Staking direct-busvervoer Middelburg-Goes zal duizenden duperen. uit de^Prooincie MAAK** reeds 20 Jaar wint Commissie~van Breen steunt vervoerspolitiek der Spoorwegen Stoomtram Walcheren mag tussengelegen plaatsen blijven bedienen. Walcheren. Zuid-Beveland. VIRGINIA Noord'Beveland, Zeeuw sch- Vlaanderen 7 holen. Schouwen-Duiveland. Zaterdag 1 December '1951' ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De Commissie Vergunningen Personenvervoer, beter bekend als de Commissie- van Breen, omdat zij onder voorzitterschap staat van prof. van Breen, heeft onlangs haar beslissingen in de Nederlandse Staatscourant gepubiceerd over de aanvragen tot exploitatievergunningen door de vervoersondernemingen op Wal cheren en de Bevelanden. Bén der voornaamste besluiten is wel, dat de N.V. Stoomtram Walcheren met ingang van de zomerdienstregeling 1952 geen door gangsbiljetten meer zal verkopen voor de directe busverbinding Middelburg- Goes en omgekeerd. De Stoomtram Walcheren kreeg wel een vergunning voor dit traject (even als voor alle diensten op Walcheren), maar dan uitsluitend voor de bedie ning der tussengelegen plaatsen. Gaat deze regeling door, dan zal men dus niet meer per bus van Middelburg naar Goes kunnen rijden of omge keerd, maar b.v. wel van Middelburg naar 's-H. Hendrikskinderen of van Goes naar Nieuw- en St. Joosland. De motivering van de Commissie van Breen komt hierop neer, dat het jpoorwegapparaat thans zover is op gebouwd, dat het vervoer per bus nissen de eindpunten overbodig is ge worden. DUIZENDEN GEDUPEEBD. Door deze beslissing zullen duizen den passagiers, zowel uit Goes als uit Middelburg, worden gedupeerd. De mening van de Commissie-van Breen, die zich hiermede achter de vervoers politiek van de Ned. Spoorwegen stelt, dat het eindpuntenvervoer overbodig is geworden, wordt niet door de fei ten gestaafd. De opvatting van de N. S., dat door het inleggen van elee- (Ingez. mededeling, advert.) „Bij ESDERS hebben ze een enorme keuze altijd iets aparts en zeer voordelige prijzen" Een practisch geschenk voor Moeder; een warme WINTER PEIGNOIR in mooie dessins 27.95 Hier moet V van profiteren l Prima kwaliteit NYLON KOUSEN extra voordelig 3.95 Bijzonder mooie, links- geweven kunstzijden DAMESKOUSEN met mindering 1.95 Flanellen DAMES NACHTHEMD originele modellen 8.95 DAMES PYAMA'S van prima, heerlijk warme flanel 14.95 2-delige zijden DAMES GARNITUUR in nieuwe tinten 7.95 De grote model DAMESSHAWLS van uni georgette in fraaie tinten 1.98 Een begeerd Su NicotaarcadeaU DAMES PULLOVER van fijne kwaliteit, in zeef aparte modellen 11.75 Warm gevoerde NAPPA DAMES. HANDSCHOENEN extra voordelig 12.75 'n Welkom Beschenk voor Vader COIN DE FEU van zuiver wol, In diverse kleuren 59.40 Een populair gerchenk, waar U elke man een genoegen mee doet Aparte WOLLEN HERENSHAWLS 2.98 Een leuke verrotting voor hem Zeer aparte HEREN VESTEN van zuiver wol 23.45 Voor de koude dagen l Warm gevoerde NAPPA HEREN HAND SCHOENEN 11.70 dale St. zeer fijne poplin met trubenized boord en gevoerde borst. Prime pasvorm. 