Sint Nicolaas in Zeeland <~Yl,ieuwó uitrovincie e mm Walcheren Zuid-Beveland Schouwen-Duiveland. Zeeuwsch- Vlaanderen. Noord-Beveland. 'ERK crr ending -j.eref. Kerken. Nieuwdorp versloeg Krabbendijke (3-2) Zaamslag I verloor van lern. Boys (1-2) ottluren DE S2ADIO brengt u VAN MAKftl wzjiing Maandag 3 December 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 TUINBOUWDAG DER ZX.M. Op Maandag 10 December a.s. wordt, zoals reeds eerder gemeld, door de tuinbouwcommissie der Z.L.M. een zeer interessante tuinbouwdag belegd, waar o.ni. van gedachten zal worden gewisseld over het pro en contra van de handhaving van de tuinbouwteelt- regeling. De heer W. J. van Kampen, voorzitter van de afd. Tuinbouw van het K.N.L.C. te Voorburg zal handha ving bepleiten en de heer M. Prins, voorzitter van het C.B. van Tuinbouw veilingen te Den Haag, zal trachten aan te tonen waarom de tegeling moet worden afgeschaft. De heer C. Boudewijn, voorzitter van de N.F.O., zal tenslotte bekaken of een teeltregeling voor de fruitteelt gewenst is. MIDDELBURG. Nuchterheid juist in deze tjjd. Voor de Chr. Drankbestrijders hield ds Pontier van Domburg een zeer Inte ressante lezing. Ds Pontier gaf het re sultaat van een brede studie over het vrijwillige Nazireërschap, mede ln ver band met de vele teksten over nuchter heid. Zowel in dat vrijwillige Nazlreër- sohap, dat we ook in Handelingen vin den, alsook ln de opwekking tot nuch terheid, is er een Innig verband met wijn en drank en een belofte en opwek king tot onthouding ln bepaalde om standigheden. Elk „nuchter christen" ln deze tijd zal moeten toestemmen, dat deze bepaalde omstandigheden nu nog veel meer dan ln die dagen ons Iets te zeggen hebben. Daarnaast roept ons op de economische toestand, de sociale nooa en vooral het tweede gedeelte van de Wet Gods: liefde tot de naaste. Achterwiel van boerenwagen brak Vrijdagmorgen brak op de Poelen- daelesingel het linkerachterwiel van 'n met suikerbieten geladen boerenwagen, Door de zware druk op één zijde werd de wagen zwaar beschadigd. De lading moest worden overgeladen. VLISSINGEN St. Nicolaasieest voor de Schelde-jeugd Zaterdag 8 December a.s. zal in het Scheldekwartier de Personeelsvereni ging van de N.V. Kon. Maatschappij „De Schelde" met haar kinderen tot en met 12 jaar het St. Nicolaasfeest vie ren. OOSTKAPELLE L.J.G.-veTgadering Dezer dagen kwam de L. J. G. afd. Oostkapelle in vergadering bijeen in café Wattel onder voorzitterschap van de heer J. Poppe Kz. De heer D. Vos sprak over „Opvoeding van de Plat- telandsjeugd" en de heer A. v. Liere declameerde. Op 8 Dec. zal in de Bogardzaal te Middelburg de ontwik kelingsmiddag gehouden worden. SINT LAURENS. Afscheid groepscommandant Rijks politie Vrijdag is in zjjn woning afscheid genomen van de Groepscommandant der Rijkspolitie, de heer C. J. van Burg, die naar Hillegom vertrekt. Te genwoordig waren de districtscom mandant; de burgemeesters van Sint Laurens en Serooskerke; kapitein Deurloo; adjudant Haars; de res. ad judant Hendrikse van de res. Rijks politie, de pol.-comm. van St. Lau rens de heer J. Munter en personeel van de groep Sint Laurens. De scheidende groepscommandant werd hartelijk toegesproken. Namens de groep werd hem een zilveren pot lood aangeboden en door de districts commandant een boekwerk, terwijl mevr. Van Burg een bloemstuk ont ving. De heer Van Burg bracht al len hartelijk dank voor de woorden tot hem gericht alsmede voor de pret tige samenwerking gedurende zijn ambtsperiode van jaar. Nadat vervolgens een groepsfoto was ge maakt, namen allen met een hand druk persoonlijk afscheid. GOES. Nieuw optiek, en fotobedrijf geopend. Steeds meer nieuwe panden verrijzen in het winkelcentrum van Goes. Zo wera werd Vrijdag onder grote belangstelling door de Erven R. de Muynck en de heer W. P. Louwerse (vroeger chef Focus te Goes) onder de firmanaam A. R. de Muynck Co. ln de Ganzepoortstraal