Eedsformule manifesteert eenheid van ons land Rijk benadeeld voor één ton Pearl Harbour Iv Verstekeling vond de dood voordat vliegtuig landde J Compensatie-uitkering voor werklozen West>Duitsland mag zelf weer gaan vliegen SNIPPER NIEUWS1 Mgr Stepinac weer vrij Communisten noemen neutrale waarnemers PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Motie Scheps inzake vluchtelingenprobleem Op jacht naar geld* (T V\T\T NU WEL de oorzaak is van deze plotselinge radicale wijziging op de kapitaalmarkt? Daarvoor zouden verscheidene oorzaken kunnen worden opgesomd, maar de belangrijkste is on getwijfeld wel het feit, dat het geld op is. Immers hebben we de laatste jaren als gevolg van de sterke prijsstijging van vrijwel alle goederen, geen kans meer gezien te sparen, integendeel, ve len zijn hun kapitaal aan het interen, Anderzijds hebben de Gemeenten voor de financiering van de woningbouw;de bedrijven tengevolge van de eredietbe- perking; de industrie voor investering aan fabrieken en machines, groot ge brek aan kapitaal. Aan de ene zijde dus een grote behoefte aan geld en aan de andere zijde een tekort om die behoef ten te vervullen. M.a.w. meer vraag naar kapitaal dan beschikbaar is. Dat dit van invloed is op het rentepercen tage spreekt wel vanzelf. Tien jaar geleden: Van 150 m hoogte neergestort Lugubere vondst in Amsterdam-Zuid Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor: Goes, L. Vorstatr. 90, Tel. 2438, bq geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Terneu- zen: Dijkstraat 26—28. ZEEUWSCH DAGBLAD 7e JAARGANG No. 2039 Abonnementsprijs 4,55 p. kwartaal Franco per post 4,65 Advertentieprijs 19 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 6 DEC. 1951 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Medewerkers: Directeur: JACQ DE SMIT Mr W. F. E. baron v. d. Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; Dr K, Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d Wiel. Tholen; R. Zuidema. Goes Op- en ondergang van Zon en Maan. Vrijdag: Zon op 8.35 u., onder 16.28 u.; Maan op 13.34, onder 1.52 u. Hoogwater op Vrijdag 7 Dec.: Vlissingen: 8.45 u. 1.37 m., 21.39 u. 1.54 m.; Terneuzen: 9.13 u. 1.59 m., 22.01 u. 1.75 m.; Wemeldinge: 10.17 u. 1.19 m., 23.01 u. 1.47 m.: Zierikzee: 9.54 u. 1.00 m., 22.46 u. 1.28 m. MINISTER MULDERIJE GEEFT NIET TOE (Van onze parlementaire redacteur) „Laten de Friezen bedenken dat het hier gaat om eerbied voor de lands wetten, eerbied voor de justitie, eerbied voor de met gezag beklede staats organen. In de justitie en de handhaving daarvan zjjn wij zonen van één volk. Niet wat ons scheidt, maar wat ons verenigt moet voorop staan. Het moet mogelijk bljjven, dat in Friesland ook anderen dan Friezen tot de magistratuur worden geroepen aldus minister Mulderjje, gisterochtend in de Tweede Ka mer, in antwoord op de vele opmerkingen over de Friese eed. De minister erkende de Friese taal. Daarvoor had hij een hoogleraar in het Fries geraadpleegd. Hij vond het van zelfsprekend, dat in het verkeer tus sen rechter en justitiabelen een zekere soepelheid van weerszijden wordt ver eist. Hij wilde echter persé vasthouden aan de huidige eedsformule. De minis ter gaf toe, dat niet van alle kanten de nodige tact is gebruikt en dat de zaak onnodig op de spits is gedreven. Maar zij werd uitgelokt door een Frie se intellectueel, die het Nederlands stel lig beheerst. Waar gaat het heen als Friesland zich op het terrein van de rechtspleging wil isoleren Zo moet het eigen volkskarakter niet tot gelding worden gebracht! Laat wat in Fries land leiding geeft, geen eigen rechter willen zijn in eigen zaak. De Friezen moeten inzien waar de eenheid der na tie tot uiting komt, n.l. in de rechtsple ging en daarin moeten zjj schouder aan schouder staan. Wij moeten respect hebben voor het Friese volkskarakter en er trots op zijn, dat de Friezen tot onze