OORLOGSRUMOER AAN HET FRONT IN KOREA VERSTOMD Over de brug Gevaarlijke communistische activiteit aan de kaak Maar de Geallieerden blijven op hun hoede Ernstige meningsverschillen tussen de Benelux en Frankrijk „Moge het atoomtijdperk een periode van vrede worden/* kSNIPPER Ar/' 1 Vi NIEUWS1'' Obligatielening P,Z*E.M. van 7 millioen Britse troepen trekken terug J Engels schip bij Borkum vergaan ELECTRICITEITSTARIEVEN GAAN OMHOOG protestants christelijk blad voor zeeland Verrassingen in Washington ENGELAND EN HET PLAN-SCHUMAN. TWEEDE KAMER wintertijd^ wringertijd Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad". Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, btj geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Van der Manderestr. 40, Tel. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat S5. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Temeu» zen: Dijkstraat 2628, ZEEUWSCH DAGBLAD Je JAARGANG No, 203» Abonnementsprijs 4,55 p. kwartaal Franco per post ƒ4,65 Advertentieprijs 19 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 29 NOV, 1951 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Medewerkers: Directeur: JACQ DE SMIT Mr W. F. E. baron v. d. Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; 3. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; Dr K. Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Temeu zen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds 3. G. A. v, d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes Op. en ondergang van Zon en Maan. Vrijdag: Zon op 8.25 u., onder 16.33 u. Maan op 10.49 u., onder 17.13 u. Hoogwater Vrijdag 30 Nov.: Vlissingen: 4.08 u. 1.89 m., 16.23 u. 1.92 m. Terneuzen: 2.45 u. 2.44 m., 14.58 u. 2.52 m. Wemeldinge: 4.08 u. 1.89 m., 16.28 u. 1.92 m. Zierikzee: 3.56 u. 1.62 m., 16.10 u. 1.65 m. Aan het front in Korea is het tot een staken van het vuren ge- komen. Troepen der Verbondenen schoten niet op de Noordelijken, die in het gezichtsveld kwamen. Later werd gisteren officieel uit Seoel bericht, dat de manschappen van het achtste leger het vuren staakten en zich alleen in uiterste noodzaak verdedigden. De troepen worden gewezen op de noodzaak om voorzorgsmaatregelen te treffen tegen verrassingen. Generaal Mickals verklaarde, dat de strijd wordt voortgezet, totdat de volledige wapenstilstandovereenkomst Is gesloten. De order heeft betrekking op alle grondstrijdkrachten der V.N. In een tevoren uitgegeven verklaring van het achtste leger wordt o.m. gezegd: „Er Is enige onzekerheid geweest Omtrent de betekenis van de door de delegaties van de Verenigde Naties en de Noordelijken gesloten overeen komst inzake de militaire afbakemngs- linle". Tot het tijdstip, waarop een over eenkomst over alle punten zal zijn bereikt, welke een wapenstilstand in Korea zal verzekeren, zal het achtste Engeland heeft zich gisteren tijdens de bijeenkomst van de Raad van Europa te Straatsburg bij monde van de minister van Binnenlandse Zaken uitgesproken over het plan-Schuman en de vorming van het Europees leger. Voorts heeft Engeland de Atlantische Raad meegedeeld, niet te kunnen in stemmen met de benoeming van een Amerikaan tot opperbevelhebber van de Navo-marinestrijdkraehten in de Atlantische Oceaan De Britse minister van binnen landse zaken, sir David Maxwell Fyfe, heeft Woensdag ln de raadgevende vergadering van de Raad van Euro pa medegedeeld, dat, indien de zes deelnemende landen aan het plan- èchuman voor een West-Europese Steenkool- en staalunie dit plan rati ficeren, Engeland een permanente delegatie bij de zetel van de hoge autoriteit zal oprichten, die betrek kingen met haar zal aangaan en „za ken met haar zal doen". Over het plan-Pleven voor een Europees leger zei de Britse minis ter: „Ik kan niet beloven, dat onze eventuele deelneming