VALDA canatob^ KALODERMA Plaatselijke prij zencommissies doen prachtig werk* VAART DER STILTE Zij voeden publiek èn middenstanders op. blliyk. ...het haalt U er helemaal bovenop RAT noch MUIS ^Ylieuwó uit de^Provincie Walcheren. Zuid-Beveland. Smokkelauto met 3000 kg boter buitgemaakt Neem een doos echte VERKOUDHEID PIEKUREN.... ORANJEBOOM BIER! 1 Ongeëvenaard in kwaliteitf Schouwen-Duiveland. ONS FEUILLETON. e Geef ze 'n „gezonde" AANBESTEDING Maandag 19 November 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 In dure tijd (Van onze Utrechtse correspondent). Er wordt de laatste tyd In toenemende mate door het publiek geklaagd over de hoge prijzen, die men by de middenstand moet betalen voor am bachtswerkzaamheden By de Intrede van het najaar is by veel mensen de smid even naar de kachel komen kyken. In menig geval wordt zo'n bezoek gevolgd door een rekening waarvan men achteroverslaat. Wy noemen hier de smid maar men kan elk ander ambacht by de kop nemen en ook elke andere middenstander. Het publiek klaagt over tand- technici, over meubelmakers, over stoppage-lnrichtingen, over schoenherstel lers, over verhuizers, kortom over heel de middenstand en het ambacht. De vraag is echter of deze klachten gegrond zyn, want het mensdom klaagt zo gauw en niemand betaalt graag een hoge rekening, ook al is die rekening Klagen heeft pas zin wanneer men zich inderdaad onrechtvaardig behan deld weet. En om dat te weten dient degene die teveel betalen zich in ver binding te stellen met de man welke hem wil „afzetten". Komt men niet tot overeenstemming, dan kan de klager zich tot de plaatseiyke pryzencommis- sie wenden. De prijzencommissie. Bijna in heel Nederland vindt men deze instelling, die bemiddelend wenst op te treden tussen afnemers die zich verongelijkt voelen en middenstanders. Inzonderheid in de steden, waar het publiek minder karweitjes zelf opknapt en waar menig maal lichtvaardiger gekocht wordt, ver vullen de prijzencommissies een nuttige taak. DEMOCRATISCHE INSTELLING. In 1946 zyn de prijzencommissies ge> sticht op instigatie van de vakbeweging. Zij hadden destijds alle redenen van be staan maar toen in de volgende jaren het aantal klachten ging verminderen, daar er weer van alles te krijgen was voor een aanvaardbare prijs, vermin derde de activiteit van de meeste com missies. Een jaar geleden achtte de regering het noodzakelijk de gemeentebesturen te wijzen op het nut van prijzencommis sies; de tijden waren duurder geworden en het was niet zonder zin om eens te letten op de prijzen. Sedert is het aan tal commissies verdrievoudigd; er zijn er nq ongeveer 650. In Zeeland vindt men ze betrekkelijk weinig. Slechts in 50 procent van de Zeeuwse gemeenten werkt een prijzencommissie. De commissies zijn zeer democratisch samengesteld. Doorgaans is er een lid uit de vakbeweging maar ook een uit de middenstandsorganisaties; voorts neemt als regel een huisvrouw deel aan het werk. Daarnaast worden vaak per sonen voor de commissie aangewezen, die algemeen geacht zijn om hun recht vaardig oordeel. De werkwyze van de commissie Iykt niets op de methode van een college van inquisiteurs. Men past het hoor en we derhoor toe. De klant kan met zyn klachten verschijnen, waarna de com missie contact zoekt met de midden standers. Is de commissie van mening, dat een te hoog bedrag betaald werd dan kan zy de middenstander in over weging geven zyn rekening te herzien, Ie zy er evenwel van overtuigd, dat de consument een ongegronde klacht heeft ingediend, dan zal zij niet nalaten dit aan