VAL DA uit rovincie STORM EN REGEN WAREN SPELBREKERS Gr. van Prinstererstrijder voor de Chr. school C8t?®tmfiureaa QerlfSM» en GEMEENTERADEN Neem een doos echte Schenkt U thee door 'n kolenzee!? Walcheren. Zuid-Beveland. Noord-Beveland. 7 holen. Schouwen-Uuweiana. Maandag 26 November 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Bergen op Zoom koopt Plein 13. Na langdurige onderhandelingen tus sen het ministerie van Oorlog en het gemeentebestuur van Bergen op Zoom, la het ministerie bereid gevonden tot overdracht aan de gemeente Bergen op Zoom van het militair oefenterrein Plein 13 voor 'n bedrag van f 192.708,75 en onder voorwaarde dat de gemeente zich bereid verklaart om enige terrei nen aansluitend aan de reeds door de gemeente aan het Rijk verhuurde gron den gelegen aan de. Huijbergsebaan, in het bezit te krijgen en als militair oefenterrein aan het ministerie van Oorlog ter beschikking te stellen. Het bezit van Plein 13 acht de ge meente dringend gewenst, daar dit ter rein een gat vormt in de stedebouw- kundige opbopw van het stadscentrum. „Monty" naar Nederland. Veldmaarschalk Lord Montgomery, de plaatsvervangend opperbevelhebber van de N.A.T.O.-strijdkrachten in Eu ropa, zal Maandag a.s. naar Nederland komen voor het voeren van besprekin gen met Nederlandse militaire autori teiten. i ingez. mededeling, adv PAS X ILLES VOOR UW HOEST (Ingez. mededeling, advert.) Je hoeft natuurlijk niet zo precies te mikken - maar je kunt er wel moeilijk 'n lekbakje bij krijgen. Een normaal theezeefje is toch eigenlijk maar het beste. U moet altijd het beste nemen. Ook bij Uw shag. Mascotte VROUWENPOLDER. Subsidie voor E.H.B.O. en voetbalvereniging. Donderdagavond kwam de raad o.l.v. burgemeester v. Llere bijeen. Een bij drage in opname van een kind ln Kin- derzorg werd toegezegd. De gemeente zal zich aansluiten bjj het statistiek- onderzoek voor badplaatsen. De reke- ningcourantovereenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten zal met 1 jaar verlengd worden. Bij de aanbesteding van de bestra ting bij de nieuwe woningen, kwamen Gebr. Geldof als laagste Inschrijvers uit de bus. B. en W. stelden voor een bij drage van f50 per jaar per leerling te verlenen aan de landbouwwlntersohool te Middelburg. De heer Wouters stelde f75 per jaar per leerling voor. Na breedvoerige bespreking werd het voor- Drie Veerse schilders exposeren in Middelburg. De drie Veerse schilders de dames Ina Rahusen, Sarika Goth en de heer Jan Heyse exposeren een aantal van hun werken in de tentoonstellingszaal van de boekhandel van Benthem en Jutting te Middelburg. Vrijdagmiddag ls de ex positie, die tot 15 December duurt, ge opend door de burgemeester van Veere jbr I. F. den Beer Poortugael. Hij her innerde er in een toespraak aan, dat van de 1100 inwoners, die Veere telt, zich daaronder 16 artisten bevinden. Er zijn weinig plaatsen in Nederland, waar dit percentage wordt gehaald, aldus de bur gemeester, die vergezeld was van de wethouders. Hij hoopte, dat alle Veerse artisten samen nog eens ln Middelburg zouden exposeren. Hij wees er voorts op, dat zonder liefde vn de artist, de ken nis altijd schools blijft. Het verheugde Jhr den Beer, dat de heer Heyse na een onderbreking van 25 jaar, weer in Mid delburg exposeert. Tenslotte complimen teerde de burgemeester de heer B. P. Carlerre, directeur van de N.V. van Benthem en Jutting voor het genomen initiatief tot deze expositie. Een groot aantal genodigden woonden de opening van de tentoonstelling bij. Ina Rahusen heeft een groot aantal tekeningen en litho's, terwijl van Sarika Goth schilde rijen en tekeningen worden geëxposeerd. Jan Heyse heeft enkele van zijn schilde rijen ln olieverf en gouache's tentoonge steld. MIDDELBURG. Succes voor „Nut en Sporf'-leden. Op de