Biljart U met 'n voetbal? I t!oUm pak'e GEMEENTERADEN AKKERTJES Krabbendijke bezorgt Arnemuiden een koude douche avenluren ^.«sarlf I Pagina 3 )00 kg ikt. ze onde" sing! KARSOTERUB Grieperig VAN MARKT en veiling Pagina 1 Maandag 19 November 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD J ~>nt> liensten, de In de boter 1 douane in Vrijdag het in de Be jag afgezet, li een auto ff oprijden, ijd stil om |en knalden de chauf- ontkomen. as een En- van 6 tot evond zich laarde van vert.) I9' «ieeld is het jig, gelegen [napolder— zal wor- lorjaar een leien zullen pe huidige verkeers- lor hen die gevaar terkwerve llO veesta- Jïer aange- nt Laurens fwijzer aan ]te Coljjns- mcuw 2e jaar- jrift is erg Itie heeft want d» |ing waa noeten be- het blaa. lie tot eer, Jandhaven, lueuse om- pal sieren, het stand- Its aan de dan aan bmstig uit Inistrateur botterdam nteressant op Wal- fcaam. Da Ie afdeling ps inspectie Zeeland itsiekende Jeschreven. lummer 'n Ir en dich- liwse kro- taak van rt eer 'n :lcht! TURNHOUr Stichting aanbe- tndbouw- 3osse ta A.drlaan- Polder-- Fa. O. .300; Fa, .450; Fa. f 21,450; 1.850; W. Fa. van 1/22.007; f22.200; f 22.310; fldelburg Nisse ■lsslngen Afd. Walcheren van de Ver. voer Paedagogiek opgericht. Ongeveer een jaar geleden werd in Zeeland een afdeling gesticht van de Ver. voor Paedagogiek. Nu er in Zee land meer dan. 100 leden zijn, heeft het bestuur de afdeling gesplitst in regionale afdelingen. Enige weken geleden werd een afdeling op Schou wen en Duiveland opgericht. Deze telt 26 leden. Zaterdag kwam te Mid delburg een afd. Walcheren tot stand. Het ledental bedraagt hier 70. De plv. voorzitter, de heer A. de Jonge, deelde mede, dat binnenkort ook een afdeling Noord- en Zuid- Beveland wordt opgericht, omdat daar 24 leden zijn. Voor Tholen en Zeeuwsch-Vlaanderen loont dit nog niet de moeite, daar hier resp. slechts 8 en 4 leden zijn. Het Dag. Bestuur van de afd. Walcheren werd op voor stel van het voorlopige bestuur als volgt samengesteld: mr B. Kolff, bur gemeester van Vlissingen, voorzitter; A. A. Leenhouts, insp. L.O. te Mid delburg, secretaris en dr J. M. H. Fernhout, leraar Gymnasium Middel burg, penn. Nog enkele andere be stuursleden zullen worden gekozen. Na deze huishoudelijke zaken sprak drs K. Pels, psycholoog-schoolarts te Terneuzen, over „Rondom het men selijk karakter'. Directies van Nijverheidsscholen in 1952 naar Middelburg. Naar wij vernemen zal het volgend jaar, eind Juni of begin Juli, te Mid delburg een tweedaags congres wor den gehouden van de Bond van Di recties van Nijverheidsscholen. En-" kele honderden gasten worden ver wacht. Het voornemen bestaat aan dit congres één of meer excursies te verbinden naar grote bedrijven op Walcheren, o.m. „De Schelde" en de Vitrite Fabriek'. De juiste datum is nog niet vastgesteld. i' Achttien jaar geëist tegen Duitse terrorist in Z.-Vlaanderen. De Raad van Cassatie behandelde Zaterdag de zaak tegen K. Hofmann uit Berlijn, die als Sipo-agent in 1943 en 1944 in Zeeuwsch-Vlaanderen een groot aantal arrestanten had mishan deld en in Drenthe zes gevangenen had laten fusilleren. Hij was tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. De procureur-fiscaal achtte termen aanwezig om hem een lagere gevan genisstraf op te leggen. De feiten waren bewezen verklaard, doch ver keerd plichtsbesef, zwakheid van ka rakter en onverschilligheid hadden het begaan van deze misdaden moge lijk gemaakt. Prof. Langemeyer con cludeerde tot 18 jaar met aftrek. Uit spraak op 19 December. „Groen van Prinsterer en onze christelijke scholen". Zaterdag a.s. om 3 uur hoopt op uitnodiging van de Afd. Zeeland voor Chr. Mulo in „De Korenbeurs" te Goes te spreken dr H. J. Langman, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, over bovenvermeld onderwerp. Nu