aan de Euro pese verdedigingsgemeenschap volle dig en onvoorwaardelijk zal zijn." Indien er als gevolg van de bespre kingen over het Europese leger te Parijs een nieuwe organisatie zou ontstaan zouden de Engelsen over wegen hoe zij het best op een prac- tische manier daarmee zouden kun nen samenwerken. Hij zei, dat Engeland vastbesloten ls een volledig aandeel te nemen in het werk van de Raad van Europa, maar hij herhaalde, dat Engeland zich verzet tegen aansluiting bij een Europese federatie. Paul Reynaud (Frankrijk) zei, dat, indien de Britse regering niet zou deelnemen aan het Europese leger, hij er vrijwel zeker van was, dat het Franse parlement er eveneens niets mee te maken zou willen hebben. Fyfe heeft na zijn rede op een pers conferentie als toelichting op zijn rede gezegd, dat Engeland de deur niet sluit voor het voorgestelde Europese leger. leger alle stappen doen, die het nood zakelijk acht teneinde zichzelf tegen verrassingen te beveiligen en zijn opdrachten te vervullen. De Amerikaanse ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken heb ben geweigerd zich uit te laten over de plotselinge stilstand van de strijd aan het front in Korea. Over het algemeen heerst evenwel de mening, dat generaal Ridgway, de opperbevel hebber van de V.N., de beslissing ge nomen heeft. Het nieuws schijnt de meeste func tionarissen in Washington verrast te hebben. Sommigen evenwel waren van mening, dat het een logisch ge volg was van de overeenkomst over de bestandslinie. ONDERHANDELINGEN. De Noordelijken hebben gisteren het voorstel der Verbondenen, dat gemeenschappelijke inspectiegroepen vrije toegang tot geheel Korea zullen hebben om toe te zien op naleving van de vredesregeling, van de hand gewezen, alsmede het voorstel om het aantal wapenen en de militaire leve ranties na de wapenstilstand niet te vergroten, omdat het naar hun me ning geen onderdeel kan uitmaken van 'n wapenstilstandsovereenkomst. De Noordelijken stelden voorts een plan voor een spoedige conferentie op hoog niveau voor, welke de eva cuatie der buitenlandse troepen uit Korea moet bespreken. DE BURGERLIJKE VERDEDI GING VAN WALCHEREN. Eerste bijeenkomst van kringraad. De gemeenschappelijke regeling voor de uitvoering van beschermingsmaat regelen in het belang van de burger lijke verdediging voor de kring Wal cheren is opgenomen in de Staats courant van 21 November j.l. Dit brengt mede, dat deze regeling in werking is getreden op 22 Novem ber 1951. De burgemeester van Mid delburg heeft thans de burgemees ters van alle gemeenten op Walche ren, met uitzondering van Vlissingen, uitgenodigd tot het bijwonen van de eerste vergadering van de kringraad op 6 December a.s., om half vier, in de raadzaal van het Stadhuis. In deze vergadering zal aan de orde komen de benoeming van een voorzitter, een dagelijks bestuur en een secretaris-penningmeester, ter wijl geregeld zal moeten worden de vervanging van voorzitter en secreta ris-penningmeester. Conferentie te Rome beëindigd Woensdagavond is de zitting van de ministers van de Noordatlantische verdragsorganisatie te Rome, die vier dagen heeft geduurd, geëindigd. Er zijn resoluties aangenomen, waarin wordt aangedrongen op het bespoedi gen van de opbouw der defensie in 1952 en het scheppen van een Euro pees leger als voornaamste gevolg daarvan. In Februari komt de raad te Lissabon opnieuw bijeen. Over twee belangrijke punten is geen overeenstemming bereikt, n.l. de benoeming van een Amerikaanse ad miraal tot opperbevelhebber van de Atlantische vloot en het aanvaarden van het Amerikaanse geweertype als standaardwapen i.p.v. het nieuwe NEDERLANDERS IN OOST- DUITSLAND GEARRESTEERD. Gealliëerde functionarissen te Ber lijn hebben verklaard, dat acht Ne derlandse onderdanen door de Oost- duitse autoriteiten worden vastgehou