Nat. tentoonstelling van konij nen, gehouden op 17 en 18 November te Arnhem behaalde de heer P. J. den Hollander met Havanna voedster oud le ZZG met 3 E.P. en met Havanna ram jong le ZG met E.P., met Havan na voedster jong le ZG met 2 E.P. L. J. Janssen te Souburg met Zwart Rus ram jong le ZG met 2 E.P. en met zwart Rus voedster jong le ZG en 1 E.P. Totaal inzending 877 dieren. J. de Bourgraaf behaalde op de Nat. tentoonstelling van konijnen van „Nieuw Leven" te Amsterdam met Gouwenaar Rex ram oud le G. en met Gouwenaar Rex ram jong le GG. Allen zijn leden van „Nut en Sport" te Mid delburg, VLISSINGEN. Nieuwe aanwinsten voor Openbare Leeszaal. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd aangevuld met de volgende werken: Bierce, Soldaten en burgers; Bruyn, Vreemde macht; Frank, De discipelen van Jezus; Van Rossum, Klein Gloria; Sinclair, Schatten der aarde; De Vries, Wij leven maar eens; Romains, Les hommes de bonne volonté, dl 17; Do- minik, Kautschuk; Lowndes, The marriage-broker; Nichols, Evensong. In de maand October werden uitge leend 2258 Ned. romans, 245 romans ln vreemde talen, 768 studieboeken en 745 kinderboeken (totaal 4016). De tijdschriften, en krantenzaal werd bezocht door 487 mannen en 74 vrou wen: de jeugdzaal door 89 jongens en 151 meisjes. Er werd voorgelezen aan 6 jongens en 19 meisjes. SINT LAURENS. „De Lofstem' bezocht „Ter Hooge". Het Chr. Gemengd Zangkoor "De Lofstem" te Sint Laurens bracht Don derdagavond een bezoek aan het Rusthuis „Ter Hooge" te Koudekerke. Onder leiding van de dirigent, de heer A. Fefj werden een 14-tal liederen ten gehore gebracht. Een en ander viel zeer in de smaak bij de ouden van dagen en het verplegend personeel. Hij komt, hij komt, de lieve, goë Sint! Dinsdag a.s. zal Goes een belangrijk man binnen haar stadswallen herber gen: om kwart voor één zal St. Nico- laas, als altijd vergezeld door Zwarte Piet, aan het station arriveren, komen de uit de richting Bergen op Zoom en zal daar een aantal heren met een vol verwachting kloppend hart gereed staan om de eerbiedwaardige grijsaard te ont vangen. Deze heren zijn vertegenwoor digers van de Winkeliersvereniging Lange Vorststraat, want het ls op hun uitnodiging dat de goede Sint naar Goes komt. Wat de Sint zal doen? Natuurlijk een rondrit maken door de stad en daarna zal hij de hele middag winkel ln, winkel uit de Lange Vorststraat bezoeken en doen wat van hem verwacht wordt: snoepgoed uitdelen aan zoete kinder tjes! Zaterdag zal hij zijn bezoek herhalen en zowaar op Dinsdag, de dag vóór zijn verjaardag weer. In die tussentijd zal h(j andere steden en dorpen met zijn komst verblijden. Maar dat wil aller minst zeggen dat het dan saai zal zijn 'n de Lange Vorststraat: alle dagen zal er muziek zijn en tot 's avonds 10 uur zal de speciale feestverlichting met Sinterklaasemblemen branden. De win keliers zullen hun étalages zo fraai mo gelijk versleren en het publiek zal er, als overal in de stad, ln de periode van 29 November tot 4 December tot 's avonds 9 uur terecht kunnen. En de speciale attractie: Zo af en toe zullen kinderstemmetjes door de microfoons klinken, aarzelende debutantjes, die de lof van Sint Nlcolaas zullen verkonden. Vol verwachting klopt hun harten het onze! GOES. Openbare leeszaal houdt leden, vergadering. Heden, Maandagavond om 7.30 zal de openbare leeszaal en bibliotheek in algemene ledenvergadering bijeen komen. De agenda vermeldt goedkeu ring van de begroting voor 1951 en ver kiezing van bestuursleden. De heren Bouwman en Vroome zijn aftredend, docfi herkiesbaar. Voorts zal mevr. M. Flinterman- Dijkshoorn een bespreking houden over het boek: „Tranen over Johannesburg" van A. Paton. WAARDE. Trap van een paard. De landbouwersknecht C. G. kreeg de zer dagen op het bedrijf