de betrokkene duidelyk te maken. Komen beide partijen tot overeen stemming dan is de zaak daarmee af gedaan. De pryzencommissie is geen ambtelijke instelling en zij denkt er niet aan de leverancier „er bij te lappen" wanneer hij een fout gemaakt heeft. ALGEMENE WAARDERING. De pryzencommissie wordt door de bonafide middenstand absoluut niet on- rnstig beoordeeld. De middenstander er tenslotte bij gebaat, dat zijn zaak een goede naam houdt. Die goede naam blijft in ere wanneer hy een fout in me- (Ingez. mededeling, advert. Die duizelingen, die onzeker heid, al die hinderlijke be- /angstigende klachten, die f pijnen dan hier, dan daar. Allemaal „zenuwen"Neem dadelijk Sanatogen. 't Doet Ugoed. Elkenieuwedagwint U aan kracht en energie. SanatogenhaaltUerhelemaal bovenop. Tob niet langer - begin er nog vandaag mee. Hel zenuwsterkende voedsel OVERSTROMINGSRAMP IN NOORD-ITALIë. Het overstromingswater van de Po, dat nu het Oostelijke gedeelte van de Povallei en de Podelta teistert, heeft Vrijdag de buitenwijken van Rovigo be reikt. In Rovigo zijn duizenden vluchte lingen uit de 80.000 ha. overstroomd landbouwgebied ondergebracht. Deze ramp is de grootste sinds 1887. En nog neemt het gevaar van uur tot uur toe. Volgens berichten kamperen 3500 vluchtelingen op dijkenstukken ter leng te van acht kilometer, geheel omringd door water. 3000 personen wachten op de daken van hun huizen op een der vaartuigen van de vloot motorboten, amphibievoertuigen en vlotten, die over het reusachtige meer van 70 km. leng te bij een breedte variërend van 10 tot 30 km. rondkruisen. Twintig personen, onder wie vier kinderen, die 36 ver schrikkelijke uren hadden doorgebracht op een stuk dijk, dat gedurig afbrokkel de, konden Vrijdag worden gered. nig geval zonder snode opzet gemaakt herstelt. Ook het publiek weet over het alge meen de prijzencommissie te waarde ren, aangezien de klachten er serieus worden behandeld en de leden van de commissie geheel belangeloos hun vrije tijd geven voor de afwikkeling der za ken. Dit mag inderdaad waardering hebben! Want een lid van de prijzen commissie heeft naast de zittingsavon den nog heel wat uren nodig voor het afwerken van de klachten. Op een rondgang langs enige prijzen commissies hebben wij mensen gespro ken, die al hun vrije tijd gebruiken voor dit extra werk. Er komen namelijk klachten voor, die een zeer ingewikkeld onderzoek vereisen waarmee men da gen zoet is. Deze yverlge leden van de pryzen- commissleg hebben zelf ook klachten. Zy zyn van mening, dat er knoeiers zitten onder de middenstand, lieden waarover voortdurend klachten binnen komen. Maar zy zyn er ook van over- l 'gd, dat het publiek veel te gemak- keiyk klaagzangen aanheft. OVERBODIGE ERGERNIS. Op een zittingsavond die wij mochten bijwonen, kwam een man op onstuimige wijze de pryzencommissie inlichten over het onrecht hem door een smid aangedaan. Hij had een haardkachel gekocht. Toen deze geplaatst werd moesten er nog enige pijpen bijkomen. Ziedaar alles! Maar buiten de prijs van de kachel diende de koper nog f 12 ex tra te betalen, zeer tot zijn ergernis. De prijzencommissie begon navraag te doen. Wat bleek? De haardkachel was geplaatst door twee volwassen knechts, die voor dit werk uren nodig hadden. Een zeer ingewikkeld pijpen- stelsel was nodig om de kachel te laten branden; die pijpen waren niet besteld, zodat door de .schuld van de consument een der knechts ze bij zijn patroon moest ophalen. Het een en ander kostte natuurlijk veel werkuren en het is re delijk dat zoiets in rekening