het bestaansrecht der christe lijke scholen weer fel in discussie ge bracht is, ook in onze provincie, is het van belang de begaafde en bij uitstek deskundige spreker over dit onderwerp te komen horen. „Alberto Dodero" gisteravond vertrokken. Omstreeks elf uur gisteravond is voor zijn eerste reis het emigranten schip „Alberto Dodero" uit de haven van Amsterdam vertrokken. Het biedt accomodatie voor 730 emigran ten. Onder meer maken 300 Duitse emigranten deze reis mee. Zij zouden aanvankelijk met de op 4 November onderweg naar Hamburg vergane „Maipu" van deze havenplaats naar Zuid-Amerika vertrekken. Per extra trein zijn zij Zaterdagavond in Am sterdam aangekomen. De „Alberto Dodero" zal, alvorens de oceaan over te steken, Lissabon aandoen. Daar zullen zich eveneens emigranten inschepen. YERSEKE HEEFT NIEUW GROENE KRUISGEBOUW Vrijdagmiddag heeft de heer C. Philipse, lid van Ged. Staten, onder grote belangstelling het nieuwe Groe ne Kruis-wijkgebouw te Yerseke ge opend. Hiertoe waren de genodigden bijeen in de raadszaal, waar de voor zitter van de afd. Yerseke van het Groene Kruis, dr M. Polderman, allen verwelkomde en in het kort de voor geschiedenis van de totstandkoming van het gebouw memoreerde. Daarna sprak de heer Philipse. Deze roemde de samenwerking tussen Groene Kruis, overheid en de burge rij. Burgemeester A. C. Willemsen wenste het bestuur geluk met het fraaie gebouw en herinnerde aan wij len dr G. van Klinkenberg, die 40 jaar lang arts te Yerseke is geweest. Een plaquette in de hal werd voor hem aangebracht. Hierna wandelden allen naar het gebouw. Nelleke Dominicus decla meerde een versje en overhandigde de sleutel aan de heer Philipse. Ver volgens geschiedde de opening en de onthulling van de plaquette door de burgemeester. Daarna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Tijdens dit samenzijn werden feli citaties voorgelezen van jhr R. J. H. Q. Roëll en van de secretaris-generaal van de vereniging, dr G. H. Ch. Cath. De secretaris van de plaatselijke vereniging, de heer P. J. Dominicus, leverde een overzicht van de totstand koming. Voorts werd nog gesproken door de heren A. de Lange, H. Wesselo Uit Bussum, architect, J. Schipper, voorzitter van de Chr. Wijkverple ging en van de Boerenleenbank en door burgemeester M. Vogelaar van Kruiningen. (Ingez. mededeling, advert.) I gez. mededeling, advert toefkt ï0» twee. kanten teqe/yk Engeland zal zich niet aansluiten bij het streven naar een Europees leger, aldus is te Londen meegedeeld. Te Utrecht slaagde voor het doc toraal examen geneeskunde de heer C. J. A. Somers te Vlissingen. Je hebt meer trefkansen, da's waar, maar hij wil wet eens uit de band springen. Zo ziet U weer, dat schijn bedriegt: 'n ivoren bal is heus het beste. Neem gerust altijd het beste. Ook bij Uw shag - neem Mascotte! 9 yan de 10 rol,ers eisen MIDDELBURG Cursus landbouw- en tractorwerktuigen Zn de Confrériezaal van het Schut tershof had Vrijdagavond de eerste les plaats van de cursus landbouw- en tractorwerktuigen van de afd. Middel burg van de Bond van Smedenpatroons. De voorzitter, de heer S. Hillebrand, heette in zijn openingswoord de heren de Boer, samensteller van de cursus en G. van Damme, de cursusleider, harte lijk welkom en deelde o.a. mede, dat als resultaat van de vanaf de bevrijding gehouden cursussen 1161 diploma's aan smeden en smidsgezellen uitgereikt werden. De heer P. de Boer van de Stichting Vakopleiding voor het Sme den-, Constructie- en Machinereparatie bedrijf (Smecema) hield een inleiding, waarin hij o.m. het grote belang van deze cursus onderstreepte. Hij herinner de aan de fantastische toename van het aantal tractoren in Nederland: 1940: 4000; 1945 2000, nu: 21000. Ook het aantal landbouwwerktuigen vertoont een dergelijke stijging. Vervolgens maakte de