een hypermodern winkelpand geopend. Deze zaak trok direct al veel bekijks, en geen wonder, want de verkoopruimte ls ruim en practlsch en zeer smaakvol ingericht. De wanden zijn in heldere tin ten uitgevoerd en een moderne verlich ting completeert het geheel. KRABBENDIJKE Afdeling „Vrederust'* opgericht Donderdag werd opgericht een afd. van „Vrederust". Tot bestuursleden werden gekozen de heren W. P. Ge braad, J. Oosterlee, J. J. Traas. L. Hor dijk, F. W. de Schipper, H. Tramper, M. de Jager, J. Melis en L. Zuidweg. De heer Boon, propagandist van „Vrederust" hield een referaat over „Het werk op Vrederust". De opkomst was gering. KRUININ GEN Nieuw winkelpand geopend De Coöp. Verbruiksvereniging Krui- ningenHansweert opende onder grote belangstelling haar nieuwe winkelpand aan de Markt te Kruiningen. Tevoren werd in de „Korenbeurs" een receptie gehouden, waar o.a. het woord voerden de heren Burkunk en Weststrate, na mens het bestuur. Dank werd gebracht aan de architect, de opzichter en de aannemers voor de keurige en snelle aflevering van het geheel. Bij de bezich tiging van het pand werd bewondering uitgesproken over de economische en moderne inrichting van deze nieuwe zaak, die voor de gemeente Kruiningen een grote aanwinst betekent. Waterschapsbestuur Schouwen vergadert. Op Maandag 17 December vergadert het waterschapsbestuur van Schou wen in ,,'s Lands Kamer" te Zierikzee. Aan de orde komen o.m. een voor stel van het dagelijks bestuur om aan de ruilverkaveling „Schelphoek" een bijdrage van f 200.000 te betalen, een voorstel tot verkoop van grond aan de gemeente Brouwershaven ten be hoeve van de aanleg van een sportterrein, een voorstel tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met het Weduwen- en Wezenfonds der Kon. Verkadefabrie ken N.V. te Zaandam a f 50.000, idem met C. Jamin N.V. te Rotterdam a f 100.000 en eveneens met een nader te noemen geldgever a f 100.000. BRUINISSE. Imlië-veteranen kregen onderscheiding. Aan een achttal oud-Indoneslë mili tairen heeft burgemeester H. K. Mi- chaells in de raadzaal het ereteken voor Orde en Vrede uitgereikt. Deze uitreiking ging gepaard met een passende speech. De personen, die de onderscheiding ont vingen: Jan Bal, A. Verwijs, P. GUjam, Johannes van den Bos, Jacob de Jonge, Adriaan van Gilst, Jacob de Koning en Engel de Ronde. Na het officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, waarbij vele oude herinneringen werden opge haald. De heer Jac. de Jonge C. Wz. heeft tenslotte ln enkele woorden namens de aanwezigen bedankt voor deze vorm van uitreiking. HAAMSTEDE Vergadering „Groene Kruis'* In hotel „Het Wapen van Burgh" werd Donderdagavond de najaarsverga dering van de afdeling van het Groene Kruis HaamstedeBurgh gehouden. Na een kort openingswoord van de voorzitter, jhr R. Roëll, kon deze mede delen, dat door een onbekende persoon een hoogtezon was geschonken. De be groting voor het wijkgebouw voor 1952 werd vastgesteld voor ontvangsten en uitgaven op f 2624.08. De begroting van dc ver. gaf een bedrag van f7010 aan met een post van f 127 voor onvoorziene uitgaven. De voorzitter besprak de contributie verhoging. Het bestuur stelde voor de contributie voor gezinnen te verhogen tot f 5 terwijl deze voor de inwonende kinderen en zij die van de noodwet Drees ontvangen, niet verhoogd zal worden. Na een uitvoerige toelichting werd de verhoging z.h.st. aangenomen Tot leden van de financiële commissie werden benoemd de heren N. H. Lysen, C. bij de Vaate en L. Padmos. Na de pauze gaf de voorzitter een resumé van de voorjaarsvergadering, waarvan het resultaat is, dat de vice- voorzitter, de heer P. L. Vis, als be stuurslid heeft bedankt, terwijl ook de secretaris mede als gevolg hiervan naast zijn drukke werkzaamheden zijn mandaat ter beschikking stelde. Hierna ging men over tot bestuursverkiezing, waarbij mevrouw C. OverbekeFondse werd herkozen, terwijl in de vacatures gekozen werden de heren P. van Dalsen en M. Blom. AXEL Komt er een speelweide? Van de zijde der onderwijs-autoritei ten is aangedrongen op beschikbaar stelling van een terrein voor lichame lijke oefeningen in de openlucht. Om aan deze wens tegemoet te komen is het oog van het gemeentebestuur ge vallen op het terrein aan de Buitenweg, hoek Polenstraat. Dit terrein zal dan moeten worden geëgaliseerd. De totale kosten worden geraamd op f 150.000. Wanneer het Rijk de subsidie als D.U.W.