volksgemeenschap behoren. Met deze uiteenzetting waren de he ren Gerbrandy (A.R.) en Scheps (Arb.) niet tevreden. Laatstgenoemde wees er- H. "T* OEN WIJ, na de bevrijding van ons A land, al ons geld moesten inleve ren, bepaalde minister Lieftinck de rent* die hij ons daarvoor zou vergoe den. Wij geloven, dat de minister van mening was, dat een rente van 3 een „natuurlijke rente" was, die jaren zou blijven. En inderdaad hield deze situ atie enige jaren stand, doch werd juist de minister noodlottig. Systematisch bleef achterwege het consolideren van de vlottende schuld; bovendien werd ons geld nog aange wend voor dekking van de ontstane schulden en tekorten, die vooral in de eerste jaren van het bewind van mi nister Lieftinck niet gering waren. Doch daarvoor had de minister een beroep moeten doen op de kapitaalmarkt. Dan had van het begin af de rente zich kun nen aanpassen aan reële verhoudingen. Doch inplaats daarvan decreteerde de minister de rente op 3 zowel voor de Staat ier Nederlanden als voor la gere publiekrechtelijke organen, waar bij hij zelfs de overtuiging uitsprak, dat op dit niveau van 3 de „natuurlijke rente" van de komende jaren zou blij ken te liggen. Met deze uitlating heeft de minister zich wel onvoorzichtig be geven op het terrein van de specula tieve voorspellingen. y OLANG de minister ae o rente kon handhaven, heeft hij daarmede een aantal jaren de schijn bewaard, dat zijn rentegamma de regeling voor zijn rentevergoeding juist was. Doch schijn bedriegt en zo zien we dan ook nu een plotselinge wijziging op de ka pitaalmarkt en in de rentevergoeding. In April van dit jaar na de ka binetscrisis verhoogde de minister de rente tot 4 een percentage waar aan hij tot op vandaag de hand houdt, hoewel het niettemin wel duidelijk is, dat niemand meer voor 4 wil lenen. En daarom heeft het naar onze mening geen zin om dit rentegamma te hand haven. O.i. doet de minister beter zijn rentegamma los te laten of wel zo te wijzigen, dat het hanteerbaar blijkt. op, dat de Vlamingen altijd met dezelf de argumenten zijn bestreden. De minister sprak ook nog over de zaken Schallenberg en Menten. Er zijn geen aanwijzingen gevonden dat er be paalde mensen waren die er belang bij hadden dat Schallenbergs mond werd gesnoerd. Een strafvervolging kon niet worden ingesteld. De zaken tegen de journalist en de rechter-commissaris, waarover de heer Vonk had gesproken, naar aanleiding van de affaire-Menten, zijn nog niet rond. De minister kon dus geen nadere mededelingen doen. Alles is gedaan wat redelijk mogelijk is om deze zaak op te lossen, maar men moet hem niet kwalijk nemen, aldus „Maakt het kort" zei Kortenhorst. (Van onze parlem. redacteur) De minister heeft zijn woord [gezegd Hij sprak uitvoerig en oprecht. Het woord is thans weer aan de [leden. Niet allen zijn wellicht tevreden en wensen nog 'n speech te plegen het spreekt vanzelf: kort en [gedegen. Om nu op tijd gereed te komen (want de maan schijnt door de [bomen) spreek vijf minuten, langer niet en vrees de gard van Zwarte Piet. Dit gedicht las voorzitter Korten horst gisterochtend voor toen mi nister Mulderfje had gesproken en het woord weer aan de Kamerle den was. Korter en duidelijker kan het al niet. minister Mulderije, dat de daders niet te vinden zijn. Wat de premielening be treft, merkte hij op, dat hierbij het spel element binnen redelijke grenzen blijft en dat men niet over de gehele linie eigen overtuigingen en inzichten aan anderen moet opdringen. Men moet eni ge vrijheid laten aan 't kansspel, waar voor iedereen gevoelig is. Bovendien be oogt de premielening een groot maat schappelijk doel. Hij beloofde ds Zandt om zijn bezwaren tegen het verplichte toetreden tot de provinciale gezond heidsorganisatie zeer ernstig te nemen, maar betreurde het, dat de S.G.P.