wordt ge bracht. De pryzencommissie gaf de kla ger dan ook te kennen dat zijn erger nis overbodig was. Aan de leverancier viel niets te verwijten. Dezelfde avond hoorden wij nog ver scheidene soortgelijke klachten. De ko pers handelen doorgaans veel te onbe zonnen, vergeten te vragen naar de vermoedelijke kosten van een reparatie, verzuimen een gespecificeerde nota te eisen en houden zelf geen aantekening van de werkuren, die de ambachtsman bij een karwei aan huis in rekening brengt. Op die manier loopt men kans een klacht in te dienen die onredeiyk is. Uit de statistiek van de pryzencommis sie over de periode JanuariSeptember 1951 blykt dat byna de helft van de klachten ongegrond is. De rest heeft wel zin en leidt doorgaans tot terugbe taling, al geldt het vaak een luttel be drag. Men kan derhalve in geen enkel opzicht spreken over een frauderende middenstand. Tal van klachten hebben trouwens met de middenstand niets te maken maar betreffen huurkwesties. Wel kan men in de laatste tyd een sty- ging van de ambachtsklachten waar nemen tegenover een daling van bezwa ren aangaande te hoge huur. Uit het een en ander moge blijken hoe nuttig de functie van de prijzen commissies kan zijn. Wanneer zij goed werken, wat meestal het geval is, ge nieten ze het vertrouwen van publiek en zakenmensen en werken zij opvoe dend voor beide categorieën. (Ingez. mededeling, advert.) ontsnapt aan het onweerstaanbare MIDDELBURG. De raad besloot. In de Vrijdagmiddag gehouden raads vergadering werden de leden der ad viescommissie Woonruimtewet, t.w. mevr. A. Schreuder-Ruitenbeek en de heren I. van Loo, A. Flipse, J. L. v. d. Harst en S. A. Versluijs .herbenoemd. Dat was eveneens het geval met de he ren C. Verwaal, M. Kleinepier en W. Klopmeijer als bestuursleden van dè Burgerlijke Instelling voor de Maat schappelijke Zorg en de heren C. M. Ghysen, L. M. D. Bisschops en J. Lam- pert als leden der commissie van toe zicht op het lager onderwijs. Mevr. F. C. E. Gierum-Huender werd gekozen als lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs en ds W. B. A. Smits als tijdelijk leraar Hebreeuws aan het Gymnasium. De heer Ch. Ma- zure ontving eervol ontslag als leraar voor nijverheidsonderwijs. Enkele voorstellen tot voorziening in de credietbehoeften der gemeente wer den aangenomen en vastgesteld werden de verschillende bedragen met betrek king tot het openbaar en bijzonder on derwijs over 1950. De heer J. Lievense omving een sub sidie van f 95 in de herstelkosten van zijn korenmolen aan de Oude Vlissing- seweg. Er werd een nieuwe verordening op de schoolgelden voor het Gymna sium vastgesteld. De consequenties daarvan zijn zowel voor gemeente als voor ouders van leerlingen moeilijk te overzien, zo deelde de burgemeester, mr dr N. Bolkestein, op een vraag van de heer A. J. Schot (S.G.P.) mede. De raad besloot ook tot verhoging van de waterleidingtarieven. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de Bond van Ouden van Dagen om ontheffing voor de leden van betaling van reinigingsrechten. De bur gemeester deelde mede, dat daarover nog steeds niet kan worden beslist, om dat de betrokken minister zelfs niet na een mondeling rappèl heeft geantwoord. Zowel het subsidieverzoek van het Middelburgse Mannenkoor als de ont slagaanvrage van de heer L. W. de Waardt als directeur van de vee- en vleeskeuringsdienst en het slachthuis werden in handen gesteld van B. en W. om advies. Tijdens de rondvraag werd medege deeld, dat, nu officieus bekend is, dat de gemeente de Seisweg toegewezen zal krijgen