8-95 LANGE NOORDSTRAAT 10-12 MIDDELBURG trische of dieseltreinen het busvervoer op parallel lopende lijnen vanzelf af neemt en op de duur verliezen gaat opleveren, is in het algemeen, juist gebleken, maar zij gaat juist voor de verbinding MiddelburgGoes en om gekeerd niet op. Het busvervoer nam allerminst af, nadat de Spoorwegen met diesels gingen rijden. Als men weet. dat gedurende de maanden Januari tot en met October van dit jaar de Stoomtram Walcheren tussen Middelburg en Goes v.v. meer dan 550.000 passagiers vervoerde en dat ca. 45 pet. daarvan de rechtstreekse reis tussen de eindpunten maakte, dan krijgt men enige indruk van het mas sale vervoer op deze lijn. GEEN GELIJKWAARDIGE CONCURRENTIE. De Spoorwegen en de Stoomtram kunnen geen gelijkwaardige concur renten. worden genoemd. De trein doet er 15 16 minuten over, de bus 35 a 40 minuten. De tarieven zijn ge lijk. Nu kan men zeggen, dat het dwaas is langer te reizen dan nodig is, maar dat moet tenslotte iedere passagier zelf weten. Eén van de bezwaren tegen het reizen per trein is, dat de stations zo ver uit het centrum liggen. Voor Middelburg geldt dat in nog sterkere mate dan voor Goes. In- en uitstap pen op de Middelburgse Markt of op de Goese Westwal betekent, dat men in het centrum der steden is en.... de ervaring bewijst, dat dit de mid denstand ten goede komt! TREINVERBINDINGEN VALLEN UIT. Met de bus,kan men ieder uur uit Middelburg en Goes weg. Met de trein is dat niet het geval. Uit Mid delburg vallen verbindingen uit om half twaalf, half vier en half tien. En vanuit Goes is dat het geval met de verbindingen van kwart voor elf en kwart voor negen. De laatste trein uit Middelburg vertrekt al om half elf, terwijl de laatste bus pas om elf uur wegrijdt. Velen, die in Middel burg uitvoeringen, concerten enz. hebben bijgewoond, lessen hebben be zocht of iets van die aard, zullen ge dupeerd worden. Als zij met de trein mee moeten, dienen zij toch wel om even tien uur op te stappen. Uiteraard is dit alles gebaseerd op de thans geldige dienstregeling der N. S. De zomerdienstregeling is nog niet bekend. Het is echter van be lang er reeds nu op te wijzen, dat, indien de beslissing van de Commissie van Breen zal worden uitgevoerd, de Spoorwegen volgend jaar Mei zoda nige maatregelen dienen te treffen, dat het reizend publiek er in geen geval op achteruit gaat. GEEN TREIN AANSLUITING VANUIT KRUININ GEN. Die maatregelen zullen ook nog op iets anders betrekking moeten heb ben. Het is thans n.l. zo, dat men, komend uit Zeeuwsch-Vlaanderen en via Kruiningen met de trein richting Vlissingen wil reizen, vaak erg lang moet wachten. Op de boot, die om 6.40 's morgens in Kruiningen aankomt, rijdt geen trein. De eerste (richting Vlissingen) vertrekt pas om 7.42! Arriveert men met een volgen de boot, dan moet men toch nog altijd ruim een half uur wachten. Maar dan is het grote bezwaar, dat er geen bus rijdt tussen veerhaven en station. Dit doet zich zeer vele malen per dag voor. Het gevolg is, dat men zoveel mogelijk van bussen gebruik gaat maken. Een voorbeeld: als u om 12.40 met de boot in Kruiningen arriveert, kunt u onmiddellijk met de bus naar Goes. Die komt daar om 13.04 aan, zodat u om 13.( de bus naar Mid delburg kunt nemen, waar u om kwart voor twee bent. En als u met de trein gaat? Dan kunt u pas om 13.42 uit Kruiningen weg! Dat ver schilt dus nogal wat. Waarmee we maar willen zeggen, dat wanneer de Spoorwegen hun zin. krijgen en het busvervoer wordt ingeperkt, zij zul len moeten beginnen met zelf flink over de brug te komen! Kinderen van gerepatriëerden gaan St.