heer G. van Damme uit 's- Gravenpolder kennis met zijn leerlin gen. 10 tot 15 cursisten zullen geduren de een jaar enige uren per week dit onderricht volgen. „Juliana" gooide de trossen los Op originele wijze heeft Zaterdag avond het Tamboers- en Pijperscorps „Juliana" een uitvoering gegeven in de stampvolle Schuttershofzaal. Het to neel deed n.l. de gehele avond dienst als dek van een schip. Deze voorstelling van zaken vergde nogal wat décors, doch op loffelijke wijze hebben de „Ju- lianaboys" zich geweerd. Vooral de leerling-pijpers oogstten veel succes. Er was muziek van tamboers, hoornblazers en pijpers. De komische noot ontbrak niet. De dirigent, de heer B. Bosch, ver gastte het publiek op een potpourri van populaire liederen en H. Joziasse bracht met zijn tamboers en hoornblazers en kele marsen ten gehore. Enkele schets jes waren in het geheel vervlochten. Ook kreeg het publiek te raden, welke nummers gespeeld werden, waardoor het contact tussen de musicerende boys en de zaal al spoedig gelegd was. Burgemeester Bolkestein woonde, evenals afgevaardigden van Commissie van Bijstand van de C.J.M.V. en zuster verenigingen, de avond bij. Paard op hol jongen en wagen In het water Toen Zaterdagmorgen de melkwagen van de heer v. W., waarop een 11- en een 15-jarige jongen zaten, op de Lon- dense kade reed, schrok het paard van een auto en sloeg op hol. De 15-jarige kon van de bok springen, maar de 11- jarige niet. De dissel brak, het paard ging ervandoor en jongen met wagen „dook" in het water. De autobestuurder kon de jongen redden, enige gemeente werklieden haalden de wagen weer om hoog. btraatraapseivaria. Aan het bureau van Politie kunnen de volgende tussen 7 en. 13 November j.l. verloren voorwerpen, worden bekomen: Ventvergunning t.n.v. H. Net ten br. kindercapuchon, p. br. kinderschoentjes, lipsleutel 798, p. gr. wanten, draadtang, gr kin dertasje, padvindersriem, br. ceintuur. Bij particulieren kan worden teruggehaald: zakje met gereedschap, r. ballpoint, padvindersriem br. damesportm., r. kinderportm., p. br. gl. hand schoenen, foudraal van parraplü, bl. wollen hand schoen, ballpoint, bl. kinderportm., houten lineaal, imitatie gouden ringetje, p. br. kinderschoentjes, 1. motorhandschoen, broche met twee hondjes, kanarie, p. gl. dames-handschoenen, huissleutel, grijze vulpen, br. portmonnaie, Franse herders hond (tee£), r. portin.plastic kindertasje, kinder portm., p. br, gl. heren-handschoen, zilverkleu rige ring met letter L, gele penhouder, licht blauwe shawl, sigarettenaansteker, rode haarstrik en houder. De lijst van adressen waar deze voor werpen kunnen worden afgehaald hangt in de etalage van ons kantoor Korte Noordstraat 35, ter inzage. GOES „Volharding'' vierde 60-jarig bestaan Dat de gymnastiekver. „Volharding'' haar naam eer aandoet, bleek wel uit het feit, dat zij Zaterdagavond in het Schuttershof haar 60-ste verjaardag mocht herdenken. De voorzitter, de heer Louwerse, opende de uitvoering en bracht naar voren, dat met 8 leden in 1891 en 330 leden in 1951 er wel van enige vooruitgang sprake is. Wethouder van Melle sprak een korte gelukwens uit, waarna de daad gegeven werd aan de gymnasten, die reeds met vaandels aangetreden stonden. „W.I.K." uit We- meldinge beet de spits af, onmiddellijk gevolgd door „Achilles", Middelburg, beiden met een vlotte serie vrije oefe ningen. De tamboerijnoefening, een gra cieus mengsel van show en gymnastiek, welke werd uitgevoerd door „L.O." uit Vlissingen, viel zeer in de smaak. Keu rig en kleurig was het vlagzwaaien van „Astrow", Souburg en de hoepeloefening van de Bergen op Zoomse „Spartanen" oogstte niet minder succes. Bij de brug- oefening door de kranige Thoolse dames kwam één van hen ongelukkig terecht. Het letsel gaf geen reden tot ongerust heid, maar toch moest zij