VAN NELLE'S KOFFIE Wsniipil GOES. tijd. 6nderwijzer(es) loupe ^Ylieuwó uit de^P rovincie IWS jpetitic. Lh Voorhans Noord'Beveland. Walcheren Zuid-Beveland. Chr. Emigratie Centrale te Goes bijeen. Zeeuwsch- Vlaanderen. KERK EN ONDERWIjS Vraag het vertrouwde merk VAN NELLE .TITELGEVECHT'' OM AMBACHTSHEERLIJKHEID Officiële Publicatiën BURGERLIJKE STAND WATERSTANDEN SCHEEPSTIJDINGEN Wat brengt de radio? a@7oaafua*eaa Dr Z0NNEVYLLE, is verhinderd Zaterdag 22 November spreekuur te houden. AAGTEKERKE. en veiling Pagina 2 ISTANDIG PERIMENT laan het ziek- ist, is natuur- Enblik daar is, |t volle leven is heeft hij in jen niets-doen In, is er lang- I van minder- froeid. En als ig kan, moet [>ben, moet hij In zich daar- I vluchtelingen fiatste wereld- aan president Iningni er op pre vooral mo- worden be jel van nutte- laud krijgt. Al de zak van 1 velen zal het Ven in de nor- hetzelfde élan heeft bezield. |u heeft, als Amerikaanse andse Zaken. ld, dat hij zal Ltieconferentie el zal worden genwoordigers jj zullen zijn. Int.- het beoogt tan de deelne- iverhuizing in plm. 115.000 Jiden naar een I is echter een luan belang is zelve en die fcanclïg experi- Iranten zullen Kienen te ver- jiieuwe vader- iullen hebben. fdat velen van J nodig zullen In hun nieuwe jipassen, want bid. Er wordt zij als vrije hun normale j.; alleen die ■en behoorlijk lat dit experi- 1 het ook voor gorden toege- lïi er wel emi- frhuizing zien avontuurtje. >r de emigra- Vvorden uitge- tn.se plan. lijkt dig begin. de Koningin beeft H.M. de in audiëntie braai Juin, be- Endstrijdkrach- pN VAN |ten en distri cts gasten van iten vertoeven, hoge prijs van lldt de „New [ezelschap, dat Amerikaanse distributie en lestuderen, be- Graaf, direc- bnen N.V. te luwse tafeltennïa- ledstrijd gespeeld. Is met 46 vatt stand er nu al« 22-8 23-17 22—18 21—W 26—24 17—18 15-15 10-20 4—26 li van Zoelen 2 laan de kop door fjezoekende Sorry Urlaag te pakken in de kopgroeo loppen. Spirit 2 r een 5—5 g«' ZEM 2, dat bij kop kreeg, een- wam. De stana 34—6 28—12 26-14 31-19 18-22 18—32 17-28 13-27 5—33 ■Zand 2 in eigen len van A.Ti 1ste plaats. Arne- Cn 7—3 nederlaag lef Will van Zoe- len 9—1 overwin- Ia.T.T.C. 2, dat klopte. V.S.V. «zoekende Arne- ndia. Middelburg In aan de Na- lijke voetbal- K sportuitwis- |n Folkestone. t.K. 5—5. lburg IIV.U. 1 de Zeeuwse rtij tussen P. Meyer (V.U. beze is thans Jclaard, waar- |d in 55. 1/2-7/2. in de Zeeuwse jDmpetitiewed- euzen is in 11 Tor Terneuzen |]3eekeM. J* Nordlohne C. Reusen |jW. A. Duve- J. Tholenaar ■Tipse—G. den J. P. v- d' 5 W. Henry .de ConincK Donderdag 22 November 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Gevolg van moeilijkheden: Deel der „Scheldegouwen"-leden sticht nieuwe vereniging. Sedert enige tijd botert het niet in M.A.C. „ScheldegouwenOorzaak hiervan z(jn de moeilijkheden, die deze vereniging met de K.N.A.C. had bij het Organiseren van de laatste Benelux- ïonde. Een uit de leden samengestelde gommissie heeft een onderzoek naar het beleid van het bestuur ingesteld en is tot de slotsom gekomen, dat speciaal <Je secretaris ernstig in gebreke is ge bleven. De secretaris is hierop afge treden. Gevolg van een en ander is echter, dat een deel der leden zich alt „Schel degouwen" heeft teruggetrokken en een nieuwe Motor- en Autoclub heeft ge sticht, die op dit ogenblik nog zonder naam is. Of deze vereniging lang zal bestaan hangt voornamelijk af van de houding van het bestuur van „Schelde gouwen In de nlenwe vereniging is n.I. de mogelijkheid tot samengaan openge laten, als tenminste de garantie wordt gegeven door het bestuur van „Schelde gouwen" dat de door de K.N.M.V. en de K.N.A.C. uitgevaardigde reglemen ten stipt zullen worden nageleefd. Een beslissing hieromtrent kan wor den tegemoet gezien, als de leden van „Scheldegouwen" weer in vergadering bijeen zullen komen, wat vermoedelijk binnenkort het