-Nicolaas vieren. De kinderen van de gerepatrieer- den in Zeeland gaan het St. Nicolaas- feest vieren. Vanmiddag om half drie komen zij daarvoor ip de Bogard- zaal te Middelburg bij elkaar. Dit feest wordt georganiseerd door de C.C.K.P., de centrale commissie van kerkelijk en particulier initiatief, die zich bezig houdt met de sociale zorg voor de gerepatriëerden in onze provincie en die een sociale werkster heeft in de persoon van mej. E. H. Kloevekorn. Overstelpend bezoek aan „Ter Mantelinge", Het bezoek aan het pension-tehuis „Ter Mantelinge" van de Stichting Rusthuizen Walcheren, is Woensdag middag, toen het ter bezichtiging voor het publiek was opengesteld, zó over stelpend geweest, dat velen maar be sloten terug te gaan en nog eens te ko men. Het bestuur der Stichting heeft daartoe nu de gelegenheid opengesteld en wel op Dinsdagmiddag a.s. van 35 uur. Reddingboot van Veere voer uit. In Veere werden eergisteravond uit zee lichtkogels waargenomen. De red dingboot „Maria Blankenheim" voer uit, maar er werd niets gevonden. MIDDELBURG. Ouderavond. Donderdagavond werd In het Kerk centrum een bijeenkomst gehouden voor de ouders, van wie kinderen de West- hillkinderdlensten der Ned. Herv. Kerk bezoeken. Na een uiteenzetting over het doel van het lekenspel werd door een aantal kinderen van de Junior-afdeling een klnderlekespel opgevoerd. De hoofd- leldster, mej, J. de Nood, gaf een uit eenzetting over „Expressie, waarom en hoe?" Zij gaf o.m. een overzicht van de mogelijkheden van expressie voor de diverse leeftijden. Buurtvereniging „Nieuw Middelburg" vierde feest. De buurtvereniging „Nieuw Middel burg" heeft Donderdag en VTijdag ln de grote Sohuttershofzaal feestavonden gegeven, die zeer in de smaak zijn ge vallen. De leuke twee-acter „Zijne Excellen tie Hein", die voor de pauze door eigen krachten ten tonele werd gebracht, maakte de lachspieren los en vooral de hoofdspeler, die de rol van boef-minis ter moest vertolken, zat er uitstekend in. Na de pauze was het programma zeer gevarieerd. Het buurtorkest o.l.v. Baby den Toonder, musiceerde prima. En dan waren er schetsjes, liedjes, zang van cowboys, declamatie, kortom een programma van kleinkunst, dat op goed peil stond en met veel élan en vlotheid werd afgewerkt. Aan het begin van de avonden sprak de voorzitter, de heer P. Bouman, een kort openingswoord. Bij de uitgang werd een collecte ge houden om de ouden van dagen Maan dag a.s, eenzelfde feestavond aan te bieden. Lezing ds W. C. F. Metz. Voor de „Vereniging van Vrijzinnige Hervormden te Middelburg" werd Don derdagavond door ds W. C. F. Metz, Ned. Herv. predikant, alhier, ln de Doopsgezinde Kerk de derde lezing van een reeks van vier gehouden, welke thans als onderwerp had: „Waarom lk Hervormd ben". Op heldere en overtui gende wijze wist spreker zijn gedachten onder woorden te brengen en de vele belangstellenden hebben het gespro kene met aandacht gevolgd. Na afloop werden door spreker verschillende vra gen beantwoord. Jubileum. Donderdag herdachten de heren H. C. Geldof en P. Labruyere te Middelburg de dag, dat zij 25 jaar geleden bij de firma F. Maljers Zn te Middelburg In dienst traden. De heer Geldof wist van jongste ma gazijnbediende op te klimmen tot chef van de afd. boekhouden, terwijl de heer Labruyere