en niet de Polder Walche ren, t.z.t. op normale wijze aan verbe tering zal kunnen worden gewerkt Lezing ds W. C. F. Metz In de Doopsgezinde kerk werd Donder dagavond door ds W, G. F. Metz, Ned. Herv. predikant te Middelburg, voor de Ver. van Vrijzinnige Hervormden de 2e lezing gehouden van een cyclus van 4 Deze lezing had ais onderwerp: „Waar om ik christen ben". Op uitvoerige, heldere wyze werd dit onderwerp door spreker belicht en ver scheidene door de aanwezigen gestelde vragen beantwoord. Evenals voor de eer ste lezing, was er ook deze avond veel belangstelling. N.C.V.B. Ds C. van Nes te Meliskerke hield in de vergadering der Ned. Christen Vrou wen Bond een lezing over het onder werp: „Onze houding tegenover anders denkenden". Hij zette uiteen, dat de onverschillige houding wèl de meest voorkomende, maar zeker niet de juiste houding is. De belangstellende houding doet sym pathiek aan, maar is er één zonder liefde voor de medemens. Gedreven door de liefde van Christus moet men zijn medeburger tegemoet komen. mededeling, advert t WESTKAPELLE School met de Bybel Donderdagavond werd een ledenver gadering van de school met de Bijbel gehouden o.l.v. de heer H. Wouters. De heer P. van Sighem werd als bestuurs lid herkozen. Het hoofd der school, de heer A. H. de Vree, hield een inleiding over „De nieuwe vertaling", waarna be spreking volgde. Met ingang van 15 November is benoemd mej. Hoogerheide als onderwijzeres voor het handwerken. Feestelijke vergadering van de Veehandelarenbond te Goes. Vrijdag vierde dé Veehandelarenbond, afdeling Zeeland, in 'hotel „Tivoli" haar 35-jarig bestaan. De voorzitter, de heer Westenveld, opende de vergadering, die des middags werd gehouden. De bestuursleden C. Noordhoek, J. Bruynzeel en A. M. Zuid- weg-Burger werden in hun functies herkozen. In plaats van de heer J. P. v. d. Stoel stelde men de heer K. ten Dam candidaat voor het bondsvoorzit terschap. De begrotingen van de afde ling, de Nederlandse Bond en de Cen trale Organisatie voor de Veehandel verkregen de goedkeuring van de ver gadering. Tijdens de receptie die op de verga dering volgde bracht burgemeester W. C. ten Kate zijn gelukwensen aan het bestuur over. Na de meer zakelijke middag werd des avonds in een feeste lijke sfeer onder het bijwonen van een televisievoorstelling het diner gebruikt. Het Ned. Bijbelgenootschap vergaderde te Goes. Ter bespreking van de ledenwerfactie en de nieuwe Bijbelvertaling vergaderde Vrijdag in de „Prins van Oranje" te Goes het Ned. Bybelgenootschap, afde ling Zeeland, onder voorzitterschap van ds C. D. Otte te Veere. De heer D. J. Coumou, adj.-secretaris van het N.B.G., vertelde iets over de ledenwerfactie. De actie is nodig om de verkoop van Bybels in Indonesië voort te zetten. Men werkt met verlies op elke Bijbel. De toename van het le denaantal en contribuanten was in 1950 teleurstellend. Daarom moet er geacti veerd worden voor het N.B.G. Ook de jongeren moeten in deze actie betrokken worden. Ds F. Visser, secretaris-binnenland en de heer D. A. de Wilde, verkoopleider, sprak en nog over: „De nieuwe ver taling is klaar. Wat nu?" De secretaris, de heer A. de Lange, werd by acclamatie herkozen. In de vacature ds Nolthenius te Aardenburg zal nog voorzien worden. kapelle Seniorengroep Gymnastiek opgericht In de laatst gehouden bestuursverga dering „Olympia" werd besloten om te trachten een seniorengroep op te rich ten. Thans hebben zich hiervoor 15 per sonen opgegeven en met Ingang van 20 November hoopt men met de oefeningen te beginnen. Vergadering N.C.L.B. Donderdagavond vergaderde in het gebouw „Obadja" de af. Kapelle van de Ned. Chr. Landarbeidersbond. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer P. Minnaard, op de Werkloosheids wet welke binnenkort haar beslag krygt. Het feestprogramma voor de jaarver gadering op 11 Januari a.s. werd vast gesteld. Getracht zal worden een hoofd bestuurslid als spreker te krygen. Verder werden nog enkele moeilyk- heden met D.U.W. en Overbruggings uitkering besproken. KRUININ GEN Nutsavond Donderdagavond gaf het Nutsdepar- tement „Krabbendyke" zyn eerste avond in dit seizoen in „De Korenbeurs" te Kruiningen. Vertoond werd de film Waka Boen (Goede reis) van Peter Creutzberg uit Voorburg, die daarby persoonlijk de nodige toelichting gaf. RILLAND Ouderavond Donderdagavond werd in de consistorie der Ned. Herv. kerk een ouderavond ge houden van het kinderkoor „Jonge Lijs ters" en het meisjeskoor „Jonge Krach ten", belde o.l.v. de directrice mej. L. Windhorst. Het programma bevatte di verse liederen, waarvan sommige met begeleiding van orgel- en accordeon. WEMELDINGE. Zuster van Kuyk sprak voor vrouwenvereniging. Donderdagavond vergaderde in het Ned. Herv. Jeuddgebouw onder leiding van de presidente, mevr. van der Male- Crucq van de Ned. Chr. Vrouwenbond afdeling Wemeldinge, in samenwerking met de Herv. Vrouwenvereniging, Evang. Vrouwenvereniging en de afde ling van de Plattelandsvrouwen. Als spreekster van deze avond trad op zuster van Kuyk van de dr Willem van den Bergh-stichting te Noordwijk. In een boeiende lezing vertelde zij van het zwakzinnige kind. Met grote aan dacht werd door de vele aanwezigen geluisterd. Mevr. Meyaard-Jeremiasse sprak een woord van dank. Van het smokkelfront. Nadat na lange recherchediensten, de vermoedelijke opslagplaats van de boter was bepaald, werd door de douane in de nacht van Donderdag op Vrijdag het terrein rond een boerderij in de Be- oostenblijpolder nabij Zaamslag afgezet. Om ongeveer één uur kwam een auto met afgedekte lichten het erf oprijden. Het voertuig stond enige tijd stil om vervolgens weg te rijden. Toen knalden schoten; de wagen stopte en de chauf feur wist ln het duister te ontkomen. De buit van de douane was een En gelse auto met pantserplaten van 6 tot 12 mm dik. In het voertuig bevond zich 3000 kg roomboter ter waarde van f 20.000. (Ingez. mededeling, advert.) PASTILLES TEGEN Nieuwe Kraagbrug, Naar thans werd medegedeeld is het de bedoeling, dat de Kraagbrug, gelegen ln de Provinciale weg St. Annapolder— Zaamslag, geheel vernieuwd zal wor den; hiermede zal het a.s. voorjaar een aanvang worden gemaakt. Velen zullen dit toejuichen, aangezien de huidige noodbrug in een zo'n drukke verkeers weg vooral by donker en voor hen die ter plaatse onbekend zijn een gevaar betekent. De klaprooscollecte te Kerkwerve bracht f 23,56 op. Te Kerkwerve zijn reeds 10 veesta pels door mond. en klauwzeer aange tast. De heer A. de Visser te Sint Laurens is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lager school te Coiyns- plaat. (Ingez. mededeling, advert.) (Ingez. mededeling, advert.) Geleetubes -.85,1.25 en 1.85 Actlefcrdmetube 1.85 en Oagcrdme: tube 1.65 en pot 3.50 Scheercrème: grote tube pot 3.50 1.95 HAAMSTEDE Huishoudcursussen gopend Een groot aantal genodigden waren Donderdagmiddag bijeen ln de consisto rie der Ned. Herv. Kerk om de officiële opening van de huishoudcursussen bij te wonen. De voorzitter van de „Stich ting tot oprichting en Instandhouding van het Protestants Christelijk Huls- houdonderwys", ds J. van