-object toezegt, en de gemeente voor de overblijvende kosten een geld lening kan sluiten zal men met een na der voorstel komen. B. en W. zijn hier toe in principe bereid. Dit brengt tevens met zich mee het maken van een par keerterrein ten Oosten van de Gentse straat. Met het bestuur der Chr. Nat. school is overleg gepleegd omtrent het voteren van gelden voor uitbreiding van het speelterrein. De kosten zullen f 20.000 bedragen. TERNEUZEN Inwoners zagen zich op de film Zowel Woensdag als Donderdag zijn honderden Terneuzenaren naar het Concertgebouw getogen om te kijken naar de gemeentefilm. Kinderen, oude ren, verenigingen, clubs, passeerden de revue. De zaai was over het algemeen zeer goed bezet. Terneuzen heeft zich van oud tot jong gegeven om de volgende generatie een stuk levende historie te bezorgen ende Harmonie heeft lan ge tijd in het middelpunt van de be langstelling gestaan en kan er zeker van zijn dat het corps aan populariteit heeft gewonnen. „Grönninger Aovend'' Woensdagavond werd in „De Vriend schap" de 3e jaarlijkse „Grönninger Aovend" gehouden. Notaris Hoving opende de bijeen komst en heette allen welkom, waarna het „Grönnings laid" werd gezongen, aan de piano begeleid door dr Hofstee uit Hoek. Vervolgens werd heel de avond „Grönnens praot". Voordracht, samen spraak en zang wisselden elkaar af, waarbij vooral mevr. Boor en de heer Koster uit Axel zich verdienstelijk maakten, terwijl de „kowie" uit echte Grönninger kraontjespott'n" werd ge tapt. De genoten „Grönninger kouk" en de „ól wieven" was voor deze gelegen heid speciaal uit Groningen gehaald. Besloten werd op dezelfde voet door te gaan en het volgend jaar weer een dergelijke avond te houden. COLIJNSPLAAT. Vergadering N.C.V.B. Voor de afdeling Colijnsplaat van de Ned. Chr. Vrouwenbond, (presidente mevr. Haak-Groenewege), sprak Zus ter van Kuijk, hoofdverpleegster van de Dr W. van de Berghstichting te Noordwijk over: „Het gelukkige leven van het zwakzinnige kind". Na eerst het leven van het kind thuis te hebben besproken belichtte zij na de pauze het leven van het kind in de Dr W. van de Berghstichting. Met grote belangstelling werd deze lezing gevolgd, waarna de vergadering met dankgebed werd gesloten. C.B.T.B. vergadert op 21 Dec. a.s. Op Vrijdag 21 December a.s. zal te Middelburg een algemene ledenvergade ring van de Zeeuwse C.B.T.B. worden gehouden. In de morgenvergadering zul len huishoudelijke aangelegenheden worden behandeld, o.m. de begroting voor 1952. Des middags zal de Rijks- landbouwoonsulent, ir C. W. C. van Beekom spreken over: „Een verant woord bouwplan". Ds J. van Winters wijk te Grijpskerke zal een slotwoord spreken. Op 14 December a.s. zal de afd. Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de C.B.T.B. te Axel vergaderen in het' „Centrum". Hier zal ir Bouman, Rijkslandbouwcon- sulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen, spre ken over: „Wat heeft de Amerikaanse landbouw ons te zeggen?" Des avonds organiseren de C.J.B.T.B. en de Chr. Plattelandsmeisjes een contactsamen komst. Gedeeltelijke automatisering AmsterdamBevelanden en Walcheren. Met ingang van vandaag is voor de abonné's te Amsterdam en ressort het A.Z.Z.