geval zal zijn. Intussen heeft de nieuwe vereniging voor haar leden reeds een tweetal rit ten uitgeschreven, n.I. een pijlenrit over Walcheren op 8 December en een „wild- rit" op 29 December. MIDDELBURG. Brandmelding. B. en W. hebben zich tot de buurt verenigingen gewend met het verzoek na te gaan, welke telefoonbezitters in de verschillende buurten bereid zijn bij ev. voorkomende brand, de brandweer op te bellen. Aan de woning van hen, die zich beschikbaar stellen, zou dan een eenvoudig kenteken worden aange bracht. OOSTKAPELLE. Uitvoering „Onder Ons". Voor een uitverkochte zaal gaf de To neelclub „Onder Ons", Zaterdagavond de opvoering van het drama in drie be drijven „Een, die niet geteld wordt", onder leiding van de voorzitter en re gisseur, de heer A. J .de Broekert. Het stuk werd door de aanwezigen met gro te aandacht gevolgd en de spelers moesten na afloop 'n dankbaar applaus in ontvangst nemen, De heer M. A. van Strien, hoofdon derwijzer aan de Chr. lagere school te Rltthem, is benoemd tot leerkracht aan de Chr. lagere Landbouwschool te Aalten. Causerie van de heer A. L. Louws. De heer A. L. Louws te Oostkapelle, voorzitter van de Chr. Emigratie Cen trale, afdeling Zeeland, hield Dinsdag avond in „De Prins van Oranje" te Goes een causerie, waarin hj), gezien de overbevolking, bureaucratie, belasting druk enz. een wettige drang consta teerde in ons land om te emigreren. In Frankrijk zijn nog enkele goede boerderijen beschikbaar, waarvoor ge gadigden zich kunnen melden. In Zuid- Afrika is het plaatsen van emigranten alleen maar mogelijk door relaties. On gehuwde geschoolde timmerlieden kun nen ln dit land zeker aan de slag ko men. In Australië ligt het werk voor de geschoolden voor het opscheppen. Soms staan er 1200-1300 vacatures in een krant. Helaas is de huisvesting in dit land hopeloos. De sociale voorzieningen in Australië kan men uitstekend noemen. De kans op zelfstandige vestiging is in Nieuw-Zeeland gering. Overigens biedt dit land meer kansen dan Austra lië. Nieuw-Schotland in Canada is zeer vruchtbaar en de voorwaarden daar zijn bijna enig voor de emigranten. Naar Ontario zijn sinds 1920 40.000 Neder landers geëmigreerd. Er komt veel -in dustrie voor. Voor zelfstandige vesti ging zy'n de gemengde bedrijven belang rijk. In de tabaksteelt is veel te verdie nen, ook door vrouwen en kinderen. Kortom Ontario biedt uitstekende kan sen vooral in de ambacht, industrie en het boerenbedrijf. In de buurt van de steden kan de tuinbouw en de veeteelt zich goed ont wikkelen. Het klimaat van Manitoba is hard. Saskatchewan heeft geleide eco nomie. Vroeger had Alberta te kampen met droogte. Nu zijn er grote irrigatie- werken aangelegd. Er komen veel delf stoffen voor en de suikerbieten- en groententeelt floreert in deze streek. In Canada zijn geen standsverschillen. Er is geen bureaucratie. Emigranten worden door de Chr. Emigratie Centra le geplaatst via de kerken in Canada. Iedere emigrant moet Engels leren. Emigreren uit winstbejag of uit angst is absoluut af te keuren. Spr. besloot met te zeggen dat we in het vreemde land in de eerste plaats ambassadeurs moeten zijn van Jezus Christus. Op deze causerie volgde een geani meerde bespreking. Medegedeeld werd nog, dat de heer Louws ieder week 's Maandagsavonds zitting houdt te Oostkapelle. Te Goes houdt de heer Marinussen om de veer tien dagen des Dinsdagavonds zitting. GOES. Lezing over aquaria. Dinsdagavond kon men ln het Slot Ostende mensen aantreffen, die in hun vrije tijd voornamelijk van schepgerel voorzien aan de Vestkant vertoeven. De heer J. Peene, voorzitter van de aquariumvereniging te Oost-Souburg, hield namelijk een causerie over de In richting van het aquarium onder de titel: „Chaos of Kosmos". Vol belangstelling werd naar zijn verantwoorde biologische adviezen ge luisterd en stelde men enige vragen. Verduistering. Door de politie