«slus Granaten huilden over de fox-holes. EEN ZEEPBEL SPATTE UITEEN De ^^.@cea*ftgc« van Zij namen de proef op de... shag en concludeerden: Bij de vrijwilligers in Korea De „nieuwelingen" zijn er al aan gewend. Rijk wil hef „Vrije van Sluis" subsidiëren DE GOUD-G Van Juliana tot Juliana PUROL GENEEST Driemaal om de aarde zonder tussenlanding? Griep?'n Mijnliardlje Q Zaterdag 10 November 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Faglna 3 (Door oorlogscorrespondent It. B. Koster.) „ZE HEBBEN WEER EEN KRUIWAGEN VOL GRANA TEN", zegt soldaat Bootsman uit Den Helder, en hij wijst met een vinger naar de heuvel tegenover >ns, waar communistische Chinezen de vuurmonden laden en op onze „tjot" richten. Drie keer zoemen of huilen wat granaten over ons heen en een „blindganger" valt dood in het zand van de heuvel, waarop we vertoeven. De mannen steken de hoofden nauwelijks in de fox-hole, die hun slaapkamer is. Soldaat Jan van Anrooy uit 's-Gra- venzande, die als ordonnans dienst doet durft het gerust te bekennen, dat hij deze eerste nacht in een fox hole, slecht geslapen heeft; benen bui ten boord en de rug in de gegraven kuil. Doch hij vindt het hier best. Niemand van deze mannen immers is gekomen, omdat hij dacht lid te zijn van een „gewapende speeltuinver eniging". Korporaal Brouwers uit Eindhoven, die sectiecommandant en een van de kerels van de „oude hap" is, blijkt uitermate tevreden over deze, nog niet zo lang geleden aangekomen nieuwe lingen, die het maar weer best doen. Ieder van deze jonge mannen weet intuïtief, dat hij iets te betekenen heeft. De avonturier van de mannen op deze „tjot" is korporaal Bothmer uit Brunssum. Hij heeft met het 9e Ame rikaanse leger reeds gevochten tegen de Duitsers. Eerste luitenant Prins uit Amster dam, weet ook van wanten, want hij heeft al meer acties in Korea meege maakt. Hij laat de 75 mm maar weer eens losbarsten en de trommelvliezen van de hier vertoevenden beproeven. De tweede luitenant Bosman uit Hil versum tuurt met een kijker naar de inslagen van de granaten, die worden afgevuurd. „Het gaat best, ze liggen goed", concludeert hij. IN DE BUNKEK. Een gedeelte van een lichaam van een gedode Chinees licht achter onze bunker. Artillerievuur spettert wat granaten over de vallei. In de bunker liggen officieren en minderen door el kaar te slapen. Dominee Ph. P. Meer burg uit Maastricht, zit met opgetrok ken knieën op een margarinekist. Als er wat daglicht op zijn gelaat komt, knippert hij met de ogen de dodelijke vermoeidheid van de nacht waar in de opmars werd begonnen weg. „Ha, die oorlogscorrespondent!" Uitvoering van grote werken wordt stop gezet. Donderdagmiddag kwamen de hoofd ingelanden van helt waterschap „Het Vrije van Sluis" in café de Vuijst te Oostburg in algemene vergadering bij een. In zfln openingswoord deelde de voorzitter, de heer C. M. van den Broecke, inzake de financiële positie mede, dat het Rijk bereid is op bepaal de voorwaarden 55 procent subsidie te verlenen in de rente en aflossing van 12 mlllloen gulden, n.l. 2 mlllloen voor zeeweringen en 10 mlllloen voor water leidingen. De besprekingen met het Provinciaal Bestuur hieromtrent zjjn nog gaande. Het dagelijks bestuur heeft besloten met het oog op de moeilijkheden om geld te lenen op lange termijn de voor genomen uitvoering van grote werken stop te zetten. Vanuit de vergadering wees men erop, dat in elk geval de bouw van de wachtsluis dient te wor den doorgezet. Het dreigende gevaar van vloeiing moet worden opgeheven. Voor de periodieke aftreding van de gezworene P. L. de Meijer werd de vol gende aanbeveling opgemaakt: 1. P, L. de Meijer; 2. J. W. Verplanke-Haak; 3. G. H. Fr. M. Termote. ZOMERHUISJES. Uitvoerige discussie ontlokte een voorstel over te gaan tot verkoop van grond te Groede voor de bouw van zo merhuisjes. Hoewel de voorzitter aan voerde, dat men waarschijnlijk zonder eigen belangen te schaden kan mede helpen om meer