van de heer W. een klap van een paard tegen zijn on derbeen. Bij onderzoek bleek het been gescheurd te zijn. WOLPH AARTSDIJK. Vergadering A.R. Kiesvereniging. Donderdag kwam de A.R. Kiesvereni ging in vergadering bijeen. De voorzit ter, de heer M, v. d. Vrede, sprak een openingswoord. De heer D. Sandee bracht verslag uit van de provinciale vergadering. Als lid van het Centraal Comité werd gekozen de heer A. Schout en als plaatsvervan ger de heer R. Zuidema. De heer C. Snoep gaf een politiek overzicht. YERSEKE. Nieuw vvjjkgebouw „Het Groene Kruis". Het nieuw geopende wijkgebouw van „Het Groene Kruis", annex badlokaal, mocht zich in de afgelopen week reeds in grote belangstelling verheugen. Naar wij vernemen waren er de eer ste dagen honderden liefhebbers. Demonstratie van landbouwwagens te Kortgene. Vorige week werd op het bedrijf van de heer J. van Oeveren Mzn te Kort gene door de Vereniging van Bedrijfs voorlichting een demonstratie gehou den met landbouwwagens. Van een achttal wagens werd de be nodigde trekkracht bepaald, waarbij duidelijk bleek dat in natte grond de lage drukbanden aanmerkelijk minder trekkracht vragen als de hoge drukban den. Ook bij de opleggers maakte de lage drukbanden een goede indruk. Voorts werden nog enkele trekkers met antislip-kettingen uitgerust. Ook hier werden goede resultaten mee be haald. De belangstelling was vrij groot. COLIJNSPLAAT. Jaarvergadering „W'ilhelmlna". In de zaal van de heer Gast hield het muziekgezelschap „Wilhelmina" haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer J. C. Maas. Aanwezig waren 23 leden en 6 donateurs. De In komsten waren f 1178.63, de uitgaven f 1253.81, alzo een nadelig saldo van f 75.18. De aftredende bestuursleden D. Korsuize, J. M. Snoep en M. W. de Regt, resp. vice-voorzitter, secretaris en bestuurslid werden herkozen. stel-Wouters met 43 stemmen aan genomen. Aan E.H.B.O. en Voetbalver eniging werd een subsidie van f 25 toe gezegd. B. en W. werden gemachtigd, met het oog op de gezondheidstoestand van de secretaris een waarnemer op te zoeken. Bij de rondvraag vestigde de heer Sturm de aandacht op het vele water dat op het dorp staat. De heer Vos pleite nogmaals voor het schoolplein. De heer Janse wees op de zeer slechte toestand van de Westelijk. WISSEKERKE. Gemeentebegroting 1952 vastgesteld. Vrijdag kwam de raad van Wisseker- ke onder voorzitterschap van burge meester J. J. van der Maas bijeen. De heer J. van Halst was met ken nisgeving afwezig. De voorzitter deelde mede, dat de door de heren J. Filius en C. de Smit gevraagde buitenlichten resp. te Kam perland en Wissekerke na overleg met de betrokken bewoners, zullen worden aangelegd. Medewerking aan een streekactie te gen de bruine rat, had de volledige in stemming der raad. Op het verzoek van de afdeling Kam perland van de Vereniging voor E.H. B.O. om subsidie werd gunstig beslist. Voorlopig werd een bedrag van f 100 voor 1951 beschikbaar gesteld. Financiële medewerking ten bedrage van f 125 aan een cursus voor 't brand weerpersoneel werd goedgekeurd. Daarna werd de gemeente-begroting 1952 vastgesteld. Gewone dienst: aan ontvangsten en uitgaven f 278.547,62, met een post van onvoorzien van f 5509,42. Kapitaaldienst aan inkom sten f450.617,48; uitgaven f623.864,79, nadelig slot f 173.247,31. De heer M. Bustraan wenste aante kening, te hebben tegen gestemd, tegen alle verzekeringsposten. Het woningbouwvolume dat voor de jaren 19511953, 4 woningen bedraagt zou de voorzitter gaarne gebouwd zien. Het voorstel vgn B. en W. is, indien het benodigde kapitaal beschikbaar is, de bouw van 2 woningen voor rekening van de gemeente te nemen. De andere 2 woningen zuilen voor particuliere bouw worden toegewezen. In de rondvraag informeerde de heer Marcusse naar de schoolbouw