ln het magazijn werkzaam bleef. Belde jubilarissen werden op het kantoor van de firma door één der fir manten toegesproken. Beiden ontvingen een enveloppe met Inhoud. VLISSINGEN. Kunst en romantiek in stedelijk museum. Op Zaterdag 8 December, des mid dags om 3 uur zal in het stedelijk mu seum aan het Bellamypark alhier de schilderijen-tentoonstelling „Kunst en Romantiek" officieel worden geopend door burgemeester mr B. Kolff. De schilderijen zijn in bruikleen afge staan door het stedelijk museum te Amsterdam. ARNEMUIDEN. Vergadering Jeugdverband. Woensdagavond trad voor het Geref. Jeugdverband in de Geref. Kerken op, ds. J. C. J. Kuiper uit Den Haag met het onderwerp: „Wat moeten onze jongens en meisjes worden?". Er is tegenwoordig een jacht naar diploma's, aldus spr. maar de geestelijke kennis wordt daarbij achter gesteld. De Bijbel moet achtergrond zijn van alle maatschappelijke studie, en maaschappe- lijk werk. De jongens en meisjes moeten worden wat ze zijn: Kinderen van het verbond, d.w.z. mensen tot alle goed werk, volmaakt toegerust. Op deze met bezieling uitgesproken rede, werden nog enkele vragen gesteld. Onder meer „hoe of men moet staan, tegenover een ouderling die beweert, dat alle jeugdwerk geen zin heeft". Volgens ds Kuiper bestaan er zulke ouderlingen niet; maar als ze er zijn, dan zijn zij him plaats als ambtsdrager niet waardig. MELISKERKE. Maatschappelijk Werk ten Plattelande. Mej. Westera, maatschappelijk werk ster van de Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinszorg op het Platteland van Walcheren heeft alhier een lezing gehouden over het werk van deze Stichting. Hoewel de opkomst zeer gering was, bestond bfj de aanwezigen zeer grote belangstelling. Een commissie die de plaatselijke belangen bij deze Stichting zal voor staan, zal binnenkort worden geïn stalleerd. SINT LAURENS. Jaarvergadering Geref. Mannenver. Donderdagavond hield de Geref. Mah- nenvereniging haar jaarvergadering ln het Gem. Vergaderlokaal o.l.v. voorzit ter G. F. Weeda. Uit de verslagen bleek, dat het ledental 20 bedraagt, de kas met een klein batig saldo sloot, terwijl een bedrag van f2 per lid werd afge dragen voor het exploltatle-tekort van de Bond. De heer W. C. Alewijnse hield een In leiding over: „Het Koninkrijk Gods". Voorts werd de avond gevuld met twee bijdragen en een spreekwoorden- wedstrijd. GOES. Blikseminslag. Woensdagavond ls de bliksem Inge slagen ln het pakhuis van de Fa Gebr. P. C. en L, de Jongh te Goes aan de 's-Heer Hendriksklnderendijk. Niemand was aanwezig toen het gebeurde, doch later bemerkte men, dat ln het dak een gat was geslagen van de nok tot aan de goot en dat de licht- en krachtleidingen, alsmede de telefoon- (Ingez. mededeling, adv.) - J leiding volkomen waren vernield. De electrische lichtmeters waren door de kracht van het hemelvuur van de muur afgeslagen. Ook in de voorgevel was een gat ge slagen. De schade wordt door verze kering gedekt. Solex-avond. Er bestond zeer veel belangstelling voor de door de Solexclub „De Brom vlieg" georganiseerde filmavond en le zing, welke handelde over het gebruik en berijden van het rijwiel Solex. Na een minder geslaagd filmpje over de Boortoren-Ralley naar Emmen, wer den nog enige komische films vertoond, en werd door de Service-Inspecteur van de Solexorganisatie een causerie over deze bromfiets gehouden. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden, welke zeer geanimeerd ver liep en welks baten ten goede kwamen voor de Solexclub, teneinde ln staat te zijn om diverse ritten te organiseren. Tenslotte werd een zeer interessante film vertoond van de Ralley naai Schip hol, waaraan Indertijd 3000 deelnemers deelnamen. Ongeveer honderd personen bezoch ten deze Interessante en leerzame avond. HEINKENSZAND. Ouderavond Zondagsschool. Woensdagavond hield de Zondagsschool „Maranatha" een ouderavond die o. L stond van de presidente mevr. Kljjn. Nadat mevr. Klijn met behulp van flanelbord, aan een klasje van de klein ste leerlingen, de geschiedenis had ver teld van het dochtertje van Jaïrus, en de heer M. Mallekoote de geschiedenis van de Samaritaanse vrouw had behan deld, sprak de heer C. de Jonge van Yerseke, voorzitter van de districtsraad der N.Z.V., over: „Zondagsschool en ge zin". Hij bracht naar voren dat de op voeding, ook de geestelijke, moet be ginnen in het gezin. De Zondagsschool kan slechts aanvullen. KAPELLE. Rode Kruisavond. „Kapelle spant de kroon wat betreft de opgave om bloed af te staan voor de bloedtransfusiedienst van het Ned. Rode Kruis. Als allen die zich hiervoor hebben opgegeven, geholpen zijn, is de deelname belangrijk groter dan in welke andere plaats ook". Dit deelde de heer A. J. van Heel te Goes mede aan de dames en medewerkers aan de in deze gemeente gehouden bloedaf- name-actie. In „Obadja" werd hiervoor een bijeenkomst gehouden. Door de heer C. Traas Sr te Biezelinge werd een dankwoord gesproken voor de bui tengewoon grote medewerking die van alle kanten was ondervonden. Op de film konden de aanwezigen iets zien over het werk van de bloedtransfusie diensten en de hoornvliescentrale van het Rode Kruis. De hoofdfilm: „Wat Leny Rosner beleefde" liet bij allen een diepe indruk achter over het Rode Kruis-werk. KLOETEVGE. Afscheid schoolhoofd. Onder grote belangstelling heeft het hoofd der O.L. school, de heer C. de Bruin, ln verband met zijn benoeming te Amstelveen, Donderdagavond ln een openbare le3, welke gehouden werd ln een der schoollokalen, afscheid geno men van zijn leerlingen en hun ouders. In het gymnastieklokaal werden daar na toespraken gehoudendoor de voor zitter der oudercommissie en het per soneel der school. De scheldende onderwijzer ontving tal van fraaie cadeaux. 2000 liter melk over de straat. Een wagen van de melkfabriek uit Wemeldinge verloor Donderdagmorgen een tank met melk op de hoek van de Nleuwstraat. Meer dan 2000 liter melk ging daarbij verloren. Bloedafname voor plasmabereiding in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook te Oostburg heeft de bloedtrans fusiedienst van het Ned. Rode Kruis de vrijwilligers ln de gelegenheid gesteld hun bloed beschikbaar te stellen. Van de 370 opgeroepenen kwamen er door de slechte weersomstandigheden 280 op, zodat de oogst 280 kolven of 140 liter bloed bedroeg. Het ligt in de bedoeling ln het a,s. voorjaar de donors opnieuw gelegenheid te geven tot het verlenen van deze menslievende diensten. KRUININGEN. Zanguitvoering. De Chr. Gem. Zangvereniging „Jubi late Deo", dir. J. M. C. van der Pejjl, gaf Woensdagavond haar eerste uitvoe ring, in het Zondagsschoolgebouw. Na de opening door de voorzitter, de heer