van verdere deelname afzien. Na de pauze brugden de Goese heren met zulk een verras sende virtuositeit, dat zij wel de ath- leten van de avond genoemd konden worden, hoewel wat behendigheid be treft de dames met hun baloefening, hen naar de kroon staken. Als laatsten kwamen de in zeer aardig tenue gesto ken Vlissingse dames op, die een angst wekkende bekwaamheid met de knots aan de dag legden. Herdenkingsdienst „Het Mosterdzaad" Gisteren herdacht de C.J.M.V. „Het Mosterdzaad" haar 50-jarig jubileum. Een speciale herdenkingsdienst werd gehouden in de Vrij Evang. kerk o.l.v. ds J. Karelse. De gedachtenisrede werd uitgesproken door de heer H. Gordeau Sr. Na afloop werd o.l.v. de ere-voor- zitter, de heer C. Duvekot, een receptie gehouden, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. SOUBURG Speurhond vond vermist jongetje terng Op zeker moment was Zaterdagmid dag het 314-jarig jongetje, gelogeerd bij de fam. v. d. Craay aan de Vlissingse weg, spoorloos verdwenen. De politie werd in de arm genomen en deze wist, dank zij de hulp van de speurhondge leider, de heer Jac. Castel, het kind terug te vinden in de buurt van de Nieuwstraat, waar het itnaapje door enkele mensen was gevonden en in huis genomen. BIGGEKERKE. Begroting werd vastgesteld. De raad, die Vrijdagmiddag verga derde, besloot o.m. tot het verlenen van een crediet van f285 voor de plaatsing van een straatlantaarn bij de Tolweg en tot toekenning van een vergoeding aan het bestuur der Vereniging voor C.V.O. voor het vakonderwijs, n.l. 406 voor handwerken. In het kader van het herbouwplan werd grond toegewezen aan de heer P. Simpelaar en grond en woning aan de heer F. Kaljouw. De begroting voor '51 werd gewijzigd in gunstige zin, doordat tengevolge van 'n hogere Rijksuitkering bijna alle kleine kapitaalslasten konden worden afgeschreven. Daarna werd de begroting voor 1952 vastgesteld. De gewone dienst vertoon de in ontvangst en uitgaaf een bedrag van f 89.112,49, met een post onvoor zien van f 1352,74. De cijfers van de ka- pitaaldienst zijn aan ontvangsten f 113.921,99 en aan uitgaven f 113.730,46 alzo een batig slot van f 191,53. O.m. zijn bedragen uitgetrokken voor straten en pleinen, schilderen interieur gemeen tehuis en buitenkant lijkenhuisje enz. De raad hield geen algemene beschou wingen. Hij ging accoord met een voor stel van de heer Polderman bij de e.k. verkiezingen de leden der stembureaux een presentiegeld van f 10 per persoon per dag toe te kennen. 's-GRA VENPOLDER. Wijziging uitbreidingsplan. Donderdagavond vergaderde de raad van 's-Gravenpolder onder voorzitter schap van burgemeester Jansen. Het uitbreidingsplan werd t.a.v. de bouwgrond aan de Sehuitweg gewijzigd, waardoor de mogelijkheid werd geopend om naast woonhuizen ook andere ge bouwen te bouwen. De algemene politieverordening werd gewijzigd zodat in het vervolg verkoop van waren door het innemen van een standplaats op de openbare weg niet meer mogelijk is. Ook zullen in het ver volg alleen op de 2e werkdag van elke week ventvergunningen worden uitge reikt. Tenslotte werd de begroting voor het jaar 1952 aangenomen. Daarbij werd nog de aandacht gevestigd op de nood zakelijke verbetering van de weg in het Nazareth. OUDELANDE. Rioolbelasting ingevoerd. De raad van Oudelande kwam Don derdag bijeen. De uitgaven der bijzon dere lagere school over 1950 werden vastgesteld op f 6364,38, inclusief hét nadelig saldo 19431947; het bedrag der gemeentelijke vergoeding werd be paald op f 1383,75. Vastgesteld werd een nieuwe instruc tie voor de gemeente-ontvanger. In behandeling kwam een ontwerp verordening rioolbelasting; voorgesteld werd een heffing van IVt procent van de belastbare opbrengst volgens de ka dastrale legger. De heer Lous stelde voor om het mi nimum-bedrag te bepalen op f 5 en het