-voor- zitter geen constructieve suggesties aan de hand had gedaan. De heer Scheps diende een motie In over het vluchtelingen-probleem, waar in werd uitgesproken dat Nederland, hulp moet verlenen aan bona-fide ver strooiden. Dat gebeurt lang niet altijd, zo zeide deze afgevaardigde. Deze men sen worden soms weer illegaal over de grens gezet en dat is in strijd met dé brief van H.M. de Koningin aan presi dent Truman. Over deze motie wordt vandaag gestemd. De regering heeft besloten om in ver band met de onlangs toegestane com pensatieuitkering, ook aan werklozen, die een uitkering ontvangen ingevolge de overbruggings of sociale bijstands- regeling een uitkering voor éénmaal toe te kennen. De uit te keren bedragen zijn ver schillend voor de onderscheiden catego rieën. Voor kostwinners met overbrug gingsuitkering is het bedrag vastgesteld op bruto f 4.35. Voor kostwinners met sociale bijstandsuitkering op bruto f 3,35. Ook heeft de regering er geen be zwaar tegen, dat een eenmalige com pensatie-uitkering van elf procent van de beloning C.q. de uitkering per week wordt verstrekt aan personen, die zijn te werk gesteld ingevolge de regeling tewerkstelling hoofdarbeiders. Malversaties bij aanschaffingsdienst van de luchtmacht. Hoofdofficier en twee subalternen in arrest Een onderzoek naar ongeregeldheden, gepleegd bjj de aanschaffingsdienst van de luchtmacht, heeft uitgewezen, dat inderdaad malversaties hebben plaats gehad met betrekking tot leveranties van kleding en uitrusting aan de lucht macht, waardoor het Rijk in de Iaatse jaren is benadeeld voor een bedrag van, naar voorlopige schatting ongeveer f 100.000, aldus meldt het A.N.P. Voor zover kan worden nagegaan zijn bij de malversaties ook enkele particu liere firma's betrokken, waarmede de aanschaffingsdienst in zakelijke relatie stond. Het op last van de minister van Oor log ingestelde onderzoek wordt met kracht voortgezet. Leveranciers die zich op afkeurenswaardige wijze hebben bevoordeeld, worden, los van eventuele strafrechterlijke vervolging, uitgesloten van leveranties aan marine, leger en luchtmacht. Ten behoeve van het onderzoek was het noodzakelijk de aanwezige voorra den in de diverse magazijnen van de luchtmacht op te nemen en te toetsen aan de magazijnadministratie. Deze controle ter plaatse, welke geruime tijd in beslag neemt, is op het ogenblik bijna geëindigd, doch het zal nog enkele we ken duren, alvorens de verkregen gege vens zijn verwerkt. In verband met deze zaak werden tot nu toe een hoofdofficier en 2 subalterne officieren in arrest gesteld. Een eerste proces-verbaal tegen de reseirve-luitenant-kolonel B. is ln be handeling bij de militaire justitie, die onder meer zal hebben na te gaan of en in welke mate deze hoofdofficier als mede-eigenaar van een textiel-onderne- ming op onoirbare wjjze voordeel heeft getrokken van zjjn functie als hoofd van de aanschaffingsdienst van de luchtmacht. Wie nu nog wil slagen in het lenen van geld moet met gunstige voorwaar den komen. En zo zien we dan thans dat de ene aanbieding aanlokkelijker is dan de andere. En vooral frappeert ons de haast die men heeft om toch vooral geen dag te laat te komen. 1-4 OELANG dit nog zal aanhouden en 1 hoe hoog de rente in de naaste toekomst nog zal stijgen, is moeilijk te voorspellen. Een rente van 6 a 7 is niet onmogelijk. We hebben die ook in de twintiger jaren gekend. Een hogere rente zal ook afhangen van het ver loop der goederenprijzen in het alge meen en van de grondstoffenprijzen in het bijzonder. Zullen wjj in het buiten land onze grondstoffen nog steeds duur der moeten betalen, waarvoor meer kapitaal nodig is, of zullen de prijzen gaan deden? Er kan op dit gebied van alles gebeuren. We behoeven slechts op de rubber- en wolmarkten te wijzen. Verder, zal onze gulden zich handhaven en hoe zal het politieke beleid van onze regering daarop van invloed zijn? Dit alles is heel moeilijk te voorspellen. We 'uilen