recreatiegelegenheid te scheppen voor de badplaats Groede, werd het voorstel aangehouden. De volgende agendapunten betreffen de verkoop en ruiling van gronden en wijziging van de staat van waterleidin gen gingen vlot onder de hamer door, evenals het voorstel tot toekenning van de gebruikelijke toelagen op de sala rissen. Een voorstel tot technische herzie ning van de salarissen behandelde men in besloten zitting. Na een uur werd de vergadering heropend. Een poging om het voorstel te wijzigen, verijdelde het dagelijks bestuur. Na stemming was de uitslag 2424, zodat het voorstel werd geacht te zijn verworpen. Het bleek, dat men niet tegen salaris-ver- hoging als zodanig was, maar dat men de salaris-verhoudingen te ver uiteen lopend achtte. De plaatsvervangend bataljonscom mandant, de kapitein J. H. Luykenaar uit Arnhem, ligt met de ogen open wat te turen. „Weet je of er nog eten komt voor de mannen?" Als we wat over de operatie spre ken, die nu aan de gang is, begint de inlichtingenofficier, kapitein G. C. van Gorcum uit Den Haag, te glim men van genoegen. „Een uur geleden is de vijandelijke aanval op de heuvel voor ons afge slagen", zegt hij. „Het gaat goed. De stemming is best." „Vast en zeker", vult de com- eerste luitenant Groeneveld uit Am sterdam aan. Intussen zit Korporaal K. L. Bauer uit Haarlem aan een handgenerator te draaien. Met deze „koffiemolen'' tracht hij stroom op te wekken voor de radio, doch er ontstaat geen enkel contact. De gehele nacht en ook de dag daarop volgend zit de commandopost van het bataljon zonder verbinding en dat is eigenlijk even erg als zonder munitie. In de vallei, welke wij moeten pas seren om bij de commandopost te kunnen komen, liggen we met een paar man in een greppel. Snipervuur pieuuuwt over onze hoofden. We voelen we horen zelfs het hart tegen de grond kloppen. In de verte komen de etendragers aan en onze mannen met hun muil ezels, die munitie vervoeren. Nog verder weg ligt de zon op een hui- vel te glimlachen. Zij zakt langzaam weg. De nevel sluiert zich om de on telbare bergen. Het water in de „kali" kabbelt langs millioenen stenen. De artillerie slaat elk ogenblik de stilte in stukken. De luchtdruk zoeft langs de bergwanden, alsof een gerucht van Minister Mansholt waarschuwt tegen protectionisme. In de vergadering van de Algemene Boerenbond te Veendam heeft minis ter Mansholt het protectionisme ge laakt, dat in enkele West-Europese landen weer de kop opsteekt. „Vele pogingen van de Nederlandse rege ring om de handel te verruimen en vrij te maken, hebben een droevig resultaat gehad", zo zei hij. Hij wees er op, dat met name Frankrijk en Engeland zich thans aan dit protec tionisme schuldig maken, waardoor het West-Europese handelsverkeer ineenschrompelt, wat voor West- Europa catastrophale gevolgen kan hebben. „Men moet komen tot een supra-nationale organisatie", aldus de minister, „tot een doorbraak, want uiteindelijk is er toch een tekort aan landbouwproducten in West-Europa". mandant van de stafcompagnie, de heuvel tot heuvel wordt gefluisterd De Belgische Kamer van Afgevaar digden heeft een door de C.V.P. inge diende motie van vertrouwen in de ho mogeen-katholieke regeringPholien met 101 tegen 91 stemmen bij vier ont houdingen aangenomen. Bij de verkiezingen in Barnsley (Yorkshire), het laatste district, waar van de zetel in het Lagerhuis nog niet was toegewezen, heeft de Labourpartij haar zetel behouden. De regering heeft in het Lagerhuis thans een meerderheid van 16 zetels. (Ingez. mededeling, advert.) Ged. Staten stellen wijziging voor van Zeeuws Stierenreglement. De Provinciale Commissie ter bevorde ring van Rijkswege van de Veefokkerij heeft het college van Ged. Staten een ingrijpende wijziging van het Zeeuws Stierenreglement 1938 voorgesteld. Ged. Staten hebben nadat de Stichting voor de Landbouw in Zeeland zich met de voorgestelde wijzigingen accoord had verklaard, thans de Prov. Staten voor gesteld het