Vliet, kon dan ook velen verwelkomen, o.a. B. en W, van Haamstede, vertegenwoordigers van verschillende kerkeraden, lr. M. Geuze en mr J. Schlingemann, namens Z.L.M., mej. C. Boogaard, consulente der Z.L.M. en de directrice van do laad- bouwhuishoudschool te Zierikzee, mej, C. van Liere. Ds van VUet schetste ln het kort de totstandkoming van deze cursussen en dankte de Z.L.M. voor haar medewerking. Ir. Geuze gaf een korte uiteenzetting van de geschiedenis van het landbouw onderwijs. Burgemeester Roël dankte namens het gemeentebestuur voor de totstandkoming van deze cursussen. Tenslotte sprak nog ds van der Grift Nadat de thee was gebruikt wandelden de genodigden naar de oude school om de naaicursussen by te wonen. KERKWERVE Havenbeschoeiing verbeterd Juist voor de bietencampagne is de nieuwe havenbeschoeiing te Flaauwers gereed gekomen. Het plateau is Iets verbreed, zodat nog meer oomfort wordt geboden voor de aanvoer. Het geheel is goed uitgevoerd. Na beëindiging van de campagne zal het plateau nog herbe- straat worden. Een flink werk ls tot stand gekomen. De schippers kunnen ge makkelijker aanleggen dan voorheen. Jongensachtig zat hij in het gras, naast Karei. Hij praatte verder, alsof er geen onderbreking in zijn verhaal geweest was. „Ja, ik had meer van mijn leven kunnen maken, als ik gedaan had wat jij nu doet; tijdig breken met de dreigende sleur in je leven. Ik heb veel meegemaakt, kerel, je weet er iets van. Ik heb plezier gehad om de vrolijke dingen en in spanning ge zeten bij veel geheimzinnige verha len, die ik hoorde, maar ik heb te weinig genoten van al het mooie van het leven". Hij zwaaide met z'n arm over het land. „Van dit hier", verduidelijkte hij, „daarvan heb 'ik te weinig ge noten. Ik heb binnen gezeten en ge werkt. Toen jij bij mij solliciteerde heb ik je aangenomen, omdat ik in jou mijzelf herkende. Ik had het niet moeten doen, want daardoor zou ik van jou maken, wat ik zelf nooit met alle liefde geweest ben. Maar jij bent flinker. Ja, jij bent flinker, want jij breekt er meeVanmorgen vroeg Ik je. Wat dan? Heb je daarover gedacht? Karei antwoordde niet. Haastig probeerde hij een bevestigend woord ;e vinden. Te zorgeloos leek het hem, om niet over die vraag nagedacht te hebben. Notaris Wiekheuvel lachte er om. „Kom er maar eerlijk voor uit, dat je dat antwoord aan mij overgelaten hebt", spotte hij. „Zo is het ook", gaf Karei toe. „Dat is moeilijk, jongen, om over het leven van een ander te beslissen. Ik zal je zeggen, dat ik zelf eigenlijk nog niet weet welke raad ik je zal ge- zaam en vrolijk, Altijd zijn ze in de zon". Daar dacht Karei over na. Lang zaam praatte hij als voor zichzelf: „Nuttig zijn ze, ja, want ze brengen het water uit de zeeën over het land. Mooi zijn ze ook. Maar gehoorzaam, waarom noemt U ze gehoorzaam?" „Wel Heb jij dan wel eens een wolk GO VERBURG ven. Heus ik weet wel wat je zoekt. Je wilt iets wat het leven mooi en je geest vruchtbaar maakt. Er is maar zo weinig wat aan die eisen beant woordt. Weet je hoe je leven moet om dit te bereiken?" Hij zweeg, als wachtte hij ant woord, maar Karei keek hem aan, omdat hij wist dat deze levenswijze mens immers zelf dat antwoord ge ven zou. De notaris wees naar de lucht. „Daar is het antwoord", zei hij, „de wolken, dat zijn de beste leermees ters in levenskunst. Neem die als voorbeeld. Ze zien van alles, zonder te weten waar ze terecht komen. Toch zijn ze nuttig, mooi, gehoor- gezien, die zijn kop in de wind gooit? Altijd gaan ze gewillig de weg van de wind. Een wolk, heus een wolk is een zuiver levensbeeld, maar dan van een volmaakt mens. Spin die gedach te maar voor je zelf uit en richt je er naar. 