te Goes is aangehou den een zekere B. uit Oost- en West- Souburg, voorheen woonachtig te Don gen. B. heeft in het tijdvak van Febru ari tot heden zich schuldig gemaakt aan verduistering van f 500 tot f600 ten nadele van de Fa U. De gearresteerde heeft bekend en is hierna vrij gelaten. COLIJNSPLAAT. Overdracht bazargelden. Dezer dagen werd in het voormalig gemeentehuis alhier de opbrengst van de onlangs gehouden bazar overgedra gen aan het bestuur van de muziek vereniging „Wilhelmina". De bazar heeft netto opgebracht f 3090,80, voor waar een prachtig resultaat. Als dank aan de burgerij werd aan burgemeester Schuit het beschermheer schap van de muziekvereniging aange boden, hetgeen deze aanvaardde. Vóór het gemeentehuis werd daarna aan het bazarcomité, dat onder voorzitterschap stond van de heer G. J. de Koster, een serenade gebracht. KORTGENE. Activiteit van de Middenstand. Vorige week organiseerde de Kort- geense Middenstandsvereniging een win kelweek, waaraan een prijsvraag ver bonden was. In de étalages waren arti kelen aangebracht, die daarin niet thuis hoorden, Alle artikelen, die zodoende gevonden werden, vormden samen een slagzin. Maandag werd de uitslag be kend gemaakt. De activiteit van de middenstandsvereniging valt zeker toe te juichen, aangezien men ook hier niet achter kan blijven bij andere plaatsen. OOSTBURG. Overdracht bruggen. Door het Dagelijks Bestuur van het waterschap Het Vrije van Sluis zijn we derom enkele duikerbruggen overgeno men, n.I. die bij Stroopuit, Turkeije en in de weg Oostburg-Slnt Margrlete, waarmede het herstel van de ln de oor log verloren gegane bruggen thans weer eeen belangrijke stap is gevorderd. De bruggen werden gebouwd door de aan nemer J. den Ouden uit Biervliet. Sint Nicolaas. De St. Nicolaascommissle te Oost burg, die ln voorgaande jaren na de be vrijding het St. Nicolaasfeest regelde is ontbonden. Na gepleegd overleg zal de Oostburgse Winkeliersvereniging de bevoegdheden overnemen wat betreft het ln het openbaar optreden van de Sint. De diverse scholen zullen thans weer elk op zichzelf een St. Nicolaas doen op treden. Op 1 December komt de Sint in Oostburg zijn Inkopen doen, op 3 en 4 December zal hij de bestellingen rond brengen, zowel ln. als buiten Oostburg, terwijl op 5 December Wllgenhof, waar in de Ambonezen thans vertoeven, zal worden bezocht evenals het ziekenhuis, 's Avonds zal de traditionele rondgang door het dorp plaatsvinden. GEMEENTERAAD. ZIERIKZEE. Bouw van vijf duplexwoningen. Dinsdagavond vergaderde de raad. Het dringende karakter van deze ver gadering was in hoofdzaak gelegen in het voorstel van B. en W. tot de 17e wijziging der begroting van 1951, n.I. de aanschaffing van twee auto's t.b.v. de vleeskeuringsdienst op Schouwen en Duiveland, kosten der verwarming van de b.l.o.-school en aanschaf nieuwe meu belen voor de secretarie. Na een toe lichting door de voorzitter ging de raad met het voorstel aecoord. Verder keurde de raad goed de ver huur van het sportpark voor f575 per jaar. Van Ged. Staten was goedkeuring ontvangen t.a.v. het verhuurreglement. Aangezien het deficit van het zieken huis Noordgouwe voor 1950 f60.333.08 bedraagt, wordt het aandeel de gemeen te vastgesteld voor 1952 op f2,53 per inwoner. Ged. Staten hadden de onderhandse aanbesteding goedgekeurd van vijf du plexwoningen voor f 53.000 aan de aan nemer J. Stouten te Oosterland. De raad ging accoord met de gunning. Tenslotte werd m.a.s. door de raad benoemd ln vaste dienst tot lerares nuttige handwerken aan de openbare ulo mej. M. M. v. d. Ouden, thans tijde lijk aan deze school verbonden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sluis, L. P. W. Groen veld, cand. te Zevenhuizen: te Renesse- Noordwelle, T. A. van Liere, cand. te Zaltbommei. Bedankt voor Oud-Alblas, J. Zwijnen- burg te Huizen; voor Genemuiden, B. G. A. v. d. Wiel te Tholen. Geref, Kerken. Beroepen te Berkum, J. H. Meyer, hulppred. aldaar; te Rijsoord, K. Kra mer te Lioessens. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Enschede. R. Slofstra te Veenendaal; te Leersum, E. du Marchie van Voorthuysen te Sliedrecht. Geref. Gemeenten. Tweetal te Leiden, T. Dorresteyn te Opheusden en H. Ligtenberg te Rotter dam-W. Bedankt voor Scheveningen, F. Mal-{ ROODMERK GROENMERK GEELMERK Leids houthandelaar Ambachtsheer van 's-Gravenpolder. De heer P. van Hoeken, houthande laar te Leiden heeft zich gistermiddag voor de kapitale som van f 8080 verze kerd van de titel: „Ambachtsheer van 's-Gravenpolder" In „De Prins van Oranje" te Goes, waar de notarissen H. J. de Haan uit Hilversum en H. Jonkers te Goes ten verzoeke van de Erven van de heer mr D. H. A. van Voorst Vader te Hilver sum, deze Ambachtsheerlijkheid publiek verkochten, heerste 'n flinke spanning, die almeer steeg toen de aanstaande „ti telhouder" en een andere gegadigde bij tientjes gelijk (en soms nog meer) aan het opbieden sloegen. De houthandelaar won en kreeg, behalve de titel, ook de eigendom van zijkanten van de wegen, het moeras, dijken met de daarop was sende bomen, boomgaard en bouwland ter gezamenlijke grootte van 9.92.12 H. A. Eigenaar werd hij ook (dank zij voorkeursrecht) van de „Haagdijk'' te 's-Gravenpolder groot 3.20.50 H.A. voor de maximumprijs van f 1743,55 waarop een 390-tal Canadapopulieren en 3 lin- denbomen voor totaal f 3845. Voorts kocht de heer van Hoeken de „Essche- dljk" te 's-Gravenpolder, groot 1.20.67 H.A. voor de maximumprijs van f 656,45 met 206 Canadapopulieren voor f 1648. VERKOOP BOUWLAND. Verscheidene belangstellenden den kende nog zaken te kunnen doen bij de verkoop van percelen bouwland te 's- Heer Arendskerke, 's-Heer Abtskerke en Heinkenszand kwamen bedrogen uit want de pachters van deze percelen maakten gebruik van hun voorkeurs recht. Zodoende werden de volgende personen eigenaar (eigenares) van on derstaande percelen. i. Moelker, landbouwer te 's-Graven polder werd voor f700 eigenaar van 35 aren bouwland van de Haagdijk, tussen de Heer Geertspolder. Ch. C. Verhulst, landbouwer te 's- Gravenpolder werd voor f 800 eigenaar van een hoveniering aan het dorp groot 0.13.00 H.A.. J. Moelker voornoemd werd voor f 862,23 eigenaar van het moeras de „'s-Gravenpolderse Weel" groot 2.61.22 H.A. waarvan 30 aren weiland. Mej. de Wed. J. Joziasse-Goud, fruit kweekster te 's-Gravenpolder, kocht voor f 4194 de boomgaard in Oostmoer put Zandhoek aan de Schoorkenszand- weg. De heer B. v. d. Dries te Heinkens zand werd voor de maximumprijs van f 3000 per H.A. eigenaar van het per ceel bouwland groot 1.66 H.A. in de Oude Crayertpolder tussen Jongepiers- wegje en de Groenweg. De heer C. v. d. Does te Heinkens zand kocht voor de maximumprijs van f 2650 per H.A. een perceel bouwland te 's-Heer Abtskerke groot 2.07.50 H.A. onder Baarsdorp aan de Bemelsweg. De heer P. Karelse te Heinkenszand werd eigenaar van een perceel bouw land groot 1.14.50 H.A., in de Oude Ka mer voor de som van f3000 per H.A. En tenslotte werd de heer J. Mol Jzn, landbouwer te Nisse, voor de maxi mumprijs van f3000 per H.A. eigenaar van een perceel bouwland, eveneens in de Oude Kamer aan de Oude Kamerse weg, groot 2.69.00 H.A. lan te Bruinisse. Kerkdienst met tragisch verloop. Zondagavond j.l. vond de godsdienst oefening in de Ned. Herv. Kerk te Beesd een zeer ontijdig en tragisch ein de. Op het moment, dat de predikant door de burgemeester, als ouderling van dienst, naar de kansel werd geleid, werd de echtgenote van laatstgenoem de mevr. Pos, ongesteld en overleed terstond. Mevr. Pos, die 68 jaar oud was, was hartpatiënte. Zij vervulde op maatschappelijk gebied meerdere func- 1 ties. OFFICIëLE PUBLICATIE VAN DE INSPECTEUR DER BELASTINGEN TE ZIERIKZEE. Zitdagen voor het aanvragen van Loonbe- Tastingboekjes door losse arbeiders, voor