er het beste van hopen. G. L. De officiële reden voor het feit, dat het personeel voorlopig uit buitenlan ders zal bestaan, is, dat West-Duitsland na zes jaar vliegverbod niet over per soneel beschikt, dat is opgeleid voor het vliegen met moderne toestellen. Men verwacht, dat de Westelijke ho ge commissarissen het betrokken ont werp aan dr Adenauer zullen overhan digen, wanneer deze uit Londen terug keert. Het is nog niet duidelijk, of de Westelijke mogendheden zullen staan op een financieel aandeel in de op te richten West-Duitse luehtvaartmaat schappijen. Zij zouden de positie van Personeel moet voorlopig uit buitenlanders bestaan De Westelijke geallieerden hebben besloten West-Duitsland toe te staan eigen binnenlandse vliegdiensten in te stellen. Het vliegtuigpersoneel zal echter voorlopig uit buitenlanders bestaan. Het zal Wesb-Duitsland voorts niet zjjn toegestaan zelf vliegtuigen te bouwen, aldus Westelijke geallieerde kringen te Bonn. Men zal een vriend op bezoek krijgen die vriendelijk maar dringend om een flink pak ransel verzoekt. Dat over kwam een broodbezorger in Den Haag. Na lang aarzelen deed hij wat zijn vriend, een incasseerder, hem vroeg. Deze „incasseerde" met geduld de sla gen en liep toen naar een politiebureau waar hij vertelde te zijn overvallen door twee mannen. Hij vergat echter te ver tellen, dat hij beroofd was. Want dat was de bedoeling. Toen hij dat de vol gende dag ging doen werd de politie achterdochtig en ging eens op infor matie uit. Het bleek, dat de man bij zijn patroon valse posten had geboekt en in geldnood verkeerde. Hij zit nu. De broodbezorger kreeg voor zijn moeite een proces-verbaal. Tengevol ge van een val van 10 meter hoogte uit een mast op het m.s. „Kota Inten" is gisteren overleden de 22-jarige F. Lang horst uit Rotterdam. «- Nederland mag voor een bedrag van één millioen dol lar verse eieren naar Duitsland uitvoe ren. De raad van Amsterdam heeft gisteren besloten tot de bouw van een 150 kV krachtstation nabij de Centrale Hemweg. Het kost f 13.275.000. Na een salto in de lucht te hebben ge maakt stortten gisteren op Woens- drecht een instructeur en een leerling piloot met een Tiger-Moth ter aarde. Bij een oefening in het doorstarten werd het toestel overtrokken. Gelukkig bleven zij beiden ongedeerd. haar eigen maatschappijen willen be schermen, die reeds een uitgebreid luchtvaartnet in West-Duitsland heb ben opgebouwd. De betrokken maat schappijen zijn o.m. de „Pan American Airways", de Transworld Air Lines", de .Britsh European Airways", de „Air France", de „K.L.M." en de Scandina vische „S.A.S.". AMERIKA VERGROOT ATOOMWAPEN-PRODUCTIE. Gordon Dean, voorzitter van de Ame rikaanse commissie voor atoomenergie, heeft Woensdagavond op een diner te New York verklaard, dat er voorlopige plannen worden opgesteld voor een nieuwe uitbreiding van de Amerikaanse productie van atoomwapens het der de sedert 1949. Dit was nodig wegens de „dreiging van het communisme" en mogelijk gemaakt, althans ten dele, door nieuwe ontdekkingen van ura- niumlagen in Canada en Colorado. Morgen is het 10 jaar geleden dat de Amerikaanse vlootbasis Pearl Harbour onverhoeds werd aange vallen door Japanse duikboten en bommenwerpers,- en vele Ameri kaanse oorlogsschepen zwaar be schadigd of tot zinken werden ge bracht. Door dit feit werden de Ver. Staten betrokken in de laat ste wereldoorlog. Een bootje is de brandende „West- Virgina" genaderd om 'n matroos uit het water te redden. Rook stijgt op uit het middenschip, waar het schip het hevigst en fataal ge troffen is. Op de brug (midden bo ven) merkt men nog twee mensen op. Achter de tot zinken gedoemde „West-Virginia" ziet men nog een gedeelte van het slagschip „Ten nessee". Officieel is te Belgrado bekend gemaakt, dat aartsbisschop Stepinac Woens dag voorwaardelijk ls vrijgelaten. De aartsbisschop, die 53 jaar is, werd in