-telefoonverkeer uitgebreid tot de automatische netten van de Bevelanden en Walcheren. Dit bete kent, dat de abonné's van Amsterdam en ressort des avonds na 5 uur tot des morgens 9 uur, alsmede des Zaterdags na 1-uur en de gehele Zondag zelf bo vengenoemde Zeeuwse netten kunnen kiezen. Ambachtsheer van Waarde overleden. Het gemeentebestuur van Waarde heeft bericht otntvangen dat de am bachtsheer van Waarde, de heer Wil helm Cornelis Baert van Waarde, op 21 November te Clarens in Zwitser land op 87-jarige leeftijd is overleden. DIESEL REED PERSONENWAGEN IN STUKKEN. Een dezer dagen, is een personenwa gen staande op het perron van de spoor weg halte te Arnemuiden door de sterke wind, van het perron afgereden, en te rechtgekomen op de spoorbaan. Te circa 18.30 uur passeerde een diesel die de perronwagen meesleepte tot aan de overweg SchuttershofSingel, waar de trein tot stilstand kwam en men de gehavende wagen kon verwijderen. Aangenomen naar Lewedorp, H. Wiersinga, cand. te Lewedorp. Ds Heijerman deed intrede te W olphaartsdijk. Voor een overvolle kerk heeft ds Heijerman gisteren in de Geref. Kerk t* Wolphaartsdijk intrede gepredikt. Vooraf bevestigde ds van Heiningen, de em. predikant dezer gemeente, hem in het ambt met een predikatie over 1 Sam. 16 12b en 13. Ds Heijerman bediende in zijn intre depreek het woord uit vers 20 van Openb. 3: „Zie ik sta aan de deur en ik klop: indien iemand mijn stem zal horen en de deur opendoen, ik zal tot hem inkomen en ik zal met hem avond maal houden en hij met mij". Ouderling F. Caan sprak namens ge meente en kerkeraad en liet de nieuwe predikant toezingen Ps. 119:9 (gew.). Ds R. A. Flinterman van Goes sprak namens de classis Goes een welkom. Vervolgens spraken ds van Heiningen, de Ned. Herv. predikant, ds H. J. Pon steen en de burgemeester van Wol phaartsdijk, de heer S, A. N. van Oeve- ren. In zijn dankwoorden betrok de nieuwe predikant ook zijn ouders. Na de dienst kwamen velen hem en zijn echt genote begroeten. Prof. Westendorp Boerma overleden. Te Bergen (N.H.) is op 79-jarige leeftijd overleden prof. dr N. Westen dorp Boerma, oud-buitengewoon hoog leraar in de wijsbegeerte van de gods dienst en de redekunde aan de Am sterdamse universiteit. Prof. Westen dorp Boerma studeerde theologie te Groningen en werd in 1898 beroepen als predikant bij de Ned. Hervormde Kerk te Blija (Fr.). Van 1931—1937 was hij predikant te Budel (N. Br.) en in 1935 werd hij benoemd tot lector aan het Doopsgezind seminarium te Amsterdam. In 1939 volgde zijn be noeming tot hoogleraar uit de Univer siteit te Amsterdam. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL NA EEN SPANNENDE STRIJD is Nieuwdorp Zaterdag met een 32 over winning uit Krabbendijke teruggekeerd en zodoende ziet laatstgenoemde club zijn kansen langzamerhand verminderen. Want Nieuwdorp moet, met slechts drie punten achterstand, nog vier wedstrijden méér spelen. Onze waarschuwing aan het adres van Arnemuiden was tergcht; ook zij moesten van Rillandia een 82 nederlaag incasseren. V.C.K. I tapte tegen Kapelle uit een ander vaatje en bleef zijn gasten met 31 de baas. Colijnsplaat bleef beneden de maat door het tegen Serooskerke niet verder te brengen dan een 22 gelijk spel. De wedstrijd tussen Kloetinge I en Wemeldinge I werd afgelast. 2e KLASSE A. Mevo werd in Kamperland niet ont nuchterd. Het behoudt daardoor de lei ding, direct gevolgd door 's-H. H. Kin deren, dat in Kats een magere maar be langrijke overwinning behaalde. Wol- faartsdijk toonde ook nu weer de sterk ste te zijn van de 2 oud-eersteklassers en nagelde daardoor Wissekerke nog vaster op de onderste plaats. Krabbendijke I 11 7 0 4 2622 14 Nieuwdorp I 7 5 1 1 2511 11 Arnemuiden I 10 5 1 4 3114 11 V.C.K. I 7 5 0 2 17—15 10 Rillandia I 8 6 0 2 25—10 10 Kloetinge I 9 4 2 3 26—22 10 Colpl. Boys I 10 3 3 4 13—18 9 Wemeldinge I 6 12 3 1015 4 Serooskerke I 10 0 3 7 1441 3 Kapelie I 8 0 2 6 13—42 2 2e KLASSE B. Arnemuiden heeft Rillandia niet veel kans gegeven en vergrootte zijn voor sprong op Yerseke IH, dat weer niet gespeeld heeft. De reserves van We meldinge zorgden voor de verrassing van de dag door Kloetinge H met een nederlaag naar huis te zenden. Wemel dinge slaagde er daardoor in de rode lantaarn aan Nieuwdorp over te dra gen en zich zelfs boven Kapelle te klassificeren. 