het jaar 1952. De losse arbeiders, dat zijn zij, wier arbeid bij dezelfde werkgever in de regel slechts kor te tijd duurt, zijn verplicht, voor het jaar 1952 een loonbelastingboekje aan te vragen. Deze aanvraag kan mondeling geschieden op de hieronder genoemde plaatsen en tijdstippen. Zij, die in' het bezit zijn van een trouwboekje en/of een loonbelastingboekje voor het lopende jaar, behoren dit mede te brengen. Zitdagen voor het aanvragen van belas tingboekjes door arbeiders, welke werkzaam heden verrichten in aangenomen werk, voor het jaar 1952. Onder aangenomen werk worden begrepen, die werkzaamheden, waarin het uitvoeren van een bepaald werk tegen een vastgestelde som wordt opgedragen en waarin het gebruikelijk is, dat de persoon, die de opdracht ontvangt, met medewerking van zijn gezinsleden en/of ande ren de opdracht uitvoert. De werkzaamheden dienen anders dan in dienstbetrekking en anders dan in de uitoefe ning van een bedrijf te worden verricht. Stuk loon wordt als gewoon loon aangemerkt. De personen, die in het bezit zijn van een trouwboekje en/of een belastingboekje voor het lopende jaar, behoren, dit mede te brengen. Voor de inwoners der gemeente: Zierikzee, Brouwershaven, Dreischor, Duiven- dijke, Kerkwerve, Nieuwerkerk, Noordgouwe, Ouwerkerk en Zonnemaire: Inspectiegebouw te Zierikzee, Oude Haven D 499, van Donderdag 22 November tot Zaterdag 1 December 1951 alle werkdagen van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur (des Zaterdags alleen van 9 tot 12.30 uur). -Eikerzee, Ellemeet, Noordwelle, Renesse en SerooskerkeGemeentehuis Ellemeet Maandag 26 November en Dinsdag 27 November 1951, van 18.30—20 uur. Burgh, Haamstede: Gemeentehuis /Haam stede Vrijdag 30 November 1951, van 18.30— 20 uur. Bruinisse: Gemeentehuis Woensdag 28 No vember 1951 van 17.3018.30 uur, Dinsdag 27 November 1951 van 17.30—18.30 uur. Oosterland: Gemeentehuis Dinsdag 27 No vember 1951 van 17.30—18.30 uur, St. Philipsland (A. J. Polder en dorp)Ge meentehuis Maandag 26 November 1951 van 17.30-18.30 uur. Poortvliet, Oud-Vossemeer en Tholen: Tholen Vossemeerschepoort 10 Woensdag 28 November 1951, Donderdag 29 Nov. 1951 en Vrijdag 30 No vember 1951 van 19—21 uur. St. Annaland: Oud-Gemeentehuis Dinsdag 27 Nov. 1951 van 10—20.30 uur. St. Maartensdijk: Gemeentehuis Woensdag 28 Nov. 1951 van 19—20.30 uur; Scherpenisse: Gemeentehuis Donderdag 29 Nov. 1951 van 19—20.30 uur. Stavenisse: Gemeentehuis Maandag 26 Nov. 1951 van 19—20.30 uur. INENTING TEGEN DIPHTEKIE. Het gemeentebestuur van Vlissingen maakt bekend dat voor de leeftijd van 2 t.m. 13 j. de ge legenheid bestaat zich kosteloos tegen diphterie te doen inënten en herinënten en wel op Vrij dag 23 Nov. 1951 des middags te 3 uur in het Medisch Centrum Julianalaan. VLISSINGEN. Geboren: Johannes A., z.v. J. A. A. de Waard en J. J. Stouthart; Anneke E., d.v. N. Zandee en F. E. de Nooüer; Julius F. V. R., z.v. L. van Beusekom en C. Dekker; Anthonius J., z.v. T. A. Schipper en J. A. Jansens; Emma M. J. C.f d.v. A. F. Roets en J. J. A. Sturkenboom; Edward W., z.v. L. Ova en G. M. Piel; Arie J., z.v. H. J. Weezepoel en J. H. Ploeg; Cornelis J., z.v. P. Weeland en S. de Kam; Peter J., z.v. H. H. A. Brink - haus en A. Schunselaar. Ondertrouwd: P. C. Vos, 25 j. te 's-Hertogen- bosch en M. S. Roest, 23 j.G. H. Bos, 50 j. en E. Scheffer, 35 j.; L. F. Schrier, 29 j. te Goes en C. A. van Egeraat, 27 j.J. J. K. Bomer, 23 j. en M. H. J. Adriaanse, 20 j.H. Groesbeek, 28 j. en D. J. van den Berg, 27 j.R. Jankowski, 26 j. en M. C. Scheers, 19 j.B. Keersemaker, 30 j. en J. C. Liplijn, 27 j. Gehuwd: D. Muste, 20 j. en W. Vis, 17 j.W. Kloeg, 32 j. en D. C. Schijven, 23 j.L. Baak, 22 j. en M. de Bart, 18 j. Overleden: G. Goedhart, 69 j., echtg. van J. Voorman; E. Everhard, 75 j., echtg. van S. P. Stokrom; J. Sinke, 68 j., wed. van C. Lagendijk. KRUININGEN. Geboren: Paul, M. Bouwman