A. Lergner, werden enige koor nummers uitgevoerd, die al direct deden blijken, dat het koor over goed stem- menmateriaal beschikt. Een vragenwed- strijd volgde, waarbij het echtpaar Leendertse met glans de uitgeloofde prijs won. Mej. E. Verbeek oogstte veel suc ces met haar solozang. Een toneelspel, geschreven door een der leden, „De mens wiktwerd zeer goed uitge voerd. Verder bestond het programma uit een aantal koornummprs, terwijl ook een komisch intermezzo was inge last. „Jubilate Deo", dat nog geen jaar ge leden werd opgericht, kan op een ge slaagde avond terugzien. NIEUWDORP. Uitvoering Chr. Gem. Zangvereniging. Woensdag gaf de Chr. Gem. Zangver eniging „Tot Nut en Genoegen" haar jaarlijkse vergadering in de Ned. Herv. Kerk. Medewerking werd verleend door het meisjeskoor „Van Knop tot Bloem". Deze avond werd geopend door ds A, P. v. d. Made. Het programma was rijk gevarieerd. Het zestal meisjes oogstte vooral veel succes. Tot slot stond op het program een Kerstcantate van F. Pijlman, voor koor, soil en orgel. Het orgel werd be speeld door de heer Barth. D» E. Beukema sloot deze avond. NISSE Geslaagd voor het E.H.B.O.-diploma Te Nisse slaagden voor het diplo ma „Eerste Hulp bij Ongelukken" de heren J. Schipper, L. Timmermans, Anth. Moerman en de dames L. de Schipper, D. Dronkers, J. Bosman, M. v. d. Guchte, N. Vermue, Cath. Ver- mue en G Moerman. De cursus stond onder leiding van dokter A. J. Zonne- vylle met als helpster zuster de Wolf. Als examinator trad op dokter C. Griep uit Goes. De burgemeester, le wethouder en de secretaris der gemeente Nisse ga ven door hun aanwezigheid blijk van belangstelling. Aan het eind van het examen werden doktoren en zuster en de geslaagden hartelijk toegesproken door burgemeester Jansen. OVEZANDE. Koningschieting. Op de schietingen van de schutters van de sociteiten „Zeelandia" en „Spes Nostra" werden de heren C. Westdijk en C. Remijn tot Koningen verklaard. RILLAND. Ouderavond. Donderdagavond werd een ouderavond gehouden van de Herv. Kleuterschool, o.Lv. ds C. den Engelse. Eerst werd door het hoofd der seool, mej. Geldof, een openbare les gegeven, waarna deze een causerie hield over: „Het doel van de kleuterschool". Mej. Windhorst sprak over: „Met mijn klas". In de pauze werd thee met gebak gepresenteerd en een verloting gehou den ten bate der kas. Tevens werd het werk der leerlingen bezichtigd. Daar er nog veel gebrek aan speelmateriaal ls, stelden vele mannen en vrouwen zich beschikbaar dit aan te vullen, door zelf te maken voorwerpen. Ds den Engelse sloot met dankzeg ging. Er was een grote opkomst. WEMELDINGE. C.J.M.V. hield jaarvergadering. Woensdagavond hield de C.Ï.M.V. in het jeugdgebouw der Ned. Herv. Kerk te Wemeldinge haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer Jac. Poelman. De voorzitter sprak een ope ningswoord en verwelkomde o.a. de bel de predikanten ds van Ieperen en ds de Goede, en afgevaardigden van andere kerkelijke verenigingen. Het program ma bevatte voordrachten, muziek en zang. Het programmapunt „2x1 1" verwekte veel hilariteit. De paren R. de Schipper-L. Kosten; D. de Jonge-E. Brouwer en Jac. Poelman-M. Sonke mochten met het welverdiende succes 4, 31/;, 3 punten een dankbaar applaus ln ontvangst nemen. Tenslotte werd het stuk „Het Geweten" opgevoerd. Het stuk