reglement zodanig te her zien, dat aan de bezwaren der Commis sie wordt tegemoet gekomen. De voornaamste Wijzigingen komen hierop neer: een verbod dient te worden uitgevaardigd stieren zonder officieel bekende afstamming boven een leeftijd van acht maanden aan te houden. Stie ren, die acht maanden zijn, moeten bij de politie worden aangegeven, welke dat weer doorgeeft aan het secretariaat der commissie, waarna een voorlopige aanhoudingsvergunning wordt verstrekt. Binnen zestig dagen na de aangifte moet de keuring geschieden. De voorjaarskeuringen blijven gehand haafd, evenals de keuringen op de boer derijen, de z.n. stalkeuringen. De na jaarskeuringen vervallen. Wanneer een stier wordt afgekeurd, moet hij binnen drie weken van het be drijf worden verwijderd dan wel worden castreerd. (Ingez. mededeling, advert.) Unieke expositie trekt door Nederland (Van onze speciale verslaggever). Vrijdagmiddag heeft Koningin Juliana ten paleize Soestdijk een tentoon stelling geopend, die in komende maanden heel het land zal doortrekken, n.l. de expositie van voorwerpen uit het Koninklijk Huisarchief, ondergebracht in een tweetal autobussen. Deze tentoonstelling welke als titel draagt „Van Juliana tot Juliana" zal voor ledereen te bezichtigen zjjn. Volwassenen betalen een kwartje entree, kinderen een dubbeltje. Wat hier aan aardige bijzonderheden over het Oranje huis (van Juliana van Stolberg af tot Koningin Juliana toe) te zien is, inte resseert alle mannen, alle vrouwen en alle kinderen. En men brengt tevens een bijdrage voor het Koningin Julianafonds en het Prins Bernhardfonds, die deze unieke expositie hebben opgezet. Het naar de Vorstin genoemde Fonds Oranje heeft toebehoord. Daarna zien dat speciaal de sociale zorg en de volks gezondheid als terrein van actie heeft, ontleent niet ten onrechte haar naam aan de Landsvrouwe. Koningin Juliana gaf in 1931 de stoot tot oprichting van het Nationaal Crisis Comité en heeft zich sedert zonder ophouden gegeven aan de leniging van sociale noden. Ook het Prins Bernhardfonds heeft een passende naam. In de oorlogsjaren stortten vrije Nederlanders in dit Fonds bij elkaar een kapitaal van 21 millioen gulden voor de aankoop van oorlogsma teriaal. Na de oorlog kreeg het Fonds een vrediger bestemming en begon het zich verdienstelijk te maken voor we tenschap, kunst en cultuur. WAT ER TE ZIEN IS. De twee Fondsen hebben voor deze tentoonstelling fle medewerking gekre gen van de Nederlandse industrie, die voor alles zorgde. Zelfs werd een geld kist ter beschikking gesteld. Wat krijgen de bezoekers nu te zien Voorwerpen, brieven en portretten van Oranjevorsten. Het begint met een bierkan, die aan Prins Willem van we een jachthoorn van Prins Maurits, een snuifdoos van Stadhouder Koning Willem III. Dat zijn echt mannelijke voorwerpen. Maar wat zegt u van de spelden, die gebruikt zijn voor de luiers van Prins Willem IV, of van het eerste paar schoentjes, gedragen door Koning Willem I, van een rammelaar waarmee prins Maurits (2e zoon van Koning Willem III) in zijn wieg lag te zwaaien, of van het rood flanellen jasje met zwarte kraag en gouden knopen, waar mee Koning Willem III als kind „de koning te rijk" was? Natuurlijk is ook de damesafdeling royaal vertegenwoordigd. Wij zien een balboekje, eertijds het eigendom van Prinses Wilhelmina van Pruisen, hand schoenen van Koningin Anna Paulowna, melkkannen gebruikt door Prinses Sophie in haar jeugd op Soestdijk, een waaier van Koningin Sophie (eerste ge malin van Koning Willem III), een hor loge van Koningin Emma, schaatsen van Prinses Wilhelmina tot haar vijf tiende jaar gebruikt, de kleinste bijbel ter wereld, de Vorstin aangeboden tij dens 1937, de doopjurk, waarin Prinses Wil helmina, Koningin Juliana en de Prin sessen Beatrix en Marijke gedoopt zijn, opstellen van Beatrix en Irene, een schoolschrift van Prinses Margriet en een speelgoedhondje van Prinses Ma rijke. Van Prins Bernhard kunnen