en J. Krijger; Jacobus, z. v. M. M. Overbeeke en A. P. van Wattem; Frederica J. M., d. v. M. A. van Eijkeren en H. Tjarks. Gehuwd: A. M. Eversdijk, 28 j. te Kapelle en S. Lavooij, 24 j. WEMELDINGE. Geboren: Johanna M., d. v. M. Moelker en C. Wisse. TERNEUZEN. Geboren: Elizabeth K., d.v. J. de Kraker en D. Dieleman; Renske, d.v. A. Sme- deman en J. Bultje; Elisabeth M.f d.v. A. J. Regeling en F. A. Overdulve; Michiel M., z.v. J. W. Starrenburg en M. J. Willems; Adri, z.v. J. Dees en A. C. L. de Smit; Adriaan G., z.v. J. D. P. de Doelder en M. S. van Driel; Gerar- dus, z.v. J. P. Jonkman en H. Geelhoedt; Hen- drikus G. F., t.v. H. G. Reijmers en A. F. Th. de Bakker; Bertus R. T., z.v. A. G. Arnold en H. Th. Keiler. Ondertrouwd: C. A. Tissink, 22 j. en M. P. de Lavoir, 21 j. Gehuwd: J. J. H. Sleijpen, 30 j. en M. A. de Gijsel, 23 j. Overleden: J. Dieleman, 67 j. STAVENISSE Geboren: Cornelis A., z. v. J. C. Moerland en M. C. Dane; Johanne E., d. v. A. Keur en S. Priem; Jacob A., z. v. M. Mol en D. C. de Graaf, Gerardus M., z. v. D. Mol en B. A. Polderman. Gehuwd: M. C. Knuist 20 j., en E. J. van Zetten 20 j. OverledenSara Priem 77 j., wed. v. S. de Rijke. Mannheim 300 (—0.20), Trier 2.42 (plus 0.20), Keulen 2.38 (—0.25, Ruhrcfrt 4.62 (—0.25), Lobith 10.86 (—0.16), Nijmegen 8.68 (—0.04), Arnhem 8.56 (—0.04), Eefde 3.72 (plus 0.12), Deventer 2.70 (plus 0.10), Namen (La Plante) 1.67 0.09), Borgharen 40.68 (—0.11), Belfeld 11.48 (-0.20), Grave 4.81 (plus 0.07), Vreeswijk 1.00 (plus 0.15), Llth 096 (plus 0.22). GROTE VAART. KLIPFONTEN: 21 te Amsterdam; LISSE- KERK: 21 van Basrah naar Perz. Golf; MO- LENKERK: 18 te Maradi naar W. Afrika, RIJNKERK: 20 van Rotterdam naar Bc/mbay; AAGTEKERK: pas. 20 Gibraltar naar Genua; JAGERSFONTEIN: 21 te Durban naar Beira; SIBAJAK: 20 420 mijl W. Poeloe Nias naar Rotterdam; VEENDAM: pas. 20 Lizara naar Rotterdam; WATERMAN: pas. 20 Malta naar Sydney. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 21 Nov.: TOOS van Antwerpen. SOUTHPORT van Antwerpen. KENTISH HOY van Antwerpen. DENI van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 20 Nov.: CASANA naar Kopenhagen. HARTO naar zee. Gepasseerd naar Antwerpen 20 Nov.: AAR- DIJK van .New York. MERAIC van Swansea naar Terneuzen. WESTWARD H,0. van Gar- ston. OOT MARSUM van Duinkerken. 21 Nov. JOZINA vap. Mostyn. ALKAID van Las Pal- mas. Gepasseerd van Antwerpen 20 Nov.: JULIA naar Huil van Terneuzen. REX naar Ipswich. KLIPFONTEIN naar Amsterdam. ALNATI naar Rotterdam. BREE HELLE naar Ham burg. 21 Nov.DENI naar Denemarken. WIL LEMSTAD naar Amsterdam. NIEUWE HA VEN naar Rotterdam. JAVA naar Rotterdam. VRIJDAG 23 NOVEMBER 1951. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Morgengebed; 7.30 Zendersluiting9.00 Nieuws; 9.10 Voor de huisvrouw; 9.30 Water standen; 9.35 Schoolradio; 9.45 Gram.; 10.35 Symphonette-orkest en solisten; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Gram.; 12.00 Angelus; 12.02 Schoolradio; 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen; 12.33 Metropole-orkest; 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Lunchconcert; 13.45 Voor de huisvrouw; 14.00 Schoolradio; 14.20 Strijk kwartet; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.00 Voor de zieken16.30 Zendersluiting<; 18.00 Nieuws; 18.15 „Als die van ons", klankbeeld; 18.25 Gram.; 18.35 Regeringsuitzending: Dr L. G. M. Jaquet: „Wat betekent Japan voor In donesië?" 