speelde op een kantoor af waar de procuratiehouder beticht werd van gel den, die hij onder zijn beheer had, te hebben verduisterd, doch ln werkelijk heid door zijn collega werd bedrogen en uiteindelijk door de mand viel en alles bekende. Dit zeer spannend stuk ver tolkte een grote opvoedingswaarde vooi de aanwezige jeugd. Ds de Goede dank te alle deelnemers (sters) voor het ge- bodene en sloot met dankzegging. Gymnasten deden examen. In het gymnastieklokaal alhier zijn de vaardigheidsproeven afgenomen onder auspiciën van het K.N.G.V. Als juryleden traden op de heren J. J. de Dreu te Krabbendijke en G. J. v. d. Kuijl te Goes. Geslaagd voor het examen 2e graad, minimum 78 punten, de dames: A. Schouwenaar, 89 pnt; C. de Baar, 83% pnt; J. Dagevos, 83 pnt en H. van Stel, 78 pnt en voor het examen 3e graad, minimum 78 pnt, slaagden de dames Truus Lindenbergh, 83 pnt en M. Sponselee, 80 pnt. Van de meisjes-adspiranten slaagden: L. Schouwenaar, 65 pnt; S. van Es, 68% pnt; D. van Oosten, 72% pnt; I. Hoogesteger, 66 pnt; A. Adriaanse. 66% pnt; A. Florusse, 67 pnt; M. Hoo gesteger, 72 pnt. Minimum aantal pun ten 65. WOLPHAARTSDIJK. Zangavond. Op Dankdag werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een zangavond gegeven, die geleid werd door ds Ponsteen. De zangvereniging „Looft den Heer", werkte m.m.v. het jeugdkoor „De Zang vogeltjes", en het meisjeskoor „Van Knop tot Bloem,, o.l.v. mej. Hillebrand uit Goes, een mooi programma af. Uit gevoerd werd de Bloemencantate en het Jubilate Deo. Solisten waren mej. Jo Anthonisse- Poleij en de heer Jan Florijn. Het orgel werd bespeeld door A. Katsman alhier, en mej. v. Stel uit Wemeldinge. Een klein incident deed zich voor, toen een 'hevige bliksemstraal op het lichtnet sloeg, waardoor enkele lampen het moesten ontgelden. Spoedig was dit euvel echter verholpen, en kon het pro gramma ongestoord verder afgewerkt worden. COLÏJNSPLAAT. Al vroeg groot. Dat jonge kippen niet voor oudere on der doen, bleek weer bij de kippen van dhr D. van Dilst alhier, waar een jonge poelje (witte leghorn) nog maar enkele weken aan de leg, een ei legde dat 85 gr. woog. vangsten schraal zijn, de gebroeders van Kooten, Bru 34, scheurden hun netten, terwijl de Bru 13, schipper G. de Waal, een anker verspeelde. Over wogen wordt de bliekvisserij op de Waddenzee te gaan uitoefenen. Van frambozen en kool Frambozen in November werden niet alleen te Zonnemaire geplukt. Ook de heer M. B. van Zuidland oogstte er nog een schaaltje vol. Een witte kool van 8 kilo werd ge oogst bij de heer Jac. Goudzwaard en 7 rode kooltjes op één stronk vond de heer J. Westdorp in zijn tuin. „De Bruse Trekker" bijeen De duivenhoudersvereniging „De Bru se Trekker" vergaderde Woensdagavond in het Centrum, o.f.v. de heer C. J. Maas. De voorzitter gaf een uitvoerige uit eenzetting van de reden waarom het besuur had gemeend op het laatste ogen blik de medewerking aan de gezamenlijk te houden tentoonstelling met de aquariumvereniging te moeten opzeg gen. Alle leden bleken na deze uiteenzetting de handelwijze van het bestuur goed te keuren. Eveneens werd besproken het houden van de z.g. Kampioenen-dagen, zoals dat door de Concourscombinatie aan Bruinisse was aangeboden. Besloten werd de datum daarvoor vast te stellen op 11 en 12 Januari 1952. Als penning meester