maximum op f 9. Dit voorstel werd met 6 tegen 1 stem verworpen. Uiteindelijk werd het ontwerp z.h.s. en ongewijzigd vastgesteld. De gemeentebegroting 1952 gaf wei nig aanleiding tot discussie. Z.h.s. werd zij vastgesteld met de volgende cijfers: gewone dienst inkomsten en uitgaven f 101.422,91; onvoorzien f 667,47. Kapi- taalsdienst inkomsten f 369.611,41 en uitgaven f469.528,86; nadelig slot van f 99.917,45. De ontruimingstermijn van de onbe- TERNEUZEN Gemeentefilm van Terneuzen ts er De t.g.v. de Harmonieweek in Ter- neuzén opgenomen gemeentefilm is ge reed en zal a.s. Woensdag en Donder dag gedraaid worden. Duizenden Ter- neuzenaars, groot en klein, zullen op het witte doek verschijnen, terwijl de opgenomen gramofoonplaten zullen worden uitgereikt. VLISSINGEN. Wat op de straat voor 't grijpen lag. De commissaris van politie te Vlissingen maakt bekend, dat in de week van 7 tot en met 13 November de volgende voorwerpen als gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerd: ge breide handschoenen, bruine glacéhandschoen zwart kinderschoentje, vulpotlood, grijze cein tuur, kinderwantjes, en dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen adressen zij te bevragen: diverse handschoenen, 1 paar regenpijpen, rode damesportemonnaie met inhoud, wollen sjaal, huissleutel, muntbiljet, zakmesje, 1 snoer bl. kralen, gouden oorbel, herenondergoed, zwarte ceintuur, strandschop, wollen sokken, drukme ter voor auto, doublé oorbel, gouden medaillon, speelgoedaapje, band van japon, jongensjasje, dameswanten, kinderwanten, groene vulpen, broche, portefeuille met inhoud, Delfsblauwe broche, capuchon van regenmantel en een br. kinderportemonnaie met inhoud. woonbaar verklaarde woningen B40; B 62 en B 82 werd met 1 jaar verlengd. De geldigheidsduur van de gemeente lijke regeling inzake tfligemoetkoming kosten ziekteverzekering van het ge meente-personeel werd tot 1 Januari 1953 verlengd. In de rondvraag merkte de heer Re- mijnse op, dat hij graag zou weten aan wiens schuld het te wijten is, dat ver schillende huisaansluitingsputjes in de Doelstraat verkeerd zijn gelegd. KERKWERVE. Gemeente-ontvanger benoemd. De raad van Kerkwerve vergader de o.l.v. burgemeester W. Baas. Na bespreking werd besloten de verlichting aan de haven Flaauwers te bestendigen. De tijdelijke ziekte kostenregeling werd ook gehandhaafd voor 1952. Een ingekomen verzoek van de bewoners Zuideinde werd aangehouden en in handen gesteld van B. en W. voor onderzoek. Op zijn verzoek werd aan de ge meente-ontvanger, tevens ambtenaar van de Burg. stand eervol ontslag verleend met ingang van 1 Januari 1952, zulks in verband met zijn be noeming tot secretaris-ontvonger der gemeente Schermerhorn. In de volgende vergadering zal afscheid genomen worden van de functionaris. Met alg. st. werd benoemd tot ge meente-ontvanger met ingang van 1 Januari 1952 de heer J. Reinhoud, die reeds sedert drie jaar ter secretarie werkzaam is. WISSEKERKE. Secretarie des Zaterdags gesloten. Vrijdag kwam de raad van Wlsseker- ke bijeen. Het voornaamste punt der bespreking was de heffing ener straat belasting. De voorzitter, burgemeester J. J. van der Maas, deelde o.m. mde, dat ln ver band met de huidige kolensituatie de secretarie Zaterdags gesloten is. De hernieuwde vaststelling der veror dening op de heffing van begrafenis rechten werd aangevuld met de moge lijkheid tot het afkopen van een graf voor een bedrag van 60. Een jaarlijks bedrag van 2 voor een graf werd vast gesteld. De verordening op de straatbelasting werd goedgekeurd. In de rondvraag verzocht de heer J. van Halst de aandacht dat in verband met de riolering toch ntet alle toegangs wegen tot de kom van Wissekerke wor den afgesloten voor auto's. De heer C. de Smit vroeg naar de mogelijkheid van het plaatsen van bui tenlichten