18.45 „De uitkijkpost"; 18.55 Lichte muziek; 19.05 „De uniformen van de Konink lijke Landmacht in de laatste eeuw", causerie; 19.15 Regeringsuitzending: „Verklaring en toe lichting"; 19.35 Kamermuziek; 19.52 Actuali teiten 20.00 Nieuws en weerber.20.08 De ge wone man; 20.15 Operaconcert; 20.55 Brabants halfuur; 21.25 Gram.; 21.55 „Óm de toekomst van Nederland"; 22.15 Residentie-orkest; 22.35 „De Nota-Rutten en het basis-onderwijs", cau serie; 22.45 „Ik geloof in ene, heilige katholieke kerk", causerie; 23-00 Nieuws; 23.15 Lichte muziek; 23.3524.00 Amusementsmuziek. HILVERSUM II (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nieuws en weerberichten; 9.12 Gram.; 9.50 Voor de huisvrouw. VPRO: 10.00 „Thuis", cau serie; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Gram.; 10.30 Schoolradio10.50 Voor de zieken11.25 Radiofeuilleton; 11.45 Gram.; AVRO: 12.00 Or gel en accordeon; 12.30 Land- en tuinbouw- m ededelingen12.33 Sport en prognose; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkestconcert; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Voordracht met muziek; 15.20 Gram.; VARA: 16.00 Muzikale causerie; 16.30 Zendersluitng; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 „Denk om de bocht"; 19.00 Kinderkoor; 19.15 Prijzenpraatje. VPRO: 19.30 „Televisie en vrije tijd", causerie; 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespreking; 10.10 Gram.; 20.30 „Benelux"; 20.40 „Een sterk Volk", causerie; VARA: 21.00 Gram.; 21.50 Buitenlands overzicht; 22.05 Theaterkoor, -orkest en solisten. VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie; 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws; 23.15 „In huwelijk en ge zin", causerie; 23.00—24.00 Orgel. BRUSSEL (324 m.) Vlaams. 11.45 Gram.; 12.15 Omroeporkest12.30 Weerberichten12.34 Omroep orkest; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 órgel; 14.00 Schoolradio; 15.30 Gram.17.00 -Nieuws; 17.10 Amusements-orkest; 18.00 Gram.; 18.15 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws en persoverzicht; 19.30 Actualiteiten; 19.50 Voordracht20.00 Gram.20.15 Symphonie- orkest; (Om 21.00 Kunstoverzicht); 22.00 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.0524.00 Gram. N.C.R.V. TELEVISIE-UITZENDING. 20.15—21.45 1. Emigratie-kroniek; 2. Film over de emigratie-landen Canada en Zuid-Afrika; 3. „Moeten ook geschoolde vaklieden gesubsidi eerd worden bij emigratie", discussie. Pauze. 4. Film over de emigratie-landen Australië en Nieuw-Zeeland; 5. De historie, de geestelijke en de practische zijde van emigratie; 6. Dagsluiting. DE KONINGIN VER1ELT. De koningin nam plaats op een stoel en haar lieve gezicht stond heel ernstig toen ze de kinderen bij elkaar riep. Ze vertelde hun uitvoe rig hoe alles gebeurd was. Dat ze als een oud vrouwtje bij Gertjan en Maartje had aangeklopt. Hoe Pinky op haar bevel de kinderen per luchtballon naar het kasteel had gebracht om ze in kennis te brengen met de koningskinderen. „Verder weten jullie zelf wat er gebeurd is. Ik heb dit alles gedaan om weer gelukkige kinderen van jullie te maken. Toen het bootje in gevaar was" (er kwam een ernstige blik in haar ogen), „heb ik verschrikkelijk in angst gezeten. Ook heb ik gezien hoe moedig Flippodijn zijn zusje heeft gered. Toen wist ik dat mijn kinderen veranderd waren en daarom bracht ik jullie weer naar huis. Maar van nu af aan is alles vergeven en vergeten en wordt het tijd om feest te vieren. Vinden jullie ook niet?" Nog even hadden ze tijd nodig om alles te verwerken, maar dan pakten de kinderen spontaan elkanders hand en maakten een rondedans om de lieve koningin, die gelukkig glimlachte. De koning keek vrolijk toe en nodigde de kinderen uit om een rijtoer te gaan maken. „Het is prachtig weer", vond hij, „en het wordt nu tijd om mijn kinderen aan het volk voor te stellen. Een paar dagen geleden zou ik het nog niet aangedurfd hebben", besloot hij, „maar nu ben ik trots op jullie". 