't Zal je goed bevallen. Ik heb het te laat ontdekt, anders zou ik het ook gedaan hebben". Lang zaten ze zwijgend voor zich uit te kijken naar de wolken. Nog za ten ze daar toen de zon al onderge gaan was. Eindelijk begon de Notaris weer te praten, „Wat ik je nog zeggen wilde", zei hy, „je moet vooral ook dit van de wolken leren, dat ze nooit haasti ger zijn dan de wind. Ook geven ze nooit een druppel regen, voordat ze 't water zelf niet meer dragen kun nen". Karei keek hem verwonderd aan. „Wat bedoelt U daarmee?" wilde hij weten. Geheimzinnig lachte Notaris Wiek heuvel. „Eigenlijk is dat iets, dat je zelf moet uitvinden. Omdat ik dat zelf ook gedaan heb en daardoor te laat geleerd heb wat ik leren moest, zal ik je het geheim van die wolken vertellen. Het betekent dit; Je moet rustig afwachten waarheen het leven je drijven zal. 't Enige wat je te doen hebt, is gewillig gehoorzamen. Ook moet je zorgen, dat je niets van an deren gaat leren, voordat je zelf ver zadigd bent door de ervaring. Nu kan je 't verder zelf wel uitdenken ze ker?" ,,'t Is een mooi voorbeeld, dat van die wolken", aanvaardde Karei, „Veel is er wat ik nog niet begrijp, maar U bedoelt met het wachten op de wind zeker, dat ik bij U op 't kantoor moet blijven tot. „Ik bedoel, dat je op kantoor mag blijven", lachte de Notaris. „Je mag blijven tot je iets gevonden hebt dat beter voor je is. Als je me maar be looft, dat je over al je plannen eerst met mij komt praten". (Wordt vervolgd.) Zeeuws Tijdschrift in een nieuw jasje. Het eerste nummer van de 2e jaar gang van het Zeeuws Tijdschrift is erg laat verschenen. De redactie heeft daarvoor een geldig excuus, want d» dreigende papierprijs-verhoging was oorzaak, dat men zich heeft moeten be raden over de uitvoering van het blad. Het strekt bestuur en redactie tot eer, dat men besloot het blad te handhaven, waarbij echer een minder luxueuse om slag de nummers voortaan zal sieren. Men heeft zich terecht op het stand punt geplaatst, dat beter iets aan de omslag kan worden opgeofferd, dan aan de inhoud. Mr J. C. van Schagen, afkomstig uit Vlissingen en jarenlang administrateur ter gemeente-secretarie te Rotterdam schrijft in dit nummer een interessant artikel over de „Geerse's", een op Wal cheren veel voorkomende naam. Da heer A. de Visser chef van de afdeling Controle bij de Rijksverkeersinspectie heeft zich met de Flora van Zeeland bezig gehouden en een met uitstekende foto's geïllustreerd artikel geschreven. Tenslotte vindt men in het nummer 'n artikel over Jacobus Faro, boer en dich ter uit Schoondijke. De Zeeuwse kro niek is ditmaal gewijd aan de taak van de regionale pers. (Inge "Hc-deling. advert RED BAND ROOSENDAAL - TURNHOUT Donderdag werd door de Stichting Bouwbureau voor de Landbouw aanbe steed het bouwen van een landbouw- sohuur voor de heer A. v. d. Bosse te Middelburg. Ingeschreven werd door: J. Adrlaan- se, St. Laurens ƒ20.911; A. C. Polder dijk, N. en St. Joosland ƒ21.195; Fa. O. Joziasse Zn., Middelburg ƒ21.300; Fa. J. Mesu Zn., St. Laurens 21.450; Fa. Gebr. Boogaart, Grypskerke 21,450; J. Walraven, St. Laurens ƒ21.850; W. de Pagter, Middelburg 21.995; Fa. van Schalk Gilde, Middelburg ƒ22.007; Fa. A. J. Stoppels, Middelburg 22.200; A. Blankenburgh, Nleuwdorp 22.310; Fa. Iz. Franse Zn., Middelburg 22.459; Fa. Gebr. Jansen, Nlsse ƒ22.500; J. M. Goedemondt, Vlissingen 23.800.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2