2e KLASSE C. Evenals bij de eerste ontmoeting hebben de reserves van Mevo en Cort- gene ook nu weer de beide punten ge deeld. Mevo blijft de leiding houden maar wordt zwaar belaagd door Cort- gene. 2e KLASSE D. De enigste wedstrijd, welke in deze klasse werd gespeeld, heeft geen ver rassing opgeleverd. Door de overwin ning op Nieuwland heeft Middelburg thans een puntenvoorsprong op R.C.S. IV gekregen. 2e KLASSE E. De belangrijkste wedstrijd in deze klasse is door Tern. Boys gewonnen. Uit de strijd bleek dat de ploegen te gen elkander opwogen, doch dat Tem. Boys de geboden kans goed benuttigde. Tern. Boys heeft thans een kleine maar zeer belangrijke puntenvoorsprong op Zaamslag. S.V.D. slaagde er thuis niet in Spui te bedwingen. Hoek en Drie wegen deelden de punten, terwijl de Beren er ook nu weer niet in slaag den één enkel puntje te bemachtigen. 2e KLASSE F. Evenals de eerste elftallen hebben ook de reserves van Driewegen en Hoek de beide punten gedeeld, een re sultaat waarin Hoek iets is tegengeval len. Tern. Boys hield zich aan de ver wachtingen evenals A.Z.V.V. dat ook de reserve Beren tot weinig prestaties in staat stelde. Kruiningen leed een nederlaag tegen Spui. DE UITSLAGEN: le klasse: Arnemuiden IRillandia I 23; Colpl. Boys ISerooskerke I 2 2; Kapelle I—V.C.K. I 1—3; Krabben dijke 1Nieuwdorp I 23. 2e klasse A: Bevelanders IMevo I 02; Kats I's-Jieer Hendrikskinderen I 12; Wolphaartsdijk IWissekerke I 3—1. 2e klasse B: Rillandia IIArnemui den II 04; Wemeldinge nKloetinge II 54. 2e klasse C: Mevo IICortgene II 3—3. 2e klasse D: Nieuwland IMiddel burg VII 1—3. 2e klasse E: Beren I—A.Z.V.V. I 4— 8; Hoek IDriewegen 22; S.V.D. I Spui I 12; Zaamslag ITem. Boys I 1—2. 2e klasse- F: A.Z.V.V. IIBeren II 31; Driewegen IIHoek II 11 Spui IIKruiningen III 64; Tern, Boys HZaamslag II 32. De andere wedstrijden werden afgé last. KRABBENDIJKE-NIEUWDORP (2-3). In de wedstrijd Krabbendijke— Nieuwdorp nam reeds na enkele minu ten spelen Krabbendijke de leiding met een strak schot van midvoor Kriekaard (10). Hierna golfde het spel op en neer, waarbij Krabbendijke vele kansen miste. Enkele minuten voor de rust maakte rechtsbuiten Dommisse de ge lijkmaker voor Nieuwdorp (11). Direct na de rust kwam Nieuwdorp weer goed opzetten en werd de Krab- bendijkse verdediging even overspeeld, waarvan le Grand gretig gebruik maak te (1—2). Enige flinke aanvallen werden opge bouwd van beide kanten, maar tot doel punten kwam het niet. Wel werd door de scheidsrechter nog een doelpunt ge annuleerd in het voordeel van Krabben dijke. Linksbuiten de Kok wist een kwartier voor het einde er 13 van te maken. Dat was de Krabbendjjke-voor- hoede te machtig en 5 minuten voor het einde scoorde midvoor Kriekaard een tegenpunt (23). De voorhoede van Krabbendijke kwam nog een paar keer goed opzetten, maar het was te laat en zo bleef de stand 23 voor Nieuw dorp. (Vervolg van pag. 1) IN MIDDELBURG. In Middelburg arriveerde de Sint aan de Rouaanse kaai voor het flatgebouw aan boord van het schone jacht „Spangje Myrna". Op het gepavoiseer- de vaartuig waren ook hoornblazers van „Juliana" meegekomen. Lichtelijk nerveus stonden de heren van „Handelsbelang", de Midden standscentrale en het „Middelburgs Winkelcentrum" elkaar te verdringen, (in stemmig zwart met hoge hoed) om de grijsaard de hand te drukken. On derwijl zongen en juichten de kinderen zo, dat „Oefening na de Arbeid" het niet meer kon bijbenen. In een open rijtuig, met vier be- plnimde- paarden bespannen, tamboers en hoornblazers er voor, een paar Zwarte Pieten op paarden en de mid denstandsheren in koetsen ging het de de stad in. Het werd een zegetocht, die onderbroken- werd voor het zieken huis en voor het tehuis van ouden van dagen op de Herengracht. EEN OFFICIëLE ONTVANGST. Op het bordes van het stadhuis heeft de Sint een toespraak aangehoord van de wnd. burgemeester, de heer L. J. v. 