's-Heer Arendskerke Aangeboden: Woonhuis te Goes, huur ƒ36.50, suite, 4 slaapkamers. Gevraagd: Grotere Woning in Goes. Huur tot 50. Aanbiedingen onder No. A 3399, Bureau van dit blad te Goes. Aan de Geref. Gem. School voor direct gevraagd: een Sollicitaties aan het H. d. S„ J. BOUMAN. VAN MARKT GOES. Veiling van 21 Nov. Groenten: Bloem kool A 3133idem B 19—24idem C 8151 Kropsla 4—8; Knolselderij 4.50—11; Spruiten A 35—39; idem B 20—30; Witlof A 3641; idem B 2425Groenekcrol 8—10; Rodekool 1012; Wit- tekool 4—5; Andijvie 5—11; Kroten 7; Koolrapen 46; Peen 6; Uien (stek en afw.) 0.50—12; Prei 15—8. Alles per 100 kg, stuks en bos. ZIERIKZEE. Andijvie 514; Spruiten 28461 Prei 15—22; Witlof 41-52; Tomaten 16—20; Rodé Kool 10—13; Savoyekool 714; Putjeskool 18; Wit» tekool 4; Boerekool 7; Wijnpeen 6; KrSten 11J Knolselderij 57; Bospeen 10—22; Bloemkool 26-»- 41; Kropsa 45; Appels en Peren: Groninger Kroon 13—30; Sterappel 30; Glorie van- Holland 26; Jonahan 29; Goudreinette 12—33; Cox Oran je 2337; Alferston 15—20; Bramly 16; Zoete Campagner 30; Noveau Poiteau 15; Klei Peer 27—35; Geiser Wildeman 43; Winter Bergamot 32; Zw. Wijnpeer 15—32; Druiven I 125—136, Alles per 100 kg., stuks of bos. ST. MAARTENSDIJK. Veiling van 20 Nor. Peeën B en C 16.10; Sekpeen 3.90. Alles per 10Ö kg. Aanvoer 25 ton. ST. ANNALAND. Veiling van 20 Nov. Uien middel 32.12—31.99; dreilngen 29.30; picklers 29.10{ stek 7alles per 100 kg. Aanvoer 65 ton. SCHERPENISSE (Via de veiling van St. An- naland) Veiling van 20 Nov. Uien middel 32.04 J drielingen 29.42; picklers 29.09; stek 7; alles pet 100 kg. Aanvoer 25 ton. MIDDELBURG. Veiling van 21 Nov. Aardappelen: Koopmans blauwe per lf" kg 10.2010.50. Fruit: Goudreinette —46; Jonathan 1231; Golden Delict* ous (grof) 16—26; Sterappel (grof) 16 —26; Bellefleur (grof) 13; Appels val en kroet 913; Goudreinette val 4—20i Comtesse de Paris 3135; Peren val en kroet 1125; Tomaten 1761; No ten per kg 1.71-1.78. Groenten: Andij vie 515; Bloemkool A 835; idem B 8—16; idem C 8—12; Rode kool 5—12| Savoye kool 4^—10; Witte kool 4; Boere kool 812; Chinese kool 56; Spruiten 12—54; Sla 2—12; Spinazie 20—42; Prei 8—14; Peen kg 9—14; Uien 2—30; Snij bonen 96—1.28; Witlof 30—50; Veldsla 2049; Sladunsel 2629; Koolrapen 310; Kroten kg 920; Baskroten 4 12; Bospeen 1018. Politie-Dierenbeschermers naar Middelburg Op 16 en 17 April 1952 zal in Mid delburg het landelijk Congres worden gehouden van de Bond van Politieamb tenaren tot bescherming van Dieren in Nederland. Er worden ongeveer 150 deelnemers uit het gehele land ver wacht. De afd. Walcheren van de Bond heeft zich met de organisatie belast. Automobilist veroorzaakte drie aan* rijdingen te Middelburg De Middelburgse politie heeft in de nacht van Dinsdag op Woensdag pro ces-verbaal opgemaakt tegen de vracht autochauffeur W. v. d. M. uit Hillegom, die drie aanrijdingen achter elkaar heeft veroorzaakt. v, d. M. reed met zijn wagen over de Oude Vlissingseweg ln de .richting Mid delburg. De heer G., die met zijn per sonenauto naar Vlissingen reed, werd bij het passeren aangereden. Later bleek dit met nog twee andere auto's eveneens het geval te zijn geweest. Alle voertuigen liepen schade op. Bij onder zoek bleek, dat een zijbord van de vrachtauto uit Hillegom tever buiten de laadbak stak, waardoor de aanrijdingen werden veroorzaakt. De heer J. Weeda te Middelburg overleden Te Middelburg is overleden de heer J. Weeda, leraar aan de Chr. Kweek school. De overledene werd in 1887 geboren en in 1916, toen zijn vader directeur van de Kweekschool was, benoemd tot leraar. Hij doceerde de vakken natuur kunde en opvoedkunde. Bij de leerlin gen was de heer Weeda een zeer gezie ne figuur. Sinds November 1950, toen hij met ziekteverlof ging, heeft hij geen les meer gegeven. Toen in Juli j.l. af scheid genomen werd van de directeur dr K. Huizenga, kon de heer Weeda da bijeenkomst nog bijwonen. Daarna ech ter verergerde zijn ziekte. Naast zijn werk aan de Chr. Kweekschool heeft de heer Weeda zich zeer verdienstelijk gemaakt met het geven van land- en tuinbouvvcursussen. fg Men deelt ons mede, dat de vergade ring der Geref. Mannen- en Vrouwen ver. op Vrijdag a.s. te Goes NIET door gaat. ,1 Sr'i

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3