST. ANN ALAND Benoeming. Met ingang van 1 Januari 1952 is mej. K. van Vessem benoemd tot le secretaresse op het Aspro-kan- toor te Amsterdam. WOLPHAARTSDIJK Aanrijding. De materiële schade was zeer groot, toen op de Oude Kade een bus van de heer Krijger tegen een trac tor met aanhangwagen van landbouwer Klompe botste. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Collecte. De collecte voor de waters nood in Italië heeft de som van f 232.75 opgebracht. BURGERLIJKE STAND VLISSINGEN. Gt&orcn: Ineke, d. v. J. G. T. Louwerse en P. Belfroid; Elizabeth J. M., d. v. J. A. de Paauw en M. J. de Paepe; Riemkje, d. v. P. Terpstra en A. van der Woude; Catho- lijntje d. v. C. Kooman en C. R. M. Mercy; Josefa M. C., d. v. E. Baidenman en J. van Velthoven; Laura, d.v. A. Bode en J. J. M. Brijsse; Jan R., z. v. J. de Ruiter en F. A. P. Corthals. Ondertrouwd: J. Spaeter 24 j., en J. A, Ver burg 25 j.N. J. Nelissen 27 j.f en C. A. M. Janssen 27 j.; A. Ferdinandus 22 j., en I. Colijn 16 j. Gehuwd: L. F. Schrier 29 en C. A. van Egeraat 27 j.J. Wielemaker 44 j. en M. Lou werse 35 j, Overleden: J. C. Kruideuier, 66 j-, wed. van L, van der SteenTh. Chr. Eekman 70 j., echtg. van P. Dekker; M. C. J. Plaum 55 j., echtg. vau P. A. van Bezocrijen; Ch. A. Lute 45 j.t echtg. van. J. S. Gillissen; P. Reijnhout 81 echtg. van K. Kallemijn. VROUWENPOLDER. Gehuwd; W. Osté 31 j.,1 en S. C. Louwerss 26 j. VAN MAKKi GOES. Veiling van 6 Dec.: Verpakt fruit: Goudreinetten A 4144; Comtesse de Paris A 41—43; Fruit voor export: Comtesse de Paris A 35.80; BC 26.70; I 25-36.60; II 18.20; St. Remy 1 3132.10; Goudreinetten A 41.70; llC 30.40; I 25.20—37.10; II 16.50; Jonathan A 43; BC 35.90; I 31.50—39; II 18.20; Zure Bellefleur A 29; BC 22—22.20; I 21.50—31; H 11; Golden Delicious I 34—47; Sterappels BC 35; I 33.10— 36; II 22; Gewone veiling: Comtesse de Paris 14—24; Kleiperen 13—33; St. Remy 1830; Goud reinetten 13—24; Sierappels 6—26; Zure Bellefleur 5—16; Golden Delicious 8—31; Jonathan 10—29; Zoete Ermgaarde 12—38; Zoete Bellefleur 12— 19; Zoete Cainpagner 8—23; Goudreinetten (grof) 20.55—23.90; idem (fabriek) 13; idexn (kroet) 6.40; Mispels 9—13; Blauwe Druiven 143345. VEERE. Vismijn van 6 Dec.: Aange voerd 1635 kg exportgarnalen 1,18 1,69; 270 kg schar 47—54; 134 kg bot 55-60; 4,4 kg tong 2,12—2,27; 173 kg wijting 3195; 62 kg ongesorteerde vis 47—59. Nederlandse uien in Noorse haven vastgehouden. De Noorse regering heeft, uit vrees voor overbrenging van mond- en klauw- zeerbesmetting, de invoer van verse groenten verboden. Tengevolge daarvan ligt nu een grote partij Nederlandse uien in de havenplaats Bergen opgesla gen, zonder dat iemand nog kan zeggen wat er mee zal gebeuren. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Op Zaterdag 8 December des mid dags 2 uur vindt te Goes in de zaal van de heer BLISTRAAN de EERSTE CURSUSMIDDAG van de afd. Zuid-Beveland van de Ned. Chr. Landarbeidersbond plaats HET BESTUUR.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2