voor de Concourscombinatie werd gekozen de heer W. A. Jumelet, ZIERIKZEE Concert Onder auspiciën der Zierikzeese Muziekschool zal in het gebouw der Muziekschool op Maandag 3 Dec. a.s. door drie jonge toonkunstenaars een concert worden uitgevoerd, n.l. door Koen van Slogteren, hobo, Bernard Kosmann, tenor, Hethy Rander, piano. Werken zullen ten gehore worden gebracht van Marcello, Cesti, Gluck, Lociltet, Schubert en andere. De drie genoemde kunstenaars zijn verbonden aan de Ned. Radio Unie. AXEL. Vergadering Supportersvereniging „S.O.S". Onder presidium van de waarnemend voorzitter, de heer Chr. L, Moller werd een algemene vergadering gehouden der Supportersclub „S.O.S.". de heer Mo ller wees op de vele mislukte fusle-po- glngen met de Wieier- en Supporters club „W.S.C.-Axel". Aangenomen werd met alg. stemmen het bestuursvoorstel om over te gaan tot oprichting van een Wleler- en Sup portersclub. Het doel zal zijn volgend jaar een wielerwedstrijd voor amateurs te organiseren. Daar het oude bestuur en bloc aftrad, werd een bestuursverkiezing gehouden, In het dagelijks bestuur werden geko zen de heren J. Lippens, Ch. Tieleman en H. DIeleman. Voorts werden geko zen als bestuurslid de heren P. Groot- haert, E, Breepoêl, W. Verhelst, J. de Maaijer en J. de Rijke. OOSTBURG. Wederopbouw hotel. De laatste hand wordt gelegd aan het nieuwe hotel van de heer de Vuijst, wel ke ingevolge het nieuwe gemeentelijke bouwplan van de oude plaats moest ver dwijnen. Vrijdag 7 December zal het fraaie pand worden geopend. Waterstand zakt. Zoals vermeld was de waterstand ln het afwateringskanaal de Linie nabjj IJzendijke onrustbarend opgelopen. Door het openen van de dam in het kanaal en het spuien vla de gemalen ls thans een verbetering merkbaar, daar de stand op vele plaatsen aanmerkelijk ls teruggelopen. THOLEN. A. J. Wagemaker treedt af als raadslid. De heer A. J. Wagemaker heeft zijn ontslag ingediend als raadslid. Opvolger op de Ujst van Gemeentebelang is de heer Van de Sande, welke in de vorige periode reeds zitting had als raadslid. BRUINISSE Bliekvissers hadden pech De bliekvissers, voor zover die nog door enkelen uit Bruinisse wordt uit geoefend hadden de laatste dagen met pech te kampen. Niet alleen dat de (Ingez. mededeling, advert.) De neer L. A. van Splunder, hoofd commies ter secretarie te Mijdrecht, slaagde voor de akte gemeente-admini stratie H. Hij was te Nieuwerkerk, Zon nemaire en Oosterland werkzaam. Als notabel in de Ned. Herv. Kerk te Heinkenszand is gekozen de heer M. J. Huiszoon. Voor een tweede candidaat zal nog een herstemming plaats hebben, te 's-Gravenpolder werden gekozen de heren A. Lockers en J. Walrave. Tot ouderling in de Geref. Kerk te Kruiningen werd gekozen de heer J. Verijzer en tot diaken de heer C. P. Bosselaar. Als ambtenaar op het kantoor van de Ned. Heidemij. te Nieuwerkerk ls tijdelijk aangesteld de heer L. Verhage te Anna Jacobapolder. —De heer M. van Westen is bij de Ge ref Kerk te Borssele gekozen tot ouder ling, zulks ln de plaats van de heer J. Fraanje Pz. Acht en een half millioen brillen. De nationale gezondheidsdienst in En geland heeft de belastingbetaler in 1950 ruim 330 millioen pond sterling gekost, onder meer zfln in dat jaar 8.500.000 brillen verstrekt.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2