wij o.a. de doctorsbul bewonderen, hem aange boden door de universiteit van Utrecht in 1946 en ordetekenen van de lucht macht in onderscheidene landen, de laatste jaren verworven. Dit alles is maar een greep uit de massa voorwerpen. Daarnaast vinden we er vijftig portretten en een aantal reproducties van archiefstukken. DE GEDACHTEN van de aandach tige beschouwer van het wereld toneel moeten in deze afgelopen weken wel geweest zijn als een zeepbel. Een kind blaast in een stenen pijpje en zie, plotseling is zij er, als uit het niet te voorschijn gekomen. Zie hoe de zon haar doet flonkeren in de prachtigste kleuren, zoals alleen de natuur die het oog kan voortoveren. Zie hoe een zacht windje dat pure stukje schoonheid meevoert, opwaarts als naar een hoog te van nooit vermoed geluk. Dromerig staart de toeschouwer het natot het alles plotseling verdwenen is, even snel en even onverwacht als het ver scheen. De zeepbel spatte uiteen en niets is meer over van haar glans. \\TAS HET zo ook niet in de afgelo- pen week? In deze week begon de zesde algemene vergadering van de Organisatie der Ver. Naties, het insti tuut dat met zoveel enthousiasme werd opgezet nog voor de oorlog feitelijk ten einde was. Vele schampere opmerkin gen zijn in de loop dezer na-oorlogse jaren reeds over dit college gemaakt maar het is toch nog altijd zo, dat bij iedere nieuwe samenkomst even de hoop opleeft: stel eens, dat het onmo gelijke, een toenadering tussen Oost en West, op deze vergadering toch bereikt zou worden! En daarom was de toeschouwer al in de stemming die vereist is om de schoonheid van de zeepbel te kunnen bewonderen. Maandag al werd deze zeepbel los geschud van het pijpje: toen werd be kend, dat president Truman een rede zou houden die mogelijk aan de loop van het wereldgebeuren een gunstiger wending zou geven. Robert Schuman, de Franse minister van buitenlandse zaken en in propaganda een zeer be dreven man, had er zijn hoorders en dus de gehele wereld al op voorbereid, door te spreken van „stappen ten bate van de vrede, die de wereld in op schudding zullen brengen!" De ge ruchten kwamen los: het was alsof men plots een concrete mogelijkheid zag tot ontspanning tussen Oost en West. Men vergeleek de krachten van beide grootmachten met elkaar en in eens concludeerde men, dat het nu ze ker de tijd was het evenwicht der krachten c'- ;n accoord om te zet ten. Daarop kwam de officiële opening van de vergadering der Ver. Naties te Parijs en voerde de president van de Franse Republiek het woord. Neen, geen holle, conventionele frasen waren het eerlijke woorden die getuigden van een eerlijk verlangen naar een bij eenkomst van „de illustere mannen, naar wie zoveel angstige blikken uit gaan!" Opnieuw zoemden de geruchten door de lucht. De Franse president had weliswaar geen formeel voorstel ge daan, slechts de hoop op een dergelijke conferentie uitgesproken en daarbij de bereidheid der regering om gast vrouwe te zijn, toegezegd, maar naar alle kanten werd gepolst. Dat Chur chill voorstander was van een derge lijke bijeenkomst, was bekend; dat Truman er weinig voor voelde en ze ker zou vasthouden aan zijn vroegere eis, dat een dergelijke bespreking op Amerikaans grondgebied moet plaats vinden, was ook al snel duidelijk. En (Ingez. mededeling, adv.) ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen Het republikeinse lid van het Ame rikaanse Huis van afgevaardigden, Hinshaw, heeft verklaard, dat de V.S. op het punt stonden om een vliegtuig motor voor aandrijving met atoom kracht te vervaardigen, die een vlieg tuig in staat zou stellen om zonder tussenlanding driemaal om de aarde te vliegen. Tevens verklaarde hij, dat Amerika een apparaat zal bouwen, dat door een vijand afgeschoten projectielen kan opvangen en tot ontploffing brengen, voor zij hun doel bereiken. Maandag 19 November hopen Jan J. Giezen en Marie Th. E. GiezenHeijer te Leeuwarden de dag te herdenken, waarop zij 70 jaar geleden in het hu welijk traden. Het echtpaar is nog goed gezond en woont nog samen in hun huisje, zonder dat er enige huishoude- een bezoek aan Amsterdam in Ifjke hulp nodig is. De Russische oorlogsgraven in Noorwegen. Noren staken overbrenging van stoffelijke overschotten De Noorse regering heeft geant woord op de Russische eis om het overbrengen van stoffelijke overschot ten van in Nrd.