't Westende, die hem heel wat verlan gens liet horen. „Al ls het maar een klein zwembadje, Sint, en de verlich ting is ook nog niet best. Sint heeft wel gemerkt dat er aan de straten ook nog wat moet gebeuren. En wjj hebben nu weer een grote schoonsteen op het stadhuis. Als Sint daar nou eens een bonnetje in wil laten vallen voor hui zen, want daar hebben wij zo'n gebrek aan. Sint bleek voor al die verlangens wel een open oor te hebben. Maar ja, het is een man, die zijn leeftijd met eeuwen telt en voor hem komt het er dus niet op een paar honderd jaar aan. Hij was net 1600 jaar geworden, ver telde hij, en voor het eerst had hij in 1215 in de Abdij gelogeerd. Sint bleek zelf ook nog een paar wensen te heb ben. Als kindervriend vond hij, dat er zo vlug mogelijk een muziektent moest komen en als man van 1600 jaar.... een openbaar toilet! Hij wenste alle Middelburgse kinderen tenslotte een prettige en onbezorgde jeugd. Toen ging hij naar de Burgerzaal, waar hij wat te drinken kreeg. Onder tusen togen enkele Zwarte Pieten aan het werk om de Middelburgertjes van pepernoten te voorzien. IN VLISSINGEN. In Vlissingen arriveerde de Sint met de „Rammekens" aan de Houtkade, waar een ontvangstcomité hem verwel komde. Langs de schare van juichende kinderen trok hij naar het stadhuis, waar in de hal de burgemeester hem reeds opwachtte. De Sint deelde in een rede mee, dat het hem buitengewoon genoegen deed op uitnodiging van dé Viissingse middenstandscentrale de Scheldestad te mogen bezoeken. Hij wenste de burgemeester geluk met de actieve middenstand en de geslaagde Vlisto-tentoonstelling, waarna hij naar zijn van ongeduld trappelend paard ging. Voorafgegaan door de Koninklijke Harmonie „Ons Genoegen" en 'n groep amazones werd een rondrit door de stad gemaakt. Honderden kinderen hebben met een rood gezicht van. opgewondenheid de tocht bijgewoond en elkaar de kwistig rondgestrooide pepernoten bestreden. Ook in het Sint Josephziekenhuis, waar alle zieken en personeel stonden aan getreden voor de goede Sint genoot men kennelijk van de komst van de Heilige. Onder de tonen van het carillonmüziek van beiaardier Piet Broerse nam Sint Nicolaas afscheid van de menigte van het balcon van hotel Dekker en kon de Middenstandscentrale terugzien op een bijzonder geslaagd bezoek. In de Ned. Herv. Kerk te Arnemui den werd de heer B. Marijs Czn als ouderling gekozen, die echter bedank te. Als diaken werd gekozen de heer K. v. d. Ketterij Czn. Te Heinkenszand is onder de veesta pel van de heer Iz. Paauwe de besmet telijke veeziekte mond- en klauwzeer geconstateerd. DAAR IS DE BALLON WEER, De hele koninklijke familie begeleidde Gert- jan en Maartje naar de plaats van vertrek. De koets hobbelde over de wegen, totdat Gertjan in de verte de ballon ontdekte. „Wie heeft de ballon opgeblazen?" vroeg Gertjan verbaasd. ,Nou, wie denk je?" lachte de koningin. „Pinky natuurlijk!" giste Maartje. „Juist, je hebt goed geraden" prees de koningin. Dichtbij de zee lag de ballon netjes vastgebonden en hunkerend staarde Flippodijn naar buiten. Oh wat zou hij graag een luchtreis maken. Enkele meters van het water veiwijderd hield de koets stil en de lakeien droegen zwijgend de bagage naar de ballon. „Ik zou er toch niet in durven", zei prinses Agatha hui- verend, toen ze uit de koets stapten. „Stel je voor dat je midden in de zee moet landen". „Zo erg is het niet, Agatha", legde de koning uit. „Zo goed als Gertjan en Maartje hier naar toe gevlogen zijn, zo veilig komen ze ook weer terug". DINSDAG 4 DECEMBER 1951. HILVERSUM I. (402 ra.). KRO: 7.00 Nieuws; 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nieuws; 9.10 Voor de huis vrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Lichtbaken; 10.00 Voor de kleuters; 10-15 Gram.; 10.40 School radio; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen12.33 Piano; 12.55 „De Pottebaas"; 13.00 Nieuw» en Katholiek nieuws 13.20 „St. Barbara, beschermheilige der artil lerie", causerie13.25 Symphonette-orkest en so listen; 14.00 Gevarieerd programma; 14.53 So praan en piano; 15.15 Orgel; 15.30 Ziekenlof; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Zendersluiting; 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Sportpraatje; 18.30 RVU: Prof. Dr J. J. Fahrenfort: „India"; 19.00 Gevarieerd programma; 19.30 Kinderkoor; 19.40 „Dit is leven", causerie; 19.50 Kinderkoor; 20.00 Nieuws; 20.08 De gewone man; 20.15 Ka merorkest; (plm. 20.45) Actualiteiten; 21.15 Zang en piano; 21.35 De Radiodokter; 21.45 Uit slag Thuisfront-duizenden met muzikale om lijsting; 22.35 „Gesprek met mijn zion". 22.45 Avondgebed en liturgische kalaiüer23. CO Nieuws; 23.15 „Gezond gezin"; 23.25 Residen tie-orkest en soliste. 23.50—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Zender sluiting9.00 Nieuws; 9.10 Morgenwijding; 9.25 Gram.; 9.30 De Groenteman9.35 Gram.10.40 Voor de kleu ters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Fluit en piano; 12.00 Orkestconcert; 12.30 Land- en tuinbouw mededelingen; .12.33 Voor het platteland; 12.40 Piano en orgel: 13.00 Nieuws; 13.20 Promenade orkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.30 Onze Ameri kaanse Buren; 16.05 Kinderkoor; 16.30 Zender sluiting; 18.00 Nieuws; 18.15 Lichte muziek; 18.55 Voor de kinderen19.00 Pianospel19.15 „Parijs spreekt tot U". 19.20 Fanfare-orkest; 19.45 Gram.19.50 Wervingspraatje Koninklijke Marine; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Gevarieerd programma; 21.15 Orgel; 21.30 AVRO- Allerlei; 21.35 Amusementsmuziek; 22.00 „Dit is Uw land, Uw volk", klankbeeld; 22.45 Buiten lands overzicht; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL (324 m. Vlaams). 11.45 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.14.00 Schoolradio15.30 Gram.16.00 Lichte muziek; 16.30 Amusementsmuziek; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kleuters; 17.30 Verslag UNO; 17.40 Gram.; 17.50 Boek bespreking; 18.00 Voor de jeugd; 19.00 Nieuws; 19.30 Koorzang; 19.50 Causerie; 20.00 Hoorspel; 21.00 Gram.; 21.15 Omroeporkest; 21.45 Actuali teiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.0524.00 Gram. V.A.R.A. TELEVISIE-UITZENDING. 20.15—21.45: 1. St. Nicolaasprogramma; 2. Weerkaart van het K.N.M.I.Pauze; 3. Het Ballet der Lage Landen. MIDDELBURG. Veiling van 30 Nov. Aard appelen: Bintjes 7.40—7.70 per 100 kg. Fruit: Cox Orange Pippin 3971; Golden Delicious 18 45; Jonathan 1644; Goudreinette 25—30; Ster- appels grof 2228; Zoete Ermgaard grof 23; Bramley's Seedling 1719; Gorie van Holland grof 18; Bellefleur grof 12—16; Appels van en kroet 3—37; Comtesse de Paris 2539; St. Renvy 2429; Kleipeer 2628; Beurré Alex. Lucas 27; Zwijnse Wijnpeer 17—25; Peren kroet 4—24; Tomaten 1355; Druiven Alicant 61); Mispels 19; Groenten: Prei 1122; Savoyekoöl S 16; Boerekool 815; Rodekool 1027; Wittekool 4 5; Bloemkool A 9—39; idem B .3- -18; idem C 812; Veldsla 11—31; Sla 713; Kroten kg. 9—18; Uien 28—31; Bospeen 21--2); Boskicot 1317; Boerammenas 2—3; Audijvïe 6-19; Spruiten 2349; Witlof 35—46; Snij sla (2; spi nazie 15—26; Glasandijvie 2629; Bosranen 3 11; Koolrapen 210. KRABBENDIJKE. Veiling van 29 Nov. Peren: Comtesse de Pars AA 40.20; A 40.40; B 3® 70; BC 29.80; C 25.40; Hl gr. 35.707; Hl 27.40; II- 19.40;i Appels: Jonathan AA 47.20; A 15.29; B 39.20; BC 37.30; C 32.20; Hl gr. 38.20-U.80; Hl 32.60; n 23; Goudreinette AA 40.80; A 35.40; B 32.40; C 21.70; Hl grof 39.20; Hl lijn 27; II 16.90; Cox Oranje Pippin B 61; C 3^; Hf grof 66; Hl fijn 45.80; H 22. Verpakt fruit: Conicer.ee 45—74; Wintemélis 36; Comtesse 34—48; Tyhni- phe de V. 47; Br. Hardy 79; Br. d'Anjcm 7--73; Doyenne du Com. 129; Legipont 43; Josephine ca Malin. 