ln de West-Achterweg en het eind van de Dorpsweg. De heer M. J. Bustraan verzocht aandacht voor de op het ogenblik zeer drukke Veerweg te Kamperland. B.v. het parkeren van au to's aan één kant zou al een oplossing zijn. (Ingez. mededeling, adv.) Rillerig en koortsig? Als U morgen niet ziek wilt zijn, neem dan voor U gaat sla pen een glas hete melk of thee eneen paar ...die helpen direct! J Ds van Ieperen deed intrede te Wemeldinge. In de Ned. Herv. Gemeente te Wemeldinge deed gisteren ds van Ieperen, gekomen van Katwijk aan Zee, zijn intrede. In de morgendienst werd hij bevestigd door ds P. van Moerenhout uit Katwijk aan Zee met een predikatie over Jes. 40 68. Na de bevestiging werd hem toe gezongen Ps. 119 9. In de intrededienst preekte ds van Ieperen over 2 'or. 5 20. Na de prediking richtte hij zich met woorden van dank tot de burge meester, zijn bevestiger, de consulent, ds Schellevis van Biezelinge, ds v. d. Ham van Hansweert, als afgevaar digde van de classis, ds den Boer van Waarde, praeses van de ring Krui ningen en de overige ringpredikanten. Verder sprak hij woorden van dank tot ds de Goede, Evang. pred., ds van der Leek, consulent der Geref. Kerk te Wemeldinge en de kerkeraad, nabelen en kerkvoogdij en alle Hervormde verenigingen. Deze per sonen en colleges hebben de nieuwe ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Mevo I en Tern. Boys I nieuwe leiders in 2e klasse Was er tot heden weinig reden tot klagen, dat de competitie geen vlot verloop had, Zaterdag j.l. zjjn er enkele gaten ln het programma geslagen, doordat de velden werden afgekeurd. In de 2e klasse D. is geen enkele wedstrijd gespeeld: ln drie gevallen was het veld onbespeelbaar en ln Nieuwland kwam de scheidsrechter niet opdagen. Ie klasse. Arnemuiden IKrabben- dijke I 14; Kloetinge IColpl. Boys I 11; Nieuwdorp IWemeldinge I afg.; Rillandia ISerooskerke 1 72. Hoe wisselvallig de strijd in deze klasse is, werd ook deze week weer be wezen. Krabbendijke, dat vorige week op eigen terrein een gevoelige neder laag van Kloetinge moest incasseren, zag nu kans om Arnemuiden een zware nederlaag toe te dienen. Omdat in Nieuwdorp niet werd gespeeld, heeft Krabbendijke nu de leiding met 12 pun ten. Arnemuiden is naar de derde plaats afgezakt. Kloetinge deed het op eigen terrein nu veel minder dan in Krabben dijke en kon het tegen Colpl. Boys niet verder brengen dan een mager gelijk spel. Rillandia heeft de hekkensluiters van Serooskerke warm ontvangen en de vierde plaats van Kloetinge afge snoept, terwijl ook V.C.K. door dat al les weer een plaatsje naar beneden ging. 2e klasse. A. Wissenkerke IMevo I 23; Wolf.dijk IBevelanders I 22; Veere I'sH. H. Kinderen 42. 's-H. H. Kinderen heeft in Veere de beide punten moeten achterlaten. Mevo maakte daarvan een gretig gebruik, al wist het Wissenkerke maar op het nip pertje te verslaan en daardoor de lei ding te nemen. Wolfaartsdijk bracht het tegen de Bevelanders niet verder dan een puntenverdeling. 2e klasse B. Krabbendijke IIArne muiden II 14; Colpl. Boys IIKloe tinge II 20; Wemeldinge IINieuw dorp II 42; Yerseke IIIRillandia II afg. Merkwaardig is, aal de reserves van Krabbendijke en Arnemuiden voor een zelfde uitslag zorgden als hun eerste elftallen, met dit verschil, dat de punten door Arnemuiden, dat de leiding be houdt, werden meegenomen. Ook de re serves van Kloetinge waren slecht op dreef en moesten in Colijnsplaat een pijnlijke nederlaag incasseren. Inder daad heeft Wemeldinge zijn eerste over winning geboekt. Al blijven zij nog op de onderste plaats, de eer is gered. 2e klasse C. Bevelanders IICortgene II 24; Mevo II—Mevo Hl 15—1. Het leidende Mevo II heeft de gele genheid zijn doelgemiddelde te vergro ten volledig uitgebuit. Cortgene liet zich door de Bevelanders niet verslaan en blijft daardoor geleidelijk opklim men. Het bezet thans de derde plaats. 