den. Vier Nederlanders waren be schuldigd van spionnage. Een van ben bevond zich volgens de functionaris sen reeds sinds 1946 in de gevange nis. Een ander was in 1949 en de overige zes dit jaar gearresteerd. Een van de laatsten was tot acht jaar en een ander vier tot en jaar gevangenisstraf veroordeeld. De ove rigen wachten nog op berechting. Koning Haakon (bij opening atoominstallatie): „Moge het tijdperk der atoomkracht een periode van vrede worden", zei Koning Haakon van Noorwegen gisteren, toen hij, in tegenwoor digheid van een imponerend aantal vertegenwoordigers van de Noorse en Nederlandse regeringen en van een aantal van 's werelds bekendste wetenschapsmensen de atoomzuil te Kjeller, op 20 km afstand van Oslo in gebruik stelde. In zijn openingsrede sprak de Koning met lof over het werk, dat de Noorse en Nederlandse geleerden tezamen heb ben verricht. Het gezelschap, dat de plechtigheid bijwoonde, zat in de halvormige ruimte die de met aluminum verf bestreken mantel van de zuil omgeeft. Door mid del van een met de atoomzuil verbon den microfoon konden zij allen het ge bild van de bombarderende neutronen horen. De microfoon verrastte hen toen Sen plotseiing sirenegehuil de technici waarschuwde, dat het proces van het vrijmaken der atomen was begonnen. Het was eerst de bedoeling, dat de Koning de reactor zelf, door op de no dige knoppen te drukken, in werking tou stellen, maar in zijn plaats voerden een paar vertrouwde functionarissen van de inrichting dit werk uit. Na een welkomstwoord van Prof. Boem Trumpy, die sprak namens de -Nederlands-Noorse gemengde commis sie, die de kernreactor besturen, sprak de Koning, die deze opening een nieuw perspectief noemde op het gebied van het wetenschappelijk onderzoek en de nauwe samenwerking met Nederland prees. bezichtiging van de atoomzuil sprak de directeur van het kernreactor instituut, de heer Randers en na hem voerde de voorzitter van de stichting t fundamenteel onderzoek der mate- rie (die namens Nederland in de ge- jnengde commissie vertegenwoordigd is), Prof. Dr H. A. Kramers, als voor zitter van de Nederlandse delegatie het woord. Na afloop van de plechtigheid werd het gezelschap een cocktail-party aangeboden. toespraak prof. kutten. Des avonds sprak de Nederlandse mimster van O., K. en W., Prof. Dr F. J- Th. Rutten. Minister Rutten ving aan met uiting te geven aan zijn grote dankbaarheid voor de gastvrijheid, die Noorwegen de Nederlandse wetenschap heeft geboden. Oorspronklijk was het de bedoeling van Noorwegen op eigen kracht 'n centrum voor wetenschappelijk kernsplitsingson- ichi derzoek te stichten. Hij prees de Noren die, hoewel het beschikbaar stellen door Nederland van een niet grote hoeveelheid uranium niet overeenkomt met het vele werk, dat de Noren reeds hebben verricht, beide ge- lijke rechten wilden toekennen. Vlaardingen boft. Er zal een Ameri kaans bedrijf worden gevestigd, dat voorlopig aan 500 man personeel werk zal geven. In Augustus 1952 hoopt men met de productie van machines en gereedschappen te kunnen begin nen. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen zijn een tweetal ta- bletkassen toegevoegd. De kassen, die van veel belang zijn voor de tuin- bouwplantenteelt, zijn gisteren ge opend. De berichten over een be zoek van Koning Boudewijn van Bel gië aan ons land worden in Belgische hofkringen tegengesproken. Voor 300 monteurs is er een mogelijkheid naar Zuid-Afrika te emigreren. Argentinië is geteisterd door een wolkbreuk, waarbij in een half uur 200 mm regen viel. Bij deze natuur ramp zijn minstens 20 mensen om gekomen. Britse geweer. Op de zitting zijn. echter ernstige meningsverschillen tussen Frankrijk en de Benelux over de laatste stadia van onderhandelingen voor het schep pen van een Europees leger in het licht gesteld. De Benelux