te Kam perland. THOLEN. Vrachtauto ramde muur. Vorige week is door een defect aan de stuurinrichting en de remen, een zware vrachtauto uit Brabant, komende van de brug, richting Oud-Vosemeer, tegen de muur van het huis van de Wed. de Neve gereden, wat een groot gat in de buitenmuur en ernstige beschadiging van de voorzijde der auto veroorzaakte. Door de verkeerspolitie is een onder zoek ingesteld en tegen de chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. JEUGDAVOND TE ZIERIKZEE. Vrijdagavond werd in de Gerefor meerde Kerk een jeugdavond gehouden o.l.v. de heer M. Timmerman. Na het openingswoord sprak dis Y. J. Tiemer- sma over: „Individu en gemeenschap". Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen waarvan door enkelen gebruik werd gemaakt. De avond werd verder gevuld met 'n zang en voordrachtwedstrijd. In 't slotwoord sprak de heer A. Vreugdenhil uit Nieu- werkerk over: „In Godes vrees". Het ligt in de bedoeling de heer A. J. de Groot die per 1 December zijn ontslag heeft aangevraagd als directeur van de Gemeente Muziekschool, tot stadsbeiaardier van Bergen op Zoom te benoemen. De gemeenteraad van Waarde zal Woensdag 28 November om 14.30 uur in openbare vergadering bijeenkomen ter behandeling van de begroting 1952. Voor scheepswerktuigkundige diplo ma A zijn geslaagd de heren T. Brasser en H. P. J. van den Boogaart, beide leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingeii. Met de „Boskoop" die op 4 Decem ber te Amsterdam wordt verwacht, komt uit de Nederlandse Antillen te rug kwartiermeester J. Izeboud te Serooskerke (W.). In de plaats van de heer M. de Leeuw, die 55 jaar omroeper in Waarde is geweest, is thans aangesteld de heer M. P. M. Wondergem. De klaprooscolleete heeft in Krul- ningen een bedrag van f 175,48 opge bracht. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Het zag er de laatste dagen voor de voetballers al niet rooskleurig uit en de sombere verwachting, dat er veel wedstrijden zouden worden afgelast, is helaas ln vervulling gegaan. Er zjjn voor de Zaterdag-competitie dan ook slechts 6 wedstrijden gespeeld, terwijl de andere wegens onbespeelbaarheid van de terreinen werden afgelast. In de le klasse werden de wedstrijden Rillandia IColijnsplaatse Boys I en Wemeldinge IKrabbendijke I ge speeld, die eindigden in een 42 over winning voor Rillandia en een 31 overwinning voor Krabbendijke. Krab bendijke verstevigde daardoor zijn lei dersplaats in deze klasse. 2e Klasse A. Bevelanders IVeere I 22; Kats IWissekerke I 31. Veere bleef enigszins beneden de maat, al moet gezegd worden dat bij zo'n storm het voetbalspel een kans spel geworden is. Kats stelde niet te leur en hield de beide punten thuis. 2e Klasse B. Colijnplaatse Boys II Rillandia II 24. Colijnsplaat kon het tegen Rillandia zelfs op eigen terrein niet halen en moest toezien hoe de overwinning naar Zuid-Beveland werd meegenomen. 2e Klasse C. Veere IIBevelanders n 4—1. Vere tapte uit een ander vaatje dan verwacht werd en maakte er zelfs geen twijfelachtige cijfers van. Afscheid Ds E. Beukema van Geref. Kerk te Nieuwdorp. Zondag heeft, na zijn gemeente 23 jaar te hebben gediend, ds E. Beuke ma te Nieuwdorp afscheid genomen. Als tekst had hij gekozen Hand. 20 vers 32. De scheidende herder en leraar bracht naar voren, dat ook in deze tekstwoorden van een afscheid sprake is, n.l. Paulus' afscheid van Efeze en dat Paulus daar zeide: „Ik heb de loop beëindigdNa de predicatie werd gezongen Ps. 845. De scheidende herder werd toe gesproken door het schoolhoofd, de heer C. Melse, namens de kerkeraad en de gemeente. Deze dankte hem voor het vele werk, dat ds Beukema heeft gedaan. Nooit was hem iets te veel. Namens de Classis sprak ds N. Lammens, de consulent, uit Heinkens- zand. Deze schetste hem