-Noorwegen gesneuvel de Sowjet-soldaten naar een centrale begraafplaats te staken. Betreurd wordt, dat de Sowjet-Unie het nodig achtte te protesteren tegen dit over brengen, dat zelfs als „ontheiliging" werd betiteld. „Alhoewel de over brenging vrijwel voltooid is", aldus de Noorse nota, „zal zij thans geheel worden gestaakt, in afwachting van het instellen van een Russisch-Noorse commissie, die tot taak zou moeten hebben erop toe te zien, dat de nieuwe begraafplaats te Tjoetta op de best mogelijke wijze wordt ingericht". (Ingez. mededeling, advert.) HUN LAATSTE KANS. Redding scheen hun onmogelijk toe. Ze konden het gevaar niet meer ontwijken. „O va der, lieve moeder!" snikte prinses Agatha, „nooit kan ik meer goed maken wat ik jullie heb aangedaan. O Maartje, kreeg ik nog maar één kans om hun mijn dankbaarheid te tonen", en haar schouders schokten van het huilen. Maartje trachtte haar te troosten, maar och het lukte haar niet. Nog een paar seconden, dacht ze, dan is het gebeurd, en ze kneep haar ogen stijf dicht. Ze kon het niet langer aanzien. Intussen vocht Gertjan tegen het onverbiddelijke water. Er was nog één kans om hen te redden. Hjj zou het proberen! Het moest lukken! Met op elkaar geklemde tanden stuurde hij het bootje naar de rotswand. Aan die zijde stak midden tussen het neerkletterende water een rotssteen omhoog, waar door een smalle opening was ontstaan. Daar moesten ze heen. Hij hoorde of zag niets anders meer dan hun laatste kans. Ja, hij voelde de stroom trekken. Het water duwde en trok met grote kracht en beukte het nietige vaartuigje tussen de twee rotsblokken in. De boeg stak al over de rand van de diepe afgrond. Dan een gekraak en met een schok zat het bootje muurvast in de opening geklemd, terwijl het water met een oorverdovend lawaai onder hen naar beneden stortte. Wyshinski, de Russische minister van buitenlandse zaken, liet weten, dat Stalin een formele uitnodiging af wachtte: geen botte weigering dus. Zou Truman niet, als zijn aangekondigde rede met enige bereidwilligheid zou worden ontvangen, over zijn bezwaren willen heenstappen? Het was of de zon was doorgekomen en de zeepbel deed flonkeren in de prachtigste kleuren. p\ ONDERDAGOCHTEND brachten L-' alle kranten in grote opmaak de rede van Truman en in hun commen taren constateerden zij dat dit een rea listische rede was. Geen ij del gepraat over een toch niet te bereiken samen werking, maar een ernstige poging ontspanning te brengen door de bewa peningswedloop af te remmen. Denkt U zich even in wat dat zou betekenen: Nederland geeft thans f 1500 millioen per jaar uit voor zijn defensie. Stel eens dat dit bedrag zou kunnen wor den teruggebracht tot f 500 millioen dat zou een winst van 1000 millioen gulden betekenen! Voldoende om heel veel idealen, die nu niet te verwerke lijken zijn tenzij met een uitzonderlijke inspanning (neem de huizenbouw maar als voorbeeld!) ineens binnen ons bereik te brengen. Nog afgezien van de mogelijkheid om eindelijk eens de belastingschroef iets te laten vieren. En bedenk dan eens welke enorme sommen er in Amerika zouden vrijko men en hoeveel voorspoed voor de ge- ele wereld bereikt zou kunnen wor den met dat fantastische bedrag en met de enorme industriële capaciteit die daar zou vrijkomen. Is het niet als of de zeepbeJ opwaarts gaat, als naar een hoogte van nooit vermoed geluk! VRIJDAGOCHTEND kwam 't com mentaar van Wyshinski, officieel commentaar op de door Acheson offi cieel ingediende voorstellen. „Ik heb zo zei hij geen moeite gehad ora wakker te blijven