is tegen stander van het afstanddoen van sou- vereiniteit in die mate, als Frankrijk wenst. Hierdoor is aanvaarding van een krachtige, door de Verenigde Sta ten ingediende resolutie, waarin op onmiddellijke oprichting van een Europees leger werd aangedrongen, niet mogelijk geweest. Als gevolg hiervan is het gehele vraagstuk van reikwijdte van het bovennationale gezagsorgaan terugverwezen naar de onderhandelaars van de zes landen te Parijs. Van gezaghebbende zijde is ver klaard, dat geen Duitse eenheden zul len worden samengesteld voor de Europese defensiegemeenschap zal bestaan. RUSSISCHE KLACHT OVER BEWAPENING VAN JOEGO-SLAVIE. Italië voorgedragen als lid der V.N. In de tweede politieke commissie der algemene vergadering van de V.N. heeft de Russische gedelegeerde gisteren opgemerkt, dat Joego-Slavië in hoog tempo bewapend werd vol gens een in Londen ontworpen Brits- Amerikaans plan. In antwoord op de klacht van Joego-Slavië over vijan dige activiteit van de Kominform- landen zeide de Rus, dat reusachtige hoeveelheden geld en wapens Joego- Slavië binnenstroomden. De Russische minister van Buiten landse Zaken, Wysjinsky, zal vandaag in de politieke commissie het woord voeren. De beheerschapsraad der V.N. heeft met vijftig tegen vijf stemmen (de Sowjet-Unie en de met haar verbon den landen) besloten de algemene vergadering te verzoeken de onmid dellijke toelating van Italië tot de V.N. aan te bevelen. Termijn 17 jaar tegen pet. Ter financiering van de reeds in uitvoering zijnde uitbreidingsplannen gaat thans ook de N.V. P.Z.E.M. te Middelburg over tot de uitgifte van een 4 '/2 pet 17-jarige obligatielening, groot ƒ7.000.000.tot de koers van 100 pet, in stukken van f 1000.Hier van is f 2.000.000 reeds op inschrij- vingsvoorwaarden geplaatst. Op ca. 60.000 gezinnen koken er in Zeeland thans ruim 10.000 electrisch, hetgeen voor Nederlandse begrippen hoog is te noemen. Ook de verbruiks- toeneming ligt in Zeeland hoger dan het gemiddelde in Nederland. Beurs notering der obligaties zal worden aangevraagd. ENGELAND SPEELDE GELIJK TEGEN OOSTENRIJK. De interlandwedstrijd Engeland Oostenrijk, die door ongeveer 100.000 voetballiefhebbers met spanning werd gevolgd, is onbeslist geëindigd. Beide elftallen scoorden tweemaal. Het was een aantrekkelijke doch harde wed strijd. De Engelse tactiek was oor zaak, dat de Oostenrijkers zich niet door de verdediging wisten heen te dringen,, terwijl anderzijds de Oos tenrijkse doelman Zeeman op schitte rende wijze zijn doel wist vrij te houden. KOLENPRODUCTIE IN NEDERLAND HET HOOGST. Amerika helpt Europa aan kolen. De V.S. zullen in 1952 35 tot 40 millioen ton kolen naar Europa uit voeren. Volgens de waarnemende speciale vertegenwoordiger voor Euro pa van de Amerikaanse regering is er geen reden om aan te nemen, dat Europa het over een jaar of ander half jaar niet zonder Amerikaanse kolen zal kunnen stellen. Op het ogenblik beweegt de Euro pese kolenproductie zich echter nog op 93 van het vooroorlogse peil. Porter vergeleek de Engelse produc tie van ongeveer 1,2 ton kolen per mijnwerker per dag met de Neder landse productie, die ongeveer 2 ton per mijnwerker per dag bedraagt en op deze basis de hoogste Europese productie is. Overeenkomst met Egypte. Alle Britse troepen zuilen worden teruggetrokken uit Ismailia, Port Said en Suez. In ruil voor deze ontrui ming heeft Egypte toegezegd te zul len helpen bij het bestrijden van de terroristen. Dit is bepaald in een overeenkomst, die gisteren met de Egyptische autoriteiten is bereikt. Bijna alle gezinnen van Britse mi litairen zijn uit de genoemde steden geëvacueerd. Een fijne opvoeder! Dinsdag in de late namiddag werd de Haagse politie gealar meerd, dat een tienjarige jon gen, die van een padvindersoefe ning terugkeerde, in het hart van de stad ontvoerd