2e klasse E. Tern, Boys IA.Z.V.V. I 31; S.V.D. I—Hoek I 13—0. De beide gespeelde wedstrijden in de ze klasse hebben geen verrassing op geleverd. Tern. Boys liet de punten niet wegkapen door het zwakkere A.Z.V.V. en" heeft, omdat Zaamsiag niet speelde, hierdoor kans gezien de leiding te ne men. S.V.D. heeft voor korfbal-cijfers gezorgd, een overwinning, die minder grandioos aandoet, wanneer men weet, dat Hoek maar met negen spelers in het veld kwam. 2e klasse F. A.Z.V.V. IITern. Boys II 45; Driewegen IISpui II 21. Ook in deze klasse werden twee wed strijden gespeeld. Tern. Boys bleven in Axel aan de winnende hand en klom men een plaatsje, ten koste van Spui, dat de eer in Driewegen moest achter laten. Hierdoor heeft Driewegen de tweede plaats bezet, terwijl Zaamsiag W aterschapsbenoemingen. Bij Kon Besluit is benoemd tot dijk graaf van het waterschap Hertogin Hedwigepolder A. J. M. Rottier te Sint Jansteen tot gezworene van het wa terschap Prosperpolder (Nederlands gedeelte), D. Burm te Clinge; tot voor zitter van het bestunr van het water schap de Waterkering van de Calami- teuze polders Onrust, Jacoba en Anna- Friso, A. Karelse te Wissekerke. Met ingang van 1 November 1951 tot lid van het bestuur van het waterschap de Waterkering van de Calamiteuze polders Onrust, Jacoba en Anna-Friso, K. M, de Regt te Wissekerke en J. A. Luyk te Wissekerke. II naar de derde plaats verhuisde. De wedstrijden der junioren werden bijna alle afgelast. De uitslagen zijn i Groep IV: Z'zeeBurgh I 64. Groep V: Axel I—A.Z.V.V. I: 5—0; Tern B. I—Tern. I: 0—6. Uitspraken rechtbank te Middelburg. Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg werd Vrijdag uitspraak gedaan ln de navolgende, op 2 Novem ber 1.1. behandelde strafzaken. H. V., 25 jaar, los werkman te Mid delburg kreeg negen maanden en twee weken gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Tevens werd hij voor waardelijk ter beschikking gesteld van de Regering met een proeftijd van drie jaar. V, had ln de maand Februari van dit jaar een inbraakje gepleegd in de winkel van V. en D. te Middelburg en toen een bedrag van f 96 en een regen jas weggenomen. A. D. de W.r fabriekarbeider, wonende te Terneuzen, werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf waarvan 6 maan den voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. HQ had op 26 Augustus 1.1. bij een café te Kemseke (B.) in een dronken bui een fiets gestolen. De 45-jarlge autohandelaar H. H. F. F., die op 6 October 1.1. te Breskens zijn auto had bestuurd terwijl hij dronken was, kreeg 1 week gevangenisstraf, met ontzegging van de bevoegdheid motor rijtuigen te besturen voor de tijd van zes maanden. C. A. W., vishandelaar te Meerdonk (B.), kreeg voor eenzelfde feit, gepleegd op 10 September 1.1. te Hulst, twee maanden gevangenisstraf en twee jaar intrekking rijbewijs, (bij verstek). J. M. T., los arbeider te Axel, werd wegens het begaan van een zedenmis drijf veroordeeld tot 6 maanden gevan genisstraf met aftrek van het voorar rest. Tevens werd hij ter beschikking gesteld van de regering. predikant en zijn gezin voor de toe komst alle medewerkin" toegezegd. Op verzoek van de consulent werd de nieuwe predikant Ps. 1344 toe gezongen. MIDDELBURG. Veiling van 16 Nov. Aard appelen: Bintje» 7.50—8.85; Koopmans blauw» 10.80. Fruit: Cox Orange 2861; Ellisons Orangt 3040; Jonathan 21—32; Wintercheer grof 19 j Transparant 1114; Golden Delicious grof 20} Goudreinette 25—33; Goudreinette kroet 3—13} Zwijndr. Wijnpeer 32; Tomaten 15—60; Mispel® 15—20; Druiven: Alicant 5458. Groenten: Bloem kool A 840; B 8—20; C 8—12; Savoyekool 411 j Rode kool 4—12; Boere kool 48; Bospeen 8—27} Bosrammenas 3—6; Boskroot 5—13; Prei 8—15} Spruiten 12-42; Uien 8-27; Veldsla 