als een mem vol humor en ernst. Men ziet hem node vertrekken. De Herv. predikant te Nieuwdorp, ds A. P. van der Made, wenste hem een goede levensavond toe, die de Christenen mogen zien als een morgen vol belofte. Burgemeester Elenbaas van 's-Heer Arendskerke sloot de rij van sprekers. Na een dankwoord te hebben gesproken ging ds Beukema voor in dankgebed, met de hakken over de sloot, wat ech ter geen belemmering was om de lei- 2e Klasse E. A.Z.V.V. IZaamslag I 1—2. Zaamslag kwam in Axel maar net dersplaats weer van Tern. Boys over te nemen. De junioren-uitslagen waren: Groep IV Burgh IRenesse I 05. Groep V: A.Z.V.V. I—Tern. Boys I 3—0. Nederlandse jeugd—Belgische jeugd 1—1. Te Breda werd een wedstrijd ge speeld tussen het Nederlands jeugd- elftal en dat van België. Het resultaat was een gelijk spel: 11. De rust ging met blanke stand in. Het Neder landse doelpunt werd door de Wit gescoord na veertien minuten spelen in de tweede helft. De gelijkmaker kwam na 37 minuten spelen van de voet van Hauben. SCHEEPSBOUWTENTOON- STELLING TE MIDDELBURG Binnenkort zal in de voormalige Vleeshal van het Middelburgse Stad huis een scheepsbouwtentoonstelling worden gehouden. De tentoonstelling, die de naam „De Scheepsbouw" draagt, is in opdracht van de directie der Kon. Mij „De Schelde" te Vlissin gen, uitgevoerd door de Stichting „Onderwijstentoonstellingen". Dergelijke reizende tentoonstellin gen hebben ten doel de Nederlandse schooljeugd een beeld te geven van de arbeid en de producten van de na tionale industrieën. De K.M.S. heeft de wens te kennen gegeven, dat de expositie na 'n bezoek aan Den Haag in Zeeland zal rouleren. De tentoon stelling zal op Dinsdag 11 December a.s., om half 5, worden geopend. Deze expositie zal bezocht kunnen worden door de schooljeugd uit Vrouwen polder, Arnemuiden, St. Laurens, Koudekerke, Domburg, Serooskerke, Veere, Oostkapelle, Aagtekerke, West- kapelle, Grijpskerke, Meliskerke, N.- en St.-Joosland, Biggekerke en Zou- telande. Het bezoek geschiedt in klasseverband o.l.v. de leerkrachten. De rondleiding duurt ongeveer 1% uur. De tentoonstelling zal van 12 tot en met 21 December en van 10 tot en met 19 Januari te bezichtigen zijn. REDE TE GOES DOOR Dr H. J. LANGMAN. Moge de figuur van Groen van Prinsterer ons inspireren tot dezelf de ijver bij het bewaren van het pand, dat ons mede door zfön ar beid is toevertrouwd, aldus sprak dr H. J. Langman, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, Zaterdagmiddag in „De Korenbeurs" te Goes, waar de afd. Zeeland voor de Chr. Mulo bijeen was o.l.v. de heer J. IJsselstein. Dr Langman hield een referaat over: „Groen van Prinsterer en de Chr. School". Na de studietijd van Groen van Prinsterer, alsmede zijn politieke inzichten te hebben gehandeld, zei dr Langman, dat de leiding van God in Groen's leven, wonderlijk is geweest. Hij wees er op, dat de wet van 1806 de geest van de tijd in de gemengde scholen binnendrong. Elke poging voor vrijheid van onderwijs werd in die tijd als een daad van revolutie aan gemerkt. Groen van Prinsterer zou de man worden, die als Mozes het volk uit het diensthuis uitleidde, aldus de predikant. In 1837 volgde het eerste protest van Groen tegen de gemeng de scholen. Niet de Bijz. school, aldus dr Langman, was het ideaal van Groen, doch de aparte scholen voor iedere gezindte. Uitvoerig ging de predikant in op het conflict tussen Groen en de ryinister van Onderwijs, v. d. Bruggen. Minister van der Brug gen was voorstander van de Associa- tieschool. De overwinning van v. d. Bruggen bracht een crisis in Groen's leven teweeg. In 1862, 5 jaar na het conflict, trad Groen opnieuw in het strijdperk, doch nu als pleitbezorger voor de Chr. school. In 1876 (het sterfjaar), keerde Groen weer terug naar zijn uitgangspunt: De gezindte- school. Na het historische overzicht gaf dr Langman zijn oordeel over de strijd van Groen. Hij zei, dat da overheid verplicht is te luisteren naar Gods gebod. Opvoeding en onderwijs, aldus de predikant, is in de eerst^ plaats de taak van de ouders, kerk en overheid komen pas daarna. De vrije associatieschool, zoals mi nister van der Bruggen die voorstond, zo zei dr Langman, verdient de voor» keur boven de gezindteschool van Groen. Pas als het particulier initia» tief tekort schiet, zullen kerk en staat dienen te helpen. Wat heeft dit alles ons voor het heden te zeggen? Wa zullen hebben te ijveren voor de Bijz. school, zo vervolgde dr Langman. De school aan de ouders leek hem de juiste gang van zaken, waarbij er contact moet zijn met de kerk. De breuk in de kerken moet niet wor den doorgetrokken in de school. We moeten oppassen, zo meende de pre dikant, dat de onderwijzers niet uit sluitend uitvoerders worden van de paedagogische en didactische eisen van de staat. Van de ijver van de leerkrachten in het Chr. onderwijs hangt veel af, zo besloot dr Langman zijn rede. N.V, Vitrite Works te Middelburg boekt een record. Het personeel van de N.V. „Vitrite Works" te Middelburg heeft de afge lopen week een belangrijk record ge boekt op het gebied van de produc tieverhoging. Het aantal caps, dat vo rige week werd vervaardigd, bedroeg niet minder dan 8 millioen stuks. Een dergelijke productie werd tot op heden nog nimmer bereikt. De direc tie toonde zijn erkentelijkheid tegen over het personeel en liet aan het mannelijk personeel Zaterdag 10 si garen of 40 sigaretten naar keuze uitreiken, terwijl het vrouwelijk per soneel met een plak chocolade werd verrast. in vele charmante geschenk» verpakkingen 'T HELE VOLK IS BLIJ. Aan het gejuich der mensen wilde geen ein de komen. Het avontuur van de koningskinderen en Gertjan en Maartje was als 'n lopend vuur tje door het land ge gaan. Zelfs de kranten hadden er al over ge schreven. Het gehele volk voelde zich gelukkig dat het prinsje zo veranderd was, want flinke prinsjes worden goede koningen. „Leve de prins en de prinses!" klonk het weer uit volle borst. Vanuit de koninklijke koets lachten de koningskinderen vriendelijk naar buiten en wuifden vrolijk met hun handjes. Er stroomde een dankbaar gevoel door hen heen en met een gelukkige glimlach liet prinses Agatha zich achterover in de kussens zakken toen de koets door de poort van het paleis naar het binnenplein reed. „Ik wil een goede koning worden net als vader. Hierin zal ik het volk niet teleurstellen" en prins Flippodijn knipperde goedig met de ogen terwijl hij zijn bril oppoetste met een schone zakdoek. Binnen in het paleis liepen de lakeien al bedrijvig heen en weer met de kostbaarste spijzen. Het beloofde een waar feestmaal te worden en met hongerige blikken gluurde het viertal naar de gedekte tafel. Nagekomen Advertentiën Door Gods goedheid werden wij ver blijd met de geboorte van een Zoon JOHANNES D. HEUSEVELDT M. M. HEUSEVELDT—BREURE Driewegen, 24 November 1951. Korte weg 141. Enige algemene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in de hope des Eeuwi gen Levens, onze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom, JAN HANNEWIJK, op de jeugdige leeftijd van 28 jaar. Zijn diepbedroefde familie: Heinkenszand: M. HANNEWIJK P. HANNEWIJK—DE BEL Lisse D. SCHIPPERS—HANNEWIJK H. SCHIPPERS en Kinderen Heinkenszand: L. HANNEWIJK M. HANNEWIJK—WALHOUT en Kind Nieuwerkerk (Z.): M. DE REUS—HANNEWIJK W. DE REUS en Kinderen Heinkenszand: J. v. d. SCHOOR—HANNEWIJK J. v. d. SCHOOR en Kind. Heinkenszand: M. HANNEWIJK J. HANNEWIJK Heinkenszand, 23 Nov. 1951. De begrafenis zal plaats hebben D.V. op Dinsdag 27 Nov. a.s. om 12 uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3