was. Een kame raadje belde op en vertelde, dat de jongen door twee mannen ge grepen en in de auto gesleept was. De auto was in de richting van het Haagse Bos verdwenen. Onmiddellijk werden alle be schikbare manschappen, jeeps en radiowagens gemobiliseerd, doch terwijl druk werd gezocht belde de vader van het ontvoerde jon getje op, dat zijn spruit veilig, doch zeer Overstuur thuis geko men was. De jongen vertelde, dat hij ge grepen, in de auto gesleurd en geblinddoekt was. Op ruwe toon was hem gevraagd wat hij in de padvinderij deed en waarom hij lid van die vereniging was. La ter werd hem bevolen zijn mond over het gebeurde té houden. Hij werd vlak bij huis uit de auto gezet. Thuis vertelde hij natuur lijk alles. Gebleken is, dat de 27-jarige leider van de padvindersgroep een nieuwe „stunt" op het ge bied van opvoeding heeft witten uithalen en daarom de „ontvoe ring" met een huurauto op touw zette. De boze politiemannen en de woedende vader hebben hem duidelijk aan het verstand ge bracht, dat hij dergelijke opvoe dingsmethodes maar beter ach terwege kan laten. Storm legde veer- en loodsdiensten lam. Opnieuw heeft gisteren een storm, die in de avonduren een hoogtepunt bereikte, over ons land gewoed. Eerst werd de loodsdienst te Hoek van Holland, later die van IJmuiden en om 6 uur die van Vlissingen wegens de zware zee gestaakt. De bootdienst VlissingenBreskens moest eveneens gestaakt worden, daar een van de havenlichten te Breskens niet brand de. De boot, die met vertraging om 21.15 uur te Vlissingen aankwam, voer niet meer uit. Het Engelse schip „Teeswood" liep bij het eiland Borkum op een zand bank. De loodsboot uit Borkum slaag de er in 13 opvarenden aan boord te nemen. Twee anderen zijn ver dronken. Het schip is door midden gebroken. De storm ging bijna overal ver gezeld van zware buien, terwijl op vele plaatsen onweer en hagelbuien voorkwamen. Tijdens de buien kwa men zware windstoten voor. Op Schiphol werd een windstoot geregi streerd van 108 km per uur, terwijl Den Helder om 10 uur een windstoot van 110 km meldde. ft» Twee aluminiumtanks, elk met een diameter van 8.5 meter, een hoogte van 10 meter en derhalve een inhoud van circa 500.000 liter, zijn eer gisteren van Delft naar Gouda vervoerd. Beide zijn vervaardigd door de N.V. Ned.. Kopermetaalindustrie te Delft en zjjn bestemd voor de Ver enigde Stearinekaarsenfabrieken te Gouda. In Overschie moesten de gevaarten over de Hogebrug over de Delfshavense Schie worden getild, omdat de doorvaartwijdte te klein was. De Wit's Bergtags- en Trans portonderneming te Rotterdam had voor dit doel een drijvende bok ge leend, die de tanks van de zolderschuit lichtte en aan de andere zjjde van de brug weer op de schuit plaatste. Het gehele werk nam drie uur in beslag, maar het verkeer over en onder de brug vond vrijwel normaal doorgang. Vanmorgen zijn de tanks door de straten van Gouda vervoerd en na een tweede luchtreis nu over 'n muur op hun plaats gebracht. LICHTE BROMFIETSEN ZIJN „FIETSEN". De buitenlandse diplomatieke ambtenaar, die asylrecht heeft gevraagd, heeft een verklaring afgelegd, dat hjj niet langer meer zijn functie wenste te vervullen, daar er van de nationale vrüheid van zijn volk niets meer over is, zo deelde minister Teulings in de Tweede Kamer mee. Bovendien wilde deze Tsjech niet meewerken aan de voorbereiding van de economische confe rentie te Moskon, die geen ander doel heeft, dan de Russische militaire in spanning te versterken. Volgens de mimster is overduidelijk bewezen, dat van communistische zjjde in samenwerking met de betrokken buitenlandse mogendheid, plannen zijn beraamd, om pressie -uit te oefenen op bepaalde Nederlandse zakenlieden, teneinde hen aan deze conferentie te laten deel- De regering bereikte berichten, waaruit onomstotelijk bleek, dat