October 1946, zoals het toen heette „wegens misdrijven tegen het volk en de staat'' veroordeeld tot 16 jaar ge vangenisstraf. In de officiële mededeling wordt ge sproken van „de gewezen aartsbisschop van Zagreb". Gedurende zijn voorwaardelijke in- vrijheidsstelling zal mgr Stepinac ver blijven in de pastorie van zijn geboorte plaats Krasich bij Zagreb. Een half jaar geleden heeft maar schalk Tito het Vaticaan aangeboden de aartsbisschop vrij te laten op voor waarde dat hij het land zou verlaten. Dit aanbod werd evenwel niet aan vaard. DE RAAD VAN EUROPA. De consultatieve vergadering van de Raad van Europa nam Woensdag een stemmig drie aanbevelingen aan betref fende een nauwere Europese samen werking, te weten een betreffende een gezamenlijke politiek ten aanzien van volledige tewerkstelling, voorts een tot het" oprichten van een Europese Post unie en tenslotte een over het in sa menwerking met Frankrijk uitgeven van een serie postzegels van de Raad van Europa. De aanbevelingen zijn thans naar het ministerscomité gezon den, dat hierover in laatste instantie de beslissing heeft. Dodencijfer stijgt op Camiguin. Op het eiland Camiguin zijn tot op heden reeds meer dan 500 doden gebor gen. Officieel schat men dat 80 procent van de 65.000 inwoners tellende bevol king van het eiland is gedood of ge wond. Amerikaanse doktoren, verpleeg sters en voorraden zijn in vliegtuigen op weg naar het 700 km ten Zuiden van Manilla gelegen gebied. De vulkaan werkt nog steeds. De voorwaarden voor de vrijlating zjjn nog niet bekend gemaakt. Ver wacht wordt dat mgr Stepinac zijn ge boorteplaats niet zal mogen verlaten en geen hoge functie zal mogen vervullen bij de R.K. Kerk in Joego-Slavië. BELGIE LEED EEN MILLIARD SCHADE Per 15 November waren in België 228.700 stuks vee aangetast door mond en klauwzeer, hetgeen 6,5 van de runderstapel en 10 van de varkens stapel betekent. De door veeziekte in België aangerichte schade wordt op meer dan een milliard francs per jaar geschat. 175 MILLIOEN VOOR MILITAIRE VOERTUIGEN. De ministers Staf en Lieftinck vra gen de Tweede Kamer een bedrag van f 175 millioen te voteren voor de pro ductie van militaire voertuigen. Het project moet worden gezien, zeg gen de beide ministers, tegen de achter grond van een voorstel dat door de re gering bij de Amerikaanse autoriteiten is ingediend tot financiering met te genwaarde-gelden van projecten van militair of semi-militair karakter tot een bedrag van f230 millioen totaal. Over de besteding van het resteren de bedrag van f 55 millioen is nog over leg gaande met de Amerikaanse auto riteiten. De ministers ontveinzen zich niet, dat de voorgestelde aanwending van tegen waarde-gelden, van monetair standpunt bezien als inflatoir moet worden be schouwd. Zij mogen er echter op wijzen, dat dit nadeel gecompenseerd zal kun nen worden door het monetaire effect van de te verwachten dollarhulp. Ter uitvoering van het motorvoer tuigen-project is thans een contract ontworpen met de Van Doorne's Auto mobielfabrieken te Eindhoven. Gestolen geld in water gegooid. Een 22-arige Loosduinse hulpkassier van een Westlandse vervoersmaat schappij is gisteren gearresteerd, be schuldigd van diefstal van 6500 gulden. Een stationschef van de maatschappij deponeerde in September dit bedrag, maar vroeg niet om een kwitantie. BH een eontróle kwam aan het licht, dat het geld niet in de kas aanwezig was. De hulpkassier werd gearresteerd maar weer vrij gelaten op grond van een ver klaring, dat hij het geld had overgedra gen. Hij werd nu betrapt toen hij bank- biletten op de verwarming stond te drogen. Na een verhoor bekende hij het geld gedeeltelijk te hebben begraven in de duinen en deels verpakt in een blik in de Valkenboschkade te hebben ge gooid. De politie kon het geld niet vin den en de verzekering heeft nu 10 pro cent uitgeloofd voor degene die het bo ven water weet