56; Jeanne d'Arc 32—55; Br. Alex La <°s 4077; Bonne Louisse 5358; Cox Orange Pippin 35—94; Jonathan 26—61; Golden Delicious 32—68; Glorie van Holland 3942; Présent van Engeland 32—52; Goudreinette 3662; Ellisons Orange 47 —52; Rode Boskoop "3950; Winston 1618; Lax- ton Superbe 37—54; Sterappel 54; Gewone veiling: Comtesse de Paris 1236; Br. d'Anjou 38—55; Jeanne d'Arc 42; Gieser Wildeman 2339; Klei peer 26; Br. Hardy 55; Triumphe de Yienne 17 —26; Bonne Louisse 4S; Br. Alex Lucas 24—37; Forellenpeer 13; Conference 2763; Cox Grangt Pippin 6—52; Goudreinette 5—36; Glorie van Hol land 1025; Ellisons Orange 25—41; Golden Deli cious 17—47; Pres. van Engeland 2539; Lovn- bart Calville 2340; Winston 8—28; Sterappel ll 32; Laxton Superbe 32—38; Pater v. d. Eisen 1631; Jonathan 12—46. KAPELLE. Veiling van 30 Nov. Grote veiling. Appels: Goureinette A 43.10; BC 30.05; I 25.30— 36.80; II 16^018.90; idem grof 21.20—22.30; idem fabriek 1415.60; Jonathan A 44.20; BC 38.30; I 34.20—40.05; H 16.30-17.40; Sterappel A-53.10; BC 40.45; I 21.10—31.50; U 16; Zure Bellefleur I 19.40—30.55; n 10.55; Zoete Ermgaard I 30 33.40; n 15; Golden Delicious I 29.70-42; II 35; Zure Kroetappels 7.50; Peren: Comtesse de Paris I 23.3034.70; II 16; Gieser Wildeman I 34.50— 35.40; n 20; Saint Remy I 30.95; Kleipeer I 24.50 —30.45; Appels verpakt: Jonathan A 48; A A 54; AAA 54Cox Orange Pippin A 43AA 66 AAA 74; B 43; Kleine veiling: Appels: Jonathan 10—25; Zure Bellefleur 618; Goudreinette 13—33; Zoete Ermgaard 10—33; Sterappel 8—18; Golden. Delicious 1222; Cox Orange Pippin 1038; Gro ninger Kroon 10—20; Court Pendu 8; Glorie van Holland 26—29; Tuinzoet 30; Campagnezoet 8—19; Hollandszoet 15; Udoappel 1317; Pomrne de Orange 22—26; Peren: Comtesse de Paris 1428; Saint Remy 14—28; Ponspeer 2125; Keipeer 10 —19; Gieser Wildeman 10—34; Souvenir de Va- cheur. 2327; Conference 19; Brederade 1323; Winterlouwtjes 2426; Wintersuikerq 1724; Le Cure 1117; Groenten Aardappelen 7.5; Savoye- kool 69; Spruitkool 24—35; Rodekool 66.5; Wittekool 5; Uiten 0.5—4; Breekpeen 13—14; Koolrapen 4.5Prei 19, alles per kg.Bloemkool 8—28 per stuk; Andijvie 8.5 per kg; Kropsla 5— 7.5 per kre/p; Diversen; Bramen 46; Druiven 92 —121Mispels 11 alles per kg.Noten 120150 per 100 stuks. ZIERIKZEE. Veiling van 30 Nov. Andijvie 8 11; Spruiten 4046; Pre il2—14; Wtlof 4046; Rodekool 1214; Savoyekool 9—18; Putjeskool 18; Boerenkool 1112; Kroten 7—14; Tomaten 13 17; BI. Kool 12—35; Druiven I 101—140; idem II 69; Goudreinette 20—21; Zoete Ermgaard 24—30; Zoete Campagner 25—31; Br. de Merode 32; Klei peer 25—34; Winterlouwtje 26r-29; St. Remy 21; Comtesse du Paris 36—37Gieser Wildeman 23-41. VEERE. Vismijn van 30 Nov.: 2200 kg. export garnalen 1,652,19, 5 kg. bot 34, 1 kg. tong 2,02,2 kg. wijting 25. De Rode Kruiscollectes voor Italië. De Rode Kruis-collectes voor Italië hebben Zaterdag heel wat opgebracht. In Zeeland sloeg Goes met een bedrag van f 1020,48 een uitstekend figuur en het Rode Kruis-bestuur aldaar is dan ook dankbaar voor dit mooie resultaat. Middelburg bracht f 806,70 bijeen. Uit andere Zeeuwse gemeenten nog wat cij fers: Colijnsplaat f 150,77; Kamperland f 250,85 en Nieuwdorp f 100. VERBETERING. In het artikel over de bietenoogst is een storende fout geslopen. Men leze: „Bij een gehalte van 15.5 procent ont vangt de landbouwer ongeveer f 35 per 1000 kg (i.p.v. f 3500). Voor ieder pro duct suiker, dat de bieten meer of minder bevallen betalen de fabrieken ongeveer f 3,50 per 1000 kg meer of minder uit". NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed nog onverwachts onze geliefde Vrouw, Moeder, Be huwd. en Grootmoeder CATHARINA MAAS gel). ROELSE in de ouderdom van ruim 77 jaar. Uit aller naam, ANTH. MAAS. Koudekerke, 30 November 1951

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3