van communistische zijde is ingegaan op besprekingen, met een hier tijdelijk vertoevend buitenlands ambtenaar met het doel om te komen tot over brenging van buitenlandse fondsen, via handelstransacties, ter financiering van de C.P.N. Minister Teulings meende, dat de waarschuwing niet achterwege mag blijven. De communisten schuwen geen middel om te trachten door zgn. compromiterende wetenschap over handelsvertegenwoordigers macht te verkrijgen. BURGERLIJKE VERDEDIGING. Nog voor Kerstmis zal een aantal wetsontwerpen worden ingediend. Er zal een beroep gedaan worden op vrijwilligers en de Regering heeft goede hoop, dat dit zal slagen. Mocht deze wens niet in vervulling gaan, dan zal als uiterste middel een wet telijke dienstverplichting worden in gevoerd. De hele organisatie is er op gericht, dat tegen het eind van vol gend jaar, de burgerlijke verdediging in volle omvang zal kunnen worden gecompleteerd. DE BROMFIETS. De begroting van Verkeer en Wa terstaat bracht in de avonduren mi nister Wemmers achter de regerings tafel. Rijwielen met hulpmotor zullen als fietsen beschouwd worden, wanneer MINISTER VAN ECON. ZAKEN BESLOOT: De regering heeft besloten het middel van de tariefsverhoging toe te passen, teneinde de zo noodzakelijke beperking van het electriciteitsverbruik te bevorderen. Waar de huidige tarieven zjjn gebaseerd op de historische kostprijs en de aanschaffingswaarde der voor productie en distributie benodigde apparatuur thans aanzienlijk hoger ligt dan voor de oorlog, zal in vele gevallen een niet onbetekenende verhoging van het thans geldende tarief onvermijdelijk zijn. De minister van Econ. Zaken meent, dat deze verhoging gemiddeld ais regel een percentage van 25 niet zal behoeven te overschrijden. De thans bestaande maximumprijs voorschriften voor het kleinverbruik zullen onverminderd worden gehand haafd voor een hoeveelheid van 240 kwh per aangeslotene per jaar. Het vastrechttarief zal een zekere verho ging moeten ondergaan. Ten aanzien van de tarieven voor grootverbruikers zullen de maximum prijsvoorschriften worden ingetrok ken en wordt het aan de bedrijven zelf overgelaten om in overleg met de directeur-generaal van de energie voorziening de bestaande tarieven zo danig te herzien. De regering verwacht, dat uit de tariefsverhoging een uiteindelijke kolenbesparing voort zal vloeien van rond 200.000 ton per jaar. Deze maatregelen zuilen echter slechts volledig succes hebben, zo meent men, indien alle betrokkenen de handen ineen slaan. Te 's-Gravenhage slaagde voor de acte M.O. K 3 natuurkunde, schei kunde en cosmografie de heer E. A. van Selms te Middelburg. de cylinderinhoud kleiner is dan 51 cc. Deze „fietsen" zullen het rijwiel pad moeten berijden. Is het stil op het fietspad, dan mag de snelheid tot boven 20 km worden opgevoerd. De zaak-Krijger. Het verlenen van een vergunning aan autobusondernemers moest minis ter Wemmers eveneens uitgebreid uit de doeken doen. Uit het geval van de heer Krijger te Goes moest men niet afleiden, dat daardoor het lot van de kleine lijndienstondememers al be zegeld is. Dit geval was in ieder geval geen symptoom van het gevoerd be leid. Slechts in uiterste noodzaak zul len kleine ondernemers geëlimineerd worden. Van de Kamer uit drong men op nadere inlichtingen aan en de heer v. d. Heuvel (K.V.P.) kwam met een motie om vrijwillige samenwerking der ondernemingen meer tot haar recht te doen komen. Voor deze motie voelde de minister niets, daar zij teveel is afgestemd op het gebeurde In Goes. (Ingez. medprloling, advert DE BILT ZEGT: Aanvankelijk zwaar bewolkt met enkele buien, later echter ook opkla ringen. Tot krachtig of matig afne mende Noordwestelijke wind, in de middag krimpend naar West. Weinig verandering in. temperatuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 1