te brengen. Vooruitgang in Pan Moen Djon De communistische onderhandelaars in Pan Moen Djon hebben Woensdag verklaard, dat Tsjecho-Slowakije, Polen, Zwitserland, Zwe den en Denemarken in aanmerking zouden kunnen komen als „neu trale waarnemers" voor het verric hten van een inspectie achter de linies tijdens een wapenstilstand in Korea. Denemarken en Zweden zouden als neutraal worden beschouwd ondanks 't feit, dat deze landen medische hulp ter beschikking van de Ver. Naties-troepen op Korea hebben gesteld. Van de zijde der Ver. Naties wijst men er op, dat het Noordelijke plan inzake neutrale inspectiegroepen nog in de lucht hangt. De verbondenen hebben het aanvaard noch afgewezen. Een boerenknecht, die werkte op een weilandencomplex tussen de Zuidelijke wandelweg, de Boerenwetering, de Kalfjeslaan en de Am- stelveenseweg in Amsterdam-Zuid, heeft gistermiddag omstreeks 12 uur een lugubere vondst gedaan. Hij vond, half in de grond gesla gen, de stoffelijke resten van een jonge Duitser, wiens identiteit op het ogenblik nog niet vast staat. Het vermoeden bestaat, dat deze on gelukkige zich verstopt had in het lan dingsgestel van een vliegmachine, die van Duitsland uit op weg was naar Schiphol. Zijn lichaam is n.l. gevonden in de lijn, die de vliegtuigen volgen als zij op Schiphol aanvliegen. De politie vermoedt, dat de man, die uiteraard hangende tussen de ingetrokken wielen van het vliegtuig ontzettende kou heeft geleden en op het moment, dat het lan dingsgestel werd uitgepompt voor de landing, niet meer de kracht heeft ge had zich vast te houden. Hij is vermoe delijk van een hoogte van 100 tot 150 meter naar beneden gevallen en is zon der twijfel op slag gedood. Men neemt aan, dat dit tragisch gebeuren zich af gespeeld heeft in de avond of nacht van Maandag j.l. Het lijk is naar het Wil- helminagasthuis overgebracht. Het schijnt, dat wel meer versteke lingen op deze wijze Nederland zijn bin nengekomen. Zelfs moet eenmaal een verstekeling, verborgen in het landings gestel van een constellation de reis met goed gevolg over de Oceaan hebben ge maakt. Hoe vaak op deze wijze echter ongelukken zijn gebeurd zonder dat dit gemerkt is was deze ongelukkige in de modderige bodem van de Boeren wetering terecht gekomen, dan zou zijn lichaam waarschijnlijk nooit gevonden zijn is natuurlijk niet bij benadering te schatten. Op de man zijn geen papieren gevon den, maar wel een wasmerk, waaruit de politie concludeert, dat hij voor en kele maanden nog in Duitsland ver bleef. Er zullen dan ook in Duitsland nasporingen naar zijn identiteit wor den gedaan. LUCHTGEVECHTEN BOVEN KOREA. Voor de tiende opeenvolgende dag zijn boven Korea grote luchtgevechten geleverd. Volgens een communiqué van de vijfde luchtmachtsgroep hebben Amerikaanse „sabel"-straaljagers gis teren vijf migs neergeschoten en vijf andere beschadigd. Aan de gevechten van Woensdag namen tenminste 230 mig-straaljagers deel. DE KINDERPOSTZEGELACTIE Klas in Krabbendijke wint een prijs. De derde klas van de school met de Bijbel te Krabbendijke heeft gisteren een mooi Sint Nicolaascadeautje gekre gen. Om hun minder bedeelde leeftijds genootjes wat meer levensvreugde te geven hebben de leerlingen van deze klas, evenals van zovele scholen, mee ge daan aan de kinderpostzegelactie. Zij hebben bij deze actie ais enige school in Zeeland een prijs gewonnen; een school reisje van één dag. De vacantieprijs van 14 dagen gaat naar de le klasse van het Kennemer Lyceum te Overveen waar de Sint het grote cadeau zelf kwam brengen. Ook de andere prijzen voor deze actie vielen allen buiten Zeeland. DE BILT ZEGT: Later iets minder zacht. Zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Aanvankelijk harde tot krach tige Zuid-Westelijke wind, later tot ma tig afnemende Westelijke wind. Later iets minder zacht.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 1