21—32; Slg 212; Andijzie 5—10; Witlof 27—61; Spinazie 2S —44; Sladunsel 2931; Herfstrapen 5—8; Kool rapen 37; Komkommers 13. Alles per 100 kg. GOES. Veiling van 16 November 1951, Groenten: Bloemkool A 23—28; B 16-22; C 8-14; Kropsla 2.50—6-; Knolselderij 5—10; Spruiten A 35—40; B 16—27; Groene kool 66.50; Rode kool 410; Witt» kool 3.504; Andijvie 613; Tomaten 16—57; Uien 25; (stek) 0.50—8; Kroten 6—9; Prei 813; Peen 915; Selderij 45; Bospeen 10. Blauwe druiven 73—93. Alles per 100 stuks, bos of kg. KAPELLE Veiling van 16 Nov. Grote veiling; Appls: Goudreintte A 44,50; BC 31,50—31,70; I 27,90-40,35; II 17; grof 22,50; fabr. 16; Jonathan A 48,50-49; BC 39,60; I 34,60-42,90; II 21,40; Sterappel A 52,20; BC 39; I 32,50; II 22,10; Zurt Bellefleur I 24,50—33; H 11,60—15; Golden Deli cious I 29,70—33,40; Zoete Ermgaard I 29,50— 35,40; II 18; Zure kroetappels 6,20. Peren: Com- tesse de Paris A 37,90; BC 33,40; I 30,45—35,80} II 15,40; Saint Remy I 32,10-34,20; II 25,40; Klei. peer I 25,50—31,70; II 12,80; Gieser Wildeman I 37—45; II 22; Wntersuikerij I 24,50—35,50. Kleine veiling: Appels: Cox's Orange Pippin 49 —67; Zure Bellefleur 518; Jonathan 7—28; Goud reinette 19—26; Franse Reinette 17—21; Ster appel 5—26; Golden Delicious 8—31; Calville Lom- barts 18; Pomme d'Orange 7—26; Campagnezoet 6—26; Zoete Ermgaard 12—32; Hollands Zoet 9— 17; Zoete Hollaert 13—20; Zoete Bloemé 13—20} Zoete Winterkroon 36. Peren: Zwijndr. Wijnpeer 1426;Coratesse de Paris 10—22; Gieser Wildeman 10—35; Kleipeer 8—26; Saint Remy 17—25; W inter - bergamot 1023; Winterlouwtje 1432; Beurré d'Anjou 3961; Noveau Poiteau 10—22; Winter - suikerij 14—22; Josephine de Malines 16—33. Di versen: Druiven 59109; Bramen 64; Mispel® 1416; Noten 2—3. Groenten: Rode Kool 3—8: Savoye kool 6—8,5; Witte kool 5—6,5; Spraitkool 12—30; Uien 611; Aardappelen 68; Prei 1013} Andijzie 5—10; Koolrapen 3,5; Bloemkool 830} Kropsla 8; Knolselderij 25; BosseUIerij 3. Alles per 100 bos stuks of kg. ZIERIKZEE. Veiling van 16 Nov. Andijvie 4,50—17; Tomaten 13—24; Prei 21—27; Kroten 8— 12; Witlof 50-54, Rode kool 12—14; Savoye kool 13—17; Putjes kool 18; Witte kool 7—8; Boere kool 56; Spruiten 4046; Bospeen 1119; Bloemkool 2061; Knolselderij 7—8; Kropsla 47. Appels en Peren: Campagner 30; Goudreinette 18—32; Jona than 38; Glorie van Holland 2426; Groninger Kroon 20—32; Ster-appel 26—31; Notarislappel 15 —32; Zwijndr. Wijnpeer 1635; B. A. Lucas 32 46; Sint-Remy 2535; Emil d'Heijst _42; Kleipeer 2132; Noveau Poiteau 26—33; Druiven I 119 125; II 64—110. Uien (export) 30.90. Alles per 100 kg. WAAR BLIJFT MOEDER TOCH? Nadat de eerste uit bundigheid van het weerzien gezakt was vertelden de konings kinderen uitvoerig wat ze allemaal beleefd had den. Vol aandacht luis terde de koning naar prins Flippodijn, die met veel gebaren ver haalde over de wonderlijke gedaanteverwisseling. „Dat begrijp ik ook nog steeds niet, vader", viel prinses Agatha haastig in, „zo hadden wij konings kleren aan en een ogenblik later waren we gewone kinderen. Stel u voor. Flippodijn droeg een zwart mutsje op zijn hoofd". „Maar het zat veel pret tiger dan een kroontje", lachte prins Flippodijn. Ze schaterden het allemaal uit. „Maar Gertjan en Maartje zijn onze vriendjes geworden, vader", besloot rinses Agatha vastberaden. „Zij hebben ons geleerd om gelukkig en te vreden te zijn". „Ja, ja, daarin moet ik je gelijk geven" hoorden ze plotse ling een bevende stem. Het was het oude vrouwtje, dat binnenstapte en langzaam op hen toeliep. Vriendelijk knikte de koning haar toe alsof hq haar al jaren kende. „Maar vader", vroeg prinses Agatha, die alles een beetje raadselachtig begon te vinden, „waar blijft moeder toch. Ik verlang er zo naar om haar te begroeten!" k

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3