zo hartelijk heb ik steeds om deze afgevaardigde moeten lachen!" Zich de ogen uitwrijvend kijkt de toeschouwer omhoog: zo juist hing daar nog de zeepbel, stralend van kleur. Nu is zij plotseling weg, van de aarde verdwenen. Niets is er van over gebleven. Plots staat men weer met beide be nen op de grond. Nog zelden is uit een Russische redevoering zo duidelijk de cynische afkeer naar voren gekomen tegen alles wat niet-communistisch is en denkt. De gedachte, dat vertegen woordigers van de Ver. Naties achter het ijzeren gordijn zouden treden, de Russische wapenfabrieken zouden bin nengaan, de voorraad atoombommen zouden controleren die de Sowjets (mogelijk) hebben aangelegd die gedachten deden hem lachen! Want Wyshinski ziet in de U.N.O. niet veel meer dan een verlengstuk van de Amerikaanse macht. Voor hem li iedere niet-communist ook een Ameri kaanse imperialist en dus een vijand van de Sowjet-Unie; een vijand en als men hem de kans maar zou geven ook een aanvaller. En daarom lacht* Wyshinski en diende hij zijn tegen voorstellen in, waarvan altijd weer het voornaamste punt is: eerst communis tisch China ten volle erkend, eerst het toelaten van een communistische me destander van formaat en dan pas is er een mogelijkheid om te praten. Wyshinski ziet in de wereldsituatie nog geen evenwicht van krachten. Naar het gevoelen van het Kremlin heeft de Sowjet-Unie altijd nog een achterstand en daarom lacht men als het over een handhaven van de status quo gaat. ZO KOMT MEN plotseling te staan voor deze vraag: „Is de U.N.O. ook niet meer dan een zeepbel, die over kortere of langere tijd uiteen zal spat ten?" Om dit antwoord te vinden moet men eerst de vraag van Wyshinski be antwoorden: „Is de U.N.O. eigenlijk iets meer dan een verlengstuk van de Amerikaanse politiek?" Een uitermate moeilijke vraag. Inderdaad is het waar, dat vrijwel alle landen één lijn trekken in hunpolitiek tegen Rusland, uitge zonderd misschien op ondergeschikt* punten. Het is inderdaad waar, dat de Grote Drie (Amerika, Engeland en Frankrijk) als een aaneengesloten blok staan als het er om gaat de plannen der Sowjets te verijdelen. Maar is dat een fout? Stel eens, dat er onder de Westelijke landen niet die eensgezind heid heerste: zou dat niet het einde be tekenen van onze democratische vrij heden, omdat Rusland .onmiddellijk met alle kracht zou toeslaan om zijn ideologie te doen zegevieren in heel de wereld? Zo is men dan in de vicieuze cirkel geraakt: Russisch wantrouwen tegen de Ver. Naties omdat de Weste lijken daarin één lijn trekken en de Westelijken moeten wel één lijn trekken, gezien dat Russische wan trouwen. Wat dus te denken van de U.N.O.? Nu laten we het vele goede, dat door deze samenwerking op allerlei gebied tot stand is gebracht, ditmaal buiten beschouwing. Maar is er op politiek gebied nog iets goeds te bereiken? Zul len de Ver. Naties ooit de kloof tussen Oost en West overbruggen? Wij ge loven het niet. Het beste wat bereikt kan worden is, dat geen van beide par tijen probeert die kloof met vijandige bedoelingen over te trekken. Dat een soort wapenstilstand wordt gesloten, een zich neerleggen bij de toestand zo als die nu is. Daarvoor is het weer no dig, dat Nederland zijn f 1500 millioen neertelt voor zijn defensie en dat Ame rika doorgaat met het produceren van zijn wapentuig. Tot het ogenblik waar op Rusland zal zeggen: „Stop, we leg gen ons neer bij de toestand van dit ogenblik". Als de Ver. Naties daarnaar streven, dan is er nog veel goed werk voor hen te doen. DE ZEEPBEL, die in de afgelopen week de lucht is ingegaan, is uit eengespat door het gelach van Wy shinski. Er rest ons slechts één ding: de riem vaster aangorden en voortgaan op de ingeslagen weg. Zonder drome rijen en zonder onze hoop te vestigen op zeepbellen. Als we opzien, laten we dan opzien tot God en Hem bidden, dat Hij spoedig het keerpunt geve! 0

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3